ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Μήπως ήρθε η ώρα..... ;;;
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ypoptos
Νέο Μέλος


18 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2004, 13:55:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ypoptos
Ανοίγω αυτό το θέμα για να κάνω μια πρόταση μετά και από τη μικρή -τυπική περισσότερο- συμμετοχή μου σε δυο θέματα.....

Θεωρώ ότι το forum του esoterica θα πρέπει να πάψει να υπάρχει αν όχι για πάντα για ένα μεγάλο χρονικό διάστημα...

Θεωρώ ότι δεν έχει να προσφέρει τίποτα σε κανένα και αυτό πλέον είναι εύκολα εμφανές τόσο από την ποιότητα των συζητήσεων όσο και του αριθμού ανθρώπων που λαμβάνουν μέρος σε αυτές

Είναι εύκολα προβλέψιμες οι αντιδράσεις αυτής της πρότασης αλλά δεν με απασχολεί

Δεν είναι μια πρόταση που κάνω για προσωπικό συμφέρον ή από πικρία . .

Η πρόταση αυτή είναι ο μόνος τρόπος να εξυγιανθεί πραγματικά το εσωτερικά είτε αρέσει σε κάποιους είτε όχι και πραγματικά θα ήταν ενδιαφέρον να αναφερθεί γιατί κάποιος από τους ιθύνοντες-υπεύθυνους που αναζητούν την εξυγίανση δεν έχουν πράξει κάτι τέτοιο.


ngw
Μέλος 1ης Βαθμίδας


134 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2004, 21:22:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ngw
Απαντω μονο στον υποπτο.----Δεν ξερω αν θα προλαβουν να το κλεισουν μονοι τους.Ειλικρινα αυτο δεν το ξερω γιατι δεν εξαρταται απο μενα.Ναι ολα τα αποστηματα καποτε σπανε.Και εδω η σαπιλα επαιρνε πια διαστασεις μποχας.----Ο κοσμος τοχει τουμπανο και μεις κρυφο καμαρι.Δηλαδη τι κανει νιαου νιαου στα κεραμιδια.-----Το μονο σιγουρο ειναι οτι καποιοι θα πανε φυλακη.Να ετοιμαζουν τις αποσκευες τους.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2004, 22:28:51  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
.----Ο κοσμος τοχει τουμπανο και μεις κρυφο καμαρι.Δηλαδη τι κανει νιαου νιαου στα κεραμιδια.-----Το μονο σιγουρο ειναι οτι καποιοι θα πανε φυλακη.Να ετοιμαζουν τις αποσκευες τους.

Ε ΡΕ ΒΑΣΑΝΑ !!!!!!
ΑΝΤΙ Η ΓΑΤΑ ΝΑ ΚΥΝΗΓΑΕΙ ΤΟ ΠΟΝΤΙΚΙ.......
ΚΑΘΕΤΕ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙ ΝΙΑΟΥ ΝΙΑΟΥ ΣΤΑ ΚΕΡΑΜΙΔΙΑ !!!!!!!!!!!


Ο κακός λύκος


Edited by - Ramoglou on 30/08/2004 22:31:22Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ngw
Μέλος 1ης Βαθμίδας


134 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2004, 00:14:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ngw
Σε αυτα που εγραψα αυτη ηταν η σωστη απαντηση;Προηγουμενε μηπως εχεις και συ καμμια σχεση με ολα αυτα που λεω.Οποιος ψαχνει βρισκει.Ξερεις τι εννοω.Και μην νομισεις οτι θα σε προστατευσουν οι ''φιλοι σου''.Παλι ξερεις τι εννοω.Εκει που ''ανηκεις''.Παλι ξερεις τι εννοω.Αλλα ΕΣΥ ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙΣ.Οποτε καντην.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ngw
Μέλος 1ης Βαθμίδας


134 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2004, 00:15:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ngw
Οχι στο νησι εσυ δεν ησουν.Θαθελες ομως.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kaizer
Μέλος 2ης Βαθμίδας


251 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2004, 00:21:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kaizer
Ρε παιδιά να κάνω μια ερώτηση? Δηλαδή η ερώτηση πάει στον ypopto , διότι ο ngw δεν είναι παρά ένα σχιζοφρενές σκουλίκι που δεν αξίζει ούτε να το κατουρήσει κανείς.
Ypopte, αφού δε σου αρέσει αυό το forum τι ρόλο βαράς εδώ? Απλά μην ασχολείσαι!
ΑΝΙΚΗΤΩΝ ΑΠΤΕΤΑΙ ΟΥΔ'ΑΙΔΗΣ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ngw
Μέλος 1ης Βαθμίδας


134 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2004, 00:45:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ngw
Ποσο μου αρεσει που το αδελφατο χανει την ψυχραιμια του.Ψυχραιμια παιδια.Δεν χαθηκε τιποτα ακομα.....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ksenitia
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Spain
328 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2004, 00:57:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ksenitia
Nai, nai, twra poy to proteine o ypoptos, tre3te oloi na kleisoyme to site!!!! Ti ka8este kai me koitate.... twra lemeeee!!!! Mhpws epi thn eykairia brisketai kapoy edw konta kana giatros, psyxiatros sygkekrimena? As toys kanei mia episkepsoyla, toys kahmenoys arrwstoys....
Fylakh ee??? Pw pw... ti les bre paidi... poy? Sto nhsaki? Wraia 8a einai.... parea me alloys ekei mesa, kai ante na skypseis na mazepseis to sapoyni.... Alh8eia, ypopte, 3ereis apo "kagkelo"? (pantos eidoys...).

Poor is a man, who´s pleasures depend on the permition of another...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ypoptos
Νέο Μέλος


18 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2004, 01:03:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ypoptos
Άκου να δεις Kaizer και όλοι όσοι έχετε την ίδια άποψη με αυτόν,

Επειδή δεν με ξέρετε σας λέω ότι διαβάζω τη θεματολογία του forum εδώ και παρά πολύ καιρό και δεν είμαι κανένας ανόητος να βγω και να πω κάτι χωρίς να το έχω σκεφθεί.

Αν είχες λίγη ταπεινότητα μέσα σου θα έψαχνες να βρεις ότι υπάρχει θέμα παλιότερο το οποίο λέγεται προτάσεις για καλύτερο esoterica και θα έβλεπες και ποιος το άνοιξε αντί να κάτσεις και να γράψεις αυτήν την εξυπνάδα.

Δεν μου αρέσει το forum του esoterica έτσι όπως έχει γίνει και δεν αρέσει και σε άλλους και γι’ αυτό πρότεινα να διακόψουν την λειτουργία του για ένα χρονικό διάστημα, όχι την λειτουργία του site αλλά του forum….για όσους δεν κατάλαβαν καλά το πρώτο μήνυμα

Άλλη φορά λοιπόν αγοράκι μου αν έχεις κάτι καλό να πεις πες το και γράψε εξυπνάδες σε κανένα άλλο topic.

Επίσης θέλω να πω στο Ραμογλου αν θέλει να αντιπαρατεθεί με τον ngw να το κάνει αλλού και όχι εδώ και να μην ξαναβάλει σε αυτό το θέμα τέτοιες εικόνες.
Αν έχει να πει κάτι για το θέμα ας το πει.

Στο ngw θέλω να πω ότι έχει ανοίξει θέμα ο ίδιος που αναφέρεται σε νησιά κτλ. Ας μην τα συνεχίσει εδώ λοιπόν, αν θέλει μπορεί να εκφραστεί επί του θέματος.

Σε αυτό το θέμα θέλω να υπάρχει μια σχετική αξιοπρέπεια που έχει χαθεί προ πολλού σε κάποιους ανθρώπους και έστω μια υποτυπώδης συζήτηση σε κάτι που και οι ίδιοι οι άνθρωποι του esoterica νομίζω έχουν αντιληφθεί εδώ και πολύ καιρό....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ypoptos
Νέο Μέλος


18 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2004, 01:11:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ypoptos
Ksenitia είναι η πολλοστή φορά που με προσβάλεις,

Αν έχεις κάποιο πρόβλημα μαζί μου δεν με απασχολεί αλλά μην ξαναγράψεις σε αυτό το θέμα , με αυτό τον τρόπο να μιλάς μόνο σε όσους ξέρεις και όχι σε μένα, κατά τα αλλά ισχύουν όσα είπα και στο αμέσως προηγούμενο μήνυμα....

Αν έχεις κάτι να πεις για την πρότασή μου κάνε το...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kaizer
Μέλος 2ης Βαθμίδας


251 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2004, 01:13:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kaizer
quote:
Θεωρώ ότι το forum του esoterica θα πρέπει να πάψει να υπάρχει

Πολύ ενδιαφέρουσα πρόταση ypopte. Σίγουρα μπορεί να βοηθήσει πολύ το forum να αλάξει προς το καλύτερο.
quote:
όχι την λειτουργία του site αλλά του forum….

Το forum είναι η ψυχή του esoterica, ανόητε. Αν κλείσει, τότε το ite θα χαθεί μαζί του.
ΑΝΙΚΗΤΩΝ ΑΠΤΕΤΑΙ ΟΥΔ'ΑΙΔΗΣ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ksenitia
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Spain
328 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2004, 01:25:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ksenitia
Xmmmm.... se prosballw gia xiliosth fora....
Den htan prosbolh, mia erwthsh aplh htan. Ean den gnwrizeis, tote pes moy "den gnwrizw" kai elh3e to 8ema. Aaaa, kai na mhn pw tipota gia an8rwpoys edw mesa poy prosballoyn alloys, xwris kan na toys gnwrizoyn.... Ante geiaaaaaaaaa.

Poor is a man, who´s pleasures depend on the permition of another...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ypoptos
Νέο Μέλος


18 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2004, 01:52:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ypoptos
Αντιπαρέρχομαι τον προσβλητικό προσδιορισμό και λέω τα εξής για τον kaizer,

Διαφωνείς λοιπόν με την πρόταση μου, καλά κανείς...

Αλλά δεν είδα να επιχειρηματολογείς για την άποψη σου όμως ρε kaizer γίνε πιο συγκεκριμένος, αν μπορείς βέβαια....


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kaizer
Μέλος 2ης Βαθμίδας


251 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2004, 02:28:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kaizer
Πρώτα οφείλει να επιχειρηματολογήσει αυτός που κάνει μια πρόταση. Λές πως το forum πρέπει να κλείσει. Πολύ ωραία! ΓΙΑΤΙ ΟΜΩΣ? Λες πως έτσι θα εξυγιανθεί. Πως θα εξυγιανθεί? Πεθαίνοντας? Διότι και έναν άρρωστο αν τον πυροβολήσεις στο κεφάλι απαλάσεται απο την ασθένεια του. Το θέμα είναι, είναι αυτό το καλύτερο που μπορούσε να γίνει για αυτόν? Δηλαδή το να πεθάνει είναι καλύτερο απο το να ζεί, έστω και άρρωστος? Η μήπως πρέπει να προσπαθήσουμε όλοι για να τον θεραπεύσουμε?
Εν πάσει περίπτωση. Λες πως εάν κλείσει το forum θα εξυγιανθεί. Δεν μας εξυγείς όμως πως. Εξήγησε το μου αυτό και εγώ θε επανέλθω με περισότερα επιχειρήματα, αν χρειαστεί.
ΑΝΙΚΗΤΩΝ ΑΠΤΕΤΑΙ ΟΥΔ'ΑΙΔΗΣ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2004, 02:59:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin
Το Θέμα αυτό απενεργοποιείται και η Συζήτηση μεταφέρεται στον "άλλο" χώρο που έχει την ίδια ακριβώς σκοπιμότητα, δηλαδή στο admina.

ypopte, μάλλον θα πιστεύεις πως είμαστε τουλάχιστον αφελείς...

Η γνώμη μου είναι ότι εάν πραγματικά σε ενδιέφερε η ποιότητα και το μέλλον αυτού του Διαδικτυακού τόπου που είναι αφιερωμένος στον ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ δρόμο και στην Πνευματική Αναζήτηση και αφότου, όπως λες, παρακολουθείς τις Συζητήσεις μας στον παρόντα χώρο, κομμάτι του ESOTERICA, για 2 χρόνια τώρα, θα επέλεγες σίγουρα το πρώτο μήνυμά σου(που απέστειλες στην Συζήτηση που κάνω Link παραπάνω) να αναφερόνταν στο ζήτημα ακριβώς που θέτεις εδώ.

Αντ'αυτού επέλεξες να μιλήσεις εκεί("μήνυμα 28/08/2004 : 01:21:41") για Μ.Μ.Ε., για ποινικά παρελθόντα κ.ο.κ. Αν σου δημιούργησαν τόση εντύπωση τα λεγόμενα του ngw έτσι ώστε να προτείνεις με το πρώτο σου μήνυμα σε μία διαδικτυακή κοινότητα κάτι τέτοιο και μάλιστα γενικεύοντάς το συνολικά προς τους υπεύθυνους(αλλά και Μέλη) της, ποιος ο λόγος να ζητάς τώρα να παραμείνει το Site αλλά να κλείσουν τα Forums;;

Έπειτα, αυτό το "Η πρόταση αυτή είναι ο μόνος τρόπος να εξυγιανθεί πραγματικά το εσωτερικά είτε αρέσει σε κάποιους είτε όχι και πραγματικά θα ήταν ενδιαφέρον να αναφερθεί γιατί κάποιος από τους ιθύνοντες-υπεύθυνους που αναζητούν την εξυγίανση δεν έχουν πράξει κάτι τέτοιο.", μου φαίνεται πως μάλλον θα πρέπει να το απευθύνεις σε κομματικούς ή κυβερνητικούς ιθύνοντες...
Είδες εσύ κανέναν από τους υπεύθυνους του ESOTERICA να "αναζητά την εξυγίανση"; Μήπως έχεις μπλέξει την Αναζήτηση με άλλες αναζητήσεις;

Η απάντηση στο παραπάνω ερώτημα είναι κάτι παραπάνω από προφανής, από τα ίδια τα λεγόμενά σου:

" Ανοίγω αυτό το θέμα για να κάνω μια πρόταση μετά και από τη μικρή -τυπική περισσότερο- συμμετοχή μου σε δυο θέματα....." (προφανώς το 2ο είναι το παρόν...)

Επίσης με αυτό που γράφεις:
"Αν είχες λίγη ταπεινότητα μέσα σου θα έψαχνες να βρεις ότι υπάρχει θέμα παλιότερο το οποίο λέγεται προτάσεις για καλύτερο esoterica και θα έβλεπες και ποιος το άνοιξε αντί να κάτσεις και να γράψεις αυτήν την εξυπνάδα."
... τι αλήθεια υπονοείς;

Δεν μπορώ να καταλάβω! Τη Συζήτηση εκείνη την ξεκίνησε ο reptilesalonica και εσύ δεν έχεις καν γράψει εκεί. Γράφτηκες εξάλλου μόλις πριν 3 ημέρες ως Μέλος των Forums...

Τέλος πάντων, δεν υπάρχει κανένας λόγος για συνέχεια αυτής της επιχειρηματολογίας! Είσαι ελεύθερος να γράψεις όποια άποψη επιθυμείς φυσικά... θα πρότεινα παρολαυτά να περιοριστείς στο θέμα το οποίο στάθηκε η αφορμή για την εγγραφή σου ή σε κάποιο άλλο ήδη υπάρχον αλλά σχετικό με αυτά που θέλεις να πεις.

-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.109375
Maintained by Digital Alchemy