ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Σεισμός στα Κύθηρα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
stavros_p
Μέλος 1ης Βαθμίδας


104 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/01/2006, 14:38:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
6,7 Ρίχτερ 41 χμ Ανατολικά των Κιθύρων ώρα 13:34 ...

Τον καταλάβατε? Απ' ότι άκουσα κουνήθηκε όλη η Ελλάδα
Έγινε αισθητός και στην Ιταλία

Edited by - stavros_p on 08/01/2006 14:39:41

matthias16
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
187 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/01/2006, 14:55:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΙ ΠΟΛΛΟΙ ΑΛΛΟΙ ΑΠΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΔΕΝ ΚΑΤΛΑΒΑΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!!! ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΙΤΑΛΙΑ ΟΜΩΣ ΟΝΤΩΣ ΕΓΙΝΕ ΑΙΣΘΗΤΟΣ. ΤΑ ΜΜΕ ΤΗΣ ΙΤΑΛΙΑΣ ΤΟ ΣΧΟΛΙΑΖΟΥΝ ΚΙΟΛΑΣ, ΨΑΞΤΕ ΣΤΟ GOOGLE!

"the world is full of kings and queens,who blind your eyes and steal your dreams"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

navas
Νέο Μέλος

Germany
49 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/01/2006, 15:11:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους navas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
den to katalavaino to thema pou anigeis sto parakseno stauro p den mporei oti sumvainei guro mas na to vazoume sta paraksena kai perierga sugnomh dhladh.

...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Angus
Μέλος 1ης Βαθμίδας


109 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/01/2006, 15:50:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Angus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγω τον κατάλαβα πολύ καλα.

Και γνωρίζω γιατι η φύση του είναι περίεργη.Αλλα νόμιζα οτι ήταν ένα προσωπικό μηνυμα.Εσένα σταυρο τι σε παρακίνησε να βάλεις τον Σεισμό σαν θέμα στο παράξενο??Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stavros_p
Μέλος 1ης Βαθμίδας


104 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/01/2006, 16:10:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
σόρρυ παιδιά. σε λάθος σημείο μπήκε. Απλώς επειδή αυτό το forum διαβάζεται συχνά
και πάλι σόρρυ

edit: πλάκα είχε που ένα μπουκαλάκι από οινόπνευμα (άδειο όμως) άρχισε να κουνιέται στο γραφείο με πολύ μεγάλη συχνότητα (αλλιώς δεν κατάλαβα τον σεισμό) και λέω (wtf - πνεύμα στο μπουκάλι) (πλάκα κάνω εννοείται). Αλλά ήταν ακριβώς έτσι. Ίσως πάλι να είμαι αναίσθητος που δεν κατάλαβα αλλιώς το σεισμό

Edited by - stavros_p on 08/01/2006 16:14:30Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Peronosporos
Πλήρες Μέλος

Christmas Island
843 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/01/2006, 19:33:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ να δείτε τί έπαθα!!! Ρίξτε μια ματιά σε ένα παλιότερο πόστ μου εδώ http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?ARCHIVE=&whichpage=6&TOPIC_ID=7402το οποίο και παραθέτω
Απεστάλη: 28/11/2005, 09:20:29
quote:
peronospore,να διαβάζεις καλύτερα τι λέω.Αυτό που είπα, διευκρίνησα ότι είναι η προσωπική μου άποψη.Δεν μπορείς λοιπόν να με κατηγορείς επειδή τολμώ να πώ τη σκέψη μου,αλλά μπορώψ να σε κατηγορήσω εγώ επειδή σου λείπει το θάρρος να πείς τη δική σου.

22 κόψε τις βλακείες, το έχω πεί 500 τουλάχιστον φορές ότι εγώ νομίζω ότι το 2008 θα γίνουν όλα αυτά και όχι νωρίτερα... Υπάρχουν πειστήρια και στο προφητείες αγίων Νο3.
Βεβαίως αν δεν κατάλαβα κάτι από την παράγραφο που παράθεσα στο προηγούμενο Post μου να μου πείς. Εγώ σε είδα να "προβλέπεις" πόλεμο μέσα στον επόμενο μήνα περίπου.
Εγώ προβλέπω λοιπόν σεισμό στα κύθηρα μέσα στον επόμενο μήνα εντάσεως 6.7 ρίχτερ. Αυτή την δουλειά θα κάνουμε????
Δεν είμαστε καζαμίας εδώ μέσα, λίγη σοβαρότητα δεν βλάπτει.

τὰ δὲ πάντα οἰακίζει Κεραυνός - Ηράκλειτος

Edited by - Peronosporos on 28/11/2005 09:26:05

Τελικά η τύχη παίζει πολύ παράξενα παιχνίδια....
Ελπίζω να μην μου κάνει μήνυση το ελληνικό κράτος....

I'm going to enjoy watching you die, Mr. Anderson. Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nomad
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
114 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/01/2006, 20:00:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nomad  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Εγώ να δείτε τί έπαθα!!! Ρίξτε μια ματιά σε ένα παλιότερο πόστ μου εδώ http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?ARCHIVE=&whichpage=6&TOPIC_ID=7402το οποίο και παραθέτω
Απεστάλη: 28/11/2005, 09:20:29
quote:
peronospore,να διαβάζεις καλύτερα τι λέω.Αυτό που είπα, διευκρίνησα ότι είναι η προσωπική μου άποψη.Δεν μπορείς λοιπόν να με κατηγορείς επειδή τολμώ να πώ τη σκέψη μου,αλλά μπορώψ να σε κατηγορήσω εγώ επειδή σου λείπει το θάρρος να πείς τη δική σου.

22 κόψε τις βλακείες, το έχω πεί 500 τουλάχιστον φορές ότι εγώ νομίζω ότι το 2008 θα γίνουν όλα αυτά και όχι νωρίτερα... Υπάρχουν πειστήρια και στο προφητείες αγίων Νο3.
Βεβαίως αν δεν κατάλαβα κάτι από την παράγραφο που παράθεσα στο προηγούμενο Post μου να μου πείς. Εγώ σε είδα να "προβλέπεις" πόλεμο μέσα στον επόμενο μήνα περίπου.
Εγώ προβλέπω λοιπόν σεισμό στα κύθηρα μέσα στον επόμενο μήνα εντάσεως 6.7 ρίχτερ. Αυτή την δουλειά θα κάνουμε????
Δεν είμαστε καζαμίας εδώ μέσα, λίγη σοβαρότητα δεν βλάπτει.

τὰ δὲ πάντα οἰακίζει Κεραυνός - Ηράκλειτος

Edited by - Peronosporos on 28/11/2005 09:26:05

Τελικά η τύχη παίζει πολύ παράξενα παιχνίδια....
Ελπίζω να μην μου κάνει μήνυση το ελληνικό κράτος....

I'm going to enjoy watching you die, Mr. Anderson.



Είναι απλό ρε συ: είσαι ο Παπαζάχος
O 22 τι κάνει?
Μήπως προσπαθεί να κάνει κολυτό το Τσελέντη μπας και του βγει και αυού τίποτα?

Και εν των παντων εν, και εξ ενος πάντα (Ηράκλειτος)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/01/2006, 20:39:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ρε συ Περονόσπορε!

Στείλε μου γρήγορα τα νούμερα που θα παίξω στην επόμενη κλήρωση του Λόττο!
Αν δεν έχεις αυτά εύκαιρα στείλε μου το Τζόκερ!
Ή το ΠΡΟ-ΠΟ ή ότι έχεις πρόσφορο τελοσπάντων!

Αυτά που γράφεις είναι ΟΙ αποδείξεις!
Είσαι ο 13ος Απόστολος, ο 427ος Βούδας, ο 43+1/2 ος Μουτζαχεντίν του Τάγματος των αδελφών του Προφήτου Μουχαμάντ, ο εκλεκτός που όλοι περιμέναμε!

Επίσης θέλω να μου πεις και ποιες μετοχές να παίξω στο χρηματιστήριο...

Στείλ'τα μου όλα σε εμπιστευτικό email σε παρακαλώ!


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

null_n_void
Μέλος 2ης Βαθμίδας


158 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/01/2006, 20:46:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους null_n_void  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το 2008 τελικά θα καταστραφουμε?? Φτου γαμωτο....

Ουτε την καρτα δεν θα χω ξεχρεωσει εως τοτε.....

ορεξη να χετε να διαγραφετε :)
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

22
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Bermuda
630 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/01/2006, 22:55:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 22  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος 22  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος 22  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος 22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
περονόσπορε δεν τα λές όλα,δεν μας λές δλδ πώς έφτασες να γράψεις για το σεισμό στα Κύθηρα...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PixelNightmare
Μέλος 1ης Βαθμίδας


55 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/01/2006, 23:20:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PixelNightmare  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΔΩ ΘΑ ΒΡΕΙΤΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΕΙΣΜΟ...ΑΝ ΚΟΙΤΑΞΕΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ΘΑ ΔΕΙΤΕ ΜΕΡΙΚΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑΚΙΑ.

ΜΠΕΙΤΕ ΣΤΟ MENU Real Time Seismicity KAI Map of recent earthquakes.

ΚΑΝΤΕ SCROLL ΚΑΙ ΒΡΕΙΤΕ ΠΟΛΛΟΥΣ ΣΗΜΕΡΙΝΟΥΣ ΣΕΙΣΜΟΥΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

karma
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
497 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2006, 00:19:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους karma  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
...Και μία ανάλυση μέσα από την αστρολογική ματιά !

Βλέπουμε εδώ κάποιες σημαντικές όψεις :

- Σελήνη σε όψη τετραγώνου με τον Κρόνο
- Πλούτωνας - Ερμής (κυβερνήτης Δεύτερου Οίκου - γη) στον Όγδοο Οίκο
- Σύνοδος Σελήνης - Άρη στο Δωδέκατο Οίκο

Δύο Τ τετράγωνα

- Ποσειδώνας - Άρης - Δίας
- Ερμής - Βόρειος - Νότιος Δεσμός

Υ.Γ. Αγαπητέ Περονόσπορε, κανένα νουμεράκι και για μας ;



Φιλικά, η www.greekastrology.gr


karmaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2006, 04:28:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
χαλαρώστε...ήταν άλλος ένας σεισμός στην ήδη σεισμογενή Ελλάδα. Πάντα γίνονταν μεγάλοι σεισμοί σε όλο τον κόσμο απλά κάποτε δεν υπήρχαν ΜΜΕ να διαδίδουν ταχύτατα τις ειδήσεις για τους σεισμούς και λοιπές φυσικές καταστροφές και τώρα μας φαίνεται ότι ήρθε το τέλος του κόσμου. Φταίνε και τα ΜΜΕ βέβαια που η καταστροφολογία και η δημιουργία υστερίας είναι από τα αγαπημένα τους σπορ. Εγω κοιμόμουν, ξύπνησα από το σεισμό, τσίμπησα ένα κουλούρι, και ξανακοιμήθηκα. Ηρεμήστε ούτε η Αποκάλυψη διαδραματίζεται, ούτε ο Ποσειδώνας ρεύτηκε, ούτε η αστρολογία και τα σχετικά μας χρειάζονται. Οι πλάκες συγκροούονται και μας σπάνε τα νεύρα...

God is dead and can't help your soul...so long live the freedom that lives in us all

Η Ακρόπολη ανήκει σε αυτούς που την έχτισαν...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Peronosporos
Πλήρες Μέλος

Christmas Island
843 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2006, 09:14:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
περονόσπορε δεν τα λές όλα,δεν μας λές δλδ πώς έφτασες να γράψεις για το σεισμό στα Κύθηρα...
Τί να πώ ρε συ 22 ότι μου τά χες κάνει τσουρέκια και φαντάστηκα ένα απίθανο πράγμα που μπορούσε μεν να συμβεί αλλά είχε αμυδρές πιθανότητες. Τώρα το πώς μου ήρθαν τα νούμερα και το μέρος, δεν έχω την παραμικρή ιδέα!!!! Απλώς μου κατέβηκε ένα όνομα Κύθηρα και ένα νούμερο 6,7....

quote:
Είναι απλό ρε συ: είσαι ο Παπαζάχος
O 22 τι κάνει?
Μήπως προσπαθεί να κάνει κολυτό το Τσελέντη μπας και του βγει και αυού τίποτα?
Το πιο πιθανό είναι να είμαι ο Παπαβλάχος , πάντως την τελευταία φορά που είδα λεγόμουν Ανέστης...
O 22 από Πάτρα μεριά πρέπει να είναι για αυτό μπορεί όλα να συμβαίνουν...

PY8AGORAS εγώ θα προτιμούσα να είμαι ο Batman Αλλά δεν μου κάθεται. Πού θα βρώ και την στολή ρε γμτ μόνο σε κατάστημα ειδών για τις απόκριες και αργούν ακόμα...
Μια καλή άποψη είναι να μάθω τα νούμερα του λόττο και να τα παίξω ο ίδιος, τότε θα αποσυρθώ στις Μπαχάμες και θα πίνω μαργαρίτες...
*Γκουχ* *Γκουχ* *Γκουχ* εμ τί λέγαμε; μα ναί βεβαίως θα στα δώσω δεν θα παραλείψω...

quote:
Το 2008 τελικά θα καταστραφουμε?? Φτου γαμωτο....

Ουτε την καρτα δεν θα χω ξεχρεωσει εως τοτε.....


null_n_void στην φέρανε οι τράπεζες, θα σε βρεί το 2008 χρεωμένη... Γρήγορα να ξεχρεώσεις!!
quote:
Υ.Γ. Αγαπητέ Περονόσπορε, κανένα νουμεράκι και για μας ;
Εδώ εγώ δεν τα ξέρω εγώ...
Άσε που βλέπω την επόμενη φορά η κλήρωση του τζόκερ να έχει καμμιά 350 νικητές 1ης κατηγορίας και να μοιράζει 10ευρα αντί για εκατομμύρια


I'm going to enjoy watching you die, Mr. Anderson.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2006, 09:24:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΙΣΩ ΜΕ ΤΟΝ ΦΙΛΟ Agnostic ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙ..

quote:
χαλαρώστε...ήταν άλλος ένας σεισμός στην ήδη σεισμογενή Ελλάδα.
ΕΙΜΑΣΤΕ Η ΜΕΓΑΛYΤΕΡΗ ΣΕΙΣΜΟΓΕΝΗΣ ΧΩΡΑ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ ΚΑΙ Η ΤΡΙΤΗ Η ΤΕΤΑΡΤΗ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΣΕ ΣΥΧΝΟΤΗΤΑ ΣΕΙΣΜΩΝ..

ΕΝΑΣ ΣΕΙΣΜΟΣ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ (Μ/ΟΡΟΣ) ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΤΟΥΣ 6 Ρ ΚΑΙ ΕΚΑΤΟΝΤΑΔΕΣ ΑΠΟ 2 ΜΕΧΡΙ 5...

ΑΣ ΜΑΘΟΥΜΕ ΝΑ ΖΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟΥΣ ΣΕΙΣΜΟΥΣ (ΔΥΣΤΥΧΩΣ)....
ΑΣ ΜΑΘΟΥΜΕ ΝΑ ΦΤΑΧΝΟΥΜΕ ΣΩΣΤΕ ΚΑΤΟΙΚΙΕΣ....

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zander
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
118 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2006, 10:59:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zander  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΟΙ ΡΩΣΟΙ ΤΑ ΚΑΝΑΝΕ ΟΛΑ!
Αμ δε, σας τα λέγε ο Λιακόπουλος εεε??? εεεε???
.
Πάντως εντύπωση μου έκανε η υπερβολική κινητοποιήση και ταχύτητα των καναλιών στο θέμα.Μέσα σε 20 δευτερόλεπτα είχαμε την πρώτη αντίδραση!
Μετά από 2 λεπτά όλα τα κανάλια αυτό δείχνανε.Μέχρι και το BBC έκανε αναφορά σε διάστημα 4-5 λεπτών...
Κλασικά πάλι είχαμε κινδυνολογίες και εκφοβισμούς από αυτά-μέχρι και για τσουνάμι άκουσε το αυτάκι μου...-
Και τέλος όπως σωστά προείπε κάποιος από εδώ ,αλλά βαριέμαι να ψάχνω τώρα, η Ελλάδα είναι σεισμογενής χώρα, οπότε αυτός ο σεισμός δεν είναι κάτι το παραφυσικό-χαρδαβελίστικο-περίεργο-ανυσηχητικό.Έλεος πια.
Εγώ πιο πολύ ανυσήχησα μην κοπεί το ρεύμα και χάσω το 40kbps που έπιασα σε ένα downloading ύστερα από πολλές μέρες υπομονής...

---Υπάρχουν 2 ειδών βλάκες.
Οι βλάκες , και οι βλάκες...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΛΑΧΙΣΤΟΣ
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Western Sahara
732 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2006, 17:15:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Peronosporos
quote:
Άσε που βλέπω την επόμενη φορά η κλήρωση του τζόκερ να έχει καμμιά 350 νικητές 1ης κατηγορίας και να μοιράζει 10ευρα αντί για εκατομμύρια

ωχ!!!!

μα ποιος είσαι βρε φίλε ο μητσοτάκης ;
πες καμιά καλή ευχή...

---------------------------
ΠΙΣΤΗ ΠΟΥ ΝΑ ΜΕΤΑΚΙΝΕΙ ΒΟΥΝΑ ΝΑ ΕΧΩ
ΑΓΑΠΗ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΩ
ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΧΩ.
---------------------------------------
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lamogio
Μέλος 3ης Βαθμίδας


560 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2006, 18:16:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lamogio  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αμ το άλλο;

Γλιτώσαμε απ' τους ΒΑΝαίους "προφήτες" και πλάκωσαν οι Παπαζαχαίοι "προφήτες.

Ρε τί τραβάμε...

Ενας σεισμός μας σώνει; (από δαύτους)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mantis Religiosus
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Kenya
135 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2006, 19:16:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis Religiosus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ξεχασατε την Μις Αστρολογια που εμφανιζεται στην πρωινη εκπομπη του ant1 και δηλωσε οτι ηταν η πρωτη που προεβλεψε τον σεισμο στα Κυθηρα(!)
Και μετα μου λετε για σεισμολογους και διδακτορικα...
Μια τραπουλα χρειαζεται!ριχνεις τα χαρτια και βλεπεις που θα γινει ο επομενος σεισμος!

A SIMPLE EXPLANATION IS ALWAYS CLOSER TO THE TRUTH
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Krisnna
Πλήρες Μέλος

Greece
1040 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2006, 20:41:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krisnna  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Υπάρχει και το άλλο σενάριο :
Οι μεγάλοι Έλληνες σεισμολόγοι ισχυρίζονται οτι είχαν προβλέψει εδώ και πολλά χρόνια τους συγκεκριμένους σεισμούς τόσο σε τόπο, όσο και σε χρόνο και σε ένταση, αλλά οι προβλέψεις τους αγνοήθηκαν εντελώς απο το κράτος. Προφήτευσαν και πολλά άλλα για το μέλλον.
Έτυχε να τους δώ λίγο σήμερα το πρωί σε μιά εκπομπή, και πιστεύω οτι ήταν αλήθεια τα όσα είπαν. Αλλά ξέκοψαν οποιαδήποτε ανακοίνωση τους στα Μ.Μ.Ε. σχετικά με αυτό το θέμα με την δικιολογία οτι ο πανικός του κόσμου απο την αναγγελία θα φέρει πολλαπλάσιες οικονομικές καταστροφές συγκριτικά με τον ίδιο τον σεισμό.
Και μέχρι στιγμής ΕΧΟΥΝ ΔΙΚΑΙΩΘΕΙ σε αυτή την άποψη, γιατί οι σεισμοί όσο ψηλών Rixter και άν ήταν δέν έφεραν το μεγάλο κακό.
Το σενάριο όμως είναι : Ναί μέν δέν θα τον αναγγείλουμε εμείς τον μελλοντικό σεισμό στον κόσμο, αλλά θα βάλουμε την Μίς Αστρολόγα να το κάνει
Και ποιά μίς Αστρολόγα?
Προφανώς κάποια δική τους έμπιστη, ώστε απο κεί και πέρα να κάνει την τύχη της ζωής της. Έτσι θα αναζωπυρωθεί και η πίστη του κόσμου σε ένα επάγγελμα που έχει χάσει την αξιοπιστία του, και έχει αρχίσει να παίρνει τα κάτω του.

http://www.seasite.niu.edu/Indonesian/Indonesian_Elections/Indo-pemilu99/21.jpg
"Non, nisi parento, vincitur"
ΒΑΚΩΝΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kondoras
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
272 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/01/2006, 02:07:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ευτυχώς που το επίκεντρο ήταν στη θάλασσα, αλλιώς θα τραγουδούσαμε "τα Κύθηρα ποτέ δεν θα τα βρούμε". Και, εκτός του Peronosporou, θα βγάζαμε προφήτη και τον Μητροπάνο...

Και, Peronospore (μα καλά, είναι όνομα αυτό; ), πρόσεχε γιατί με τέτοιες προβλέψεις δεν ανακηρύσεσαι προφήτης, αλλά "Κασσάνδρα" (ε, ρε και γίνει κανένας σεισμός στην Κασσάνδρα, πάει, μου το βγάλατε το όνομα)! Ο politically correct προφήτης προβλέπει κυρίως θετικά συμβάντα...

Αν δεν καώ εγώ, αν δεν καείς εσύ, αν δεν καούμε όλοι, πώς θα βγει απ'τα σκοτάδια φως;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

beyond
Πλήρες Μέλος

Greece
1446 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/01/2006, 11:19:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους beyond  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος beyond  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ε,ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ...ΞΕΡΕΤΕ ΒΕΒΑΙΑ,ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΣΕΙΣΜΟΓΕΝΗΣ ΧΩΡΑ Η ΕΛΛΑΔΑ,ΕΤΣΙ..

Ο ΠΟΛΕΜΟΣ ΑΤΛΑΝΤΩΝ-ΑΘΗΝΑΙΩΝ ΚΑΙ ΤΑ ΥΠΕΡΟΠΛΑ,ΕΥΘΥΝΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΣΧΗΜΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΠΟΥ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ !!!

Ήρθα, είδα, νίκησα, είπε ο στρατηγός. Ανέβηκες, ξεκίνησες, έφτασες! ώρα να κατεβείς! λέει ο φιλόσοφοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lamogio
Μέλος 3ης Βαθμίδας


560 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/01/2006, 12:08:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lamogio  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ζήτω η χώρα της φαιδράς πορτοκαλέας...

ΚΕΦΑΛΑΙΟ 1. ΣΕΙΣΜΟΙ & ΠΑΠΑΖΑΧΑΙΟΙ.
Το αρχαιότερο επάγγελμα του κόσμου ξέρουμε ποιό είναι; Ξέρουμε.
Το πιό άχρηστο;
Το πιό χρηματοβόρο; Αυτό που διαχειρίζεται του κόσμου τα λεφτά (μας) χωρίς να προσφέρει τίποτε;
Αυτό που έχει τους πιό χαϊδεμένους και παχυλά αμοιβόμενους «επιστήμονες»;

Ναι, ναι, αυτό με το βαρύγδουπο όνομα «σεισμολόγος».
Ας τα πάρουμε με τη σειρά.
Είναι η σεισμολογία επιστήμη (και κατά συνέπεια οι σεισμολόγοι επιστήμονες);
Τί είναι η σεισμολογία;
Η μελέτη των σεισμικών φαινομένων θα μπορούσε να πει κανείς απλά.
Ωραία.
Στην πράξη τώρα, τί κάνει ένας σεισμολόγος;
Κατ’ αρχήν περιμένει να γίνει σεισμός, γιατί αλλοιώς δεν έχει να κάνει τίποτε.
Μέχρι να γίνει ο σεισμός λοιπόν, γράφει καμμιά «εργασία» επιστημονική, αλλάζει τις μπαταρίες σε κανένα επιταχυνσιογράφο, βάζει χαρτί σε κάνα σεισμογράφο και στο ενδιάμεσο πάει καμμιά εκδρομή, εκτός αν έχει έδρα σε κανένα πανεπιστήμιο, οπότε ξοδεύει τα λεφτά του κοσμάκη σε «έρευνες» σχετικές με την πρόγνωση των σεισμών.

Τώρα, απ’ όλα τα παραπάνω, τί είναι αυτό που δε μπορούμε εσύ κι εγώ να κάνουμε;
Τίποτε σχεδόν. Και χαρτί μπορούμε να αλλάξουμε (δε διαφέρει απ’ τη διαδικασία του χαρτιού χέστρας) και μπαταρίες να αλλάξουμε (αλλάζουμε κάθε τόσο στα κινητά ή αυτοκίνητά μας) και εκδρομές πάμε...
Εκεί που κολλάμε λίγο είναι στο φάγωμα των μπικικινίων καθότι δε μπορεί ο πάσα ένας να κάνει έρευνα και να έχει έδρα σε πανεπιστήμιο.

Πάμε παρακάτω.
Ολοι – μα όλοι – οι (πολλοί) σεισμολόγοι της χώρας, συμφωνούν οτι πρόγνωση σεισμών δε γίνεται.
Κι όταν λέμε πρόγνωση εννοούμε να πούμε οτι ξέρουμε με πολύ μεγάλη πιθανότητα το μέγεθος ενός σεισμού με απόκλιση +-0,2 ανάλογα με το μέγεθος, το σημείο που θα κουνηθεί με απόκλιση +-50 χιλιόμετρα ακτίνα και το χρόνο, το πότε δλδ θα κουνήσει με απόκλιση +-2 μήνες.
Αυτό φκιάνει μια αξιοπρεπή πρόγνωση.
Τέτοιου είδους προγνώσεις κάνει ας πούμε η μετεωρολογία και μας λέει οτι το Σάββατο θα ρίξει επιπλώσεις στη βόρεια αττική και πάρτε κουπιά μαζί σας.
Η διαφορά είναι οτι οι σεισμολόγοι, όσο πιό μακριά στο χρόνο πάει η πρόγνωση τόσο καλύτερα (π.χ. σε 30 χρόνια από τώρα θα γίνει ένας σεισμός στα ιόνια 7,5 ρίχτερ και μέσα είμαι) ενώ έχουν πλήρη αδυναμία για το εγγύς μέλλον.
Αντίθετα, ο καιρολόγος ξέρει με μεγάλη ακρίβεια τί θα γίνει αυτή τη βδομάδα αλλά δεν ξέρει την τύφλα του για το 2025.

Παρ’ όλο λοιπόν που συμφωνούν όλοι οτι πρόγνωση (όπως ορίστηκε πριν) σεισμών δε γίνεται, παρατηρείται το φαινόμενο, πάντα βέβαια ΜΕΤΑ από κάποιον αξιοπρεπή σεισμό να πήζουμε στους προφήτες σεισμολόγους.
«Εγώ τον πρόβλεψα πριν 3 χρόνια», «εγώ τα είχα πει από πρόπερσι», «εμείς τα λέγαμε από αντιπρόπερσι»...και πάει λέγοντας.
Γιατί όλοι – μα όλοι – οι έλληνες σεισμολόγοι έχουν ένα παράξενο γονίδιο μέσα τους. Ολοι είναι ή θέλουν να είναι οι καλύτεροι στον κόσμο, όλοι έχουν κάποια μέθοδο αποκλειστική που προβλέπει σεισμούς, όλοι θέλουν να γίνουν παγκόσμιες φίρμες με εφαλτήριο τις «προγνώσεις» τους.
Γιατί τελικά «είναι πολλά τα λεφτά Αρη».
Ξέρει κανείς πόσα λεφτά έχει δώσει το κράτος τα τελευταία 25 χρόνια στο βωμό της πολυπόθητης πρόγνωσης;
Αν δεν ξέρετε μην το ψάξετε γιατί το νούμερο είναι αβάσταχτο και πέρα από κάθε φαντασία, σε σύγκριση βέβαια με τα αποτελέσματα, τα οποία είναι μηδέν κεφαλαίο.
Αυτό το ιλιγγιώδες ποσό (που εξακολουθεί να ρέει) είναι και η αιτία για το πρωτόγνωρο φαινόμενο της πρωτοφανούς φαγωμάρας μεταξύ «επιστημόνων» του ίδιου αντικειμένου.
Και μην πει κανείς οτι ο τάδε ή ο δείνα δεν παίρνουν λεφτά (έχει ακουστεί και οτι βάζουν κι απ’ την τσέπη τους) και πως ο,τι κάνει το κάνει από μεράκι ή από πάθος για την επιστήμη.
Γιατί τα οφέλη από μια «πρόγνωση» δεν είναι πάντα προφανή, μπορεί να είναι και έμμεσα, μέσω της προβολής και της αναγνωρισιμότητας κλπ κλπ.

Στην προκείμενη περίπτωση, στον πρόσφατο σεισμό δλδ, δεν είχαμε τίποτε καινούργιο.
Το ίδιο κι απαράλλαχτο σκηνικό το έχουμε ζήσει στο παρελθόν μετά από κάποιο μεγάλο σεισμό.
Τα ίδια πρόσωπα, οι ίδιες «προγνώσεις» - κατόπιν εορτής φυσικά – τα ίδια αλληλοκαρφώματα. Ούτε καν οι διάλογοι διέφεραν.
Παρακαλώ όποιον έχει βίντεο από παλιότερη περίπτωση «μετασεισμικής συζήτησης» σε τηλεπαράθυρα, να το κοιτάξει και θα δει οτι δεν αλλάζει κυριολεκτικά το παραμικρό.
Αν εκεί που λένε «Κύθηρα» κάνει μπιπ, κανείς θε θα ξέρει σε ποιό συμβάν αναφέρεται η κουβέντα. Ακριβώς ίδιοι διάλογοι απ’ τα ίδια πρόσωπα με τα ίδια επιχειρήματα.

Αυτή τη φορά την «πρόγνωση» είχε την τιμή να κάνει ο Παπαζάχος.
Ποιά πρόβλεψη;
Πριν 4 χρόνια (2002) είπε οτι θα γίνει μεγάλος σεισμός (6,9) στην περιοχή της Σάμου ή της Κρήτης ή του Ιονίου ή της νότιας Αλβανίας ή της Βοιωτίας ή των Κυθήρων ή...και ο σεισμός θα γίνει σε δύο χρόνια (από τότε) δλδ το 2004.
Φοβερή πρόγνωση ε;
Σε μια χώρα όπου κάθε χρόνο σχεδόν έχουμε κι ένα σεισμό πάνω από 6,5 και που όλη η επικράτεια πλην ελαχίστων περιοχών (θεσσαλία ας πούμε) είναι έντονα σεισμογενής, είπε αυτό που ξέρει και η γάτα που δεν έχω.
Περνάει το 2004 και ο σεισμός μας στήνει.
Τί κάνουμε;
Μια περιβόητη «διορθωτική» έκθεση, στην οποία δίνουμε άφεση αμαρτιών στο σεισμό που δεν ήρθε και του δίνουμε 2 χρόνια αβάτζο, πάμε μέχρι το 2006.
Ε, του πούστη, πού θα πάει; Κάποτε θα γίνει. Κι αν δε γίνει και μέχρι τότε, πετάμε άλλη μια διορθωτική και δίνουμε ένα χρόνο ακόμη, τσάμπα είναι.
Και ώ του θαύματος! Ερχεται ο σεισμός και ανακουφίζεται ο καθηγητής και σκάνε οι υπόλοιποι που δεν τους έκοψε να βγάλουν κι αυτοί μια πρόγνωση για όσες περιοχές ξέχασε ο Παπατέτοιος (που όλες τις έβαλε) για να ‘ναι κι αυτοί στο κόλπο. Ας πρόσεχαν.
Κι αφού είχε όλη τη χώρα μέσα, φυσικά έπεσε μέσα στην πρόβλεψη κι αφού έδωσε την απαραίτητη παράταση στο σεισμό γιατί είχε κίνηση εκεί κάτω και η αφρικανική πλάκα κόλλησε στο μποτιλιάρισμα κι άργησε στο ραντεβού με την από πάνω πλάκα, πλάκα έχει.

Τώρα, αν πω εγώ (ή ο Περονοτέτοιος που είναι και πιό μάγκας) οτι στα επόμενα 4 χρόνια θα γίνει σεισμός 6,5 και πάνω, στο ιόνιο ή στο βόρειο αιγαίο ή στη Σάμο ή στη Ρόδο ή στην ήπειρο ή στη βουλγαρία (ο άλλος είχε και Τουρκία μέσα, μην ξεχνίομαστε) θα πέσω έξω λέτε; Μπα.
Θα ‘χω άδικο μετά να ζητάω κομμάτι απ’ την πίτα (τα κονδύλια) κι ας μην έχω σχέση με το αντικείμενο; Γιατί; Αυτοί έχουν;

ΚΕΦΑΛΑΙΟ 2.
VAROTSOS HYPOTHESIS
Για εισαγωγή:
Εστω οτι ένας από τους «επιστήμονες» σεισμολόγους βρίσκει το κόλπο και προγνάει σεισμούς με μεγάλη ακρίβεια...λέμε τώρα.
Εστω ας πούμε οτι ο Χουλιάρας ή ο Τσελέντης ή ο οποιοσδήποτε τελοσπάντα το κάνει.
Τί θ’ απογίνουν οι υπόλοιποι; Εχετε αναρωτηθεί;
Α) ή θα γίνουν υπάλληλοι του μάγκα και θα αλλάζουν χαρτί στο βαρελάκι
Β) ή θα αλλάξουν δουλειά
Πάπαλα δλδ, τέλος η κουτάλα.
Ο ένας, ο μάγκας θα γίνει παγκόσμια φίρμα, θα τονε γράψει η ιστορία, εμείς θα πάρουμε τα μέτρα μας και θα ξέρουμε πώς να τη σκαπουλάρουμε και οι λοιποί «επιστήμονες» θα πάνε στα τάρταρα.
Αν όλοι οι σεισμολόγοι είμαστε εκατό, εμείς οι 99 θα αφήναμε ποτές αυτόν τον ένα να μας κάνει τέτοιο χουνέρι; Χλωμό; Πάγχλωμο.

Πριν κάμποσα χρόνια λοιπόν ένας τύπος Βαρώτσος ονόματι, παρέα με 2 άλλους, Αλεξόπουλος και Νικολάου, εξ ου και το περιβόητο ΒΑΝ, είχε μια ιδέα.
Καλή κακή δεν το εξετάζουμε τώρα εδώ.
Ελεγε λοιπόν ο τύπος οτι πριν από κάθε σεισμό, λόγω της κίνησης και της τριβής των πετρωμάτων στο φλοιό, παράγονται κάτι σήματα που είναι δυνατό να ανιχνευτούν με μηχανήματα και να μας δώσουν στοιχεία για το πότε θα γίνει ένα καβάλημα ή συγκρουση στρωμάτων κάτω απ’ τα πόδια μας, δλδ σεισμός.
Χοντρικά τα λέω γιατί δεν κάνουμε επιστημονική διατριβή.
Λέει λοιπόν, αν βάλουμε εδώ κι εκεί μηχανάκια που να μετράνε τα σήματα αυτά, αν φκιάσουμε ένα δίκτυο ας πούμε, μπορεί και να βγάλουμε λαγό.
Υπ’ οψη οτι ο τύπος είναι φυσικός (ή μαθηματικός δε θυμάμαι), όπως και οι περισσότεροι σεισμολόγοι. Σεισμολόγος ουσιαστικά δεν υπάρχει, υπάρχουν φυσικοί, μαθηματικοί, γεωλόγοι κλπ που ασχολούνται με το αντικείμενο).
Εβαλε λοιπόν μερικά μηχανάκια, έκανε κάποιες μετρήσεις και σε μερικές περιπτώσεις έβγαλε...κουνέλι ας πούμε, ο λαγός αργούσε.
Στα δέκα ας πούμε πέτυχε τα 2 αλλά με ακρίβεια.
Τί γίνεται σ’ αυτή την περίπτωση;
Εχεις μια περίπτωση που έχει – λέω εγώ – μια στις εκατό πιθανότητες να κάνει ακριβή και αξιόπιστη πρόγνωση, με τα μικρά και ελάχιστα τότε μέσα.
Αν βελτιώσεις τα μηχανάκια και τα κάνεις 500 από 30 ας πούμε που ήταν, αν φωνάξεις και κανα – δυό άλλους ειδικούς (προγραμματιστές, μαθηματικούς γεωλόγους κλπ) να βάλουν ένα χεράκι, αυτό το «μία στις εκατό» θα γίνει «δέκα στις εκατό» πιθανότατα.
Αλλά άμα το κάνεις αυτό, τί τους θες τους υπόλοιπους χαραμοφάηδες και τις έδρες στα πανεπιστήμια και τα λοιπά; Ε;
Ετσι, για να μην πολυλογάμε, το ΒΑΝ έφαγε ban, και ποτέ δε θα μάθουμε άν άξιζε ο κόπος ή όχι.

Συμπέρασμα:
1. Σεισμολόγοι δεν υπάρχουν.
2. Αυτοί που λέγονται σεισμολόγοι είναι απλά εργάτες που κοιτάνε τα μηχανήματα ΜΕΤΑ από κάθε σεισμό.
3. Πρόγνωση δε γίνεται (προς το παρόν τουλάχιστον). Προγνώσεις του τύπου Παπαζάχου μπορείς να κάνεις κι εσύ κι εγώ και η γιαγιά μου.
4. Ολη η παπαροσεισμολογία, όπως και τα περισσότερα νεοελληνικά φαινόμενα βασίζεται στο άθλημα τους κουταλομαχίας και ζει απ’ αυτό. Και όσο η κουτάλα υπάρχει, τόσο θα υπάρχουν σεισμολόγοι για κάθε τηλεπαράθυρο και τόσο δε θα υπάρχουν προγνώσεις.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Peronosporos
Πλήρες Μέλος

Christmas Island
843 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/01/2006, 12:45:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μια προσθήκη μόνο λαμόγιο αν μου επιτρέπεις...
Το ΒΑΝ έχει σωστό θεωρητικό υπόβαθρο (το αν βέβαια μπορεί να κάνει ορθές προβλέψεις δεν το ξέρω), βασίζεται στο πιεζοηλεκτρικό φαινόμενο που παρουσιάζεται όταν σε κρυσταλλικές δομές ασκούνται πιέσεις. Σε αυτές τις περιπτώσεις λοιπόν παρουσιάζεται έκληση ηλεκτρικής ενέργειας. Θεωρητικά είναι μετρήσιμη η έκκλυση αυτής της ενέργειας και εκεί στηρίζεται και το θεωρητικό μοντέλο του ΒΑΝ. Δηλαδή ένα πέτρωμα που έχει και κρυστάλλους στην δομή του παράγει ηλεκτρισμό όταν πιέζεται και άρα προοιωνίζει σεισμό.

Τώρα τί γίνεται στην πράξη ένας θεός ξέρει...
Ένα ωραίο Link
http://www.geo.auth.gr/106/theory/electrical.htm


I'm going to enjoy watching you die, Mr. Anderson.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mantis Religiosus
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Kenya
135 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/01/2006, 12:45:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis Religiosus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και αναρωτιεμαι...και ποιον θα εμπιστευτουμε τωρα;τον σεισμολογο,την αστρολογο,ή τον περονοσπορο;οχι τιποτα το ιδιαιτερο,αλλα την επομενη φορα που θα καθησω να φαω μεσημεριανο δεν θελω να ξαναβγω τρεχοντας στο δρομο με το πηρουνι στο χερι.

A SIMPLE EXPLANATION IS ALWAYS CLOSER TO THE TRUTH
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/01/2006, 16:44:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
τελικά είναι μεγάλη μορφη ο φίλος ο peronosporos...θα σου πρότεινα φιλε "περονοτέτοιε" να γράψεις τίποτα βιβλία με προφητείες και αποκρυφισμούς και να τα πουλάς...τώρα που είναι ακόμα της μόδας τα περί σιωνισμού, σκοτεινών αμερικανοεβραϊκών lobby, προφητειών αγίων κτλ. Σίγουρα θα κάνεις σκληρό ανταγωνισμό στον γίγαντα Λιακο

Και δεν μου λες μεγάλε προφήτη...τι βλέπεις για το ΟΣΦΠ-ΠΑΟ την Κυριακή???


God is dead and can't help your soul...so long live the freedom that lives in us all

Η Ακρόπολη ανήκει σε αυτούς που την έχτισαν...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lancelot
Μέλος 2ης Βαθμίδας


281 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/01/2006, 19:43:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lancelot  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ισοπαλια θα ερθει..
Γιαμα γιαμα γιαμα εεεεε...να ερθει ισοπαλια!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Toreador
Νέο Μέλος

Antigua and Barbuda
33 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/01/2006, 22:35:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Toreador  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μάλλον σεισμος στην ορθογραφια συνεβη...Άλλο τα "κιθυρα", άλλο τα κύθηρα. Ήμαρτον! Ενα ταξίδι στα κύθηρα για ξελαμπικαρισμα δεν θα έβλαπτε...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mantis Religiosus
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Kenya
135 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/01/2006, 00:57:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis Religiosus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μαλλον θα μπερδεψε απο το κουνημα τα Κυθηρα με την κιθαρα


ΣΩΣΤΕ ΤΑ ΠΟΥΛΕΡΙΚΑ

Edited by - Mantis Religiosus on 11/01/2006 01:06:52Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zander
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
118 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/01/2006, 04:38:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zander  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και το '99 το ίδιο δεν είχε γίνει?
^.^


Δώσανε την πολύτιμη ζωή τους για 1002 λόγους.Κανένας από αυτούς όμως δεν ήταν δικός τους...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

beyond
Πλήρες Μέλος

Greece
1446 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/01/2006, 06:50:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους beyond  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος beyond  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΡΑΓΕ ΙΣΧΥΕΙ ΤΟ ΟΤΙ ΤΑ ΖΩΑ ΑΙΣΘΑΝΟΝΤΑΙ ΛΙΓΟ ΠΡΙΝ ΤΟΝ ΣΕΙΣΜΟ ?

ΚΑΙ ΑΝ ΝΑΙ,ΕΧΕΙ ΚΑΤΣΕΙ ΤΕΛΙΚΑ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΒΡΕΙ ΤΟ ΓΙΑΤΙ ?

Ήρθα, είδα, νίκησα, είπε ο στρατηγός. Ανέβηκες, ξεκίνησες, έφτασες! ώρα να κατεβείς! λέει ο φιλόσοφοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy