ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Μπορείτε να νιώσετε αληθινή φιλία για το άλλο φύλο;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 5
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2005, 17:03:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να πως γίνονται οι παρανοήσεις (ευτυχώς όχι μεταξύ μας αγαπητέ ),

το "πανέμορφη" μαζί με το "φιλία" δεν ταιριάζει ιδιαίτερα...


πάντως ευχαριστώ για τα καλά λόγια και συνυπογράφω :


Φιλικά
Galadriel

in God we trust

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2005, 17:45:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
δηλαδή υπάρχουν άτομα που πιστεύουν πως μπορούν να νιώσουν φιλία για το ίδιο φύλο και μας απασχολεί αν αυτό μπορεί να συμβεί με άτομα του αντίθετου φύλου


Υπάρχουν και το έχουν και το θέλουν. Διαφορετικά θα πρέπει να υποθέσουμε οτι ΦΙΛΙΑ = εννοια ανυπόστατος.
Δέν λέω οτι είναι εύκολο, αλλά δεν είναι και αδύνατο.
Τι είναι πίσω από τον εγωισμό?
ΦιλικάΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2005, 18:52:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αν υπάρχουν, χαίρομαι που υπάρχουν...

πρώτη απ' όλους είμαι της άποψης πως "για όλα υπάρχει καιρός και τρόπος"

επειδή όμως ακριβώς ισχύει και το "άλλο τι φαίνεται και άλλο τι είναι" γι' αυτό και ο προβληματισμός μου...

καλό είναι να μην είμαστε απόλυτα σίγουροι για οτιδήποτε αφορά τις διαπροσωπικές σχέσεις...


Galadriel

in God we trust

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2005, 19:13:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αν υπάρχουν, χαίρομαι που υπάρχουν...

πρώτη απ' όλους είμαι της άποψης πως "για όλα υπάρχει καιρός και τρόπος"

επειδή όμως ακριβώς ισχύει και το "άλλο τι φαίνεται και άλλο τι είναι" γι' αυτό και ο προβληματισμός μου...

καλό είναι να μην είμαστε απόλυτα σίγουροι για οτιδήποτε αφορά τις διαπροσωπικές σχέσεις...


Galadriel

in God we trust



Το "κακό" είναι οτι ισχύουν και τα δύο !

Πότε καλύπτει το πρώτο τα δρώμενα, και πότε το δεύτερο !

Αλληλοσυμπλήρωμα ?

Οι δύο "όψεις" των πραγμάτων ?

Δεν ξέρω. Τείνω σε αυτό που λές αγαπητή, "να μην είμαστε απόλυτα σίγουροι για οτιδήποτε αφορά τις διαπροσωπικές σχέσεις".

αυτό ισχύει, ... συνήθως, πάντα

Πιστεύω επίσεις, οτι τις περισσότερες φορές είναι τα ετερώνυμα που έλκονται. Αλληλοσυμπληρώνονται.
Η πολύ η αρμονία μπορεί να είναι και μονότονη.

Και δεν μιλώ για τις καθεαυτό "σχέσεις", έτσι πως τις εννούν συνήθως.

"Σχέση" μπορεί να είναι και η φιλία, μεταξύ ετερόνυμων και αντίθετων (φύλλων), που η προέκταση σε "καθεαυτό" σχέση, δηλ. σεξ, μπορεί μεν να "λειτουργήσει" αλλά μπορεί και να βλάψει ανεπανόρθωτα τη φιλία.

Είμαι σίγουρος, οτι μετά το ξελαχάνιασμα (ή το τσιγάρο "μετά" *μπλιάχ* που προτιμούν ... κάποιες, τα πάντα παίρνουν μια άλλη όψη... ! (το έχω ζήσει, μιλάω από "πρώτο χέρι" )

΄Ετσι, τις περισσότερες φορές "κερδίζεις" μια καλή φίλη άμα την "κρατήσεις" μακριά από το κρεβάτι και αντίστοιχα τη χάνεις, άμα τη ρίξεις σ'αυτό (ή έστω προσπαθήσεις).

Πιστεύω επίσεις οτι και σε αυτό το "παιχνίδι" έχουν οι γυναίκες το πάνω χέρι. Βασίζονται στο "αλάνθαστο ένστικτό τους", που τουλάχιστον σε 50% των περιπτώσεων τις επιβεβαιώνει απόλυτα ... καθώς και σε 50% των περιπτώσεων τις ξεγελά απόλυτα.

(όποιοι και όποιες δεν το κατάλαβαν, ας ξαναδιαβάσουν την πιο πάνω πρόταση έχοντας ύπ όψη οτι το πρώτο αναιρεί το δεύτερο και τελικά ΚΑΝΕΝΑΣ δεν ξέρει έκ των προταίρω τι μέλλει να ακολουθήσει )

Σε όλα, ρίσκο !


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2005, 19:18:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
καλό είναι να μην είμαστε απόλυτα σίγουροι για οτιδήποτε αφορά τις διαπροσωπικές σχέσεις...

Δεν υπάρχει αμφιβολία οτι οι διαπροσωπικές σχέσεις είναι αβέβαιο και ρευστο''πράγμα'',ιδίως απο την στιγμή που πολλές φορές μας εκπλήττει ο εαυτός μας, πόσο μαλλον οι άλλοι.

Εχεις δίκιο, αλλά αν δεν προσπαθήσουμε να ''ανοιχτούμε '',να αγαπήσουμε, και να δώσουμε, τίποτα δεν μπορεί να γίνει.

Κάποιος πρέπει να κάνει την αρχή, και αυτός θα είναι ο πιο δυνατός και ο πιο ''καθαρος''.

Ξαναλέω οτι έχεις δίκιο ,όμως ας προσπαθήσουμε να αλλάξουμε οτι μπορούμε.
Φιλικα
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/08/2005, 16:46:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είτε "έτσι" είτε "αλλιώς" αυτές οι δύο όψεις αφορούν το ίδιο νόμισμα, του οποίου η "αγοραστική αξία" (βλέπε διαπροσωπικές σχέσεις) παραμένει η ίδια...


η ευθύνη αγαπητέ μοιράζεται εξίσου σε όλους...
άλλοι ζουν το τσιγάρο μετά, κι άλλοι ένα ντους μετά...
το δεύτερο ίσως είναι πιο υγιεινό αλλά μπορεί να καταστρέψει εξίσου τις εντυπώσεις...

όπως και να 'χει, για να επιστρέψουμε στο θέμα, για να οικοδομηθεί σωστά η οποιαδήποτε σχέση είναι αναγκαίο ο καθένας να γνωρίζει καλά τον εαυτό του, το τι ζητάει απ' την σχέση, καθώς και το ότι οι σχέσεις λειτουργούν δυναμικά και μία φιλία κάλλιστα μπορεί να εξελιχθεί σε ερωτική σχέση και το αντίστροφο....

αυτοί που είναι ικανοί να δημιουργούν υγιείς φιλικές σχέσεις με άτομα του φύλου τους, είμαι σίγουρη πως γνωρίζουν τον τρόπο να δημιουργούν τέτοιες σχέσεις και με άτομα του αντίθετου φύλου...

ο τρόπος δεν είναι ένας και μοναδικός, συνήθως έχει τις ιδιαιτερότητες των ατόμων που απαρτίζουν την σχέση...
για άλλους μπορεί να λειτουργεί καλύτερα το να αποφύγουν την ερωτική επαφή και για άλλους να το αφήσουν να συμβεί και να προχωρήσουν έχοντας ξεπεράσει αυτή την ιδέα...

νομίζω όμως, πως καλό θα ήταν να μην μπαίνουμε στη λογική του ποιος έχει το "πάνω χέρι" σε οποιαδήποτε σχέση...
σε αυτή την περίπτωση δεν θα ονόμαζα αυτού του είδους τις σχέσεις φιλικές ή ερωτικές, αλλά games people play...


Galadriel

in God we trust

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ελευθερία
Πλήρες Μέλος

Laos
825 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/08/2005, 01:47:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
αυτοί που είναι ικανοί να δημιουργούν υγιείς φιλικές σχέσεις με άτομα του φύλου τους, είμαι σίγουρη πως γνωρίζουν τον τρόπο να δημιουργούν τέτοιες σχέσεις και με άτομα του αντίθετου φύλου

Ακριβώς έτσι είναι!
Η βαθιά γνώση του εαυτού μας και η εμπειρία μας από τη ζωή και τους ανθρώπους.
Ξέρουμε τι θέλουμε από μια φιλία,επιλέγουμε σωστότερα,και μπορούμε να κρατήσουμε έξω από αυτήν το ερωτικό στοιχείο.Συνειδητά και ώριμα.
Ή να το προσθέσουμε αν επιθυμούμε,γνωρίζοντας όμως και πάλι τις τυχόν συνέπειες.

<<Διότι η άγνοια φέρνει αλόγιστο θάρρος, ενώ η γνώση δισταγμό>>Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/08/2005, 08:24:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
αυτοί που είναι ικανοί να δημιουργούν υγιείς φιλικές σχέσεις με άτομα του φύλου τους, είμαι σίγουρη πως γνωρίζουν τον τρόπο να δημιουργούν τέτοιες σχέσεις και με άτομα του αντίθετου φύλου...


galadriel, συμφωνώ με αυτό που είπες αλλά δεν είναι 100% σίγουρο.
Κι εγώ μπορεί να βρώ μία κοπέλα πανέμορφη αλλά να την δώ φιλικά για τον Α ή το Β λόγο (σπάνιο αλλά μου έχει συμβεί ). Κι όταν λέω πανέμορφη, εννοώ αντικειμενικά πανέμορφη.
Δε σημαίνει οτι τη βλέπω ερωτικά επειδή τη βρίσκω όμορφη.
Δηλαδή αν πώ οτι ένας φίλος μου είναι αντικειμενικά ωραίο παληκάρι σημαίνει οτι υπάρχει ένας υφέρπων ερωτισμός από τη μεριά μου?
Δε νομίζω!

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/08/2005, 11:05:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Κι όταν λέω πανέμορφη, εννοώ αντικειμενικά πανέμορφη.
Δε σημαίνει οτι τη βλέπω ερωτικά επειδή τη βρίσκω όμορφη.

Ο εξής συλλογισμός.

Η διαπίστωση ότι κάποια/κάποιος ΕΙΝΑΙ πανέμορφος, σίγουρα δελεάζει, ακριβώς επειδή το "περιτύλιγμα" είναι ... πανέμορφο.

Αν όμως η "σχέση" είναι φιλία, σημαίνει οτι ακριβώς το αντίθετο έχει συμβεί. Έχει υπερισχύσει το "μέσα" από το "περιτύλιγμα".

Αν είχα μια φίλη που ΕΞΩΤΕΡΙΚΑ είναι πανέμορφη, ίσως να με δελέαζε και εμένα να σκεφτώ το "παραπέρα". Πόσο όσο "βλέπω" ότι συναναστρέφεται με άτομα που θέλουν να απολάυσουν περισσότερο το πανέμορφο "περιτύλιγμα".
Είναι ζήλια, είναι μικρότητα χαρακτήρα, ή μήπως είναι κάτι τελείως αντίθετο, είναι η συνειδητοπιήση οτι οι εν λόγω κύριοι πάνε απλώς για το "μεζεδάκι" ?
Πόσο πρόβλημα θα είχα εγώ, αν διαπίστωνα ότι η πανέμορφη φίλη μου χαλιέται σε άτομα που είναι πολύ κατώτερά της ?
Έχω διακίωμα να της το πώ, χωρίς να σκεφτεί οτι "διεκδικώ μια θέση στον Ήλιο" για πάρτη μου ???

Σκέψεις.
Αιρετικές ....


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/08/2005, 11:33:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Πόσο πρόβλημα θα είχα εγώ, αν διαπίστωνα ότι η πανέμορφη φίλη μου χαλιέται σε άτομα που είναι πολύ κατώτερά της ?
Έχω διακίωμα να της το πώ, χωρίς να σκεφτεί οτι "διεκδικώ μια θέση στον Ήλιο" για πάρτη μου ???

Ακριβώς αυτό, φίλτατε Vril, είναι που μπορεί να οδηγήσει σε καχυποψίες και παρεξηγήσεις μέσα σε μία παρέα.
Μπορεί εσύ πχ να έχεις όλη την καλή διάθεση να της πείς τη γνώμη σου γιατί νομίζεις οτι η φίλη σου χαραμίζεται εκείνη όμως να νομίσει οτι το λές επειδή την ζηλεύεις ή οτι μπορεί και να τη βλέπεις ερωτικά.
Επειδή αγαπώ τους φίλους μου και τις φίλες μου, τους λέω τη γνώμη μου για το ταίρι τους.
Νιώθω οτι σαν αληθινός φίλος έχω αυτό το χρέος...

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/08/2005, 11:44:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Επειδή αγαπώ τους φίλους μου και τις φίλες μου, τους λέω τη γνώμη μου για το ταίρι τους.
Νιώθω οτι σαν αληθινός φίλος έχω αυτό το χρέος...

Και πόσους φίλους έχεις ακόμα ????

Πειραχτικά,
Βρίλ



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/08/2005, 13:18:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Έχω διακίωμα να της το πώ, χωρίς να σκεφτεί οτι "διεκδικώ μια θέση στον Ήλιο" για πάρτη μου
???

Νομίζω ότι πρέπει να της το επισημάνεις.
Μπορείς αντί να το πεις σε μορφή<< πρέπει, γιατί, κλπ>> να την οδηγήσεις με τα λόγια σου να το ''ανακαλύψει'' και να το ''παραδεχθεί '' μόνη της.

Ετσι και το μήνυμα έχεις περάσει και δεν εκτίθεσαι στην περίπτωση που σκεφθεί οτι θές ''μερίδιο''.
Απλώς γυναικεία...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/08/2005, 13:49:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Και πόσους φίλους έχεις ακόμα ????


Φίλε Vril, έχω δίπλα μου όσους περίμενα να με καταλάβουν και να κατανοήσουν τις ειλικρινείς μου προθέσεις...

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/08/2005, 16:23:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Πόσο πρόβλημα θα είχα εγώ, αν διαπίστωνα ότι η πανέμορφη φίλη μου χαλιέται σε άτομα που είναι πολύ κατώτερά της ?
Έχω διακίωμα να της το πώ, χωρίς να σκεφτεί οτι "διεκδικώ μια θέση στον Ήλιο" για πάρτη μου ???

χμ... πραγματικά θα με ενδιέφερε πολύ αιρετικέ φίλε μου να ακούσω την δική σου απάντηση σ'αυτές τις ερωτήσεις....


Galadriel

in God we trust

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/08/2005, 22:07:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αιρετικός ήμουν από τότε που συνελήφθην να μήν συμβαδίζω και να μην εναρμονίζομαι με τις επίσημες ... διδασκαλίες !

Δεν θυμάμαι από πότε γίνεται αυτό, μου φαίνονται αιώνες

Επειδή σκέφτομαι αφαιρετικά (όπως δήλωσα σε μιά άλλη φίλη αυτού του φόρουμ) και πολλές φορές μιλάω αλληγορικά ή ρωτάω ρητορικά, σκέφτομαι (ναι, σπάνιο μετεορολογικό φαινόμενο που προηγείται πάντα δελτίο έκτακτων καιρικών φαινομένων )

σκέφτομαι λοιπόν ότι θα είχε λίγη πλάκα, άν έδινα ΕΓΩ τις απαντήσεις στις θεωρητικές ερωτήσεις ΜΟΥ.

Ας δόσω λοιπόν την σκυτάλη - ή το ποτήριον τούτο, αν προτιμάτε- σε κάποιον άλλον/άλλην, και ας καθήσω αναπαυτικά στην πολυθρόνα μου για να απολαύσω τις απαντήσεις, στις όποιες αιρετικές σκέψεις μου !

Χαζ μόρ φάν !



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/08/2005, 22:57:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ νομίζω πως απάντησα οπότε μία πολυθρόνα και για εμένα, παρακαλώ!

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/08/2005, 23:01:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εντάξει, οπότε περιμένουμε πολυθρονάτοι πια την αγαπητή μας.



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/08/2005, 08:34:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Κάποιος πρέπει να κάνει την αρχή, και αυτός θα είναι ο πιο δυνατός και ο πιο ''καθαρος''.

nst πάντα κάπως κάπου κάποτε κάποιος κάνει την αρχή, σαφώς ο καθαρότερος και δυνατότερος. Και τα υπόλοιπα -έπονται- Απλό μοιάζει και ίσως να είναι καλή μου.

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Φοράω τα διάφανα...
Ξανθά λυτά μαλλιά μου!
Στη μοναξιά του δειλινού,
δώστε άρωμα βυθού.
Αστέρι,φως και άναμμα φεγγάρι βασιλιά μου!
Θαρρώ πως είμαι αλλουνού
αθάνατου θνητού...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/08/2005, 13:43:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Απλό μοιάζει και ίσως να είναι καλή μου

Αφροδίτη,σε χαιρετώ.
Απλό μοιάζει, αλλά δεν νομίζω να είναι.
Προσωπικά το επιδιώκω, με οτι αυτό συνεπάγεται.Απ'οτι βλέπω είσαι και η μόνη που το σκέφτηκες,εδώ.
Εχω βαρεθεί το δήθεν και μέσα και έξω...και προσπαθώ...
Προ παντώς αισιοδοξία Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/08/2005, 15:19:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μα και για μένα αγαπητέ τι νόημα θα είχε να διαβάσω τις δικές μου απόψεις?

κανένα!

και σίγουρα δεν θα ήταν διασκεδαστικό

οπότε εγώ στην πολυθρόνα μου περιμένω τις δικές σου και μετά βλέπουμε...


Galadriel


in God we trust

Edited by - galadriel on 11/08/2005 15:28:10Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/08/2005, 16:23:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

οπότε εγώ στην πολυθρόνα μου περιμένω τις δικές σου και μετά βλέπουμε...

Να πώς γεννιούνται οι ... καρεκλοκένταυροι


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/08/2005, 16:59:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν μου απαντάς όμως....

δεν μου απαντάς...


Galadriel

in God we trust

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/08/2005, 17:20:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Δεν μου απαντάς όμως....

δεν μου απαντάς...



Γιατί βρε να σου απαντήσω ‘ΕΓΩ ???

Είπα:
"Αν είχα μια φίλη που ΕΞΩΤΕΡΙΚΑ είναι πανέμορφη, ίσως να με δελέαζε και εμένα να σκεφτώ το "παραπέρα". Πόσο όσο "βλέπω" ότι συναναστρέφεται με άτομα που θέλουν να απολάυσουν περισσότερο το πανέμορφο "περιτύλιγμα".
Είναι ζήλια, είναι μικρότητα χαρακτήρα, ή μήπως είναι κάτι τελείως αντίθετο, είναι η συνειδητοπιήση οτι οι εν λόγω κύριοι πάνε απλώς για το "μεζεδάκι" ?
Πόσο πρόβλημα θα είχα εγώ, αν διαπίστωνα ότι η πανέμορφη φίλη μου χαλιέται σε άτομα που είναι πολύ κατώτερά της ?
Έχω διακίωμα να της το πώ, χωρίς να σκεφτεί οτι "διεκδικώ μια θέση στον Ήλιο" για πάρτη μου ???

Σκέψεις.
Αιρετικές ...."

Αναφέρω εδώ και για χάρη της συζήτησης, οτι από γκάφα μου (βλ. ντούς μετά) έχασα μια πολύ καλή και πανέμορφη φίλη μου, που αν δεν πήγαινε στραβά, θα εξελισσόταν σίγουρα παραπέρα. Και μιλάω για το Μάρτιο του '93.

Που ναι τα χρόνια,
ψραία χρόναι,
που'χαμε λουλούδια
στην καρδιά

κάπως έτσι τελος πάντων


Edited by - Vril on 11/08/2005 17:21:44Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/08/2005, 17:30:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

βρε βριλ, βρε βριλ !

τώρα ξαφνικά γιατί το έχασες το μπαλάκι?

δεν είπα άνθρωπε μου ότι αναφέρεσαι σε μένα.... τς τς τς...

έκανα όμως παράθεση (κοίτα λίγο πιο πάνω... το βλέπεις?) στις ερωτήσεις σου και είπα μήπως και κατέθετες την άποψη σου επ' αυτών...

καίτοι ρητορικές, δεν μπορεί κάποια άποψη θα έχεις επ'αυτών...


Galadriel

Υ.Γ. πετυχημένο το στρίβειν δια του αρραβώνος πάντως

in God we trust

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/08/2005, 17:38:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Υ.Γ. πετυχημένο το στρίβειν δια του αρραβώνος πάντως


Και αυτό το έχω κάνει !

Εκεί που η άλλη νόμιζε οτι είχε βάλει το "κοτόπουλο" στο φούρνο να ψηθεί...

σηκώθηκε το κοτόπουλο πήρε και το ταψί με τις πατάτες και ...

την έκανε!

όσο για τις απόψεις μου, εννοείς την απάντηση που θές να δόσω στις αιρετικές σκέψεις μου, θα στις πώ, αφού πείς εσύ αν νομίζεις ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ οτι κάποιος καλός φίλος έχει το δικαίωμα να διακδικήσει, εφόσον βλέπει οτι ταιριάζει καλύτερα απ ότι ο τυπάς που κατέχει τη θέση στον ήλιο.



Edited by - Vril on 11/08/2005 17:41:52Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/08/2005, 17:49:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

τι deja vu είναι τούτο?

πιο πάνω δεν είπα πως

quote:
Μα και για μένα αγαπητέ τι νόημα θα είχε να διαβάσω τις δικές μου απόψεις?

κανένα!

και σίγουρα δεν θα ήταν διασκεδαστικό

οπότε εγώ στην πολυθρόνα μου περιμένω τις δικές σου και μετά βλέπουμε...


κατά τ'άλλα...

άλλα γι'άλλα της Παρασκευής το γάλα....

Galadriel

in God we trust

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/08/2005, 17:56:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

άλλα γι'άλλα της Παρασκευής το γάλα....

Είναι τουλάχιστον ΠΑΝΕΜΟΡΦΗ η Παρασκευή ????


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/08/2005, 18:02:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Πανέμορφη

Πανέξυπνη

και κυρίως Μετριόφρων!!!!!!



Gal

in God we trust

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/08/2005, 18:06:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Πανέμορφη

Πανέξυπνη

και κυρίως Μετριόφρων!!!!!!



Να σου πώ !?!?

Να πάρω κανα σχοινί 50άρι, καμιά ζώνη και φρένα παραπάνω, να δούμε πώς τα πάς ... υποχθόνια ???

Το πολύ πολύ, άμα τα κάνεις μούσκεμα, να βρεθείς κρεμασμένη και δεμένη χειροπόδαρα σε κανά σχοινί...

και άμα θέλω σε κατεβάζω


Edited by - Vril on 11/08/2005 18:09:05Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/08/2005, 18:39:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ε, μα να με κάνεις και υποχθόνιο ξωτικό βρε βριλ?

και μάλιστα δεμένη ανάποδα σαν νυχτερίδα?

κι αυτό φαντάζεσαι ότι θα ενισχύσει τις φιλικές μας σχέσεις?

θα σου συνιστούσα σε αυτή την περίπτωση να μην με κατεβάσεις γιατί

θα σε κυνηγάω σαν τις αμαρτίες σου μετά...


άσε που κάτι τέτοια διαβάζουν και μερικοί εσωτεριστές εδώ μέσα και

ανοίγουν το "κουτάκι" και άντε να το ξανακλείσεις μετά...


Galadriel

in God we trust

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 5 Σελίδες:
  1  2  3  4  5
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy