ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΘΕΡΑΠΕΙΑ =-.
 ΘΕΡΑΠΕΥΤΙΚΕΣ ΙΔΙΟΤΗΤΕΣ ΤΩΝ ΛΙΘΩΝ.
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 3
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2005, 01:32:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΝΤΩΣ.
ΑΝ ΤΟ ΨΑΞΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΑΝΑΚΑΛΥΠΤΕΙ.
ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΦΟΡΩ ΛΑΠΙΣ, ΦΕΡΝΕΙ ΑΓΑΠΗ ΠΙΣΤΗ ΦΙΛΙΑ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΗ ΕΝΑΡΜΟΝΙΣΗ.
ΚΑΠΟΙΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΗΓΑΝ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.
ΝΑ ΤΟ ΨΑΞΟΥΜΕ ΜΑΖΙ;
ΞΕΡΩ ΑΡΚΕΤΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΗΜΙΠΟΛΥΤΙΜΟΥΣ ΛΙΘΟΥΣ.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ -Ε-
Ο ΠΟΝΟΣ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΠΑΣΙΜΟ ΤΟΥ ΟΣΤΡΑΚΟΥ ΠΟΥ ΠΕΡΙΕΧΕΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ.
---
ΠΟΛΥ ΤΑ ΜΕΛΗ ΕΚΤΙΜΩ
ΜΑ ΑΠ΄ΟΛΟΥΣ ΥΠΕΡΑΝΩ
Η ΛΟΓΙΚΗ ΔΙΑΛΕΓΕΙ ΕΣΑΣ
ΜΑ Η ΚΑΡΔΙΑ; ΤΟΝ ΜΑΝΟ...
---

dancing verum
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
75 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2005, 01:32:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dancing verum  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σου αφροδιτούλα,τι κανεις?Πιστεύω στη δυναμη των πολύτιμων λίθων ,όμως μου γενναται μονιμως ενα αλυτο ερωτημα...Ποιός ειναι ο συμβατός λίθος για την ιδιοσυγκρασία μας?Πώς καταλαβαίνουμε τη συμβατότητα των λίθων με τον εαυτο μας?και αναλογα με το ηλεκτρομαγνητικο μας πεδιο σε κάθε χρονική περιοδο πως μπορουμε να επιλέξουμε ποιος θα μπορουσε να μασς βοηθήσει,π.χ.γοια τα ιαματα bach υπαρχουν καποιες καρτουλες που επιλεγεις...υπαρχει,γνωριζεις, κατί παρόμοιο που ισχύει για τους λίθους?ευχαριστω τα μεγιστα


Πηγα στο δασος γιατι ήθελα να ζήσω ελευθερα.Ηθελα να ζήσω βαθεια τη ζωη,να ρουφηξω ολο της το μεδουλι.Να βαλω στην ακρη ολ'αυτα που δεν ηταν ζωη και να να μην ανακαλυψω,οταν θα εφθανε η στιγμή να πεθάνω,πως δεν εζησα...

Edited by - dancing verum on 20/03/2005 01:33:49Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Θεομήστωρ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
83 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2005, 23:01:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Θεομήστωρ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Θεομήστωρ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Θεομήστωρ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος Θεομήστωρ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΝΑΣ ΤΟΜΕΑΣ ΜΕ ΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΩΣ ΓΝΩΣΤΟΝ ΑΣΧΟΛΗΘΗΚΑΝ ΚΑΙ ΟΙ ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΙ ΠΡΟΓΟΝΟΙ ΜΑΣ
(ΟΡΦΕΑΣ,ΛΙΘΙΚΑ)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/03/2005, 08:19:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Dancing verum,
και Θεομήστωρ, ΣΑΣ ΚΑΛΗΜΕΡΙΖΩ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ.
ΣΥΝΗΘΩΣ ΦΟΡΩ ΠΑΝΤΟΤΕ ΚΡΥΣΤΑΛΛΟ ΧΑΛΑΖΙΑ ΣΤΟ ΛΑΙΜΟ,ΧΡΩΜΑΤΟΣ ΡΟΖ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΗΝΑ ΜΑΡΤΗ, ΛΕΝΕ ΠΩΣ ΑΝ ΦΟΡΑΣ ΙΑΣΠΙ -ΚΟΚΚΙΝΟ- ΚΙ ΑΙΜΑΤΙΤΗ,ΔΕΜΕΝΟ ΜΑΖΙ ΜΕ ΚΟΚΚΙΝΗ ΚΛΩΣΤΗ ΟΛΑ ΠΗΓΑΙΝΟΥΝ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΠΙΟ ΑΡΜΟΝΙΚΑ...

ΑΦΡΟΔΙΤΗ -Ε-
Ο ΠΟΝΟΣ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΠΑΣΙΜΟ ΤΟΥ ΟΣΤΡΑΚΟΥ ΠΟΥ ΠΕΡΙΕΧΕΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ.
---
ΠΟΛΥ ΤΑ ΜΕΛΗ ΕΚΤΙΜΩ
ΜΑ ΑΠ΄ΟΛΟΥΣ ΥΠΕΡΑΝΩ
Η ΛΟΓΙΚΗ ΔΙΑΛΕΓΕΙ ΕΣΑΣ
ΜΑ Η ΚΑΡΔΙΑ; ΤΟΝ ΜΑΝΟ...
---Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dancing verum
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
75 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/03/2005, 23:32:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dancing verum  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αφροδίτη καλησπέρα και πάλι,σε παρακαλω,δεν εχεις απαντήσει σε καμμία από τις ερωτήσεις μου και θα ηθελα πολυ να μαθω.Μπορείς να με βοηθήσεις?

Πηγα στο δασος γιατι ήθελα να ζήσω ελευθερα.Ηθελα να ζήσω βαθεια τη ζωη,να ρουφηξω ολο της το μεδουλι.Να βαλω στην ακρη ολ'αυτα που δεν ηταν ζωη και να να μην ανακαλυψω,οταν θα εφθανε η στιγμή να πεθάνω,πως δεν εζησα...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/03/2005, 11:08:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
DANCING VERUM ΣΥΓΝΩΜΗ ΞΕΧΑΣΤΗΚΑ.
ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΛΙΘΟΙ ΒΟΗΘΟΥΝ ΚΑΙ ΔΙΝΟΥΝ ΣΧΕΤΙΚΗ ΙΣΟΡΡΟΠΙΑ.
ΦΟΡΕΣΕ ΡΟΖ ΧΑΛΑΖΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΜΕ ΘΥΜΗΘΕΙΣ.
ΤΟ ΙΔΙΟ ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΜΕΤΑΛΛΑ.
ΕΠΙ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΙ ΦΟΡΑΩ ΠΑΝΤΑ ΧΑΛΚΟ, ΕΝΙΣΧΥΕΙ ΤΗΝ ΔΥΝΑΜΗ ΜΟΥ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΟΜΟΡΦΑ.
ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΕΡΑ ΤΗΣ ΣΕΛΗΝΗΣ, ΦΟΡΑΩ ΦΕΓΓΑΡΟΠΕΤΡΑ.ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΣΕΝΑ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΟΥΣΕ.
ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΙΑΣΠΗ ΚΟΚΚΙΝΟ [ΜΕΡΑ ΤΟΥ ΑΡΗ]
ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ ΜΑΛΑΧΙΤΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΟΜΟΡΦΗ ΠΡΑΣΙΝΩΠΗ ΠΕΤΡΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΔΙΝΕΙ ΑΥΤΟΚΥΡΙΑΡΧΙΑ ΚΑΙ ΣΘΕΝΟΣ. [ΜΕΡΑ ΤΟΥ ΕΡΜΗ]
ΠΕΜΠΤΗ ΜΕΡΑ ΤΟΥ ΔΙΑ ΦΟΡΑΩ ΑΜΕΘΥΣΤΟ. ΓΛΥΚΑΙΝΕΙ Η ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ ΓΕΝΝΗΘΕΙ ΚΑΙ ΠΕΜΠΤΗ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΕΧΩ ΤΥΧΗ ΣΕ ΚΙΝΗΣΕΙΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΕΣ.
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΜΕΡΑ ΤΗΣ ΑΦΡΟΔΙΤΗΣ ΦΟΡΑ ΚΙΤΡΙΝΗ.
ΣΑΒΒΑΤΟ ΚΡΟΝΙΑ ΜΕΡΑ ΜΑΥΡΟ ΑΧΑΤΗ
ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΜΕΡΑ ΤΟΥ ΗΛΙΟΥ ΧΡΥΣΟ.
ΦΥΣΙΚΑ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΙΑΘΕΣΗ ΤΟ ΚΕΦΙ ΤΗΣ ΣΤΙΓΜΗΣ.
ΟΤΑΝ ΑΓΟΡΑΖΕΙΣ ΠΕΤΡΕΣ ΠΟΛΥΤΙΜΕΣ Η ΗΜΙΠΟΛΥΤΙΜΕΣ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΤΟ ΧΕΡΙ ΣΟΥ ΘΑ ΠΑΕΙ ΣΤΗΝ ΣΩΣΤΗ ΠΕΤΡΑ.
ΝΑ ΑΓΟΡΑΖΕΙΣ ΟΤΑΝ ΕΧΕΙ ΓΕΜΙΣΗ Η ΣΕΛΗΝΗ.
ΟΙ ΛΑΤΡΕΜΕΝΟΣ ΜΟΥ ΛΙΘΟΙ ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΙΑΣΠΙΣ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΧΡΩΜΑΤΙΣΜΟΥΣ ΤΟΥ, ΤΟ ΚΕΧΡΙΜΠΑΡΙ,Ο ΛΑΠΙΣ ΛΑΖΟΥΛΙ. ΦΟΡΑΩ ΠΑΝΤΑ ΣΤΟ ΑΡΙΣΤΕΡΟ ΧΕΡΙ ΛΑΜΠΡΑΝΤΟΡΙΤΗ -ΣΥΓΧΩΡΕΙΣΤΕ ΜΕ ΑΝ ΤΟ ΓΡΑΦΩ ΛΑΘΟΣ- ΚΑΙ ΛΑΠΙ.
ΓΕΝΙΚΑ ΚΑΤΕΒΑΙΝΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΠΕΡΙΚΛΕΟΥΣ ΑΓΟΡΑΖΩ ΣΥΧΝΑ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΟΥΣ ΛΙΘΟΥΣ ΚΑΙ ΜΙΚΡΟΥΣ. ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΕΙΝΑΙ ΓΕΜΑΤΟ ΚΕΡΙΑ ΚΑΙ ΑΠΕΙΡΟΥΣ ΛΙΓΟΥΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΔΙΑΣΤΑΣΕΩΝ ΚΑΙ ΧΡΩΜΑΤΩΝ.
ΘΑ ΕΠΑΝΕΛΘΩ ΜΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ.
Η ΕΠΙΛΟΓΗ ΠΑΝΤΩΣ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΓΕΝΝΗΣΗΣ.
ΣΕ ΧΑΙΡΕΤΩ.


ΑΦΡΟΔΙΤΗ -Ε-
Ο ΠΟΝΟΣ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΠΑΣΙΜΟ ΤΟΥ ΟΣΤΡΑΚΟΥ ΠΟΥ ΠΕΡΙΕΧΕΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ.
---
ΠΟΛΥ ΤΑ ΜΕΛΗ ΕΚΤΙΜΩ
ΜΑ ΑΠ΄ΟΛΟΥΣ ΥΠΕΡΑΝΩ
Η ΛΟΓΙΚΗ ΔΙΑΛΕΓΕΙ ΕΣΑΣ
ΜΑ Η ΚΑΡΔΙΑ; ΤΟΝ ΜΑΝΟ...
---Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/03/2005, 15:15:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Dancing verum, τι ζώδιο είσαι; Να το δούμε κι έτσι.
ΑΧΑΤΗΣ ΤΟΠΑΖΙ ΣΜΑΡΑΓΔΙ ΧΡΥΣΟΣ ΟΠΑΛΙ ΑΣΗΜΙ ΑΧΑΤΗΣ ΑΜΕΘΥΣΤΟΣ Η ΓΡΑΝΑΤΗΣ, ΚΑΘΕ ΠΕΤΡΑ ΚΡΥΒΕΙ ΤΗ ΔΙΚΗ ΤΗΣ ΜΑΓΕΙΑ, ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΤΗΣ ΛΑΜΨΗ.
ΘΑ ΤΑ ΞΑΝΑΠΟΥΜΕ.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ -Ε-
Ο ΠΟΝΟΣ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΠΑΣΙΜΟ ΤΟΥ ΟΣΤΡΑΚΟΥ ΠΟΥ ΠΕΡΙΕΧΕΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ.
---
ΠΟΛΥ ΤΑ ΜΕΛΗ ΕΚΤΙΜΩ
ΜΑ ΑΠ΄ΟΛΟΥΣ ΥΠΕΡΑΝΩ
Η ΛΟΓΙΚΗ ΔΙΑΛΕΓΕΙ ΕΣΑΣ
ΜΑ Η ΚΑΡΔΙΑ; ΤΟΝ ΜΑΝΟ...
---Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ασημένιο Βέλος
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
51 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/04/2005, 00:32:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ασημένιο Βέλος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Από μικρός είχα την συνήθεια, στο βουνό, την θάλασσα και την εξωχή να κοιτάω το έδαφος και τις πέτρες για πολύτιμους ημιπολύτιμους λίθους. Έχω συλέξει αρκετούς(έχω βρει και έχω αγοράσει) Θέλω να πιστεύω στις ιδιότητές τους όμως πάντα αναρωτιέμαι μήπως τελικά όλα είναι θέμα αυθυποβολής και προσωπικής δύναμης. Επίσεις προσπαθώ να προγραμματίσω χαλαζία και έχω σκοπό κάποια στιγμή να φτιάξω πλέγμα. Έχει δοκιμάσει κανείς κάτι τέτοιο? Είχε αποτέλεσμα?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Θεομήστωρ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
83 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/05/2005, 23:28:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Θεομήστωρ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Θεομήστωρ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Θεομήστωρ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος Θεομήστωρ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΛΛΟ ΕΝΑ ΣΧΕΤΙΚΟ ΕΡΓΟ ΠΟΥ ΕΠΕΣΕ ΣΤΗΝ ΑΝΤΙΛΗΨΗ ΜΟΥ:

ΔΙΟΣΚΟΥΡΙΔΗΣ ΠΕΔΑΝΙΟΣ
Περί λίθων : Γλωσσάριο των βασικών ορυκτών και των ιατρικών τους χρήσεων.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Jupiter
Μέλος 1ης Βαθμίδας


67 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/05/2005, 20:01:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Jupiter  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας,

Πολύ ενδιαφέρον το θέμα … ευχάριστο και χωρίς κίνδυνο μαλλιοτραβήγματος…

Θα ήθελα Αφροδίτη να ρωτήσω αν γνωρίζεις κάτι περισσότερο για τον σπάνιο μαύρο τουρμαλίνη από το πολύ καλό βιβλίο των εκδόσεων Κονιδάρη που δεν λέει και πολλά πράγματα γι’ αυτόν όμως…

Dancing verum, στη Θεσ/νίκη υπάρχει το μαγαζί ενός καταπληκτικού ανθρώπου ο οποίος –εφ’ όσον φυσικά του το ζητήσεις- σε «ψάχνει» με ένα πολύ δικό του τρόπο και σου προτείνει την απόλυτα προσωπική πέτρα που σου χρειάζεται (εκείνη την περίοδο, την άλλη χρονιά πιθανόν να αλλάξει). Ίσως κάποιος παρόμοιος προικισμένος να υπάρχει και στην πόλη σου.

Υγεία και χαρά!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

undeafeted
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
296 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/05/2005, 23:42:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους undeafeted  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αρκετα ενδιαφερων θεμα.η μητερα η μακαριτησα εκανε εμποριο πολυτιμων λιθων στην αυστρια.πιστευε πολυ σε αυτος αλλα εγω δεν ασχοληθηκα ποτε πραγματικα.μηπως θα μπορουσατε να μου πειτε πως "λειτουργει" ο καθε λιθος και τι ειδους θεραπια προσφερει?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
iaira
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
134 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/05/2005, 22:14:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σε όλους.
Αφροδίτη διάβασα μέ ενδιαφέρον τό θέμα σου καί θέλω νά σέ ρωτήσω, άν όταν αγοράζεις μία πέτρα, μέ ποιό τρόπο εκείνη "λειτουργεί" γιά σένα.
Απλά όταν τήν φοράς , ή κάνεις κάτι παραπάνω γιά νά τήν ενργοποιήσεις; (επειδή έτσι έχω ακούσει).
Φιλικά.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Jupiter
Μέλος 1ης Βαθμίδας


67 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/05/2005, 02:40:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Jupiter  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:
ΠΟΛΥ ΤΑ ΜΕΛΗ ΕΚΤΙΜΩ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
icquser
Νέο Μέλος


8 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/05/2005, 02:43:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους icquser  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
agorazeis mia petra epeidi se proselkuei
mporei na doulepsei kai etsi mporei kai oxi

egw prosopika tis ka8arizo 3meres vu8ismenes se alati i alatonero
kai meta oramatizomai to skopo pou tin apektisa
mesa se fws analogou xromatos
sini8ws simbouleuomai kana sxetiko vivlio prin agorasw kapoio li8o pou den 8umamai tis idiotitesΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KRYSTALLENIA
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
121 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/05/2005, 03:01:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KRYSTALLENIA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!

ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΟΝΤΩΣ ΤΟ ΘΕΜΑ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ... ΜΟΥ ΕΙΧΑΝ ΞΑΝΑΠΕΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΘΕΤΙΚΕΣ ΕΠΙΔΡΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΠΡΟΣΦΕΡΟΥΝ ΟΙ ΚΡΥΣΤΑΛΟΙ/ΠΕΤΡΕΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΑΣ... ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΑ ΝΑ ΒΡΩ ΚΑΠΟΙΟ ΜΑΓΑΖΙ ΠΟΥ ΝΑ ΕΧΕΙ (ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΑ ΧΡΥΣΟΧΟΕΙΑ ΠΟΥ ΛΟΓΙΚΑ ΘΑ ΕΧΟΥΝ)...
ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΠΟΙΑ ΥΠΟΨΙΝ ΣΟΥ... ΜΗΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟ?

ΦΙΛΙΚΑ

ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΑΡΑ ΥΠΑΡΧΩΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

meteor
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
111 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/05/2005, 15:24:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους meteor  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Jupiter,
Θα σε παρακαλούσα να αναφέρεις την διεύθυνση και το τηλ. από το κατάστημα στην Θεσσαλονίκη που αναφέρεις.
Αν δεν θέλεις δημόσια,στείλτο στο προσωπικό μου μαίϊλ.

Ευχαριστώ

Τry HarderΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KRYSTALLENIA
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
121 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/05/2005, 16:16:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KRYSTALLENIA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟ ΜΑΓΑΖΙ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ...
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ...

ΦΙΛΙΚΑ

ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΑΡΑ ΥΠΑΡΧΩΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

undeafeted
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
296 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/05/2005, 18:48:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους undeafeted  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
μαγαζια υπαρχουν πολλα.ρο θεμα ειναι πως ακριβως λειρτουργουν οι πετρες και ποιες απο αλλες.υπαρχουν πολλοι πολυτιμοι λιθοι.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Jupiter
Μέλος 1ης Βαθμίδας


67 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/05/2005, 20:59:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Jupiter  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κρυσταλλένια,

Δεν χάνεις τίποτα να δοκιμάσεις στην παρακάτω διεύθυνση:

ROYAL CRYSTALS
Αιόλου 68
4ος όροφος
ΤΗΛ. 3217780

Θυμάμαι τις τιμές τους λίγο τσουχτερές όμως!
Όλοι οι κρύσταλλοι συνοδεύονται από πιστοποιητικό.

Υγεία και χαρά
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SeaHawk
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
50 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/05/2005, 21:23:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SeaHawk  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!

ΟΧΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ...
ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΜΑΝΤΕΙΕΣ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΤΙ ΚΑΝΟΥΝ ΜΕ ΤΟΥΣ ΛΙΘΟΥΣ..

ΑΛΛΑ ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΣΜΑΤΑ..

DIAMONDS ARE FOREVER!
DIAMONDS GIRLS BEST FRIEND!

ΒΥΕΕΕΕ!



ALL HANDS ON DECK!!!!!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KRYSTALLENIA
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
121 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/05/2005, 21:36:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KRYSTALLENIA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΤΑΡΧΑΣ, ΚΑΛΕ ΜΟΥ Jupiter ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΠΟΛΥ ΧΡΗΣΙΜΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΣΟΥ... ΝΑ ΄ΣΑΙ ΚΑΛΑ...

ΔΕΥΤΕΡΟΝ, ΚΑΛΕ ΜΟΥ undeafeted ΜΑΓΑΖΙΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝΕ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΚΑΝΕΝΑ... ΤΟ ΠΩΣ ΘΑ ΤΟΥΣ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΩ ... ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΔΥΣΚΟΛΕΥΤΩ ΚΑΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΓΙΑΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝΕ ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΠΟΛΛΑ... (ΒΙΒΛΙΑ, ΔΥΑΔΙΚΤΙΑΚΕΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ)ΟΠΟΤΕ...


ΦΙΛΙΚΑ


ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΑΡΑ ΥΠΑΡΧΩΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Μορφέας
Πλήρες Μέλος


856 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/05/2005, 03:18:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μορφέας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλσπέρα σας,
Σίγουρα οι κρύσταλλοι παίζουν πολύ σημαντικό ρόλο στην ζωή μας, ούτως ή άλλως όλοι είμαστε υπό την επιροή τους, μιας και η ύπαρξή τους στην Γη έχει την αποστολή να μετουσιώνει τις συμπαντικές ενέργειες ώστε να είναι συμβατές με το DNA μας.
Από κει και πέρα είναι πολύ ενδιαφέρον το πόσο πολύ οι κρύσταλλοι επηρεάζουν την ενέργεια του χώρου, ή ακόμα και την δική μας ενέργεια.
Και φυσικά κάθε κρύσταλλος έχει την δικιά του λειτουργία και ιδιότητες για τον άνθρωπο, συνήθως πάντοτε ευεργετικές για εμάς.

ΕΠΟΧΗ ΤΟΥ ΦΩΤΟΣ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Jupiter
Μέλος 1ης Βαθμίδας


67 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/05/2005, 09:43:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Jupiter  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ESPECULANTE ή ESPECULANITE

Γνωρίζει κανείς τι (μάλλον) μέταλλο είναι?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/05/2005, 19:42:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
KAI ΣΤΗΝ ΟΔΟ ΠΕΡΙΚΛΕΟΥΣ -ΑΘΗΝΑ- ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΧΩΡΟΙ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΠΩΛΟΥΝ ΣΕ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ ΧΑΜΗΛΕΣ ΤΙΜΕΣ ΥΠΕΡΟΧΟΥΣ ΛΙΘΟΥΣ. ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΩΡΑΙΟΤΑΤΟΥΣ ΗΜΙΠΟΛΥΤΙΜΟΥΣ - ΠΟΛΥΤΙΜΟΥΣ ΛΙΘΟΥΣ. ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΧΡΩΜΑΤΩΝ ΠΟΙΟΤΗΤΩΝ ΣΧΕΔΙΩΝ.

-ΚΑΠΟΙΟΣ ΦΙΛΟΣ-ΦΙΛΗ ΡΩΤΑΕΙ ΤΙ ΜΕΤΑΛΛΑ ΕΙΜΑΣΤΕ.

ΕΓΩ ΦΙΛΑΡΑΚΙ ΜΟΥ ΤΙΤΑΝΙΟ.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ -Ε-
Ο ΠΟΝΟΣ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΠΑΣΙΜΟ ΤΟΥ ΟΣΤΡΑΚΟΥ ΠΟΥ ΠΕΡΙΕΧΕΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ.
***
ΖΗΛΩΤΟΝ ΜΕΝ Ο ΠΛΟΥΤΟΣ ΤΙΜΙΟΝ ΜΕΝΤΟΙ ΚΑΙ ΘΑΥΜΑΣΤΟΝ Η ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ.
***
Μ.Β.σε ευχαριστώ,όντως τα εμπόδια είναι χάρτινα. Σοφότατο.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Jupiter
Μέλος 1ης Βαθμίδας


67 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/05/2005, 00:42:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Jupiter  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για τον Meteor

Στον αριθμό 8 και στο τηλ 264122Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

meteor
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
111 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/05/2005, 21:15:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους meteor  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σ'ευχαριστώ πολύ Jupiter.
Να είσαι καλά.

Τry HarderΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KRYSTALLENIA
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
121 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2005, 17:27:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KRYSTALLENIA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΑΦΡΟΔΙΤΗ!!! ΘΑ ΤΟ ΚΟΙΤΑΞΩ... ΝΑ 'ΣΑΙ ΚΑΛΑ!!!


ΦΙΛΙΚΑ


ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΑΡΑ ΥΠΑΡΧΩΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Jupiter
Μέλος 1ης Βαθμίδας


67 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/05/2005, 00:00:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Jupiter  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας,

Παρόλο που δεν βλέπω κανένα ενδιαφέρον –ούτε καν από την ίδια την κυρία Αφροδίτη- για το θέμα του τόπικ, και με την ελπίδα ότι ίσως υπάρχουν κάνα δύο ψυχές που θα ρίξουν τη ματιά τους προς τα εδώ, θέλω να ενημερώσω για ένα νέο εντυπωσιακό προϊόν που πρωτοεμφανίστηκε φέτος τον Μάρτιο στην έκθεση της Γερμανίας.

Πρόκειται για ένα νέο φίλτρο νερού που περιέχει –το ένα μοντέλο του- αμέθυστους, οι οποίοι εκτός του ότι ενεργοποιούν / ζωογονούν τον οργανισμό, θεραπεύουν και ορισμένα είδη δερματοπάθειας.
Κατά διαστήματα ένα ενσωματωμένο σύστημα ακτινοβολίας ενεργοποιείται και με τη σειρά του φορτίζει / ενεργοποιεί τους λίθους.

Εάν υπάρξει ενδιαφέρον θα συνεχίσω με περισσότερες λεπτομέρειες.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2005, 22:57:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΔΩ ΕΙΜΑΙ.
ΑΚΟΥΣΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ -ΤΑ ΠΕΡΙ ΑΜΕΘΥΣΤΟΥ- ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΑΡΚΕΤΑ ΠΕΡΙ ΑΥΤΟΥ.
ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΜΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙΣ;

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Να ξέρεις,ότι ευτυχία είναι να μπορείς να ξεχνάς,και να μπορείς να θυμάσαι.
Η ευτυχία έρχεται από την ικανότητα να νιώθεις βαθιά,να απολαμβάνεις απλά,να σκέφτεσαι ελεύθερα να ρισκάρεις στη ζωή να είσαι απαραίτητος.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Μορφέας
Πλήρες Μέλος


856 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2005, 23:08:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μορφέας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σας, θα ήθελα να πω οτι ακόμα και η Aura Soma που έχει πολύ δυνατές θεραπευτικές ιδιότητες, είναι ουσιαστικά μια μίξη κρυστάλλων που ανακατεύονται με τον κατάλληλο τρόπο για κάθε πρόλημα.

Ευχαριστώ

ΕΠΟΧΗ ΤΟΥ ΦΩΤΟΣ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Jupiter
Μέλος 1ης Βαθμίδας


67 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/05/2005, 01:28:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Jupiter  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Προσωπικά έχω δει την δεύτερη συσκευή –ένα κόσμημα που δυστυχώς θα βρει τη θέση του κάτω από το νεροχύτη- με τρία είδη λίθων, Αμέθυστο, καθαρό quartz και το τρίτο «παίζει» μεταξύ ροζ quartz και ροζ λίθιο (η δεύτερη είναι μια απίστευτα δυνατή, θεραπευτική πέτρα!)
Αφού εγκαταστήσω το φίλτρο και μετά μια εβδομάδα, θα σας ενημερώσω για τα αποτελέσματα.

Τις ιδιότητες του Αμέθυστου φαντάζομαι τις γνωρίζουμε οι περισσότεροι, 7ο τσάκρα στέμμα, κατ’ άλλους 6ο τσάκρα τρίτο μάτι, ηρεμεί το νευρικό σύστημα, βοηθά στον διαλογισμό, ισορροπεί , αναπτύσσει την πνευματικότητα, τις ψυχικές ικανότητες, την εσωτερική ειρήνη.

Διώχνει την αϋπνία και τους εφιάλτες, προκαλεί προφητικά όνειρα. Καταπολεμά τον αλκοολισμό, τους πονοκεφάλους, δίνει θάρρος, προστατεύει από τους κλέφτες, βελτιώνει τη μνήμη, κατά δε τον Scott Cunningham, «…χρησιμοποιείται σε μάγια που έχουν σκοπό να μεγαλώσουν την ομορφιά» όπως επίσης «…είναι μια από τις λίγες πέτρες που συνιστώνται ειδικά για τους άντρες να τις χρησιμοποιούν για να ελκύουν τις γυναίκες»

Λέγεται ότι βοηθά σε ασθένειες όπως στην βρογχίτιδα, στην όραση, στην αχρωματοψία, στις θρομβώσεις, μολύνσεις, ανοσοποιητικό σύστημα, η λίστα είναι τεράστια.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 3 Σελίδες:
  1  2  3
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy