ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 ΕΙΚΟΝΕΣ
 ΑΓΑΠΗΜΕΝΑ ΠΑΛΙΑ ΠΑΙΔΙΚΑ!
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 48
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2008, 09:43:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ stavaaarrroosss, καλώς ήλθες κοντά μας.
Σου εύχομαι καλή συνέχεια κοντά μας.

Επειδή η γραφή με λατινικούς χαρακτήρες (greeklish) καθιστά πολύ δύσκολη την ανάγνωση των μηνυμάτων, θα σε παρακαλούσα να μπεις στο σχετικό θέμα (κλίκαρε στον παρακάτω τίτλο για να μπεις κατευθείαν):

Προτάσεις - Λύσεις για την αποφυγή των Greeklish !

Εκεί θα βρεις κάποιες προτεινόμενες λύσεις αλλά και κάποιες συμβουλές, ανάμεσα σ' αυτές είναι και κάποιες που αφορούν τα άτομα που δεν διαθέτουν πληκτρολόγιο με ελληνικούς χαρακτήρες ώστε να μπορέσουν με κάποιο τρόπο να γράψουν κάποιο κείμενο με ελληνικούς χαρακτήρες.
Εάν φυσικά δεν σε καλύψει κάποια από τις προτεινόμενες λύσεις, θα μπορούσες να ζητήσεις κάποια περαιτέρω βοήθεια.



In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
stavaaarrroosss
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2008, 02:57:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stavaaarrroosss  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
οκ οντος ι διαδικασια ηταν απλη...
δοστε μου χρονο να προσαρμοστω με μια γλωσσα που δεν γραφω τα τελευτεα 10 χρονια χαχαχαχα..χωρια τη μανιταροσουπα που θα φτιακσω με το λατινικο πλικτρολογιο και την αγνια που με δερνει...
λοιπον ξανα κανω την ερωτιση στα ελληνικα...

μηπως ξερετε να μου πειτε για μια μαυρομαλλουσα κουκλα που παρουσιαζε
μιαν εκπομπη με ιστοριες ολες με πραγματικα αντικειμενα τα οποια ερχονταν σε κινιση με τεχνικες στοπ μοτιον? και ειχε και μια μυστηρια μουσικη απαλη ηλεκτρονικη...στα τελη του 80

και αν ειναι δυνατον, ξερει κανις αν υπαρχει μια πυγη με τορρεντ η ραπιντ σερ οπου καποιος αγιος ανεβασε τα επεισοδια τις σειρας ο θυσαυρος της βαγιας?
ευχαριστω, και παλι μπραβο σας!


mathe pedi mou grammata ...ke oti vreksi as katevasi...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lencolas
Πλήρες Μέλος

Greece
1316 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2008, 13:05:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lencolas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΗΝ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΟΥ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!

ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΟΣΟ ΜΕΓΑΛΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΑΣ!!!!

Alma Libre....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kkostas
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/09/2008, 16:37:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kkostas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας παιδια εδω και καιρο ψαχνω ενα παιδικο,δεν ξερω τιτλο,θυμαμαι το επαιζε στο cartoon(κρητης) νομιζω,ηταν ενα αγορακι με ενα κοριτσακι και ειχαν ενα σπιτακι πανω σε ενα δεντρο,το κοριτσακι μια μερα χαθηκε και βρεθηκε σε ενα διαφορετικο κοσμο παραξενο(ενας ανεμοστροβυλος τους μετεφερε στο παραξενο μερος),με στρογκυλα βουνα και θυμαμαι υπηρχε ενας καπετανιος που χαρακτηριστικη φραση του ηταν "με το πιστολι μου και το σπαθι μου" επαιζε γκαιντα και ηταν ντυμενος με σκοτσεζικα ρουχα.Αν δεν κανω λαθος το ονομα του ηταν μπλακ τζακ.αν γνωριζεται κατι βοηθηστε ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
1013
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/09/2008, 17:37:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 1013  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να ρωτησω....μηπως ξερεται κανενα site που να εχει φωτογραφιες απο παλια παιδικα?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Neda
Νέο Μέλος

Greece
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/09/2008, 09:09:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Neda  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Καλημέρα και σας ευχαριστώ όλους γιατί διαβάζοντας αυτό το θέμα ταξίδεψα στα παιδικά μου χρόνια.

Κάθε μία απάντηση σας ήταν και μία ανάμηνηση!
Μα τι εκπληκτική ιδέα!!!

Θα μείνω στον πολυαγαπημένο Νιλς Χόλγκερσον που μέχρι και σήμερα με μαγεύει αλλά φύσικά και στα απίθανα στρουμφάκια που καμία φορά πιάνω τον εαυτό μου να τα παρακολουθεί .... όπως παλιά!!!!

...στο πνεύμα του νερούΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

NorthStar
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
112 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2008, 20:09:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους NorthStar  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Να ρωτησω....μηπως ξερεται κανενα site που να εχει φωτογραφιες απο παλια παιδικα?

http://www.jedisparadise.co.uk/childrenstv/Childrens%20TV%20Shows.htm

http://www.animezvous.com/liste/index/lettre/A

http://www.planete-jeunesse.com/sources/series.php3

http://albator.com.fr/AlWebSite/desintro.php

http://www.meganimation.net/Animes/index.html

http://www.coucoucircus.org/da/

quote:
Αυτά τα θυμούνται και κάποιοι φίλοι μου. αυτό που δεν θυμάται κανείς, μάλλον γιατί δεν μπορώ εγώ να το εξηγήσω καλά είναι το εξής:
1. δύο αδέρφια αγόρι και κορίτσι
2. νομίζω ότι΄δεν είχαν γονείς
3. νομίζω ότι τα φιλοξενούσε ή, αν ισχύει το 2, τα είχε αναλάβει ένας θείος τους.
4. ο θείος ήταν επιστήμονας
5. νομνίζω ότι υπήρχε μία θεία στριμένη.
6. θυμάμαι χαρακτηριστικά ένα φυτό στην ταράτσα του σπιτιού ή σε κάποιο θερμοκήπιο, που είχε κάτι το ιδιαίτερο και το πρόσεχαν πολύ. τώρα μιλούσε; προερχόταν από το διάστημα; θα σας γελάσω

Μάλλον ψάχνεις το The Return of the Antelope/Aντιλόπη (http://en.wikipedia.org/wiki/The_Return_of_the_Antelope), σειρά βασισμένη στην ομότιτλη σειρά βιβλίων που είναι εμπνευσμένη από τα ταξίδια του Γιούλιβερ, μιας και συγκεντρώνει σχεδόν όλα τα στοιχεία που περιέγραψες:

1) Πρωταγωνιστές είναι ένα αγόρι και ένα κορίτσι που είναι αδέλφια.
2) Δεν εμφανίζονται οι γονείς τους στη σειρά απ΄όσο θυμάμαι
3) Μένουν με έναν κύριο που είναι παππούς τους ή θείος τους
4) Αυτός ο κύριος είναι εφευρέτης και επιστήμονας
5) Μένει μαζί τους και μια ψιλο-στριμμένη κυρία που είναι αδελφή ή γυναίκα του εφευρέτη (οπότε θεία των παιδιών)
6) Εδώ μόνο δεν ταιριάζει πολύ το πράγμα γιατί δεν θυμάμαι κανένα φυτό. Μπορεί βέβαια να υπήρχε και να είχε καμιά μανία μαζί του ο εφευρέτης αλλά το χαρακτηριστικό της σειράς ήταν τα τρία μικροσκοπικά ανθρωπάκια ( δυο άνδρες και μια γυναίκα) που τα παιδιά έκρυβαν στο δωμάτιό τους. Αυτά τα ανθρωπάκια είχαν έρθει από τη χώρα των Λιλιπούτειων που αναφέρονται στα «Ταξίδια του Γιούλιβερ» και είχαν ναυαγίσει κάπου στην Αγγλία και κατέληξαν στο σπίτι των παιδιών που για να τους προστατέψουν, τους κρύβουν στο κουκλόσπιτό τους. Η σειρά παιζόταν μεταγλωττισμένη στην ΕΡΤ1 ή στην τότε ΕΡΤ2.


quote:
"Αστεία κολητήρια μάρέσει να κολάω
και με τους φίλους που αγαπώ να παίζω να γελάω
εδώ έχω την Στρουμφίτα
τον Μπαμπα-στρουμφ πιο πέρα
τον Αστερίξ τον Οβελίξ
και πέζουμε όλη μέρα.."

και η συνέχεια:

«Απ’ολες τις γατούλες μ’ αρέσ’ η Ψιψινέλ,
απ’ όλους τους μάγους, μ’ αρέσει ο Δρακουμέλ
απ’ όλα τα λουλούδια μ’ αρέσει το κρινάκι
απ΄όλους τους ηθοποιούς μ’ αρέσ’ η Βουγιουκλάκη
από τους ποδοσφαιριστές μ’ αρέσει ο Μαραντόνα
κ’ απ’ όλους τους τραγουδιστές μ’ αρέσει η Μαντόνα».


quote:
Ξέρει κανείς πώς λέγεται ένα καρτούν, το έδειχνε πριν πολλά χρόνια για μικρό διάστημα, κάπως σκοτεινό, που οι κακοί (ή μάλλον τα τσιράκια των κακών) λέγονταν skag και έμοιαζαν με ανθρωποειδή αδύνατα λιοντάρια με ψιλο-πανκ μαλί. Η πρωταγωνίστρια ήταν ένα κορίτσι (αν θυμάμαι καλά με μπλε παντελόνι) και κάτι έπαιζε με ένα όπλο το οποίο μόνο αυτό μπορούσε να τα εξουδετερώσει..

«Laser Tag Academy» που αναφέρθηκε στη σελίδα 32.

http://uk.youtube.com/watch?v=MFWXQLg1Tf4

quote:
quote:
________________________________________

Ξερει κανενας ενα παιδικο μ'ενα ξωτικο νομιζω που το ελεγαν χομπερ ντιντικ η κατι τετοιο;
________________________________________
ειχα ρωτήσει κι εγω εδώ:
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?ARCHIVE=&whichpage=33&TOPIC_ID=2721


Έχω ακουστά μια παρόμοια σειρά, όχι ακριβώς με μικρό πράσινο ξωτικό αλλά με μικρό πράσινο εξωγήινο που βοηθάει τα ζώα του δάσους ή κατι τέτοιο. Η σειρά λέγεται Chobin οπότε μάλλον δεν είναι αυτό που ψάχνετε αλλά για ρίψτε μια ματιά:

http://www.animenewsnetwork.com/encyclopedia/anime.php?id=1395

http://uk.youtube.com/watch?v=xmAiySY3HyQ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lencolas
Πλήρες Μέλος

Greece
1316 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2008, 20:57:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lencolas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

*********************************************
"Αστεία κολητήρια μάρέσει να κολάω
και με τους φίλους που αγαπώ να παίζω να γελάω
εδώ έχω την Στρουμφίτα
τον Μπαμπα-στρουμφ πιο πέρα
τον Αστερίξ τον Οβελίξ
και πέζουμε όλη μέρα.."

Απ’ολες τις γατούλες μ’ αρέσ’ η Ψιψινέλ,
απ’ όλους τους μάγους, μ’ αρέσει ο Δρακουμέλ
απ’ όλα τα λουλούδια μ’ αρέσει το κρινάκι
απ΄όλους τους ηθοποιούς μ’ αρέσ’ η Βουγιουκλάκη
από τους ποδοσφαιριστές μ’ αρέσει ο Μαραντόνα
κ’ απ’ όλους τους τραγουδιστές μ’ αρέσει η Μαντόνα».
*******************************************************

ΚΑΛΑ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΤΟ ΘΥΜΗΘΗΚΑΤΕ ΑΥΤΟ....
ΠΩΠΩ ΜΙΛΑΜΕ!ΤΟ ΕΙΧΑ ΞΕΧΑΣΕΙΣ ΤΕΛΕΙΩΣ....

ΦΙΛΙΚΑ

Alma Libre....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lencolas
Πλήρες Μέλος

Greece
1316 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2008, 21:01:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lencolas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΠΙΣΗΣ ΕΝΑ ΠΑΛΙΟ ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΠΟΛΥ ΛΑΤΡΕΨΑΜΕ ΚΑΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΑΡΧΙΣΕ ΞΑΝΑ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΧΝΕΙ ΤΟ ΕΡΤ1 ΕΙΝΑΙ ΤΟ...


ΦΙΛΙΚΑ http://www.esoterica.gr/forums/users/_imgmsgs/lencolas/linkrolleyes.gif

Alma Libre....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Roxie
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/10/2008, 14:59:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Roxie  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Γεια σας!
προσπαθω εδω και πολυ καιρο να βρω ενα παλιο παιδικο που δεν μπορω να εντοπισω με τιποτα.
προκειται για μια ομαδα κοριτσιων (3-4 ατομα μαλλον) τα οποια μεταμορφωνονται με τη δυναμη του ηλιου του φεγγαριου κτλ.
(δεν ειναι η σειλορμοον) η αρχηγος τους κραταει τον ηλιο και εχει μακρυα ξανθα μαλλια και φοραει μια ροζ στολη. μια αλλη κραταει το φεγγαρι. δυστυχως δεν θυμαμαι λεπτομερειες.
αν καποιος το γνωριζει ας μου πει.
ευχαριστω προκαταβολικα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Νεφρίτη
Νέο Μέλος


15 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/10/2008, 19:23:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Νεφρίτη  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βλέπω η παρέα μεγαλώνει, κι αυτό είναι εξαιρετικά ευχάριστο! Θα ήθελα να ρωτήσω για ένα άλλο παλιό παιδικό, το οποίο έδειχνε σε κάποιο ξέμπαρκο παιδικό κανάλι (μπορεί και στο 0-6, θα σας γελάσω) που πρωταγωνιστούσε μια νυχτερίδα με μεταλλικά φτερά, που είχε βοηθό έναν (?χαζό?) κινέζο που όλο έτρωγε ξύλο, και ενώ πάντα βρίσκονταν σε δύσκολη θέση, και σταμάταγε η σκηνή για να μας το υπενθυμίσει, στο τέλος πάντα τα κατάφερναν. Είχε και μια φράση - κλειδί, που έλεγε συνέχεια, κάτι σχετικά με τα φτερά του. Μήπως θυμάται κανείς πως λεγόταν η σειρά αυτή, γιατί δεν ξέρω πως να το ψάξω. (Ελπίζω να μην έχει αναφερθεί πιο πάνω και επαναλαμβάνομαι...)

Great minds discuss ideas. Average minds discuss events. Small minds discuss people.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PANXROMANA
Μέλος 1ης Βαθμίδας


86 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/11/2008, 00:26:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PANXROMANA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ένα παιδικό που νομίζω ξεχάσαμε είναι το SUPERBOOK... Κάπου έχω ξεχασμένη και μια βιντεοκασσέτα!!!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ovelixakis
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2008, 20:38:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ovelixakis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Γεια σας παιδια εδω και καιρο ψαχνω ενα παιδικο,δεν ξερω τιτλο,θυμαμαι το επαιζε στο cartoon(κρητης) νομιζω,ηταν ενα αγορακι με ενα κοριτσακι και ειχαν ενα σπιτακι πανω σε ενα δεντρο,το κοριτσακι μια μερα χαθηκε και βρεθηκε σε ενα διαφορετικο κοσμο παραξενο(ενας ανεμοστροβυλος τους μετεφερε στο παραξενο μερος),με στρογκυλα βουνα και θυμαμαι υπηρχε ενας καπετανιος που χαρακτηριστικη φραση του ηταν "με το πιστολι μου και το σπαθι μου" επαιζε γκαιντα και ηταν ντυμενος με σκοτσεζικα ρουχα.Αν δεν κανω λαθος το ονομα του ηταν μπλακ τζακ.αν γνωριζεται κατι βοηθηστε ...

Που το θυμηθηκες??????? το βλεπα κι εγω στο cartoon!!!!! Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ερυκίνη
Νέο Μέλος

French Polynesia
9 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/12/2008, 00:30:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ερυκίνη  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα παιδιά
Ψάχνω κάποια παραμύθια που αν θυμάμαι καλά τα έπαιζε γύρω στο 1990 (και πιο παλιά ίσως) στην Ετ2.
Οι τίτλοι ξεκινούσαν με έναν κιθαρίστα που φορούσε ρούχα μεσαιωνικά και άρχιζε να τραγουδάει ένα τραγούδι που ξεκινούσε με τη φράση «παραμύθια θα σας πω…(δεν θυμάμαι παρακάτω!)» και κάπου στη μέση του τραγουδιού έλεγε «…στην Γερμανία ο Γιόχαν, στην Αμερική ο Χανς..» Δεν ήταν κινούμενα σχέδια, ήταν παραμύθια με κανονικούς ηθοποιούς (διαφορετικό κάθε φορά) που επειδή πρέπει να ήταν ξένο είχε μόνο αφήγηση ( πρέπει να το αφηγούνταν η ηθοποιός Χριστίνα Κουτσουδάκη – έκανε και τη φωνή της αλεπούς στο παραμύθι του μικρού πρίγκιπα)
Δυστυχώς όμως δεν θυμάμαι τον τίτλο…
Υπάρχει κανείς που να του λένε κάτι όσα έγραψα και να θυμάται ποια σειρά ήταν?
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Νεφρίτη
Νέο Μέλος


15 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/01/2009, 16:54:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Νεφρίτη  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λοιπόν, για όσους ενδιαφέρονται, βρήκα τελικά τον τίτλο του παιδικό με την νυχτερίδα! Λεγόταν Batfink και ειλικρινά, όταν είδα κάποια επεισόδια στο youtube μου ήρθαν στο μυαλό πολλές αναμνήσεις με στιγμές γέλιου! Σας ευχαριστώ πάντως...

http://www.jedisparadise.co.uk/childrenstv/Batfink/Batfink.htm

Great minds discuss ideas. Average minds discuss events. Small minds discuss people.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

profiterol
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/01/2009, 18:53:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους profiterol  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πόσο χαίρομαι που ανακάλυψα αυτό το φόρουμ !!!!!!!!!!!!!!!
Γύρισα χρόνια πίσω..με το τόπικ αυτό ..
Λοιπόν αφού βρήκα τα 2 παιδικά που έψαχνα απεγνωσμένα θα ήθελα να μου πει κάποιος εαν ξέρει πως λέγονται κάποια παιδικά που έπαιζαν στο tv100 κυρίως :
1.Ένα με μια άσχημη κάμπια που την έβριζαν όλοι, που πήγε σε μια πόλη και έγινε στο τέλος πεταλούδα βγαίνοντας από ένα κουκούλι.

2.Ένα με ένα παιδάκι που το δείχνει αρχικά στη ζούγκλα να ξαπλώνει στο χόρτο κάτω από έναν φοίνικα και μετά πηγαίνει στο διάστημα σε έναν περίεργο πλανήτη όπου ο αυτοκράτορας δε φοράει ρούχα και τα υπόλοιπα δεν τα πολυθυμάμαι :)

3.Ένα με τους δώδεκα μήνες και ένα κορίτσι μέσα στο δάσος.

Ευχαριστώωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω Συνεχίστε την τόσο καλή δουλειά .. θα συμβάλλω και εγώ όσο μπορώ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Tindomiel
Νέο Μέλος


34 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2009, 14:27:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Tindomiel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:


3.Ένα με τους δώδεκα μήνες και ένα κορίτσι μέσα στο δάσος.



Αυτο λεγεται "Οι Δωδεκα Μηνες" και μπορεις να το βρεις στο youtube.com :)

*All you need is trust... and a little bit of Pixiedust*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mpalarina
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/01/2009, 23:44:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mpalarina  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
geiaaaa sas paidiaaa..... new melos...... vasika mpika na rwthsw gia ena paidiko k egw... loipon......einai ena paidiko me mia magisoula h opoia epese apo ton magiko ths kosmo sthn gh........k zei me kati gerous pou tin vrikane...xarakthristiko ths einai oti gurnaei gurw apo ton eauto ths k allazei rouxa....auta thumamai....aaa...kai oti tin kunhgaei sunexeia enas magos.....thumamai se ena episodio pou kati ekane me kati fanaria sto dromo.....ouf...alla den kserw pws legetai...mporei kaneis na voi9isei ?????????

dance is life<3Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mpalarina
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/01/2009, 23:58:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mpalarina  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
p[aidiaaaa..... sorryy...!!!! akurh h erwthsh mou...=]=]=] to vrhka to cartoon se mia selida pio panww........ tin lalabel ennoousa....wstoso exw alli mia erwthsh......
allo ena paidiko...pou den itan akrivws paidiko...itan kati koukles pou zwntaneuane.....mmm...an thumamai kala..ksekinouse me ena kouklospito...k mia omorfh koukla pou zwnteneue........k meta kapou phgainaneee k kati psaxnane........=[=[
sugnwmhhh pou den mporw na prosdiorisw kalutera auto pou psanxw......

dance is life<3Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

eternal_sunshine
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2009, 03:18:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους eternal_sunshine  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας!Ειμαι νεο μελος στο site και εκανα login μονο και μονο για να συμμετασχω σε αυτη την κουβεντα που με γυρισε χροονια πισω!

Εγω εβλεπα μικρη πολυ επίσης την Στάρλα την θυμαστε? http://www.bknkids.com/images/propertyimages/starla.jpg

Και επισης μου αρεσε πολυ η μαγια η μέλισσα που εβλεπε και η μαμα μου οταν ηταν μικρη (!!)
αλλα και η μικρη Λουλου που δεν αναφερθηκε!

Το Disney club το θυμαστε?Που ηταν παιδικη εκπομπή στο mega τα σαββατοκυριακα?Εγω δεν θυμαμαι και πολλα!Το μονο που θυμαμαι ειναι οτι ειχε επεισοδια αλλαντιν και ειχαν κ παιχνιδια ερωτησεων που εκλειναν τα παιδια σε ενα θαλαμο κ αν εκαναν καποιο λαθος στην απαντηση που εδιναν τους γεμιζαν με ενα ειδος κομφετι κ εχαναν οταν γεμιζαν μεχρι το λαιμο.. http://www.youtube.com/watch?v=ZcGKaMjzwuI&feature=related

Τα χελωνονιντζακια??Με την ατελειωτη λυγουρα τους για ΠΙΤΣΕΕΕΕΣ!!! χεχε

Επισης απο κομικς θυμηθηκα και τον Αρτσι που σκοτωνονταν η Βερονικα και η Μπεττυ για το ποια θα τον εντυπωσιασει περισσοτερο! http://www.vamvax.net/almanako/satanismos/story3.jpg

Ενα προβλημα ομως εχω βρε παιδια!Μεγαλωσα με την παιδικη εκπομπη του Ζουγανελη που εκανε μια εκπομπη με τον Λακη με τα ψηλα ρεβερ και τον Μπουλα!Το "Γεια σας παιδια" αν δεν κανω λαθος!Εχω μια κασετα με τα τραγουδια της εκπομπης αυτης αλλα τα επεισοδια?? :( Μηπως ξέρει κανεις που ακριβως μπορω να βρω τις εκπομπες αυτες?Ηταν πολυ ζεστος και ειχε ενα μοναδικο τροπο να επικοινωνει με τις παιδικες ψυχουλες!Καμμια σχεση με τα τωρινα σαχλα παιδικα!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

eternal_sunshine
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2009, 03:20:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους eternal_sunshine  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
http://tvradio.ert.gr/tv/details.asp?pid=2643891&chid=8 επισης και ο ΝΤΑΡΚΓΟΥΙΝΓΚ ΝΤΑΚ παλιος και αγαπημενος χαρακτηρας που επεσα πανω του τελειως τυχαια ριν λιγο!:)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/01/2009, 07:15:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή mpalarina, καλώς ήλθες στα Forums του Esoterica.
Σου εύχομαι καλή συνέχεια.

Θα σε παρακαλούσα να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες κι όχι με λατινικούς (greeklish) ώστε να είναι πιο εύκολη η ανάγνωση των μηνυμάτων σου.




In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Lalabel
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/01/2009, 19:58:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Lalabel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Nα μαι κ εγω!!! Αρχικα να πω τα καθεκαστα,οτι γυρισα 10+ χρονια πισω,και ταξιδεψα κι εγω μαζι σας!!
Απο μικρη εβλεπα τη λαλαμπελ,εξου και το ονομα,το χρησιμοποιουσα ως ονομα μεχρι και στα λευκωματα του σχολειου!!
Αλλα δυστυχως,δεν μπορω να βρω πουθενα τα ελληνικα επεισοδια,οσο κι αν εχω ψαξει..Μηπως γνωριζει κανεις τιποτα???Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PANXROMANA
Μέλος 1ης Βαθμίδας


86 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/02/2009, 01:55:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PANXROMANA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Πόσο χαίρομαι που ανακάλυψα αυτό το φόρουμ !!!!!!!!!!!!!!!
Γύρισα χρόνια πίσω..με το τόπικ αυτό ..
Λοιπόν αφού βρήκα τα 2 παιδικά που έψαχνα απεγνωσμένα θα ήθελα να μου πει κάποιος εαν ξέρει πως λέγονται κάποια παιδικά που έπαιζαν στο tv100 κυρίως :
1.Ένα με μια άσχημη κάμπια που την έβριζαν όλοι, που πήγε σε μια πόλη και έγινε στο τέλος πεταλούδα βγαίνοντας από ένα κουκούλι.

2.Ένα με ένα παιδάκι που το δείχνει αρχικά στη ζούγκλα να ξαπλώνει στο χόρτο κάτω από έναν φοίνικα και μετά πηγαίνει στο διάστημα σε έναν περίεργο πλανήτη όπου ο αυτοκράτορας δε φοράει ρούχα και τα υπόλοιπα δεν τα πολυθυμάμαι :)

3.Ένα με τους δώδεκα μήνες και ένα κορίτσι μέσα στο δάσος.

Ευχαριστώωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω Συνεχίστε την τόσο καλή δουλειά .. θα συμβάλλω και εγώ όσο μπορώ!



Το 2ο που λες πρεπει να ειναι το "Noel's fantastic trip"


Αν καποιος το εχει ας μας το στειλει κιολας :)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

NorthStar
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
112 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/02/2009, 13:36:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους NorthStar  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
geiaaaa sas paidiaaa..... new melos...... vasika mpika na rwthsw gia ena paidiko k egw... loipon......einai ena paidiko me mia magisoula h opoia epese apo ton magiko ths kosmo sthn gh........k zei me kati gerous pou tin vrikane...xarakthristiko ths einai oti gurnaei gurw apo ton eauto ths k allazei rouxa....auta thumamai....aaa...kai oti tin kunhgaei sunexeia enas magos.....thumamai se ena episodio pou kati ekane me kati fanaria sto dromo.....ouf...alla den kserw pws legetai...mporei kaneis na voi9isei ?????????

http://retro-gr.blogspot.com/search/label/Cartoons%20%CE%9C%CE%B5%CF%84%CE%B1%CE%B3%CE%BB%CF%89%CF%84%CE%B9%CF%83%CE%BC%CE%AD%CE%BD%CE%B1

Edited by - NorthStar on 04/02/2009 13:38:16Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Νεφρίτη
Νέο Μέλος


15 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2009, 14:26:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Νεφρίτη  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Γεια σας!
προσπαθω εδω και πολυ καιρο να βρω ενα παλιο παιδικο που δεν μπορω να εντοπισω με τιποτα.
προκειται για μια ομαδα κοριτσιων (3-4 ατομα μαλλον) τα οποια μεταμορφωνονται με τη δυναμη του ηλιου του φεγγαριου κτλ.
(δεν ειναι η σειλορμοον) η αρχηγος τους κραταει τον ηλιο και εχει μακρυα ξανθα μαλλια και φοραει μια ροζ στολη. μια αλλη κραταει το φεγγαρι. δυστυχως δεν θυμαμαι λεπτομερειες.
αν καποιος το γνωριζει ας μου πει.
ευχαριστω προκαταβολικα.

νομίζω πως αναφέρεσε στην Starla ή όπως αναφέρεται επίσημα "Jewel Riders". Ελπίζω να βοήθησα λιγάκι
http://www.bknkids.com/images/propertyimages/starla.jpg

Great minds discuss ideas. Average minds discuss events. Small minds discuss people.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Νεφρίτη
Νέο Μέλος


15 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2009, 14:33:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Νεφρίτη  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
http://en.wikipedia.org/wiki/Princess_Gwenevere_and_the_Jewel_Riders

ορίστε και η σελίδα στην wikipedia, αν και απ' ότι πρόσεξα, αναφέρεται και πιο πάνω αυτό το παιδικό.. τέλος πάντων

Great minds discuss ideas. Average minds discuss events. Small minds discuss people.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

maraki1108
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2009, 14:11:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους maraki1108  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος maraki1108  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλησπερα σε ολους...ειμαι καινουρια στο forum(και γενικα στο ιντερνετ) και επειδη εχω συνηθισει να γραφω greeklish θα μου συγχωρησετε τυχον ορθογραφικα λαθη...θα ηθελα την βοηθεια σας και οποιος ξερει παρακαλω ας απαντησει.σημερα ειχα μια συζητηση για παλια αγαπημενα και ωραια παιδικα(οχι σαν τα σημερινα)...και εκατσα κι εψαξα καποια απο αυτα(παρεα με τα πιτσιρικακια μου),οταν λοιπον η κορη μου ειδε 1-2 επεισοδια απο candy candy και sandybelle καταχαρηκε και απο εκεινη τη στιγμη με παρακαλαει να της τα βρω να τα κατεβασω.δυστυχως ομως ειμαι ασχετη οπως καταλαβαινετε και θελω οποιος ξερει καποια σελιδα για να τα κατεβασω(μεταγλωτισμενα) ας απαντηση...σας ευχαριστωΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Tseves
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2009, 16:30:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Tseves  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ. ΘΕΛΩ ΛΙΓΗ ΒΟΗΘΕΙΑ.. ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ ΑΠ΄ΤΟ ΚΑΡΟΥΖΕΛ?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
precious
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2009, 17:01:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους precious  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΧΑΙΡΕΤΕ ΠΑΙΔΙΑ.ΜΟΥ ΠΗΡΕ 1 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΑΛΛΑ ΔΙΑΒΑΣΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΣΕΛΙΔΕΣ.ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ.
ΣΥΝΕΧΙΣΤΕ ΕΤΣΙ.
ΨΑΧΝΩ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΚΑΠΟΙΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ.
ΕΝΑ ΦΟΡΤΗΓΑΚΙ ΠΡΑΣΙΝΟ ΛΕΥΚΟ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑΣ ΚΑΙ ΕΝΑ ΣΧΟΛΙΚΟ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ ΛΕΥΚΟ ΤΗΣ PLAYMOBIL-LYRA.
ΑΠΟ ΕΛ ΓΚΡΕΚΟ ΤΑ...
Α)ΚΑΣΤΡΑ ΚΑΙ ΠΟΛΙΟΡΚΗΤΕΣ ΚΑΙ
Β)ΤΟΝ ΦΛΟΥΦΛΗ (Η ΦΟΥΦΛΗ,ΚΑΠΩΣ ΕΤΣΙ)-ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΚΟΥΚΛΑΚΙ ΜΕ ΣΚΟΥΦΑΚΙ ΚΑΙ ΣΩΜΑ ΛΕΥΚΟ ΓΕΜΑΤΟ ΠΟΛΥΧΡΩΜΑ ΑΣΤΕΡΑΚΙΑ.
ΕΧΕΙ ΠΕΤΑΧΤΑ ΜΑΓΟΥΛΑ ΚΑΙ ΚΑΦΕ ΧΕΡΑΚΙΑ ΠΟΔΑΡΑΚΙΑ Κ ΚΕΦΑΛΑΚΙ.
ΕΧΕΙ 4 ΔΑΧΤΥΛΑ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ Κ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ.ΗΤΑΝ ΣΕ ΜΠΛΕ ΧΑΡΤΙΝΟ ΚΟΥΤΙ ΣΑΝ ΘΡΟΝΟΣ.
ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΑ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΠΟΥΛΑΕΙ ΤΟ MAIL ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ paraxenostesla146@yahoo.gr.
ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΕΜΑΘΑ ΠΩΣ Η ΕΛ ΓΚΡΕΚΟ ΕΚΛΕΙΣΕ ΕΠΕΙΔΗ ΤΗΣ ΕΒΑΛΕ ΦΩΤΙΑ Ο ΥΙΟΣ ΤΟΥ ΙΔΙΟΚΤΗΤΗ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΤΑ JUMBO ΣΗΜΕΡΑ...
ΣΥΜΠΤΩΣΗ?
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΘΕΡΜΑ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΣΤΕ ΠΑΝΤΑ ΟΛΟΙ ΚΑΛΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 48 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy