ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 Mora - Mola απλά παραίσθηση ή πραγματικότητα...
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 14
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/10/2003, 09:37:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε/η inandabove εσύ είσαι απόλυτα δικαιολογημένος!!!

* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

judas
Νέο Μέλος


7 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/10/2003, 12:30:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους judas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

GIA TO FILO JUDA: OPOU YPARXEI KAPNOS, YPARXEI FWTIA

(PS: SORRY GIA TA GREENGLISH EIRINI MOU, ALLA EIMAI STO EKSWTERIKO KAI TA WINDOWS EINAI STA AGGLIKA)




AGAPITE inadabove I APANTISI SOU OMOLOGO OTI INE AKSIA 8AVMASMOU KE SAN EPIXIRIMA STEKI APOLITA KE OMOLOGO OTI ME APOSTOMOSE OS EK TOUTOU DEN EXO NA APANTISO TIPOTA KE DEN EXO PARA NA SE SINXARO GIA TIN TOSO MEGALI DIAVGIA STIN SKEPSI SOU KE IME PEPISMENOS OTI SINOMILO ME ENA POLI MEGALO GNOSTI OLON TON 8EMATON POU 8IGIS KE ENAN AN8ROPO EKSERETIKIS NOIMOSINIS
PRAGMATIKA EVGE
KE NA MIRAZIS PANTA ETSI APLOXERA TIS GNOSIS SOU KE TIN NOIMOSINI SOU ME EMAS TOUS ADAIS
NA ISE KALA

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

judas
Νέο Μέλος


7 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/10/2003, 12:34:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους judas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Φίλε/η inandabove εσύ είσαι απόλυτα δικαιολογημένος!!!

* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~



AGAPITI IRINI EGO IME ADIKIOLOGITOS ALA LOGO KAKIS SINI8IAS GRAFO ME ELINIKA ALOU TIPOU SOU IPOSXOME KAPIA STIGMI NA ALAKSO KE NA GRAFO PARADOSIAKA ELINIKA TOU IPE8ROU....
ALA EPIDI DEN EXO XRONO TORA KE EPIDI GRAFO PIO GRIGORA ME ELINIKA TETIOU TIPOU SE PARAKALO LIGO IPOMONI KE OLA 8A PANE KALA...
NA ISE KALA

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

inandabove
Μέλος 2ης Βαθμίδας


187 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/10/2003, 13:13:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους inandabove  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος inandabove  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
FILE JUDA..............
XAIROMAI POU PENTE LEKSEIS EDWSAN TOSI TROFI GIA SKEPSI
(FOOD FOR THOUGHT, POU LENE KAI OI AGGLOI!)

ENTYPWSIASTIKA!


POLLA FILIA

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

vogias
Νέο Μέλος


7 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2003, 12:01:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους vogias  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

KANIS DEN ENDIAFERETE GIA AFTA POU POULAS KE KANIS DEN 8A TA AGORASI

Φίλε JUDAS...

πιστεύω ότι εδώ μέσα κανείς δεν "πουλάει" ή "αγοράζει" τίποτα...

Προσωπικά δεν με νοιάζει αν με πιστεύεις ή όχι. Ούτε παρέθεσα την εμπειρία μου για να πείσω κάποιον. Αλλά για να βρίσκεσαι και εσύ σ'αυτόν το χώρο, κάτι θα ψάχνεις έτσι δεν είναι????

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2003, 12:40:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
πιστεύω ότι εδώ μέσα κανείς δεν "πουλάει" ή "αγοράζει" τίποτα...

Προσωπικά δεν με νοιάζει αν με πιστεύεις ή όχι. Ούτε παρέθεσα την εμπειρία μου για να πείσω κάποιον. Αλλά για να βρίσκεσαι και εσύ σ'αυτόν το χώρο, κάτι θα ψάχνεις έτσι δεν είναι????


Μα φυσικά... ψάχνει άτομα ώστε να μπορέσει να τα ειρωνευτεί και φυσικά να δείξει το υψηλό επίπεδό του.

* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

moebius 1
Μέλος 1ης Βαθμίδας


135 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2003, 14:26:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους moebius 1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Επίπεδο...δαπέδου, δηλαδή?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2003, 14:45:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

judas
Νέο Μέλος


7 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2003, 17:01:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους judas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
AGAPITOI SINAN8ROPOI AN 8ELETE NA PEKSETE TETIA PEXNIDIA.TOU TIPOU XARAKTIRIZOUME GIA NA XARAKTIRIZOUME PROFANOS VARIESTE KE DEN EXETE NA PITE KATI EPIKODOMITIKO EGO APLA KATA8ESA TIN APOPSI MOU KE PERIMENO ANTILOGO ME EPIXIRIMATA OXI VLAKOIDESTATES APANTISIS

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2003, 12:49:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συνάνθρωπε juda σχολιάζεις εσύ τις απαντήσεις μας ως ανόητες, που τα τελευταία σου μηνύματα σε αυτό το θέμα είναι σαρκαστικά και μόνο?! Ας γελάσω!

[/quote]
AGAPITE inadabove I APANTISI SOU OMOLOGO OTI INE AKSIA 8AVMASMOU KE SAN EPIXIRIMA STEKI APOLITA KE OMOLOGO OTI ME APOSTOMOSE OS EK TOUTOU DEN EXO NA APANTISO TIPOTA KE DEN EXO PARA NA SE SINXARO GIA TIN TOSO MEGALI DIAVGIA STIN SKEPSI SOU KE IME PEPISMENOS OTI SINOMILO ME ENA POLI MEGALO GNOSTI OLON TON 8EMATON POU 8IGIS KE ENAN AN8ROPO EKSERETIKIS NOIMOSINIS
PRAGMATIKA EVGE
KE NA MIRAZIS PANTA ETSI APLOXERA TIS GNOSIS SOU KE TIN NOIMOSINI SOU ME EMAS TOUS ADAIS
NA ISE KALA[/quote]

* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

vogias
Νέο Μέλος


7 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/11/2003, 00:13:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους vogias  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κάνοντας μια μικρή αναδρομή σε καταχωρίσεις που έγιναν στο forum κατα καιρούς, συνάντησα μία του φίλου Wolffaced...

quote:
Το φαινόμενο αυτό, δεν έχει καμμία σχέση με το υπερφυσικό και εξηγήτε από την επιστήμη και την ιατρική. Ονομάζεται sleep paralysis. Είναι παροδικό και δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας.

Σας γράφω από κάτω μερικά sites σχετικά με αυτήν το φαινόμενο:

http://www.abcnews.go.com/sections/living/DailyNews/sleepparalysis990411.html

http://sleepdisorders.about.com/msubparalysis.htm?once=true&

http://www.stanford.edu/~dement/paralysis.html

http://www.castleofspirits.com/sleep.html


Πράγματι επισκεύτηκα τις εν λόγω σελίδες και με ενδιαφέρον διάβασα τα όσα γράφονται εκεί. Ομολογώ ότι είμαι μπερδεμένος όσο ποτέ.

Τελικά είναι διαταραχή του ύπνου ή υπαρκτό φαινόμενό? Και αν είναι διαταραχή, όπως πιστεύεται, γιατί ολοι μα όλοι που είχαν την εμπειρία αναφέρουν τα ίδια συμπτώματα με ακριβώς τις ίδιες φιγούρες, - έχουν περιγραφεί με λεπτομέρια και είναι οι ίδιες για όλους όσους το έζησαν, και του εαυτού μου συμπεριλαμβανόμενου-.

Πρεπει να υπάρχει μια κοινή προέλευση συνεπώς, ίσως στο DNA ώς κληρονομικό χαρακτηριστικό από τότε που εμφανίστηκαν οι πρώτοι άνθρωποι.

Άραγε υπάρχει τρόπος να καλέσεις τη Μόρα συνειδητά στον ύπνο σου? Αν ναι ποιος είναι αυτος????

΄Οσο για τον φίλο Judas θα έπρεπε να αλλάξει το Ιούδας σε ... Άπιστος Θωμάς μάλλον. (Χωρίς κακία φίλε μου)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αδράστεια
Νέο Μέλος

Greece
11 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/11/2003, 20:06:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Αδράστεια  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας! Το θέμα της έρπουσας σκιας (αυτή η ονομασία ταιριάζει γάντι στο φαινόμενο)με απασχολεί από τότε που ήμουν 20 χρονών και μου συνέβει για πρώτη φορά και τελευταία φορά. Διαβάζοντας τις μαρτυρίες από την αρχή,νιώθω ότι είμαι από τους λίγους που είδα από που μπήκε πριν αρχίσει αυτό το βασανιστηκό πλάκωμα. Αυτό σε απάντηση ίσως αυτών που δυσπιστούν και υποστηρίζουν ότι βγαίνει από το μυαλό μας η εμπειρία. Κοιμόμουν στο σπίτι της γιαγιας μου και στο διπλανό διαμέρισμα κοιμόταν η μητέρα μου. Αργά το βράδυ μισανοίγω τα μάτια μου και βλέπω το κόκκινο φως από το εικόνισμα της γιαγιάς.Είμαι ξύπνια γιατί αισθάνομαι τον περιβάλλοντα χώρο.Το κρεββάτι είναι δίπλα στην μπαλκονόπορτα η οποία είναι κλειστή και το στόρυ επίσης. Εκείνη τη στιγμή αντιλαμβάνομαι μια έρπουσα σκιά να εισχωρεί στο δωμάτιο από την μπαλκονόπορτα και αμέσως μετά αρχίζει και έρπει πάνω στο κρεββάτι μου. Καθώς ανεβαίνει αρχίζει να παραλύει το σώμα μου από τα ακροδάχτυλά μου και συνεχίζει προς τα πάνω. Έχω την αίσθηση του ξένου ,του κάκού και του επερχόμενου θανάτου αν δεν αντιδράσω πριν φτάσει στο στήθος μου.Κάτι μου έλεγε ότι αν δεν αντιδράσω έγκαιρα θα πεθαινα επιτόπου τη στιγμή που θα περνούσε πάνω από το θώρακά μου. Η γιαγιά συνεχίζει τον ύπνο της.Αρχίζω να ρωτάω με το μυαλό μου απεγνωσμένα τι θέλει από μένα,γιατί ήρθε και άλλα τέτοια, όμως αυτή συνεχίζει ν'ανεβαίνει. Την ώρα που νιώθω πως δεν πρόκειται να με αφήσει ήσυχη αν δεν μου κάνει κακό πετάγομαι από το κρεββάτι 1 μέτρο μακρυά και της φωνάζω με όλη μου την δύναμη τι θέλει από μένα, γιατί ήρθε και να με αφήσει ήσυχη.Στιγμιαία η σκιά εξαφανίζεται και έχω μια σιγουριά ότι έφυγε γιατί τρόμαξε. Επίσης νιώθω γεμάτη θυμό και έχω μια άγρια χαρά επιτυχίας.Πετάγεται η γιαγιά και την ίδια ώρα ξυπνάει και η μαμά από τις φωνές.Δεν είπα τίποτα ,δεν με ρώτησαν τίποτα παραπάνω.Ξέροντας ότι δεν πρόκειται να συμβεί τίποτε άλλο και παράξενα γαληνεμένη συνεχίζω τον ύπνο μου.
Η θύμηση του γεγονότος δεν είναι καθόλου ευχάριστη . Δεν ξέρω τι ήταν απλά το μετάφέρω σαν εμπειρία πέρα για πέρα αλήθινη.
Πριν από λίγο καιρό διάβασα τυχαία σ'ένα περιοδικό πως η κάλύτερη δυνατή αντιμετώπιση είναι αυτή που έκανα. Τότε το έπραξα από το αίσθημα της άμυνας και αυτοσυντήρησης που ένιωσα εκείνη τη στιγμή.Και ξέρω πως ήταν το σωστό.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αδράστεια
Νέο Μέλος

Greece
11 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2003, 13:27:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Αδράστεια  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα ήθελα να ρωτήσω επίσης κάτι.
Γιατί να υπάρχει το αίσθημα της εισβολής από κάπου;
Αν είναι απλά μια κατάσταση ύπνου ,κακής στάσης ή τέλος πάντων αν ξεκινάει από τον οργανισμό μας το φυσικό θα ήταν απλά να νιώσεις μουδιασμένος ή ένα σου μέλος πλακωμένο.Η διαφορά ειναι καταφανώς αισθητή διότι σ'εμάς που συνέβει όπως συνέβει το φαινόμενο υπήρξαν στα μετέπειτα χρόνια και όλες οι άλλες φυσιολογικές αισθήσεις της κατάστασης του ύπνου και νομίζω ότι ξεχωρίζουμε το διαφορετικό.
Όμως η αίσθησή μου είναι ότι δεν μπορεί να υπάρξει κάποια ικανοποιητική εξήγηση για την προέλευση του φαινομένου. Σε όποιον το βίωσε η ιατρική ερμηνεία είναι απορριπτέα μιας εξαρχής ή απλα δυσπιστούμε απέναντί της κι έτσι απλά το δεχόμαστε σαν κάτι που απλά δυστυχώς συνέβη.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

vogias
Νέο Μέλος


7 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2003, 18:59:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους vogias  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μακάρι να μπορουσε κανεις να απαντήσει σ'αυτες και σε αλλες πολλες ερωτήσεις αναφορικά με το συγκεκριμένο "φαινόμενο". Πιστεύω ότι για να μάθω περισσότερα, θα πρέπει να ξαναζήσω την ίδια εμπειρία. Μόνο που αυτή τη φορά θα είμαι λιγάκι πιο προετοιμασμένος και θα προσπαθήσω να αντιδράσω ψύχραιμα ώστε να μππορέσω να βρώ κάποια εξήγηση. Γιατι την πρώτη και μοναδική φορά που μου συνέβει... "τα είδα όλα κωλυόμενα"!!!!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Crystal_tear
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
250 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/12/2003, 13:17:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Crystal_tear  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τι οικείο θέμα :)

Είδα το θέμα εδώ και αρκετό καιρό αλλά δεν πείρα θέση. Η επίσκεψη της μόρας μου είναι κάτι οικείο το έχω πάθει αρκετές φορές τόσες που δε θυμάμαι την πρώτη φορά.
Από πληροφορίες έμαθα ότι είναι ένα φαινόμενο που παρουσιάζετε μόνο στα Βαλκάνια. Νόμιζα ότι είναι ψέμα. Αν και εμένα δε μου συνέβη στην πολύμηνη παραμονή μου στο Μεξικό.
Θυμάμαι ένα βράδυ από τα πολλά που το έχω πάθει ήταν μια από αυτές της εμπειρίες που έχετε αναφέρει δηλαδή η παρουσία μιας κακίες οντότητας δε με άφηνε να κουνηθώ. Συνήθως αυτή την παρουσία την αισθάνομαι «μαύρη» το έπαθα όμως και μια άλλη φορά στην οποία αισθανόμουνα μια φωτεινή παρουσία με διαφορετικά συμπτώματα, όταν αισθάνθηκα την φώτιση παρουσία ενώ δεν ένιωθα βάρος προσπάθησα να αντιδράσω τότε μούδιασα όσο αντιστεκόμουνα τόσο μούδιαζα , μετά από λίγα δεύτερα χαλάρωσα, είχα καταλάβει καλά ότι αν δεν το έκανα μπορεί να είχα σοβαρό πρόβλημα. Έφυγε και ως μεγάλη μου έκπληξη δε μου άφησε αίσθημα τρόμου.
Κάποια ρωτείσαι αν μπορεί να γίνει συνειδητή επίκληση μόρας εγώ το έχω κάνει και όσο παράξενο και αν φαίνεται ήταν μέρα βρισκόμουνα σε υπεραστικό λεωφορείο και ξύπνησα γιατί αισθάνθηκα κακή παρουσία, ξανά κλείνω τα μάτια μου και λέω τώρα που είναι μέρα έλα να παλέψουμε. Πριν με πάρει καλά καλά ο ύπνος αισθάνομαι τα προαναφερθέντα αισθήματα. Αυτό έγινε 2 φορές και από τότε δεν με ξανά ταλαιπωρείσαι. Το θέμα όμως με έχει απασχόληση πολύ , έφτασε λοιπόν και στα αυτιά ενός θειου μου ο οποίος μου είπε ότι το παθαίνω και αυτός. Μετά από μια σεξουαλική επαφή με κάποια γυναίκα. Πως κατάλαβε ότι ήταν αυτή η αιτία? Μετά από κάθε επίθεση μόρας παρουσιάζονταν στο σώμα του μελανιές, όμοιες με αυτές που είχε και η γυναίκα με την οποία έκανε ερωτά πριν αρχίσουν οι μόρες.
Μέχρι χθες νόμιζα ότι ήταν μόρες, σήμερα αμφιβάλω, διαβάζω ένα βιβλίο της Dion Fortune το οποίο λέγετε “Ψυχική Αυτοάμυνα” και το οποίο με έκανε να πιστεύω ότι ΙΣΩΣ είναι ψυχικές επιθέσεις και όχι μόρες. Έχουν όλα τα στοιχεία για να είναι… αλλά έχω και κάποια κενά. Αν κάποιος γνωρίζει κάτι ας το αναφέρει.
Θα ήθελα να κάνω μια παράκληση μέρες τώρα ψάχνω να βρω ένα ξόρκι το οποίο μάλιστα μου είπε ένας φίλος μου ότι δούλεψε στον πατέρα του και μάλιστα με τρομακτική επιτυχία. Αλλά δύστυχος δεν το έχω ακόμη στα χέρια μου. Αν κάποιος μπορεί μας παραθέσει απλές μεθόδους εξορκισμού ας το κάνει.
Το μήνυμα μου είναι πολύ μεγάλο για να πω και αλλά. Αυτά προς το παρόν


Φιλικά Νίκος

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/12/2003, 12:28:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Απίστευτη σκέψη οτι κάτι τέτοιο μπορεί να συμβαίνει μόνο στα Βαλκάνια! Δεν το είχα σκεφτεί ποτέ!

Φίλε Νίκο, από τι είδους πληροφορίες το έμαθες αυτό? Πραγματικά αν όντως αληθεύει κάτι τέτοιο χρειάζεται πολύ σκεψη, το γιατί!

* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Crystal_tear
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
250 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/12/2003, 15:03:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Crystal_tear  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μου το είπε ο θείος μου προ αναφέρετε στο στην προηγούμενη απάντηση μου. Το άκουσε σε μια εκπομπή στην τηλεόραση. Μάλλον αυτός που το είπε δεν ήταν κάποιος άσχετος. Προφανώς θα είχε ασχοληθεί με το θέμα και θα παρατήρησε ότι δε σημειώθηκαν αναφορές για κάτι τέτοιο σε περιοχές εκτός Βαλκανίων.
Είναι δυνατόν όμως να συμβαίνει κάτι τέτοιο μόνο στα Βαλκάνια. ?


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SuperNaturaL
Νέο Μέλος

Greece
6 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/01/2004, 12:51:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SuperNaturaL  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα παιδιά.. Είμαι νέο μέλος και διαβάζοντας το συγκεκριμένο θέμα μου ξύπνησαν μνήμες που είχαν σβηστεί εντελώς από το μυαλό μου.. Έτσι αν και παλιό το θέμα αυτό αποφάσισα να γίνω μέλος και να γράψω στο forum. Αυτή η σκιά που ονομάζεται και Μώρα είναι γνωστή σε μένα και με το όνομα Ταβάρα (όπως είχε αναφέρει και κάποιο άλλο μέλος) ή κάπως έτσι. Θυμάμαι λοιπόν όταν ήμασταν πολύ μικροί που μαζευόμασταν τα βράδια και λέγαμε τέτοιου είδους ιστοριούλες.. Κάποιος λοιπόν είχε αναφέρει και για τη Μώρα λέγοντας ότι θεωρείται η γυναίκα του διαβόλου και πως εμφανίζεται ΜΟΝΟ κατά τη διάρκεια του ύπνου και αυτό για να αιφνιδιάζει τα θύματά της. Χαρακτηριστικό της, μας έλεγε, είναι το ότι έχει μια τρύπα σε μία από τις 2 παλάμες της. Μας είχε πει επίσης ότι η Μώρα εμφανίζεται κυρίως σε άτομα που δεν έχουν βαπτιστεί (προφανώς όχι νεογνά) αλλά απ'ότι διαβάζω εδώ στο forum αυτό δεν είναι κάτι που ισχύει.. Αυτό που κάνει λοιπόν είναι να προσπαθεί να πνίξει το θύμα της ενώ αυτό κοιμάται.. Και όταν τον ρωτήσαμε αν μπορεί να αντιμετωπιστεί μας είπε πως αρκεί να πεις μια προσευχή για να φύγει... Όλα αυτά που σας έγραψα μόλις τώρα τα έχω ακούσει εδώ και αρκετά χρόνια.. απ'ότι βλέπω όμως υπάρχουν πολλές ομοιότητες και με ιστορίες που διάβασα πριν λίγο στο forum αυτό.. Αυτά είχα να σας πω για το θέμα ..


Υ.Γ. Αν μπορεί κάποιος ας με βοηθήσει με τη Foto! βάζω το URL μεταξύ των img και /img (βάζω και τις αγκίλες) αλλά και πάλι δεν βγαίνει :) thanx


Edited by - SuperNaturaL on 12/01/2004 03:54:56Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Alxnks
Νέο Μέλος

Greece
4 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/01/2004, 16:22:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Alxnks  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
paidia.. kai sorry gia ta greeklish, alla eida kapoion pou zitouse to poiimataki gia ti mora. to eixa vrei palia edo sto forum kai to exo sosei, einai to eksis

MORA, MORA KAKAVOU
METRA T'ASTRA T'OURANOU
TIN FAKI TOU KILOU
TA VOTSALA TIS THALASSIS
KAI TIS PETRES TIS GIS.
KAI META ELA S'EMENA

to les 3 fores otan einai na ksaploseis. den ksero an pianei alla to to xo pei arketes fores.
episis na po oti den isxiei auto pou eipothike oti simvainei mono sta valkania, giati poli apla emena mou sinevei stin agglia opou spoudazo prin 4 peripou xronia. elpizo fisika na min ksanasimvei...poli asximo aisthima.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Alxnks
Νέο Μέλος

Greece
4 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/01/2004, 16:26:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Alxnks  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

paidia.. kai sorry gia ta greeklish, alla eida kapoion pou zitouse to poiimataki gia ti mora. to eixa vrei palia edo sto forum kai to exo sosei, einai to eksis

MORA, MORA KAKAVOU
METRA T'ASTRA T'OURANOU
TIN FAKI TOU KILOU
TA VOTSALA TIS THALASSIS
KAI TIS PETRES TIS GIS.
KAI META ELA S'EMENA

to les 3 fores otan einai na ksaploseis. den ksero an pianei alla to to xo pei arketes fores.
episis na po oti den isxiei auto pou eipothike oti simvainei mono sta valkania, giati poli apla emena mou sinevei stin agglia opou spoudazo prin 4 peripou xronia. elpizo fisika na min ksanasimvei...poli asximo aisthima.



na prostheso sto proigoumeno mou...
to poiimataki auto vasizetai sto oti mexri na ta metrisei ola auta i mora, exei ksimerosei, opote (kai afou erxetai mono vradi) exei perasei pia o kindinos tis 'episkepsis'.
elpizo na voithisa :)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Roan
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/01/2004, 10:55:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Roan  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σαν καινουργιο μελος κατ'αρχας σας χαιρετώ. Βρηκα αυτο το site μολις πριν απο μια βδομάδα και εχω εντυπωσιαστει.Δεν πιστευα πως υπαρχουν τοσα ατομα με αναλογες εμπειριες. τελοσπαντων. Θα ηθελα κι εγω να αναφερω ενα περιστατικό που βρηκα το θαρρος γραψω. Συνεβει οταν ημουν 4-5χρονών αλλα ακομα το θυμάμαι σαν τωρα. Ηταν γυρω στισ 3 το βραδυ. Ξαφνικα,χωρις λογο ξυπνησα και είδα κια σκια στον τοιχο απεναντι μου. Το περιεργο ειναι οτι δεν τρομαξα καθολου απλα το παρατηρουσα. Μετα απο 1-2 λεπτα εξαφανιστηκε. Δεν ξερω τι ηταν. Ισως και να ηταν της φαντασίας μου.Γενικα ειμαι ατομο που βασιζομαι στη λογικη αλλα... εξαλλου μου εχουν συμβεί κι αλλα παραξενα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SIMONA
Μέλος 2ης Βαθμίδας


370 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/01/2004, 12:43:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SIMONA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ!!!
ΔΙΑΒΑΣΑ ΤΟ ΤΟPIC KAI AΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΕ ΓΝΩΣΤΟ ΤΟ ΟΛΟ ΘΕΜΑ.ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ ΜΟΥ (ΒΟΡΕΙΑ) ΥΠΗΡΧΑΝ ΠΟΛΛΑ ΤΕΤΟΙΑ ΣΚΗΝΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΚΥΡΙΑ'ΜΩΡΑ'. ΥΠΗΡΞΑΝ ΚΑΙ ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΘΑΝΑΤΩΝ ΜΙΚΡΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ.

ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΓΩ ΧΘΕΣ ΠΟΥ ΗΜΟΥΝ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ ΜΟΥ ΡΩΤΗΣΑ ΤΗΝ ΓΙΑΓΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΗΣ ΖΗΤΗΣΑ ΝΑ ΑΝΑΤΡΕΞΕΙ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΤΗ ΞΕΡΕΙ ΓΙΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ....ΑΚΟΥΣΤΕ ΤΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ....

Η ΜΩΡΑ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΠΟΛΥ ΚΛΕΙΣΤΗ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΗΣ(ΕΜΕΝΕ ΜΟΝΗ ΤΗΣ ΑΠΟ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΗ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΗΤΑΝ ΛΙΓΟΜΙΛΗΤΗ)ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΙΔΙΑΙΤΕΡΕΣ ΣΧΕΣΕΙΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΚΑΤΟΙΚΟΥΣ ΤΟΥ ΧΩΡΙΟΥ ΤΗΣ (ΜΗΝ ΡΩΤΗΣΕΤΕ ΠΙΟ ΧΩΡΙΟ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ). ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΧΡΟΝΟΛΟΓΙΑ ΤΟΥ 1800 ΚΑΙ ΚΑΤΙ..ΛΕΓΕΤΕ ΠΩΣ ΕΝΑ ΒΡΑΔΥ ΠΟΥ ΠΗΓΕ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΗΣ ΞΥΠΝΗΣΑ ΤΑ ΞΗΜΕΡΩΜΑΤΑ ΚΑΙ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΤΡΕΧΕΙ ΚΑΤΑΤΡΟΜΑΓΜΕΝΗ,ΟΙ ΚΑΤΟΙΚΟΙ ΑΚΟΥΣΑΝ ΤΙΣ ΦΩΝΕΣ, ΒΓΗΚΑΝ ΕΞΩ ΚΑΙ ΕΝΑΣ ΓΕΙΤΟΝΑΣ ΤΗΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΡΩΤΗΣΕ ΤΗ ΣΥΝΕΒΑΙΝΕ...ΕΚΕΙΝΗ ΧΛΩΜΗ ΚΑΙ ΚΑΤΑΤΡΟΜΑΓΜΕΝΗ ΤΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΗΡΘΕ ΕΝΑΣ ΔΑΙΜΟΝΑΣ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΤΗΣ ΚΑΙ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΤΗΝ ΣΚΟΤΩΣΕΙ ΑΦΟΥ ΠΡΩΤΑ ΤΗΣ ΕΠΑΙΡΝΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΤΗΣ..ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΙΣΤΕΨΕ ΩΣΠΟΥ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΕΡΙΚΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΦΑΝΗΚΕ Η ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ..ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΨΕ ΟΜΩΣ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΑΝ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΠΑΙΔΙ ΚΑΠΟΙΟΥ ΠΟΥ ΠΗΓΕ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΓΙΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ..ΕΚΕΙΝΗ ΓΕΝΝΗΣΕ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 3 ΜΗΝΕΣ ΞΥΠΝΗΣΕ ΚΑΙ ΕΙΔΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ (ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ) ΝΑ ΛΕΙΠΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑ..ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΤΗΣ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΒΑΛΕΙ ΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΠΙΣΩ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΙΑ ΦΩΤΙΑ ΠΕΤΑΧΤΗΚΕ ΣΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΤΗΣ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΗ ΕΒΑΛΕ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΗΣ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΙ ΜΙΑ ΤΡΥΠΑ Η ΠΑΛΑΜΗ ΤΟΥ ΕΝΟΣ ΧΕΡΙΟΥ ΤΗΣ...ΛΙΠΟΘΥΜΗΣΕ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΣΥΝΗΛΘΕ ΕΙΔΕ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΤΗΣ ΠΝΙΓΜΕΝΟ ΣΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑ ΤΟΥ....ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΠΕΘΑΝΕ ΑΛΛΑ ΠΡΙΝ ΠΕΘΑΝΕΙ ΕΙΠΕ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ ΣΕ ΜΙΑ ΓΕΙΤΟΝΙΣΣΑ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΔΙΠΛΑ ΤΗΣ ΛΙΓΟ ΠΡΙΝ ΠΕΘΑΝΕΙ ''ΘΑ ΞΑΝΑΓΥΡΙΣΩ ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΚΑΝΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΣΦΑΛΗ''.

ΕΚΤΟΤΕ ΥΠΗΡΞΑΝ ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΟΤΙ ΜΙΚΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΕΘΑΙΝΑΝΕ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΤΟΥΣ ΑΠΟ ΠΝΙΓΜΟ ΑΓΝΩΣΤΟ ΤΟ ΠΩΣ..ΕΙΧΑΝ ΚΑΤΗΓΟΡΗΘΕΙ ΚΑΙ ΜΗΤΕΡΕΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟ..
ΣΟΥ ΚΛΕΙΝΕΙ ΤΗ ΜΥΤΗ ΚΑ ΙΤΟ ΣΤΟΜΑ ΜΕ ΤΟ ΧΕΡΙ ΤΗΣ (ΛΕΝΕ) ΚΑΙ ΔΕΝ Σ'ΑΦΗΝΕΙ ΝΑ ΑΝΑΣΑΝΕΙΣ.ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΗΝ ΔΕΙ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΟΤΕ ΠΑΡΑΛΥΕΙ ΜΕ ΤΟ ΒΛΕΜΜΑ ΤΗΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ Η ΙΔΙΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙ ΚΑΙ ΦΕΥΓΕΙ...ΑΛΛΑ ΠΑΝΤΑ ΞΑΝΑΓΥΡΙΖΕΙ.ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΑΦΗΝΕΙ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΠΝΙΞΕΙ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ Ο ΙΔΙΟΣ ΠΕΘΑΝΕΙ....

ΑΥΤΑ ΑΠΟ ΕΜΑΣ!!!ΠΑΝΤΩΣ ΑΥΤΗ Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΓΝΩΣΤΗ ΣΤΑ ΜΕΡΗ ΜΟΥ..........

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

MachineHead
Νέο Μέλος


25 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2004, 22:46:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MachineHead  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ευτυχώς αυτο που συνέβει σε μερικούς απο εσάς δεν έχει συμβει ποτέ σε εμένα κ ευχομαι να μη (ξανα)συμβει σε κανέναν σας. Απλα θέλω να πιστεύω οτι εάν πει καποιος απο εσάς οταν το πάθει μια προσευχή έστω κ απο μέσα του θα φύγει. Εαν το έχει πάθει καποιος κ έχει πει προσευχή χωρις αποτέλεσμα παρακαλώ να μου απαντήσει.

Φιλικά George!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2004, 11:13:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να ήταν μία και δύο φορές??? Είχα καταντήσει να κοιμάμαι με όλα τα εικονίσματα στο προσκέφαλό μου & να λέω συνέχεια μέσα μου προσευχές. Μόνο με τον εξορκισμό που έκανε η γιαγιά μου απαλλάχτηκα φίλε μου.

* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Crystal_tear
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
250 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2004, 18:18:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Crystal_tear  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ MachineHead δεν φέυγει ετσι η μορα , αλλα αν κανεις ενα απλο εξορκισό χορου για αρκετο καιρο θα ειναι ολα οκ. Δεν εχω ιδεα απο συνθετους εξορκισμους και δε μπορω να σου πω τι διαρκια θα εχουν. Απο την αλη ομως νομιζω οτι θα απέδιδε πολυ καλα και το σφραγισμα της αύρας σου ενα απλα σφραγισμα ενοω το οποιο μπορει να κανει ο καθε βαπτισμένος Χριστιανος...
Κοιτοντας την ανατολη και κάνοντας το σταυρο σου λες: Με τι δυναμη του Θεου Χριστου μεσα μου που Τον υπιρετω με ολη μου την ψυχή και με ολη μου τη δυναμη "φερνεις τα χερια σου κάτω απο το στηθος σου τα τεντονεισ μπορστα σου και κανεις ενα κθκλο γυρο απο τον ευατο σου και συναιχιζεις" και συνεχεις
Περικλειω τον ευτο μου με τον κυκλο τησ Θειας Του προστασίας τον οποιο κανεα θανασιμο σφάλμα δεν τονλμα να διαπεράσει.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Stavros_Η
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cuba
177 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2004, 13:23:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Stavros_Η  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Oneiric, αυτό το πράγμα πότε συνήθως "έρχεται" ?
Κυρίως Μεσημέρι ή Βράδυ ??
Επίσης έχει σημασία το πώς κοιμάσαι ? Απο αυτά που διάβασα κατάλαβα οτι μάλλον περισσότερο κινδυνεύεις όταν κοιμάσαι ανάσκελα, σωστά ??
Επίσης ότι συμβαίνει, συμβαίνει στον ύπνο σου (δηλαδή αν καταφέρεις να ξυπνήσεις έχεις ξεφύγει ?) ή το ζείς στο ξύπνιο σου ??

Ευχαριστώ πολύ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2004, 13:28:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Oneiric, αυτό το πράγμα πότε συνήθως "έρχεται" ?
Κυρίως Μεσημέρι ή Βράδυ ??
Επίσης έχει σημασία το πώς κοιμάσαι ? Απο αυτά που διάβασα κατάλαβα οτι μάλλον περισσότερο κινδυνεύεις όταν κοιμάσαι ανάσκελα, σωστά ??
Επίσης ότι συμβαίνει, συμβαίνει στον ύπνο σου (δηλαδή αν καταφέρεις να ξυπνήσεις έχεις ξεφύγει ?) ή το ζείς στο ξύπνιο σου ??

Ευχαριστώ πολύ


Σταύρο, τι να σου πω... σε μένα «ερχόταν» διάφορες ώρες, μέρα & νύχτα.

Και ‘γω αυτό είχα ακούσει, ότι δηλαδή δεν είναι «καλό» να κοιμάσαι ανάσκελα αλλά και πάλι στην περίπτωσή μου δεν ισχύει γιατί κοιμάμαι πάντα μπρούμυτα.

Όχι, σε ‘μένα τουλάχιστον, συνέβη όλες τις φορές, όντας εντελώς ξύπνια...

Είδες, έχω κάνει τους ψυχαναλυτές να σκίσουν τα διπλώματά τους!!

* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Stavros_Η
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cuba
177 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2004, 13:59:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Stavros_Η  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ειρήνη ευχαριστώ για την απάντηση σου, πές μου σε παρακαλώ μόνο μετά τον εξορκισμό σταμάτησαν τα φαινόμενα αυτα ?
Είχες δοκιμάσει κάποια προσευχή απο αυτές που παρατέθηκαν στο topic ή κάποια άλλη ή ακόμα ακόμα και το πίο απλό πάτερ υμών χωρίς αποτέλεσμα ??

Επίσης αν δεν σε κουράζω, ίσως και με τις κουτές για σένα, ερωτήσεις μου θα ήθλελα σε παρακαλώ να μου να μου πείς αν την περίοδο που υπήρχαν τα φαινόμενα αυτά ήσουν σε κακή ψυχολογική κατάσταση ή κουρασμένη ή αγχωμένη ή εμφανίστηκαν ξαφνικά και τυχαία ??

Τέλος κοιμόσουν μόνη σου ή υπήρχε και άλλη παρουσία στο δωμάτιο σου ??

(Την τελευταία ερώτηση μην την εκλάβεις σαν πονηρή ... )

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2004, 15:40:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παρακαλώ! Μακάρι να μπορέσω να βοηθήσω λιγάκι και να βοηθηθώ φυσικά!

Εδώ το θέμα μπερδεύεται λιγο.... γιατί πράγματι μετά τον εξορκισμό σταμάτησε για πολύ-πολύ καιρό. Όχι όμως ότι δεν συνέβη ποτέ πια. Από τότε (πάνε 10 χρόνια και...) μου έχει συμβεί λίγες φορές (νομίζω 2-3).

Βέβαια και είχα δοκιμάσει προσευχή. Επειδή πιστεύω στον Θεό πολύ έλεγα από μέσα μου το Πάτερ Υμών. Αυτό που με τρόμαζε επίσης πολύ, ήταν ότι συνεχώς μπερδευόμουν κατά την διάρκεια της προσευχής και άρχιζα από την αρχή, κάτι που ένιωθα ότι γινόταν «επίτηδες». Συνήθως ξεκινούσα την προσευχή από την αρχή 5-6 φορές ανάλογα με το πόσο κρατούσε η ... «επίσκεψη».

Γενικά η «φάση» μου εκείνο το διάστημα ήταν πολύ καλή, χωρίς αντιπαραθέσεις με κανέναν αφού ήμουν στην τρελή φάση του Λυκείου, οπότε γενικά ούτε άγχος είχα, ούτε κακή ψυχολογική κατάσταση... ήμουν γενικά... τριαλαλίλου που λένε (χαχα).

Εκείνο το διάστημα κοιμόμουν πάντα μόνη μου, εκτός μίας φοράς που κοιμόμουν με μια φίλη μου και σκεφτόμουν μάλιστα πόσο «άδικο» ήταν να μην μπορεί να με βοηθήσει που την είχα τόσο πολύ ανάγκη. Όμως έχω σημειώσει μία ακόμα φορά που μου συνέβη (πριν ‘κανα χρόνο νομίζω) που κοιμόμουν με τον άντρα μου.

* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Stavros_Η
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cuba
177 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2004, 17:17:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Stavros_Η  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η απορία που έχω αγαπητή Ειρήνη είναι αν αυτός που βρίσκεται δίπλα σου μπορεί να σε βοηθήσει.

Αφού λές πως ότι ζείς, το ζείς στο ξύπνιο σου αν αυτός που βρίσκεται δίπλα σου ξυπνήσει θα μπορέσει και αυτός να δεί αυτό το αϋλο πλάσμα και το γεγονός οτι προσπαθείς να το αποφύγεις ??
Γι αυτό σε ρώτησα αν κοιμόταν κάποιος δίπλα σου.

Επίσης έχω ακούσει -νομίζω και στο topic αυτό κάπου αναφέρθηκε- πως το φαινόμενο αυτό συμβαίνει όταν βρίσκεσαι σε stress (π.χ. περίοδο εξετάσεων, στο στρατό κτλ.) ή σε άσχημη ψυχολογική κατάσταση.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 14 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy