ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 ΕΙΚΟΝΕΣ
 ΑΓΑΠΗΜΕΝΑ ΠΑΛΙΑ ΠΑΙΔΙΚΑ!
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 48
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
NorthStar
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
112 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/01/2013, 03:23:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους NorthStar  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ψαχνω το τιτλο ενος παλιου παιδικου,που επαιζαν ενα αγορακι,ενας σκυλος και ανεβαιναν στη σοφιτα του σπιτιου,μαλλον του παππου του και ανοιγαν ενα μπαουλο,και διαβαζαν ενα παραμυθι και καθε φορα μεταφερονταν σε ενα μερος..μπορει να ειχαν και ενα κοριτσακι μαζι τους...πηγεναν σε διαφορα μερη με ινδιανους κλπ...μπορει να με βοηθησει καποιος??


LAS MIL Y UNA AMERICAS (=1001 Americas)

http://www.youtube.com/watch?v=SHHbcozU-7w

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

JimieTheFox
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2013, 23:01:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεία σε όλους, απλά να πώ οτι έκανα λογαριασμό στο φόρουμ μόνο και μόνο για αυτό το θέμα !!! Απίστευτη δουλειά :)
Θέλω να μάθω αν θυμάται κανείς τα παιδικά που έδειχνε ο ΑΝΤ1 απο το '98 και μετά !!! Αν μπορείτε να μου πείτε σας είμαι πολύ ευγνώμων :)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lencolas
Πλήρες Μέλος

Greece
1316 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/01/2013, 23:55:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lencolas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χαίρεται!
μπαινω στο παλιο μου θεματακι μετα απο παρα πολυ καιρο και βλεπω με πολυ χαρα οτι βοηθησε παρα πολλους να βρουν παιδικα που αγαπησαν..φυσικα αυτος ηταν και ο στοχος μου οταν εκανα αυτο το θεμα χρονια πριν!πραγματικα διαβασα παρα πολλες απαντησεις και βρηκα παιδικα που και εγω η ιδια ειχα ξεχασει οτι τα εβλεπα!
ενα μεγαλο ευχαριστω σε ολους που συμμετεχετε και κυριως σε αυτους που βοηθανε αυτους που ψαχνουν τα αγαπημενα παιδικα τους!
Northstar πραγματικα αναρωτιεμαι που τα βρισκεις ολα βρε παιδακι μου!!!χιλια μπραβο!!!! :P

φιλικα

Alma Libre....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lencolas
Πλήρες Μέλος

Greece
1316 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/01/2013, 23:59:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lencolas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
επισης ξαναπαραθετω τη λιστα με τα παιδικα στις αρχικες σελιδες για να μπορει να δει καποιος αυτο που ψαχνει χωρις να χρειαζεται να τις διαβασεις ολες

ΣΕΛΙΔΑ 01
Στρουμφ (SMURFS)
Λούκυ Λουκ
Asterix
Λαστιχακουρδάκια (απλή αναφορά)
Pink Panther
Maya the Bee
Snorkels
Candy
The Ducks
KABAMARU
NIELS HOLGERSSON
ΦΡΟΥ-ΦΡΟΥ ΚΙ Ο ΞΥΛΟΥΡΓΟΣ
G-FORCE/THE BATTLE OF THE PLANETS
Popey
THE ARCHIES

ΣΕΛΙΔΑ 02
KABAMARU
MAPPET-SHOW
AΣTYNOMOΣ ΣAΪNHΣ
Bugs Bunny
Garfield
The Gang
Mafalda
ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΣ
ΑΛΦ Ο ΕΞΩΓΗΙΝΟΣ
Sport Billy
AROUND THE WORLD IN 80 DAYS
TOM & JERRY
THE LITTLE MERMAID
Saber Riders
The lady and The Tramp
Silvester & Tweety

ΣΕΛΙΔΑ 03
Looney Toons
Bosko
Betty Boop
Woody Woodpecker
Peanuts
Roger Rabbit
Fox And The Hound
Pinocchio
Dumbo
Alice In Wonderland
Bambi
Slam Dunk with the Fab Five
Peter Pan
Marvin The Martian
ΦΡΟΥΤΟΠΙΑ
My Little Pony
Adventures of the Little Koala and Friends
Η ΟΔΥΣΣΕΙΑ ΤΟΥ ΔΙΑΣΤΗΜΑΤΟΣ (ULYSSE 31)
ΤΑ ΑΡΚΟΥΔΑΚΙΑ ΤΗΣ ΑΓΑΠΗΣ
ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΕΝΑΝ ΚΑΙΡΟ...ΗΤΑΝ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ
IL ETAIT UNE FOIS…L’HOMME
IL ETAIT UNE FOIS…L’ESPACE

ΣΕΛΙΔΑ 04
ΟΙ ΤΟΣΟΔΟΥΛΗΔΕΣ
Ο ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ (LES MONDES ENGLOUTIS)
ΟΙ ΠΕΙΡΑΤΕΣ (LES MONDES ENGLOUTIS)
Petits malins
Mafalda
Crocus
ΔΑΒΙΔ ΤΟ ΞΩΤΙΚΟ
Stop The Smoggies
Samourai Pizza Cats
She-Ra
TaoTao
Teddy Ruxpin
THUDERCATS
BRAVESTAR
Power Puff Girls
Ντεξτερ
ΦΑΝΤΟΜ ΝΤΑΚ

ΣΕΛΙΔΑ 05
ΦΩΤΕΙΝΟΥΛΙΔΕΣ
ΒΑΒΟΥΡΟΠΑΤΑΤΕΣ
ΔΙΑΣΤΗΜΟΠΛΟΙΟ ΑΡΓΩ (STARBLAZERS)
ΜΑΧΗ ΤΩΝ ΠΛΑΝΗΤΩΝ
DUCK TALES
FLINTSTONES
THE JETSONS
JOGI BEAR
SCOOBY DOO
TINY TOONS
SILVER HAWKS
Ντενις ο ΤΡΟΜΕΡΟΣ
THE SUPER MARIO BROS SHOW
DARKWING DUCK
TOP CAT

ΣΕΛΙΔΑ 06
MIGHTY MOUSE
STAR SHERIFFS
GOOF TROOP
ΤΙΝΤΙΝ
ΠΙΠΗ Η ΦΑΚΙΔΟΜΥΤΗ
ΦΛΙΠΕΡ
ΛΑΣΥ
WALLY GATOR
RUFF AND REDDY
The Yogi Bear Show
Magilla Gorilla
Quick Draw McGraw
Cattanooga Cats
Captain Caveman and the Teen Angels
The Angels
Heckle & Jeckle
Pingu

ΣΕΛΙΔΑ 07
Dog of Flanders
Δον Κιχώτης
Calimero
Hello Kitty
Ο Μικρός Πρίγκηπας
Sherlock Holmes
Babar
The Simpsons
The Fantastic Four
The Jetsons
ALVIN AND THE CHIPMUNKS
DENVER THE LAST DINOSAUR
COUNT DUCKULA
FOOFUR
POTATO HEAD KIDS
THE RACCOONS
TEENAGE MUTANT NINJA TURTLES
Crazy Legs Crane
GHOSTBUSTERS

ΣΕΛΙΔΑ 08
ΤΗΕ ANT AND THE AARDVARK
TALESPIN
Μister Magoo
ΦΡΟΥ-ΦΡΟΥ
CAPTAIN PLANET
Η ΒΙΟΝΙΚΗ ΓΥΝΑΙΚΑ
THE DUKES OF HAZZARD
KNIGHT RIDER
HAPPY DAYS

ΣΕΛΙΔΑ 09
Η ΤΖΙΝΗ ΚΑΙ ΤΟ ΤΖΙΝΙ!
ΖΟΡΟ
MARRIED WITH CHILDREN
WALLY GATOR
Ο Κλούβιος και η Σουβλίτσα
DOGTANION
THE GOLDEN GIRLS
Πριγκίπισσα Σάρα
TRANSFORMERS
ΤΟ ΠΛΟΙΟ ΤΗΣ ΑΓΑΠΗΣ
Moon Dreamers
The Glo Friends
Potato Head Kids

ΣΕΛΙΔΑ 10
A Berry Merry
A Rainbow Brite
The Wuzzles
MOONLIGHTING
THE COSBY SHOW
PIN PON
Bambi
CINDERELLA
SNOW WHITE
SLEEPING BEAUTY
3 LITTLE PIGS
Ο Βασιλιάς Των Λιονταριών
Around the world with Willy Fog
CARE BEARS
Felix The Cat
Fraggle Rock (Gobo, Mokey, Red, Sprocket & Doc, Boober, & Wembley)
Gargoyles
GHOST IN THE SHELL
Johhny Quest

ΣΕΛΙΔΑ 11
Του κουτιού τα παραμύθια"
Ο Παραμυθάς
SEILORMOON
YAKARI
ΣΟΥΣΑΜΙ ΑΝΟΙΞΕ
SHAZZAN
SNORKY
SUPER BALOO
ROBOTECH
ΧΩΡΙΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ
Ο ΜΟΓΛΗΣ
GI-JOE
ΑΡΙΣΤΟΓΑΤΕΣ
ΔΑΥΙΔ Ο ΝΑΝΟΣ
Ο ΤΙΡΑΜΟΛΑ ΚΑΙ Ο ΣΕΡΑΦΙΝΟ
TAO TAO

CHILLY WILLY

ΣΕΛΙΔΑ 12
Τα παραμύθια της Θείας Λένας
Adventures of Little El Cid (Little El Cid no Bôken)
Candy-Candy
Ο ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ (LES MONDES ENGLOUTIS)
WILLO THE WISP
The Wind in the Willows
The Snowman
Στρουμφ (SMURFS)
Les Mondes Engloutis
Popples
TRANSFORMERS
BRAVE STAR

ΣΕΛΙΔΑ 13
Casper
Candy-Candy
ΣΚΑΝΔΑΛΙΕΣ ΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΝΤΕΓΚΡΑΣΙ (Saved by the bell)
CANDY CANDY
FRAGGLE ROCK
CANTY-CANTY
ΦΡΟΥ-ΦΡΟΥ
MUPPET SHOW
Kabamaru
FULL HOUSE
FRAGGLE ROCK
ΦΡΟΥ-ΦΡΟΥ ΚΙ Ο ΞΥΛΟΥΡΓΟΣ
Saved by the Bell
Robotech
Goldorak
CANDY
ΤΑΟΤΑΟ

ΣΕΛΙΔΑ 14
Space Robot (Getta Robot)
Doctor Snuggles
Mask
Ο ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ (LES MONDES ENGLOUTIS)
Candy-Candy
Νιλς χολγκεσον
Η Οδύσσεια του διαστήματος
Καμπαμαρού
Γιαπωνέζικοι Μύθοι


φιλικα

Alma Libre....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

slade_craven
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/02/2013, 04:39:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χαιρετε!!!ψαχνω εδω και καιρο ενα παιδικο...νομιζω λεγεται "τα τρολς του δασους" και επαιζε στο alter.αν μπορει να βοηθησει κανεις...
Ευχαριστω!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ironvadim
Νέο Μέλος


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/02/2013, 22:54:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
παιδια μπραβο για την προσπαθεια σας..θελω να με βοηθησετε να βρω ενα παιδικο..δεν θυμαμαι σε ποιο καναλι ηταν..θυμαμαι οτι ηταν 2 γατες μια μπλε και μια πρασινη και μερικες φορες ερχοταν και μια αλλη γατα-φιλος σε μερικα επεισοδια..το παιδικο αυτο νομιζω δεν ειχε διαλογους..οι γατες ζουσαν σε ενα σπιτι και ειχαν ανθρωπινη συμπεριφορα.πχ περπατουσαν με τα δυο ποδια εβλαπαν tv κτλ..το καλυτερο τους παιχνιδι ηταν το Pétanque με της σιδερενιες μπαλες.νομιζω ηταν Γαλλικο το παιδικο..σας παρακαλω εαν το ξερει καποιος ας απαντησει...ευχαριστω

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ironvadim
Νέο Μέλος


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/02/2013, 23:11:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

παιδια μπραβο για την προσπαθεια σας..θελω να με βοηθησετε να βρω ενα παιδικο..δεν θυμαμαι σε ποιο καναλι ηταν..θυμαμαι οτι ηταν 2 γατες μια μπλε και μια πρασινη και μερικες φορες ερχοταν και μια αλλη γατα-φιλος σε μερικα επεισοδια..το παιδικο αυτο νομιζω δεν ειχε διαλογους..οι γατες ζουσαν σε ενα σπιτι και ειχαν ανθρωπινη συμπεριφορα.πχ περπατουσαν με τα δυο ποδια εβλαπαν tv κτλ..το καλυτερο τους παιχνιδι ηταν το Pétanque με της σιδερενιες μπαλες.νομιζω ηταν Γαλλικο το παιδικο..σας παρακαλω εαν το ξερει καποιος ας απαντησει...ευχαριστω




παιδες το βρηκα

ειναι το Oggy and the Cockroaches...
βαλτε να δειτε..τρελο γελιο

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Pankyr
Νέο Μέλος

Greece
4 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/03/2013, 22:09:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παιδια θελω να σας ρωτησω για δυο καρτουν που δεν μπορω να θυμιθω πως ονομαζονταν και θα ηθελα να τα ξαναβρω μετα απο τοσα χρονια.. Το πρωτο που θελω να ρωτησω ειναι ενα καρτουν που δεν θυμαμαι καλα καλα την υποθεση που ειχε.. Θυμαμαι μονο αμυδρα και ελαχιστα μια σκηνη: Ηταν ενα παιδι που περπατουσε πανω στο πλανητη γη.. Εδειχνε δηλαδη την γη σε σχημα κυκλου και γυρω περπατουσε και το παιδι.. Πρεπει να ηταν μαζι του καποιος γιγαντας δεν θυμαμαι περεταιρω... Θελω να το ξαναδω απο περιεργεια και μονο.. Πρεπει να μου ειχε φανει συγκινητικη αυτη η ιστορια.. Και το δευτερο καρτουν ειναι ενα με ποδοσφαιρο θεμα.. Δεν θυμαμαι ονομα αλλα ηταν σε στυλ αυτων των καρτουν: Μια φορα και εναν καιρο ηταν... ο ανθρωπος! Με ξετρελαινε αυτο το καρτουν ηταν πολυ τελειο.. Για να σας βοηθησω να καταλαβετε θα σας πω λιγες σκηνες που θυμαμαι: Σε καθε επεισοδιο θυμαμαι αντι για μπαλα παιζοταν ξυλο, καπου αλλου ερχοταν στον βασιλια κοσμος για να βρεθει καποιο εφευρημα που θα τον ενθουσιαζε και φυσικα τον ενθουσιασε η μπαλα, και σε ενα αλλο επεισοδιο γινοταν κατι με την κινα και σε εναν αγωνα καποιος σουταρε τοσο δυνατα την μπαλα που βγηκε εκτος γηπαιδου μακρια στον ουρανο!! Βοηθηστε με ρε παιδια να τα ξαναβρω!!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PANXROMANA
Μέλος 1ης Βαθμίδας


86 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/03/2013, 22:58:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PANXROMANA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Και το δευτερο καρτουν ειναι ενα με ποδοσφαιρο θεμα.. Δεν θυμαμαι ονομα αλλα ηταν σε στυλ αυτων των καρτουν: Μια φορα και εναν καιρο ηταν... ο ανθρωπος! Με ξετρελαινε αυτο το καρτουν ηταν πολυ τελειο.. Για να σας βοηθησω να καταλαβετε θα σας πω λιγες σκηνες που θυμαμαι: Σε καθε επεισοδιο θυμαμαι αντι για μπαλα παιζοταν ξυλο, καπου αλλου ερχοταν στον βασιλια κοσμος για να βρεθει καποιο εφευρημα που θα τον ενθουσιαζε και φυσικα τον ενθουσιασε η μπαλα, και σε ενα αλλο επεισοδιο γινοταν κατι με την κινα και σε εναν αγωνα καποιος σουταρε τοσο δυνατα την μπαλα που βγηκε εκτος γηπαιδου μακρια στον ουρανο!! Βοηθηστε με ρε παιδια να τα ξαναβρω!!!!


Ισως λες το "Football Stories"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Pankyr
Νέο Μέλος

Greece
4 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2013, 15:49:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

Και το δευτερο καρτουν ειναι ενα με ποδοσφαιρο θεμα.. Δεν θυμαμαι ονομα αλλα ηταν σε στυλ αυτων των καρτουν: Μια φορα και εναν καιρο ηταν... ο ανθρωπος! Με ξετρελαινε αυτο το καρτουν ηταν πολυ τελειο.. Για να σας βοηθησω να καταλαβετε θα σας πω λιγες σκηνες που θυμαμαι: Σε καθε επεισοδιο θυμαμαι αντι για μπαλα παιζοταν ξυλο, καπου αλλου ερχοταν στον βασιλια κοσμος για να βρεθει καποιο εφευρημα που θα τον ενθουσιαζε και φυσικα τον ενθουσιασε η μπαλα, και σε ενα αλλο επεισοδιο γινοταν κατι με την κινα και σε εναν αγωνα καποιος σουταρε τοσο δυνατα την μπαλα που βγηκε εκτος γηπαιδου μακρια στον ουρανο!! Βοηθηστε με ρε παιδια να τα ξαναβρω!!!!


Ισως λες το "Football Stories"


Ναι πραγματι αυτο ειναι το καρτουν που ζηταω!!! Ευχαριστω πολυ το ξαναβρηκα μετα απο καιρο!!!! :) :) :) Στα ελληνικα ξερεις την ονομασια του??

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΓιωργοςΝικος
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/04/2013, 07:38:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπερα σε ολους! Παρατηρησα τι φοβερη δουλεια εχει γινει εδω και ειπα να κανω και εγω εναν λογαριασμο μηπως μπορεσετε και με βοηθησετε. Η ταινια που ψαχνω ειναι αρκετα παλια και ψιλοξεχασμενη αλλα θα κανω οτι μπορω. Η υποθεση ειναι οτι, μια μητερα λιγο πριν πεθανει, δινει στην κορη της ενα κρυσταλλο που υποτιθεται "ελεγχει" ενα απο τα στοιχεια της φυσης. Οταν ο γιος μαθαινει οτι αμα εχει και τους 4 κρυσταλλους αποκτα φοβερη δυναμη ψανχει να τους βρει για να κυριευσει την πολη. Η αδερφη του ομως προσπαθει να τον σταματησει, ψαχνοντας αυτη τους κρυσταλλους. Με λιγα λογια υπαρχουν 4 κρυσταλλοι, διαφορετικου χρωματος αναλογα με το στοιχειο και νομιζω εχει να κανει κατι με την ατλαντιδα. Δυστυχως μονο αυτα μπορω να θυμηθω! Αν μπορει να με βοηθησει κανεις πολυ θα το εκτιμουσα! Ευχαριστω πολυ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mary83
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/07/2013, 05:43:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας! Θέλω να σας ρωτήσω αν ξερετε τον τίτλο ενός παιδικού τηλεπαιχνιδιού, μάλλον της κρατικής τηλεόρασης, που προβαλλοταν γύρω στο 1995 και επαιρναν μέρος σε αυτό δημοτικά σχολεία. Νομίζω συναγωνίζονταν 2 ομάδες από δύο διαφορετικά σχολεία σε δοκιμασίες τύπου αγωνίσματα και το παρουσίαζε ένας που πρέπει να έκανε και μεταγλωτίσσεις σε cartoon (μπορεί και σε ένα cartoon που λεγόταν hobberdy dik)......ψύλλους στα άχυρα αλλά αν θυμάται κάποιος ας μου πει γιατί έχω σκάσει!!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dhmhtra S
Νέο Μέλος

Falkland Islands
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/07/2013, 18:47:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειά σε ολους! Εχω δυο αγαπημένα παιδικά κάπως δύσκολο να τα βρώ γιατι δεν είναι τοσο διαδεδομένα. Το πρώτο ξεκινούσε με 2 αδερφια(κοριτσι-αγορι) που ανεβαιναν στη σοφιτα του σπιτιου ,καθονταν σε ενα τραπεζακι το οποιο ειχε πολλα βιβλια και αυτο κουνιοταν επεφταν ολα εκτοσ απο ενα που ουσιαστικα ηταν η ιστορια που θα βλεπαμε. Απο κει και μετα δηλαδη ξεκινουσε σαν κινουμενο σχεδιο . ΑΑλλες φορες ηταν στη θεση των παιδιων ενα αρκουδακι που ελεγε τι προκειται να μας διηγηθεί και υστερα ξεκινουσε παλι σε μορφη κινουμενου σχεδιου.
Και το δευτερο ειναι ακομα πιο αγαπημενο..... Είχε να κανει μ ενα μαγεμενο καστρο, στο οποιο κανανε εφοδο ξωτικα ,με την πριγκηπισσα Ειρήνη και τη γιαγια της που της εδωσε ενα δαχτυλιδι με αορατο νημα.. και τον καρντυ που τραγουδουσε ''εχω σπιθα στη καρδια που ποτε δε σβηνει,το σκοταδι κανει ηλιος λαμπρος να γινει...''και με το τραγουδι του τα ξωτικα εφευγαν. οποιος θυμαται κατι απο αυτα θα με κανει ευτυχισμενη!!!!!!!

flamiΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

NorthStar
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
112 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/09/2013, 15:14:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους NorthStar  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Και το δευτερο ειναι ακομα πιο αγαπημενο..... Είχε να κανει μ ενα μαγεμενο καστρο, στο οποιο κανανε εφοδο ξωτικα ,με την πριγκηπισσα Ειρήνη και τη γιαγια της που της εδωσε ενα δαχτυλιδι με αορατο νημα.. και τον καρντυ που τραγουδουσε ''εχω σπιθα στη καρδια που ποτε δε σβηνει,το σκοταδι κανει ηλιος λαμπρος να γινει...''και με το τραγουδι του τα ξωτικα εφευγαν. οποιος θυμαται κατι απο αυτα θα με κανει ευτυχισμενη!!!!!!!


The Princess and the Goblin

http://en.wikipedia.org/wiki/The_Princess_and_the_Goblin_(film)

http://www.imdb.com/title/tt0107875/

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

NorthStar
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
112 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2013, 00:28:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους NorthStar  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Καλησπερα!! Θα ηθελα τη βοηθεια σας!! Ειχα καποτε μια βιντεοκασετα την οποια τωρα εχω χασει και δν μπορω να θυμηθω τον τιτλο του παιδικου που ηταν γραμμενο σε αυτην.. Πανω κατω τη θυμαμαι ολη την ταινια οποτε θα σας πω 2-3 πραγματα και οποιος την ξερει ας με διαφωτησει γιατι την ψαχνω εδω και πολυ καιρο.. Ειναι λοιπον 2 μικρα ξανθα κοριτσακια (αδερφια) την μικρη την ελεγαν κειτλιν και τη μεγαλη δν μπορω με τπτ να θυμηθω.Μια μερα η μεγαλη ανακλαλυπτει κατω απο τη σκαλα ενα πολυ μικρο δωματιακι μεσα στο οποιο υπηρχε ενα σεντουκι το οποιο περιειχε ενα ζευγαρι λευκα γαντια ενα μενταγιον και ενα βιβλιο. Στην επομενη σκηνη αν θυμαμαι καλα δειχνει τη μεγαλη αδερφη να ψαχνει τη μικρη σε ενα δασος και ξαφνικα βρισκεται στο σπιτι ενος αγοριου το οποιο της προσφερει λεμοναδα την οποια εχει φτιαξει με μια τεραστια ξυλινη "συσκευη"..Μετα οι 2 τους πανε σε ενα καστρο για αν βρουν τη μικρη την οποια η βασιλισσα του καστρου αν δν απατομαι την ηθελε τη μικρη για κορη της.. Τα υπολοιπα που θυμαμαι ειναι διασπαρτες σκηνες οι οποιες δν μπορορυν να βοηθησουν πιστευω...Θυμαμαι παντως το τελος οτι η μεγαλη αδερφη ξυπναει στο μικρο δωματιακι φορωντας τα γαντια και το μενταγιον και εχοντας το βιβλιο ανοιχτο πανω της...

Οποιος θυμαται κατι ας μ πει γιατι θελω παααρα πολυ να το ξαναδω αυτο το παιδικο.! Ευχαριστω!!


Enchanted Tales: The Princess Castle

http://www.imdb.com/title/tt1125877/

http://www.youtube.com/watch?v=rXR-P2NulPM&list=PL086F72BB303F4C95

Edited by - NorthStar on 08/09/2013 00:29:39Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Katrina
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
55 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2013, 21:00:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Katrina  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπερα.
Θα ηθελα την βοηθεια σας σχετικα με το εξης. Εκει γυρω στα μεσα Ιουλιου επεσε στο ματι μου στην ηλεκτρονικη εφημεριδα της χρυσης ευκαιριας σε μια αγγελια οπου καποιος πουλουσε ολη την σειρα και τους 10 κυκλους μεταγλωτισμενη η με υποτιτλους απο το μικρο σπιτι στο λειβαδι. Την ειχα σωσει στα αγαπημενα και εχτες που επιχειρησα να την βρω για να επικοινωνισω μαζι του ειδα πως την εχει διαγραψει και το κακο ειναι πως η χρυση ευκαιρια δεν κραταει εντυπο αρχειο τα τελευταια χρονια. Μηπως καποιος ηρθε σε επικοινωνια με αυτον τον πωλητη και εχει κρατησει το τηλεφωνο του? Αν ναι παρακαλω καντε ενα κοπο να μου το στειλετε σε p.m. θα ειμαι κατι παραπανω απο υποχρεη καθως η εν λογο σειρα ηταν απο τις αγαπημενες μου και την εψαχνα χρονια. Ο ιδιος πωλητης πουλουσε και εξι κυκλους απο τα χτυποκαρδια στο beverly hills καθως και πολλες σειρες 60s, 70s, 80sΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
dylan1823
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/12/2013, 02:18:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα παιδιά! Ψάχνω εδώ και πολύ καιρό κ εγώ ένα παιδικό που δεν βρήκα στις λίστες που έχετε κάνει ούτε στα σχόλια (βέβαια δε μπόρεσα να τα διαβάσω ολα :P )
Λοιπόν θυμάμαι το έβλεπα στο 0-6 κάπου το 95-97 κ ήταν μια ιστοριούλα με ένα αγοράκι πολύ κοντούλι που τα πατουσάκια του νομίζω έκαναν έναν θόρυβο όπως περπατούσε κ πρέπει να είχε κ μπλέ μαλλάκια και έψαχνε να βρει την πριγκιπισσούλα του που ήταν κ αυτή κοντούλα και είχε ρόζ μαλλάκια αυτή. Αυτή την κρατούσε φυλακισμένη μια κακιά βασίλισσα με μαύρο φόρεμα, πολύ ψιλή και αδύνατη η οποία τραγουδούσε και χόρευε ένα περιέργο τραγουδάκι μαζί με 2-3 κοντά πολύ ανθρωπάκια που την ακολουθούσαν πάντα. Στο τέλος νομίζω βρίσκει το αγοράκι την πριγκιπισσούλα και νομίζω κιόλας οτι τραγουδούσαν το εγω και συ μαζί και ηταν πολύ συγκηνιτικό! Όποιος το θυμάται τον χιλιoευχαριστώ!!! :)

Edited by - dylan1823 on 19/12/2013 02:20:18Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

NorthStar
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
112 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/01/2014, 04:05:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους NorthStar  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Καλησπέρα παιδιά! Ψάχνω εδώ και πολύ καιρό κ εγώ ένα παιδικό που δεν βρήκα στις λίστες που έχετε κάνει ούτε στα σχόλια (βέβαια δε μπόρεσα να τα διαβάσω ολα :P )
Λοιπόν θυμάμαι το έβλεπα στο 0-6 κάπου το 95-97 κ ήταν μια ιστοριούλα με ένα αγοράκι πολύ κοντούλι που τα πατουσάκια του νομίζω έκαναν έναν θόρυβο όπως περπατούσε κ πρέπει να είχε κ μπλέ μαλλάκια και έψαχνε να βρει την πριγκιπισσούλα του που ήταν κ αυτή κοντούλα και είχε ρόζ μαλλάκια αυτή. Αυτή την κρατούσε φυλακισμένη μια κακιά βασίλισσα με μαύρο φόρεμα, πολύ ψιλή και αδύνατη η οποία τραγουδούσε και χόρευε ένα περιέργο τραγουδάκι μαζί με 2-3 κοντά πολύ ανθρωπάκια που την ακολουθούσαν πάντα. Στο τέλος νομίζω βρίσκει το αγοράκι την πριγκιπισσούλα και νομίζω κιόλας οτι τραγουδούσαν το εγω και συ μαζί και ηταν πολύ συγκηνιτικό! Όποιος το θυμάται τον χιλιoευχαριστώ!!! :)


Kin No Tori - Το Χρυσό Πουλί ;

http://www.dailymotion.com/video/xohkv9_kin-no-tori-%CF%84%CE%BF-%CF%87%CF%81%CF%85%CF%83%CF%8C-%CF%80%CE%BF%CF%85%CE%BB%CE%AF-cartoon-video_shortfilmsΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dylan1823
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/01/2014, 17:25:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

Καλησπέρα παιδιά! Ψάχνω εδώ και πολύ καιρό κ εγώ ένα παιδικό που δεν βρήκα στις λίστες που έχετε κάνει ούτε στα σχόλια (βέβαια δε μπόρεσα να τα διαβάσω ολα :P )
Λοιπόν θυμάμαι το έβλεπα στο 0-6 κάπου το 95-97 κ ήταν μια ιστοριούλα με ένα αγοράκι πολύ κοντούλι που τα πατουσάκια του νομίζω έκαναν έναν θόρυβο όπως περπατούσε κ πρέπει να είχε κ μπλέ μαλλάκια και έψαχνε να βρει την πριγκιπισσούλα του που ήταν κ αυτή κοντούλα και είχε ρόζ μαλλάκια αυτή. Αυτή την κρατούσε φυλακισμένη μια κακιά βασίλισσα με μαύρο φόρεμα, πολύ ψιλή και αδύνατη η οποία τραγουδούσε και χόρευε ένα περιέργο τραγουδάκι μαζί με 2-3 κοντά πολύ ανθρωπάκια που την ακολουθούσαν πάντα. Στο τέλος νομίζω βρίσκει το αγοράκι την πριγκιπισσούλα και νομίζω κιόλας οτι τραγουδούσαν το εγω και συ μαζί και ηταν πολύ συγκηνιτικό! Όποιος το θυμάται τον χιλιoευχαριστώ!!! :)


Kin No Tori - Το Χρυσό Πουλί ;

http://www.dailymotion.com/video/xohkv9_kin-no-tori-%CF%84%CE%BF-%CF%87%CF%81%CF%85%CF%83%CF%8C-%CF%80%CE%BF%CF%85%CE%BB%CE%AF-cartoon-video_shortfilms


Πωπω ρε συ ναι!!!! Αυτο έλεγα!!! Σ ευχαριστώ πάρα πολύ!!!! Ξέρεις πόσο καιρό το ψάχνω;;; :) εν τω μεταξύ τώρα που το δα δεν έχει κ πολύ σχέση μ αυτό που θυμόμουν και περιέγραψα αλλά παρόλαυτα το βρήκες!!! :) σ ευχαριστώ κ πάλι!!! :)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Bibaki
Νέο Μέλος

Germany
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2014, 09:06:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να στε καλα παιδια που ο καθενας ξεχωριστα εβαλε το δικο του ογκολιθο για να θυμηθουμε τα περισοτερα απο τα παιδικα που μεγαλωσαμε!!εγω να σας θυμησω τα Fleisher Cartoon το πολυ 10λεπτα που συνοπτικα μας γεμιζαν συναισθηματα!με το κλασικο Lady In A Shoe,Somewhere In Dreamland και το Christmas Comes But Once A Year.
Εγω με την σειρα μου να ρωτησω οποιο θυμαται να μου πει κ εμενα για ενα παιδικο με μολυβια,στυλο πινελα και αλλα γραφικα ειδη οπου μολις εκλεινε το φως του γραφειου ζωντανευαν και ελεγαν ιστοριες..και την λυπητερη με το Μολυβενιο Στρατιοτακι και την Μπαλαρινουλα του που ερωτευονται και μετα απο μαχη καταφερνουν να ειναι μαζι αλλα μεσα στο τζακι και την φωτια οπου και καηκαν μαζι:((
HELP ANYONE????:)))

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

NorthStar
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
112 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2014, 02:25:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους NorthStar  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Να στε καλα παιδια που ο καθενας ξεχωριστα εβαλε το δικο του ογκολιθο για να θυμηθουμε τα περισοτερα απο τα παιδικα που μεγαλωσαμε!!εγω να σας θυμησω τα Fleisher Cartoon το πολυ 10λεπτα που συνοπτικα μας γεμιζαν συναισθηματα!με το κλασικο Lady In A Shoe,Somewhere In Dreamland και το Christmas Comes But Once A Year.
Εγω με την σειρα μου να ρωτησω οποιο θυμαται να μου πει κ εμενα για ενα παιδικο με μολυβια,στυλο πινελα και αλλα γραφικα ειδη οπου μολις εκλεινε το φως του γραφειου ζωντανευαν και ελεγαν ιστοριες..και την λυπητερη με το Μολυβενιο Στρατιοτακι και την Μπαλαρινουλα του που ερωτευονται και μετα απο μαχη καταφερνουν να ειναι μαζι αλλα μεσα στο τζακι και την φωτια οπου και καηκαν μαζι:((
HELP ANYONE????:)))

The Little Train

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=ivzZ66Ck_RM

Πραγματι τα καρτουν του Fleischer ειναι εξαιρετικα και απο τα αγαπημενα μου.


The Kids in the Shoe

http://www.youtube.com/watch?v=bm2wE4D8uZA


Somewhere in Dreamland (1936)

http://www.youtube.com/watch?v=IU7oIL7wHXM


Christmas Comes But once A Year (1936)

http://www.youtube.com/watch?v=d4y8wj01MmU

Παρομοια και ακομα πιο παλια καρτουν Disney περιλαμβανουν:

Night Before Christmas (1933)

http://www.youtube.com/watch?v=Z4hP5iNFdg4

Babes In the Woods (1932)

http://www.youtube.com/watch?v=MJHJKZRnx7E


Cookie Carnival (1935)

http://www.youtube.com/watch?v=0UUrkVB-utwΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Axladi
Νέο Μέλος


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/03/2014, 04:43:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα παιδιά! Θέλω την βοήθειά σας.. Έχω κοιτάξει παντού να το βρω και δεν βγάζω άκρη πουθενά(!) Ένα παιδικό που το έδειχνε στην ετ1 νομίζω και είχε να κάνει με μια αλεπού αν θυμάμαι καλά που φόραγε και ένα πράσινο καπέλο (είχε λίγο το ντύσιμο της το στυλ του Ρομπέν των Δασών) και κάπου πήγαινε εκεί σε ένα κάστρο και πολεμούσε.. παίζει να κουβάλαγε και ένα τόξο μαζί της πάντα.. δεν θυμάμαι πολλά.. Είχε πάντως και ωραία μουσική θυμάμαι.. κάπως τρομακτική-μυστήρια :ρ Κάπου εκεί το 2003 πρέπει να το έβαζε, ίσως και πιο παλιά.. Πάντως σίγουρα το παιδικό αυτό είχε βγει πολύ νωρίτερα απ'ότι το έβλεπα εγώ.. Το θυμάται κανένας μήπως;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

panpam
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2487 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/03/2014, 10:18:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Καλησπέρα παιδιά! Θέλω την βοήθειά σας.. Έχω κοιτάξει παντού να το βρω και δεν βγάζω άκρη πουθενά(!) Ένα παιδικό που το έδειχνε στην ετ1 νομίζω και είχε να κάνει με μια αλεπού αν θυμάμαι καλά που φόραγε και ένα πράσινο καπέλο (είχε λίγο το ντύσιμο της το στυλ του Ρομπέν των Δασών) και κάπου πήγαινε εκεί σε ένα κάστρο και πολεμούσε.. παίζει να κουβάλαγε και ένα τόξο μαζί της πάντα.. δεν θυμάμαι πολλά.. Είχε πάντως και ωραία μουσική θυμάμαι.. κάπως τρομακτική-μυστήρια :ρ Κάπου εκεί το 2003 πρέπει να το έβαζε, ίσως και πιο παλιά.. Πάντως σίγουρα το παιδικό αυτό είχε βγει πολύ νωρίτερα απ'ότι το έβλεπα εγώ.. Το θυμάται κανένας μήπως;



Θυμάμαι κάτι τέτοιο αλλά πολύ παλιότερα - αυτό εννοείς; Είναι παλιότερο, εδώ το θυμάμαι από δεκαετία 1980http://www.youtube.com/watch?v=Cx_4C1cyUZA

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Axladi
Νέο Μέλος


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/03/2014, 19:03:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Θυμάμαι κάτι τέτοιο αλλά πολύ παλιότερα - αυτό εννοείς; Είναι παλιότερο, εδώ το θυμάμαι από δεκαετία 1980http://www.youtube.com/watch?v=Cx_4C1cyUZA

Φίλε είσαι απίστευτος! Η αλήθεια είναι άκρη εντελώς δεν έβγαλα γιατί εκεί που αναφέρω την τρομακτική-μυστήρια μουσική, κάπου το μπερδεύω με ένα άλλο το οποίο ούτε αυτό βρίσκω πουθενά.. Μπορεί να είναι και το ίδιο.. πραγματικά δεν ξέρω :ρ Κάποια στιγμή θα την βρω την άκρη.. Με βοήθησες πολύ πάντως να ξέρεις.. Να 'σαι καλά!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

panpam
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2487 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/03/2014, 12:27:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Θυμάμαι κάτι τέτοιο αλλά πολύ παλιότερα - αυτό εννοείς; Είναι παλιότερο, εδώ το θυμάμαι από δεκαετία 1980http://www.youtube.com/watch?v=Cx_4C1cyUZA

Φίλε είσαι απίστευτος! Η αλήθεια είναι άκρη εντελώς δεν έβγαλα γιατί εκεί που αναφέρω την τρομακτική-μυστήρια μουσική, κάπου το μπερδεύω με ένα άλλο το οποίο ούτε αυτό βρίσκω πουθενά.. Μπορεί να είναι και το ίδιο.. πραγματικά δεν ξέρω :ρ Κάποια στιγμή θα την βρω την άκρη.. Με βοήθησες πολύ πάντως να ξέρεις.. Να 'σαι καλά!



Παρακαλώ!
Κι αν θυμηθείς εκείνο με την "τρομακτική-μυστήρια μουσική" ανέφερέ το μου κέντρισε το ενδιαφέρον. Θυμάμαι μουσικές που μου άρεσαν (πχ Διαστημόπλοιο Αργώ - Star Blazers - Space Battleship Yamato (1978)) αλλά καμιά δε θυμάμαι "τρομακτική-μυστήρια"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alexarf
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/03/2014, 01:59:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας! χρειαζομαι βοηθεια με ενα παιδικο που προσπαθω να βρω..το θυμαμαι πολυ μπερδεμενα. ηταν σαν μικρα μικρα επεισοδιακια. σε ενα απο αυτα καποια ζωα ταξιδευαν με ενα τρενο οταν το σκουλαρικι καποιας επεσε στην αποχευτεση του νιπτηρα(!). Για να το βγαλουν χρησιμοποιησαν ενα φιλο τους φιδι που τον εβαλαν στον σωληνα και το τραβηξε με τα δοντια. Σε ενα αλλο επεισοδιο ενας απο αυτους ζωγραφιζε τον τοιχο απο ενα παρεκκλησι και σε ενα αλλο εξηγουσαν τι ειναι τα παγοβουνα. Εχω την εντυπωση οτι ανηεκι στην Paramount αλλα δεν ειμαι σιγουρη. ευχαριστω πολυυ :)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ioko
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/03/2014, 13:34:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητοί φίλοι χαίρεται και μπράβο για όλο αυτό το μεράκι ^_^

Το λοιπόν, κι εγώ έκανα προφίλ εδώ για να βρω 3 παιδικά που μου έχουν σκαλώσει στον εγκέφαλο και δεν τα βρίσκω πουθενά, έψαξα όπου μπορούσα. Ελπίζω στη βοήθειά σας λοιπόν. Καταρχάς σας μιλάω σχεδόν πάντα με πιθανότητες διότι αυτά παίχτηκαν όταν ήμουν στην ηλικία των 5 πάνω κάτω επομένως όταν είμαι σίγουρος για κάτι θα βάζω αστερίσκο.

Λοιπόν!

1.Το πρώτο που αναζητώ -και είναι και ευκολάκι σε σχέση με τα επόμενα- είναι ένα anime* που έπαιζε σε ένα κανάλι μαζί με το Super Mario Bros*, είναι σειρά* και είναι λίγο προγενέστερη των πόκεμον μάλλον. Σαν θέμα είχε μια παρέα παιδιών* που φτάνουν σε ένα άλλο μέρος, μάλλον ταξίδι στον χωροχρόνο, και εκεί βρίσκουν ένα αυγό πτεροδάκτυλου* ο οποίος είναι και σημαντικός, κάτι τέτοιο. Μια χαρακτηριστική εικόνα είναι όταν ένα από τα αγόρια της παρέας ήθελε ένα κορίτσι και της έφτιαξε ένα μικρό μπουκέτο από κάτι μπλε λουλούδια που βρήκε εκεί*.

2. Δυσκολάκι. Είναι μάλλον σειρά, η πρωταγωνίστρια είναι ένα μικρό κοριτσάκι με μωβ μαλλιά, είναι μάλλον anime, οι χαρακτήρες είναι όλοι τοσοδούληδες που φορούν μανιταροκαπέλα και που ζούνε μάλλον σε μανιταρόσπιτα (όχι δεν είναι σμερφς), και τα χρώματα των βασικών μπακγκράουντς* είναι κίτρινο, πορτοκαλί κόκκινο και η εικόνα έχει μια αίσθηση θολούρας*. Το κοριτσάκι μάλλον μένει με τη γιαγιά του.

3. Εδώ σας θέλω! Είναι μάλλον ταινία και όχι σειρά. Πρωταγωνίστρια είναι ένα κοριτσάκι* το οποίο μάλλον φοράει κόκκινα και έχει ένα κίτρινο υποβρύχιο αν θυμάμαι καλά. Ταξιδεύει μάλλον στο βυθό της θάλασσας αν όχι στο διάστημα (από όσο μπορώ να θυμηθώ καταλήγω στο ότι είναι θάλασσα). Τώρα σας έχω σίγουρες πληροφορίες: στο ταξίδι της αυτό αρχίζουν να το κυνηγάνε πολλές μεγάλες μαυρομωβμπλέ* φούσκες* που ή είναι το σκοτάδι ή είναι φάλαινες γιατί μοιάζουν λίγο με φάλαινες! Θυμάμαι πως το έβλεπα με αγωνία πάντα*!

Το 2 και το 3 είναι μάλλον της συνομοταξίας "Bolek i Lolek" και "Reksio" και γιατί μοιάζανε αισθητικά οι εικόνες μα και γιατί τα κινούμενα τα έπαιζαν ένα ή δύο κανάλια τότε, το ένα είναι μεταγενέστερο. Μιλάμε για εποχή '93 με '98 γιατί μετά ξεκίνησαν τα πόκεμον και έβλεπα μόνο αυτά.

Αριγκάτο εκ των προτέρων!

^_^

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

NorthStar
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
112 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/03/2014, 02:08:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους NorthStar  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Σαν θέμα είχε μια παρέα παιδιών* που φτάνουν σε ένα άλλο μέρος, μάλλον ταξίδι στον χωροχρόνο, και εκεί βρίσκουν ένα αυγό πτεροδάκτυλου

Jura Tripper

http://www.youtube.com/watch?v=7pS9z6ge9wY&feature=plcp&context=C4eabffcVDvjVQa1PpcFM4Hxm2buniYTsjlnytnppS8StE1Kl0gsE=

quote:
οι χαρακτήρες είναι όλοι τοσοδούληδες που φορούν μανιταροκαπέλα και που ζούνε μάλλον σε μανιταρόσπιτα

Little Memolu

http://www.youtube.com/watch?v=negApiYyffk

quote:
Πρωταγωνίστρια είναι ένα κοριτσάκι* το οποίο μάλλον φοράει κόκκινα και έχει ένα κίτρινο υποβρύχιο αν θυμάμαι καλά. Ταξιδεύει μάλλον στο βυθό της θάλασσας αν όχι στο διάστημα (από όσο μπορώ να θυμηθώ καταλήγω στο ότι είναι θάλασσα).

Noel's Fantastic Trip

http://www.youtube.com/watch?v=US_v58kBnt4Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ioko
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/05/2014, 21:02:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
είσαι υπέροχος! Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

teoeleni
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2014, 19:58:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλησπέρα.. ψάχνω εδώ και καιρό για ένα παλιοοοοο παιδικό που ήταν ένας νάνος ή ξωτικό, δε θυμάμαι, είχε ένα μαγικο δάχτυλο και όπου ακουμπούσε φύτρωναν λουλούδια. μήπως θυμάται κανείς τον τίτλο?????

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 48 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1230469
Maintained by Digital Alchemy