ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 ΕΙΚΟΝΕΣ
 ΑΓΑΠΗΜΕΝΑ ΠΑΛΙΑ ΠΑΙΔΙΚΑ!
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 48
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2006, 18:31:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ iron mask, θα σε παρακαλούσα να έγραφες με ελληνικούς χαρακτήρες κι όχι με λατινικούς προκειμένου να είναι πιο ευανάγνωστα τα μηνύματα σου.

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Marte
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
666 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2006, 19:12:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εμένα τώρα γιατί η όλη συζήτηση περι παλιών παιδικών μου δημιουργεί έναν κόμπο στον λαιμό και μια περίεργη συγκίνηση? ....γερνάω μαμά...

Ήρθα από το φως και τους θεούς,και να με,εξόριστος,αποκομμένος μακριά τους...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PANXROMANA
Μέλος 1ης Βαθμίδας


86 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/10/2006, 01:17:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PANXROMANA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Re paidia xeri kanis kamia diefthinsi pou na mporo na katevaso episodia kai tis mousikes apo to cartoon anime sanjushi(tris somatofylakes)?

Κοίταξε σε αυτό το site http://anime.fansub.tv/series.php/820/Anime%20San%20Juushi/#1

και κοίτα και σε αυτό επίσης http://www.bushtorrent.com/torrent.php?id=494497


Δεν τα πολυέψαξα γιαυτό κοίταξε αν είναι αυτά πρώτα!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PANXROMANA
Μέλος 1ης Βαθμίδας


86 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/10/2006, 01:24:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PANXROMANA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Re paidia xeri kanis kamia diefthinsi pou na mporo na katevaso episodia kai tis mousikes apo to cartoon anime sanjushi(tris somatofylakes)?

Κοίταξε σε αυτό το site http://anime.fansub.tv/series.php/820/Anime%20San%20Juushi/#1

και κοίτα και σε αυτό επίσης http://www.bushtorrent.com/torrent.php?id=494497


Δεν τα πολυέψαξα γιαυτό κοίταξε αν είναι αυτά πρώτα!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Phantom Duck
Νέο Μέλος


18 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/10/2006, 14:02:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Phantom Duck  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Από τους 3 σωματοφύλακες (Anime Sanjushi) έχω παραθέσει το link για download του πρώτου επεισοδείου, σε ποστ μου στην προηγούμενη σελίδα. Με ιαπωνέζικο audio, και αγγλικούς υπότιτλους.

Όλα τα υπόλοιπα επεισόδεια υπάρχουν στο internet ΜΟΝΟ με γαλικό Audio, και καθόλου υπότιτλους

Edited by - Phantom Duck on 27/10/2006 14:07:41Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

menios
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/10/2006, 17:00:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους menios  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΧΩ ΦΑΕΙ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΝΑ ΒΡΩ ΤΟ ΜΑΖΙΝΓΑ 7(PROTECTORS OF THE UNIVERSE)ΚΑΙ ΤΟ SUPER MARS(ASTRO BOY).ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΨΑΧΝΩ ΜΕΤΑΓΛΩΤΙΣΜΕΝΑ 80s CARTOON.ΟΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΤΙ ΑΣ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ.THANKSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Alex_crf
Νέο Μέλος

Greece
21 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/10/2006, 21:01:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Alex_crf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας παιδια! Να σας ρωτήσω: θυμαται κανείς μια ξένη σειρά με ηθοποιούς που πρόβαλε η ΕΡΤ στη δεκαετία του 80? Λεγόταν "Το μαγικό κουτί". Την πρόβαλλαν στη διάρκεια των Χριστουγέννων δύο φορές από ό,τι θυμάμαι. Η υπόθεση ήταν η εξής (από όσο θυμάμαι βέβαια, γιατί τότε ήμουν μικρός): κάποια παιδιά είχαν βρει ένα μαγικό κουτάκι, το οποίο είχε την ιδιότητα να μικραίνει πάρα πολύ τα παιδιά και να τα κάνει τοσοδούλικα. Νομίζω (δεν είμαι σίγουρος) ότι μπορούσαν και να πετάνε με τη βοήθεια αυτού του κουτιού όταν γίνονταν μικρά. Και έχω την εντύπωση ότι χρησιμοποιούσαν το κουτί και γίνονταν μικρά για να αντιμετωπίσουν κάποιον κακό ή για να κάνουν κάποια καλή πράξη. Θυμάμαι ότι κάποιοι κακοί τα κυνηγούσαν αλλά τελικά μάλλον νικουσαν τα παιδιά με την βοήθεια αυτού του κουτιού.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Lakis2
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2006, 01:49:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Lakis2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Πω πω αναμνήσεις...να είστε καλά βρε παιδιά...

Θυμάται μήπως κανείς μια σειρά που παιζόταν το 89-90 κάθε Σάββατο μεσημέρι στις 13.00 με έναν εξωγήινο,τον Κίου;Ήταν πορτογαλέζικης παραγωγής,με κανονικούς ηθοποιούς,για την οποία,όμως,δεν καταφέρνω να βρω τίποτα στο web...Τέλος,θα βγάλω το καπέλο σε όποιον θυμηθεί μια άλλη σειρά,με κανονικούς ηθοποιούς,πάλι,γύρω στο 81-82,όπου ήταν σαν μυστηρίου περίπου,νομίζω επαιζαν και παιδιά,κι είχε να κάνει με μία σοφίτα ενός σπιτιού σε εξοχικό τοπίο,στο οποίο απαγορευόταν η πρόσβαση,κι είχε έξω από το παράθυρο κάτι σαν κάμερες που παρακολουθούσαν την κίνηση απ΄'εξω.Αν δεν κάνω λάθος,είχε να κάνει πάλι με εξωγήινους,όμως δεν είχε παιδικό χαρακτήρα σαν πρόγραμμα.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
g_jonnys
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/11/2006, 08:06:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους g_jonnys  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλημερα παιδια.
1)υπηρχε ενα παλιο παιδικο με μια δασκαλα μαγισσα, που πηγαινε στην ταξη ζωγραφιζε στον πινακα με μια κιμωλια μια πορτα, ανοιγε και επαιρνε αυτην και τα παιδια μέσα. η τσαντα της δε, ειχε ενα μοχλο και οταν τον εκανε επανω πετουσε και οταν κατω προσγειωνοταν.
2)ενα αλλο παιδικο, που ηταν ενα σχολειο με υπερ-ηρωες. μια απο αυτους ηταν ενα κοριτσακι μαγισσα, που συνεχεια ελεγε "αμπρα καζουρ".
μηπως θυμαται κανεις σας ποια ειναι αυτα?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Vasaki
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2006, 02:46:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vasaki  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΑΥΤΑ ΤΑ 2 ΠΑΙΔΙΚΑ ΔΕΝ ΕΝΝΟΟΥΣΕΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ sunflower1?
ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΜΙΑ ΦΩΤΟ ΤΟΥ ΦΡΟΥΦΡΟΥ?
ΣΑΣ ΕΚΛΙΠΑΡΩ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ!

ΦΙΛΙΚΑ

Alma Libre....


Πρώτη φορά στέλνω σε Forum μήνυμα για αύτο αν κάνω τίποτα λάθος Sorry.....Λοιπόν βρήκα φωτογραφίες του Φρου Φρου μετά από πολύ κόπο.......χιχιχι....Άλλα δεν ξέρω πως να τις βάλω......Help.!!!!!!!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2006, 08:23:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή vasaki, καλώς ήλθες στις Συζητήσεις μας!
Μην ανησυχείς, δεν κάνεις τίποτα λάθος...

Για να ανεβάσεις φωτογραφίες σε ένα topic θα πρέπει να έχεις ένα url για την κάθε φωτογραφία.
Για αυτό το λόγο μπορείς να επισκεφθείς το www.imageshack.us ώστε να ανεβάσεις μια φωτογραφία από τον υπολογιστή σου ή από κάποιο άλλο link στο Διαδίκτυο.
Μπορείς επίσης να επιλέξεις και το μέγεθος που θέλεις.
Για να μην χαλάει το μέγεθος της σελίδας μόνο στο topic που θα παραθέσεις την φωτογραφία, θα σε συμβούλευα το μέγεθος της να μην είναι πολύ μεγάλο.
Το 800 x 600 είναι μια χαρά...

Αφού λοιπόν ανεβάσεις την φωτογραφία και πάρεις το direct link to image, μπορείς να παραθέσεις την φωτογραφία εδώ.

Στην φόρμα απάντησης επιλέγεις το εικονίδιο

Θα σου εμφανιστεί ένας κώδικας μέσα στον οποίο θα περικλείσεις την φωτογραφία.

Ο κώδικας είναι αυτός:

[img][/img]

Κι η φωτογραφία θα πρέπει να μπει εδώ:

[img]μπλα μπλα μπλα[/img]


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Jake_Cutter
Νέο Μέλος


6 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2006, 04:19:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Jake_Cutter  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ρε παιδια εχει κανενας φωτο η εστω κατι απο Παραμυθα(Ν.Πιλαβιος)?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Jake_Cutter
Νέο Μέλος


6 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2006, 04:52:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Jake_Cutter  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Α.Ξεχασα να πω για χαρα σε ολους.ΛΕΓΚΟΛΑΣ ΕΣΠΕΙΡΕΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ!!!ΔΙΑΔΙΚΤΥΑΚΗ ΙΣΤΟΡΙΑ ΕΓΡΑΨΕΣ!
Λοιπον εχω αρκετες φωτογραφιες και αλλα να προσθεσω αλλα επειδη ακομη δεν τα κατεχω καλα τα περι upload θα σας πω ενα τραγουδακι...

ΠΙΕΣ ΠΙΕΣ ΤΗΣ ΤΑΡΑΧΗΣ ΤΟ ΚΡΑΣΙ
ΠΙΕΣ ΠΙΕΣ ΜΕΘΑ ΜΙΑ ΝΥΧΤΑ ΚΑΙ ΣΥ
ΚΙ Η ΖΩΗ ΣΟΥ ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΜΕ ΜΙΑΣ
ΣΑΝ ΠΕΙΡΑΤΗΗΗΗΗΗΗΗΗΣ
ΘΑ ΤΡΙΓΥΡΝΑΑΑΑΑΑΑΣ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Jake_Cutter
Νέο Μέλος


6 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2006, 19:39:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Jake_Cutter  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
απ οτι ειδα πρεπει να εχουμε παραλειψει και εκεινη τη σειρα με τους δυο μπατσους με τις μοτοσυκλετες...εεε..."ΠΕΡΙΠΟΛΙΚΑ ΣΕ ΔΡΑΣΗ".....ρε σεις που ειστε? το παρατησατε το Τοπικ τωρα που μπηκα?σνιφΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Olivia
Νέο Μέλος

Greece
6 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/12/2006, 09:26:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Olivia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτός δεν έιναι ο Φρου-Φρου???

http://www.pumuckl.de/Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Jake_Cutter
Νέο Μέλος


6 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/12/2006, 10:08:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Jake_Cutter  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ναι αυτος ειναι Οlivia.An κοιταξεις σε καποια προηγοθμενη σελ θα δεις και φωτο απο την τηλεοπτικη φαση του .Δεν θυμαμαι ακριβως σε ποια σελιδαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Phantom Duck
Νέο Μέλος


18 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/12/2006, 20:51:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Phantom Duck  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
http://www.isohunt.com/download/14570239/the+brave+little+toaster Torrent για Downloading για το Brave Little Toaster. Στα ελληνικά "Η μικρή γενναία τοστιέρα". Είναι μόνο με αγγλικό audio. Χωρίς υπότιτλους. Μερικές εικόνες για όσους δεν το θυμούνται

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Katrina
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
55 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2006, 19:00:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Katrina  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
sunflower1 αν και πολυ παλια η ερωτηση σου μηπως το παιδικο που ψαχνεις ειναι το stop the smoggies?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Phantom Duck
Νέο Μέλος


18 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2006, 20:01:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Phantom Duck  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Εδώ είναι το ελληνικό τραγούδι για το "Σαγκμα" http://rapidshare.com/files/4808204/sagma_end.mp3.html Αν δεν το κατεβάσει κανείς, θα σβηστεί μέσα σε 2 βδομάδες περίπου. Για να το κατεβάσετε, πατήστε "FREE" κάτω δεξιά, και γράψτε στο κουτάκι τα 3 ψηφία που θα σας δώσει

Αυτό είναι το αυθεντικό τραγουδάκι σε mid (στα γαλλικά) http://www.coucoucircus.org/da/generique.php?id=255

Και το αυθεντικό τραγούδι σε mp3 (και αυτό θα σβηστεί αν δεν κατεβαστεί για κάποιο χρονικό διάστημα)
http://www.sendspace.com/file/lsaoc3Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Astaroth
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2006, 14:28:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Astaroth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΧΩΡΗΣΗ ΤΟΥ SHAGMA
ΤΟ ΕΨΑΧΝΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ
ΑΝ ΤΥΧΗ ΚΑΙ ΒΡΕΙΣ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΤΗΣ ΑΡΧΗΣ ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ
ΕΝΗΜΕΡΩΣΕ ΜΕ.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
maroulaki6
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/12/2006, 00:42:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους maroulaki6  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η ΣΥΓΚΙΝΗΣΗ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΕΙΝΑΙ ΤΕΡΑΣΤΙΑ...ΕΠΑΘΑ ΕΝΑ ΤΕΡΑΣΤΙΟ SOCK ΜΟΛΙΣ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑ ΕΝΤΕΛΩΣ ΤΥΧΑΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ FORUM...ΤΙ ΚΑΤΑΠΗΚΤΙΚΟ ΘΕΜΑ!!!
ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΜΙΛΑΩ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΣΤΗ ΣΕΛΙΔΑ 15 Ο amyntas ΕΧΕΙ 3 LINK ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΕΩΑΣΩ ΤΟ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟ ΚΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΠΟ ΟΛΑ ΑΝΙΜΕ ΤΗΝ ΛΙΜΝΗ ΤΩΝ ΚΥΚΝΩΝ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΠΑΤΑΩ ΜΟΥ ΛΕΕΙ SERVER NOT FOUND ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΕΒΑΣΩ???
ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΧΕΡΩ ΑΝ ΘΥΜΑΤΑΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΕΝΑ ΑΝΙΜΕ ΜΕ ΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΜΑΓΙΣΟΥΚΛΑ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΤΟ ΗΞΕΡΕ ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΚΑΙ ΜΙΑ ΓΑΤΑ ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΚΑΙ ΕΝΑ ΡΑΒΔΑΚΙ ΚΑΙ ΕΝΑ ΦΥΛΑΧΤΟ ΠΟΥ ΤΗΣ ΤΟ ΕΙΧΕ ΔΩΣΕΙ Η ΜΑΜΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΤΟ ΕΙΧΕ ΧΑΣΕΙ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΣΤΗ ΚΑΡΟΤΣΑΤΟΥ ΠΑΛΙΑΤΖΗ ΚΑΙ ΤΟ ΕΨΑΧΝΕ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Phantom Duck
Νέο Μέλος


18 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/12/2006, 22:44:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Phantom Duck  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μπορείς να κατεβάσεις τη λίμνη των κύκνων με Torrent από το ακόλουθο link http://www.tokyotosho.com/details.php?id=44504Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PANXROMANA
Μέλος 1ης Βαθμίδας


86 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/12/2006, 00:46:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PANXROMANA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Στο greektracker για όποιον ενδιαφέρεται βγάλανε σε Torrent το πρώτο επεισόδιο "Οι περιπέτειες του μικρού πρίγκηπα" καθώς επίσης και "Αστυνόμο Σαίνη" και "Sport Billy", όλα με Ελληνική μεταγλώτηση!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
maroulaki6
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/12/2006, 22:48:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους maroulaki6  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΝΑΙ ΟΜΩΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΖΕΙΣ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΗΔΗ ΜΕΛΟΣ INVITE,ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΤΣΙ ΕΒΓΑΛΕ ΣΕ ΕΜΕΝΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Zelnar
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/12/2006, 05:25:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zelnar  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για σας "παιδιά"!!Μόλις μπήκα στο Forum και έχω ξετρελαθει!ΠΩΣ και ΠΩΣ
περίμενα κάποιος να κάνει αυτήν την κίνηση.
Εγώ θα ήθελα να μάθω το όνομα ενός παλιού παιδικού που είχε να κάνει με έναν Άραβα η κατι τετοιο..Μια βοήθεια είναι ότι η μουσική που έπαιζε ήταν κάπως "ψυχάκικη",νομίζω ηλεκτονική,εψαξα λιγο και νομίζω πως έπαιζε
το oxygene του Jean-Michel Jarre. Επίσης το παιδικό αυτό θύμιζε λίγο θέατρο σκιών η κάτι τέτοιο..Plz ΒΟΗΘΗΣΤΕ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PANXROMANA
Μέλος 1ης Βαθμίδας


86 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2006, 00:52:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PANXROMANA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα, πες μας λίγο παραπάνω για ότι θυμάσαι για να σε βοηθήσουμε να το βρεις!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Olivia
Νέο Μέλος

Greece
6 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/12/2006, 00:18:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Olivia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αχ έχω κατασυγκινηθεί ρε παιδιά ... ειδικά η Κάντι Κάντι και το Μικρό Σπίτι στο λιβάδι , το Καρουζέλ ο Νίλσ Χολγκερσον είναι κομμάτια από τη παιδική μου ζωη !!!Πείτε μου σας παρακαλώ αν υπάρχει κάποιος τρόπος να κατεβάσω επεισόδια από τα παραπάνω στα ελληνικα!!!Ευχαριστώ πολύυυυ! Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PANXROMANA
Μέλος 1ης Βαθμίδας


86 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/12/2006, 00:51:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PANXROMANA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μπες στο greektracker έχει πολλάΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
cold_ethyl
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/12/2006, 00:20:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cold_ethyl  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σας.

Βρήκα τυχαία και με μεγάλη μου χαρα το topic αυτού του forum. Έψαχνα για Kabamaru και βρήκα ένα topic που κρατάει γερά από το 2003! Περιττό να πω οτι διάβασα τις σελίδες μια-μια μέσα σε μια μέρα. Θυμήθηκα πολλά παιδικά τα οποία μικρούλα έβλεπα μανιωδώ;, αλλά είχα ξεχάσει. Τι να πω, lencolas, συγχαρητήρια για αυτή σου την υπέροχη ιδέα.

Όπως λοιπόν θυμόμουν κάποια παιδικά που έβλεπα, θυμήθηκα κι εγώ μερικά, τα οποία όμως δεν ξέρω καν ποιά είναι. Θα ήθελα λοιπόν την βοήθειά σας... Όποιος μπορεί ας με διαφωτίσει.

1. Ήταν ένα παιδικό που έβλεπα πολύ παλιά, και το μόνο που θυμάμαι είναι ένα παιδάκι να πετάει πάνω σε ένα δράκο (όχι κανονική μορφή δράκου, σαν αυτούς που χρησιμοποιούν στα κινέζικα πανηγύρια, που είναι μακρόστενα σαν φίδια). Ούτε υπόθεση θυμάμαι, ούτε και τίτλο φυσικά...

2. Ένα άλλο παιδικό που δεν θυμάμαι πως το λένε, αφορούσε μια κοπέλα (πριγκίπισσα αν θυμάμαι) η οποία είχε κάνει συμφωνία με μια μάγισσα να μην μιλήσει καθόλου και να ράψει πουλόβερ για να λυθούν τα μάγια που είχε κάνει στα αδέλφια της, τα οποία τα είχε μετατρέψει σε πουλιά. Μια πολύ χαρακτηριστική σκηνή που θυμάμαι, είναι η μάγισσα να κατηγορεί την κοπέλα οτι είναι εκείνη μάγισσα επειδή δεν μιάει καθόλου και για να το αποδείξει στος παρευρισκόμενους έμπηξε μια μεγάλη βελόνα στο πόδι της κοπέλας, η οποία όντως δεν έβγαλε άχνα για να μην ακυρωθεί η συμφωνία. Σας θύμησε κάτι;

3. Ένα επίσης παλιό και αγαπημένο μου παιδικό (που το έβαζε και συχνά το juniors) ήταν με μια κοπέλα και κάτι μεγάλα πλάσματα με πάρα πολλά μεγάλα μάτια που αν θυμάμαι καλά ονομάζονταν "μέδουσες" οι οποίες όταν ήταν ήρεμες τα μάτια ήταν γαλάζια, ενώ όταν θύμωναν τα μάτια γίνονταν κόκκινα. Σπάω το κεφάλι μου να θυμηθώ ποιό είναι!!!

4. Μια ταινία ψάχνω επίσης (τον αγγλικό της τίτλο δηλαδή) η οποία ήταν μεν στα videoclub στην κατηγορία "παιδικά" αλλά ήταν με κανονικούς ηθοποιούς, που φοράγανε στολές. Ο ήρωας νομίζω λεγόταν Γκάμπεν ... Δεν θυμάμαι καν υπόθεση, μόνο αμυδρά κάτι για τις μάχες, οτι όποτε γινόταν μάχη μεταφέρονταν σε κάποια άλλη διάσταση...?

Αυτά τα παιδικά ψάχνω (τι ψάχνω, τον τόπο έχω φάει) αλλά δεν τα βρίσκω. Αν ήξερα βέβαια τίτλους αυτό θα ήταν μια καλή αρχη! Οπότε αν κάποιο σας θυμήζει κάτι, περιμένω την πολύτημη βοήθειά σας!!!!
(Αν κάποια έχουν ήδη αναφερθεί, χίλια συγνώμη παιδιά! Απλά πείτε μου σε ποιές σελίδες έχουν αναφερθεί να το κοιτάξω)

Αααααα, και κάτι άλλο.... θυμάστε την Lilibel? Μια μικρή μαγισσούλα με ένα βιβλιαράκι με μαγικά που πήγαινε σχολείο?

Συνεχίστε έτσι ... κρατήστε ζωντανό αυτό το topic!!!

-Στο διάβολο Χαγιάτε! Γιατί το κάνεις αυτό;
-Μίσησέ με Καπαμαρού. Πρέπει να με μισήσεις
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/12/2006, 07:37:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε/η cold_ethyl, καλώς ήλθες στα Forums του Esoterica!
Σου εύχομαι να έχεις μια καλή και γόνιμη συνέχεια!

quote:
2. Ένα άλλο παιδικό που δεν θυμάμαι πως το λένε, αφορούσε μια κοπέλα (πριγκίπισσα αν θυμάμαι) η οποία είχε κάνει συμφωνία με μια μάγισσα να μην μιλήσει καθόλου και να ράψει πουλόβερ για να λυθούν τα μάγια που είχε κάνει στα αδέλφια της, τα οποία τα είχε μετατρέψει σε πουλιά. Μια πολύ χαρακτηριστική σκηνή που θυμάμαι, είναι η μάγισσα να κατηγορεί την κοπέλα οτι είναι εκείνη μάγισσα επειδή δεν μιάει καθόλου και για να το αποδείξει στος παρευρισκόμενους έμπηξε μια μεγάλη βελόνα στο πόδι της κοπέλας, η οποία όντως δεν έβγαλε άχνα για να μην ακυρωθεί η συμφωνία. Σας θύμησε κάτι;

Πωπω!
Τι μου θύμισες τώρα!
Όταν ήμουν παιδί - ίσως γύρω στα 7 ή 8 - μου είχαν πάρει δώρο ένα βιβλίο που δεν θυμάμαι πως λεγόταν αλλά είχε μια παρόμοια ιστορία με αυτή που αναφέρεις.
Η ιστορία αφορούσε μια νεαρή πριγκίπισσα την οποία αντιπαθούσε η κακιά μητριά της όπως επίσης και τα 7 αδέρφια της που τα μεταμόρφωσε σε κύκνους.
Η κοπέλα έφυγε μακριά και παντρεύτηκε έναν πρίγκιπα.
Η κακιά μητριά της είπε πως για να κάνει πάλι ανθρώπους τα αδέρφια της θα έπρεπε αυτή να μη μιλήσει για 7 χρόνια.
Στα 7 αυτά χρόνια η μητριά της πήρε τα 3 μωρά που γέννησε, την κατηγόρησε για μαγεία κτλ κτλ.
Στο τέλος τα μάγια λύθηκαν, η πριγκίπισσα βρήκε τα παιδιά της κι η μητριά πέθανε.

Μήπως εννοείς αυτό?


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 48 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1879883
Maintained by Digital Alchemy