ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 '0' ...' ΤΡΕΛΟΣ'
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 6
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2004, 18:17:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


τελεια!..thanxs συνταξιδιωτισσα Zandok:)
/τωρα σε ασπρο-μαυρο combo "οφθαμοφανες" γινηκε..:)

τελικα η σημαντικη διαφορα (ναι μεταξυ αλλων..)μηπως ειναι στα..ποδια;...(καλααα!/ η ερωτηση ειναι ρητρκη:Ρ)

Επανω...ο σκυλος ειναι "οδηγος"~
Κατω...ο σκυλος ειναι "ακολουθος" ...+ στην προκειμενη..."παρενοχλει" στο..βαδισμα.. του αδιαφορου κατα τ'αλλα αποφασισμενου...νεου...


χμ...

Ραιχ, τι λες + συ ..l_v_..;


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ryche
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1765 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2004, 19:33:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ryche  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
χμ...

νυμφη μου τωρα τι να πω;

ισως απλα επειδη καποιοι θεωρουν οτι ο σειριος ειναι η εξοδος
στον μεσοκοσμο να πρεπει να το σκεφτουμε καπως σαν καθρεπτη
μονο που το ειδωλο αναστρεφεται.Δηλαδη στο ουρανιο στερεωμα ο τρελος ειναι θεος και μετα στην "πτωση του" στην γη γιννεται ημιθεος δηλ. ανθρωπος.
νομιζω οτι ο σκυλος και στις δυο περιπτωσεις συμβολιζει οτι ο ανθρωπος δεν πρεπει να ξεχνα την ουρανια καταγωγη του.Γιαυτο ισως και το αδιαφορο βλεμμα του Νεου τονιζει ακριβως αυτο.Ισως παλι πρεπει να κοιταξουμε τι σημαινουν τα ποδια στην εσωτερικη αστρολογια.
ισως εκει υπαρχει μια απαντηση.
τι να πω... με εστειλες !


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ryche
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1765 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2004, 20:27:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ryche  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
]

Λοιπον τα ποδια αντιστοιχουν στους υχθεις.
το πληροφορηθηκα απο την Ιατρικη αστρολογια(;)
Δηλαδη μαλλον συμβλολιζουν την θυσια στο φυσικο επιπεδο
δηλαδη την τρωτη μας φυση την κολαση μας.
Φαινεται οτι τα ποδια μας σχετιζονται και με το αστρικο
πεδιο..θα ξαναψαξω και θα επανελθω...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/12/2004, 03:06:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα έλεγα ότι ο αρχάριος (Τρελλός;) πάνω στην ατραπό της ζωής αρχίζει με μία υλιστική δεκτικότητα, η οποία θα του επιτρέψει να ανταποκρίνεται σε όλες τις επαφές του κύκλου της εκδήλωσης.
Σ' αυτό το στάδιο (Ιχθυακή επιρροή) είναι αρνητικός, ρευστός και προικισμένος με μία ενστικτώδη συνείδηση, η οποία όμως εμπεριέχει τη δυνατότητα της ενόρασης.
Αλλά ο σπόρος της ενόρασης βρίσκεται σε λανθάνουσα κατάσταση.
"Ο νους, ο οποίος αποτελεί το όργανο της ενορατικής σύλληψης, δεν έχει ακόμη αφυπνιστεί", μας λέει η Αλίκη Μπέιλι.

-----------------------(this is the mirror)-----------------------------

Στο τελικό όμως, στάδιο (Ωρίων;), οι Ιχθείς αντιπροσωπεύουν το θάνατο της προσωπικότητας και την απελευθέρωση της ψυχής από τα δεσμά και την επιστροφή της στα καθήκοντα του παγκόσμιου Σωτήρα.
Η μεγάλη επίτευξη περατώνεται και ο τελικός θάνατος συντελείται.
"Δεν υπάρχει πια θάλασσα", λέει το αρχαίο βιβλίο, το οποίο σημαίνει βέβαια το "θάνατο των ιχθύων" και την αποδέσμευση της φυλακισμένης ζωής για νέες μορφές ή νέους κύκλους θείας Περιπέτειας.

Ένα μέρος του έργου του Πλούτωνα (Κυβερνήτης Ιχθύων) είναι να "κόβει το νήμα, το οποίο συνδέει τις δύο αντιτιθέμενες ζωές" (τα ψάρια συμβολίζονταιπάντα ενωμένα).
Η αποστολή όμως, της Αφροδίτης (πεντάκτινος - alter ego της Γης) είναι να "επανασυνδέει τις διαχωρισμένες ζωές δίχως να χρησιμοποιεί συνδετικό νήμα" (βλ. Δίδυμοι, των οποίων εσωτερικός κυβερνήτης είναι η Αφροδίτη και οι οποίοι είναι σημείο εισόδου της κοσμικής ενέργειας από το Σείριο)
Γι' αυτό η Αφροδίτη βρίσκεται σε έξαρση στους Ιχθείς...

Σταματώ εδώ και ας μελετήσουμε τον αντίστοιχο (;) ήρωα:

ΑΧΙΛΛΕΑΣ Ο ΒΑΣΙΛΙΑΣ ΤΩΝ ΜΥΡΜΗΔΟΝΩΝ

.
.

3A

Virtus Junxit Mors Non Separabit (Whom virtue unites, death will not separate)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
analphabet
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
321 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/12/2004, 14:55:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους analphabet  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χμ ! ναι...

Κρίμα, δε το είδα εγκαίρως.

BE CAREFUL WHAT YOU WISS IS WHAT YOU WANT !!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Road To Madness
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/01/2005, 13:24:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Road To Madness  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Δεν θα ηταν υπερβολικό να πούμε οτι ο Τρελός είναι όλη η μεγάλη αρκάνα σε μια απεικόνιση.Οποιος εχει βρει ανθρωπους στην ζωη του που να προσομοιωνουν τα διαφορα αυτα αρχετυπα θεωρω οτι ειναι πολυ τυχερος,μιας και ειναι πιο ευκολο να ξυπνησουν μεσα του.Η μη κατανοηση τους ομως μπορει να εχει ασχημα αποτελεσματα στις σχεσεις μας με τους αλλους μα και στον ιδιο μας τον εαυτο.Δεν ειμαστε παντα ετοιμοι να τα αφυπνισουμε.Γι αυτο τα συνανταμε ξανα και ξανα γυρω μας.Προσωπικα π.χ συναντησα πολλες φορες ανθρωπους-μαγους μα δεν "ειδα" σε τι αντιστοιχουν μεσα μου.Μου πηρε καιρο.Η τρελα ειναι η κατασταση ενος "φυσιολογικου" "καθημερινου" ανθρωπου,η αγνοια του για το τι βρισκεται μεσα του σε ληθαργο.Η επαφη με αυτες τις δυναμεις και η συνειδητοποιηση τους ειναι αλλο ενα σταδιο προς την τρελα.Αντιφαση;Παντως εμενα μου αφησε αρκετα κουσουρια και ψυχολογικα προβληματα.
Επισης ο Θεος πρεπει να ειναι τρελος.Και ολη η αρκανα ισως περιγραφει την δημιουργια του κοσμου.Ισως λοιπον καλυπτοντας το ταξιδι του τρελου να κατανοησουμε και το Μεγαλο Εργο Του.

Μιας και ανοίκει στο ζωδιο του αερα ο τρελος
και δραση του γινεται πιο αισθητη τα χρονια που ερχονται με τον Υδροχοο.

Πολυ ομορφο θεμα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PHILOSOFOS-1
Πλήρες Μέλος

Bolivia
1201 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/01/2005, 15:18:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PHILOSOFOS-1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
<< Για πολυ αντισταθηκα
μα τελικα υποχωρησα:
οταν το παλιο εγω αντιστεκεται
ξυπναη το καινουργιο
κι ακομη δεν το εχεις
αυτο το "πεθανε και γινε"
εισαι ενας ταλαιπωρος διαβατης
πανω στη σκοτεινιασμενη γη >>
ΓΚΑΙΤΕ


ΟΣΟ πολυ αντιστεκεσαι στον ευατο σου τοσο τον επιβεβαιωνεις
τι ειναι παλιο και τι καινουργιο;
τι ειναι θεος και τι ειναι ανθρωπος;
οταν τρελενεσαι τι παθαινεις χανεις τα λογικα σου!
χανεις ομως και την ψυχη σου η μονο το μυαλο σου!
γιατι αμα χανεις και τα δυο τοτε δεν εισαι σε αυτη την διασταση!
να μου ποιος ειναι λογικος κανενας γιατι σε κραταει σε εγρηγορση
σβηνεις την ματαιοδοξια ανακαλυπτεις νεες διοδους διαφυγης
εξερευνεις το αγνωστο μετενσαρκωνεσαι σε αυτοβουλο ον γινεσαι
ενα με την φυση αλλα παραφυσιν τρεμεις φοβασαι γελας θυμωνεις
αλλα χωρις να το ξερεις γιατι αμα το ηξερες δεν θα ησουν αυτο που θα ηθελες η κατι αλλο που το προσπερασες!
εχεις πεθανει μεσα στο σκοταδι σου περιμενεις ενα φως να φανει
αλλα αυτο δεν ερχεται και αυτο που ερχεται ειναι η λυτρωαη του ειναι
του γιγνεσθαι ποιος ειμαι και τι ειμαι και αν ειμαι αυτος που ειμαι
γιατι ειμαι ετσι;

ολοι ειμαστε τρελλοι αλλα δεν το ξερουμε γιατι αμα το ξεραμε δεν
θα ειμασταν εδω να μιλαμε !!

η αγαπη ειναι παντοτινη

ghΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/01/2005, 15:42:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

O Τρελός είναι αυτός που η δεξιά του δεν γνωρίζει τί ποιεί η αριστερά του,αυτός που εν αγνοία του ποιεί ότι καλύτερο και χειρότερο μπορεί να συμβεί.Είναι η ύψιστη Αντίφαση και Ασυνειδησία.


Μπορεί βέβαια να είναι και κάτι άλλο.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Road To Madness
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/01/2005, 23:50:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Road To Madness  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
analphabet
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
321 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/02/2005, 14:56:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους analphabet  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δε συμφωνώ. Θεωρώ πως ΄συνειδητά πράττουν τα όσα πράττουν οι τρελοι. Απλά δε θα τα πράταν αν δεν ήταν τρελοι!

BE CAREFULL WHAT YOU WISΗ IS WHAT YOU WANT !!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PHILOSOFOS-1
Πλήρες Μέλος

Bolivia
1201 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/02/2005, 18:23:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PHILOSOFOS-1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλησπερα

σε αυτο εχεις δικιο!!

γλυκια μου analphabet τι ειναι για σενα το συνειδητο η τι ειναι

το εν λογω συνειδητο τρελας ?

αγαπητη μου υπαρχει η συνειδηση της τρελλας αλλα δεν μιλαμε

σε κατασταση ψυχοσωματικη η σχιζοφρενειας.


ghΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

liana
Νέο Μέλος

Greece
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/05/2005, 21:43:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους liana  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλησπερα σε ολους....


αν και καινουργια σε αυτο το site θα μου επιτρεψετε να απαντησω στο θεμα με βαση τις γνωσεις που εχω απο την ταρω...

αναλογα με το σημειο που θα πεσει ο τρελος εχει και την αναλογη εννοια...


δηλαδη...


αν πεσει στο κεντρο η εννοια του τρελου ειναι τα λαθη που γινονται συνειδητα απο εμας, (αν πεσει στα αριστερα του σταυρου-βασιλικο ριξιμο) σημαινει πως τα λαθη που εχουμε κανει τα παραθετουμε στο παρελθον,


αν πεσει στα τεσσερα πλαινα χαρτια(στο πρωτο ριξιμο) δηλωνει αναμονη εξελιξεων....


με λιγα λογια ανεξαρτητα (ουσιαστικα)με το που θα πεσει η εννοια του ειναι η πραγματικη επαφη που εχουμε με την πραγματικοτητα και την γιηνη ζωη.... και τα λαθη που κανουμε....


υγ: αν και ειμαι καινουργια στο site σας ελπιζω η απαντηση μου να ειναι καλη.....


pote mhn stamatas na pcaxneis!!!!

Edited by - liana on 02/05/2005 21:44:19Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/05/2005, 02:34:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλως ηλθες Εσω:)

Η ερμηνεια που μας δινεις ειναι ενδιαφερουσα, μα θα ηθελα να διευκρινησουμε πως αφορα στην μαντικη πλευρα των καρτων.
μας δινεις παραυτα τρεις θεσεις (στο κεντρο-στ'αριστερα-στα τεσσερα πλαινα χαρτια/φανταζομαι στη ριξια του Κελτικου σταυρου+στο συνολο δεκα καρτων)
Ερωτηση:Υπαρχει και τεταρτη θεση που ερμηνευεται;
Αν ναι ποια ειναι/ετσι θα μπορεσω να διασταυρωσω τις πληροφοριες που μας εδωσες με κατι που μου 'ρθε μολις κατα νου..
περιμενω απαντηση σου:)

φως εν σκοτει!
Ατμα

Edited by - ΑΤΜΑ on 03/05/2005 03:10:10Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

liana
Νέο Μέλος

Greece
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/05/2005, 20:07:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους liana  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
πολυ καλησπερα...
λυπαμαι που η απαντηση μου ειναι ελειπης... δυστηχως αναφερθηκα σε μονο 3 απο τις χιλιαδες σημασιες που μπορει να δωσει ο τρελος στο ριξιμο της ταρω....


για παραδειγμα στο αυτοκρατορικο σταυρο που πεφτουν και οι 22 καρτες της ταρω εχει αμεσως αμεσως 22 ερμεινιες....

στο βασιλικο (που ανεφερες κι εσυ) πεφτουν και οι 78 καρτες....

μετρα εννοιες....


για να προσπαθεισω να καλυψω την ερωτηση σου θα σου παραθεσω μερικες ακομα...

ας πουμε πως ανοιγω τις καρτες για σενα...

1: ο τρελος καθετε στο σταυρο (δεξια) δηλαδη μπροστα σου... στο μελλον σου.... μια εννοια (χωρις να εχει γινει το 2ο ριξιμο) ειναι οτι βλεπεις τα λαθη που προκυτε να κανεις...

2: αν πεσει απο πανω σου σημαινει οτι τα λαθη που εχεις κανει στο παρελθον (και τα γνωριζεις) προκυτε να τα ξανακανεις....


και παει λεγοντας...


ωστοσο ο κελτικος σταυρος ριχνετε με αλλες καρτες οι οποιες ειναι κατι σαν την ταρω...
η κανονικης τους ονομασια ειναι Κελτικες Ρουνες.... οι οποιες ξεκινισαν απο τους βικινγκς και εφτασαν ως εδω με πολλες παραλλαγες

δηλαδη παλαιοτερα οι Ρουνες δεν ηταν καν καρτες...
αλλα βοτσαλα... δηλαδη...

οι μαντισες που χρεισημοποιουσαν τις Ρουνες επρεπε για 7 χρονια (απ' οτι λεει ο μυθος τους παντα) να ψαχνουν για να βρουν τα καταλληλα βοτσαλα, τα οποια επρεπε να ζωγραφισουν οι ιδιες....


δυστηχως οι μυθοι ειναι πολλοι πανω σε ολα αυτα...

ελπιζω να καταφερα να καλυψω ενα κομματι απο την ερωτηση σου(αν και ξερω πως δεν σε καλυψα τελειως)


αν εχεις κι αλλες ερωτησεις πανω σε αυτο το θεμα ειμαι ολη αυτια....


υγ σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια.... ειμαι καινουργια εδω και οσο να ειναι εχω ενα καποιο τρακκκκκ....

pote mhn stamatas na pcaxneis!!!!

Edited by - liana on 03/05/2005 20:18:23Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/05/2005, 00:40:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
:)
εισαι καινουργια εδω και εγω μαλλον πολυ παλια:Ρ
ευχαριστω για την απαντηση /καταλαβα επακριβως το σκεπτικο του ριξιματος/ αν και αλλο ειχα κατα νου/δεν ξερω αν διαβασες το θμα απο την αρχη αλλα πραγματευεται την εσωτερικη ερμηνεια της καρτας πανω στην ατραπο :)
η προγνωση μεσω των καρτων ειναι κατι που δεν με αφορα ως πραξη αλλα μπορω να κατανοησω επακριβωςμεσα απο αυτα που μου εγραψες τον τετραπτυχο(οπως εννοω ισως ...αντικειμενικα:) ρολο του Τρελου ακομη και στην προγνωση.
για να διασταυρωσω καπως αυτα που μου ειπες με οσα θυμαμαι απο τις μικρες απλες αρκανες /η μαλλον απο τα απλα τραπουλοχαρτα ο τζοκερ(εκει/στην απλη τραπουλα) ειναι ολα οσα περιεγραψες...
δηλωνει εν ολιγης πως αναλογα με τις καταστασεις που φαινομενικα ειναι δυσκολες 'η ευκολες εκεινος τα καταφερνει με τροπους εως ταχυδακτυλουργικους που ουτε ο ιδιος γνωριζει/επισης φερει μαζι του αναλογα με την ιδιοσυγκρασια του(μια απο τις τρεις κατα βαση) καταστασεις αστειες /πολυπλοκες/κομματι τρελουτσικες/απροοπτες και γενικα οσα φερνει('η παιρνει) ο...ανεμος!

Tους Ρουνους /'η Ρουνες τους γνωριζω παραυτα(μαλλον επισης καλα:)ΕΠΙΣΗς ΟΧΙ για μαντεια αλλα επειδη τουτο το αρχαιο συνολο συμβολων εμπεριεχει εν ολιγης ο,τι και οι φιγουρες των καρτων...αλλα διαφορες ιδιοσυγκρασιακα:)
---μαλιστα ειχα ξεκινησει ενα τοπικ σχετικα με τους ρουνους περυσι αλλα το αφησαμε ...μεχρις να ωριμασει...ο καιρος του.)

αυτα τα ολιγα περι Τρελου...:)

τι; εχεις ..τρακ;
δεν εχουμε δα και θεωρεια εκει εξω!...μερικες χιλιαδες ματια μας διαβαζουν...αλλα αυτο ειναι κατι που οφειλεις να ξεχνας οταν γραφεις ως ψυχη(τα κεφαλια δεν τον ξεχνουν χμ!)...ετσι θα περασεις στην ουσια...απο τα ανουσια...που ειναι τοσο μα τοσο πολλα πανταχωθεν...
και μια συμβουλη-προταση ..αν γνωριζεις καλα τις καρτες "μαντικα" καλον θα ειναι να τις μελετησεις και αλλιως:σε σχεση με τον εσωεαυτο σου.) σιγουρα θα σου δωσει τοση (προ)γνωση(=...σιγουρια και εμπιστοσυνη προς τη Δημιουργο Πηγη σου)...που η προγνωση(μαντεια) θα ειναι πια...συνειδηση.)


...καλη συνεχεια!


Edited by - ΑΤΜΑ on 04/05/2005 00:53:53Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/06/2005, 01:54:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
THE WISDOM OF FOOLISHNESS
Swami Chaitanya Keerti

The Hindustan Times
6th April 2005

Everyone is trying to become intelligent in this world. People make efforts to make wiser than what they are. Their ambitious streak makes them compete with one another. In the process, they stop loving people and being loved by them.

Sacrificing love for the sake of outsmarting others is not an intelligent move because in this pursuit people become insensitive.

In “The Discipline of Transcendence”, enlightened mystic Osho advises us to follow the wisdom of foolishness. He says, “Empathy comes, compassion, love comes, but it comes only when you are a fool.

That’s why everybody thinks that lovers are foolish, blind hypnotized by each other. Love is a sort of foolishness.

In a world where money seems to be the only goal, where name and fame seems to be the only goals, love is foolish, meditation is foolish, compassion is foolish. That’s why I insist—be a fool.”

Mystics like Kabir and Chinese wise man Lao Tzu said the path of foolishness leads to real intelligence. Kabir says, “Sadho, dekho jag baurana! (See how this world is going crazy. People are running after acquiring more knowledge. For what? It is an egoistic approach and helps humiliate others).”

An enlightened man makes other feel divine in his presence – not small. He may not succeed in the normal sense, like having a big bank balance or a Padmashri – but he is a content man with inner bliss. Worldly success is short-lived. Social appreciation may turn into condemnation any day.
What is worth following is the inner joy and the unshakable inner position which is not dependent on others and does not compete with others.

That’s something that belongs to us naturally. And this realization happens in meditation.

OM

cprtght@tm@2005

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2005, 02:47:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


Τρελός είναι εκείνος που ακόμα εμπιστεύεται. Τρελός είναι εκείνος που ακόμα εμπιστεύεται παρ’ όλες τις εμπειρίες του. Τον εξαπατάς και σε εμπιστεύεται. Τον εξαπατάς ξανά και σε εμπιστεύεται. Τον εξαπατάς και πάλι κι εκείνος σε εμπιστεύεται. Τότε λες ότι είναι ανόητος, δεν μαθαίνει. Η εμπιστοσύνη του όμως είναι τεράστια. Η εμπιστοσύνη του είναι τόσο αγνή, που κανείς δεν μπορεί να τη φθείρει. Να είσαι τρελός, με την έννοια του Ταό, με την έννοια του Ζεν. Μην προσπαθείς να χτίσεις γύρω σου ένα τείχος γνώσης. Όποια εμπειρία και να σου έρθει, άσε την να συμβεί και μετά άσε την να φύγει. Συνέχισε να καθαρίζεις το νου σου διαρκώς. Συνέχισε να πεθαίνεις στο παρελθόν, ώστε να παραμένεις στο παρόν, εδώ και τώρα, σαν νεογέννητο μωρό. Στην αρχή θα είναι πολύ δύσκολο. Ο κόσμος θα αρχίσει να σε εκμεταλλεύεται.... Άφησέ τους, τους δύστυχους! Ακόμα κι αν σε ξεγελάσουν και σε εξαπατήσουν και σε κλέψουν, άφησέ το να συμβεί, γιατί εκείνο που είναι στ’ αλήθεια δικό σου δεν μπορούν να σου το κλέψουν. Εκείνο που είναι στ’ αλήθεια δικό σου, κανείς δεν μπορεί να στο κλέψει. Και κάθε φορά που δεν επιτρέπεις στις περιστάσεις να σε φθείρουν, η ευκαιρία αυτή θα γίνεται ενοποίηση μέσα σου. Η ψυχή σου θα αποκρυσταλλώνεται περισσότερο.

Osho Dang Dang Doko Dang Κεφάλαιο 2

Σχόλιο

Απ’ τη μια στιγμή στην άλλη, και με κάθε του βήμα, ο Τρελός αφήνει πίσω του το παρελθόν. Φέρνει μαζί του την αγνότητα, την αθωότητα και την εμπιστοσύνη, όπως συμβολίζει το λευκό τριαντάφυλλο στο χέρι του. Το σχέδιο στο γιλέκο του έχει τα χρώματα και των τεσσάρων στοιχείων του Ταρώ, δείχνοντας ότι βρίσκεται σε αρμονία με όλα όσα τον περιβάλλουν. Η διαίσθησή του λειτουργεί στο έπακρο. Αυτή τη στιγμή ο Τρελός έχει την υποστήριξη του σύμπαντος, για να κάνει το άλμα στο άγνωστο. Στο ποτάμι της ζωής, τον περιμένουν περιπέτειες. .Η κάρτα αυτή δείχνει ότι αν εμπιστευτείς αμέσως τώρα τη διαίσθησή σου, το αίσθημα του τι είναι "σωστό", τότε δεν πρόκειται να κάνεις λάθος. Οι πράξεις σου μπορεί να φανούν "τρελές" στους άλλους, ή ακόμη και σε σένα τον ίδιο, αν προσπαθήσεις να τις αναλύσεις με το λογικό σου νου, αλλά η "μηδενική" θέση τού τρελού είναι ο αριθμός πέρα από τους αριθμούς, όπου οδηγοί είναι η εμπιστοσύνη και η αθωότητα, όχι ο σκεπτικισμός και οι εμπειρίες του παρελθόντος.

Copyright © 2005 Osho International Foundation

Edited by - ΑΤΜΑ on 26/11/2005 02:56:51Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/11/2005, 17:13:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:

ΑΤΜΑ

Να είσαι τρελός, με την έννοια του Ταό, με την έννοια του Ζεν.

Μην προσπαθείς να χτίσεις γύρω σου ένα τείχος γνώσης.

Όποια εμπειρία και να σου έρθει, άσε την να συμβεί και μετά άσε την να φύγει.

Συνέχισε να καθαρίζεις το νου σου διαρκώς.

Συνέχισε να πεθαίνεις στο παρελθόν, ώστε να παραμένεις στο παρόν, εδώ και τώρα, σαν νεογέννητο μωρό.




quote:

Εκείνο που είναι στ’ αλήθεια δικό σου, κανείς δεν μπορεί να στο κλέψει.



κι αυτο γιατι δεν ειναι ουτε δικο σου, ουτε κανενος, ουτε καν ολων - ειμαστε απλοι φορεις Του

το "ειναι στ αληθεια δικο σου" εννοει οτι εσυ κατανοεις οτι εισαι φορεας Του, ενω οσοι προσπαθουν να το "κλεψουν" δεν γνωριζουν οτι μπορουν να γινουν απο μονοι τους φορεις Του...

(κατα την ταπεινη μου γνωμη και προσμετρωντας την μεγαλη ηλικια και το αϊζενχαουερ που με βασανιζει )

quote:

Απ’ τη μια στιγμή στην άλλη, και με κάθε του βήμα, ο Τρελός αφήνει πίσω του το παρελθόν.

Φέρνει μαζί του την αγνότητα, την αθωότητα και την εμπιστοσύνη δείχνοντας ότι βρίσκεται σε αρμονία με όλα όσα τον περιβάλλουν.

Η διαίσθησή του λειτουργεί στο έπακρο.

Αυτή τη στιγμή ο Τρελός έχει την υποστήριξη του σύμπαντος, για να κάνει το άλμα στο άγνωστο.




quote:

αν εμπιστευτείς αμέσως τώρα τη διαίσθησή σου, το αίσθημα του τι είναι "σωστό", τότε δεν πρόκειται να κάνεις λάθος.


η μαλάκια (στρειδια, μυδια, κτλ) ειναι οτι κι αυτοι που το γνωριζουν την πατανε αρκετες φορες μεχρι να μαθουν να εμπιστευονται την "πρωτη φωνουλα"...

quote:

Οι πράξεις σου μπορεί να φανούν "τρελές" στους άλλους



ο σοφος στα ματια του κοινου ανθρωπου φαινεται ηλιθιος ή τρελος. (καποιος τοπε αλλα δεν θυμαμαι ποιος)


υπαρχουν διαφορα ειδη τρελας: η σχιζοφρενια, ο διχασμος (τριχασμος, κτλ) της προσωπικοτητας, οι διαφορες μανιες και εμμονες, υπαρχει η ευθυμη τρελα των ανθρωπων του γλεντιου, των ανθρωπων που εχουν χιουμορ, των εμπνευσμενων ηθοποιων της κωμωδιας, υπαρχει και η Θεια Τρελα (αδελφη της μανας μου)


λοιπον η Θεια Τρελα, κανει το καλυτερο ιμαμ μπαϊλντι!


.


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/11/2005, 22:24:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


Ο Τρελός είναι η Κατάφαση των Πάντων.


Ακόμα και οι πιο επικίνδυνες,και οι πιο αρνητικές δυνάμεις αδυνατούν να εμποδίσουν την αιώνια επιθυμία του να Καταφάσκει...

Για αυτόν η μόνη συνετή λέξη είναι το "Ναι",που θα'λεγε κι ο Νίτσε.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alfa-omega
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1905 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2005, 14:54:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alfa-omega  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:


Τρελός είναι εκείνος που ακόμα εμπιστεύεται. Τρελός είναι εκείνος που ακόμα εμπιστεύεται παρ’ όλες τις εμπειρίες του. Τον εξαπατάς και σε εμπιστεύεται. Τον εξαπατάς ξανά και σε εμπιστεύεται. Τον εξαπατάς και πάλι κι εκείνος σε εμπιστεύεται. Τότε λες ότι είναι ανόητος, δεν μαθαίνει. Η εμπιστοσύνη του όμως είναι τεράστια. Η εμπιστοσύνη του είναι τόσο αγνή, που κανείς δεν μπορεί να τη φθείρει. Να είσαι τρελός, με την έννοια του Ταό, με την έννοια του Ζεν. Μην προσπαθείς να χτίσεις γύρω σου ένα τείχος γνώσης. Όποια εμπειρία και να σου έρθει, άσε την να συμβεί και μετά άσε την να φύγει. Συνέχισε να καθαρίζεις το νου σου διαρκώς. Συνέχισε να πεθαίνεις στο παρελθόν, ώστε να παραμένεις στο παρόν, εδώ και τώρα, σαν νεογέννητο μωρό. Στην αρχή θα είναι πολύ δύσκολο. Ο κόσμος θα αρχίσει να σε εκμεταλλεύεται.... Άφησέ τους, τους δύστυχους! Ακόμα κι αν σε ξεγελάσουν και σε εξαπατήσουν και σε κλέψουν, άφησέ το να συμβεί, γιατί εκείνο που είναι στ’ αλήθεια δικό σου δεν μπορούν να σου το κλέψουν. Εκείνο που είναι στ’ αλήθεια δικό σου, κανείς δεν μπορεί να στο κλέψει. Και κάθε φορά που δεν επιτρέπεις στις περιστάσεις να σε φθείρουν, η ευκαιρία αυτή θα γίνεται ενοποίηση μέσα σου. Η ψυχή σου θα αποκρυσταλλώνεται περισσότερο.

Osho Dang Dang Doko Dang Κεφάλαιο 2

Σχόλιο

Απ’ τη μια στιγμή στην άλλη, και με κάθε του βήμα, ο Τρελός αφήνει πίσω του το παρελθόν. Φέρνει μαζί του την αγνότητα, την αθωότητα και την εμπιστοσύνη, όπως συμβολίζει το λευκό τριαντάφυλλο στο χέρι του. Το σχέδιο στο γιλέκο του έχει τα χρώματα και των τεσσάρων στοιχείων του Ταρώ, δείχνοντας ότι βρίσκεται σε αρμονία με όλα όσα τον περιβάλλουν. Η διαίσθησή του λειτουργεί στο έπακρο. Αυτή τη στιγμή ο Τρελός έχει την υποστήριξη του σύμπαντος, για να κάνει το άλμα στο άγνωστο. Στο ποτάμι της ζωής, τον περιμένουν περιπέτειες. .Η κάρτα αυτή δείχνει ότι αν εμπιστευτείς αμέσως τώρα τη διαίσθησή σου, το αίσθημα του τι είναι "σωστό", τότε δεν πρόκειται να κάνεις λάθος. Οι πράξεις σου μπορεί να φανούν "τρελές" στους άλλους, ή ακόμη και σε σένα τον ίδιο, αν προσπαθήσεις να τις αναλύσεις με το λογικό σου νου, αλλά η "μηδενική" θέση τού τρελού είναι ο αριθμός πέρα από τους αριθμούς, όπου οδηγοί είναι η εμπιστοσύνη και η αθωότητα, όχι ο σκεπτικισμός και οι εμπειρίες του παρελθόντος.

Copyright © 2005 Osho International Foundation

Edited by - ΑΤΜΑ on 26/11/2005 02:56:51


Υπέροχο κείμενο, ουσιαστικό .

Θα το θυμάμαι και όχι μόνο .
Ίσως κάνω και κάποια αναβάθμιση στα περιεχόμενα της ψυχής μου, αν χρειασθεί .
Ευχαριστώ .
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΣΤΑΜΑΤΗΣ
Νέο Μέλος

Greece
26 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/12/2005, 09:05:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΣΤΑΜΑΤΗΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οι μισοι καλοι
σε μοναστηριου κελι

κι αλλοι στο τρελαδικο
απο κακο κι απο αδικο.

ΑΚΗΣ ΠΑΝΟΥΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ίκαρος
Διεγραμμένος Λογαριασμός


17 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2006, 11:31:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ίκαρος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Από τα απομνημονεύματα ενός τρελού :

" [...]

Τον κατέβασαν κωπηλατώντας από το βορρά μέσα σ' ένα δερμάτινο κανό επανδρωμένο με τρολ. Η γούνινη κάπα του είχε μια κρούστα από κερί, το συνοφρύωμά του λεκέδες μπλε από κρασί - αν και σπάνια το πρόσεχε κανείς γιατί το έκρυβε η μάσκα της αλεπούς που φορούσε πάντα. Με μια πένα από φτερό στα δόντια του, ένα μοναχικό δάκρυ να στριφογυρίζει στην παλάμη του, ήταν ο νέος πρίγκηπας της γειτονιάς σου, αρρενωπός, αμόλυντος, που ήρθε αναζητώντας πιο ανθεκτικές πόρτες για να καρφώσει τους σπαρακτικούς στίχους του.

Στο Καϊρο έπεσε άμμος στο μελανοδοχείο του. Στην Πράγα εξερράγη το κουτί με τα μπαχαρικά του. Και στην Ελλάδα, στο νησί της Ύδρας, ήρθε ο Ορφέας τα χαράματα καβάλα σ' ένα διάφανο γάϊδαρο και πέρασε νέες χορδές στη φτηνή του κιθάρα. Από εκείνη την στιγμή άφησε τον εαυτό του πρόθυμα και αδιάντροπα εκτεθειμένο στην αρρώστια της μουσικής και της συγγραφής. Στη φευγαλέα θρησκευτικο-σεξουαλική περιέργεια του σοβαρού αναζητητή προστέθηκε το ανοιχτά παράτολμο πάθος του ρομαντικού τροβαδούρου. Όταν γύρισε στον τόπο του, οι λέξεις δούλευαν μέσα του σαν μέλισσες στην σοφίτα και οι ειδήμονες ένιωθαν ανεξέλεγκτη μια λαχτάρα για το νυχτερινό του μέλι, παρ' όλο που μερικές φορές τους πλήγωνε την καρδιά.

Τώρα, τριάντα χρόνια αργότερα, καθώς η κοινωνία οδεύει τρεκλίζοντας στην νέα χιλιετία χειρονομώντας αλαφιασμένα και στριγλίζοντας σαν ουραγκοτάγκος μ' ένα μαχαίρι καρφωμένο στα πλευρά, ο Τρελός, - το όραμά του, το δώρο του, η επιμονή του - βρίσκει επιτέλους την αναγνώριση που του αξίζει. Μπορεί να είναι επειδή μιλά στο πληγωμένο zeitgeist με ιδιαίτερη ευγλωττία και ακρίβεια, μπορεί να είναι απλώς μια πολιτισμική χρονική υστέρηση, ένα ακόμη παράδειγμα όπου οι πολλοί μέσα στην βραδυπορία τους ανοίγουν καθυστερημένα τα αφτιά τους σε αυτό που οι λίγοι άκουγαν από την αρχή. Όπως και να έχει το πράγμα, η χρυσωμένη αυλαία κουρελιάστηκε, η πύλη μπούγκι - γούγκι τραντάχτηκε και έπεσε από τους μεντεσέδες της, και να ο Τρελός να κάθεται σ' έναν βωμό στον κήπο απολαμβάνοντας μετρημένα την νέα του δημοτικότητα και τον διευρυμένο σεβασμό.

Είναι μια φωνή αυλακωμένη από τα νύχια του Έρωτα, μια φωνή γδαρμένη από την τριβή της με την φιλοσοφική λίθο. Μια φωνή μαριναρισμένη σε μπράντι από κεράσια, θειάφι, μόσχο και χιόνι, δεμένη με επιδέσμους φτιαγμένους με τρίχινο ράσο από ρημαγμένο μοναστήρι, ζεσταμένη από τα κάρβουνα που μένουν κοντά στο ποτάμι αφού φύγουν οι τσιγγάνοι.

Είναι μια φωνή μετανοούντος, μια φωνή ραβινική, μια κρούστα από άζυμη φωνητική φρυγανιά αλειμμένη με καπνό και ανατρεπτικό πνεύμα. Είναι μια φωνή σαν μοκέτα σε παλιό ξενοδοχείο, σαν κακή φαγούρα στην καμπούρα της Αγάπης. Είναι μια φωνή φτιαγμένη για να προφέρει τα ονόματα των γυναικών - και να ταξινομεί τα μερικές φορές επικίνδυνα κάλλη τους. Κανείς δεν μπορεί να πει την λέξη "γυμνή" όσο γυμνά την λέει ο Τρελός. Μας κάνει να βλέπουμε μέχρι και τα σημάδια του καλτσόν.

[...]

Οδηγηθήκαμε σε μια εικόνα του Τρελού που τον θέλει να περνά τα πρωϊνά του, - τα πρωϊνά του 2006, τα Κυριακάτικά του - κάνοντας διαλογισμό ντυμένος με τις πιτζάμες του, τα απογεύματα παλεύοντας με την μούσα, τα βράδια του καθισμένος σε καφέ όπου τρώει, πίνει και μιλά εκ βαθέων αποπλανώντας τις όμορφες του δρόμου. Είναι πολύ πιθανό αυτή η εικόνα να είναι παραμορφωμένη. Το απόκρυφο, όμως, έχει ένα ιδιαίτερο είδος αλήθειας.

Δεν έχει σημασία ουσιαστικά. Εκείνο που μετράει εδώ είναι ότι μετά από τριάντα χρόνια ο Τρελός αγορεύει στον προθάλαμο του ανεμοστρόβιλου και ότι οι γίγαντες έχουν συγκεντρωθεί για να του αποτίσουν φόρο τιμής. Σε αυτόν - και σ' εμάς - φέρνουν τις προσφορές που έχουν σφυρηλατήσει από το σίδερό του, το μολύβι του, τον κρυπτονίτη του, το σεξουαλικό του άζωτο, τον χρυσό του.

[.]"

Ίκαρος

"Μη με διαβάζετε όταν έχετε δίκιο"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2006, 15:57:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
The Quiet Place
IN FLAMES

Spinning further, deeper
I know you're out to try me
I'm not in this to be a slave
Push the dirt, make me feel
Locate what swallows life
Night bird you build my world

..and then I close my eyes
..and then I close my eyes

Judge me now
Used to be afraid to let it show, bow down
A king in my own mind
Everything's in place so much brighter from today

Drown the monster
Make all bad dreams go away
Whatever it takes to keep running free
Open scars, the quiet place
All the bridges fall to the ground and you say you sacrificed

..and then I close my eyes
..and then I close my eyes

Judge me now
Used to be afraid to let it show, bow down, bow down!
A king in my own mind
Everything's in place so much brighter from today
A king in my own mind

Judge me now
A king in my own mind
Judge me now
A king in my own mind

Judge me now
Used to be afraid to let it show, Bow down, bow down!
A king in my own mind
Everything's in place so much brighter from today
A king in my own mind


http://www.youtube.com/watch?v=MN2RmTF9oVU


far my favorite song


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ίκαρος
Διεγραμμένος Λογαριασμός


17 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2006, 17:22:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ίκαρος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το περιβόλι του Τρελού
Δ. Σαββόπουλος

Κάτι αλήθεια συμβαίνει εδώ
κάτι μυστικό
κάτι πλούσιο και παράξενο
σαν τοπίο του βυθού

Ανθισμένες κερασιές
κι απόγευμα ζεστό
και πολύχρωμο χορτάρι, ναι
για ν' αποκοιμηθώ

Αμαξάκια κάτασπρα
φεύγουν απαλά
και μας φέρνουνε σε σένανε
στα μέρη τα παλιά

Στο γαλάζιο θρόνο σου
χρυσό μανδύα φοράς
και σε δυο λιοντάρια ήμερα
τα πόδια σου ακουμπάς

Τόσα χρόνια πάλευα
μόνος στα τυφλά
και ταξίδεψα κι αρρώστησα
και πέρασα πολλά

Τώρα όμως πλάι σου
και πάλι περπατώ
μέσ’ τα χρώματα του κήπου σου
και δίπλα στο νερό

Κοντά μου φωσφορίζοντας
σκύβεις και με φιλάς
για την νύχτα με σκεπάζεις, ναι
και με παρηγοράς.

Ίκαρος

"Μη με διαβάζετε όταν έχετε δίκιο"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
termaplos
Νέο Μέλος


6 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/11/2006, 05:10:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους termaplos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΛΕΓΑΝΕ ΤΡΕΛΛΟ ΚΑΙ ΠΑΡΑΛΟΓΟ ΑΠΟ ΜΙΚΡΟ ΠΑΙΔΙ.ΕΧΩ ΦΑΕΙ ΚΑ ΞΥΛΟ ΑΠΤΟΥΣ ΛΟΓΙΚΟΥΣ ΓΙΑΤΙ ΜΠΕΡΔΕΒΑΝΕ ΤΗ ΤΡΕΛΛΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΤΑΞΙΑ.
ΚΑΠΟΤΕ ΕΝΙΩΘΑ ΑΣΧΗΜΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ,ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΟΜΩΣ ΕΙΔΑ ΤΗ ΤΡΕΛΛΑ ΜΟΥ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΠΙΤΙΧΙΑ ΚΙ ΟΛΟΥΣ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΜΕ ΒΡΙΖΑΝΕ ΝΑ ΜΕ ΜΙΜΟΥΝΤΑΙ.
ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΙΝΑ ΑΠΛΟ.
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΡΕΛΟΙ ΚΑΙ ΛΟΓΙΚΟΙ
ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΟΤΕΣ ΚΑΙ ΠΑΡΑΤΟΛΜΟΙ
ΚΙ ΑΣ ΠΡΟΣΕΞΟΥΜΕ ΤΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΤΗΣ ΑΥΘΟΡΜΗΤΗΣ ΤΡΕΛΛΑΣ ΜΕ ΤΗ ΣΚΟΠΙΜΗ ΠΑΡΑΛΟΓΙΑ
ΑΥΤΟ ΠΕΤΑΞΕ ΕΜΑΣ ΤΟΥΣ ΤΡΕΛΛΟΥΣ ΑΠ ΕΞΩΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 6 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1328125
Maintained by Digital Alchemy