ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 ΕΙΚΟΝΕΣ
 ΑΓΑΠΗΜΕΝΑ ΠΑΛΙΑ ΠΑΙΔΙΚΑ!
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 48
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
precious
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2009, 17:14:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους precious  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΠΩΣ ΘΑ ΓΥΡΙΣΤΕΙ ΣΕ ΤΑΙΝΙΑ Η ΠΑΙΔΙΚΗ ΔΙΑΣΤΗΜΙΚΗ ΣΕΙΡΑ ULYSSE 31.ΣΙΡΚΑ ΝΟΝΟ ΤΗΛΕΜΑΧΟΣ ΝΤΕΝΙΖ ΟΛΥΠΜΙΟΙ
ΘΕΟΙ ΟΔΥΣΣΕΑΣ Κ ΔΕΝ ΣΥΜΜΑΖΕΥΤΕΤΑΙ.ΤΟΝ ΡΟΛΟ ΤΟΥ ΟΔΥΣΣΕΑ ΘΑ ΚΑΝΕΙ Ο ΜΠΡΑΝΤ ΠΙΤ.
ΕΠΙΣΗΣ ΓΥΡΙΖΟΝΤΑΙ Κ ΟΙ ΘΑΝΤΕΡΚΑΤΣ ΣΕ ΤΑΙΝΙΑ ΜΕ ΤΣΙΤΑΡΑ ΤΗΝ ΟΥΜΑ ΘΕΡΜΑΝ.
ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΩΡΑ.
''ΘΕΣ ΕΝΑ ΚΑΡΦΑΚΙ...?".ΑΤΑΚΑ ΤΟΥ ΝΟΝΟ.ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ.
ΕΠΙΣΗΣ ΓΙΑ ΤΟ ΚΟΥΚΛΑΚΙ ''ΦΛΟΥΦΛΗ'' ΤΗΣ ΕΛ ΓΚΡΕΚΟ ΕΧΩ Κ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΩ ΝΑ ΣΙΓΟΥΡΕΥΤΕΙ ΟΠΟΙΟΣ
ΤΟ ΕΧΕΙ.ΕΙΧΕ Κ ΡΑΜΜΕΝΗ ΣΤΗΝ ΣΑΛΙΕΡΑ ΤΟΥ ΜΙΑ ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΠΟΥ ΕΓΡΑΦΕ ΕΛ ΓΚΡΕΚΟ ΚΑΙ ΕΙΧΕ Κ
ΛΙΓΑ ΞΑΝΘΙΑ ΣΓΟΥΡΑ ΜΑΛΛΑΚΙΑ ΣΤΟ ΜΠΡΟΣΤΙΝΟ ΜΕΡΟΣ ΤΗΣ ΚΕΦΑΛΗΣ.
ΤΑ ΜΑΤΙΑ Κ Η ΜΥΤΗ ΤΟΥ ΗΤΑΝ ΣΕ ΜΙΑ ΛΑΚΟΥΒΙΤΣΑ ΣΕ ΣΧΗΜΑ ΚΑΡΔΙΑΣ.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΘΕΡΜΑ Κ ΠΑΛΙ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

fm2805
Νέο Μέλος


15 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2009, 20:43:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους fm2805  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

καλησπερα σε ολους...ειμαι καινουρια στο forum(και γενικα στο ιντερνετ) και επειδη εχω συνηθισει να γραφω greeklish θα μου συγχωρησετε τυχον ορθογραφικα λαθη...θα ηθελα την βοηθεια σας και οποιος ξερει παρακαλω ας απαντησει.σημερα ειχα μια συζητηση για παλια αγαπημενα και ωραια παιδικα(οχι σαν τα σημερινα)...και εκατσα κι εψαξα καποια απο αυτα(παρεα με τα πιτσιρικακια μου),οταν λοιπον η κορη μου ειδε 1-2 επεισοδια απο candy candy και sandybelle καταχαρηκε και απο εκεινη τη στιγμη με παρακαλαει να της τα βρω να τα κατεβασω.δυστυχως ομως ειμαι ασχετη οπως καταλαβαινετε και θελω οποιος ξερει καποια σελιδα για να τα κατεβασω(μεταγλωτισμενα) ας απαντηση...σας ευχαριστω

Όλα τα επεισόδια της Κάντυ θα τα βρεις στο παρακάτω link
http://retro-gr.blogspot.com/

έχει πολλά ακόμα παιδικά! διάβασε τις οδηγίες και θα δεις πως να τα κατεβάσεις. είναι εύκολοΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gregmokoena
Νέο Μέλος

Greece
7 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/03/2009, 18:07:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gregmokoena  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΟΛΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕΣ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ...

ΩΡΑΙΕΣ ΕΠΟΧΕΣ ΤΟΤΕ Ε????

ΛΟΙΠΟΝ ΕΡΩΤΗΣΗ ΓΙΑ ΔΥΝΑΤΟΥΣ ΛΥΤΕΣ....ΨΑΧΝΩ ΝΑ ΒΡΩ ΤΑ ΕΞΗΣ 2 ΚΙΝΟΥΜΕΝΑ (ΠΕΡΙΠΟΥ) ΣΧΕΔΙΑ....
ΠΟΙΟΣ ΛΟΙΠΟΝ ΘΥΜΑΤΑΙ ΕΝΑ ΠΟΥ ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΟΥΣΕ ΕΝΑΣ ΑΡΑΒΑΣ ΜΕ ΚΟΚΚΙΝΑ ΡΟΥΧΑ ΚΑΙ ΕΠΑΙΖΕ ΜΟΥΣΙΚΗ ΑΠΟ JEAN MICHELE JARRE TO OXYGEN ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΚΡΙΒΕΙΑ....
ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟΝ ΠΟΙΟΣ ΘΥΜΑΤΑΙ ΕΝΑ ΜΕ ΚΑΤΙ ΖΩΑΚΙΑ ΠΟΥ ΕΛΕΓΕ ΕΝΑ ΠΑΡΕ ΣΚΥΛΑΚΙ ΠΑΤΑΤΕΣ....ΕΙΧΑΝ ΚΑΙ ΜΙΑ ΧΑΖΟΜΑΡΑ ΠΟΘ ΕΚΑΝΑΝ ΕΥΧΕΣ ΓΙΑ ΦΑΓΗΤΟ...
ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΗΤΑΝ ΤΥΠΟΥ ΧΑΡΤΙ ΚΙΝΟΥΜΕΝΑ ΚΑΙ ΤΑ ΖΗΤΑΩ ΑΠΕΓΝΩΣΜΕΝΑ.....HELP MEEEEEEEEEEEEE!!!!!
ΟΠΟΙΟΣ ΤΑ ΒΡΕΙ ΤΟΝ ΘΕΡΜΟΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΜΕ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ......

berzeker...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

valiamit
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/04/2009, 13:03:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους valiamit  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλώς σας βρήκα!!Σας ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές και τις πληροφορίες σας!!!Ελπίζω αυτή τη φορά να δημοσιεύσω σωστά το μνμ!KEEP UP THE GOOD WORK!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
taniou
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/04/2009, 19:05:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους taniou  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

Ξερει κανενας ενα παιδικο μ'ενα ξωτικο νομιζω που το ελεγαν χομπερ ντιντικ η κατι τετοιο;

ειχα ρωτήσει κι εγω εδώ:

http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?ARCHIVE=&whichpage=33&TOPIC_ID=2721

αλλα κανεις!


κι εγω το ιδιο..θυμαμαι ημον καποθ 5-6 χρονον και το εβλεπα με μια φιλη μου..ηταν τελειο!!!οποιοσ ξερει κατι παραπανω ασ μασ βοηθησει!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Paramu8enia1986
Νέο Μέλος


5 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/04/2009, 15:50:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Paramu8enia1986  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Lencolas sinxaritiria pragmatika!

8umaste ton pswman8rwpo?Exei sto youtube ton pswman8rwpo kai ton kirio mouxla!

http://www.facebook.com/ext/share.php?sid=73572939823&h=j77nk&u=HBTiM&ref=nf

Episis voi8eia!!!Den mporw na vrw oute na 8umi8w ton titlo apo ena kinoumeno.Auta pou 8umamai einai ta exis:

Itan ena mikro trenaki pou empaine mesa stis selides enos megalou vivliou kai ka8e fora pigaine se diaforetiki istoria.8umamai me ta tria mikra gourounakia pou itan 3 mikra lagoudakia pou to ena eixe enan sougia k ekove bamboo gia na ftiaxei to spiti tou. kai 8umamai k ti mikri kokkinouskoufitsa pali lagoudakia itan kai sena apo ta 2 o lukos emene mesa sena dentro!

an sas leei kati sas parakalw voi8iste exw skasei!k an ginetai anevaste k kammia photo!

Filika
Paramu8enia1986Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/04/2009, 19:53:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Paramu8enia1986 καλώς ήρθες στην παρέα μας…(ωραίο nickname …)

Θα σε παρακαλέσω να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες και όχι με greeklish ώστε να γίνεσαι κατανοητή από όλους μας .

Σ΄ ευχαριστώ .


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Paramu8enia1986
Νέο Μέλος


5 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/04/2009, 01:10:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Paramu8enia1986  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Seuxaristw Elo gia ta kala logia kai gw 8a 8ela na grafw sta ellinika alla eimai Agglia kai me aggliko upologisti den exw ellinika na patisw...:(

Kaneis den apantise gia to cartoon pou psaxnw...Den to xerei kanenas?

quote:

Paramu8enia1986 καλώς ήρθες στην παρέα μας…(ωραίο nickname …)

Θα σε παρακαλέσω να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες και όχι με greeklish ώστε να γίνεσαι κατανοητή από όλους μας .

Σ΄ ευχαριστώ .




Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2009, 10:34:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή Paramu8enia1986, να σε καλωσορίσω κι εγώ στις Συζητήσεις του Esoterica.
Σου εύχομαι να έχεις καλές αναζητήσεις.

Σχετικά με το πρόβλημα των greeklish και προκειμένου να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες - παρόλο που δεν έχεις πληκτρολόγιο που να υποστηρίζει ελληνικούς χαρακτήρες - θα μπορούσες να μπεις στο παρακάτω θέμα (κλίκαρε στον παρακάτω τίτλο για να μπεις κατευθείαν):

Προτάσεις - Λύσεις για την αποφυγή των Greeklish !

Εκεί θα διαβάσεις κάποιες προτάσεις σχετικά με αυτό το θέμα.
Εάν φυσικά δεν σε καλύπτει κάποια, θα μπορούσες να ζητήσεις κάποια σχετική βοήθεια.




In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Paramu8enia1986
Νέο Μέλος


5 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2009, 14:49:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Paramu8enia1986  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αγαπητή Paramu8enia1986, να σε καλωσορίσω κι εγώ στις Συζητήσεις του Esoterica.
Σου εύχομαι να έχεις καλές αναζητήσεις.

Σχετικά με το πρόβλημα των greeklish και προκειμένου να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες - παρόλο που δεν έχεις πληκτρολόγιο που να υποστηρίζει ελληνικούς χαρακτήρες - θα μπορούσες να μπεις στο παρακάτω θέμα (κλίκαρε στον παρακάτω τίτλο για να μπεις κατευθείαν):

Προτάσεις - Λύσεις για την αποφυγή των Greeklish !

Εκεί θα διαβάσεις κάποιες προτάσεις σχετικά με αυτό το θέμα.
Εάν φυσικά δεν σε καλύπτει κάποια, θα μπορούσες να ζητήσεις κάποια σχετική βοήθεια.




In anticipation of my resurrection...



Σευχαριστω Dying Incubus οντως οπως βλεπεις ολα μια χαρα τωρα!

Ειδα σε προηγουμενη σελιδα οτι ξαναναφερθηκε το καρτουν με το τρενακι αλλα απαντηση καμμια....Αποκλειετε να μην το ξερει κανεις..... :(


Φιλικα
Paramu8enia1986Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gregmokoena
Νέο Μέλος

Greece
7 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/04/2009, 11:59:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gregmokoena  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΧΩ ΑΠΕΛΠΕΙΣΤΕΙ...ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΩ ΤΑ ΚΙΝΟΥΜΕΝΑ ΠΟΥ ΨΑΧΝΩ ΠΟΥΘΕΝΑ...........ΕΛΕΟΣ.....ΜΟΝΟ ΕΓς ΤΑ ΕΒΛΕΠΑ????

ΠΡΟΣ PARAMYTHENIA.....:ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΑΡΤΟΥΝ ΜΕ ΤΟ ΤΡΕΝΑΚΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ...ΜΟΛΙΣ ΘΥΜΗΘΩ ΤΟΝ ΤΙΤΛΟ ΤΟΥ ΘΑ ΣΟΥ ΣΤΕΙΛΩ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ

berzeker...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Paramu8enia1986
Νέο Μέλος


5 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/04/2009, 17:09:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Paramu8enia1986  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΕΧΩ ΑΠΕΛΠΕΙΣΤΕΙ...ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΩ ΤΑ ΚΙΝΟΥΜΕΝΑ ΠΟΥ ΨΑΧΝΩ ΠΟΥΘΕΝΑ...........ΕΛΕΟΣ.....ΜΟΝΟ ΕΓς ΤΑ ΕΒΛΕΠΑ????

ΠΡΟΣ PARAMYTHENIA.....:ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΑΡΤΟΥΝ ΜΕ ΤΟ ΤΡΕΝΑΚΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ...ΜΟΛΙΣ ΘΥΜΗΘΩ ΤΟΝ ΤΙΤΛΟ ΤΟΥ ΘΑ ΣΟΥ ΣΤΕΙΛΩ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ

berzeker...


ΤΑ ΚΙΝΟΥΜΕΝΑ ΠΟΥ ΖΗΤΑΣ....ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΠΑΕΙ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ...Κ ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ ΕΒΛΕΠΑ ΠΟΛΛΑ.....:)

ΑΝ ΣΟΥ ΡΘΕΙ ΚΑΜΜΙΑ ΑΛΛΗ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΣ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΩ...

ΠΑΡΕΠΙΠΤΟΝΤΩΣ ΕΙΜΑΙ ΕΥΓΝΩΜΩΝ ΜΟΝΟ Κ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΘΥΜΗΘΗΚΕΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΠΟΙΟ ΠΑΙΔΙΚΟ ΛΕΩ...ΤΟ ΨΑΧΝΩ Κ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΩ ΟΥΤΕ ΕΙΚΟΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΒΡΩ ΚΑΙ ΤΙΤΛΟ!!!

ΦΙΛΙΚΑ

ParamitheniaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kkostas
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/05/2009, 15:52:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kkostas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

Γεια σας παιδια εδω και καιρο ψαχνω ενα παιδικο,δεν ξερω τιτλο,θυμαμαι το επαιζε στο cartoon(κρητης) νομιζω,ηταν ενα αγορακι με ενα κοριτσακι και ειχαν ενα σπιτακι πανω σε ενα δεντρο,το κοριτσακι μια μερα χαθηκε και βρεθηκε σε ενα διαφορετικο κοσμο παραξενο(ενας ανεμοστροβυλος τους μετεφερε στο παραξενο μερος),με στρογκυλα βουνα και θυμαμαι υπηρχε ενας καπετανιος που χαρακτηριστικη φραση του ηταν "με το πιστολι μου και το σπαθι μου" επαιζε γκαιντα και ηταν ντυμενος με σκοτσεζικα ρουχα.Αν δεν κανω λαθος το ονομα του ηταν μπλακ τζακ.αν γνωριζεται κατι βοηθηστε ...

Που το θυμηθηκες??????? το βλεπα κι εγω στο cartoon!!!!!



μηπως θυμασαι πως το λενε?????? η καποια αλλη πληροφορια????Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

akarnanas
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/05/2009, 19:05:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους akarnanas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
kalipsera exo polla pedika 80's.mporeite na ta deite se dvd kai vhs sto www.ibid.gr xristis e.l.l.a.s. i mporeite na zitisete oti psaxnete sto grssharpcan1000@yahoo.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
iliotropio
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/05/2009, 00:37:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους iliotropio  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Γεια σας! Είναι το πρώτο μου post. Ψάχνω απεγνωσμένα εδώ και χρονια ένα παιδικό που το έπαιζε το Mega μέσα δεκαετίας 90! Η ιστορία περίπου είχε ως εξής: Σε κάθε επεισόδιο ήταν κάποια παιδάκια που κοιμόντουσαν στα κρεβάτια τους και κάποιος παππούς-μάγος τα έπαιρνε από τον ύπνο τους, τα πήγαινε στο σπίτακι του, τα έκανε πολύ κοντά και τα περνούσε μέσα από μια μικρή πορτούλα! Αυτά τότε περνούσαν σε έναν άλλο κόσμο με κάτι ζωάκια και κάτι κακούς που πετούσαν! Ελπίζω κάποιος να το θυμάται!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Paramu8enia1986
Νέο Μέλος


5 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/05/2009, 02:19:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Paramu8enia1986  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

kalipsera exo polla pedika 80's.mporeite na ta deite se dvd kai vhs sto www.ibid.gr xristis e.l.l.a.s. i mporeite na zitisete oti psaxnete sto grssharpcan1000@yahoo.gr

Καλησπέρα akarnanas!
Έχεις μήπως αυτό το παιδικό που ψάχνω με το τρενάκι;

Ευχαριστώ πολύΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/05/2009, 07:42:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ akarnanas, καλώς ήλθες στα Forums του Esoterica.
Σου εύχομαι καλή συνέχεια!

Θα σε παρακαλούσα μόνο να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες ώστε να είναι πιο εύκολη η ανάγνωση των μηνυμάτων σου.



In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
NorthStar
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
112 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/05/2009, 13:21:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους NorthStar  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Γεια σας! Είναι το πρώτο μου post. Ψάχνω απεγνωσμένα εδώ και χρονια ένα παιδικό που το έπαιζε το Mega μέσα δεκαετίας 90! Η ιστορία περίπου είχε ως εξής: Σε κάθε επεισόδιο ήταν κάποια παιδάκια που κοιμόντουσαν στα κρεβάτια τους και κάποιος παππούς-μάγος τα έπαιρνε από τον ύπνο τους, τα πήγαινε στο σπίτακι του, τα έκανε πολύ κοντά και τα περνούσε μέσα από μια μικρή πορτούλα! Αυτά τότε περνούσαν σε έναν άλλο κόσμο με κάτι ζωάκια και κάτι κακούς που πετούσαν! Ελπίζω κάποιος να το θυμάται!!

"Sylvanian Families"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

chewing-gum
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/05/2009, 13:58:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους chewing-gum  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εδω και δυο μερες προσπαθω απεγνωσμενα να βρω ενα παλιο παιδικο. Δεν θυμαμαι πως το λεγανε αλλα αν βοηθαει στο παιδικο αυτο υπηρχαν: κατι κωνοκεφαλα μεγαλα ρομποτ με προβολεις αντι για ματια , μια μαγισσα, ενα χρυσο μηλο και αλλα πολλα χρυσα αντικειμενα και ενα χρυσο μεταλικο αλογακι που το χρησιμοποιει ο πρωταγωνιστης(μαλλον ειναι πριγκηπας), ενα πουλι σαν φοινικας μεσα σε ενα τεραστιο χρυσο κλουβι. ακομα βασικος ηρωας ηταν μια αλεπου που στον τελος ανακαλυπτουμε οτι ηταν ενας μεταμορφωμενος πριγκηπας...
ΤΟ ΘΕΛΩ δεν μπορωωωωωωωωωωωωω!!!
Αν σας θυμιζει ολος αυτος ο αχταρμας please βοηθηστε....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

chewing-gum
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/05/2009, 14:00:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους chewing-gum  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εδω και δυο μερες προσπαθω απεγνωσμενα να βρω ενα παλιο παιδικο. Δεν θυμαμαι πως το λεγανε αλλα αν βοηθαει στο παιδικο αυτο υπηρχαν: κατι κωνοκεφαλα μεγαλα ρομποτ με προβολεις αντι για ματια , μια μαγισσα, ενα χρυσο μηλο και αλλα πολλα χρυσα αντικειμενα και ενα χρυσο μεταλικο αλογακι που το χρησιμοποιει ο πρωταγωνιστης(μαλλον ειναι πριγκηπας), ενα πουλι σαν φοινικας μεσα σε ενα τεραστιο χρυσο κλουβι. ακομα βασικος ηρωας ηταν μια αλεπου που στον τελος ανακαλυπτουμε οτι ηταν ενας μεταμορφωμενος πριγκηπας...
ΤΟ ΘΕΛΩ δεν μπορωωωωωωωωωωωωω!!!
Αν σας θυμιζει ολος αυτος ο αχταρμας please βοηθηστε....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gregmokoena
Νέο Μέλος

Greece
7 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2009, 11:49:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gregmokoena  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΡΟΣ CHUWING-GUM
ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΙΝΟΥΜΕΝΟ ΨΑΧΝΩ...ΛΕΓΕΤΑΙ ΤΟ ΧΡΥΣΟ ΠΟΥΛΙ ΤΩΝ ΑΔΕΡΦΩΝ ΓΚΡΙΜ...ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΚΙΝΟΥΜΕΝΟ...ΕΠΙΣΗΣ ΑΝΑΖΗΤΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΜΕ ΕΝΑΝ ΑΡΑΒΑ ΠΟΥ ΕΜΟΙΑΖΕ ΣΑΝ ΧΑΡΤΙ Η ΦΙΓΟΥΡΑ ΤΟΥ...ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΑ 2 ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΩ...

PARAMYTHENIA....ΨΑΞΕ ΣΤΟ YOUTUBE ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΡΤΟΥΝΑΚΙ ΣΟΥ.ΠΑΤΑ ΤΡΕΝΟ,Η ΜΟΛΥΒΕΝΙΟΣ ΣΤΡΑΤΙΩΤΗΣ Η ΤΡΙΑ ΛΑΓΟΥΔΑΚΙΑ-ΚΟΥΝΕΛΑΚΙΑ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΚΑΤΙ ΤΗΑ ΣΟΥ ΒΓΑΛΕΙ...ΑΝ ΘΕΣ ΚΑΝΕ ΜΕ ΑDD STO MSN GREGMOKOENA@HOTMAIL.COM ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΤΟ ΒΡΩ ΝΑ ΣΤΟ ΣΤΕΙΛΩ..

ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ CHUWING....


berzeker...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AyraMizrim
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/07/2009, 00:44:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AyraMizrim  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ...ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΚΑΙ ΣΑΣ ΒΡΕΙΚΑ ΚΑΤΑΛΑΘΟΣ ΓΙΑΤΙ ΨΑΧΝΩ ΑΠΕΓΝΩΣΜΕΝΑ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΠΑΛΙΟ ΠΑΙΔΙΚΟ ΜΕ ΕΝΑ ΑΓΟΡΑΚΙ ΟΠΟΥ ΤΟΝ ΕΛΕΓΑΝ ΤΡΙΤΩΝ ΚΑΙ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΝΑ ΚΟΛΥΜΠΑ ΓΙΑ ΜΕΡΕΣ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟ ΝΕΡΟ ΚΑΙ ΝΑ ΜΙΛΑΕΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΝΕΡΟ.ΕΙΧΕ ΜΕ ΘΕΜΑ ΤΗΝ ΧΑΜΕΝΗ ΑΤΛΑΝΤΙΔΑ..Α ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΠΑΝΤΑ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΕΝΑ ΠΟΛΥΣΠΑΣΤΙΚΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΓΟΡΓΟΝΑ...ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΟ ΞΕΡΕΙ ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ...ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΩΩΩΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
dark lill princess
Νέο Μέλος

Greece
7 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/07/2009, 12:35:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dark lill princess  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σε ολους..
ειμαι καινουρια στ forum και πραγματικα ενθουσιαστηκα που υπαρχουν ακομη καποιοι που αγαπουν τα παραμυθια και τ κινουμενα σχεδια..
προσφατα παρακολουθησα μια διαλεξη σχετικα με τα κινουμενα σχεδια και απογοητευτηκα...
που πηγε η μαγεια αυτου του κοσμου..
τελοσπαντον ψαχνω τα τραγουδια της λιλιπουπολης.. ξερει κανεις που μπορω να τα βρω??? plz....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PANXROMANA
Μέλος 1ης Βαθμίδας


86 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/07/2009, 16:39:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PANXROMANA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ...ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΚΑΙ ΣΑΣ ΒΡΕΙΚΑ ΚΑΤΑΛΑΘΟΣ ΓΙΑΤΙ ΨΑΧΝΩ ΑΠΕΓΝΩΣΜΕΝΑ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΠΑΛΙΟ ΠΑΙΔΙΚΟ ΜΕ ΕΝΑ ΑΓΟΡΑΚΙ ΟΠΟΥ ΤΟΝ ΕΛΕΓΑΝ ΤΡΙΤΩΝ ΚΑΙ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΝΑ ΚΟΛΥΜΠΑ ΓΙΑ ΜΕΡΕΣ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟ ΝΕΡΟ ΚΑΙ ΝΑ ΜΙΛΑΕΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΝΕΡΟ.ΕΙΧΕ ΜΕ ΘΕΜΑ ΤΗΝ ΧΑΜΕΝΗ ΑΤΛΑΝΤΙΔΑ..Α ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΠΑΝΤΑ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΕΝΑ ΠΟΛΥΣΠΑΣΤΙΚΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΓΟΡΓΟΝΑ...ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΟ ΞΕΡΕΙ ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ...ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΩΩΩ


Πρεπει να λες αυτο ΤΡΙΤΩΝ ''Ο ΗΡΩΑΣ ΤΗΣ ΘΑΛΑΣΣΑΣ'', Umi no Toriton

Υπαρχει στο youtube καποια επεισοδια στα Ελληνικα και στο ιντερνετ αν ψαξεις με Αγγλικουσ υποτιτλους!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PANXROMANA
Μέλος 1ης Βαθμίδας


86 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/07/2009, 16:44:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PANXROMANA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Γεια σε ολους..
ειμαι καινουρια στ forum και πραγματικα ενθουσιαστηκα που υπαρχουν ακομη καποιοι που αγαπουν τα παραμυθια και τ κινουμενα σχεδια..
προσφατα παρακολουθησα μια διαλεξη σχετικα με τα κινουμενα σχεδια και απογοητευτηκα...
που πηγε η μαγεια αυτου του κοσμου..
τελοσπαντον ψαχνω τα τραγουδια της λιλιπουπολης.. ξερει κανεις που μπορω να τα βρω??? plz....

Στο gamato.info υπαρχουν απ' οσο ειδα!!!Ειναι torrent site!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Panoss
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/07/2009, 23:55:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Panoss  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
φιλε δεν μπορεσα να σοθ βρω το στερ τζουμ.Αλλα θα σου γραψω μια σελιδα που εχεισ πολλα ιαπωνεζικα.www.narutowire.com σαυτην την σελιδα εγ βλεπω το πολυ διασημο "Bleach".ειναι παρα πολυ ωραιο.δοκιμασετο να δεις. :)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Anna2148
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/07/2009, 05:03:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Anna2148  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καταρχας συγχαρητηρια για το θεμα που δημιουργησατε!!Ειναι πολυ συγκινητικο που ακομα υπαρχουν καποιοι που θυμουνται με νοσταλγια τα παιδικα που εβλεπαν μικροι!Διαβασα και τις 38 σελιδες και βρηκα πολλες πληροφοριες για παιδικα που εγω και οι φιλοι μου θυμομασταν αμυδρα.Θα ηθελα να κανω και εγω μια ερωτηση για μια παιδικη ταινια που θυμαμαι αποσπασματικα.Μαλλον προκειται για γιαπωνεζικη παιδικη ταινια(την ειχα νοικιασει απο το videoclub).Αυτο που θυμαμαι ειναι οτι καποιες κοπελες ηταν σε ενα διαστημολπλοιο μεσα στο οποιο καποια στιγμη εμφανιζοταν και ενα πλασμα.Η μια κοπελα πρεπει να ηταν εγκυος και φοβοταν μηπως γεννησει καποιο πλασμα.Αναγκαστηκαν να χωρισουν το διαστημοπλοιο στα δυο ωστε να σκοτωσουν το πλασμα με εκρηξη.Μαλιστα μια αλλη κοπελα που αποδειχθηκε οτι ηταν ρομποτ θυσιαστηκε μενοντας μαζι με το πλασμα στο αλλο μισο του διαστημοπλοιου για να προκαλεσει την εκρηξη.Στο τελος οσες ειχαν απομεινει επεστρεψαν στην γη.Ισως ακουγεται περιεργο το παιδικο,το ειχα δει 2-3 φορες μικρη και τωρα το ψαχνουμε με την αδερφη μου απεγνωσμενα!!Αν καποιος θυμαται καποιο στοιχειο τον παρακαλω να κανει post!!Ευχαριστω εκ των προτερων!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PANXROMANA
Μέλος 1ης Βαθμίδας


86 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2009, 00:41:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PANXROMANA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπερα Anna2148, το παιδικο που ψαχνεις πρεπει να ειναι : "Η Φρουρα Του Γαλαξια"


Μπες εδω να το κατεβασεις αν θες :
http://greekcartoons.blogspot.com/2009/01/h.html

Αν σου αλλαξει σελιδα μονο του πηγαινε εκει που λεει skip ad και θα ξαναεπανελθει!!!

Edited by - PANXROMANA on 15/07/2009 01:31:14Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

marietakii
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/07/2009, 01:16:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους marietakii  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
geia sas paidia eimai kainouria stin parea ithela na rwtisw an thimatai kanenas ena palio paidiko stin ert me prwtagonisti ena mikro kswtiko ton hobbe di di i kapws etsi...???
:D:D:D:DΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/07/2009, 11:38:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή marietakii, καλώς ήλθες στις Συζητήσεις του Esoterica.
Σου εύχομαι καλή συνέχεια.

Θα σε παρακαλούσα μόνο να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες κι όχι με λατινικούς (greeklish) ώστε να είναι πιο εύκολη η ανάγνωση των μηνυμάτων σου.




In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 48 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy