ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 ΕΙΚΟΝΕΣ
 ΑΓΑΠΗΜΕΝΑ ΠΑΛΙΑ ΠΑΙΔΙΚΑ!
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 48
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Alexandra1989
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2007, 00:40:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Alexandra1989  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας παιδιά,
τι γίνετε?
Μήπως ξέρει κάποιος από σας να μου πει πού μπορώ να δω ή να κατεβάσω τα επεισόδια των VR Troopers? Το Youtube δυστυχώς έχει μόνο τρία επεισόδια...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
tauros155
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/12/2007, 22:20:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους tauros155  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πέδες μου θυμίσατε απίστευτα πράγματα είμαι παιδί των VHS της αξέχαστης εποχής 80 έχω βρει αρκετές ταινίες. θα θελα την βοήθεια σας θυμάμαι ένα VHS με διαφορές ιστορίες κινουμένων σχεδίων αν θυμάμαι καλά 7 η 8 χαρακτηριστικά ήταν μια με κάτι σπίρτα που συνεχεία τσακώνονται και στο τέλος αρπάζει φωτιά και καίγονται όλα.
Το θυμάται κανίς ?
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Purple
Νέο Μέλος


9 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/12/2007, 17:25:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Purple  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μήπως εννοείς "Το Κοριτσάκι με τα Σπίρτα" ; Γιατί θα μπορούσε το VHS που λες να έχει 8 από τα πιο γνωστά παραμύθια του Χανς Κρίστιαν Άντερσεν : Το κοριτσάκι με τα σπίρτα, Ο μολυβένιος στρατιώτης, Η πριγκίπισσα και το μπιζέλι, Το ασχημόπαπο, Η μικρή γοργόνα, Τα καινούρια ρούχα του αυτοκράτορα, Η βασίλισσα του χιονιού, Η τοσοδούλα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
tauros155
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/12/2007, 15:26:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους tauros155  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν λέω το κοριτσάκι με τα σπίρτα το VHS που λέω είχε 8ιστοριες μικρού μήκους που θέλανε να περάσουνε κάποιο μήνυμα αν θυμάμαι καλάΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
g.artemis
Νέο Μέλος


7 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/12/2007, 19:58:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους g.artemis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλησπερα σας! χαιρομαι πολυ που βρηκα ενα forum που ασχολειται με παλια αγαπημενα παιδικα. εχω τον τελευταιο καιρο internet κ ψαχνω κ κατεβαζω διαφορα. ηθελα να ρωτησω κατι.. ξερω μονο το whiteblue gt, ειναι torrent κ κατεβεζω ο,τι βρισκω απο εκει. μηπως υπαρχουν κ αλλα με παλια παιδικα? βλεπω τις φωτο που βαζετε κ αναρρωτιεμαι που μπορω να τα βρω..
να σασ θυμισω κ μερικα ακομα κ αν εχετε καποια πληροφορια, θα ηθελα να μου πειτε.. ευχαριστω προκαταβολικα..

1. ο κομης δρακουλας
2. τοσοδουλα
3. φωτεινουληδες
4. οδυσσεια του διαστηματος
5. ανδρομεδα
6. το κοριτσακι με τα σπιρτα
7. ο τζακ κ η φασολια
ειναι κ καποια αλλα που δε θυμαμαι τιτλους..... οπως.. θυμαμαι ενα με ενα κοριτσακι που συναντα καπου στο δασος τους 12 μηνες οι οποιοι ειναι γεροι με ασπρα μαλλια κ μουσια.
κι ενα αλλο που ειναι στη ζουγκλα ή κατι τετοιο μια κοπελα κ ενας νεγρος.

art,,
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

g.artemis
Νέο Μέλος


7 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/12/2007, 20:05:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους g.artemis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
α! επισης ηθελα να πω, για οποιον ενδιαφερεται, εχω βρει τα εξης:
τη λιμνη των κυκνων, πινοκιο,ψανδυ ολα τα επεισοδια, το μουσικο κουτι, μικρο μου πονυ, φρουτοπια κ φρου-φρου, καμπαμαρου,σπορτ μπιλλυ.

art,,
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Purple
Νέο Μέλος


9 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/12/2007, 20:35:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Purple  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ενδιαφέρομαι πολύ για τα επεισόδια της Κάντυ ! Είναι μεταγλωττισμένα
στα Ελληνικά ;

Edited by - Purple on 23/12/2007 20:39:25Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

tauros155
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/12/2007, 22:07:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους tauros155  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τους 12 μήνες τους έχω κατεβάσει από torrentΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
g.artemis
Νέο Μέλος


7 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/12/2007, 02:02:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους g.artemis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
purple, της καντυ τα επεισοδια, ναι, ειναι μεταγλοτισμενα!! μονο που επειδη δεν εχω ιδεα πως μπορω να στα δωσω, αν θελεις, να μου πεις..

-δεν ξερω αν εχεις καταλαβει ποιο παιδικο εννοω-γιατι σε οσους το ειπα, δεν το ηξερε κανεις. παντως, θα τρελαθω απ'τη χαρα μου αν λεμε το ιδιο..!! αν μπορεις, πες μου σε ποιο torrent θα το βρω να το κατεβασω..

art,,
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

g.artemis
Νέο Μέλος


7 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/12/2007, 02:07:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους g.artemis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αυτη τη στιγμη, κατεβαζω μεταγλωτισμενα 43 επεισοδια thundercats..! σε καμια ωριτσα, το'χουμε..


art,,
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kyrstef
Νέο Μέλος


7 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/12/2007, 20:47:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
το θυμαστε αυτο?υπαρχεi σε torrent στο δικτυο.
http://en.wikipedia.org/wiki/Gall_ForceΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/01/2008, 14:21:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)



Με ειλικρινή φιλία ΚαποδίστριαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/01/2008, 14:45:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

http://www.librairiegoscinny.com/IMG/arton116.jpg " border=0>

Με ειλικρινή φιλική διάθεση πάντα …kapodistria

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PANXROMANA
Μέλος 1ης Βαθμίδας


86 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2008, 01:50:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PANXROMANA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σήμερα επιτέλους ανακάλυψα ότι βάλανε στο Youtube το "The Age Of The Great Dinosaurs" ή "Στην Εποχή Των Δεινοσαύρων" και ήθελα να το μοιραστώ μαζί σας... ίσως κάποιοι να το ψάχνουν και να μην το έχουν βρει ακόμα!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
NorthStar
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
112 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/01/2008, 17:43:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους NorthStar  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
The Starland Trio/Space Three Musketeers

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Shaolin Rifle
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/01/2008, 15:05:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Shaolin Rifle  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οφείλω να πω οτι χάρηκα που βρηκα αυτο το φορουμ γιατι οταν μιλουσα με τουσ φιλους μου και τους ελεγα οτι κατεβαζω καμπαμαρου και plawres sanshiro και πολλα αλλα με κοροιδευαν και ρωτουσαν ποτε θα μεγαλωσω:P αλλα τωρα χαίρομαι που διαπιστωνω οτι δεν ειμαι μονος:P λοιπόν έχω διαβασει ολα τα σχολια στο συγκεκριμενο φορουμ και εχω να προτείνω κατι... επειδη ολα τα links και οι εικόνες είναι ανακατεμένες λεω να κρατήσουμε αυτο το θεμα μονο για συζητησεις και requests και να δημιουργήσουμε νεο όπου θα κάνουμε post μονο τα download links μαζι με μια εικόνα χαρακτηριστική του cartoon!!!! τι λέτε? έχω ηδη γδάρει το google και βρήκα άπειρα ανιμε που εβλεπα και τα είχα ξεχασει.. πχ το brave little toaster... το είδα οταν ημουν 5 χρονων και δεν θυμομουνα τιτλο και το εψαχνα εδω και 4 χρόνια και το βρηκα εχτες τυχάια χαρης σε εσας!!! περιμένω απάντηση για το Θεμα των links, αν μπορει καποιος admin να αναλάβει τα posts και το περιεχόμενοΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Alcinia
Νέο Μέλος

Greece
6 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2008, 23:06:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Alcinia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
βασικα εδω και καιρο προσπαθω να θυμιθω το ονομα ενος παιδικου που εβλεπα μικρη στο 0-6.θα ηθελα να τ βρω.

θα το περιγραψω: Ηταν μια μαγισουλα που έπεσε απο ενα αλλο κοσμο σε αυτο και ζουσε μαζι με εναν παππου κ μια γιαγια. ηταν και ενας κακος με μπλε ρουχα που μια φορα θυμάμαι ειχε χαλασει τα φανάρια για να μην πάει σχολείο. Αυτή είχε και έναν μικρο ζωάκι.Πρέπει να ήταν ποντικάκι.
Επισης πολυ χαρακτηριστικά θυμάμαι οτι στο τέλος κάθε επεισοδίου αυτή η κοπελα ελεγε πως πέρασε τη ημέρα και τ μολύβι έγραφε μονο του στο ημερολόγιο της. Ξέρω οτι οι πληροφορίες είναι πολύ λίγες και μπερδεμένες αλλα
Όποιος μπορεί να με βοηθήση θα τον ευχαριστούσα πολύ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PANXROMANA
Μέλος 1ης Βαθμίδας


86 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2008, 01:38:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PANXROMANA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

βασικα εδω και καιρο προσπαθω να θυμιθω το ονομα ενος παιδικου που εβλεπα μικρη στο 0-6.θα ηθελα να τ βρω.

θα το περιγραψω: Ηταν μια μαγισουλα που έπεσε απο ενα αλλο κοσμο σε αυτο και ζουσε μαζι με εναν παππου κ μια γιαγια. ηταν και ενας κακος με μπλε ρουχα που μια φορα θυμάμαι ειχε χαλασει τα φανάρια για να μην πάει σχολείο. Αυτή είχε και έναν μικρο ζωάκι.Πρέπει να ήταν ποντικάκι.
Επισης πολυ χαρακτηριστικά θυμάμαι οτι στο τέλος κάθε επεισοδίου αυτή η κοπελα ελεγε πως πέρασε τη ημέρα και τ μολύβι έγραφε μονο του στο ημερολόγιο της. Ξέρω οτι οι πληροφορίες είναι πολύ λίγες και μπερδεμένες αλλα
Όποιος μπορεί να με βοηθήση θα τον ευχαριστούσα πολύ.



Το παιδικό που ψάχνεις, πρέπει να είναι η "Lalabel", μπες google για περισσότερα :)


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

fm2805
Νέο Μέλος


15 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2008, 11:41:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους fm2805  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ενδιαφέρομαι πολύ για τα επεισόδια της Κάντυ ! Είναι μεταγλωττισμένα
στα Ελληνικά ;

Edited by - Purple on 23/12/2007 20:39:25



Purple όλα τα επεισόδια της Κάντυ με τις παλιές φωνές θα τα κατεβάσεις από αυτό http://www.animeclipse.com/index.php?ind=btitracker&search=CANDY+CANDY+&category=0&active=1"[Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

panori7
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/02/2008, 00:33:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους panori7  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τι καλα, τι καλα!!! ειμαι καινουργια στο forum και εχω καταχαρει! Βρήκα πολλα παιδικα που είχα ξεχάσει και συγκινηθηκα. Αυτο το θεμα με τα παιδικα 80'ς το εχω συζητησει απειρες φορες με φιλους μου και παντα μας κανει και αναπολουμε τα ευτυχισμενα παιδικα μας χρονια!!
θα θελα λοιπον και εγω μια χαρη, ο αντρας μου ψαχνει εδω και καιρο να βρεί το παιδικό "ο Σάιμον και ο μυστικός σιδηρόδρομος" ξέρετε απο πού μπορεί να το κατεβάσει? Όπως βλέπετε το μικρόβιο των παιδίκων το έχουμε οικογενειακώς.

ευχαριστω.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PANXROMANA
Μέλος 1ης Βαθμίδας


86 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2008, 02:16:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PANXROMANA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Τι καλα, τι καλα!!! ειμαι καινουργια στο forum και εχω καταχαρει! Βρήκα πολλα παιδικα που είχα ξεχάσει και συγκινηθηκα. Αυτο το θεμα με τα παιδικα 80'ς το εχω συζητησει απειρες φορες με φιλους μου και παντα μας κανει και αναπολουμε τα ευτυχισμενα παιδικα μας χρονια!!
θα θελα λοιπον και εγω μια χαρη, ο αντρας μου ψαχνει εδω και καιρο να βρεί το παιδικό "ο Σάιμον και ο μυστικός σιδηρόδρομος" ξέρετε απο πού μπορεί να το κατεβάσει? Όπως βλέπετε το μικρόβιο των παιδίκων το έχουμε οικογενειακώς.

ευχαριστω.



Λοιπόν μπες: α) http://www.angelfire.com/tv2/tvo2/secretrailroad.html έχει φωτογραφίες
β) http://www.retromaniax.gr/showthread.php?t=36 έχει πληροφορίες για τη σειρά
και γ) έχει ένα video της σειράς http://www.youtube.com/watch?v=HaGXgPMK57Q


Ελπίζω να βοήθησα έστω και λίγο

Edited by - PANXROMANA on 24/02/2008 02:20:53Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

panori7
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2008, 11:10:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους panori7  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Eυχαριστώ πολύ panxromana!! Τελικα αυτο το youtube ειναι το κατι αλλο! χαρήκαμε πολύ εστω και για αυτο το λίγο. Γιατι αφου υπήρχαν τοσο ωραίες και εκπαιδευτικές σειρές δεν τις ξαναβάζουν και βάζουν ολο βλακείες να βλέπουν τα παιδάκια...? ευτυχώς η ερτ βάζει καθε παρασκευή στις 10 το βράδυ, ωραία παιδικα και βλέπουμε.
Δυστυχως δεν είμαι παιδάκι και πάω να δουλέψω σνίφ!! γειαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kakashoulis
Νέο Μέλος

Greece
5 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2008, 19:33:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kakashoulis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας!
προσπαθω εδω και πολυ καιρο να βρω ενα παλιο παιδικο που δεν μπορω να εντοπισω με τιποτα.
προκειται για μια ομαδα κοριτσιων (3-4 ατομα μαλλον) τα οποια μεταμορφωνονται με τη δυναμη του ηλιου του φεγγαριου κτλ.
(δεν ειναι η σειλορμοον) η αρχηγος τους κραταει τον ηλιο και εχει μακρυα ξανθα μαλλια και φοραει μια ροζ στολη. μια αλλη κραταει το φεγγαρι. δυστυχως δεν θυμαμαι λεπτομερειες.
αν καποιος το γνωριζει ας μου πει.
ευχαριστω προκαταβολικα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Mererfin.
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/02/2008, 13:18:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mererfin.  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μήπως ξέρει κάποιος που μπορώ να βρω τα επεισόδια από τα παιδικά Μούμις, Χόμπερ Ντιντίκ και Ο Μυστικός Κήπος που έδειχνε πολύ παλιά η ΕΡΤ1? Έχω ψάξει παντού κ δεν βρήκα τίποτα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
g.artemis
Νέο Μέλος


7 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2008, 01:00:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους g.artemis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλησπερα σε ολους! ηθελα να ρωτησω τον tauro 155, πως μπορω να βρω τελικα τους 12 μηνες....
επισης, μηπως ξερει κανεις ενα παιδικο που ηταν 4 παιδακια μεσα σε μια βαρκα που λυνεται καταλαθος το σχοινι κλπ...? δε θυμαμαι καθολου τιτλο...... ευχαριστω!
-στο greektube εχει παιδικα που μπορουμε να κατεβασουμε κ εχει κ νιλς χολγκερσον!!!

art,,
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

g.artemis
Νέο Μέλος


7 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2008, 01:05:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους g.artemis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλησπερα σε ολους! ηθελα να ρωτησω τον tauro 155, πως μπορω να βρω τελικα τους 12 μηνες....
επισης, μηπως ξερει κανεις ενα παιδικο που ηταν 4 παιδακια μεσα σε μια βαρκα που λυνεται καταλαθος το σχοινι κλπ...? δε θυμαμαι καθολου τιτλο...... ευχαριστω!
-στο greektube εχει παιδικα που μπορουμε να κατεβασουμε κ εχει κ νιλς χολγκερσον!!!

art,,
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

g.artemis
Νέο Μέλος


7 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2008, 01:27:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους g.artemis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλησπερα σε ολους! ηθελα να ρωτησω τον tauro 155, πως μπορω να βρω τελικα τους 12 μηνες....
επισης, μηπως ξερει κανεις ενα παιδικο που ηταν 4 παιδακια μεσα σε μια βαρκα που λυνεται καταλαθος το σχοινι κλπ...? δε θυμαμαι καθολου τιτλο...... ευχαριστω!
-στο greektube εχει παιδικα που μπορουμε να κατεβασουμε κ εχει κ νιλς χολγκερσον!!!

art,,
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Λιάνα
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/04/2008, 20:50:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Λιάνα  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ
ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΕΔΩ ΚΑΙ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙ'ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΥΠΕΡΟΧΕΣ ΑΝΑΜΝΗΣΕΙΣ.ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΥΖΗΤΑΩ ΣΥΧΝΑ ΜΕ ΦΙΛΟΥΣ ΚΑΙ ΣΥΓΚΙΝΗΘΗΚΑ ΟΤΑΝ ΕΙΔΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΚΑ!!
ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΩ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΤΟΝ ΝΥΚΤΟ ΓΙΑΤΙ ΕΞΑΙΤΙΑΣ ΤΟΥ ΒΡΗΚΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΟΥ ΨΑΧΝΩ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕ ΘΥΜΑΤΑΙ ΤΙΤΛΟ.ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΤΟΝ KISSYFUR
ΕΠΕΙΔΗ ΟΜΩΣ ΠΕΡΑΣΑΝ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΚΟ ΝΑ ΜΗ ΘΥΜΟΜΑΣΤΕ ΤΙΤΛΟΥΣ ΚΤΛ ΕΧΩ ΑΚΟΜΑ ΚΑΤΙ.
ΘΥΜΑΤΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙΚΟ ΟΠΟΥ ΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΕ 2 ΡΟΜΠΟΤ,ΤΟ ΡΟΜΠΟΤΑΚΟ ΚΑΙ ΤΗ ΡΟΜΠΟΤΑΚΑ?ΕΠΙΣΗΣ ΗΤΑΝ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΗ ΜΕ ΕΝΑ ΤΥΠΟ ΠΟΥ ΟΔΗΓΟΥΣΕ ΜΗΧΑΝΗ.ΚΑΙ ΑΠ'ΟΤΙ ΘΥΜΑΜΑΙ ΗΤΑΝ ΚΙΝΕΖΙΚΟ.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Alex_crf
Νέο Μέλος

Greece
21 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/04/2008, 03:16:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Alex_crf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας παιδιά! Χαίρομαι που πλέον με λίγο ψάξιμο στο ίντερνετ μπορούμε να βρούμε αρκετά πράγματα για τα παλιά μας παιδικά! Θυμάστε από την δεκαετία του 80 ένα ή δύο τηλεπαιχνίδια με τον Αργύρη Παυλίδη; Απ' ό,τι θυμάμαι, πρέπει να ήταν παιχνίδια γνώσεων.
Ένα άλλο αξιόλογο τηλεπαιχνίδι που θυμάμαι παιζόταν τότε στην ΕΡΤ 2. Έπαιζε νομίζω ένα ή δύο παιδιά. Το παρουσίαζε μια παρουσιάστρια (δεν την θυμάμαι καν) και συμμετείχαν κάτι... νάνοι, οι οποίοι μάλλον ήταν ηθοποιοί και με κάποιον τρόπο φαίνονταν σαν νάνοι. Το παιχνίδι είχε πολύ ωραία σκηνικά, με εξοχές, δρομάκια... Το παιδί που κέρδιζε έπαιρνε σαν έπαθλο ένα καταπληκτικό κρύσταλλο σαν διαμάντι...
Θυμάστε ένα τηλεπαιχνίδι με παρουσιαστή την μαριονέττα - Φώντα Λαδοπρακόπουλο; (Ο τελευταίος ήταν ο παρουσιαστής του δελτίου ειδήσεων του Ουράνιου Τόξου). Στο τηλεπαιχνίδι που παρουσίαζε τα παιδιά κάθονταν, όπως θυμάμαι, σε κάτι κόκκινα καθίσματα τοποθετημένα ψηλά, σαν σε μπαλκόνια νομίζω. Και ο Φώντας καθόταν ψηλά σε κάτι σαν μπαλκόνι. Ωραία σκηνικά και αυτά.
Θυμάστε μια παιδική εκπομπή με την Μέλισσα; Δεν θυμάμαι τον ακριβή τίτλο της εκπομπής. Την παρουσίαζε μια παρουσιάστρια που λεγόταν Χρύσα. Κεφάτη και πολύ αξιόλογη παρουσιάστρια. Μετά από αυτή την εκπομπή, η Χρύσα παρουσίασε και άλλες εκπομπές και τηλεπαιχνίδια, τα οποία θυμάμαι πολύ αμυδρά. Το τελευταίο τηλεπαιχνίδι που θυμάμαι το παρουσίαζε μαζί με τον Αργύρη Παυλίδη τα πρωινά των κυριακών την δεκαετία του '90. Συμμετείχαν παιδιά από όλη την Ελλάδα. Εξαιρετικό παιδικό τηλεπαιχνίδι. Η Χρύσα πρέπει να ήταν ηθοποιός. Τι να γίνεται άραγε;
Θυμάστε μια εκπομπή που παιζόταν νομίζω τις Τετάρτες και μας μάθαινε σκάκι; Είχε ως πρωταγωνίστρια μια κοπέλα παρέα με ένα τεράστιο πιόνι. Για μένα ήταν λίγο βαρετή εκπομπή, όμως νομίζω πως άξιζε τον κόπο, αν έμαθε σε κάποιους από εμάς έστω και λίγο σκάκι. Τι να γίνεται άραγε η κοπέλα που το παρουσίαζε;
Όσο και αν βαριόμουν την εκπομπή αυτή με το σκάκι, την έβλεπα με υπομονή γιατί μετά από αυτήν ακολουθούσε το φοβερό Σάγκμα! Θυμάστε το τραγούδι που τραγουδούσε η Άννα Βίσυ; Ήταν κάπως έτσι:

"Σα σκοτεινιάσει χαμογέλασε,
το φως του γέλιου σου να δω.
Να' χεις το βλέμμα στο παράθυρο,
θα δεις σε λίγο να περνώ.

Δως μου το χέρι σου να φύγουμε
για το ταξίδι μας στη γη
με τα παιδιά του κόσμου σμίγουμε,
έλα κι εσύ μαζί...

(ρεφρέν)
Ας τραγουδήσουμε
το τραγούδι της Γης
νέο κόσμο να χτίσουμε,
μη διστάζεις, μπορείς.

Έλα να προσπαθήσουμε,
μη διστάζεις, μπορείς.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lenaki33
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/04/2008, 14:38:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lenaki33  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
παιδια όποιος ψάχνει τους δώδεκα μήνες ας μου στείλει pm για να του πω από ποιο site θα τους κατεβάσει.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 48 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy