ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 Mora - Mola απλά παραίσθηση ή πραγματικότητα...
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 14
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2002, 20:15:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
KALHSPERA FILOI MOU.

FILE sorrow ayto pou anafereis opws blepeis edw sto forum alos ligo allos poly exei niosi kati sxetika me ayto pou les kai esy.

Exhgiseis nomizw polles.
H ousia poia einai ????? ..... oti kati yparxei.
XILIA DYO PRAGMATA BOROUME NA ANAFEROUME EDW.

Pandws den einai tyxeo pou se oles tis perioxes thn PATRIDAS MAS
opws exw anafereis yparxei to ethimo pws kala tha kanei kanenas na koimate me ena maxairi h me ena psalidi katw apo to strwma h to maxilari tou.

POIA H AITIA GIA AYTO ????
OLES TIS FORES POU ZHTHSA NA MATHW MOU ELEGAN GIA TA KAKA PNEYMATA.

AYTO EXW NA PW... LAIKES DOXASIES ??????
ALLA TOTE PWS BOROUME NA EXIGISOUME TIS TOSES ANAFORES POU YPATXOUN SE AYTON TON MIKRO XORO TOU FORUM ??????????????
KAI MALISTA PROSOPIKES ANAFORES.

EYXARISTW


** FWS PERISSOTERO FWS **
** EAN NIOSEIS THN SKIAS SOU NA FEYGEI MHN GYRISEIS PISW NA THN KOITAXEIS **Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nitro912gr
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
488 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/11/2002, 01:48:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nitro912gr  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
λοιπω εγω απο τετια εξαλα θεματα? οχι!
λοιπον λοιπον
ενα αρχη να πω οτι ειχα παρομοια εμπειρια. δεν ενοισα παρουσια κοντα ουτε δεν μπορουσα να αναπνευσω απλος δεν μπορουσα να κουνηθω(κατι το οποιο εγω πιστευω οτι ηταν λογο κουρασης και ελιψη θελησης) επισης δεν ειδα τιποτα(απο μικρος φοβομουν μην τυχει και δω τιποτα σκιες μεσα στο σκοταδι και δεν εμενα πολυ εκει,οπως λεει και το τραγουδι fear of the dark, τωρα ομως που ειμαι σιγουρος οτι δεν ειπαρχουν τετιες σκιες ανοιγω αμεσος τα ματια μου να δω τι γινετε τριγυρο σε περιπτοση που νιοσω οτι κατι δεν παει καλα και βλεπω σκοταδι και σκιες που ερχοντε απο το δρομο,φυσιολογικα πραγματα δηλαδη)
για την μορα εχω ακουσει παλιοτερα απο φιλο μου που οπως μου ειχε πει αν ελεγες τη λεξη μορα 3 φορες πριν κοιμηθεις το βραδυ ενα κοιμοσουν ξυπναγες στα καλα καθουμενα και δεν μπορουσες να κουνηθεις και για να περασει αυτο επρεπε να πεις το πατερ ημων απο μεσα σου (δηλαδη αν δεν το ξερεις αντε γεια).
πιστευω οτι ολα οσα αναφερθηκαν στη συζητηση αυτη ειναι αληθειες αλλα πρεπει να σας δωσω μια αλλη οπτικη γωνια για να δειτε τα πραγματα απο τη δικι μου σκοπια. κατα αρχας αυτη η παραλησια ειναι λογο του εγκεφαλου μας που εκεινη τη στιγμη αρνητε πισματικα να δοσει εντολη στα μελη μας να κουνηθουν (μαλον εχει windows για λειτουργικο )ή τα μελη λογο κουρασης δεν μπορουν να ανταποκριθουν.
οσο για τις σκιες που ειδαν σιγουρα προκοιτε για οπτικη απατη και θα πιστεψω αυτο το πραγμα μονο αν 3 ατομα μου πουν οτι ειδαν την ιδια σκια στο ιδιο μερος ταυτοχρονα ή αν το δω εγω (που και παλι θα πιστεψω οτι ηταν οφθαλμαπατη)
γενικα προσπαθω να σας πω οτι ολα ειναι διμιουργεια του μυαλου μας και του υποσυνιδιτου μας στο οποιο αποθηκευοντε ιστοριες για μορες που ακουμε και μετα μας διμιουργει παρεσθησεις γιατι αυτο θελουμε,θελουμε να δουμε κατι σαν αυτο που μας περιεγραψαν(πως λεμε θελουμε να νιοσουμε τη ηδωνη).

και τωρα θα το γυρισω λιγο στο αστειο, κατι ειπατε για σεχουαλικης φυσεος κολπα απο τη μορα ητε με σεχ σε κοπελες ητε με αγκηγμα οργανων στους αντρες , ε λοιπον ας ερθει αυτη η μορα να της ριξω εναν π***** να της μηνει αξεχαστος.

ολα τα παραπανω ειναι δικες μου αποψεις και οσοι θελουν τις ακουνε. ο καθενας πιστευει οτι θελει οκ?

Υ.Γ. οσο για το πνιξυμο μαλλον στο στρες μπορουμε να το αποδοσουμε.και καποιος ειπε οτι ακουσε κατι σαν βουητο στο κεφαλη του ,αν ηταν ετσι τοτε εμενα που το κεφαλι μου βουηζει μονιμα, λογο βλαβης στο τυμπανο μου ,με κατακλιζουν μορες και μαλιστα μονιμα.

και προς θεου(αληθεια αυτος υπαρχει ή ειναι ενα ακομα διμιουργιμα του μυαλου?) δεν θελω να αμφισβιτισω η να προσβαλω κανεναν.
φιλικα
Νικος

nitro912gr UNLIMITED !!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/11/2002, 14:21:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
FILOI MOU GEIA SAS.

FILE nitro912gr NOMIZW PWS ELAFRINES POLY TO THEMA.
ALLA KAI DIKAIWMA SOU NA LES AYTA POU THELEIS KAI AYTA POU PISTEYEIS.
ALLA DEN EINAI KAI LIGO PARAXENO POU TOSOI FILOI EDW EXOUN DEI ARKETA PRAGMATA??????????????

OLOI EIXAN PROBLHMATA ????
OLOI EIXAN ANXOS ?????
OLOI DEN EIDAN KALA ????

EPEIDI FILE MOU nitro912gr DEN EIDES H DEN ENIOSES ESY KATI PAROMOIO DEN EINAI ALHTHEIA ???????????

AS TO DOUME ME LIGO SKEPTIKISMO.

EYXARISTW

** FWS PERISSOTERO FWS **
** EAN NIOSEIS THN SKIAS SOU NA FEYGEI MHN GYRISEIS PISW NA THN KOITAXEIS **Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Persa
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
55 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/03/2003, 20:35:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Persa  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλησπέρα σε όλους.
διαβασα σχεδόν όλες τις απόψεις σας περί του θέματος και πρέπει να σας πω ότι είναι πέρα για πέρα αληθινό και κάθε φορά που μου συμβαίνει ταράζομαι για μέρες. Εχουν δεχτεί επίθεση ο αδερφός μου, και ο αρραβωνιαστικός μου, ο οποίος είναι πολύ σκεπτικιστής αλλά όταν του συνέβη η επίθεση απο αυτό το πλ,άσμα κυριολεκτικά έκανε την προσευχή του και τότε σταμάτησε.
Προσωπικά πιστέυω ότι όσο φοβάσαι κάτι, τόσο σε προβληματίζει και ξαναέρχεται.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2003, 13:32:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΗ ΠΕΡΣΑ ΕΑΝ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΑΣ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΥΝΕΒΕΙ ΣΤΟΝ ΑΡΡΑΒΩΝΙΑΣΤΙΚΟΣ ΣΟΥ.

ΘΑ ΕΙΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥ ΚΑΛΟΥ ΦΙΛΟΥΣ ΕΑΝ ΤΥΧΟΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΥΝΔΕΣΗ ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΣΚΙΑΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΡΠΟΥΣΑ ΣΚΙΑ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΑΝΑΜΕΝΩ.

** ΦΩΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΦΩΣ**
** ΕΑΝ ΝΙΟΣΕΙΣ ΤΗΣ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ**Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Yemanja
Νέο Μέλος


5 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2003, 15:35:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Yemanja  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα , αυτές τις ημέρες ειδικά ξυπνάω ταραγμένη γιατί δεν μπορώ να αναπνεύσω . .
Πριν από κάποια χρόνια στο δωμάτιό μου ξύπνησα ταραγμένη με το ίδιο αίσθημα , δεν μπορούσα να κουνηθώ και είδα για κλάσματα δευτερολέπτου αυτη τη σκιά η οποία και εξαφανίστηκε αμέσως . Τότε νόμισα πως ήταν απλώς σκιά και το ξέχασα αμέσως γιατί σκεφτόμουν τι ήταν αυτό που έπαθα , γιατί δεν μπορούσα να κουνήσω τίποτα ??? Απ'ότι έμαθα αυτό ονομαζόταν Μορα αλλά νόμιζα πως Μόρα ονομαζόταν η παράλυση αυτή που αισθάνθηκα ...
Κοίτα να δεις τι μαθαίνει κανείς

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Persa
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
55 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2003, 19:52:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Persa  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Καλησπέρα σε όλους!
Καταρχήν τα στοιχεία: Το αγόρι μου δουλεύει βραδυ. Απ'ότι μου είπε, καθόταν στο γραφείο του και τον πήρε ο ύπνος γιατί ήταν μόνος του εκείνη τη στιγμή. Κάτι τον ξύπνησε απότομα, άνοιξε τα μάτια του αλλά δεν είδε τίποτα. Σε κλάσματα δευτερολέπτων, αυτό το κάτι του έπιασε τα χέρια και τα ..... ξέρετε και δεν μπορούσε να κουνηθεί ούτε να φωνάξει. Είπε το Πατερ Ημών.. και μετά από λίγο αυτό το πράγμα σταμάτησε. Μέχρι τότε δεν του είχα πεί τίποτα για το δικό μου μαρτύριο γιατί ήξερα πως δεν θα το πίστευε και θα λεγε πως είναι της φαντασίας μου. Εμένα μου συμβαίνει απο πολύ μικρή ηλικία και ας πούμε σταμάτησε μάλλον ελαττώθηκε όταν ενηλικιώθηκα. Αλλά ακόμα και σήμερα, όταν το σκέφτομαι το βράδυ φοβάμαι πάρα πολύ και τρομάζω με το παραμικρό. Θα ήθελα να παρακαλέσω όσους δεν τους έχει συμβεί κάτι τέτοιο να μην το περιγελούν (ας μου επιτραπεί αυτή η έκφραση) απο τη στιγμή που δεν ξέρουν πως είναι...
Φιλικά
Πέρσα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Persa
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
55 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2003, 20:20:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Persa  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
2. Οσον αφορά για την έρπουσα σκιά,
διαβάστε το βιβλίο Vampires- βρικόλακες και ΟΛΟ το Megapolicomancy απο Αρχέτυπο το οποίο περιέχει κάποια στοιχεία για αυτόν που θέλει να μάθει. Ισως δεν είναι πολύ κατατοπιστικά αλλά λέει αρκετά πράγματα.
ΕΠΙΣΗΣ, ΚΑΤΙ ΙΣΩΣ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ:
ΕΧΕΙ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ ΤΩΝ ΣΥΜΒΑΝΤΩΝ?
εμένα μου συνέβαινε κοντά στο Πασχα και τον Οκτώβριο...
δεν ξέρω αν σας λέει κάτι αυτό, παντως πιστεύω στο Καλό και στο Κακό.
Και αυτό σίγουρα δεν είναι ούτε ξωτικό, ούτε βρικόλακας - ενεργειακός-είναι πνεύμα για μένα πάντα. Οσο για τα ψαλίδια κάτι έχω ακούσει αλλά δεν γνωρίζω τη σημασία τους.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2003, 23:49:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΦΙΛΗ Persa ΟΠΩΣ ΕΧΩ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΜΟΥ.
ΣΕ ΠΟΛΛΕΣ ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΛΙΓΑ ΠΟΥ ΞΕΡΩ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ ΣΕ ΠΟΛΛΕΣ ΠΑΡΑΔΩΣΕΙΣ ΑΛΛΩΝ ΛΑΩΝ.
ΕΚΕΙ ΟΜΙΛΟΥΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΚΙΑ.
ΚΑΙ ΒΑΖΟΥΝ ΠΑΝΤΑ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟ ΣΤΡΩΜΑ ΤΟΥΣ ΕΝΑ ΨΑΛΙΔΙ Η ΕΝΑ ΜΑΧΑΙΡΙ.
ΩΣ ΑΠΟΤΡΕΠΤΙΚΟ ΤΗΣ ΣΚΙΑΣ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

** ΦΩΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΦΩΣ**
** ΕΑΝ ΝΙΟΣΕΙΣ ΤΗΣ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ**Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

XPONHS_kal
Νέο Μέλος


14 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2003, 00:07:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους XPONHS_kal  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος XPONHS_kal  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος XPONHS_kal  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κατ' αρχήν καλησπέρα σας.
Σαν νέο μέλος στο forum να σας χαιρετίσω και να καταθέσω κι εγώ
κάποια πράγματα για το συγκεκριμένο θέμα.
Και πρώτα απ΄ όλα, καλά θα ήταν όσοι δεν το έχουν πάθει,
να μην το περιγελούν.
Ούτε επιστήμονας είμαι στο θέμα, ούτε έχω φάει τα νιάτα μου
ψάχνοντας την απάντηση.
Το μόνο που ξέρω ,είναι πώς υπάρχει αυτό το ... πράγμα( ? )και
έχει προβληματίσει αρκετό κόσμο (και απ' ότι βλέπω είναι και αρκετοί εδώ μέσα....)
Την πρώτη επαφή με αυτό το φαινόμενο την είχα στα 14 – 15 μου.
( Αν και είχα ακούσει γι αυτό και από πιο πριν , δεν είχα δώσει και μεγάλη σημασία.
Η γιαγιά μου θυμάμαι μέσα στις ιστορίες της από τα παλιά μου είχε πει αρκετές φορές γι αυτή την μαυροντυμένη που ερχόταν στον ύπνο καθόταν στο στήθος μας και έκοβε την ανάσα μας.
Μάλιστα θυμάμαι που μου έλεγε πως αν κάποιος κατάφερνε να της αρπάξει το μαντήλι που φορούσε, τότε η Μόρα θα μπορούσε να του δώσει ότι της ζητούσε για να το πάρει πίσω.)
Θυμάμαι πως ήταν καλοκαίρι , κοιμόμουν στο δωμάτιο μου με την πόρτα κλειστή (πρέπει να πω εδώ πως ήταν μια παλιά πόρτα με τζαμί και απ’ έξω φώτιζε το δωμάτιο η λάμπα από την κολόνα της ΔΕΗ που ήταν ακριβώς έξω από την μπαλκονόπορτα μας . Άρα είχε αρκετό φως στο δωμάτιο )όταν ένιωσα κάτι να μου πιέζει στην αρχή τα πόδια και μετά η πίεση να γίνετε όλο και πιο δυνατή και να ανεβαίνει προς τα πάνω.
Μετά από λίγο κατάλαβα πως δεν μπορούσα να κουνηθώ και ανοίγοντας τα μάτια μου είδα κάποια μορφή να είναι πάνω μου… να έχει κάτσει στο στήθος μου χωρίς όμως να κάνει κάποια ιδιαίτερη προσπάθεια να με σκάσει η κάτι τέτοιο …
Απλά ήταν σαν να ήθελε να μου δηλώσει την παρουσία της.
Τότε με έπιασε ένας πανικός ,άλλο πράγμα…
Προσπαθούσα να κουνηθώ … τίποτα … να φωνάξω… το ίδιο.
Μόνο τα μάτια μου μπορούσα να κινήσω. Προσπάθησα να την δω αλά δεν με κοίταζε
Ήταν στραμμένη προς τον τοίχο και απλά … καθότανε πάνω μου.
Το μόνο που κατάφερα ήταν να βγάλω έναν ψίθυρο κάτι σαν « βοήθεια »… που μάλλον μόνον εγώ την άκουγα…και το σφίξιμο να γίνεται όλο και πιο δυνατό.
Τελείως ξαφνικά προσπάθησα να ψελλίσω το « Πάτερ ημών..» και λέω ξαφνικά, γιατί ποτέ δεν ήμουν της θρησκείας το αντίθετο μάλιστα …έβριζα κ.λ.π.
Αλά βλέπετε στα δύσκολα πάντα ….τέλος πάντων.
Τότε … ένιωσα να φεύγει από πάνω μου …να με ελευθερώνει.
Δεν ξέρω αν ήταν το « πάτερ ημών» που πήγα να ψελλίσω η κάτι άλλο …αλλά αυτό
που ξέρω είναι πως με άφησε και έφυγε….
Περιττό να σας πω ότι όχι μόνο δεν κοιμήθηκα έως ότου ξημέρωσε , αλλά έκανα και πολύ καιρό να το ξεπεράσω αυτό.
Η επόμενη φορά ήταν αρκετά χρόνια μετά , φαντάρος πλέων σε κάποιο φυλάκιο.
Εκεί ήρθε 2 – 3 φορές σε διάστημα ενός μηνός.
Μετά από συζητήσεις με αλλά παιδία ανακάλυψα ότι τουλάχιστον οι μισοί είχαν ζήσει παλιότερα αλλά και στο διάστημα που είχε συμβεί και σε μένα το ίδιο πράγμα…
Πρέπει να πω εδώ ότι ήταν ένα θέμα που μας απασχόλησε για αρκετό καιρό τότε.
Πέρασαν αρκετά χρόνια από τότε και μου έχει συμβεί άλλες 2 φορές με την πιο πρόσφατη πριν από 3 χρόνια.
Δεν ξέρω τι είναι … αλλά το μόνο που ξέρω είναι πως είναι κάτι κακό και έχει ταλαιπωρήσει αρκετά κόσμο.
Αυτά τα λίγα … και ευχαριστώ που με ανεχτήκατε ….. J
Φιλικά… Χρόνης


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Wolffaced
Μέλος 3ης Βαθμίδας

n/a
638 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2003, 00:30:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το φαινόμενο αυτό, δεν έχει καμμία σχέση με το υπερφυσικό και εξηγήτε από την επιστήμη και την ιατρική. Ονομάζεται sleep paralysis. Είναι παροδικό και δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας.

Σας γράφω από κάτω μερικά sites σχετικά με αυτήν το φαινόμενο:

http://www.abcnews.go.com/sections/living/DailyNews/sleepparalysis990411.html

http://sleepdisorders.about.com/msubparalysis.htm?once=true&

http://www.stanford.edu/~dement/paralysis.html

http://www.castleofspirits.com/sleep.html

Edited by - Wolffaced on 16/03/2003 00:36:01Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Aminoxy
Νέο Μέλος

Greece
5 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2003, 11:38:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Aminoxy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Agapitoi filoi,

Katarxin kalimera sas…

Otan protompika sto site ayto k epese to mati mou se ayto to mora-mola, den katalabaina peri tinos eprokeito. Otan omos diavasa tis apopseis sas, thymithika amesos k tin dikia mou empeiria, tin opoia otan tin dihghthika se kapoion, mou tin xaraktirise oxi os mora-mola alla os “skia”.
Telospanton, as min kollao sta ekastote onomata. Kateythian sto psito kalutera.

Einai gegonos oti kata tin diarkeia ton panellinion eksetaseon, eixa tromero agxos. I empeiria mou topotheteitai ekeino to kalokairi amesos meta tis eksetaseis, otan perimena tis baseis k dikaiologimena, to agxos den eixe fygei k poly apo pano mou. Ena brady, kata tis 3 ta ksimeromata, eniosa mia poly kaki parousia sto domatio. Oxi mono kaki, alla k moxthiri, eniosa oli tin mavrila tis trigyro. Ayto me anastatose. Ostoso den anoiksa ta matia mou. Tote, me ta matia kleista, eida san orama, mia skia apenanti mou me poly megala kokkina matia na me koitazoun gemata kakia. Petaxtika amesos apo to krevati k etrexa sto mpalkoni tou spitiou. Edo prepei na sas po oti exo idiaiteri agapi ston nixterino ourano k sta asteria. Opote, ypsosa to kefali mou ston ourano k me epiasan ta klamata. Eixa tromaxei para poly. Exo dei oneira k oneira, alla POTE k kanena oneiro den itan ikano na me tromaxei, poso mallon na me kanei na klapso.
Mesa sta klamata skeftika authormita na kano mia epiklisi sti nekri giagia mou, tin opoia niotho panta konta mou na me prostateuei k na me proeidipoiei sta oneira mou gia kati dyskolo pou erxetai. Opote, panta me to kefali strammeno ston asterismo tou Oriona, tin parakalesa noera na min erthei ksana i skia ayti k me tromaksei pali. Ekeini ti stigmi, epese ena asteri, akrivos sto simeio opou koitousa, dipla apo ti legomeni zoni tou Oriona, gia osous gnorizoun astronomia…Mporei na akougetai se kapoious travigmeno auto pou leo, alla itan alithino. To peftasteri ayto to exelava os simadi stin epiklisi mou k ektote, niotho pos mporo na koimamai afova. Eimai sigouri pos i giagia mou frontizei gi’ayto…
Ostoso, pote den mporesa na eksigiso ti itan ekeino to pragma pou me tromaxe toso poly. Skia ? Agxos ypervoliko ? Poios kserei…


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Persa
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
55 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2003, 15:37:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Persa  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
kalimera kai pali.
asxeta apo ola auta, to 3 fenetai pos exei simasia.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Φοίνιξ
Νέο Μέλος


24 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2003, 17:39:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Φοίνιξ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αφήστε τις προκαταλήψεις, κλείστε τον υπολογιστή και ανοίξτε κανένα σοβαρό, επιστημονικό βιβλίο να μάθετε πραγματικά.

Το μόνο που καταφέρνετε με το να αναμασάτε προκαταλήψεις και δεισιδαιμονίες είναι να παραμένετε υπόδουλοί τους. Εργαστείτε για να τις ξεπεράσετε και αυτό θα το πετύχετε με προσωπική εργασία και όχι μέσα από εδώ.

Οι μόνοι που χαίρονται από την αμάθεια είναι οι κηφήνες που ζουν (κυριολεκτικά) από τις "εσωτερικές" ανησυχίες ανθρώπων που δεν μελέτησαν τα φαινόμενα, δεν "είδαν" εντός τους για να μπορέσουν να γνωρίσουν τον εαυτό τους, τον κόσμο, το θεό. Ίσως τότε τό πέπλο της Ίσιδος αρθεί και οι ομίχλες του Avalon πέσουν...

Μη δώτε το άγιον τοις κυσί μηδέ βάλητε τους μαργαρίτας υμών έμπροσθεν των χοίρωνΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2003, 11:44:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ.


ΦΙΛΕ Φοίνιξ ΚΑΝΕΙΣ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΠΡΟΤΑΣΗ ΚΑΙ ΤΟΛΜΩ ΝΑ ΠΩ ΠΡΟΤΡΟΠΗ....

quote:
Αφήστε τις προκαταλήψεις, κλείστε τον υπολογιστή και ανοίξτε κανένα σοβαρό, επιστημονικό βιβλίο να μάθετε πραγματικά.

ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ......
ΑΣ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ.........

ΑΛΛΑ ΠΕΣ ΜΟΥ ΠΡΩΤΑ ΠΡΙΝ ΝΑ ΚΛΕΙΣΩ ΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΜΟΥ ΤΑ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΑ ΒΙΒΛΙΑ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΜΑ ΔΙΑΒΑΣΩ...
Η ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΣ ΜΕΡΙΚΑ ΑΠΟ ΤΑ ΒΙΒΛΙΑ ΠΟΥ ΚΡΙΝΕΙΣ ΕΣΥ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΩ.....

ΑNΑΜΕΝΩ ΦΙΛΕ ΜΟΥ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

** ΦΩΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΦΩΣ**
** ΕΑΝ ΝΙΟΣΕΙΣ ΤΗΣ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ**Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Wolffaced
Μέλος 3ης Βαθμίδας

n/a
638 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2003, 13:07:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Avatargr πήγαινε στα links που παρέθεσαω εκεί θα βρεις την επιστημονική εξήγηση για αυτό το φαινόμενο.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KaTaPeLoS
Νέο Μέλος

Cyprus
17 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/03/2003, 14:43:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KaTaPeLoS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Gia sas filoi mou...

Afto einai to proto minima mou sto Forum :)

tespa.. tha ithela na po kapia pragmata aposa pistevo gia tin Mora - i allios LILITH

Emfanizete sixna san mia kakasximi mavroforimeni gria.. , omos polloi andres pou etixan epithesi lene oti tin idan san mia omorfi neari kopella mia skotini skia ktl..

lipon.. i mora opos legete i protoplasti apo pollous.. , itan i proti gineka tou Adam pou ixe dioxthi apo ton paradiso oi logoi polloi ... kapioi lene epidi didakse ston Adam , meta apo prostagi tou satana, ton erota, oxi gia anaparagogi alla gia efxaristisi etsi eskorgise ton theo..

Afou ixe dioxthi, o adam ixe stenaxorithi toso poli, pou o theos ton lipithike kai etsi estile 3 arxaggelous ( an thimame kala ) gia na tin feroun piso s'afton... afti den dexthike.. kai oi arxaggeloi tin apilisan oti tha skotonan ta pedia tis ( pou ixe kani me ton Satana ) afti ksanarnithike.. kai etsi egine... skotosan ta pedia tis... tote orgismeni katarastike olous tous andres kai ta mora .. me thanato apo pniksimo!
legete oti tote o satanas tin pire tin ekane gineka tou kai arxontisa olon ton skotinon iparkseon, akoma legete oti i lilith egine kai to proto Vampir

sixna pigeni se andres pou peftoun Anaskella.. Tous metadidi Oramata, xoris na tous afisi na kimithoun..Paralii to soma tous,
( etsi emis nomizoume oti kimomaste kai vlepoume oniro) tote afti kathete sto stithos aftou kai tou perni tin "Anasa" sixna ta oramata pou metadidi einai to thima.. na kani erota me aftin ..( kai o logos einai giati tin ora tis ekspermatosis ( lol ) tou andra afinete Energia etsi tha mporouse na trafi kai afti..kai tin anasa ) episis epitithete se eggious ginekes , kai sto telos tes skotoni,

Tropos apofigis tis moras ?

iparxoun polla "ksorkia" kai prosefxes gia prostasia omos
legete oti to pio apotelesmatiko einai to na grapsis se ena ena xarti ta onomata ton triton aggelon pou estile o theos na tin vroun, ( O Σανβί, Σανσαβί kai o Σαμενκελάφ )ta onomata grafonte sinithos se Agelikani grafi se kathagiasmeni pergamini , apo kathagiasmeno melani , opou i pergamini topothetite pano apo to krevati ,i akoma xarasonte pano kapou sto krevati pou na fenonte

iparxi mia orea prosefxi pou oi pallioi elegan prin kimithoun, exis os eksis

MORA, MORA KAKAVOU
METRA T'ASTRA T'OURANOU
TIN FAKI TOU KILOU
TA VOTSALA TIS THALASSIS
KAI TIS PETRES TIS GIS.
KAI META ELA S'EMENA

tin psoefxi tin les 3is fores prin pesis gia ipno , mexri i mora na metrisi ola afta tha exi ksimerosi kai tha exis ksipnisi

Tora an esi "sinelthis" tin ora tis epithesis kamia prosefxi i alla den mporoun na se sosoun... alla mono to dikos sou tharos!
Kita tin mesa sta skotina tis matia... , diksetis oti den tin fovase.. Dioksetin me logia sklira!

tha ithela na po oti i mora ama sou efanisti mia fora.. sigoura tha iparksi kai 2i kai 3i..

aposo exo paratirisi omos apo prosopiki empiria.. meta apo kapies epithesis tis, i teleftea fora itan otan tin evrisa! ida ta skotina matia tis .. ego sinexisa na tin vrizo kai tote efige , apo tote Den mou exi kani ksana epithesi

afta...., signomi an sas kourasa:)

Sto epanidi


("Kane oti Thes, ma min epireasis tin elevtheri voulisi allou")KaTaPeLoS

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Loucas
Πλήρες Μέλος

Cyprus
1186 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/03/2003, 14:52:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loucas  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ ΚΑΤΑΠΕΛΛΕ.
ΤΕΛΙΚΑ ΣΕ ΕΠΕΙΣΑ ΝΑ ΣΥΜΕΤΑΣΧΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΚΑΙ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΚΑ.
ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΕ ΚΑΛΟΣΩΡΙΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΒΓΕΙΣ ΧΑΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ ΣΟΥ.

THE TRUTH IS OUT THERE.THE TRUTH IS FRONT OF YOUR EYES.OPEN YOUR EYES TO SEE IT. DON'T STAY BLIND.TRY.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KaTaPeLoS
Νέο Μέλος

Cyprus
17 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/03/2003, 15:13:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KaTaPeLoS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Efxaristo file louka :) ... heh nai telika me epises lol!:)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2003, 14:19:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ ΜΟΥ Wolffaced ΕΙΔΑ ΤΙΣ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΕΣ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ.
ΑΥΤΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΜΟΥ ΘΥΜΙΣΑΝ ?????????????
ΕΙΧΑΝ ΕΛΘΕΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΓΛΛΙΑ ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΑΓ. ΕΛΕΝΗ
ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑΝ ΜΕΡΗ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΠΥΡΟΒΑΣΙΑ.

]ΜΕ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΠΟΥ ΜΑΖΕΨΕ ΕΒΓΑΛΕ ΤΟ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΕΥΚΟΛΟ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΑΘΕΝΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΠΥΡΟΒΑΣΙΑ.
ΒΕΒΑΙΑ ΟΙ ΚΑΤΟΙΚΟΙ ΔΕΝ ΕΙΠΑΝ ΤΙΠΟΤΑ.
ΑΠΛΑ ΤΟΝ ΠΑΡΑΚΑΛΕΣΑΝ ΝΑ ΕΦΑΡΜΟΣΗ ΤΗΝ ΤΕΧΝΙΚΗ ΠΟΥ ΑΝΑΚΑΛΥΨΕ.

Ε ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΣΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΩ ΠΩΣ ΤΟΝ ΠΗΡΕ ΑΣΘΕΝΟΦΟΡΟ ΜΕ ΕΓΚΑΥΜΑΤΑ 2 ΒΑΘΜΟΥ ΣΤΑ ΠΕΛΜΑΤΑ.
ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑΦΑΝΗΚΕ ΜΕΤΑ ΤΟ ΣΥΜΒΑΝ ΑΥΤΟ.

ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΠΟΛΛΟΙ ΑΛΛΟΙ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕΣ ΑΠΟ ΕΠΩΝΥΜΑ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑ ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΒΡΗΚΑΝ ΤΙΣ ΛΥΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΤΕΧΝΙΚΗ ΤΗΣ ΠΥΡΟΒΑΣΙΑΣ.
ΑΛΛΑ ΠΟΤΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΦΑΡΜΟΣΕ Ο ΙΔΙΟΣ ΤΗΝ ΛΥΣΗ ΠΟΥ ΑΝΑΚΑΛΥΨΕ.
(ΚΑΙ ΤΑ 4 ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΑ ΤΑ ΕΧΕΙ ΔEΙΞΕΙ Η ΕΤ1 ΚΑΙ ΕΤ3 ΠΡΙΝ ΑΠΟ 3 ΧΡΟΝΙΑ)

ΦΙΛΕ KaTaPeLε KAΛΩΣ ΗΛΘΕΣ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΤΟΠΟ ΤΗΝ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗΣ.
ΘΑ ΧΑΡΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΣΟΥ ΓΙΑ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ.
ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΠΩΣ ΜΕ ΠΡΟΣΟΧΗ ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΘΑ ΤΑ ΔΙΑΒΑΣΟΥΜΕ.

ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΩΣ ΜΟΛΑ-ΜΟΛΑ ΤΗΝ ΛΙΛΙΘ.
ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΠΑΡΑΔΟΣΗ ΜΕ ΤΕΤΟΙΟ ΟΝΟΜΑ.
ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΠΟΛΥ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΥΤΟ ΠΕΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΝΑ ΑΝΑΤΡΕΞΩ.
ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΩΝ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΛΙΛΙΘ ΚΑΙ ΣΚΙΑ ..
ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΕΡΠΟΥΣΑ ΣΚΙΑ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

** ΦΩΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΦΩΣ**
** ΕΑΝ ΝΙΟΣΕΙΣ ΤΗΣ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ**Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KaTaPeLoS
Νέο Μέλος

Cyprus
17 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2003, 19:14:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KaTaPeLoS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
efxaristo gia to kalosorisma file AVATARGR

lipon endiaferousa istoselida einai afti tis nefelis
http://www.geocities.com/nefeliqe/Lilith.html
grafi arketes leptomeries gia tin lilith,

tora anaferes kati gia skies... ithela na po oti skies mpori na einai otidipote...
sinithos apo empiries allon anthropon kai aposo akousa.. anthropoi pou tous exoun episkeftoun skies, meta kati kako epathan, einai kati san prominima pos kati kako tha gini, s'afton pou tis ide..

Angels with you
KaTaPeLoS


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2003, 22:12:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΙΤΕ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΠΟΥ ΕΒΓΑΛΕΣ ΤΟ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΟΤΙ ΛΙΛΙΘ ΚΑΙ ΜΟΛΑ ΜΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ???????
ΤΗΝ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΩΣ ΤΗΝ ΣΚΟΤΙΝΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΟΥΜΕ ΩΣ ΜΟΛΑ ΜΟΛΑ....

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

** ΦΩΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΦΩΣ**
** ΕΑΝ ΝΙΟΣΕΙΣ ΤΗΣ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ**Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ananasss
Πλήρες Μέλος


884 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2003, 22:35:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ananasss  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
tin psoefxi tin les 3is fores prin pesis gia ipno , mexri i mora na metrisi ola afta tha exi ksimerosi kai tha exis ksipnisi


Τελικά είναι... χαμηλοτάτου επιπέδου (για να μιλήσω ευπρεπώς!) αυτή η ...Μόλα!

"Να'μαι καλά, να σ' αγαπώ..."

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΔΩΡΙΔΑ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Australia
174 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/04/2003, 05:10:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΔΩΡΙΔΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ό,τι κι αν είναι η ΜΟΡΑ ξέρω πως υπάρχεικαι την γνωρίζομε "μέσω κι έξω" στην οικογένειά μου. Η μαμά, εγώ, η αδελφή μου κι ο ένας από τους αδελφούς μας την συναντάμε συχνά.

Δεν μας συμβαίνει ποτέ βράδυ αλλά πάντοτε όταν πάιρνομε ένα μεσημεριάτικο υπνάκο. Δεν βλέπομε σκιές ή γριές, αλλά έχομε αυτό το δύσφορο κι έντονο συναίσθημα πως κάτι πλακώνει το στήθος μας. Πάντοτε φωνάζομε (ή νομίζουμε πως φωνάζομε) αυτόν που βρίσκεται δίπλα μας να μας ξυπνήσει. Πάντοτε έχομε την αίσθηση πως άπαξ και ξυπνήσουμε θα περάσει κι αυτό σημαίνει πως γνωρίζουμε πως κοιμόμαστε.
Κι ενώ προσπαθούμε να μιλήσουμε στο άτομο που βρίσκεται κοντά μας να μας ξυπνήσει μόλις καταφέρουμε και ξυπνήσουμε το άτομο αυτό δεν έχει ακούσει τίποτε από τις κραυγές μας. Στην διάρκεια της μόρας έχομε συνείδηση των πάντων γύρω μας όπως όταν είμαστε ξυπνητοί, μόνο που είμαστε ανίσχυροι.

Τέτοια είναι η δική μου εμπειρία. Και δεν άρχισε όταν ήμουνα μικρή αλλά τώρα που μεγάλωσα και γίνεται εντονότερη καθώς κυλούν τα χρόνια.

ΠΑΝ ΜΕΤΡΟΝ ΑΡΙΣΤΟΝ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/04/2003, 11:54:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΦΙΛΕ anana ΑΠΟ ΟΤΙ ΒΛΕΠΕΙΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΕΣ ΜΑΡΤΥΡΙΕΣ ΦΙΛΩΝ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ.

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΑΝΑΦΕΡΩ ΤΙΣ ΕΡΕΥΝΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΥΡΟΒΑΣΙΑ ΣΕ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΜΟΥ.

ΑΛΛΑ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΤΕΤΟΙΑ ΘΕΜΑΤΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΑ ΠΡΟΣΕΓΓΙΖΟΥΜΕ
ΜΕ ΚΑΘΑΡΟ ΜΙΑΛΟ ΚΑΙ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΟΠΟΙΟΥΣ ΔΟΓΜΑΤΙΣΜΟΥΣ....
ΔΟΓΜΑΤΙΣΜΟΥΣ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΟΥΣ Η ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΟΦΑΝΕΙΣ...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

** ΦΩΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΦΩΣ**
** ΕΑΝ ΝΙΟΣΕΙΣ ΤΗΣ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ**

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ananasss
Πλήρες Μέλος


884 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/04/2003, 12:35:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ananasss  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ ΑΒΑΤΑΡ (τώρα γνωρίζουμε όλοι και την όψη σου!)
αυτό που μου φάνηκε "αστείο" είναι πως με την συγκεκριμένη "προσευχή"
quote:
MORA, MORA KAKAVOU
METRA T'ASTRA T'OURANOU
TIN FAKI TOU KILOU
TA VOTSALA TIS THALASSIS
KAI TIS PETRES TIS GIS.
KAI META ELA S'EMENA

ξεγελάμε αυτήν τη... Μόρα-Μόλα, την στέλνουμε να τα μετρήσει όλα αυτά και έτσι γλυτώνουμε το εγκεφαλικό!

Για να εξηγηθώ, δεν αμφισβητώ πάντως πως υπάρχουν οι εμπειρίες σ' αυτό που λέμε: "με πλάκωσε η σκιά μου"...!

Το έχω βιώσει κι εγώ άλλωστε (σπάνια ευτυχώς), κι είναι από τους χειρότερους εφιάλτες!

"Να'μαι καλά, να σ' αγαπώ..."

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Wolffaced
Μέλος 3ης Βαθμίδας

n/a
638 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/04/2003, 13:21:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

http://www.abcnews.go.com/sections/living/DailyNews/sleepparalysis990411.html

http://sleepdisorders.about.com/msubparalysis.htm?once=true&

http://www.stanford.edu/~dement/paralysis.html

http://www.castleofspirits.com/sleep.html


Έκανε άραγε κανείς τον κόπο να πάει να δει και την επιστημονική άποψη; Για να μην φοβάστε δηλαδή...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/04/2003, 14:23:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ.

ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΦΙΛΕ ΑΝΑΝΑ ΣΥΓΝΩΜΗ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΜΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΠΩΣ ΣΕ ΠΡΟΣΒΑΛΛΑ.
ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΠΟΙΗΜΑ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΣ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΕΝΑ ΛΑΟΓΡΑΦΙΚΟ ΣΤΟΙΧΕΙΟ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ ΜΑΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΕΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΝΕΟ Η ΜΟΡΑ ΜΟΛΑ ΑΛΛΑ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΑΝ ΚΑΙ ΠΟΙΟ ΠΑΛΙΑ.

ΦΙΛΕ ΜΟΥ Wolffaced ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΑ ΚΑΘΑΡΑ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΤΩΝ SITES ΠΟΥ ΕΚΑΝΕΣ ΤΟΝ ΚΟΠΟ ΝΑ ΜΑΣ ΤΑ ΔΩΣΕΙΣ.

ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΥΤΟ ΣΟΥ ΕΔΩΣΑ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

** ΦΩΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΦΩΣ**
** ΕΑΝ ΝΙΟΣΕΙΣ ΤΗΣ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ**

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KaTaPeLoS
Νέο Μέλος

Cyprus
17 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/04/2003, 17:57:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KaTaPeLoS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"ΤΗΝ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΩΣ ΤΗΝ ΣΚΟΤΙΝΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΟΥΜΕ ΩΣ ΜΟΛΑ ΜΟΛΑ..." File Avatargr, an theorisis tous Demones os skotini energia.. i kati paromio to idio pragma einai kai i mora, xmm katakrivia to kimeno lei gia tin lilith, tora "LEGETE" oti i lilith einai i mora, gia ton logo oti exoun polla kina xaraktiristika, opos i epithesi tous, o tropos parousias tous, akoma an den kano lathos se kapia apokrifa kimena i LILITH legete kai os MORA ...,

heh nai pragmati anana einai astia i prosefxi kai gia emena alla.. aftin tin xrisimopiisan polloi kai ixan kala apotelesmata,


agapiti ΔΩΡΙΔΑ den ksero, alla kati mou lei oti Afto pou sou tixeni den einai logo tis moras , alla perisotero san ASTRIKI PROVOLI,
otan ginete mipos niothis analafri?, ti vlepis giro sou ? ta antikimena ktl?, mporis na dosis leptomeries giafto pou ginete?


Pisteve kai mi, EREVNA
KaTaPeLoS

Edited by - KaTaPeLoS on 02/04/2003 16:42:42Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/04/2003, 18:47:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
''ΜΟΡΑ'',MOY THIMIZEI THN ΜΟΡΜΩ(ΑΚΟΛΟΥΘΟ ΤΗΣ ΕΚΑΤΗΣ)
POLA PARAGOGA LEKTIKA EXOUN PROELTHEI APO AYTO TO ONOMA.
MORMOLIKION.KAI AS MHN XEXNAME TON ''MORMOLI''
KAI ME ALES ONOMASIES...OPOS..Η ΕΜΠΟΥΣΑ,Η ΛΑΜΙΑ...
ALOTE ME THS IDIES IDIOTITES KAI ALOTE ME PARAPLISIES.
OTAN H PRAGMATIKOTITA GINETE MYTHOS KAI O MYTHOS THRILOS...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 14 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1386719
Maintained by Digital Alchemy