ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Time machine
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2006, 20:02:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Nαί φίλοι μου... ναί..

Ας υποθέσουμε οτι σας δίδεται η δυνατότητα να γυρίσετε πίσω το χρόνο.
Τι θα διορθώνατε?

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2006, 00:44:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Στον εαυτό μας ή γενικά?


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2006, 07:32:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χμμμ!
Εγώ θέλω να πώ κάτι προτού αναφερθούμε στο τι θα αλλάζαμε ο καθένας.
Μήπως όλα όσα έχουν συμβεί στην ζωή μας εξυπηρετούν ένα σκοπό?
Μήπως οι συνέπειες του να μπορούσαμε να αλλάξουμε κάποια γεγονότα της ζωής μας αν είχαμε την δυνατότητα να επιστρέψουμε και να πράξουμε κάτι διαφορετικό ήταν καταστροφικές?
Ένα παράδειγμα!
Έστω οτι εγώ θα ήθελα πχ να επιστρέψω την ηλικία των 20 κι αντί να συνεχίσω τις σπουδές μου κτλ κτλ αποφάσιζα να δουλέψω κάπου.
Μπορεί κάποια μέρα καθώς πήγαινα στην δουλειά μου να σκοτωνόμουν.

Μήπως το παρατραβάω?

In anticipation of my resurrection...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2006, 08:04:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Χμμμ!
Εγώ θέλω να πώ κάτι προτού αναφερθούμε στο τι θα αλλάζαμε ο καθένας.
Μήπως όλα όσα έχουν συμβεί στην ζωή μας εξυπηρετούν ένα σκοπό?
Μήπως οι συνέπειες του να μπορούσαμε να αλλάξουμε κάποια γεγονότα της ζωής μας αν είχαμε την δυνατότητα να επιστρέψουμε και να πράξουμε κάτι διαφορετικό ήταν καταστροφικές?
Ένα παράδειγμα!
Έστω οτι εγώ θα ήθελα πχ να επιστρέψω την ηλικία των 20 κι αντί να συνεχίσω τις σπουδές μου κτλ κτλ αποφάσιζα να δουλέψω κάπου.
Μπορεί κάποια μέρα καθώς πήγαινα στην δουλειά μου να σκοτωνόμουν.

Μήπως το παρατραβάω?

In anticipation of my resurrection...


Όλα είναι πιθανά Dying_Incubus. Αλλοστε αυτά θέλουν και προσοχή γιατί υπάρχουν και ΠΕΤΑΛΟΥΔΕΣ.

Ο πειρασμός θα ήταν μεγαλύτερος σε περίπτωση αλλαγής της Ιστορίας. Π.χ. αν κάποιος αναγνώριζε τον Χίτλερ στο μαιευτήριο και τον έπνιγε. Τί θα άλλαζε φαντάζεστε?


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2006, 17:00:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Στον εαυτό μας ή γενικά?

Καθόλη τη διάρκεια της μέχρι τώρα ζωής μας , εχουμε κάνει διάφορες πράξεις, εχουμε πάρει διάφορές αποφάσεις που εχουν στιγματίσει, την υπόληψη μας, τη συνείδηση μας, και μας συνοδεύουν καθόλη τη διάρκεια της ζωής μας.
Πράξεις λοιπόν που εαν δεν τις πράτταμε, η σημερινή μας ζωή θα ήταν διαφορετική.


Η εκτέλεση ομως αυτής της πράξης μπορεί να μας εχει στιγματίσει, αλλά εχει παίξει καθοριστικό ρόλο στη ζωή μας.
Η μηχανή του χρόνου αρχίζει να γυρνά αντίστροφα και είμαστε έτοιμοι να εκτελέσουμε την πράξη μας- απόφαση μας, γνωρίζοντας τις συνέπειες λαμβάνοντας ομως πολύ σοβαρά υπόψιν οτι εάν δεν την εκτελέσουμε ή πάρουμε κάποια αλλη διαφορετική, οι συνέπειες θα είναι απρόβλεπτες μιας και δεν θα γνωρίζουμε τι θα συμβεί στο μέλλον.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2006, 18:20:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΓΩ ΔΕΝ ΘΑ ΠΕΙΡΑΖΑ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΘΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΗΞΕΡΑ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΟΝΤΑΝ ΣΤΟ ΠΑΡΟΝ
ΑΠΛΑ ΘΑ ΠΑΡΑΤΗΡΟΥΣΑ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2006, 22:35:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
δεν μπορουμε να αλαξουμε ενα γεγονος γιατι ετσι διαγραφουμε την πραξη αυτη αρα παυει να υπαρχει λογος για να γινει η επιστροφη στο παρελθον για αποτροπη του γεγονοτος

δεν μπορω να γυρισω πισω στον χρονο για να αποτρεψω το ατυχημα
που κοστισε την απωλεια του ποδιου μου γιατι δεν εχει γινει αυτο το ατυχημα

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2006, 02:52:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν θα αλλαζα τιποτα!!!
Πως θα μαθω, εαν δεν παθω;

www.myhoroscope.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2006, 15:56:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Π.χ. αν κάποιος αναγνώριζε τον Χίτλερ στο μαιευτήριο και τον έπνιγε. Τί θα άλλαζε φαντάζεστε?

Δεν θα ήταν έτσι ο σημερινός κόσμος.
Σίγουρα δεν θα υπήρχε Σοβιετική Ενωση. Σίγουρα δεν θα υπήρχε η Ενωμένη Ευρώπη. Σίγουρα δεν θα υπήρχε ΝΑΤΟ. Σίγουρα ο Πρωθυπουργος του Ισραήλ θα ήταν πλανητάρχης.Σίγουρα θα είχε γίνει ενας αλλος πόλεμος. Ισως πιο καταστροφικός.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2006, 15:59:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Πως θα μαθω, εαν δεν παθω;

Eλα που παθαίνεις.. ενώ μαθαίνεις!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gRc-FalcON
Νέο Μέλος


5 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2006, 12:30:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gRc-FalcON  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΕΓΩ ΔΕΝ ΘΑ ΠΕΙΡΑΖΑ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΘΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΗΞΕΡΑ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΟΝΤΑΝ ΣΤΟ ΠΑΡΟΝ
ΑΠΛΑ ΘΑ ΠΑΡΑΤΗΡΟΥΣΑ.

ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΠΑΡΑΤΗΡΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΜΕΣΩΣ ΑΛΛΑΖΕΙΣ ΤΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΟΥ. Ο ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΗΣ ΠΑΝΤΑ ΕΠΗΡΕΑΖΕΙ ΤΟΝ ΠΑΡΑΤΗΡΟΥΜΕΝΟ.ΠΧ. ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΝΑ ΓΕΥΜΑΤΙΣΕΙΣ ΜΟΝΟΣ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΓΝΩΡΙΖΟΝΤΑΣ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΤΡΟΠΟ ΣΕ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΕΙ. ΘΑ ΔΕΙΣ ΟΤΙ Η ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΣΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ. ΠΡΟΣΟΧΗ ΛΟΙΠΟΝ ΑΝ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΘΩΣ ΒΛΕΠΕΙΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙΣ ΑΠΑΡΑΤΗΡΗΤΟΣ:)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2006, 13:00:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
gRc-FalcON ΕΝΝΟΕΙΣ ΟΤΙ ΚΑΙ Η ΠΑΡΑΜΙΚΡΗ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ
ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΕΙΣ ΠΡΟΣΠΑΘΟΝΤΑΣ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙΣ ΑΠΑΡΑΤΗΡΗΤΟΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gRc-FalcON
Νέο Μέλος


5 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/03/2006, 21:28:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gRc-FalcON  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αν είχα μια χρονομηχανή που θα μου επέτρεπε ένα μόνο ταξίδι θα πήγαινα στο παρελθόν και συγκεκριμένα στην βιβλιοθήκη της Αλεξάνδρειας όπου θα έκανα τα αδύνατα δυνατά για να αποτρέψω τη φωτιά από τα πλοία στο λιμάνι να φτάσει μέχρι αυτήν και να κάψει όλους αυτούς τους ανεκτίμητους θησαυρούς της γνώσης.

Επίσης θεωρώ αρκετά ενδιαφέρον κάποιος να γυρίσει πίσω 2000 χρόνια περίπου και να αποτρέψει τη σταύρωση του Χριστού. Εκεί να δείτε συνέπειες!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.09375
Maintained by Digital Alchemy