ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Μπορείτε να νιώσετε αληθινή φιλία για το άλλο φύλο;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 5
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Laryp
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
215 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2005, 13:15:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Laryp  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τις τελευταίες μέρες με απασχολεί αρκετά το θέμα αυτό κι είπα να το συζητήσω για να δω τι πιστεύετε. Η ερώτηση είναι σαφής, απλή και κατανοητή. Είναι δυνατή η ύπαρξη κατά τη γνώμη σας φιλίας μεταξύ των δυο φύλων; Αν ναι έχει τύχει να νιώσετε απλώς φιλία κι όχι έρωτα για το άλλο φύλο; Αν όχι γιατί πιστεύετε πως δεν είναι δυνατή η ύπαρξη μιας τέτοιου είδους φιλίας;
Αν υπάρχει παρόμοιο θέμα, συγχωρέστε με.
Αν δεν υπάρχει σας παρακαλώ να συμμετέχετε για να με βοηθήσετε με τις απόψεις σας...

Φωνές, αλαλαγμοί, χαρές
ενθουσιασμοί, ζητωκραυγές!
Και ποιος τολμάει να τους πει
πως νίκησαν οι δύσμοιροι
τρέχοντας στον ανεμπόδιστο δρόμο της κατηφόρας...
Χρ. Κατσιγιάννης

nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2005, 13:55:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σου .Εγω πιστευω οτι ειναι πολυ δυσκολο αλλα οχι αδυνατο.
Αν τα ατομα εχουν γνωριστει κατω απο συνθηκες που μπορεσε να γινει διαλογος να γνωριστουν πρωτα σε ανθρωπινο επιπεδο και να εκτιμουν το ενα το αλλο,μπορει να γινει.Αλλα πρεπει να τεθουν ορια απο την αρχη και να αποφασισουν οτι ειναι πιο σημαντικη η σχεση τους σαν φιλοι απο 10
.....

Προσωπικα δεν μου εχει τυχει αν και θα το ηθελα γιατι πιστευω πως αν πετυχει ειναι πολυ επικοδομητικο και για τους δυο.
Προυποθετει ωριμοτητα και εμπειριες για να επιτευχθει κατι τετοιο.
Εχω ομως παραδιγματα γυρω μου αλλων που το καταφεραν.
Δεν εχεις παρα να δοκιμασεις.
φιλικαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2005, 17:24:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΛΗΘΙΝΗ ΦΙΛΙΑ ΜΕΤΑΞΥ ΑΝΔΡΑ ΚΑΙ ΓΥΝΑΙΚΑΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΞΕΙ
ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΛΕΥΡΑ ΤΩΝ ΑΝΔΡΩΝ ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΚΟΙΤΑΖΟΥΜΕ ΤΙΣ
ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΚΑΙ ΕΡΩΤΙΚΑ ΟΣΟ ΦΙΛΕΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2005, 19:50:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ναι, είμαι σίγουρος πως η φιλία μεταξύ άνδρα – γυναίκας είναι δυνατή. Αλλά δεν θα είναι το ίδιο δυνατή η του ίδιου επιπέδου με την φιλία μεταξύ ανδρών και γυναικών αντίστοιχα. Πάντοτε θα υπάρχει ο διαχωρισμός υποσυνείδητα άνδρας – γυναίκα, κάτι το απόλυτα φυσιολογικό. Οι περισσότερες ‘βαθιές’ φιλίες που έχω δει μεταξύ ανδρών – γυναικών, η κατέλεγαν σε ερωτική σχέση, η κατέλεγαν σε ευκαιριακό σεξ και μετά σε διάλυση της φιλίας, η ένας ‘παράξενος λόγος’ απομάκρυνε τον έναν από τον άλλο. Αυτός ο παράξενος λόγος είναι αυτή η διαχωριστική γραμμή, αιδοίο-πέος. Δίχως αυτό να σημαίνει πως κάτι το ερωτικό προέκυψε.

Αναφέρομαι σε στενότατη φιλική σχέση άνδρα – γυναίκας.

Προσωπικά έχω γυναίκες φίλες, αλλά η φιλία μας δεν είναι το ίδιο, για εμένα τουλάχιστον, με την φιλία μου με έναν άνδρα. Δεν θέλω να παρεξηγηθώ, δεν εννοώ πως της γυναίκες της βλέπω, ή οι άνδρες της βλέπουν μόνο ερωτικά. Απλά, είναι ένα ένστικτο το οποίο υποβόσκει. Ίσως να εκδηλωθεί, ίσως και όχι. Αλλά σαφέστατα υπάρχουν και εξαιρέσεις.


Εχέμβροτος: Περίφημος αυλωδός εξ Αρκαδίας, ζήσας μεταξύ - Ζ’ και - ΣΤ’ αιώνων Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ksenitia
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Spain
328 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2005, 01:25:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ksenitia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κι ομως, εγω ειχα φιλους αντρες, και η φιλια μας ηταν πραγματικη. Αλλα αυτο γιατι τους ειχα απο την παιδικη ηλικια. Τωρα, σε ηλικια 29 χρονων, κακα τα ψεματα, αν προσπαθω να κανω φιλια και μονο φιλια με εναν αντρα, τελικα καταληγει οπουδηποτε αλλου εκτος απο...φιλΙα. Αλλαζει ο τονος και γινεται φιλιΑ. Και τωρα που το θυμαμαι, με εναν πραγματικο φιλο αντρα που εχω εδω και 25 χρονια, ολο και κατι σε στυλ "υπονοουμενο" πεφτει αραια και που. Δεν το θεωρησα "πονηρο", αλλα δεν παυει να ειναι συναισθημα ερωτισμου και επιθυμιας. Ολες οι υπολοιπες φιλιες μου με αντρες νομιζω οτι διατηρηθηκαν ετσι γιατι εγω ως γυναικα εθεσα νοητη γραμμη "ως εκει". Αααα, και επισης 8εωρω πραγματικη φιλια ανθρωπων αντιθετου φυλου, μονο αν ο αντρας ειναι γκευ....Εαν δεν ειναι, τοτε σιγουρα καποια στιγμη σε καποια στιγμη "αδυναμιας" μπορει να δεσει το γλυκο....

Poor is a man, who´s pleasures depend on the permition of another...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pixeldream
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1606 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2005, 02:28:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pixeldream  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μπορείτε να νιώσετε...ΤΟ ΑΛΗΘΙΝΟ;

..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

livia
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
193 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2005, 13:07:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους livia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το ερωτικό στοιχείο υπάρχει σε κάθε φιλική σχέση,ακόμα και του ίδιου φύλου....

όπως φανερώνουν τα συναισθήματα κτιτηκότητας και ζήλιας που αναπτύσονται στις φιλικές σχέσεις.

Είναι δύσκολο το μονοπάτιΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

livia
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
193 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2005, 13:09:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους livia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτό βέβαια δεν ακυρώνει την ύπαρξη της μεγάλης,αληθινής αγάπης που μπορεί να νιώσει κάποιος για τον φίλο του,ανεξαρτήτου φύλου.

Είναι δύσκολο το μονοπάτιΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kynikos
Πλήρες Μέλος

United Kingdom
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2005, 15:08:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kynikos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Έχεμβροτε,
quote:
Οι περισσότερες ‘βαθιές’ φιλίες που έχω δει μεταξύ ανδρών – γυναικών, η κατέλεγαν σε ερωτική σχέση, η κατέλεγαν σε ευκαιριακό σεξ και μετά σε διάλυση της φιλίας, η ένας ‘παράξενος λόγος’ απομάκρυνε τον έναν από τον άλλο.
Δηλαδή ποτέ δεν οδήγησαν σε ευκαιριακό σεξ ΚΑΙ την διατήρηση (ή και ενίσχυση) της φιλίας; (Ρωτάω, γιατί λες: "οι περισσότερες")

Σαν λίγο σκούρα να τα βλέπεις

ΜΦΧ

kΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kswtikoula
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
676 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2005, 16:50:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kswtikoula  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος kswtikoula  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Υπάρχει περισσότερος έρωτας στη φιλία,
παρά φιλία στον έρωτα.

Φύτεψα πάλι τα κρίνα της ψυχής μου σ'άπιστο χώμαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Deva_Parinito
Πλήρες Μέλος


1157 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2005, 16:57:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Deva_Parinito  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Μπορείτε να νιώσετε αληθινή φιλία για το άλλο φύλο;

Τι είναι η φιλία ?

DevaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GDS1
Πλήρες Μέλος


937 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2005, 17:01:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GDS1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είναι πάρα μα πάρα πολύ δύσκολο, κάπου κάποια στιγμή θα παρουσιαστεί και το ερωτικό στοιχείο.

Το χρήμα δεν είναι το παν στην ζωή, η αγάπη είναι. Ευτύχως αγαπάω το χρήμαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Deghar Adhark
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Fiji
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/06/2005, 19:59:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Deghar Adhark  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Είναι πάρα μα πάρα πολύ δύσκολο, κάπου κάποια στιγμή θα παρουσιαστεί και το ερωτικό στοιχείο.

συμφωνω,μπορει να υπαρξει φιλια αλλα που και που θα παρεμβαλεται και το ερωτικο

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

snoopy
Πλήρες Μέλος

Algeria
1042 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/06/2005, 20:21:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους snoopy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Deghar Adhark:
συμφωνω,μπορει να υπαρξει φιλια αλλα που και που θα παρεμβαλεται και το ερωτικο

ΩΡΑΙΟΣ
ΣΥΜΦΩΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ, ΟΤΑΝ ΜΠΑΙΝΕΙ ΤΟ ΕΡΩΤΙΚΟ ΣΤΗΝ ΜΕΣΗ ΧΑΝΕΤΑΙ Η ΦΙΛΙΑ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ananasss
Πλήρες Μέλος


884 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/06/2005, 21:00:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ananasss  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
έχει τύχει να νιώσετε απλώς φιλία κι όχι έρωτα για το άλλο φύλο;

Σωστά ρωτάει ο Deva: "Τι είναι φιλία;"

Και τι είναι Έρωτας;

Ποια είναι τα στοιχεία εκείνα που μπορούμε να ονομάσουμε "φιλία" και όχι "έρωτα" και ποια είναι τα στοιχεία που αποτελούν τον "έρωτα" και όχι την "φιλία";

Κάτι είπε και η livia στην πρώτη της απάντηση στο θέμα. Δείτε το...


ΚΑΝΕΝΑΣ δεν είναι ΑΝΩΤΕΡΟΣ από τον άλλο,
μπροστά στη ΖΩΗ και στο ΘΑΝΑΤΟ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/06/2005, 21:14:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Στην φιλια δεν εμπλεκεται εγωισμος ζηλια και κυριως κτητικες τασεις.
Εν αντιθεσει στον ερωτα κυριαρχουν τα παραπανω. Η αιτια που χαλαει μια φιλικη σχεση ετεροφυλων δεν ειναι ενα [που και που κρεβατι] αλλα αυτα που το ακολουθουν και επαναπροσδιοριζουν την κατασταση.
Νομιζω..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
wendigo
Μέλος 3ης Βαθμίδας


561 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/06/2005, 00:39:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wendigo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Απάντηση: Φυσικά ναι.
Ερώτηση: Στη φιλία δεν εμπλέκεται εγωισμός, ζήλια και κτητικές τάσεις;
Από πότε;

No Method, No Guru, No TeacherΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/06/2005, 21:03:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΠΟΡΩ ΚΑΙ ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ.
ΕΧΩ ΠΛΑΙ ΜΟΥ ΚΑΤΙ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ ΣΚΕΤΟ ΧΡΥΣΑΦΙ, ΠΟΥ ΔΕΝ ΣΚΟΥΡΙΑΖΕΙ ΔΕΝ ΠΑΛΙΩΝΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΦΘΕΙΡΕΤΑΙ.
ΚΙ ΑΣ ΤΟΥΣ ΕΧΕΙ ΚΑΛΑ Ο ΘΕΟΣ.
ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΑ ΧΕΙΛΗ ΜΟΥ ΝΑ ΓΕΛΟΥΝ.
ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΙΣ ΨΥΧΕΣ ΤΟΥΣ ΝΑ ΤΑΞΙΔΕΥΟΥΝ.

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Να ξέρεις,ότι ευτυχία είναι να μπορείς να ξεχνάς,και να μπορείς να θυμάσαι.
Η ευτυχία έρχεται από την ικανότητα να νιώθεις βαθιά,να απολαμβάνεις απλά,να σκέφτεσαι ελεύθερα να ρισκάρεις στη ζωή να είσαι απαραίτητος.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/06/2005, 21:33:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας Θα ηθελα να απαντησω στην Ventigo.Εσυ νομιζεις οτι ειναι ιδια τα συναισθηματα σε μια φιλικη και σε μια ερωτικη σχεση? Εγω παντως με φιλες δεν εχω νιωσει ποτε κτητικες τασεις κλπ
Εκει η ανασφαλεια της απωλειας της σχεσης ειναι μηδαμινη γιατι η αιτια της ειναι πιο ουσιαστικη απο μια ερωτικη κατασταση.
ΦιλικαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
_
Μέλος 2ης Βαθμίδας

USA
379 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2005, 16:44:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους _  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ρε παιδιά, έλεος, μιλάτε σαν να μην ξέρετε τι πάει να πει φάση και φιλία

πως το βλέπουν το σεξ, σαν τρόπο διασκέδασης η είναι ηθικών αρχών? Δηλαδή και να υποβόσκει το σεξ δεν σημαίνει πως τρέχει τίποτα, εξάλλου δεν υποβόσκει μόνο σε εμάς, απλά εμείς είμαστε ασυγκράτητοι, οι γυναίκες μπορούν και το κρύβουν, αυτό μόνο

To Hollywood Έχει Κάψει!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Tsoureki
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
68 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/06/2005, 02:38:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Tsoureki  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Tsoureki  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγω παντος πηστευω πως μπορει να υπαρξει φιλικη σχεση αναμεσα στα 2 φυλα.
Εγω εχω πανω απο 15 χρονια τετοια φιλια και ποτε δεν εχει γινει κατι.
Το οτι μπορει να υποθεσεις πως θα ηταν μια κατασταση ειναι πολυ λογικο αλα αυτο δε σημαινει οτι τον βλεπεις και ερωτικα τον αλον.

Cheer up..worst is yet to comeΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Tsoureki
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
68 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/06/2005, 02:48:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Tsoureki  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Tsoureki  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Επισης πιο πανω καπιοις λεει οτι

ΑΛΗΘΙΝΗ ΦΙΛΙΑ ΜΕΤΑΞΥ ΑΝΔΡΑ ΚΑΙ ΓΥΝΑΙΚΑΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΞΕΙ
ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΛΕΥΡΑ ΤΩΝ ΑΝΔΡΩΝ ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΚΟΙΤΑΖΟΥΜΕ ΤΙΣ
ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΚΑΙ ΕΡΩΤΙΚΑ ΟΣΟ ΦΙΛΕΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ.

Δηλαδη το λεγωμενο ΚΟΙΤΑΖΟΥΜΕ ΤΙΣ
ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΚΑΙ ΕΡΩΤΙΚΑ ΟΣΟ ΦΙΛΕΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ σημαινει οτι της κοιτας και στο βαθος θες να κανεις σεξ μαζι τους?Η απλα οτι της επελεργαζεσαι εξωτερικα κλπ και κοιτας τι σαρεσει τι εχουν ωραιο και τι οχι?

Γιατι αυτο εχω την εντυπωση οτι το κανουν ολλοι για ολους ανεξερετος..


Cheer up..worst is yet to come
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/06/2005, 19:29:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Δηλαδη το λεγωμενο ΚΟΙΤΑΖΟΥΜΕ ΤΙΣ
ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΚΑΙ ΕΡΩΤΙΚΑ ΟΣΟ ΦΙΛΕΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ σημαινει οτι της κοιτας και στο βαθος θες να κανεις σεξ μαζι τους?Η απλα οτι της επελεργαζεσαι εξωτερικα κλπ και κοιτας τι σαρεσει τι εχουν ωραιο και τι οχι?


Πειρασμός φίλη μου .. πειρασμός.. όταν η φίλη είναι καλοφτιαγμένη και όταν ο φίλος είναι πεινασμένος.. εε.. τι να σου κάνει

Να τώρα οπως εσύ.. μόλις είδα το ονομά σου με έπιασαν κάτι πείνες..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Tsoureki
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
68 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/06/2005, 21:20:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Tsoureki  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Tsoureki  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μα δεν μηλαμε για απλες γνωριμιες..αλλα φιλια ετων η μηπως οχι?

Λες δηλαδη φιλε μου allzzaro να παραπεμπω μονο και μονο λογο nickname?

Cheer up..worst is yet to comeΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

VELISSARIOS
Πλήρες Μέλος

Greece
1030 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/06/2005, 11:15:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΛΟΙΠΟΝ ΕΕΜΝΑ ΜΟΥ ΕΤΥΧΕ ΤΟ ΑΝΑΠΟΔΟ ΜΕ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ .ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΑΠΟ ΣΧΕΣΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 1 ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΓΙΝΑΜΕ ΦΙΛΟΙ.ΕΧΩ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΦΙΛΕΣ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΤΙΣ ΕΙΔΑ ΕΡΩΤΙΚΑ ΙΣΩΣ ΓΙΑΤΙ ΤΙΣ ΠΡΟΤΙΜΑΩ ΣΑΝ ΠΑΡΕΑ ΠΑΡΑ ΣΑΝ ΣΧΕΣΗ ΤΙΣ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ.
Ο ΑΝΔΡΑΣ ΝΑΙ ΜΕΝ ΣΚΕΦΤΕΤΑΙ ΕΡΩΤΙΚΑ ΣΧΕΔΟΝ ΠΑΝΤΑ ΑΛΛΑ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΘΕΣΕΙ ΤΑ ΟΡΙΑ ΓΙΑΤΙ ΟΠΛΥ ΑΠΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΕΙ ΕΡΩΤΙΚΑ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΕΝΑΝ ΑΝΔΡΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΟ ΕΝΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΔΡΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΑΠΛΟ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/06/2005, 12:18:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΥΣΙΚΑ, ΚΑΙ ΝΑ ΔΟΘΩ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗ ΦΙΛΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΤΟΜΟ.
ΚΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΤΟ ΕΖΗΣΑ. ΤΟ ΖΩ.

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Να ξέρεις,ότι ευτυχία είναι να μπορείς να ξεχνάς,και να μπορείς να θυμάσαι.
Η ευτυχία έρχεται από την ικανότητα να νιώθεις βαθιά,να απολαμβάνεις απλά,να σκέφτεσαι ελεύθερα να ρισκάρεις στη ζωή να είσαι απαραίτητος.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/06/2005, 15:51:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Λες δηλαδη φιλε μου allzzaro να παραπεμπω μονο και μονο λογο nickname?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/06/2005, 15:55:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ο ΑΝΔΡΑΣ ΝΑΙ ΜΕΝ ΣΚΕΦΤΕΤΑΙ ΕΡΩΤΙΚΑ ΣΧΕΔΟΝ ΠΑΝΤΑ ΑΛΛΑ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΘΕΣΕΙ ΤΑ ΟΡΙΑ ΓΙΑΤΙ ΟΠΛΥ ΑΠΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΕΙ ΕΡΩΤΙΚΑ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΕΝΑΝ ΑΝΔΡΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΟ ΕΝΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΔΡΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΑΠΛΟ.

φίλε μου.. και οι δύο σκέφτονται ερωτικά. Το θέμα είναι το κατά πόσο είναι εγκρατής ο άνδρας. Ως γνωστόν η γυναίκα είναι περισσότερο ευαίσθητη. Σε κάποια στιγμή αδυναμίας θα κρεμαστεί απο το φίλο.. εκεί πρέπει να αισθανθείς βράχος.. οσο και οτι και να νοιώθεις πρέπει να γίνεις βράχος...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/06/2005, 16:03:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Μα δεν μηλαμε για απλες γνωριμιες..αλλα φιλια ετων η μηπως οχι?

Ναί .. ο χρόνος δένει τη φιλία.. λογικό είναι..
Βέβαια για να βάλουμε τα πράγματα στη θέση τους .. και να μην λέμε οτι θέλουμε δύο αντιθέτου φύλου φίλοι.. γίνονται φίλοι γιατί κάποιος λόγος υπάρχει και δεν μπορούν να γίνουν ζευγάρι τώρα ο λόγος αυτός ποικίλοι... απο διαφορά ηλικίας , μέχρι διαφορά χρώματος αλλά και αλλους πολλούς λόγος. Πάντως κάποιος λόγος υπάρχει που τους εμποδίζει..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Krisnna
Πλήρες Μέλος

Greece
1040 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/06/2005, 16:47:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krisnna  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
και να μην λέμε οτι θέλουμε δύο αντιθέτου φύλου φίλοι.. γίνονται φίλοι γιατί κάποιος λόγος υπάρχει και δεν μπορούν να γίνουν ζευγάρι

Kαι είναι πάρα πολλοί οι λόγοι που είναι δυνατόν να μήν μπορούν να γίνουν ζευγάρι. Στην περίπτωση αυτή είναι δυνατόν να αναπτυχθεί αληθινή φιλία μεταξύ τους με όλες τις προυποθέσεις. Με τον όρο βέβαια να μήν αλληλοσκανδαλιστούν ερωτικά γιατί τότε η φιλία αναπόφευκτα θα διαλυθεί.

"Non, nisi parento, vincitur"
ΒΑΚΩΝΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/06/2005, 17:05:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Kαι είναι πάρα πολλοί οι λόγοι που είναι δυνατόν να μήν μπορούν να γίνουν ζευγάρι.

Nαί όντως είναι πάρα πολλοί οι λόγοι ...

quote:
Με τον όρο βέβαια να μήν αλληλοσκανδαλιστούν ερωτικά γιατί τότε η φιλία αναπόφευκτα θα διαλυθεί.

Εγώ θα ρίξω σχεδόν όλη την ευθύνη στο ανδρικό φύλο. Αυτός είναι που θα πρέπει να μετρήσει τις αποστάσεις και μάλιστα στις επικίνδυνες στιγμές. πχ μετά απο μία απογοητευση οπου η φίλη αναζητά κάπου να ακουμπήσει.. οι σε στιγμές ευθυμίας...

Εγώ προσωπικά φίλοι μου τι νομίζω.. νομίζω οτι για να είναι φίλοι δύο άνθρωποι διαφορετικού φύλου .. δεν χρειάζεται να είναι κολλητοί.. απλά στις δύσκολες στιγμές ο φίλος πρέπει να φανεί φίλος.. οσο και να κοστίζει αυτό..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 5 Σελίδες:
  1  2  3  4  5
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1240234
Maintained by Digital Alchemy