ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 Mora - Mola απλά παραίσθηση ή πραγματικότητα...
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 14
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Yiannakas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
218 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/09/2006, 23:20:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Yiannakas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
παρακαλώ την γνώμη σας...
σήμερα το μεσημέρι κοιμόμουν και προσπαθηασ να ξυπνήσω αλλά δεν μπορούσα... σαν να ήταν το σώμα μου βυθισμένο. Δεν είδα κάτι, ούτε με πλάκωνε τίποτα... χωρίς να ακούσω κάτι. Προσπάθησα να φωνάξω σε ένα διπλανό μου άτομο.. δεν έβγαινε η φωνή μου, προσπάθησα να κουνηθώ τίποτα, με έπιασε πανικός από την άποψη ότι παθαίνω φοβία σε στιγμές που με εχουν φυλακισμένο-περιορισμένο και έτσι αισθανόμουν.
το έχω πάθει και άλλες φορες. Η σημερινή ήταν με το περισσότερο φόβο.
Ήταν μάρα? Αν ναι πως να προστατεύομαι από αυτήν
ευχαριστώΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Crystal_tear
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
250 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/09/2006, 02:04:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Crystal_tear  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αν και δεν είναι απυθανο να γίνει επίθεση μορας μερα , θα σου πω με σχετική συγουρία οτι δεν ήταν μορα αυτο που έπαθες, δισκολία να επιστρέψεις στο σωμα σου ήταν αλλα δεν υπάρχει λόγος να σε τρομάζει αυτο. Απο την άλλη ακομη και μορα να ήταν αφού σου συωλεβει μονο για φορα δεν υπάρχει λόγος να κάνεις κάτι απλα να μη φοβάσαι , αν σου ξανα συμβεί θα σου προτίνω κάποιους τρλοπους για να προστατεθτείς προς το παρόν απλα μη τι φοβάσαι δε μπορει να σου κάνει κατι...

Φιλικά ΝικοσΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dj antonis
Νέο Μέλος


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2006, 05:51:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dj antonis  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος dj antonis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
kalispera..... eime neos sto forum......
alla ligo ebiros sto theme moras....
exo pesei thima tis moras pano apo pente fores kai alles toses otan eimoun mikros......
tin proti fora tromaksa.... para polu kai den anoiksa ta matia mou......
kai etsi egine kai tis epomenes....ektos apo tin teleutea... pou den eprepe na ta anoikso.....
otan ksipnas kai den mporeis na kounithis den eine panta sleep paralisys......
otan erxete i mora tote den nitheis poly fobo alla kai genika den niotheis estimata ekeinei ti stigmi...... to mono pou mporeis na kaneis eine i na sigentrothis se ena simio tou somatos sou i na tin afiseis mexri na figei.... kai na thimase oti den tha se skotosei... apla tha se kourasei.......
tora pia exo sinithisi kai den polu tromazo sto gegonos...
apla min anoigeis ta matia sou kai xaneis tin psixremia sou.....
i mora trefete apo ton fobo sou kai tin sexualikotita sou......
eine stigmes pou exoume arketi zootikotita mesa mas.......
kai arketi energia.....
mporei opiosdipote na pesei thima tis moras..... auto mporei na ginete sixna i kai pote...... analogos tin zontania tou kathenos..........

auta exo na po kai eime basismenos stis prosopikes mou empeireies..... an exo lathos gnomi gia kapoia pragmata tha parakalousa na me diorthosete... sas euxaristo polu.......


thelisi na yparxi.... kai tha katafereis polla.......Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dj antonis
Νέο Μέλος


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2006, 05:57:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dj antonis  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος dj antonis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
a kai kati allo .....

otan eine sleep paralisys tote fobase sto gegonos tou oti den mporeis na kounithis alla an eine i mora den mporeis na kaneis tipota... oute kan na fobithis.... poles fores mporei na erethistis kai sexualika..... otan se exei piasi i mora....
giati se fernei se katastaseis zwotikotitas......

thelisi na yparxi.... kai tha katafereis polla.......Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Crystal_tear
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
250 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2006, 12:49:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Crystal_tear  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
dj antonis καλωςηρθες στο forum,

Σε λίγο θα εμφανιστή η συντονίστρια amalia για να σε καλωσορισει και να σου πει να μη γραφεις greeklish.

Αυτο που εχω να πω εγω είναι οτι δεν υπαρχει κανένας λόγος να επιτρέπουμε σε μόρες να μας κλέυουν την ενεργεια. Απο την άλλη οι 10 εμπιρίες που είχες εσυ δεν είναι τιποτα. Να ξέρεις οτι η μόρα μπορει γίνει πολύ επικύνδινη , μπορει καποιος που πάσχει απο καρδιακά προβλήματα να πεθάνει , η μόρα μπορει να προκαλέσει μελανίες και αιμοραγία!

Δεν είναι καλυτερα να μη τησ επιτρλεπουμε να πας προσβάλει ?
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Marte
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
666 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2006, 11:25:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kαλημέρα σε όλους.

Θα ήθελα να παραθέσω κι εγώ την εμπειρία μου πάνω στο θέμα.

Πριν 5 χρόνια και για διάστημα ενός έτους πήγαινα συχνά στην Πάτρα σε ένα συγκεκριμένο πάντα σπίτι όπου με φιλοξενούσε μια φίλη μου. Όποια φορά λοιπόν κοιμόμουν εκεί είχα την εμπειρία του φαινομένου της ‘μόρας’ . Ένιωθα ότι ξυπνούσα ξαφνικά το βράδυ δεν μπορούσα να κουνηθώ προσπαθούσα να φωνάξω την φίλη μου αλλά ήταν αδύνατο να αρθρώσω λέξη καθώς δυσκολευόμουν ακόμη και να αναπνεύσω. Τελικά τα παρατούσα και βυθιζόμουνα πάλι στον ύπνο. Αυτό συνέβαινε πάντα όποτε πήγαινα στο συγκεκριμένο σπίτι και μόνον εκεί. Σημειώνω ότι δεν ένιωθα καμία παρουσία στον χώρο.

Όσο σε γνωρίζω τόσο με ανακαλύπτω...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Crystal_tear
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
250 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2006, 11:57:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Crystal_tear  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Σημειώνω ότι δεν ένιωθα καμία παρουσία στον χώρο.

Δεν ειναι ολοι οι ανθρωποι το ιδιο ευαισθιτοι Marte καποις άλος στη θέση σου ισως το αισθανόταν.
Εσυ είσαι τυχερός ακουσα μία μαρτιρία, απο καποιον κυριο που εκτιμώ πολυ , ο κυριος λοιπον αυτός και μέτα απο μια σεχουαλική αποφή με καποια γυναίκα στο σπιτι της είχε μια επίθεση μόρας , προφανός ήταν καποιο incubus το οποίο είχε δημηουργιθεί εκει η απλά βολ΄ταριζε και εκει για να τρώει... μονο που αυτόν τον ακολόυθισαι και στο δικότου σπίτι και άρχισαι νξα έχει επιθέσεις και στο δικότου σπίτι.
Αφου δε σου συμβένει ποια μην ασχολίσαι!

ΦιλικάΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2006, 16:52:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Δεν ειναι ολοι οι ανθρωποι το ιδιο ευαισθιτοι Marte καποις άλος στη θέση σου ισως το αισθανόταν.
Εσυ είσαι τυχερός ακουσα μία μαρτιρία, απο καποιον κυριο που εκτιμώ πολυ , ο κυριος λοιπον αυτός και μέτα απο μια σεχουαλική αποφή με καποια γυναίκα στο σπιτι της είχε μια επίθεση μόρας , προφανός ήταν καποιο incubus το οποίο είχε δημηουργιθεί εκει η απλά βολ΄ταριζε και εκει για να τρώει... μονο που αυτόν τον ακολόυθισαι και στο δικότου σπίτι και άρχισαι νξα έχει επιθέσεις και στο δικότου σπίτι.
Αφου δε σου συμβένει ποια μην ασχολίσαι!

Αγαπητέ Crystal_tear, τα incubi (αρσενικοί δαίμονες) επιτίθενται στις γυναίκες συνήθως, στους άνδρες επιτίθενται τα succubi (θηλυκοί δαίμονες).
Η παράδοση λέει πως στην ουσία είναι ο ίδιος δαίμονας ο οποίος άλλοτε παίρνει αρσενική μορφή κι άλλοτε θηλυκή.


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Marte
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
666 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2006, 17:42:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Προσωπικά ψηφίζω ‘incubi’ !!!

Όσο σε γνωρίζω τόσο με ανακαλύπτω...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/09/2006, 14:46:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Με ζήτησε κανείς?
Χεχε!

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Master ex
Νέο Μέλος


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/10/2006, 12:10:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Master ex  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
http://en.wikipedia.org/wiki/Sleep_paralysis
EPISKEUTITE TO PARAPANO SITE
AUTH EINAI I DIKIA MOU APOPSI GIA TO THEMA... OLA EINAI MIA IDEA, ENA PEXNIDI TOU MIALOU MAS POU MONO EMEIS OI IDIOI MPOROUME NA ANTIMETOPISOUME...
-----------------------------*-----------*---------------------
ZOI DEN EINAI NA KSIPNAS KAI NA KIMASE PALI
ZOI EINAI NA EISAI XIPNITOS OTAN KIMOUNTE OI ALLOI!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Master ex
Νέο Μέλος


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/10/2006, 12:11:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Master ex  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
http://en.wikipedia.org/wiki/Sleep_paralysis
EPISKEUTITE TO PARAPANO SITE
AUTH EINAI I DIKIA MOU APOPSI GIA TO THEMA... OLA EINAI MIA IDEA, ENA PEXNIDI TOU MIALOU MAS POU MONO EMEIS OI IDIOI MPOROUME NA ANTIMETOPISOUME...
-----------------------------*-----------*---------------------
ZOI DEN EINAI NA KSIPNAS KAI NA KIMASE PALI
ZOI EINAI NA EISAI XIPNITOS OTAN KIMOUNTE OI ALLOI!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Master ex
Νέο Μέλος


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/10/2006, 12:26:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Master ex  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Υ.Γ. Συγνώμη που δεν έγραψα Ελληνικά και απάντησε 2 φορές..,δεν θα επαναληφθεί...
Αλήθεια αν στην πραγματικότητα υπάρχουν τα μώρα(πράγμα που δεν πιστεύω) ποιος ο λόγος να ασχοληθούν με εμάς?.
Το μόνο αξιοπερίεργο στο όλο θέμα είναι πως άτομα από διαφορετικές περιοχές το περιγράφουν με παρόμοιο τρόπο αλλά πάντα στα πλαίσια της δικής τους κουλτούρας.
---------------------------------------------------------------------
Κάποια ερωτήματα θα μείνουν αναπάντητα στον άνθρωπο.
Για όλα τα άλλα υπάρχει το GOOGLE!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Master ex
Νέο Μέλος


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/10/2006, 12:28:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Master ex  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Υ.Γ. Συγνώμη που δεν έγραψα Ελληνικά και απάντησε 2 φορές..,δεν θα επαναληφθεί...
Αλήθεια αν στην πραγματικότητα υπάρχουν τα μώρα(πράγμα που δεν πιστεύω) ποιος ο λόγος να ασχοληθούν με εμάς?.
Το μόνο αξιοπερίεργο στο όλο θέμα είναι πως άτομα από διαφορετικές περιοχές το περιγράφουν με παρόμοιο τρόπο αλλά πάντα στα πλαίσια της δικής τους κουλτούρας.
---------------------------------------------------------------------
Κάποια ερωτήματα θα μείνουν αναπάντητα στον άνθρωπο.
Για όλα τα άλλα υπάρχει το GOOGLE!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Crystal_tear
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
250 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/10/2006, 15:56:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Crystal_tear  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλε Master ex αντιλαμβαάνομαι οτι δε διαβασες ολο το τοπικ, το πολυ μια 2 σελίδες απο το τελος...
Πες μου σε παρακαλώ το sleep paralysis προκαλεί μελανίες σε σχίμα "μπαστουνι , οπως το συμβολο της τραπουλας " και αιμοραγία?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
egham
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/11/2006, 10:37:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους egham  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος egham  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
____________________________________________________
ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΜΗΝΥΜΑΤΟΣ ΣΕ ΔΕΣΜΕΥΜΕΝΟ ΧΩΡΟ
____________________________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/11/2006, 17:01:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο λογαριασμός egham απενεργοποιείται.

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
eleni8345
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/02/2007, 15:16:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους eleni8345  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σας. Είναι πολύ λογικό οι απόψεις να μην είναι οι ίδιες.
Πάντα υπήρχε και θα υπάρχει το ανεξήγητο. Να σας πώ την αλήθεια όταν πρωτο άκουσα για την Μώρα λύθηκα στα γέλια γιατί πολύ απλά δεν πίστευα! Ήρθε όμως και η ώρα μου!
Δεν είμαι άνθρωπος που ξυπνάω εύκολα. Με κανόνια και αν!
Την ώρα που κοιμόμουν ένιωσα στον ύπνο μου πως κάποιος έχει μπεί μέσα στο δώματιο. Άρχιζα και ξύπναγα όταν ένιωσα την παρουσία.
Με το μυαλό μου σκεφτόμουν πως έχει μπεί η μητέρα μου μέσα στο δωμάτιο,πως έχει ξημερώσει και ανοίγει τα πατζούρια.Σενάρια!!! Δεν ήξερα όμως! Με το που άνοιξα τα μάτια μου το είδα! Παναγία μου!
Το σκέφτομαι και με πιάνουν τα κλάματα ακόμα και μετά από 5 χρόνια!
Ήταν μια πανύψηλη μορφή μαύρη,πιο έντονη από σκιά πάνω από το κεφάλι μου.Μου πίεζε το σώμα με τόση δύναμη, που νόμιζα πως τα κόκαλα μου θα έσπαγαν. Δεν μπορούσα να αναπνεύσω, να κουνηθώ! Προσπάθησα να φωνάξω τη μάνα μου αλλά δεν έβγαινε φωνή! Τα μάτια του ήταν κατάμαυρα αλλά ταυτόχρονα και πολύ λαμπερά! Έκλεισα τα μάτια μου και άρχισα να λέω από μέσα μου το Πάτερ Ημών και το Πιστεύω (όσο θυμόμουν από την τρομάρα μου). Και ξαφνικά ηρέμησα. Όπως ήρθε έτσι και έφυγε. Σηκώθηκα, πήγα στο δωμάτιο της μάνας μου να κοιμηθώ και μόλις ξάπλωσα ένιωσα πάλι πως κάποιος είναι μέσα στο δωμάτιο και με κοιτάει έντονα. Είπα προσευχές και κοιμήθηκα ήρεμα. Δεν το είπα ποτέ σε κανέναν λόγω που δεν πιστεύουν και θα γελούσαν όπως και εγώ κάποτε!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΩΡΑ ΣΑΣ.
Υ.Γ. ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΠΑΘΕΙ ΔΕΝ ΘΑ ΜΑΘΕΙ!!! (ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΠΑΝΤΑ)
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

umbra
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2007, 02:13:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους umbra  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλησπέρα σας.είμαι νέο μέλος στο φόρουμ. το συγκεκριμένο ζήτημα με ενδιαφέρει διότι είναι κάτι που με''ενοχλεί'' από μικρή ηλικία. συχνά όταν πρόκειται να κοιμηθώ ή όταν ήδη με έχει πάρει ο ύπνος νιώθω ένα πλάκωμα στο στήθος και μια ανεξήγητη ακινησία.άλλες φορές γίνεται τρομακτικό καθώς ακούω δυνατό ήχο από φτερά μέσα στα αυτιά μου΄. δεν ξέρω αν έχει κάποια σημασία αλλά πάντα μου συμβαίνει εάν κοιμηθώ ανάσκελα. πιστεύω ότι έχει να κάνει με τη ψυχολογία του εκάστοτε ατόμου,δηλάδη καταστάσεις άγχους ή στεναχώριας ή ακόμη και σε φυσικά αίτια,όπως μεγάλη κατανάλωση αλκοόλ, ή ακόμη και την ανατομική θέση του διαφράγματος.βέβαια μπορεί να αληθεύουν και οι εικασίες περί της μαύρης σκιάς! αυτά!καλό βράδυ...χωρίς μώρα και παρεμφερείς συντροφιές.

umbraΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Orianna
Μέλος 1ης Βαθμίδας


65 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2007, 03:45:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Orianna  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο πατέρας μου προ μηνός έπαθε μόρα. Συγκεκριμένα, ξύπνησε η μάνα μου δίπλα του και τον είδε κοκαλωμένο με τα μάτια γουρλωμένα να βγάζει πνιχτά βογγητά. Τον ταρακούναγε για να ξυπνήσει, αλλά μάταια, μέχρι που επικαλέστηκε το Χριστό, οπότε και έληξε το επεισόδιο. Δεν του έχει ξανασυμβεί αυτό.


Μάθε απ΄ τα λάθη των άλλων. Η ζωή είναι πολύ μικρή για να τα κάνεις όλα αυτοπροσώπως ;)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Angelina_s
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/03/2007, 04:47:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Angelina_s  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα πρώτα από' ολα!
Αποφασισα να γίνω μελος μετα που διάβασα το θέμα για τη Μώρα.
Γνώριζω πως έχει συμβεί σε αρκετούς ανθρώπους να "δεχτουν" επιθεση απο τη Μωρα.
Διαπίστωσα πως πολλοι πιστευούν οτι οφείλετε απλα στο στρες!Σαφως υπάρχει και η περίπτωση να βιώσει καποιος κατι παρόμοιο λογω του στρες αλλα επειδη μου συμβαινει σύχνα να σας πω πως αποψή μου ειναι πως Μώρα και υπνοπαραλληση λόγω στρες ειναι 2 εντελώς διαφορετικά πραγματα και τα ξεχώριζεις πανεύκολα.
Προσωπικα οταν βιώνω υπνοπαραλληση λογω στρες απλα καταλαβαινω στο υπνο μου οτι εχω σταματησει να αναπνέω και προσπαθω να ξυπνήσω για να παρω ανάσα,νιωθω ομως απλα φοβο μηπως δε καταφερω να ξυπνησω και πεθανω.Όταν δεχεσαι επιθεση ομως νιώθεις ενα τρόμο απιστευτο...νιωθεις εντονα μια παρουσια και κατι να κινειται πανω σου,σαν να ειναι ενασ αορατοσ ανθρωπος!Επισης εμενα τισ 2 φορές που μου εχει συμβει...ενω εχω κλειστα τα ματια μου (ετσι πιστευω δηλαδη) βλεπω καθαρα τα παντα γυρω μου σαν να τα εχω ανοιχτά.Τη πρωτη φορα εβλεπα τον αδερφο μου που ηταν στο διπλανο δωματιο με ανοιχτη τη πορτα να παιζει κιθαρα...και προσπαθουσα να φωναξω αλλα δεν εβγαινε φωνη,για μαυρη σκία που λενε καπιοι δεν ξέρω,δεν εχω δει γιατι παντα ηταν στην πλατη μου.Παντως εκτος της Μωρα νομιζω κυριως οι άντρες πρεπει να προσεχουν την Λιλιθ.
Δε θελω να σας κουρασω λεγοντας τις 2 αυτες εμπειρίες μου αλλα οφειλω νομιζω να πω τι εκανα για να μη μου ξανασυμβεί.
Εχω κρεμασει ενα σταυρουδακι στο κρεββατι μου και απο τοτε δε βλεπω ουτε καν εφιαλτες που να αφορα πνευματα (παλιοτερα εβλεπα συνεχεια).Πιστευω βοηθαει και ενα φυλαχτο που εχς φτιαξει μονη μου και το φοραω παντα στο χερι μου.Επισης επειδη σε εμενα τουλαχιστον η επιθεση εγινε 2 φορες με διαφορα μιας μερας και ενω ηξερα πως θα γινει...και μετα απο μενα εγινε σε καποιο προσωπο της οικογενειας μου που το αμφισβητησε...εχω ακουσει πωσ οταν κοιμομαστε ειναι καλο να εχουμε διπλα μας νερο.Οποτε αμα σας συμβει παρτε ολα αυτα τα μετρα!
Ελπιζω να βοήθησαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΡΙΑ ΜΚΜ
Νέο Μέλος


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/04/2007, 15:46:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΡΙΑ ΜΚΜ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας και απο εμενα φιλοι του παραξενου.Διαβασα την ιστορια σου καιεχω να σου πω οτι σε πιστευω απολυτα γιατι μου εχει συμβει και εμενα και οχι μονο μια φορα.Ολα αρχισαν σε ηλικια περιπου 15 χρονων ειμαστε μια παρεα κοριτσιων που εψαχνε να βρει απαντησεις πανω σε καθε τι παραξενο.Εχοντας λοιπον ξεκινησει να καλουμε ενα αγνωστο πνευμα ετσι οπως ειχαμε δει στις διαφορες ταινιες με κερια και τα σχετικα καποια στιγμη ακουσαμε ενα περιεργο θορυβο απο την τρομαρα μας φυγαμε απο το σημειο που ημασταν με προορισμο η καθε μια για το σπιτι της.Το ιδιο βραδυ και εχοντας κοιμηθει νιωθω πανω στο στηθος μου το βαρος ενος σωματος ανοιξα τα ματια αλλα δεν μπορεσα να δω τιποτα δεν μπορουσα να μιλησω ουτε και να κινηθω ακριβως πανω απο το κεφαλι μου ανοιξε μια μαυρη τρυπα και απο μεσα εμφανιστηκε ενα πραγματικα τρομακτικο κατσικομορφο τερας το οποιο μου ειπε οτι οσο και να θελω να του ξεφυγω αυτο παντα θα με βρισκει.Μεσα στην αγωνια μου για το τι μπορουσε να μου κανει το μονο που μπορεσα να σκεφτω ηταν κατι που μου ειχε πει η γιαγια μου Ιησους Χριστος νικα και ολα τα κακα σκορπα το ελεγα ξανα και ξανα μεσα στο μυαλο μου γιατι δεν μπορουσα να μιλησω και ξαφνικα το βαρος που ενιωθα αρχισε να φευγει προς τα πανω αφηνοντας πισω του ενα παγωμενο αερα.αυτη ηταν η πρωτη φορα απο τοτε φορουσα πανω μου παντα ενα σταυρο.Τα χρονια περασαν μεγαλωσα και ξεχασα οταν ομως ημουν 22 χρονων και εχοντας αποκτησει ενα μωρακι ειχα την δευτερη εμπειρια.Η δουλεια του αντρα μου ειναι βραδυνη και στο σπιτι ημουν μαζι με το ασαραντιστο αγορακι μου ονταν ξαφνικα και χωρις να εχουμε συζητησει κατι σχετικο με αυτα συνεβει ξανα.Θυμαμαι ειχα την κουνια του μωρου πολυ κοντα στο πλαι του κρεβατιου μου για να μπορω να το βλεπω ο αντρας μου οτι ειχε φυγει και εγω δεν ειχα προλαβει να ξανακοιμηθω ημουν γυρισμενη στο αντιθετο μερος απο την κουνια του μωρου οταν ενας παγωμενος αερας ακινητοποιησε ολο μου το κορμι αμεσως το μυαλο μου πηγε στο μωρα και πωα επρεπε να το προστατεψω ματαια ομως το σωμα μου παρεμενε ακινητο και παγωμενο ενιωθα δυο χερια να προσπαθουν να με πνιξουν μα και παλι δεν εβλεπα κατι μονο ακοσα μια φωνη μεσα στα αυτια μου να μου λεει <<γυρνα μανα να δεις τον γιο σου>> και τοτε ειπα για αλλη μια φορα αυτο που μου ειχε μαθει η γιαγια μου και αυτο αρχισε να φευγη για αλλη μια φορα.Με το που μπορεσα να κινηθω αμεσως κοιταξα το μωρο μηπως του ειχε κανει κακο αλλα αυτο κοιμονταν ησυχα στην κουνια του χωρις να ξερει τι ειχε συμβει στην μανα του.Την αλλη μερα το ειπα στην μητερα μου και μου ειπε το ονομα του ειναι ο βραχνας μικρο δαιμονιο που καθετε πανω στο στηθος και προσπαθει να πνιξει το θυμα του σε πηραζει γιατι εισαι ασαραντιστη και το παιδι αβαπτιστο εστι μου ειπε και εριξε αγιασμο σε ολο το σπιτι.Περασαν 7 χρονια απο εκεινο το βραδυ και ολα τα ειχα ξεχασει εκανα και δευτερο παιδακι ενα κοριτσακι αυτη τη φορα τα πραγματα στην γεννα δεν πηγαν και τοσο καλα και επρεπε το μωρο να φυγει για την Αθηνα μαζι του φυσικα και εγω στο σπιτι οπου εμενα εγω και ο αντρας μου ειχα την 3 εμπειρια οχι σαν τις αλλες φορες απλα ενα βαρος στο στηθος που ισως και να ηταν απο την αγωνια μου για το μωρο που ηταν στο νοσοκομειο τα πραγματα πηγαν καλα και επιτελους γυρισαμε σπιτι μαζι με το μωρο μας πολυ πολυ χαρουμενει και καθως τα βραδια μας περνουσαν ολο χαρα να τος παλι ενα βραδυ.Αυτη ηταν και η πιο εντονη επαφη που ειχα μαζι του στην αρχη μια περιεργη μυρωδια μεσα στο δωματιο ενας παγωμενος αερας βαρος στο στηθος και δυο χερια να μου κλεινουν το στομα αγωνια που την ειχα προσπαθουσα να φωναξω βοηθεια να κουνηθω τιποτα ομως ανοιξα τα ματια μηπως και μπορεσω να δω τι ειναι αλλα τιποτα για αλλη μια φορα στα ματια μου κυλουσαν δακρυα και με το μυαλο μου προσπαθουσε να θυμηθει μια προσευχη και τοτα τον ακουσα παλι να λεει<αυτη την φορα δεν θα με βγαλεις αυτη τη φορα θα σε παρω>αγωνια και φοβος σκεφτηκα τα παιδια και εκανα το σημειο του σταυρου μεσα στο στομα μου με την γλωσσα παρακαλουσα τον θεο να με βοηθησει και τοτε μεσα στο μυαλο μου ακουσα την φωνη μου να λεει το Πιστευω δεν το γνωριζα αλλα ουτε και αυτη την στιγμη που σας γραφω το γνωριζω ολο κι ομως το ελεγα και οσο το βαρος εφευγε απο πανω μου τοσο το ελεγα μεχρι που ακουσα την φωνη μου και ενιωσα τα χειλη μου να κινουντε τοτε καταλαβα οτι το ειχα βγαλει για αλλη μια φορα.Δεν θα κρυψω πως απο τοτε φοβαμαι τα βραδια διπλα στο κρεβατι μου εχω την παναγια και στο δωματιο των παιδιων κατω απο τα στρωματα εικονακια και φυλακτα.Και γιατι τα λεω ολα αυτα γιατι μετα απο 3 χρονια απο την γεννηση της κορης μου χθες το βραδυ ηταν παλι εδω.Τωρα ομως ξερω κανω το σημειο του σταυρου με την γλωσσα λεω το Πατερ Υμων αυτο που ειχε πει η γιαγια μου και καταφερνω να τον βγαζω απο πανω μου.Στον λαιμο μου σημερα φοραω και παλι εναν σταυρο στο χερι μου ενα βραχιολι με κομπους φτιαγμενω απο μοναχες και στο δαχτυλο μου ενα δαχτυλιδι που λει <<Κυριε Ιησου Χριστε Ελεησον Με>>δεν υπαρχει περιπτωση να τα βγαλω απο πανω μου ποτε ποια δεν θελω να ξαναρθει γιατι ερχετε?φοβαμαι......Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/04/2007, 18:35:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή ΑΡΙΑ ΜΚΜ, σε χαιρετώ!

Σχετικά με τις εμπειρίες που ανέφερες και τον Βραχνά, οι λαϊκές δοξασίες μας αναφέρουν μια μεγάλη λίστα οντοτήτων όπως ο Βραχνάς.
Από τις Μορμολυκίες, τις Έμπουσες, τη Λάμια (που κι οι 3 έχουν καταβολές από προηγούμενους αιώνες), τη Μόρα, τον Βραχνά, τον Σκιερό κτλ.
Απ' όσο γνωρίζω και λαμβάνοντας υπόψιν μου την 2η και 3η εμπειρία σου που αναφέρεις και δεδομένου ότι έχουν σχέση με περιόδους όπου είχες αποκτήσει πρόσφατα τα 2 παιδιά σου, προσπαθώ να σκεφτώ ποιά θηλυκή οντότητα σχετίζεται με τέτοιου είδους επισκέψεις.

Παρόλα αυτά, διαβάζοντας την πρώτη σου εμπειρία μου πέρασε από το μυαλό η πιθανότητα να ένιωθες υποσυνείδητα κάποιου είδους "ενοχές" ή και φόβο για την επίκληση που είχες κάνει με τις φίλες σου.
Μπορεί πάλι να είναι μια περίπτωση πολύ ζωντανού εφιάλτη κτλ.
Πολλές φορές μπορεί να βιώσουμε στον ύπνο μας μια εμπειρία υπνικής παράλυσης, μια ακούσια αστρική προβολή στα προκαταρκτικά στάδια και να νομίζουμε ότι έχουμε με την επίσκεψη της Μόρας ή κάποιας άλλης οντότητας.
Φυσικά, εσύ ξέρεις καλύτερα τι βίωσες κι ίσως οι δικές μου πιθανές ερμηνείες να σου φαίνονται απίθανες.

Η δική μου συμβουλή είναι να μην φοβάσαι καθώς σε οποιαδήποτε περίπτωση ο φόβος δεν ωφελεί πουθενά.
Προσπάθησε να αποβάλλεις από το νου σου την πιθανότητα να βιώσεις στο μέλλον κάποια ανάλογη εμπειρία, σκέψου ότι είσαι σε ένα ασφαλές περιβάλλον - όπως είναι το σπίτι σου, ο δικός σου χώρος δηλαδή - κι ότι όλα θα πάνε καλά.


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΡΙΑ ΜΚΜ
Νέο Μέλος


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2007, 15:55:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΡΙΑ ΜΚΜ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kαλησπερα και απο εμενα Dying Incubus ευχαριστω πολυ που εκανες τον κοπο να μου απαντησεις πολυ ξερεις θεωρουν αυτες τις καταστασεις παραμυθια και γελουν αλλοι δεν θελουν καν να μπουν στην διαδικασια τετοιων σκεψεων.Θα συμφωνισω με αυτα που λες για την πρωτη μου εμπειρια ισως να ηταν ο φοβος για οτι ειχα κανει με τις φιλες μου.Οσο για τις αλλες αυτα που βιωσα ηταν τοσο εντονα και ειμαι σιγουρη οτι δεν κοιμομουν.Μου κανει εντυπωση που αναφερεις για γυναικια οντοτιτα δεν το εχω ξαναακουση οτι θα μπορουσε δηλαδη να ειναι θυλικη η παρουσια που ενιωσα και αν ηταν τι ηθελε να κανει κακο σε εμενα η στα παιδια?Οπως και να εχει ομως προσπαθω να μη το σκεφτομαι χθες παντος ημουν προετοιμασμενη σταυρος βιβλιο με προσευχες κατω απο το μαξιλαρι αστεια θα σου ακουγοντε ολα αυτα αλλα τι να κανω?Παντος επιδει ολα αυτα τα θεματα με ενδιαφερουν πολυ αν ξερεις κατι αν θες να πουμε για οτιδειποτε αλλο που εχει σχεση με τετοιου ειδους παραξενα φενομενα θα χαρω πολυ Μου εκανες πολυ καλο οσο κι αν αυτο ακουγετε παραξενο.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2007, 20:46:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή μου ΑΡΙΑ ΜΚΜ, πιστεύω ότι μερικές φορές δεν έχει σημασία για το αν κάποια εμπειρία μας θα γίνει πιστευτή από κάποιον άλλον άνθρωπο ή όχι.
Ο καθένας μας έχει τα δικά του όρια, τις δικές του πεποιθήσεις, οπότε ακούγοντας μια εμπειρία κάποιου ατόμου θα μπορέσει να βγάλει τα δικά του συμπεράσματα.
Εμείς αυτό που μπορούμε να κάνουμε είναι να ερευνήσουμε κάποια πράγματα γύρω από μια εμπειρία που είχαμε, να σκεφτούμε τις πιθανές απαντήσεις για αυτήν και καταλήγουμε στα δικά μας συμπεράσματα.

Σχετικά με τις αρνητικές αυτές οντότητες (αν μπορούμε να τις ονομάσουμε έτσι), λέγεται ότι είναι ένας αριθμός.
Άλλες από αυτές είναι αρσενικές κι άλλες θηλυκές.

quote:
Μου κανει εντυπωση που αναφερεις για γυναικια οντοτιτα δεν το εχω ξαναακουση οτι θα μπορουσε δηλαδη να ειναι θυλικη η παρουσια που ενιωσα και αν ηταν τι ηθελε να κανει κακο σε εμενα η στα παιδια?

Δε νομίζω πως θα μπορούσε να συμβεί κάτι το κακό ούτε σε εσένα ούτε στα παιδιά σου.
Αυτό που θα ήθελα να τονίσω εδώ ξανά είναι το θέμα του φόβου.
Άλλωστε τίποτα δε μπορεί να μας βλάψει όσο δεν το φοβόμαστε επειδή πολύ απλά το αποδυναμώνουμε.
Εάν για παράδειγμα φοβάσαι έντονα ότι θα συμβεί κάποια τέτοια εμπειρία στο μέλλον κατά την διάρκεια του ύπνου σου, θα μπορούσες να δεις ένα πολύ ζωντανό όνειρο και να σε τρομάξει αρκετά επειδή έχει συνδεθεί με το συναίσθημα το φόβου σου.
Νομίζω πως αν είσαι σίγουρη ότι κατά την διάρκεια του ύπνου εσύ κι η οικογένεια σου είστε ασφαλείς και πριν κοιμηθείς σκέφτεσαι κάτι που σε κάνει να νιώθεις δύναμη κι ασφάλεια, τότε όλα θα πάνε καλά.

Οπότε δε μου φαίνεται παράλογο το βιβλίο με τις προσευχές κάτω από το μαξιλάρι σου, ο σταυρός κτλ.
Απλά όπλισε τον εαυτό σου με δύναμη και μην αφήνεις τον φόβο σου να σε ορίζει.

Χαίρομαι ειλικρινά αν μπόρεσα και σε βοήθησα έστω και στο ελάχιστο.
Μιας και σε ενδιαφέρουν τα παράξενα φαινόμενα κτλ, θα μπορούσες να διαβάσεις και να συμμετάσχεις πολλά άλλα θέματα που μπορεί να σου φανούν ενδιαφέροντα.
Αν πας στην Αναζήτηση (επάνω δεξιά στην σελίδα), υποβάλλεις τη λέξη - κλειδί για το θέμα που σε ενδιαφέρει κι επιλέξεις την εμφάνιση αποτελεσμάτων μόνο για τίτλο θέματος, τότε θα βρεις αρκετά θέματα.


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
lifo
Νέο Μέλος

Greece
7 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/05/2007, 23:37:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lifo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οι ψυχολόγοι εξηγουν το φαινόμενο αυτό είτε ως αιτία άγχους είτε ως σεξουαλικες ορμές. Όμως υπάρχουν και κάποιοι άνθρωποι οι οποίοι ισχυρίζονται πως το προκαλούν οι ίδιοι. Δεν είναι άλλοι από τους γνωστούς σε όλους μας βρυκόλακες. Είναι τύποι οι οποίοι εξασκούν τις ιδιότητες τους σε τάγματα. Ισχυρίζονται πως επιτίθονται μέσο του αστρικού δρόμου. Κάποιος εξαγνισμός του σπιτιου ίσως να βοηθούσε. Φυσικά οι παπάδες το εξηγούν ως δαίμονα. Άστους να λεν αυτούς!!!!!!!!!!!!!

Χ.ΚΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/05/2007, 08:02:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Οι ψυχολόγοι εξηγουν το φαινόμενο αυτό είτε ως αιτία άγχους είτε ως σεξουαλικες ορμές. Όμως υπάρχουν και κάποιοι άνθρωποι οι οποίοι ισχυρίζονται πως το προκαλούν οι ίδιοι. Δεν είναι άλλοι από τους γνωστούς σε όλους μας βρυκόλακες.Είναι τύποι οι οποίοι εξασκούν τις ιδιότητες τους σε τάγματα.

Αγαπητέ/ή lifo, η επιστημονική εξήγηση που δίνεται τις περισσότερες φορές για το φαινόμενο αυτό είναι του sleep paralysis (υπνοπαράλυση).
Στην περίπτωση που αναφέρεις όμως για τους βρικόλακες, μήπως είναι διαφορετική περίπτωση από τα άτομα που επιχειρούν επιθέσεις στο λεγόμενο αστρικό πεδίο (μαύροι μάγοι κτλ κτλ)?


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
fragkos
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/11/2008, 12:53:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους fragkos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
paidia neos sto forum...to eida tixaia kai epeidi xero merika pragamta ithela na sas ta po einai apolita alithina.akouste loipon

vasika eimai vlaxos salonikios emeis lipon i vlaxoi to leme poumara
auto loipon einai kati san skia mia mauri pou kathetai pano sto sterno kapoiou telos panton kai prospathei na se pnixei den mporeis na kounitheis paramono na anoixeis ta matia sou san na palalioi to soma niothi san ena varos na nai pano sou kai gia na figi tha prepei apo mesa sou na les to pater imon (alloste den mporeis na miliseis)etsi loipon feugei.Mia alli onomasia einai mara pou vgainei apo ti sara kai ti mara.den leo xazomares einai alitheia afta pou lene oti exei kokkina matia den ifistatai gia na min peftetai se parapliroforiseis...kai kati akoma den eimai sigouros gi auto pou tha grapso alla exeis akoustei kai kati gia ena san ena koritsaki me skoufaki kati tetoio den to xero kala opoios xerei as mas pei

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pan_ths
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
70 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/12/2008, 21:07:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγω με την γυναίκα μου είχαμε μια σχετική εμπειρία αλλα χωρίς να κοιμόμαστε. Ήμασταν μέσα στο αυτοκίνητο σε μια παραλία και απλα κοιτάγαμε την θάλασσα. Ξαφνικά και οι δύο μας νιώσαμε άσχημα και είδαμε μια μαύρη σκιά να περνάει πάνω από το αυτοκίνητο από πίσω προς τα εμπρος σαν να πέρασε κάποιο τεράστιο πουλί από πανω μας και είδαμε τη σκιά του.Στην προσπάθειά μας να δούμε τι ειναι, δεν είδαμε τίποτα. Μας έπιασε σύγκρυο και τους δύο και νιώσαμε μια κακή παρουσια....Ακόμα το συζητάμε και ανατριχιάζουμε...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
tsando
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/05/2009, 19:56:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους tsando  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπερα σε ολους..
Ειμαι νεο μελος εδω, μετα απο μια πολυ προσφατη εμπειρια που εζησα (2η φορα στη ζωη μου..η πρωτη οταν ημουν σε ηλικια 8-9 χρονων)
εκανα μια αναζητηση στο internet για να βρω τυχον απαντησεις σε οτι σχετικο με αυτο που μου συνεβη κι ετσι βρηκα αυτο το φορουμ.
Διαβασα πολλες σελιδες εδω με ενδιαφερουσες αποψεις και εξηγησεις
και σκεφτηκα να γραψω κι εγω τη δικη μου εμπειρια...

Πριν λιγο καιρο οπως κοιμομουν (μπρουμητα ως συνηθως) εβλεπα ενα ονειρο μια κοπελα ακριβως διπλα μου στο κρεβατι και ενα μικρο παιδι πανω στη πλατη μου να μου μιλανε..
αλλα χωρις να μπορω να καταλαβω τι λενε..μου φαινοταν ασυναρτησιες τα λογια τους...
αυτο μεχρι εκεινη τη στιγμη οπως το θυμαμαι ενιωθα οτι ηταν ονειρο..
ξαφνικα αλλαζει η εικονα και σαν να ενιωθα οτι ημουν μεταξυ υπνου και ξυπνιου αλλα παντα ειχα ακριβως την εικονα οτι ημουν στο δωματιο ξαπλωμενος και να κοιταω τη πορτα του δωματιου...ετσι λοιπον ξαφνικα αντι της κοπελας και του μικρου παιδιου στη πλατη ενιωσα και εβλεπα γυρω μου και πανω μου σκιες..προσπαθησα να βαλω δυναμη στα χερια μου σπρωχνοντας το στρωμα για να σηκωθω ματαια ομως γιατι ενιωθα σαν να με πιεζει κατι και να μη με αφηνει να σηκωθω
προσπαθησα να σηκωθω 3 φορες και οση περισσοτερη δυναμη εβαζα τοσο ενιωθα να ανεβαινει η πιεση στο κεφαλι τοσο πολυ και με τετοιο πονο που νομιζα πως θα σπασει συν οτι ακουγα περιεργους θορυβους μεσα στα αυτια μου....
ενιωθα ολο μου το σωμα σε παραλυση και οσες φορες προσσπαθησα να μιλησω η να φωναξω δεν εβγαινε αχνα, σαν να μου ειχαν παρει τη λαλια...με επιασε τετοια φρικη που την 3η φορα οταν προσπαθησα να σηκωθω και μη μπορωντας απο την αντισταση που ενιωθα προσπαθησα να φωναξω "Μάνα" και ισα ισα που βγηκε η φωνη μου...αμεσως μετα σαν να με αφησε "αυτο" που με κρατουσε και με πιεζε να μη σηκωθω κι ετσι περασε....

Θα ηθελα τις οποιες απαντησεις-εξηγησεις απο ποιον μπορει και ξερει για αυτο που μου συνεβη και πραγματικα θα ηθελα να το ψαξω...
αν ξερει καποιος που μπορω να βρω απαντησεις απο ειδικους που ισως εχουν μελετησει πανω σε αυτο η καποιο site στα ελληνικα που να εξηγει το φαινομενο.....

Ευχαριστω..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 14 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy