ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 ΕΙΚΟΝΕΣ
 ΑΓΑΠΗΜΕΝΑ ΠΑΛΙΑ ΠΑΙΔΙΚΑ!
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 48
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
PANXROMANA
Μέλος 1ης Βαθμίδας


86 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/12/2009, 00:57:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PANXROMANA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

HELPPPP!!! BOH@EIA!!!! ΘΥΜΑΣΤΕ ΜΙΑ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΗ ΠΑΙΔΙΚΗ ΣΕΙΡΑ ΜΕ ΕΝΑΝ ηθοποιό που ηταν κατι σαν γεραμενο ξωτικο που κάθετε σε μια πολυθρόνα σε ένα μεσαιωνικό κάστρο πμροστα απο ενα τζακι και μαζί τους ενας σκύλος κούκλα νομίζω και εξιστορεί τρομακτικές ιστορίες..Και αυτη στην ΕΡΤ PLEASE SAS EKLIPARO PEITE MOU AN UYMASTE KATI!! STEFANOS KERKYRA


Φιλε μου πρεπει να λες το Tales From The CryptΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Lokiz
Νέο Μέλος

Greece
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/12/2009, 12:29:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Lokiz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
γεια σε ολους σας ειμαι νεο μελος του forum στο βρικα πανο σε αναζητηση παλιων καρτουν σαν συνχαιρω για την πληροφοριση σας.

ψαχνω το τιτλο του καρτουν στη σελιδα 34 του forum ειναι η πρωτη εικονα
το ψαχνω καιρο τωρα απο φιλους αλλα κανεις δεν θυματε τιτλο
παρακαλω απαντηστε
ευχαριστω

HailΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/12/2009, 13:54:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Lokiz μιας και δεν μπορώ να βοηθήσω αλλιώς (αφού δεν ξέρω τον τίτλο) απλά βάζω την εικόνα μήπως γνωρίζει κάποιος κάτι…

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Fanie
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/12/2009, 21:11:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Fanie  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

γεια σε ολους σας ειμαι νεο μελος του forum στο βρικα πανο σε αναζητηση παλιων καρτουν σαν συνχαιρω για την πληροφοριση σας.

ψαχνω το τιτλο του καρτουν στη σελιδα 34 του forum ειναι η πρωτη εικονα
το ψαχνω καιρο τωρα απο φιλους αλλα κανεις δεν θυματε τιτλο
παρακαλω απαντηστε
ευχαριστω

Hail


Πρόκειται για το Jungle Boy (Shonen Kenia).
http://www.animenewsnetwork.com/encyclopedia/anime.php?id=3644Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Lokiz
Νέο Μέλος

Greece
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/12/2009, 21:19:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Lokiz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
1000 ευχαριστω

HailΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Fanie
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/12/2009, 21:44:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Fanie  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

HELPPPP!!! BOH@EIA!!!! ΘΥΜΑΣΤΕ ΜΙΑ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΗ ΠΑΙΔΙΚΗ ΣΕΙΡΑ ΜΕ ΕΝΑΝ ηθοποιό που ηταν κατι σαν γεραμενο ξωτικο που κάθετε σε μια πολυθρόνα σε ένα μεσαιωνικό κάστρο πμροστα απο ενα τζακι και μαζί τους ενας σκύλος κούκλα νομίζω και εξιστορεί τρομακτικές ιστορίες..Και αυτη στην ΕΡΤ PLEASE SAS EKLIPARO PEITE MOU AN UYMASTE KATI!! STEFANOS KERKYRA

Καλησπέρα. Πρέπει να μιλάς για το The Storyteller του Jim Henson. Δες και στη σελίδα 14 της συζήτησης. Και εδώ:
http://en.wikipedia.org/wiki/The_Storyteller
Στο YouTube θα το βρεις χωρίς υπότιτλους.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mitsos1982
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/12/2009, 15:04:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mitsos1982  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θυμάται κανείς πως λέγανε στα ελληνικά το παιδικό Seabert; Αν θυμάμαι καλά το έπαιζε η ΕΡΤ2... http://en.wikipedia.org/wiki/SeabertΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
tinkerbell
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/02/2010, 22:50:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους tinkerbell  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
παιδια μηπως θυμαται κανεις ενα παλιο παιδικο με κατι κοριτσια και εναν καθρεφτη ο οποιος τις εκανε τραγουδιστριες η μια ηταν μαλιστα ερωτευμενη με εναν και τον εβλεπε και οταν ηταν απλη κοπελα αλλα και οταν ηταν τραγουδιστρια, ακομα θυμαμαι οτι καποια στιγμη οι "κακοι" σπασανε τον καθρεφτη...δυστυχως δεν εχω αλλες πληροφοριες να δωσω καθως δεν θυμαμαι και πολλα απο το παιδικο....οποιοσ μπορει και ξερει ας μου πειΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
CHARMED3
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1914 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2010, 21:51:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CHARMED3  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
XAXAXAXA ΚΑΘΡΕΦΤΗΣ ΠΟΥ ΤΙΣ ΕΚΑΝΕ ΤΡΑΓΟΥΔΙΣΤΡΙΕΣ????

CHARMEDΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

tinkerbell
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2010, 15:52:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους tinkerbell  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
gia na to 8esw kalutera tous efiaxne to image!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
NorthStar
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
112 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2010, 18:28:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους NorthStar  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Jem and the Holograms ;

http://www.youtube.com/watch?v=JmYU4CeuZQ0Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

fallen_angel82
Νέο Μέλος

Greece
14 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2010, 19:47:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους fallen_angel82  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θυμάστε ένα παιδικό στην αρχαία Αθήνα ή κάπου εκεί,
όπου δυο φίλοι έμπλεξαν κάπου και ο "κακός" βασιλιάς επειδή δεν πίστευε στη φιλία,
φυλάκισε τον έναν έτσι ώστε ο άλλος να πάει στο γάμο της αδερφής του και αν δεν επέστρεφε έγκαιρα θα σκότωνε τον άλλον?
Κάτι σε Δάμων και Φειδία μου κάνει, αλλά δεν μπορώ να βρω τίποτα.

Love has no boundary
No limit no wall
When love is the reason
Even angels fallΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CHARMED3
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1914 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2010, 20:04:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CHARMED3  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Θυμάστε ένα παιδικό στην αρχαία Αθήνα ή κάπου εκεί,
όπου δυο φίλοι έμπλεξαν κάπου και ο "κακός" βασιλιάς επειδή δεν πίστευε στη φιλία,
φυλάκισε τον έναν έτσι ώστε ο άλλος να πάει στο γάμο της αδερφής του και αν δεν επέστρεφε έγκαιρα θα σκότωνε τον άλλον?
Κάτι σε Δάμων και Φειδία μου κάνει, αλλά δεν μπορώ να βρω τίποτα.


ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑ ΠΑΛΙΟ ΠΑΙΔΙΚΟ..
ΠΑΝΤΩΣ ΑΝ ΑΝΑΤΡΕΞΕΙΣ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΒΙΒΛΙΟ
ΘΑ ΤΟ ΒΡΕΙΣ ΣΤΑΝΤΑΡ...
ΚΑΙ ΣΤΑ ΑΡΧΑΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΜΑΛΙΣΤΑ...

CHARMEDΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

NorthStar
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
112 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2010, 20:24:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους NorthStar  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Run Melos (1981)

Edited by - NorthStar on 10/02/2010 20:25:26Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

aeron
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2010, 19:28:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους aeron  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπερα!! Θα ηθελα τη βοηθεια σας!! Ειχα καποτε μια βιντεοκασετα την οποια τωρα εχω χασει και δν μπορω να θυμηθω τον τιτλο του παιδικου που ηταν γραμμενο σε αυτην.. Πανω κατω τη θυμαμαι ολη την ταινια οποτε θα σας πω 2-3 πραγματα και οποιος την ξερει ας με διαφωτησει γιατι την ψαχνω εδω και πολυ καιρο.. Ειναι λοιπον 2 μικρα ξανθα κοριτσακια (αδερφια) την μικρη την ελεγαν κειτλιν και τη μεγαλη δν μπορω με τπτ να θυμηθω.Μια μερα η μεγαλη ανακλαλυπτει κατω απο τη σκαλα ενα πολυ μικρο δωματιακι μεσα στο οποιο υπηρχε ενα σεντουκι το οποιο περιειχε ενα ζευγαρι λευκα γαντια ενα μενταγιον και ενα βιβλιο. Στην επομενη σκηνη αν θυμαμαι καλα δειχνει τη μεγαλη αδερφη να ψαχνει τη μικρη σε ενα δασος και ξαφνικα βρισκεται στο σπιτι ενος αγοριου το οποιο της προσφερει λεμοναδα την οποια εχει φτιαξει με μια τεραστια ξυλινη "συσκευη"..Μετα οι 2 τους πανε σε ενα καστρο για αν βρουν τη μικρη την οποια η βασιλισσα του καστρου αν δν απατομαι την ηθελε τη μικρη για κορη της.. Τα υπολοιπα που θυμαμαι ειναι διασπαρτες σκηνες οι οποιες δν μπορορυν να βοηθησουν πιστευω...Θυμαμαι παντως το τελος οτι η μεγαλη αδερφη ξυπναει στο μικρο δωματιακι φορωντας τα γαντια και το μενταγιον και εχοντας το βιβλιο ανοιχτο πανω της...

Οποιος θυμαται κατι ας μ πει γιατι θελω παααρα πολυ να το ξαναδω αυτο το παιδικο.! Ευχαριστω!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

tinkerbell
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2010, 18:34:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους tinkerbell  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Jem and the Holograms ;

http://www.youtube.com/watch?v=JmYU4CeuZQ0



pw pw se euxaristw polu den mporeis na fantasteis poso kairo to psaxnw!!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/03/2010, 13:05:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή tinkerbell, καλώς ήλθες στις Συζητήσεις του Esoterica.
Σου εύχομαι καλή συνέχεια.

Θα σε παρακαλούσα να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες κι όχι με λατινικούς (greeklish) ώστε να είναι πιο εύκολη η ανάγνωση των μηνυμάτων σου.





In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
fallen_angel82
Νέο Μέλος

Greece
14 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/03/2010, 13:12:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους fallen_angel82  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Northstar θα βάλω τα κλάματα!!! Αυτό είναι που
έψαχνα. Θα το βρω και στα Ελληνικά! Να'σαι καλά.
Σ'ευχαριστώ πολύ!!!!!!!!!!!!!!!!

Love has no boundary
No limit no wall
When love is the reason
Even angels fallΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

NorthStar
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
112 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/03/2010, 17:32:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους NorthStar  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πρόσφατα και στo youtube:

http://www.youtube.com/watch?v=xhaip2sI-GwΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

NorthStar
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
112 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/03/2010, 21:29:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους NorthStar  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ενα αλλο παιδικο, που ηταν ενα σχολειο με υπερ-ηρωες. μια απο αυτους ηταν ενα κοριτσακι μαγισσα, που συνεχεια ελεγε "αμπρα καζουρ".

Hero High

http://www.youtube.com/watch?v=uNnZ2zGMlfs
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Katrina
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
55 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/04/2010, 04:07:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Katrina  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
lilac13 το παιδικο που ψαχνεις με τα ζωακια στο δασος που ειχαν για αρχηγο τους μια κουκουβαγια ειναι οι bluffers, g.artemis το παιδικο που ψαχνεις με την κοπελα και τον νεγρο ειναι το παιδι της ζουγκλας και το αλλο που λυνετε το σχοινι τις βαρκας πρεπει να εννοεις το δυο χρονια διακοπες , Λιάνα αναφερεσαι στην Step Jun, profiterol το παιδικο με την καμπια που ψαχνεις λεγεται Κατυ.
Θυμαται κανεις το παιδικο με την χλωροφυλλη clorofilla dal cielo blu?

Επισης θα ηθελα την γνωμη σας σχετικα με κατι. Βρηκα ενα ατομο που πουλαει μεσα απο το blog του τη σειρα carrusel και ειδου και το blog http://carruselgr.blogspot.com/#809189D2-7517-4af1-BAF0-1A36C3BB8640&numResults=9&command=%20m_objCurrentDocument.getElementById%28%27veohrecs_fr%27%29.style.height%20%3D%20%27107px%27%3B%20m_objCurrentDocument.getElementById%28%27Veoh_SpaceDiv%27%29.style.height%20%3D%20%2712px%27%3B%20m_objCurrentDocument.getElementById%28%27VeohCompass.LoadingDiv%27%29.style.height%20%3D%20%270px%27%3B%20m_objCurrentDocument.getElementById%28%27VeohCompass.LoadingDiv%27%29.style.display%20%3D%20%27none%27%3B
εστειλα λοιπον σημερα μηνυμα στο ατομο αυτο οτι αν δεν ειναι απατη και προτου αγορασω τη σειρα μπορεσω να δοκιμασω καποια dividakia στο laptop μου οταν θα βρεθουμε για να ειμαι σιγουρη οτι δεν εξαπαταμε αλλα υπαρχει πραγματι μεσα στα dvd η συγκεκριμενη σειρα και αυτος-η δε ξερω τι ειναι θιχτηκε που θελησα να τα τεσταρω και αρνηθηκε να μου την πουλησει πουλωντας μου μαλιστα και πνευμα οτι εζησα τοσα χρονια και χωρις αυτα τα dvd θα μπορω να εξακολουθω να ζω χωρις αυτα. Γενικα ασχημη αντιμετωπιση. Και δε λεω καλη η αγαπη μας για τα παλαια παιδικα αλλα οχι να την εκμεταλευονται μερικοι επιτήδειοι και να θελουν να μας εξαπατουν. Απο τι στιγμη που τιθετε θεμα χρηματων στη μεση και εσεις δεν θα θελατε να τσεκαρετε αν αυτο που πληρωνετε ειναι πραγματι αυτο που θελετε οταν αυτο ειναι copies και οχι το original? Εχει αγορασει κανεις σας απο τον συγκεκριμενο ανθρωπο αυτη τη σειρα που διαφημιζει στο blog του για να μου πει καποια γνωμη? Πιστευω οτι παρα πολυ θελουμε αυτη τη σειρα και ακομα και να πληρωσουμε για να την αποκτησουμε δεν ειναι θεμα εδω τα δινουμε αλλου και αλλου το θεμα ομως ειναι ο τυπος να λεει αληθεια και να μην ειναι κομπινα, αυτο πως μπορουμε να το εξακριβωσουμε? Ειχαν ανεβει και για καποιο διαστημα ολα τα επεισοδια και προλαβα να κατεβασω τα 50 πρωτα στο http://www.telenovelas.gr/Greek/index.htm ισως αν ξαναπαρακαλεσουμε αυτο το ατομο να τα ξαναανεβασει παλι. Αντε παιδες ενωθειτε να μπορεσουμε να σωσουμε και αυτη τη σειρα!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

bluemoon
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/04/2010, 02:13:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους bluemoon  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Exw parei ti seira Karoyzel perisi ton Ioulio apo to blog pu egrapses kai exo minei apolita ikanopoiimenos! Den perimena poiotita ergostasiou alla i eikona kai o ixos sta perissotera epeisodia einai akrivos opos stis eikones pu exei sto site oute kaliteri oute xiroteri! Ke ta 55 euro pu ta xreone perisi ta 25 diskakia aksizan! Mono ke mono pu kratuse tosa xronia tis kassetes!

Egw prosopika eixa pesei sto blog tou opos oloi fantazomai apo to google alla eida kai oti ipirxe sxolio se ena allo forum apo kapia kopela pu ta eixe parei. Ton pistepsa giati eixe to logotipo tis ert stis fotografies sto site ke otan tu zitisa prin ta agorasw na mu stilei me mail kai alles fwto apo episodia pu dialeksa egw, mu tis estile! Giati sou apantise esena etsi de mporw na to katalavw!

To allo site pu les anevaze ta videakia se .rm me mikri analisi! Einai apo tin idia eggrafi alla ta anevazan me piotita youtube! De ksero isos na itan sinenoimenoi. Exei kairo na ananeothei pantos ekeino to site de nomizw na ta ksanavalei.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/04/2010, 15:41:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε bluemoon καλωσόρισες στο Esoterica και καλή πραμονή.

Προσπάθησε να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες και όχι με greeklish ώστε να είναι περισσότερο ευανάγνωστα τα μηνύματά σου.
Ευχαριστώ.

Lost in Necropolis

La ville de la mort

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Katrina
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
55 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/04/2010, 22:20:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Katrina  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
bluemoon σε ευχαριστω για την ενημερωση.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
NorthStar
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
112 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/04/2010, 18:54:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους NorthStar  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Μιά φορά όταν ήμουν μικρός περίπιου τέλος 80' αρχές 90' είχα δεί ένα κινούμενο σχέδιο στην ΕΡΤ και μάλλον μόνο 2 κανάλια ήταν τότε που λέω.
Μου είχε κάνει εντύπωση και θέλω να ρωτήσω αν το ξέρετε.
Βασικά αν και φαινόταν πολύ καλό (και ακριβό για να το αγοράσει ένα κανάλι) το πέξανε μόνο μια φορά αντε δύο.
Ήταν ένας που είχε τα μαλιά του σαν ήλιο και μάλλον παρίστανε τον ήλιο, ήταν και άλλοι που και αυτοί παρίσταναν με την σειρά τους ίσως ένας την σελήνη άλλος κάτι άλλο.
Πάντα όμως αυτό γινόταν στα μαλιά, τα σώματα τους ήταν γυμνασμένα και ανθρώπινα.
Θύμιζε κάπως (κάπως) τους Θάντερκατς.

Μήπως είναι το Fehérlófia ;

http://www.youtube.com/watch?v=rVVZByYyhII&feature=relatedΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

bluemoon
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/04/2010, 01:47:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους bluemoon  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συγνώμη για τα greeklish, κακιά συνήθεια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
BRAVE
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/05/2010, 16:36:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους BRAVE  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λοιπόν.... Μπήκα τυχαία στο Forum ψάχνοντας κ εγώ τα παλιά παιδικά κ σειρές της τότε τηλεόρασης γιατί είμαι κ εγώ παιδί της δεκαετίας του '80 κ γιατί μου έχουν λείψει πολύ κ από ότι είδα δεν είμαι η μόνη, τόση νοσταλγία δεν την περίμενα να πω την αλήθεια! Πάντως είναι τέλειο το θέμα! μας γυρνάτε χρόνια πίσω! Εγώ ψάχνω τις εξής παιδικές σειρές, δεν θυμάμαι πολλές λεπτομέρειες αλλά όποιος μπορεί ας με βοηθήσει, pleaseeee!!! γιατί έχω σπάσει το κεφάλι μου να θυμηθώ πώς τις λένε κ κανένας δεν θυμάται να μου πεί. Λοιπόν, η πρώτη ήταν ένα παιδικό με κάτι μικρές φιγούρες θα έλεγα που είχαν διάφορα σχήματα, από ότι θυμάμαι ένα στρόγγυλο, ένα μακρόστενο, ένα οβάλ κ άλλα, τα οποία είχαν διάφορα χρώματα, το στρόγγυλο νομίζω ήταν κίτρινο κ όλο έτρωγε κ είχαν κ μάτια κ στόμα κ χέρια κ πόδια κ ζούσαν σε κάτι μικρά σπιτάκια κ ήταν φίλοι μεταξύ τους κ πρέπει να φορούσαν κ καπελάκια αν θυμάμαι, αχ! όποιος θυμάται έστω κ κάτι ας μου απαντήσει, πολύ θέλω να το βρω αυτό το παιδικό. Και δεύτερον ένα άλλο το οποίο σε ένα άλλο site είδα ότι το ψάχνουν κ άλλοι αλλά απάντηση δεν πήραν, ήταν κάτι τυφλοπόντικες που ζούσαν κάτω από την γή (θα μου πείτε που θα ζούσαν οι τυφλοπόντικες... στο νερό?) οι οποίοι ήταν σαν "πάνινες" κούκλες, δεν ήταν κινούμενο σχέδιο, ήταν πιο ρεαλιστικό, κ τα ρούχα τους ήταν κάτι σαν "αγγλικά" κουστούμια καρό κ επίσης τα σπίτια που ζούσαν ήταν κανονικά, είχαν μέσα κ κουζίνα, κρεβάτια κτλ κ οι τυφλοπόντικες πηγαινοέρχονταν ο ένας στον άλλον μέσα από τα τούνελ που είχαν φτιάξει κάτω στη γή. Αυτά θυμάμαι μόνο... τα έχω σαν διάσπαρτες εικόνες στο μυαλό μου αλλά θέλω πολύ να τα βρώ, πολύ!!!! Ευχαριστώ κ περιμένω με αγωνία...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amyntas
Νέο Μέλος

Greece
45 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2010, 13:15:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amyntas  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος amyntas  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος amyntas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το 2ο πρεπει να ειναι το Wind in the WillowsΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PANXROMANA
Μέλος 1ης Βαθμίδας


86 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/05/2010, 00:46:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PANXROMANA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Λοιπόν.... Μπήκα τυχαία στο Forum ψάχνοντας κ εγώ τα παλιά παιδικά κ σειρές της τότε τηλεόρασης γιατί είμαι κ εγώ παιδί της δεκαετίας του '80 κ γιατί μου έχουν λείψει πολύ κ από ότι είδα δεν είμαι η μόνη, τόση νοσταλγία δεν την περίμενα να πω την αλήθεια! Πάντως είναι τέλειο το θέμα! μας γυρνάτε χρόνια πίσω! Εγώ ψάχνω τις εξής παιδικές σειρές, δεν θυμάμαι πολλές λεπτομέρειες αλλά όποιος μπορεί ας με βοηθήσει, pleaseeee!!! γιατί έχω σπάσει το κεφάλι μου να θυμηθώ πώς τις λένε κ κανένας δεν θυμάται να μου πεί. Λοιπόν, η πρώτη ήταν ένα παιδικό με κάτι μικρές φιγούρες θα έλεγα που είχαν διάφορα σχήματα, από ότι θυμάμαι ένα στρόγγυλο, ένα μακρόστενο, ένα οβάλ κ άλλα, τα οποία είχαν διάφορα χρώματα, το στρόγγυλο νομίζω ήταν κίτρινο κ όλο έτρωγε κ είχαν κ μάτια κ στόμα κ χέρια κ πόδια κ ζούσαν σε κάτι μικρά σπιτάκια κ ήταν φίλοι μεταξύ τους κ πρέπει να φορούσαν κ καπελάκια αν θυμάμαι, αχ! όποιος θυμάται έστω κ κάτι ας μου απαντήσει, πολύ θέλω να το βρω αυτό το παιδικό. Και δεύτερον ένα άλλο το οποίο σε ένα άλλο site είδα ότι το ψάχνουν κ άλλοι αλλά απάντηση δεν πήραν, ήταν κάτι τυφλοπόντικες που ζούσαν κάτω από την γή (θα μου πείτε που θα ζούσαν οι τυφλοπόντικες... στο νερό?) οι οποίοι ήταν σαν "πάνινες" κούκλες, δεν ήταν κινούμενο σχέδιο, ήταν πιο ρεαλιστικό, κ τα ρούχα τους ήταν κάτι σαν "αγγλικά" κουστούμια καρό κ επίσης τα σπίτια που ζούσαν ήταν κανονικά, είχαν μέσα κ κουζίνα, κρεβάτια κτλ κ οι τυφλοπόντικες πηγαινοέρχονταν ο ένας στον άλλον μέσα από τα τούνελ που είχαν φτιάξει κάτω στη γή. Αυτά θυμάμαι μόνο... τα έχω σαν διάσπαρτες εικόνες στο μυαλό μου αλλά θέλω πολύ να τα βρώ, πολύ!!!! Ευχαριστώ κ περιμένω με αγωνία...


Το δευτερο ισως ειναι και τo Fraggle Rock!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sou06
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/05/2010, 04:03:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παιδιά πραγμτατικά μπράβο...
ευτυχώς μέσα απο εσάς βρήκα ένα το παιδικό : το χρυσό πουλί που το είχα στο μυαλό μου σαν ανάμνηση και δεν μπορούσα να θυμηθώ με τίποτα ποιο είναι.
έτσι εχω ακόμη 2 παιδικά αν θυμίζουν σε κανέναν τιποτα ας μου πει.
το 1ο είναι με μία πάνινη κούκλα με κόκκινα μαλλιά νομίζω και τρίγωνη μύτη,αν θυμάμαι καλά ήταν μισό κινούμενο και μισό κανονικό και η κούκλα ζωντάνευε.αυτά θυμάμαι πάνω κάτω και οτιμάλλον φορούσε μπλέ.
και το 2ο για μία κουβέτρα που ήταν ζωντανή με μία λάμπα μαζί και μί ηλεκτρική σκούπα και ψάχνανε τον ιδιοκτήτη τους νομίζω...
αν θυμαται κανεις τιποτα ας μου πει...
ευχαριστωωωωω

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 48 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy