ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 ΕΙΚΟΝΕΣ
 ΑΓΑΠΗΜΕΝΑ ΠΑΛΙΑ ΠΑΙΔΙΚΑ!
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 48
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ingrao
Νέο Μέλος

Greece
13 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/08/2006, 00:41:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ingrao  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ>ΠΑΡΑΚΑΤΩ,ΘΑ ΠΑΡΑΘΕΣΩ ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΜΟΥ ΠΡΟΤΙΜΗΣΕΙΣ ΣΕ ΟΤΙ ΑΦΟΡΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΣΕΙΡΕΣ:
G.I.JOE(ΜΕ ΛΙΓΕΣ ΑΛΛΑΓΕΣ,ΘΑ ΑΓΓΙΖΕ ΤΗΝ ΤΕΛΕΙΟΤΗΤΑ),ΑΣΤΟΜΑΧΗΤΕΣ(ΚΛΑΣΙΚΟ),ΚΑΝΤΥ ΚΑΝΤΥ,GEM AND THE HOLOGRAMS,Ο ΔΡ.ΑΤΣΙΔΑΣ,ΟΙ ΦΩΤΕΙΝΟΥΛΗΔΕΣ,ΟΙ ΠΑΤΑΤΟΥΛΙΔΕΣ,ΤΡΑΝΣΦΟΡΜΕΡΣ.ΜΟΛΙΣ ΘΗΜΗΘΩ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ.
ΑΠΟ ΣΕΙΡΕΣ:MISSION IMPOSSIBLE(ΤΗΝ ΜΕΤΕΠΕΙΤΑ,ΤΗΣ ΔΕΚΑΕΤΙΑΣ ΤΟΥ 80),ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΣΠΙΤΙ ΣΤΟ ΛΕΙΒΑΔΙ.ΚΑΡΟΥΖΕΛ,ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΙ ΜΕ ΠΑΙΔΙΑ,ΚΑΙ ΕΝΑ ΤΗΛΕΠΑΙΧΝΙΔΙ:ΟΙ ΜΟΝΟΜΑΧΟΙΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PANXROMANA
Μέλος 1ης Βαθμίδας


86 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/08/2006, 02:37:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PANXROMANA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Κατέβασα τα 4 επεισόδια της Candy κ μόνο το 1ο παίζει κανονικά..Τα άλλα 3 τα παίζει ανάποδα κ σαν σε καθρέφτη..Τι θα κάνω..


Από το site που τα κατέβασες υπάρχει ένα αρχείο που κατεβάζεις και λέγετε CodecPack (περιέχει codecs οι οποίοι είναι απαραίτητοι για την αποκωδηκοποίηση των αρχείων)... Λοιπόν το κατεβάζεις, το κάνεις install και μετά παίζεις τα επειδόδια από το Windows Media Player χωρίς κανένα πρόβλημα :)


Επίσης μπορείς να τα μετατρέψεις σε Dvd όπου και πάλι δε θα έχεις κανένα πρόβλημα!!!

Edited by - PANXROMANA on 05/08/2006 02:40:38Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ingrao
Νέο Μέλος

Greece
13 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/08/2006, 00:45:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ingrao  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΑΙΔΙΑ,ΘΥΜΑΤΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΣΟΦΙΤΑ?
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ingrao
Νέο Μέλος

Greece
13 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/08/2006, 01:01:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ingrao  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΙ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ:ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΣΩ ΒΙΝΤΕΑΚΙΑ G.I.JOE?ΕΚΤΟΣ ΤΟΥ Ε-ΜULE.ΚΑΜΙΑ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ ΜΗΠΩΣ?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΡΧΑΓΓΕΛΟΣ
Νέο Μέλος


45 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/08/2006, 05:40:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΡΧΑΓΓΕΛΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΥΡΙΣΑ ΤΙΣ ΣΕΛΙΔΕΣ ΚΑΙ ΕΙΔΑ ΠΟΛΛΕΣ ΑΓΑΠΗΜΕΝΕΣ ΕΙΚΟΝΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ. ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΡΕΙ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΑΠΟ ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟ ΠΑΙΔΙΚΟ ΜΟΥ ΚΟΥΚΛΟΘΕΑΤΡΟ ΜΕ ΤΟΝ ΚΛΟΥΒΙΟ ΤΗ ΣΟΥΒΛΙΤΣΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΜΠΑΡΜΠΑ ΜΥΤΟΥΣΗ ΘΑ ΕΧΕΙ ΚΑΤΟΡΘΩΣΕΙ ΤΟ ΑΚΑΤΟΡΘΩΤΟ. ΕΠΙΣΗΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΛΟΟΥΝ ΜΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΜΠΟΖΟ. ΑΚΟΜΑ ΑΠΟ ΤΗ ΣΕΙΡΑ "Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΤΛΑΝΤΙΔΑ". ΛΙΓΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΕΩΣ ΑΚΑΤΟΡΘΩΤΟ ΤΟΝΙΖΩ ΑΛΛΑ ΕΛΠΙΖΩ ΣΤΟ ΠΕΙΣΜΑ ΣΑΣ.. ΤΡΙΑΝΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΙΣΩ ΠΑΙΖΟΝΤΟΥΣΑΝ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΣΕΙΡΕΣ ΣΤΑ ΔΥΟ ΜΟΝΑΔΙΚΑ ΚΡΑΤΙΚΑ ΚΑΝΑΛΙΑ ΤΟΤΕ ΚΑΙ ΣΥΝΤΡΟΦΕΥΑΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΚΑ ΜΑΣ ΟΝΕΙΡΑ..

RaphaelΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PANXROMANA
Μέλος 1ης Βαθμίδας


86 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/08/2006, 14:12:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PANXROMANA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έψαξα για όλα αλλά δε βρήκα κάτι, παρά μόνο

Πάντος κάτι θα βρούμε και για τα άλλα :)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
candywhite-for ever
Μέλος 1ης Βαθμίδας


62 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/08/2006, 17:26:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους candywhite-for ever  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κοιτάξτε τι πέτυχα! Το αγαπημένο μου παιχνίδι!!

Δείτε σχετικά στο site
http://pwp.netcabo.pt/miklops/NOSTALGIA.htm

Και κάτι ακόμη:

Edited by - candywhite-for ever on 06/08/2006 17:43:07Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PANXROMANA
Μέλος 1ης Βαθμίδας


86 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2006, 00:48:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PANXROMANA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο Άνθρωπος από την Ατλαντίδα

Ψάξε στο google στα Αγγλικά The Man From Atlantis θα βρεις πολλά

Edited by - PANXROMANA on 08/08/2006 00:50:02Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΡΧΑΓΓΕΛΟΣ
Νέο Μέλος


45 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2006, 02:54:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΡΧΑΓΓΕΛΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
PANXROMANA ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΘΕΡΜΑ! ΣΥΓΚΙΝΗΘΗΚΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΟΙΤΩΝΤΑΣ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΑΓΙΚΕΣ ΕΙΚΟΝΕΣ..ΤΡΙΑΝΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΧΑ ΕΙΧΑ ΝΑ ΤΙΣ ΑΝΤΙΚΡΥΣΩ. ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ. ΑΝ ΒΡΕΙΣ ΚΑΙ ΕΙΚΟΝΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΚΟΥΚΛΟΘΕΑΤΡΟ ΤΟΥ ΚΛΟΥΒΙΟΥ, ΤΗΣ ΣΟΥΒΛΙΤΣΑΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΜΠΑΡΜΠΑ ΜΥΤΟΥΣΗ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΤΟΡΘΩΣΗ ΤΟ ΥΨΙΣΤΟ..

RaphaelΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PANXROMANA
Μέλος 1ης Βαθμίδας


86 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/08/2006, 01:49:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PANXROMANA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να σαι καλά :) Ψάχνω και για το άλλο αλλά δεν βρίσκω κάτι σε φώτο... θα δούμε στην πορεία!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Eruanneth
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/08/2006, 23:32:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Eruanneth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ ΣΑΣ!!! ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΣΤΗΝ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΣΑΣ ΑΛΛΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΜΕΡΙΚΑ ΠΑΙΔΙΚΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΑΡΕΣΑΝ! ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΑ ΚΛΑΣΙΚΑ ΑΝΙΜΕ(ΒΛΕΠΕ ΚΑΜΠΑΜΑΡΟΥ, ΚΑΝΤΥ- ΚΑΝΤΥ ΚΛΠ)ΜΟΥ ΑΡΕΣΑΝ Η ΣΑΝΤΙΜΠΕΛ, Ο ΜΙΚΡΟΣ ΠΡΙΓΚΙΠΑΣ, Ο ΑΣΤΥΝΟΜΟΣ ΣΑΪΝΗΣ,Ο ΝΤΕΝΒΕΡ ΚΑΙ ΠΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΑΚΟΜΑ!!!!
ΜΑΛΛΟΝ ΕΒΛΕΠΑ ΠΟΛΥ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΚΑΙ ΒΙΝΤΕΟ ΜΙΚΡΗ ΕΤΣΙ?!?!!?!?!?

P.S.ΕΝΑ ΠΑΙΔΙΚΟ ΜΕ ΚΑΤΙ ΜΙΚΡΟΥΛΙΚΑ ΑΝΘΡΩΠΑΚΙΑ ΠΟΥ ΖΟΥΣΑΝ ΣΕ ΕΝΑ ΝΗΣΑΚΙ ΤΟ ΘΥΜΑΤΑΙ ΚΑΝΕΙΣ!??!!?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PANXROMANA
Μέλος 1ης Βαθμίδας


86 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/08/2006, 01:12:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PANXROMANA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θυμάσαι τίποτα παραπάνω για το παιδικό που λες στο P.S. ???Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
libra
Νέο Μέλος


22 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/08/2006, 15:31:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους libra  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πριν από όλα να ευχηθώ καλό χειμώνα να έχουμε, για όσους από εμάς οι διακοπές τους τελείωσαν, εγώ δυστυχώς επεστρεψα χθες το βράδυ από κρήτη και μπορώ να πω οτι πέρασα καταπληκτικά, αν εξαιρέσει κανείς τα 3 κιλά που πήρα όλα τα άλλα ήταν υπέροχα!!!
Πριν φύγω για διακοπές η φίλη μου, μου εφερε να δω τον ΝΗΛΣ ΧΟΛΓΚΕΡΣΕΝ και ήταν τέλεια!!!
Ηταν dvd 92 λεπτών, βέβαια εννοείται οτι δεν ήταν όλα τα επεισόδια μέσα, αλλά είχε την αρχή, 2-3 επεισόδια από όλο τον κύκλο και το τέλος,
για να είμαι ειλικρινής το είχα ξεχάσει σαν μικυ-μάους και συγκινήθηκα που το ξαναείδα, ειδικά το τέλος που ξαναγίνεται μεγάλος,ήταν υπέροχο!!!
Και όχι μόνο αυτό στην κρήτη , το τοπικό κανάλι (κρήτη tv) έβαζε κάθε απόγευμα το ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΕΝΑΝ ΚΑΙΡΟ ΗΤΑΝ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ
πρώτα το έβλεπα και μετά εφευγα για βόλτα, με την ψι, τον πιερό, και το ρομποτάκι τους,
Λέτε η κάντυ-κάντυ να υπάρχει σε κανένα τοπικό κανάλι? Πλάκα θα έχει εγώ να την ψάχνω σε γη και ουρανό και τελικά να την βρω σε κανένα πελλοπόνησος tv? χα, χα καλά θα ήταν!!! Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Αλεξανδρος1983
Νέο Μέλος


9 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/08/2006, 19:20:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Αλεξανδρος1983  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
γεια σας και απο εμενα,πραγματικα πολυ ευχαριστο το θεμα σου και τα συχαρικια μου για την πρωτοβουλια σου να το ανοιξεις.Εδω και κατι ωρες δεν εχω ξεκολησει απο την οθονη μου αλλα μολις το διαβασα μεχρι και την τελευταια του σταγονα! αλλα μου φαινεται πως θα σας μαλωσω γιατι βλεπω σοβαρες ελλειψεις.Κατ'αρχην Σαντυ-μπελ που αναφερθηκε πολυ προσφατα.Τριτων - για εμενα απο τα λιγα που θυμαμαι τοσο εντονα, να πολεμα τους κακους ποσειδωνες στα βαθη των ωκεανων με το ορυχαλκεινο μαχαιρι παρεα με τη φωκια δασκαλο.Μπολεκ και Λολεκ απο την κροατια νομιζω- το αχωριστο διδυμο ξαναχτυπα σε μια συχνοτητα τοπικου καναλιου στην ηλεια (cosmos tv). Αλλο ενα που μου ειχε νοικιασει η μανα μου απο το videoclub για να το δω ηταν το Δαιμων & Φειδιας παιδικο που σκαλισε κομματι της προσωπικοτητας μου μπορω να πω.Τελος βοηθεια, ενα που το ψαχνω ακομα αλλα οι μνημες ειναι λιγοστες : δεν ηταν σειρα, βασικος χαρακτηρας ενας νεος που χανεται στη ζουγκλα και τον βρισκει μια φυλη με μαυρους μαλλον ζουλου (θυμαμαι τις χαρακτηριστικες ασπιδες) και τον κανει δικο της.Σκηνη που θυμαμαι ακριβως ο ηρωας μαζι με τον αρχηγο της φυλης βρισκονται περικυκλωμενοι απο μια αλλη φυλη που εχουν πολεμο, και οι δυο τους ανεβαινουν σε ενα ψηλο βραχο, και οι αλλοι αρχιζουν να τους πετουν ακοντια.Τα ακοντια ερχονται απο παντου και ο δικος μας περνει το δικο του ακοντιο με τα δυο χερια και αρχιζει να το γυριζει γυρω γυρω σχηματιζοντας ασπιδα για αυτον και τον ηλικιωμενο αρχηγο.Δεν χρειαζεται να σας πω οτι με κυνηγουσε η μανα μου επειδη της επαιρνα τα κονταρια απο τις σκουπες για να μαθω να το κανω και εγω.χαχα.χαιρετισμους

Edited by - Αλεξανδρος1983 on 16/08/2006 19:22:06Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

candywhite-for ever
Μέλος 1ης Βαθμίδας


62 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/08/2006, 20:08:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους candywhite-for ever  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΑΡΑΠΑΠΑΜ:
ΣΑΣ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΩ ΤΗ ΦΡΟΥΤΟΠΙΑ ΚΑΙ ΤΟΥ ΚΟΥΤΙΟΥ ΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ

ΜΑ ΑΥΤΗ Η ΚΟΠΕΛΑ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΡΑΓΕ Η ΠΑΡΑΣΚΕΥΟΥΛΑ?

And here is the site....τα έργα της Οικογένειας Σοφιανού
http://www.mabrida.net

Edited by - candywhite-for ever on 16/08/2006 20:09:39Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gslenis
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/08/2006, 19:00:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gslenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλα που σας βρηκα!Εχω φαει τρομερο κολλημα με τα παλια παιδικα που βλεπαμε τη δεκαετια του '80!Και ειδικοτερα με το "Heman and the masters of the universe".Ψαχνωντας,ανακαλυψα πως κυκλοφορει στο εξωτερικο DVD με τα επεισοδια της πρωτης σαιζον(30 ευρω)!Το προβλημα ειναι οτι δεν βρισκω κατι με ελληνικους υποτιτλους ή εστω μεταγλωτισμενο.Αν εχει κανεις καποια ιδεα ή οτιδήποτε που μπορει να με βοηθησει,περιμενω απαντηση!Πλεον θα τα λεμε αρκετα συχνα!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Phantom Duck
Νέο Μέλος


18 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/08/2006, 02:29:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Phantom Duck  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
_80's anime cartoon list
http://www.geocities.com/eyr01/anime/lista.html

_Animellas
http://www.animellas.com/catalogos.php
(Όλα σχεδόν τα anime που έχουν παιχτεί στην ελληνική τηλεόραση)

_ 80's cartoons
http://www.80scartoons.net/toons/index.html
Επίσης στο φόρουμ τους στο "Lost and Found" Section έχουν πάρα πολά cartoons του '80. Όσοι ψάχνετε τίτλους κοιτάξτε εκεί πέρα. Είναι σχεδόν σίγουρο ότι θα τα βρείτε
http://www.80scartoons.net/forum/viewforum.php?f=3&sid=ccb345da302217f6b9fcf6eadbc0c880


έκανα register στο forum μόνο και μόνο για να κάνω post τις σελίδες αυτές. Δεν έχω παρακολουθήσει ολόκληρο το θέμα και δεν ξέρω αν έχουν ξανααναφερθεί.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zouzou
Νέο Μέλος


7 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/09/2006, 21:48:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zouzou  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ ΣΑΣ!
ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ: ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΡΟΣΘΕΣΩ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΣΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΜΟΥ?ΠΑΤΑΩ ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΕΙΚΟΝΑΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zouzou
Νέο Μέλος


7 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/09/2006, 09:03:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zouzou  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΗΘΕΛΕ ΚΑΝΕΙΣ ΚΛΟΥΒΙΟ ΚΑΙ ΣΟΥΒΛΙΤΣΑ???

ΤΕΛΙΚΑ ΤΟ ΒΡΗΚΑ ΠΩΣ ΒΑΖΟΥΝ ΤΙΣ ΕΙΚΟΝΕΣ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wolfman13
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/09/2006, 19:17:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wolfman13  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
γεια χαρα και απο εμενα τελικα δεν ειμαστε μονοι μας που μας αρεσουν καπια παλια ''παιδικα'' αν εχετε βρει καπια torrent ας μου τα στειλετε επισης για να μην ψαχνετε την φρουτοπια την εχς σχεδον ολοι!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PANXROMANA
Μέλος 1ης Βαθμίδας


86 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2006, 00:23:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PANXROMANA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κλούβιο και Σουβλίτσα... είσαι πρώτη Zouzou


Φίλε Wolfman ψάξε στο google για Ελληνικά sites για torrent έχει αρκετα παιδικά παλιά!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zouzou
Νέο Μέλος


7 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2006, 22:03:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zouzou  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΔΕΙ ΤΟΝ ΚΛΟΥΒΙΟ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΑΡΑ ΝΑ ΠΑΕΙ ΣΤΟ ΘΕΑΤΡΙΚΟ ΜΟΥΣΕΙΟ, ΚΑΤΩ ΑΠ'ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΑΘΗΝΑΙΩΝ, ΣΤΗΝ ΑΚΑΔΗΜΙΑΣ. ΘΑ ΤΟΝ ΒΡΕΙΤΕ ΕΚΕΙ ΜΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΤΟΥ!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
georgeikos
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2006, 15:55:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους georgeikos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kαλησπερα παιδια...ψαχνω καποια τευχη απο το περιοδικο καντυ καντυ που κυκλοφορουσε τοτε κι εχω ψαξει σε Μοναστηρακι και βρηκα καποια,ομως μου λειπουν λιγα ακομα και θελω να τα βρω.Το προβλημα ειναι οτι εκτος απο το Μοναστηρακι δεν ξερω που αλλου υπαρχουν παλαιοβλιοπωλεια για να ψαξω.Αν υπαρχει καποιος που να ξερει που μπορω να βρω παλαιοβιβλιοπωλεια σε αλλες περιοχες της αττικης θα με βοηθουσατε πολυ.Δεν με πειραζει ας ειναι και μακρια απο το κεντρο.Αν ξερει καποιος που να με κατατοπισει και να με βοηθησει περιμενω την απαντηση του.Σας ευχαριστω εκ των προτερων!!!
quote:

Πράγματι, neos26, τα τραγούδια στη σειρά JΕΜ ήταν πολύ ωραία! Από μια πολύ σύντομη ματιά στο Google, είδα τρεις ενδιαφέρουσες διευθύνσεις για την Jem:

http://en.wikipedia.org/wiki/Jem_(animated)
http://www.imdb.com/title/tt0090461/
http://www.angelfire.com/la/Holograms/

Το συγκρότημα της Jem λεγόταν "Jem and the Holograms" από ό,τι είδα εκεί. Και από ό,τι κατάλαβα, τα επεισόδεια της σειράς υπάρχουν στο εμπόριο (στο διαδίκτυο δηλαδή!). Όχι όπως η Candy, η οποία είναι εξαφανισμένη!
Ρε παιδιά, να σας πω μια απορία μου: Για να μεταγλωττιστεί μια σειρά, όπως εν προκειμένω η Candy, χρειάζονται ηθοποιοί, δουλειά, χρήματα... Λέτε την μεταγλώττιση , τις κλασικές φωνές των ηθοποιών, έτσι όπως είχαν ηχογραφηθεί τότε, να τις έχει η ΕΡΤ σε κανα συρτάρι; Εγώ αν είχα κάνει τέτοια δουλειά, με τόσους ηθοποιούς, θα λυπόμουν να τα σβήσω όλα αυτά, ή να τα πετάξω στα σκουπίδια...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PANXROMANA
Μέλος 1ης Βαθμίδας


86 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2006, 02:11:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PANXROMANA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παιδιά αν βάλετε στο google Candy Candy Torrent θα βρείτε να κατεβάσετε επεισόδια... εγω έχω βρει!!!Ρίξτε και μια ματιά στο www.animeclipse.com!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Phantom Duck
Νέο Μέλος


18 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2006, 21:04:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Phantom Duck  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Στην AnimeClipse ( www.animeclipse.com )εκτός από τα πρώτα επεισόδεια Candy Candy, έχουν βγάλει και τα επεισόδεια Plawres Sanshiro ως το 26 με ελληνικούς υπότιτλους. (Είναι το γνωστό σε όλους Τζουμαρού). Στην Ελλάδα είχαν έρθει τα 12 πρώτα επεισόδεια. Αυτοί θα τα βγάλουν και τα 37 με την πάροδο του χρόνουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
dimasat
Νέο Μέλος


15 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2006, 22:31:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dimasat  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πω πω..........
Μακάρι να μπορούσα να βρω τα ελληνικα μεταγλωτισμένα βιντεο για ολα αυτά τα κινουμενα.......Πόσες αναμνήσεις!!!!!!!
Ευχαριστω για τη συγκινηση που μου προσφέρατε!!!!

Ψάχνω απεγνωσμένα για ο,τι εχει σχεση με ενα κινουμενο που εδειχνε καποτε η ετ1- Μπουσμπους λεγόταν.
Πριν από λίγο είδα για πρώτη φορά εικονα του μετά από τόσα χρόνια και μου ήρθε να κλάψω...Αν μπορεί κανεις να με βοηθήσει...

http://www.geocities.com/eyr01/anime/lista.html
Είναι η εικόνα ενός βοδιού που κλεινει το ματι σ'αυτό το site στη δευτερη σειρά απ'το τελος

Α!Και κάτι αλλο. Μήπως ξέρει κανείς που μπορώ να βρω την ταινία babar που εδειχνε το juniors(ΟΧΙ τη σειρά του star)???

Και...Ήταν στο juniors μια ταινία με κάτι κουκλες που στην αρχή τις εδειχνε κανονικές, αλλά μετα γινονταν κινούμενα σχεδια, και στο τέλος ξανά κανονικές. Ήταν λοιπον πρωταγωνίστρια μια κουκλα πάνινη, η αγαπημένη ενός κοριτσιού.Και στα γενέθλια αυτού του κοριτσιού της φέρανε μια άλλη πανάκριβη. Και όταν το κορίτσι εφευγε οι κουκλες ζωντάνευαν, και ένας κουκλος πειρατής εκλεψε την ακριβή κουκλα, και η αλλη, η πάνινη, με το φίλο της που ήταν κι αυτός πανινος πήγαν να τη σώσουν.Αλλά δεν έχω κανένα απολύτως στοιχείο που να μπορεί να με βοηθήσει να βρω κατι σχετικό.

100000000000000 ευχαριστώ!!!!!!!

Edited by - dimasat on 27/09/2006 22:47:55Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Lakis2
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/10/2006, 16:07:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Lakis2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πω πω αναμνήσεις...να είστε καλά βρε παιδιά...

Ψάχνω απεγνωσμένα το μουσικό θέμα της παιδικής σειράς 'Ο Κήπος με τ'αγάλματα',που παιζόταν απο την ΕΡΤ-1 το 1981...Ανήκει στο συνθέτη Σταμάτη Σπανουδάκη, όμως είναι πολύ δύσκολο να βρεθεί..Την έχει μήπως κανένας;Αν ναι,θα μπορούσε να επικοινωνήσει μαζί μου στο elettricoangelo@yahoo.com ? Θα το εκτιμούσα απεριόριστα...Επίσης,θυμάται μήπως κανείς μια σειρά που παιζόταν το 89-90 κάθε Σάββατο μεσημέρι στις 13.00 με έναν εξωγήινο,τον Κίου;Ήταν πορτογαλέζικης παραγωγής,με κανονικούς ηθοποιούς,για την οποία,όμως,δεν καταφέρνω να βρω τίποτα στο web...Τέλος,θα βγάλω το καπέλο σε όποιον θυμηθεί μια άλλη σειρά,με κανονικούς ηθοποιούς,πάλι,γύρω στο 81-82,όπου ήταν σαν μυστηρίου περίπου,νομίζω επαιζαν και παιδιά,κι είχε να κάνει με μία σοφίτα ενός σπιτιού σε εξοχικό τοπίο,στο οποίο απαγορευόταν η πρόσβαση,κι είχε έξω από το παράθυρο κάτι σαν κάμερες που παρακολουθούσαν την κίνηση απ΄'εξω.Αν δεν κάνω λάθος,είχε να κάνει πάλι με εξωγήινους,όμως δεν είχε παιδικό χαρακτήρα σαν πρόγραμμα.Θυμάμαι με τρόμαζε πολύ!(μια άλλη μουσική που τη φοβόμουν και στεκόμουν σούζα,όταν την έπαιζαν,ήταν αυτή από την εκπομπή 'Παρασκήνιο'!Τη θυμάστε;)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Phantom Duck
Νέο Μέλος


18 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/10/2006, 21:31:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Phantom Duck  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
dimasatΑυτό με το βόδι που λες ονομάζεται Ox Tails. Δες αυτό το Link http://www.youtube.com/watch?v=y-jn8w6ABAYΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kasmpou
Νέο Μέλος


9 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2006, 03:32:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kasmpou  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
kalmera paidia eimai kainourios kai tha ithela na rwtisw an xerei nakeis pou mporw na brw to paidiko o mikros prigipas kai transformers.metaglwtismena i me ipotitlous.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2006, 07:46:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ kasmpou, καλώς ήλθες στις Συζητήσεις του Esoterica!
Σου εύχομαι να έχεις μια καλή και γόνιμη συνέχεια.

Θα σε παρακαλούσα μόνο να έγραφες με ελληνικούς χαρακτήρες ώστε τα μηνύματα σου να είναι πιο ευανάγνωστα.

Η αναφορά σου στα Transformers με κάνει να θυμάμαι πόσο πολύ μου άρεσαν και πως καθόμουν και τα έβλεπα προσηλωμένος.
Οπότε η απάντηση που τυχόν σου δοθεί ενδιαφέρει κι εμένα!

Βρε παιδιά, μήπως γνωρίζει κάποιος τον τίτλο μιας παιδικής Ελληνικής σειράς με κάτι κουκλάκια μικρά μέσα σε ένα κουτί που μιλούσαν?
Σε κάθε επεισόδιο ήταν ένα κοριτσάκι με γυαλιά στο δωμάτιο του που κάθε φορά άνοιγε ένα κουτί που μέσα ήταν μερικά κουκλάκια κι αυτά έλεγαν κάθε φορά κι από ένα παραμύθι.

Δε μπορώ να θυμηθώ τον τίτλο...

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 48 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy