ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΕΠΙΠΕΔΗ ΓΗ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 3
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
dim.kar
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
709 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/08/2005, 13:07:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dim.kar  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εδώ και μέρες με βασανίζει το εάν θα πρέπει να αποκαλύψω ή όχι την ΜΙΑ και ΜΟΝΗ αλήθεια η οποία σε ΕΜΕΝΑ και ΜΟΝΟ ΕΜΕΝΑ αποκαλύφθηκε!

Ποιά είναι αυτή η αλήθεια η οποία ανατρέπει συθέμελα το επιστημονικό κατεστημένο και θα οδηγήσει την ανθρωπότητα από ατραπούς της δυστυχίας στις λεωφόρους της Δόξας (ζωγράφισα πάλι!!!)

Η αλήθεια είναι αυτή που επί χιλιάδες χρόνια υποστήριζαν οι αρχαίοι ημών πρόγονοι, οι πάνσοφοι φωστήρες της Αγίας ημών Εκκλησίας και οι οποίοι δυστυχώς από την μαλθακότητα τους και μόνο άφησαν να χαθεί και να υποκατασταθεί από τις μπούρδες του Κοπέρνικου...

Ποιά είναι αυτή η αλήθεια; Η γη δεν είναι μήτε σφαιρική, μήτε κοίλη, μήτε κούφια: είναι ΕΠΙΠΕΔΗ!

Παρακαλώ ιδού μία αδιαμφισβήτητη ΑΠΟΔΕΙΞΗ για την ΜΟΝΗ ΑΛΗΘΕΙΑ που ΜΟΝΟ ΕΓΩ γνωρίζω!

Αυτή είναι ο χάρτης της γης όπως την γνωρίζουμε από το "σχολείο":

Ας πούμε τώρα ότι απογειωνόμαστε από το ΕΛ ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ και δεν μας προκαλέσουν γενικευμένη βλάβη στα ηλεκτρονικά οι εσωεξωγηπεραδώθε γήινοι (όπως προκάλεσαν σε ένα άλλο αεροσκάφος - αυτό είναι μια άλλη αποκάλυψη!) και κινούμαστε προς τα ανατολικά.

Οι επιστήμονες λοιπόν που δεν ξέρουν που τους πάνε τα τέσσερα υποστηρίζουν πως αφού η γη είναι σφαιρική θα συμπληρωθεί ένας κύκλος και το αεροπλάνο θα επιστρέψει στην Αθήνα.

Τα πράγματα δεν είναι καθόλου έτσι!

Το αεροπλάνο μας κινείται λοιπόν προς τα ανατολικά. Στο τέλος της γης οι άνθρωποι δεν πέφτουν αλλά μπάινουν σε μια ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΥΛΗ - που υπάρχει σε όλη την περιφέρεια της επίπεδης γης...

και αυτοστιγμεί χωρίς καμμιά απώλεια χρόνου,χώρου ή ενέργειας το αεροπλάνο εμφανίζεται σε μια άλλη πύλη εισόδου στα δυτικά!

Ποιός τολμά να αμφισβητήσει την ΑΛΗΘΕΙΑ;

Η συμβουλή της μέρας: ΛΟΒΟΤΟΜΗ: τα λύνει ΟΛΑ και ...συμφέρει!
Δ.Κ. ή ο άνθρωπος whisky

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/08/2005, 13:21:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ποιός τολμά να αμφισβητήσει την ΑΛΗΘΕΙΑ;

Είναι καιρός να λάμψει η αλήθεια και να βγεί κάποιος να το βροντοφωνάξει.

Η Γή είναι επίπεδη !

Και είναι επίπεδη, απ όταν προσγειώθηκε το αστρόπλοιο των Μεδουσιανών και άφησαν πίσω τους τους Έλληνες της Πολυνησίας (=πολλά νησιά, όπως στο Αιγαίο και το Ιόνιο, που μόνο από Έλ-ληνες μπορούσαν να κατοικηθούν και να εκμεταλλευτούν τουριστικά τα νησιά αυτά)

Εύγε dim.kar, που δεν σε σταμάτησαν ούτε οι μυστικές υπηρεσίες των Μεδουσιανών, να μας αποκαλύψεις την μία και μόνη αλήθεια.

Εύγε !


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dim.kar
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
709 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/08/2005, 13:28:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dim.kar  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ευχαριστώ Πρωτόκληττε (διότι σε σένα αποκάλυψα για πρώτη φορά την Αλήθεια!).

Αυτοστιγμεί και διαδικτυακά σε χρίζω ως αγαπημένο μου Μαθητή! Μαζί θα πορευτούμε εις την Οδό της Μόνης Αλήθειας!

Η συμβουλή της μέρας: ΛΟΒΟΤΟΜΗ: τα λύνει ΟΛΑ και ...συμφέρει!
Δ.Κ. ή ο άνθρωπος whisky
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Bizarre
Μέλος 2ης Βαθμίδας


235 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/08/2005, 13:28:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Bizarre  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Η συμβουλή της μέρας: ΛΟΒΟΤΟΜΗ: τα λύνει ΟΛΑ και ...συμφέρει!


Νομίζω ότι έχεις δώσει μόνος σου την απάντηση….Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dim.kar
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
709 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/08/2005, 13:31:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dim.kar  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

Η συμβουλή της μέρας: ΛΟΒΟΤΟΜΗ: τα λύνει ΟΛΑ και ...συμφέρει!


Νομίζω ότι έχεις δώσει μόνος σου την απάντηση….


Δώσε μου μία, μόνο ΜΙΑ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗ ένδειξη που να μπορεί να σταθεί δίπλα στην ΑΛΗΘΕΙΑ που μόνο ΕΓΩ και οι Μαθητές μου γνωρίζουν!

Η συμβουλή της μέρας: ΛΟΒΟΤΟΜΗ: τα λύνει ΟΛΑ και ...συμφέρει!
Δ.Κ. ή ο άνθρωπος whisky
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Bizarre
Μέλος 2ης Βαθμίδας


235 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/08/2005, 13:33:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Bizarre  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τι να πω… η επιστήμη (και η κάθε λογική!) σηκώνει τα χέρια ψηλά!!! (και τα πόδια μη σου πω…!)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/08/2005, 13:34:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Η συμβουλή της μέρας: ΛΟΒΟΤΟΜΗ: τα λύνει ΟΛΑ και ...συμφέρει!


Αφήστε τα αυτά ...
άλλος τόπε

Δάσκαλε, εξήσέ μας λίγο, πώς γίνεται αυτό με τα σπήλαια ?

Η Γή είναι επίπεδη, εμείς όμως μπάινουμε στα σπήλαια και σε καποιο βάθος.

Που πάμε ακριβώς ?



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Bizarre
Μέλος 2ης Βαθμίδας


235 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/08/2005, 13:38:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Bizarre  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αλλά, επειδή θέλω να δω το μέγεθος της μεγαλοφυΐας σου (!!!) θέλω να επεκταθείς και να μας πεις και την συνέχεια… Αφού η γη είναι επίπεδη, (και μετά κατηγορούσανε την ρωμαιοκαθολική εκκλησία που τους φυλάκιζε επειδή λέγανε ότι γυρίζει!!!), πρέπει να μας εξηγήσεις το φαινόμενο της μέρας και της νύχτας, καθώς και το που είναι οι υπόλοιποι πλανήτες (οι πίσω από εμάς!).
Είμαι βέβαιη ότι θα υπάρξουν κι άλλες απορίες, αλλά ένας δάσκαλος σαν και σένα, σιγά μην δεν τις λύσει!!

Προς vril: Τι εννοείς? Αν το έχεις πει κι εσύ, sorry… Δεν το ήξερα…
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dim.kar
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
709 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/08/2005, 13:40:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dim.kar  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Τι να πω… η επιστήμη (και η κάθε λογική!) σηκώνει τα χέρια ψηλά!!! (και τα πόδια μη σου πω…!)

Aγαπητέ Bizarre είσθε άρρεν ή θήλυ; Ερωτώ σε σχέση με τα πόδια... Περιμένω τις αντιρρήσεις σας...

Αγαπητέ μου Πρωτόκληττε: εδώ έχει πολλές τζιπούρες! Όσο για τα σπήλαια, πετάγομαι σε μια δουλίτσα, διαλογίζομαι και θα σας αποκαλύψω την Αλήθεια!

Η συμβουλή της μέρας: ΛΟΒΟΤΟΜΗ: τα λύνει ΟΛΑ και ...συμφέρει!
Δ.Κ. ή ο άνθρωπος whisky
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/08/2005, 13:42:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

πρέπει να μας εξηγήσεις το φαινόμενο της μέρας και της νύχτας, καθώς και το που είναι οι υπόλοιποι πλανήτες (οι πίσω από εμάς!).

Μα είναι πολύ απλό.

Ο Ήλιος και οι πλανήτες δεν κινούνται καθόλου, απλά περιστρέφονται οι χωροχρονικές πύλες και δημιουργούν αυτά τα φαινόμενα.

από αυτή την περιστροφή δημιουργούναι και οι χωροχρονικόηλεκτρομαγνητικές τρικυμίες έν κρανίω, που γίνονται ιδιάιτερα αισθητές σε όσους πάνε στην Πεντέλη...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Bizarre
Μέλος 2ης Βαθμίδας


235 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/08/2005, 13:50:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Bizarre  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Γυναίκα είμαι. Από εκεί το ξέρω… Ντροπή!

Vril, εκλαΐκευσέ τα λίγο, γκιατί ντεν καταλαβαίνει…
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Cthulhu
Νέο Μέλος

Greece
45 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/08/2005, 13:57:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Cthulhu  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εχω να προσθεσω οτι εκτος του οτι η γη ειναι "flat" ακουμπαει σε 4'ς τεραστειους ελεφαντες (αλλιως θα επεφτε)κ οι 4'ς ελεφαντες ακουμπανε πανω σε μια ακομα μεγαλητερη χελωνα (για να μη πεσουν οι ελεφαντες), τελος ολο το σεο μαζι κολημπαει στη θαλασσα του διαστιματος.

Αυτο εμενα μου ακουγετε ποιο λογικο

ΟΛΕ ΟΛΕ!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

tpt
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
323 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/08/2005, 14:02:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους tpt  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
TO XEIΡΟΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΟ ΟΤΙ Η ΓΗ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΕΠΙΠΕΔΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΚΟΥΦΙΑ.................ΑΥΤΟ ΑΠΟΔΕΔΕΙΓΜΕΝΟ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΣΠΗΛΑΙΟΛΟΓΟΥΣ ΤΟΥΣ ΚΟΥΦΑΛΕΣ!!!!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/08/2005, 14:11:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δάσκαλε, δάσκαλε,

να φτιάξουμε ένα μεικτό μοναστήρι, να μελετάμε τη ... διδασκαλία ????


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Lord_Asriel
Μέλος 1ης Βαθμίδας


64 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/08/2005, 14:15:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Lord_Asriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αλλη μία απόδειξη για το ορθός λεγόμενο περί επίπεδης γης.
Απο το site http://www.flat-earth.org/ :

quote:
Unfortunately, this website
seems to have fallen off the edge of the earth,
along with its maintainer.
It will be back, eventually. Or not. But probably. Soonish. We think.
Mr. Teapot says, "Thanks for your patience."
Hail, Eris.



Oh last night,
and the night before
Tommyknockers,Tommyknockers
knocked at your back door.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dim.kar
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
709 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/08/2005, 14:21:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dim.kar  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

TO XEIΡΟΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΟ ΟΤΙ Η ΓΗ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΕΠΙΠΕΔΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΚΟΥΦΙΑ.................ΑΥΤΟ ΑΠΟΔΕΔΕΙΓΜΕΝΟ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΣΠΗΛΑΙΟΛΟΓΟΥΣ ΤΟΥΣ ΚΟΥΦΑΛΕΣ!!!!!!

Δεν θα πεθάνουμε ποτέ, κουφάλα νεκροθάφτη!

Μετά βίας συγκρατιέμαι και δεν σας καταριέμαι όλους!

Άπιστοι!

Η συμβουλή της μέρας: ΛΟΒΟΤΟΜΗ: τα λύνει ΟΛΑ και ...συμφέρει!
Δ.Κ. ή ο άνθρωπος whisky
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dim.kar
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
709 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/08/2005, 14:28:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dim.kar  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αλλη μία απόδειξη για το ορθός λεγόμενο περί επίπεδης γης.
Απο το site http://www.flat-earth.org/ :

quote:
Unfortunately, this website
seems to have fallen off the edge of the earth,
along with its maintainer.
It will be back, eventually. Or not. But probably. Soonish. We think.
Mr. Teapot says, "Thanks for your patience."
Hail, Eris.



Oh last night,
and the night before
Tommyknockers,Tommyknockers
knocked at your back door.


Εσένα σε χρίζω Αγαπημένη μου Μαθήτρια, κάτι προς Μαγδαληνή δηλαδή...

Η συμβουλή της μέρας: ΛΟΒΟΤΟΜΗ: τα λύνει ΟΛΑ και ...συμφέρει!
Δ.Κ. ή ο άνθρωπος whisky
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Bizarre
Μέλος 2ης Βαθμίδας


235 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/08/2005, 14:29:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Bizarre  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Dim.kar τι γίνεται εδώ? Εσύ λες ότι σου αποκαλύφθηκε η αλήθεια και ότι είσαι ο αρχί-δάσκαλος, αλλά εδώ εμφανίζονται κι άλλοι που λες ότι ξέρουν…Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
dim.kar
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
709 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/08/2005, 14:35:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dim.kar  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Δάσκαλε, δάσκαλε,

να φτιάξουμε ένα μεικτό μοναστήρι, να μελετάμε τη ... διδασκαλία ????




Ναι, Τέκνον μου... Οι γυναίκες φυσικά θα εξετάζονται από εμένα...

Θα καταπατήσουμε μία έκταση (εκείνη εκεί στο Σούνιο μια χαρά την κόβω) και θα την ονομάσουμε Ιερό Ναό της Μίας και Μόνης Αποκεκαλυμμένης Αλήθειας της Επίπεδης Γης! Αν έρθουν να μας διώξουν (που δεν το νομίζω) θα απειλούμε πως θα αυτοκτονήσουμε τελετουργικά (θα τρώμε γαλακτομπούρεκα μέχρι να σκάσουμε) και θα ζητάμε να σεβαστούμε τα ανθρώπινα δικαιώματα μας!

Είμαι σίγουρος πως πολλά βλήμ... ε, καλοί άνθρωποι ήθελα να πω, θα μας υποστηρίξουν και θα Με ακολουθήσουν!


Η συμβουλή της μέρας: ΛΟΒΟΤΟΜΗ: τα λύνει ΟΛΑ και ...συμφέρει!
Δ.Κ. ή ο άνθρωπος whisky
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dim.kar
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
709 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/08/2005, 14:38:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dim.kar  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Dim.kar τι γίνεται εδώ? Εσύ λες ότι σου αποκαλύφθηκε η αλήθεια και ότι είσαι ο αρχί-δάσκαλος, αλλά εδώ εμφανίζονται κι άλλοι που λες ότι ξέρουν…

Αιρετικοί τέκνον μου, αιρετικοί... Σε διαβεβαιώνω εγώ, ο αρχίδα-σκαλος.

Η συμβουλή της μέρας: ΛΟΒΟΤΟΜΗ: τα λύνει ΟΛΑ και ...συμφέρει!
Δ.Κ. ή ο άνθρωπος whisky
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/08/2005, 14:40:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

θα αυτοκτονήσουμε τελετουργικά (θα τρώμε γαλακτομπούρεκα μέχρι να σκάσουμε)

Έχω ακούσει οτι κάποιοι σκοτεινοί κύκλοι αυτοκτονούν τρώγοντας καταϊφια.

Αυτοί είναι οι αιρετικοί, Δάσκαλε ?


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dim.kar
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
709 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/08/2005, 14:40:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dim.kar  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Εχω να προσθεσω οτι εκτος του οτι η γη ειναι "flat" ακουμπαει σε 4'ς τεραστειους ελεφαντες (αλλιως θα επεφτε)κ οι 4'ς ελεφαντες ακουμπανε πανω σε μια ακομα μεγαλητερη χελωνα (για να μη πεσουν οι ελεφαντες), τελος ολο το σεο μαζι κολημπαει στη θαλασσα του διαστιματος.

Αυτο εμενα μου ακουγετε ποιο λογικο

ΟΛΕ ΟΛΕ!!!


Kι όλα αυτό παίζει στο τσίρκο Medrano του Σύμπαντος... Ού να χαθείτε αιρετικοί, μη σας καταραστώ!!!

Η συμβουλή της μέρας: ΛΟΒΟΤΟΜΗ: τα λύνει ΟΛΑ και ...συμφέρει!
Δ.Κ. ή ο άνθρωπος whisky
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Lord_Asriel
Μέλος 1ης Βαθμίδας


64 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/08/2005, 14:45:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Lord_Asriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Εσένα σε χρίζω Αγαπημένη μου Μαθήτρια, κάτι προς Μαγδαληνή δηλαδή...

Έλεος ρε συ Dim.Kar. Σου θυμίζω μαθήτρια;
Εσύ δηλαδή ποιά θα είσαι;

Α ναι, πάρε και αυτό : http://www.lhup.edu/~dsimanek/fe-scidi.htm

Υ.Γ. Είμαι ο Lord_Asriel αν δεν το κατάλαβες και δεν υπάρχει παρεξήγηση,
(προς αποφυγή παρόμοιων απαντήσεων όπως σε post παρεξηγημένων και μη)

Keep Up the Flat work.


Oh last night,
and the night before
Tommyknockers,Tommyknockers
knocked at your back door.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dim.kar
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
709 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/08/2005, 14:50:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dim.kar  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

Η συμβουλή της μέρας: ΛΟΒΟΤΟΜΗ: τα λύνει ΟΛΑ και ...συμφέρει!


Αφήστε τα αυτά ...
άλλος τόπε

Δάσκαλε, εξήσέ μας λίγο, πώς γίνεται αυτό με τα σπήλαια ?

Η Γή είναι επίπεδη, εμείς όμως μπάινουμε στα σπήλαια και σε καποιο βάθος.

Που πάμε ακριβώς ?





Τέκνον μου Vril, Πρωτόκλητε και Αγαπημένε μαθητή, κάτω από τη γη που πατάμε υπάρχει μια φέτα πετρωμάτων... Λίγο παρακάτω (πενήντα εκατό χιλιόμετρα ας πούμε) τα πετρώματα λιώνουν από τις φωτιές της Κολάσεως που πηγαίνουν ΟΛΟΙ οι άπιστοι (την κατάρα μου νάχουν). Σπήλαιο βαθύτερο από δύο χιλιόμεταρα οπότε η Αλήθεια μου παραμένει Αλήθεια. Το νερό που μπαίνει στο έδαφος κάποτε συναντά τα υπερεθερμασμένα πετρώματα και εξέρχεται είτε στους ωκεανούς ("υποθαλάσσια ηφαίστεια", είτε σε "θερμές πηγές"). Είδες το Φως το Αληθινό Τέκνον μου;


Η συμβουλή της μέρας: ΛΟΒΟΤΟΜΗ: τα λύνει ΟΛΑ και ...συμφέρει!
Δ.Κ. ή ο άνθρωπος whisky
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Centarius
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
203 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/08/2005, 14:50:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Centarius  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να σημειώσω ότι οι αστρικές πύλες επάνω έχουν το μεγαλειώδες σύμβολο του δράκου διότι πρόκειται για μία κινεζοεβραιομασωνική τεχνολογία που σκοπό της έχει τον προσυλιτισμό των πιστών στην θεωρία της στρογγυλής γής με αποτέλεσμα την δολοφονία του γένους των Ελλήνων απο υπερβολική δόση γαλακτομπούρεκου....

ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΔΙΟΣ
ΙΕΡΟΥ ΦΩΤΟΣ
ΕΞ ΑΝΔΡΟΜΕΔΑΣ ΚΙΝΗΣΑΣΕΣ
ΔΥΟ ΤΕ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΓΑΛΑΞΙΑΣ
ΑΠΟΙΚHΣΑΣΕΣ
ΖΗΝ ΔΙΑΔΩΣΑΣΕΣ
ΕΙΣ ΓΑΙΑΝ ΕΠΙΣΤΡΕΨΑΣΕΣ
ΔΙΑ ΤΑΞΕΩΣ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΙΝ
ΔΙΑ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΘΑΡΣΙΝΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dim.kar
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
709 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/08/2005, 14:53:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dim.kar  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Να σημειώσω ότι οι αστρικές πύλες επάνω έχουν το μεγαλειώδες σύμβολο του δράκου διότι πρόκειται για μία κινεζοεβραιομασωνική τεχνολογία που σκοπό της έχει τον προσυλιτισμό των πιστών στην θεωρία της στρογγυλής γής με αποτέλεσμα την δολοφονία του γένους των Ελλήνων απο υπερβολική δόση γαλακτομπούρεκου....

ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΔΙΟΣ
ΙΕΡΟΥ ΦΩΤΟΣ
ΕΞ ΑΝΔΡΟΜΕΔΑΣ ΚΙΝΗΣΑΣΕΣ
ΔΥΟ ΤΕ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΓΑΛΑΞΙΑΣ
ΑΠΟΙΚHΣΑΣΕΣ
ΖΗΝ ΔΙΑΔΩΣΑΣΕΣ
ΕΙΣ ΓΑΙΑΝ ΕΠΙΣΤΡΕΨΑΣΕΣ
ΔΙΑ ΤΑΞΕΩΣ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΙΝ
ΔΙΑ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΘΑΡΣΙΝ


Εύγε νέε μου! Σε χρίζω δευτερόκλητο μαθητή! Ενίοτε, συμπληρώνει ο Μέγας Διδάσκαλος (Εγώ, δηλαδή...) απειλούμαστε και από το μπακλαβά...


Η συμβουλή της μέρας: ΛΟΒΟΤΟΜΗ: τα λύνει ΟΛΑ και ...συμφέρει!
Δ.Κ. ή ο άνθρωπος whisky

Edited by - dim.kar on 23/08/2005 14:54:33Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dim.kar
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
709 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/08/2005, 14:57:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dim.kar  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

πρέπει να μας εξηγήσεις το φαινόμενο της μέρας και της νύχτας, καθώς και το που είναι οι υπόλοιποι πλανήτες (οι πίσω από εμάς!).

Μα είναι πολύ απλό.

Ο Ήλιος και οι πλανήτες δεν κινούνται καθόλου, απλά περιστρέφονται οι χωροχρονικές πύλες και δημιουργούν αυτά τα φαινόμενα.

από αυτή την περιστροφή δημιουργούναι και οι χωροχρονικόηλεκτρομαγνητικές τρικυμίες έν κρανίω, που γίνονται ιδιάιτερα αισθητές σε όσους πάνε στην Πεντέλη...




Μπράβο τέκνον μου! Αυτό ακριβώς θα έλεγα κι εγώ! Πρόσεξε όμως: μην πέσεις στης αίρεση της αλαζονίας (πας να μου φας την θέση δηλαδή και θες να γίνεις αρχιδά-σκαλος στην θέση του αρχιδα-σκάλου...)

Η συμβουλή της μέρας: ΛΟΒΟΤΟΜΗ: τα λύνει ΟΛΑ και ...συμφέρει!
Δ.Κ. ή ο άνθρωπος whisky
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Centarius
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
203 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/08/2005, 14:58:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Centarius  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εύγε νέε μου! Σε χρίζω δευτερόκλητο μαθητή!

Τιμή μου μέγα διδάσκαλε του φωτος και της γνώσης.......
Αναμένω να ακούσω και άλλες τρομακτικές και σκοτεινές αποκαλύψεις.....
Γιατί όσο τρομακτικές και σκοτεινές να είναι εμείς τα τέκνα του φωτός θα τις λόυσουμε με ultrex να χαθεί κάθε ίχνος υποκινήματος....

ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΔΙΟΣ
ΙΕΡΟΥ ΦΩΤΟΣ
ΕΞ ΑΝΔΡΟΜΕΔΑΣ ΚΙΝΗΣΑΣΕΣ
ΔΥΟ ΤΕ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΓΑΛΑΞΙΑΣ
ΑΠΟΙΚHΣΑΣΕΣ
ΖΗΝ ΔΙΑΔΩΣΑΣΕΣ
ΕΙΣ ΓΑΙΑΝ ΕΠΙΣΤΡΕΨΑΣΕΣ
ΔΙΑ ΤΑΞΕΩΣ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΙΝ
ΔΙΑ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΘΑΡΣΙΝΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Bizarre
Μέλος 2ης Βαθμίδας


235 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/08/2005, 15:00:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Bizarre  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Dim.kar θέλω να με χρίσεις και εμένα κάτι. Να είμαι η πρώτη γυναίκα μαθήτριά σου, κι ας έχω αμφιβολίες και ας θέλω αποδείξεις. Κάτι σαν Άπιστος Θωμάς, στο θηλυκό του, όμως.
Έλα, τιμής ένεκεν για την συμμετοχή μου!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
dim.kar
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
709 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/08/2005, 15:01:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dim.kar  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

θα αυτοκτονήσουμε τελετουργικά (θα τρώμε γαλακτομπούρεκα μέχρι να σκάσουμε)

Έχω ακούσει οτι κάποιοι σκοτεινοί κύκλοι αυτοκτονούν τρώγοντας καταϊφια.

Αυτοί είναι οι αιρετικοί, Δάσκαλε ?




Ναι τέκνον μου... Αλλά οι χειρότεροι είναι αυτοί που αυτοκτονούν τρώγοντας κορνέδες (όχι κορσέδες, ΚΟΡΝΕΔΕΣ!!!)

Παρόλα, επιμένω σε μια "σοβαρή" "επιστημονική" ...αμφισβήτηση της Αλήθειας...

Η συμβουλή της μέρας: ΛΟΒΟΤΟΜΗ: τα λύνει ΟΛΑ και ...συμφέρει!
Δ.Κ. ή ο άνθρωπος whisky
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dim.kar
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
709 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/08/2005, 15:09:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dim.kar  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

Εσένα σε χρίζω Αγαπημένη μου Μαθήτρια, κάτι προς Μαγδαληνή δηλαδή...

Έλεος ρε συ Dim.Kar. Σου θυμίζω μαθήτρια;
Εσύ δηλαδή ποιά θα είσαι;

Α ναι, πάρε και αυτό : http://www.lhup.edu/~dsimanek/fe-scidi.htm

Υ.Γ. Είμαι ο Lord_Asriel αν δεν το κατάλαβες και δεν υπάρχει παρεξήγηση,
(προς αποφυγή παρόμοιων απαντήσεων όπως σε post παρεξηγημένων και μη)

Keep Up the Flat work.


Oh last night,
and the night before
Tommyknockers,Tommyknockers
knocked at your back door.


Συγγνώμη τέκνον μου... Είχα απορροφηθεί απ' απύθμενο βάθος των συλλογισμών μου... και δεν αντελήφθειν διασθητικώς το αληθές φύλλο σου... Μην παρεξηγείσαι... Έτσι κι αλλιώς "αδελφές και παλληκάρια, γίνανε μαλλιά κουβάρια" εδώ μέσα...

Η συμβουλή της μέρας: ΛΟΒΟΤΟΜΗ: τα λύνει ΟΛΑ και ...συμφέρει!
Δ.Κ. ή ο άνθρωπος whisky
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 3 Σελίδες:
  1  2  3
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1719971
Maintained by Digital Alchemy