ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ROSWELL ΚΑΙ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΛΕΞΕΙΣ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
zamantas29
Νέο Μέλος

Greece
11 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/08/2005, 23:19:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zamantas29  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΧΩ ΔΕΙ ΑΠΕΙΡΕΣ ΦΟΡΕΣ ΣΤΙΣ ΕΚΠΟΜΠΕΣ ΤΟΥ ΛΙΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΝΑ ΔΕΙΧΝΕΙ ΕΝΑ ΚΟΜΜΑΤΙ ΠΟΥ ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΟΠΛΟΙΟ ΠΟΥ ΕΠΕΣΕ ΣΤΟ ROSWELL ΚΑΙ ΓΡΑΦΕΙ ΕΠΑΝΩ ΤΗ ΛΕΞΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΕ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ ΚΙΑ ΤΟ Ε ΜΑΛΙΣΤΑ ΓΡΑΜΜΕΝΟ ΜΕ ΤΟ ΔΕΛΦΙΚΟ ΤΡΟΠΟ. ΔΕΙΧΝΕΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΑΠΟ ΕΝΑ UFO ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΑΝΩ ΤΟΥ ΓΡΑΜΜΕΝΗ ΠΑΛΙ ΤΗ ΛΕΞΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ,
ΕΨΑΞΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΣΤΟ ΔΙΚΤΥΟ ΓΙΑ ΝΑ ΒΡΩ ΚΑΠΟΙΑ ΞΕΝΗ ΣΕΛΙΔΑ ΠΟΥ ΝΑ ΤΟ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΝΕΙ , ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΝΑ ΕΝΤΟΠΙΣΩ ΤΙΠΟΤΑ.
ΤΕΛΙΚΑ ΑΥΤΕΣ Η ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΕΙΝΑΙΟ ΠΛΑΣΤΕΣ Η ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΚΡΥΒΟΥΝ ΟΙ ΞΕΝΟΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΠΟΚΑΛΥΦΘΕΙ Η ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΕΛΕΥΣΗ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ?
ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΣΤΟ ROSWELL ? ΘΑ ΜΑΘΟΙΥΜΕ ΑΡΑΓΕ ΠΟΤΕ?
ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΙ ΒΡΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΤΙΣ ΙΔΙΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΕΞΗ ΠΑΝΩ ΣΤΟΝ ΙΠΤΑΜΕΝΟ ΔΙΣΚΟ?

Zamantas29

aspirin
Μέλος 1ης Βαθμίδας


119 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/08/2005, 23:58:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους aspirin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ο θέμος αναστασιάδης έδωσε την απάντηση. Κάνοντας ζοομ στη φωτογραφία αποκάλειψε ότι έγραφε η πινακίδα "Ελευθερία Αρβανιτάκη"!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/08/2005, 00:04:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χαχαχαχα!!!

Αν θυμάμαι καλά, είχα δεί φωτογραφία από ένα διαστημόπλοιο εν κινήσει που έγραφε από κάτω "Ελεφθερία" κι όχι "Ελευθερία".
Λές να λέμε το ίδιο, Zamantas29?

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zamantas29
Νέο Μέλος

Greece
11 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/08/2005, 00:44:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zamantas29  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
mallon to idio leme

Zamantas29Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/08/2005, 00:54:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Απλά μου κάνει εντύπωση γιατί εγώ είδα φωτογραφία του εν κινήσει, ενώ εσύ αναφέρεσαι σε κάποιο που είχε πέσει.

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mariha2912
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
619 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/08/2005, 05:31:24  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος mariha2912  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΚΑΠΟΙΑ ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΑ ΜΕΛΗ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΕΙ ΤΗΝ ΧΡΗΣΙΜΟΤΗΤΑ ΤΗΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗΣ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΑ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΝ ΤΑ ΠΟΛΛΑΠΛΑ ΠΑΝΟΜΟΙΟΤΥΠΑ ΘΕΜΑΤΑ, ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΣΠΕΥΔΟΥΝ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΝ ΚΑΘΕ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΠΟΥ ΑΝΟΙΓΕΙ ΕΝΑ ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ... ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ, ΑΦΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΜΠΗΚΕ ΣΤΟΝ ΚΟΠΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ, ΑΣ ΤΟ ΚΑΝΩ ΕΓΩ...

ΦΙΛΕ zamantas29 , ΥΠΑΡΧΕΙ ΗΔΗ ΣΧΕΤΙΚΟ ΤΟΠΙΚ. ΔΕΣ ΕΔΩ :

www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=4722

ΠΡΙΝ ΑΝΟΙΞΕΙΣ ΝΕΟ ΘΕΜΑ, ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΣ ΤΗΝ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ, ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΠΟΥ ΕΠΙΛΕΓΕΙΣ ΨΗΛΑ ΣΤΗΝ ΔΕΞΙΑ ΓΩΝΙΑ ΤΗΣ ΣΕΛΙΔΑΣ.ΔΙΝΕΙΣ ΛΕΞΕΙΣ-ΚΛΕΙΔΙΑ ΚΑΙ ΣΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΤΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΤΟΠΙΚ.


ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΠΛΟΗΓΗΣΗ!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/08/2005, 13:07:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
mariha2912, δεν κατάλαβα τον υπαινιγμό....

quote:
ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΚΑΠΟΙΑ ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΑ ΜΕΛΗ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΕΙ ΤΗΝ ΧΡΗΣΙΜΟΤΗΤΑ ΤΗΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗΣ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΑ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΝ ΤΑ ΠΟΛΛΑΠΛΑ ΠΑΝΟΜΟΙΟΤΥΠΑ ΘΕΜΑΤΑ, ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΣΠΕΥΔΟΥΝ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΝ ΚΑΘΕ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΠΟΥ ΑΝΟΙΓΕΙ ΕΝΑ ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ...

Μερικές φορές η αναζήτηση κάνει 10 ώρες κι επιπλέον δεν είναι δική μου ευθύνη το να προειδοποιώ τον καθένα οτι υπάρχει ήδη ανοικτό θέμα..

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mariha2912
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
619 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/08/2005, 03:40:56  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος mariha2912  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΚΑΝΕΙ 10 ΩΡΕΣ ΕΠΕΙΔΗ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΘΕΜΑΤΑ. ΚΙ ΑΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΜΕ 500 ΟΜΟΙΑ ΕΠΙΒΑΡΥΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ. ΔΕΥΤΕΡΟΝ ΔΕΝ ΜΙΛΗΣΑ ΣΕ ΕΣΕΝΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ,ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ Η ΕΥΡΥΘΜΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ ΕΙΝΑΙ ΕΥΘΥΝΗ ΟΛΩΝ ΜΑΣ(ΚΑΙ ΔΙΚΗ ΣΟΥ!)!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/08/2005, 03:57:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ναι, είναι μέρος όλων μας.
Έχω μιλήσει για αυτό σε 100 θέματα που ανοίγουν και το επισημαίνω.
Σε ένα δεν το έκανα.
Αν είναι έγκλημα, ok!

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mariha2912
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
619 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/08/2005, 04:19:11  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος mariha2912  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΑ ΒΡΕ Dying_Incubus, ΓΕΝΙΚΑ ΜΙΛΗΣΑ,ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΠΗΡΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ?
ΔΕΝ ΛΕΩ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΕΣΥ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΝΑ ΥΠΟΔΙΚΝΥΕΙΣ ΤΑ ΥΠΑΡΧΟΝΤΑ ΤΟΠΙΚ ΣΤΑ ΝΕΑ ΜΕΛΗ ΣΩΝΕΙ ΚΑΙ ΚΑΛΑ,ΑΛΛΑ ΣΕ ΤΕΛΙΚΗ ΑΝΑΛΥΣΗ, ΔΕΝ ΩΦΕΛΕΙ ΝΑ ΜΠΑΙΝΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙΣ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΗΔΗ ΥΠΑΡΧΕΙ. ΑΥΤΑ!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/08/2005, 04:27:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ok, άστο εδώ το θέμα γιατί μάλλον θα παρανοήσουμε την όλη κατάσταση!

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/09/2005, 12:09:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γιατί άραγε οι αρχαίοι Έλληνες να ήταν τόσο ανορθόγραφοι, όταν έγραφαν ΕΛΕΦΘΕΡΙΑ ?


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

μέλος
Νέο Μέλος


38 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2005, 07:18:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους μέλος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
μέλος
Νέο Μέλος


38 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2005, 07:35:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους μέλος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και η υπομονή εχει τα όριά της με τους ΕΒραίους...

http://www.healthark.com/umedia/uniufo4.htmΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ogygos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


261 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2005, 16:40:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το θέμα έχει λυθεί. Πρόσφατη έρευνά μου στην χωροθέτιση των μνημείων στην Γκίζα αποδεικνύουν την ισχύ της παρακάτω ανάλυσης:

http://www.geocities.com/thiva20/English/index6a_e.htm

Πρόκειται γιά μήνυμα από τους αρχιτέκτονες των πυραμίδων της Αιγύπτου - Ολυμπίων. Το μήνυμα είναι στα αρχαία Ελληνικά. Συμπεριλαμβάνει αστρο(νομο)-φυσικά δεδομένα.
Τί γράφει μέχρι το σπάσιμο:

ΔΙΗΡΕΙ.Θ..Φ.ΕΙΛΕΙ

Δεν είναι μιά λέξη. Σε προηγούμενο μήνυμα το Πελασγικό(βλέπε επιγραφή Λήμνου) ήτα το κάναν ιώτα, το ιώτα το παράλειψαν, το δέλτα έγινε άλφα και άρχιζαν να διαβάζουν από αριστερά προς τα δεξιά από το σπάσιμο(λάθος τακτική και πολύ μαγείρεμα). Η Εβραίοι στην γελοία ανάλυση της ιστοσελίδας που παρέθεσε κάποιος έχουν δίκαιο μόνο σε ένα σημείο, στο ότι η επιγραφή διαβάζεται από δεξιά προς αριστερά(όπως στο αρχαϊκό ελληνικό αλφάβητο). Αυτά γιά τώρα...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lancelot
Μέλος 2ης Βαθμίδας


281 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2005, 17:22:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lancelot  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
mariha2912 μαλλον πλακα κανεις....αν παω να κανω search θα βρω αντιστοιχο θεμα ΑΥΡΙΟ!!!Το φορουμ απλα σερνετε..και δε φταις εσυ για αυτο...μηπως να το σηκωνατε καπου αλλου για να πηγαινει πιο γρηγορα?
Εχω adsl στα 1024 kbps και δε μου εχει ξανατυχει τοσο αργο φορουμ...καντε κατι.. (εστω σπαστε το φορουμ στα 2 η 3 κομματια τι αλλο να πω).
Οσο για την επιγραφη ΕΛΕΦΘΕΡΙΑ πιστευω ειναι πραγματικη..το εχω δει κι εγω...κατι μασ κρυβουν και δε το λενε καποιοι για να μην χασουν τα πρωτεια..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1875
Maintained by Digital Alchemy