ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 Mora - Mola απλά παραίσθηση ή πραγματικότητα...
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 14
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
markos.giann
Νέο Μέλος


37 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/02/2017, 18:44:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αυτό είναι η προετοιμασία για αστρική προβολή νιώθουμε αυτά τα πράγματα κάνουμε αστρική προβολή δε το θυμόμαστε θυμόμαστε μόνον ότι γίνετε η σύνδεση υλικού άυλου σώματος κι γίνονται αυτά τα συμπτώματα που μεταφράζονται ως το τερατάκι που κάθεται πάνω μας κι μας παραλύει όπως παθών κι εγώ το έχω ψάξει κι έχω πλέον καταλήξει στο συμπέρασμα μου

mark.giannΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/02/2017, 14:25:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
μού έχει συμβεί μία φορά, φρικτό...η παράλυση συνοδεύτηκε από δύο τρομερά χτυπήματα τύπου 'ηλεκτροσοκ'...η εμπειρία δεν είχε τίποτα το απατηλό η ψευδαισθησιακό, απολύτως αληθινή, τελούσα σε ασφυξία και ήμουν βέβαιος ότι ήρθε το τέλος...αυτό που θυμάμαι καθαρά να συνέβη είναι ότι καθώς επανήλθα στο φυσικό μου σώμα ήθελα οπωσδήποτε να ξαναφύγω...προσπαθούσα μάταια να φύγω (το άυλο σώμα) αλλά δεν μπορούσα διότι είχα ήδη 'δεθεί' στο φυσικό σώμα...τότε ήρθε αστραπιαία η οντότητα από πάνω μου, με παρέλυσε και με τα δύο χτυπήματα ήταν σαν να εξασφάλισε ότι αυτό δεν θα ξαναγίνει (ή τουλάχιστον έτσι το ερμήνευσα εγώ)...φρικτό και θεωρώ ότι συμβαίνει πάντα όταν είμαστε ανάσκελα...και λογικά πρέπει να συμβαίνει σε αυτό το μεταίχμιο και εξ'αιτίας κάποιας εμπλοκής στη διαδικασία επανασύνδεσης ή διάσπασης.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
markos.giann
Νέο Μέλος


37 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/02/2017, 17:50:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
σε καταλαβαινω φιλε μου εγώ το έχω πάθει "παραπολλες" "φορες αυτο".μια να πω περίπτωση καλοκαίρι του 2007 ήταν φοβερή η ζεστη βραδυ με 39 βαθμούς χωρίς υπερβολή.δε μπορούσα να κοιμηθώ ήταν φοβερα αποπνικτική η ατμόσφαιρα.έφτασα λίγο πριν το σούρουπο κι έγινε αυτό που θα πω τώρα.είχα βγει από το σώμα μου κι είδα ένα πράγμα να αιωρείται στον αέρα στα πλαγια μου.αυτό ήταν γκρίζο σκυφτό σα να καθόταν κάπου έμοιαζε είχε κάπα κουκούλα .φάτσα δε φαινόταν αυτό κινήθηκε γρήγορα "σεμενα" κοντά. εγώ το απώθησα άμεσος αυτό έφυγε από το παράθυρο άμεσος.ήταν κάτι σα από καπνό γκρίζο κι έμοιαζε με άνθρωπο 1 μετρο καθιστό δε είχε φάτσα ήταν σα να μην είχε κεφάλι. συνειδητοποίησα ότι βρισκόμουν πάνω από το υλικό μου σώμα.ύστερα ξύπνησα κι αυτό με ειχε φοβίσει πολύ τότε το πράγμα.όταν γίνετε αστρική προβολή βλέπουμε τέτοια πράγματα γιατί με το άυλο σώμα μας αντιλαμβανόμαστε πολλά που το υλικό μυαλό κι τα ματια μας δε πιανει .an κι πολλοί άνθρωποι βιώνουν τέτοια κι όταν είναι σε εγρήγορση όχι στον ύπνο τους.

mark.giann


Edited by - markos.giann on 05/02/2017 20:28:11Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/02/2017, 19:24:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Μαρκόγιαννε αυτά που γράφεις είναι δύσμορφα και ασυνάρτητα...εάν δεν το κάνεις επίτηδες ζήτα από κάποιον υποστήριξη ως προς τον τρόπο γραφής και έκφρασης...τα φόρουμ, απ'όσο ξέρω, είναι ανοικτά σε κάθε είδους συμμετοχή, ωστόσο προϋποθέτουν μία βασική εξοικείωση με συντακτικό και πληκτρολόγιο. Εάν το κάνεις επίτηδες τότε φοβάμαι ότι δεν υπάρχει σωτηρία καμιά...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
markos.giann
Νέο Μέλος


37 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/02/2017, 20:36:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Μαρκόγιαννε αυτά που γράφεις είναι δύσμορφα και ασυνάρτητα...εάν δεν το κάνεις επίτηδες ζήτα από κάποιον υποστήριξη ως προς τον τρόπο γραφής και έκφρασης...τα φόρουμ, απ'όσο ξέρω, είναι ανοικτά σε κάθε είδους συμμετοχή, ωστόσο προϋποθέτουν μία βασική εξοικείωση με συντακτικό και πληκτρολόγιο. Εάν το κάνεις επίτηδες τότε φοβάμαι ότι δεν υπάρχει σωτηρία καμιά...


γεια αγαπητέ file αν κι δε νομίζω ότι είναι σωστό εδώ στο φόρουμ αυτό να μιλάμε για άσχετα εκτος από αυτό που είναι ως θέμα στο φόρουμ αυτό.λοιπόν είσαι κάπου προκατειλημμένος απέναντι μου nomizo.de πειράζει δε μπορώ να το παρεξηγήσω ούτε να το κρίνω ayto.de με γνωρίζεις κι φυσικό είναι να πάει ο νους σου στο xirotero.de το κάνω επίτηδες ayto.de το έχω με την σύνταξη ας μην κρύβομαι .το pc είναι στα αγγλικά γυρισμένο δε ξέρω να το φτιάχνω το pc είναι της αδερφής μου δε μπορώ να κάνω ότι θέλω εδώ.τα μεταφράζω κι μου τα διορθώνει ο μετατροπέας.ότι μπορώ να κάνω το kano.de είμαι αλάνθαστος ούτε σπεσιαλίστας στο να γράφω κείμενα.ότι μπορώ κάνω. αν αυτό βρίσκει κόσμο απέναντι μου που τον δυσαρεστεί απλά σταματώ να σχολιάζω κι δε ξαναμπαίνω edo.de έχω πρόβλημα φυσικά να μου τα διορθώνουν τα κείμενα κι θα τους ευχαριστούσα τους ανθρώπους αν το κάναν αυτό για μενα .de θα το ζητούσα μονος γιατί δε είναι υποχρεωμένοι να το κάνουν αυτό φυσικά.

mark.giannΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/02/2017, 22:26:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


Βοήθησέ με να καταλάβω...ο υπολογιστής της αδερφής σου δεν έχει την ελληνική γλώσσα διαθέσιμη;;;;;

Eπίσης βλέπω ότι την λέξη 'προκατειλημμένος' -που συνήθως την σκοτώνουν- εσύ την γράφεις σωστά... επομένως από ορθογραφία μια χαρά! Ή τουλάχιστον ο μετατροπέας μια χαρά δουλεύει....άλλες λέξεις βέβαια ο μετατροπέας στις έχει σκοτώσει και εσύ δεν έχεις πάρει χαμπάρι...

Αυτό το άλλο που κάνεις, λες και γράφει χαλασμένο μηχάνημα, πώς το καταφέρνεις; Πώς γίνεται ο μετατροπέας την λέξη 'κάνω΄ να στην βγάζει στα ελληνικά και αμέσως μετά να στην βγάζει kano???? Πώς γίνεται ρε παιδάκι μου το 'δε' αμέσως μετά να στο βγάζει 'de'???Eπίσης οι εμπλοκές του μετατροπέα δεν έχουν καμία σχέση με το γεγονός ότι πετάς παντού ξέμπαρκες τελείες!!!

Eπίσης έχεις γράψει και σε άλλα φόρουμ ή το ποδαρικό σου το έκανες εδώ παίρνοντας σβάρνα θέματα με τον μετατροπέα σου;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

TheDarkLady
Νέο Μέλος


8 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/04/2017, 01:32:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπερα σε ολους. Εχοντας ξανα γραψει στο παρελθον στο φορουμ θα ηθελα να αναφερω ενα "περιστατικο" που μου συνεβη προσφατα (συγκεκριμενα εχθες βραδυ) και με εχει ψιλο φρικαρει.
Καθως προσπαθουσα να κοιμηθω ενιωσα ενα περιεργο μουδιασμα στο κεφαλι και κλεινοντας τα ματια μου ειδα οτι ανοιγε το παραθυρο και μεσα στη νυχτα αρχισα να "πεταω". Καταλαβαινα οτι κατι δεν παει καλα και προσπαθησα να "ξυπνησω". Ανοιξα τα ματια μου και βρισκομουν στη θεση μου κανονικα στο κρεβατι. Αυτο το μουδιασμα βεβαια επεμενε προσπαθησα να το αποβαλλω για να κοιμηθω και ετσι εκλεισα ξανα τα ματια μου. Η ιδια σκηνη επαναληφθηκε μονο που ειχε και συνεχεια. Βρεθηκα σε εναν χωρο ο οποιος εμοιαζε με το δωματιο μου με καποιες διαφορες απο οσο μπορουσα να δω. (Ηταν σκοτεινα αλλα υπηρχε ενα φως σαν τηλεορασης). Καποια στιγμη μπηκαν στο δωματιο ο αδερφος μου με την κοπελα του και αυτο που θυμαμαι ηταν οτι εκεινη αρχισε να φωναζει πως κατι υπαρχει στο κρεβατι μου και περπατουσε. Προσπαθησα να τραβηχτω αλλα κατι με κρατουσε και οταν πηγα να σηκωθω ηταν σαν να μην μπορουσα να ξεμπλεξω με τα σκεπασματα. Δευτερολεπτα μετα ημουν σκεπασμενη και δεν μπορουσα ουτε να κουνηθω αλλα ουτε και να δω τι ακριβως γινοταν. Ενιωθα πολυ περιεργα δεν ηταν ακριβως φοβος αλλα περισσοτερο αγωνια. Ενιωθα οτι αυτο που "βιωνω" δεν ειναι "πραγματικο" και καποια στιγμη αυτο που καταφερα να πω ηταν "θελω να παω σπιτι μου". Εκεινη τη στιγμη ενιωσα κατι να με σερνει απο τα ποδια και δευτερολεπτα μετα ανοιξα τα ματια μου και βρισκομουν στο κρεβατι μου σαν να μην ειχε γινει τιποτα. Ολο αυτο κρατησε μερικα λεπτα ενω οταν συνηλθα το μουδιασμα ειχε φυγει και γυρισα και κοιμηθηκα κανονικα. Αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι πως ενω στο ονειρο (αν μπορει να χαρακτηριστει ετσι) παλευα να ξεφυγω ξυπνησα στην ιδια θεση οπου ειχα "κοιμηθει" αυτο ομως που με φρικαρε ηταν πως οταν ειπα οτι θελω να παω σπιτι μου απο οσο καταφερα να δω ηταν μια σκια η οποια με εσυρε λιγο πριν ξυπνησω. Υπαρχει καποιος με παρομοια εμπειρια ή που να μπορει να μου εξηγησει στο περιπου τι ηταν αυτο? Ευχαριστω

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ilias1990
Μέλος 2ης Βαθμίδας


319 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/04/2017, 07:34:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν μπορώ να σου το εξηγήσω αλλά παλαιότερα, μου συνέβαιναν ανάλογα περιστατικά, πιο ελαφριάς μορφής. Το κοινό σημείο είναι ότι κι εγώ "χτυπιομουν" στον ύπνο μου , στην πραγματικότητα όμως εμένα ακίνητος

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

TheDarkLady
Νέο Μέλος


8 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/04/2017, 16:31:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οταν λες πιο ελαφριας μορφης τι εννοεις περιπου? Θα ηθελα επισης να ρωτησω αν βεβαια γνωριζει καποιος να μου απαντησει. Το οτι δεν αισθανομουν φοβο εχει να κανει με το οτι καταλαβαινα απο την αρχη οτι κατι δεν πηγαινε καλα και πως ολο αυτο θα τελειωνε καποια στιγμη ή λογω του οτι εμφανιστηκαν οικεια προσωπα στην αρχη?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ilias1990
Μέλος 2ης Βαθμίδας


319 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/04/2017, 11:10:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτά που συνέβαιναν σε εμένα ήταν ξεκάθαρα κατά την διάρκεια του ύπνου . Ένοιωθα αγωνία και φόβο , για απροσδιόριστους λόγους όμως. Όλο αυτό μου συνέβαινε για ένα χρόνο περίπου, έκανα κάποια πράγματα και σταμάτησε...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

TheDarkLady
Νέο Μέλος


8 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/04/2017, 21:48:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτον τον ενα χρονο που λες ποσο συχνα σου συνεβαινε? Θελω να πω καθε μερα πχ? Και τι εκανες και σταματησε?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ilias1990
Μέλος 2ης Βαθμίδας


319 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/04/2017, 22:05:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μου συνέβαινε σε καθημερινή σχεδόν βάση, να έχω "περίεργα" φαινόμενα κατά τη διάρκεια του ύπνου. Τότε, ήμουν φανατικός χριστιανός και το απεδωσα σε βιβλία που διάβαζα, βιβλία ας το πούμε μη εγκεκριμένα από την εκκλησία. Σταμάτησαν οταν έβαλα διαβασμενες εικόνες κάτω από το μαξιλάρι μου. Αυτό που πιστεύω όμως ήταν ότι δεν σταμάτησαν λόγω των εικόνων αλλά λόγω της πεποίθησής μου, ότι θα σταματούσαν. Ήταν καθαρά ψυχολογικό δηλαδή...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

TheDarkLady
Νέο Μέλος


8 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/05/2018, 11:53:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα σε ολους! Επαναφέροντας ξανα το θεμα θα ηθελα να συζητησω μαζι σας καποιες ακομα εμπειριες που ειχα και κατά ποσο αυτό μπορει να οφείλεται στην αρνητικη ενεργεια. Θα ξεκινησω πρωτα από τις εμπειριες μου.
Τις ημερες του Πασχα και ενώ κοιμομουν ενιωσα να ξυπναω μουδιασμενη και κατι να με σερνει εκτος κρεβατιου ξανα. Αυτό δεν κρατησε ιδιαιτερα πολύ όμως όταν "επεστρεψα" στο κρεβατι από οσο μπορουσα να δω γυρω μου εβλεπα έναν πολύ χαμηλο φωτισμο και σαν να υπηρχαν ανθρωποι γυρω μου. Η αισθηση ηταν περιπου σαν να βρισκομουν σε internet cafe. Αυτό μπορουσα να το δω σε χωρο που στην ουσια ηταν ο τοιχος του σπιτιου μου. Μετα από λιγο συνηλθα και ηταν όλα φυσιολογικα. Εχθες το βραδυ λοιπον ενώ κοιμομουν καποια στιγμη ηταν σαν να ακουω το κινητο του φιλου μου να χτυπάει. Ενώ ενιωσα ότι ξυπναω όταν προσπαθησα να κινηθω για να τον ξυπνησω δεν μπορουσα. Για μερικα δευτερόλεπτα προσπαθουσα χωρις να μπορω να κανω την παραμικρη κινηση. Ενιωσα ξανα ότι κατι προσπαθουσε να με τραβηξει όμως δεν ηθελα να φυγω από εκει. Μερικα δευτερόλεπτα μετα προσπαθώντας να δω γυρω μου ειδα από τον διπλανο τοιχο μια σκια (και ηταν ακριβως όπως στις ταινιες!!) η οποια ειχε καθισει πανω μου και ηταν σαν να προσπαθουσε να με "ρουφηξει"! φρικαρα παρα πολύ και προσπαθησα να πω το Πιστευω. Στη μεση περιπου λοιπον αυτό το πραγμα αρχισε να απομακρύνεται και στη συνεχεια καταφερα να κινηθω ξανα. Κανοντας λοιπον διαφορες σκεψεις για το τι μπορει να είναι αυτό και από που μπορει να προερχεται μου ηρθε μια λιγακι τρελη ιδεα! Χωρις να θελω να σας κουρασω θα σας αναφερω δυο-τρια πραγματα σχετικα με εμενα.
Ειμαι 27 ετων ζω στην επαρχια μαζι με την μητερα και τον αδερφο μου και τον τελευταιο ένα χρονο μενουμε μαζι με τον φιλο μου. Ο αδερφος μου εχει μια σχεση με μια κοπελα η οποια είναι 6 χρονια μεγαλυτερη του και ζει και σπουδαζει στην Αθηνα. Η κοπελα αυτή εχει σταθει ατυχη στη ζωη της καθως είναι μοναχοπαιδι οι γονεις της εχουν πεθανει και μαλιστα η μητερα της πριν από 1.5 χρονο περιπου. Γενικα είναι μια κοπελα που οσο την εχω ζησει εχουν απομακρυνθεί ολοι από αυτην και ο λογος θεωρω ότι είναι μια ζηλια και μια κακια που εχει απέναντι σε καποιους ανθρώπους. Τι εννοω με αυτό. Χαρακτηριστικο παράδειγμα είναι ότι με καποιους συγγενείς της ειχε τσακωθεί μετα τον θανατο της μητερας της και για να τους "εκδικηθει" ελεγε πως θα προσπαθουσε να κανει την ξαδερφη της (παντρεμενη με ένα παιδακι) να χωρισει. Εδώ είναι που θελω να καταληξω στην αρνητικη ενεργεια. Με τον φιλο μου μενουμε μαζι και δουλεύουμε και οι δυο. Υπηρχαν μερες λοιπον τις οποιες δουλεύαμε και οι δυο πρωι-απογευμα οποτε όπως είναι λογικο πολλες φορες δεν προλαβαίναμε να μαγειρεψουμε οποτε γυρνώντας και οι δυο στις 10 περιπου το βραδυ παραγγελναμε απ'εξω ώστε να κερδίσουμε λιγο χρονο. Αυτό προφανως ειχε πειραξει την κοπελα του αδερφου μου η οποια με οποιαδήποτε αφορμή το χτυπουσε στον αδερφο μου λεγοντας διαφορα για μενα. Όπως για παράδειγμα γιατι εγω ενώ δεν ασχολούμαι με τα χωράφια της οικογενειας να παρω μεριδιο γιατι ενώ παιρνουμε ένα ικανοποιητικο μηνιατικο με τον φιλο μου δεν κοιταμε να τα αξιοποιήσουμε αλλιως μονο ξοδεύουμε χρηματα στα delivery και γενικα πολλα και διαφορα. Από τη μια δεχομαι το γεγονός ότι μπορει να ζηλευει τη σχεση που εχουμε όμως δεν μπορω να δεχτω αυτό το πραγμα. Θελω λοιπον να καταληξω στο οι τρεις αυτες εμπειριες που ειχα τον τελευταιο ένα χρονο ολες ηταν σε διαστήματα που η συγκεκριμενη κοπελα ηταν εδώ μαζι με τον αδερφο μου και δημιουργουσε καταστασεις στις οποιες με εκρινε και τα εβαζε μαζι μου. Θα ηθελα λοιπον κλεινοντας να ρωτησω αν οντως αυτό μπορει να με επηρρεαζει και κατά ποσο θα μπορουσα να κανω κατι για να το σταματήσω. Να σημειωσω ότι στο σπιτι υπαρχει αγιασμος και καποιες εικονες. Σας ζητω συγνωμη για την μακρηγορια και σας ευχαριστω για οποιαδήποτε γνωμη.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

santelfon
Νέο Μέλος

Greece
7 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2018, 00:15:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλη darklady καλησπερα.Το να υπάρχει άτομο στον περίγυρό σου το οποίο βάζει λόγια απο δω κ απο κεί είναι σίγουρα άσχημο κ μπορει να δημιουργήσει εντάσεις κ άσχημες καταστάσεις.Δε χρειάζεται όμως να αναγάγουμε τα πάντα στο μεταφυσικό.Ουτε αγιασμοί θα βοηθήσουν ουτε τίποτα τέτοιο..Ίσως τα όνειρα που βλέπεις όντως να επηρεάζονται απο όσα συμβαίνουν στην οικογένεια σου αλλα αυτό είναι απόλυτα φυσιολογικό.Δεν υπάρχει κάτι μυστικιστικό πίσω απο αυτό. Απλά εσύ προσπάθησε να είσαι προσεχτική οταν συνδιαλέγεσαι με την κοπέλα του αδερφού σου και να προσπαθείς να τα χεις καλά με την οικογένεια σου.Δε μπορείς να κάνεις κ πολλα παραπάνω..Όλα θα πάρουν το δρόμο τους κάποια στιγμή.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
TheDarkLady
Νέο Μέλος


8 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/05/2018, 08:17:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλη σου μερα! Κοιτα να δεις. Προφανως και δεν το παω στο μεταφυσικο κάθε φορα που ειτε θα βαλει καποιος λογια ειτε θα ακουσω ή θα μαθω κατι. Απλα με την συγκεκριμενη κοπελα ρε παιδι μου κατι γινεται και αυτό το πιστευω όχι μονο εγω αλλα και πολυς πολυς κοσμος ακομα! Και τι εννοω! Εδώ περα χρησιμοποιουν τη φραση "ξεραινει πλατανο". Δηλαδη θα σου πω παράδειγματα που εχω δει και εχω βιωσει. Ειμαστε εξω με την κοπελα αυτή και αναφερόμαστε σε ένα ατομο δικο μου το οποιο σεβομαι εκτιμω αγαπω και εχω πολύ καλη σχεση. Φυσικα δεν μιλησαμε για κατι αρνητικο. Τουλάχιστον εγω δεν ειπα ουτε σκεφτηκα κατι αρνητικο γι'αυτον τον ανθρωπο. Θα σου πω απλα ότι το ατομο αυτό την επομενη μερα πηγε να τρακαρει τέσσερις φορες. Όχι μια ουτε δυο αλλα τέσσερις. Και επειδή μπορει να μου πεις ετυχε δεν προσεχε και τα σχετικα θα σου πω ότι ημουν μεσα στο αμαξι όταν εγινε αυτό και ουτε ετρεχε ουτε τιποτα. Και το να πω ότι α ενταξει ετυχε δεν υπαρχει όταν ξερω ότι τουλάχιστον δυο φορες τη βδομαδα οδηγει βυτια με πετρελαια ή φορτηγα με υγραεριο και ειναι ο καλυτερος οδηγος που εχω συναντησει. Όπως επισης όταν εχω ακουσει την συγκεκριμενη κοπελα να λεει οτι ελα ρε μην χρησιμοποιησεις (υποθετικα) το πλυντηριο πιατων για δυο πιατα ας πουμε και πας να βαλεις το πλυντηριο και παιζουν πυροτεχνήματα. Ή όταν την εχω ακουσει να λεει "εγω δεν λεω κατι για αυτό γιατι θα με πειτε γρουσουζα" και συμβαινει ακριβως αυτό που λεει. Και δεν σου μιλαω μονο για συσκευες αλλα για τα παντα. Οποτε ξερεις αισθανεσαι οτι κατι κακο υπαρχει πανω της! Μεχρι και η μανα μου της εχει πει ελα ρε παιδι μου να παμε να σε διαβασει ενας παπας δεν γινεται να μας ξεβγάλεις ολους! Γι'αυτο ειπα για τον αγιασμο! Γιατι η μανα μου φροντιζει όταν ερχεται αυτή να μας "εφοδιαζει" με τα απαραίτητα πχ σκορδα και τετοια! Οποτε ξανα λεω! Αυτά που εχω βιωσει εχουν συμβει τον τελευταιο χρονο και ηταν παντα σε περιοδους που αυτή δημιουργουσε εντασεις και το θεμα της ημουν εγω! Οποτε καταλαβαίνεις οτι δεν θα μπορουσε να μου περασει απαρατηρητο! Γι'αυτο ρωταω!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Asiret_ose 1
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
56 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/05/2018, 14:13:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Asiret_ose 1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η ατυχία του Δον Κιχώτη δεν ήταν η φαντασιοπληξία του, αλλά ο Σάντσο Πάντσα.

Φραντς Κάφκα, 1883-1924, Τσέχος συγγραφέας

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/05/2018, 09:00:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Η ατυχία του Δον Κιχώτη δεν ήταν η φαντασιοπληξία του, αλλά ο Σάντσο Πάντσα.

Φραντς Κάφκα, 1883-1924, Τσέχος συγγραφέας


Ναι, πάντα κάποιος άλλος θα μας φταίει....

Αυτό είναι βασικά και το μότο όλων των αποτυχημένων μάνατζερς, ηγετών, προπονητών, κλπ.


"Δεν φταίω εγώ, οι ακόλουθοί μου φταίνε γιατί ήταν 'λίγοι', άμυαλοι, άμπαλοι και γκαφατζήδες..."


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vivi papoutsaki
Νέο Μέλος

Greece
5 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/08/2020, 14:58:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vivi papoutsaki  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σε όλους!

Θα σας παραθέσω και εγώ κάποιες από τις εμπειρίες μου όσο άφορα την Μόρα η Τον Μαύρο που από ότι έχω ψάξει επισκέπτεται τις γυναίκες.

Μου έχουν συμβεί διαφορά περιστατικά που πραγματικά δεν ξέρω ποιο να πρώτο πω..

Από την ηλικία των 16 λοιπόν άρχισε να με επισκέπτεται ‘’ο Μαύρος’’ το γνωστό βάρος στο στήθος η στην πλάτη όποτε κοιμόμουν μπρούμυτα, με την ολική παράλυση σώματος ομιλίας ακοής .. μόνο τα μάτια ήταν αυτά τα όποια μπορούσα να κινήσω και να κοιτάξω γύρω μου ώστε να καταλάβω τι ακριβώς συνέβαινε.
Όταν ήμουν ανάσκελα αυτό που αντίκριζα πραγματικά μου φαινόταν απίστευτο.. μια Σκιώδες μορφή επάνω μου χωρίς να μπορώ να διακρίνω χαρακτηριστικά παρά μόνο δεν ξέρω πως η γιατί, έβλεπα ανδρική χεριά να με κρατούν.

Στην αρχή ήταν δευτερόλεπτα αυτό που βίωνα.. μετά έγιναν λεπτά και εκεί ήταν το τρομακτικό.. η αδελφή μου στο διπλανό κρεβάτι και εγώ να έχω παραλύσει και να ουρλιάζω από μέσα μου .
Άρχισα να λέω το Πάτερ Ημών & το Πιστεύω εκείνη την στιγμή αλλά δεν με άφηνε..

Έπειτα από το δεύτερο συμβάν άρχισα να ψάχνω , για το τι θα μπορούσα να κάνω ώστε να το αποτρέψω η και να το σταματήσω ώστε να κινηθώ. Μου είχε πει ένας Ιερέας λοιπόν ότι να έχω πάντα ένα φως αναμμένο το βράδυ και ότι αν μου ξανασυμβεί να απευθυνθώ στην οντότητα και να της πω ότι : Φύγε γιατί θα σε κοιτάξω με την μάτια του Χριστού και θα σε κάψω!

Ωραία το έλυσα σκέφτηκα από μέσα μου, αλλά έλα που ΔΕΝ…
Ένα βράδυ λοιπόν , είχα αναμμένο το φωτάκι μου και τσουπ ήρθε πάλι..
Η ιδία παράλυση, η ίδια πίεση στο στήθος… Κοιτάζω λοιπόν την οντότητα και λέω αυτό που μου είπε ο Ιερέας.. Πραγματικά νομίζω δεν έχω φοβηθεί περισσότερο στην ζωή μου, ένιωσα ότι πραγματικά θα πεθάνω.. με το που το λέω.. Φεύγει το βάρος από το στήθος και νιώθω να μου γραπώνει τα πόδια και με πετάξει κάτω από το κρεβάτι.. σας το λέω τώρα και ακόμη φρικάρω.

Εκεί βεβαία να πω ότι μπόρεσα να κινηθώ και φυσικά το πρώτο πράγμα που έκανα ήταν να ανάψω τα φώτα και να κοιτάξω τα πόδια μου.
Είχα λοιπόν σημάδια στα πόδια από εκεί που με έπιασε σαν μελανιές..

Μετά έγιναν κάποια αλλά πράγματα που δεν είναι της παρούσης.

Να πω ότι, καταλαβαίνω ότι μπορείτε να πείτε ήταν όνειρο ,κοιμόσουν και έπεσες κτλ.. Όλες οι απόψεις και γνώμες δέκτες…. αλλά ήταν Πραγματικό. Μόνο αν έχει βιώσει κάποιος παρόμοιο μπορεί να το καταλάβει.


Don't you realize that this is all illuzion? "Only Love is Real"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kangaro
Μέλος 3ης Βαθμίδας


634 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2020, 10:36:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Καλησπέρα σε όλους!

Θα σας παραθέσω και εγώ κάποιες από τις εμπειρίες μου όσο άφορα την Μόρα η Τον Μαύρο που από ότι έχω ψάξει επισκέπτεται τις γυναίκες.

Μου έχουν συμβεί διαφορά περιστατικά που πραγματικά δεν ξέρω ποιο να πρώτο πω..

Από την ηλικία των 16 λοιπόν άρχισε να με επισκέπτεται ‘’ο Μαύρος’’ το γνωστό βάρος στο στήθος η στην πλάτη όποτε κοιμόμουν μπρούμυτα, με την ολική παράλυση σώματος ομιλίας ακοής .. μόνο τα μάτια ήταν αυτά τα όποια μπορούσα να κινήσω και να κοιτάξω γύρω μου ώστε να καταλάβω τι ακριβώς συνέβαινε.
Όταν ήμουν ανάσκελα αυτό που αντίκριζα πραγματικά μου φαινόταν απίστευτο.. μια Σκιώδες μορφή επάνω μου χωρίς να μπορώ να διακρίνω χαρακτηριστικά παρά μόνο δεν ξέρω πως η γιατί, έβλεπα ανδρική χεριά να με κρατούν.

Στην αρχή ήταν δευτερόλεπτα αυτό που βίωνα.. μετά έγιναν λεπτά και εκεί ήταν το τρομακτικό.. η αδελφή μου στο διπλανό κρεβάτι και εγώ να έχω παραλύσει και να ουρλιάζω από μέσα μου .
Άρχισα να λέω το Πάτερ Ημών & το Πιστεύω εκείνη την στιγμή αλλά δεν με άφηνε..

Έπειτα από το δεύτερο συμβάν άρχισα να ψάχνω , για το τι θα μπορούσα να κάνω ώστε να το αποτρέψω η και να το σταματήσω ώστε να κινηθώ. Μου είχε πει ένας Ιερέας λοιπόν ότι να έχω πάντα ένα φως αναμμένο το βράδυ και ότι αν μου ξανασυμβεί να απευθυνθώ στην οντότητα και να της πω ότι : Φύγε γιατί θα σε κοιτάξω με την μάτια του Χριστού και θα σε κάψω!

Ωραία το έλυσα σκέφτηκα από μέσα μου, αλλά έλα που ΔΕΝ…
Ένα βράδυ λοιπόν , είχα αναμμένο το φωτάκι μου και τσουπ ήρθε πάλι..
Η ιδία παράλυση, η ίδια πίεση στο στήθος… Κοιτάζω λοιπόν την οντότητα και λέω αυτό που μου είπε ο Ιερέας.. Πραγματικά νομίζω δεν έχω φοβηθεί περισσότερο στην ζωή μου, ένιωσα ότι πραγματικά θα πεθάνω.. με το που το λέω.. Φεύγει το βάρος από το στήθος και νιώθω να μου γραπώνει τα πόδια και με πετάξει κάτω από το κρεβάτι.. σας το λέω τώρα και ακόμη φρικάρω.

Εκεί βεβαία να πω ότι μπόρεσα να κινηθώ και φυσικά το πρώτο πράγμα που έκανα ήταν να ανάψω τα φώτα και να κοιτάξω τα πόδια μου.
Είχα λοιπόν σημάδια στα πόδια από εκεί που με έπιασε σαν μελανιές..

Μετά έγιναν κάποια αλλά πράγματα που δεν είναι της παρούσης.

Να πω ότι, καταλαβαίνω ότι μπορείτε να πείτε ήταν όνειρο ,κοιμόσουν και έπεσες κτλ.. Όλες οι απόψεις και γνώμες δέκτες…. αλλά ήταν Πραγματικό. Μόνο αν έχει βιώσει κάποιος παρόμοιο μπορεί να το καταλάβει.


Don't you realize that this is all illuzion? "Only Love is Real"


Δες εδώ

"Ποτέ δεν ξέρεις με ποιον μιλάς", Berthold Brecht, "Η όπερα της πεντάρας"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 14 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy