ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 BΛAΠTEI TO KAΠNIΣMA ΣE................??
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
valgraph
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
294 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/03/2005, 00:18:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους valgraph  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πόσο μπορεί να βλάψει το κάπνισμα και το αλκοόλ στην επίτευξη διαφόρων ψυχικών ή όχι φαινομένων όπως αστρική προβολή, τηλεκίνηση, διαλογισμό κ.λ.π.?
(ή ακόμη και σε επαφές τρίτου τύπου!!!)
Mέχρι τώρα λέμε το τι μπορεί να καταφέρει ο άνθρωπος. Kάτω από την επίρεια αυτών όμως μπορεί? Ή με τη χρήση ποιων άλλων υλικών θα ήταν αδύνατο κάτι τέτοιο? Tο σεξ βοηθά? Tο πολύ φαγητό (γαστρονομική απόλαυση - χοντροί άνθρωποι)? Tο στρες? O τόπος διαμονής? H ηλικία? O ερωτευμένος? O άνθρωπος που μισεί? O άνθρωπος που έχει σκοτώσει (άνθρωπο - ζώο)?
Tι προϋποθέσεις τελικά πρέπει να έχουμε για να προσπαθήσουμε και να καταφέρουμε κάτι?

ValGraph

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/03/2005, 01:31:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το πόσο βλάπτει ή ωφελεί το κάθε τί το νοιώθεις εμπράκτως...

Εξυπηρετεί να ρωτάς τους λουόμενους πόσο κρύα είναι η θάλασσα πριν βουτήξεις;

.
.

3A

Virtus Junxit Mors Non Separabit (Whom virtue unites, death will not separate)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dreamwind
Νέο Μέλος


49 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/03/2005, 02:58:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dreamwind  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κάπνισμα, μπύρες, ερωτική επιθυμία και πράξη, φαγητό σε άφθονες ποσότητες, για μένα σημαίνουν ζωή... Είναι η ζωή μου.

Όλα αυτά όμως δεν με "βαραίνουν". Όταν πάω το βράδυ να κοιμηθώ το μόνο που σκέφτομαι είναι να είναι οι αγαπημένοι μου καλά και άυριο, και αν θα μου φτάσουν τα χρήματα για καφέ και τσιγάρα.(Φοιτητές...)

Πάντα ήμουν ο μικρός Αλίκης στην χώρα των θαυμάτων. Από μικρός μπήκα στο κόλπο να ασχολούμαι με όλα τα ανορθόδοξα, γιατί όλοι στην οικογένεια είναι αλαφροίσκιωτοι. Τα ζώ από πιτσιρικάς.

Και ξέρεις όμως πότε άλλαξα? "Ωρίμασα" είναι η καλύτερη λέξη.
Όταν ένα πρωί αποφάσισα να κάνω το σπίτι μου ζωολογικό κήπο. Ψάρια, σαλιγκάρια, σκυλιά, γατιά, πουλιά, αστακοί, αυτά είναι οι φύλακες μου πια. Πρόσεξε τον τόνο ε! Δίνουν ζωή στα άψυχα ντουβάρια... Μαθαίνοντας να φροντίζεις ένα ζώο και να το βλέπεις να μεγαλώνει και να γερνάει μαζί σου, κερδίζεις πολλά. Ξεκινόντας από την υπευθυνότητα, την ηρεμία και την γαλήνη, την επικοινωνία(τα ψάρια μου τρίβονται στο χέρι μου...,ο σκύλος μου κάνει νοήματα...)με κάτι το οποίο δεν είναι ανθρωπος... Δεν λέει ψέμματα, δεν κρύβεται...
Άλλη φάση εντελώς.

Ξέφυγα αρκετά με τις φλυαρίες μου? Ίσως όχι...

Όλες οι επιβλαβείς για τον οργανισμό συνήθειες που ανέφερες(κάπνισμα, αλκοολ) δεν είναι σε θέση να εμποδίσουν την ψυχική ανάταση... Τι κι αν βήχεις και μια μέρα πεθάνεις? Όλοι θα πεθάνουμε...

Το στρες όμως διώξτο απ'την ζωή σου. Όλοι να το διώξετε. Είναι ο κύριος λόγος που δεν σας αφήνει να χαρείτε όλα τα δευτερόλεπτα που πάνε χαμένα. Ό καθένας τα αξιοποιεί όπως πιστεύει καλύτερα. Εγώ σκέφτομαι, άλλος πίνει ποτά, άλλος παίζει μπάσκετ...

Ερώτηση:!!!! Τι κάνεις τον ελεύθερο χρόνο σου!!!!!!!!!!

Υπάρχει Θεός...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Krisnna
Πλήρες Μέλος

Greece
1040 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/03/2005, 07:10:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krisnna  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Valgraph καλό το ερώτημα σου και πιστεύω οτι σαφώς και το κάπνισμα και το αλκοόλ μπορεί να θεωρηθούν ανάλογα με την περίπτωση και τον άνθρωπο αρνητικοί παράγοντες στην εκδήλωση των ψυχικών δυνάμεων αλλά θετικοί ποτέ! Εγώ θα επικεντρωθώ περισσότερο στην οινοποσία επειδή το κάπνισμα κατα την γνώμη μου προκαλεί μεγάλη ζημιά αλλά μόνο στο αναπνευστικό σύστημα και όχι στο μυαλό. Το αλκοόλ άν καταναλώνεται συνεχώς και συστηματικά επειδή όπως καταλαβαίνουμε πειράζει τον εγκέφαλο μπορεί να προκαλέσει ζημιά και στο μυαλό οπότε είναι αρνητικός παράγοντας εμφανώς στα ψυχικά φαινόμενα. Υπάρχουν βέβαια όπως είπες και πολλοί άλλοι παράγοντες που επηρεάζουν ακόμα περισσότερο όπως : Το στρές, το άγχος, ο φόβος, το μίσος, η ζήλεια, η ανασφάλεια, οι ενοχές και πολλά άλλα.

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟ ΧΩΡΙΣ ΑΓΚΑΘΙΑ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΕΥΤΥΧΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΕΦΕΛΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mariha2912
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
619 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2005, 15:07:01  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος mariha2912  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
FILOI MOY PROSOPIKA PISTEYO OTI OLA, AKOMA KAI TO KAPNISMA, TO ALKOOL, TA NARKOTIKA,EINAI ERGALEIA POY MPOREI NA TOYS KANOYME KALH H KAKH XRHSH. APO MAS EKSARTATAI POS THA TA XRHSIMOPOIHSOYME...
GIA PARADEIGMA TO SEX... SE POLLOYS DIAFORETIKOYS ARXAIOYS POLITISMOYS (KAI OXI MONO),SE DIAFORES TELETOYRGIES,HTAN ENA MESO ENOSHS ME TO THEIO, ENAS TROPOS NA APOKTHSH O ANTHROPOS GNOSH THS OYSIAS TOY EAYTOY TOY KAI TOY SYMPANTOS. SE ALLES THRHSKEIES, TO SEX THEOREITAI EMPODIO STON MAKRY DROMO PROS THN TELEIOTHTA. P.X. OI XRISTIANOI MONAXOI KTL. KATHE PRAGMA EPIDRA DIAFORETIKA STON KATHE ANTHROPO,KAI KATHE ANTHROPOS VRISKEI TON DIKO TOY TROPO NA EPITYXEI TOYS STOXOYS TOY.
STO ESOTERICA YPARXOYN ARKETA TOPIC POY EXOYN SXESH ME TO THEMA SOY FILE valgraph, KAI KALO THA HTAN OLOI NA RIKSOYN MIA MATIA.

SXETIKA ME KAPOIA NARKOTIKA KAI POS EPIDROYN STHN ANTILHPSH TOY ATOMOY OS PROS PIO "ESOTERISTIKA FAINOMENA" , MPOREITE NA DEITE EDO: www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=4478

EPISHS POLY ENDIAFERON VRISKO AYTO TO TOPIC SXETIKA ME TO XASIS:
www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=1048

GAY KAI ESOTERISMOS EDO:
www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=380

AKOMA,PERI SEXOYALIKHS ENERGEIAS EDO:
www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=1440

YPARXOYN KAI POLLA ALLA TOPIC OPOY MPOREI KANEIS NA ANTLHSEI PLHROFORIES,ALLA AS PERIORISTOYME SE AYTA GIA ARXH...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Peter Gore
Νέο Μέλος

Argentina
30 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/04/2005, 05:23:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Peter Gore  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΒΛΑΠΤΕΙ...

ΣΑΣ ΜΙΛΑΕΙ ΕΝΑΣ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΕ ΕΜΦΡΑΓΜΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Amazona
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
109 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/04/2005, 19:13:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Amazona  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

+..φωνώ με όλα τα παραπάνω!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy