ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Τεχνικά θέματα των Forums, Προβλήματα-Λύσεις
 Τα ΠΩΣ και τα ΓΙΑΤΙ του ΚΩΔΙΚΑ Forum!!!
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Darkangel_78
Πλήρες Μέλος

Egypt
1013 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/01/2003, 12:48:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Darkangel_78  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητοί φίλοι καλωσορίσατε στο Εsoterica!!
Ανοίγω το νέο αυτό θέμα για να διευκολύνω τα νέα μέλη μας που δεν έχουν ακόμα εξοικειωθεί με τις λειτουργίες του forum.

Παρατηρείται το φαινόμενο να γίνονται λάθη στα μηνύματα,πχ να να μην ολοκληρώνεται η χρήση του κώδικα και να εμφανίζονται σύμβολα όπως: :) [b[ [/[ κλπ.
Δεν είναι απαραίτητο να στείλετε δεύτερο μήνυμα εξηγώντας στους αναγνώστες τί κάνατε λάθος!!

Μπορείτε να ΔΙΟΡΘΩΣΕΤΕ ένα μήνυμα που έχετε ήδη βάλει στο forum,πατώντας στο εικονίδιο στην επικεφαλίδα του μηνύματος*,εφόσον έχετε κάνει
login στο forum.Τότε εμφανίζεται η σελίδα συγγραφής μηνυμάτων με το κείμενό σας έτοιμο προς επεξεργασία.
* Αν αφήσετε τον δείκτη του ποντικιού σας πάνω στο κουμπί,θα εμφανιστεί το βοηθητικό κείμενο [Επεξεργασία μηνύματος] ή [Edit Message],ανάλογα με τη γλώσσα που έχετε επιλέξει για τη σελίδα.

Μπορείτε τότε να κάνετε τις επιθυμητές αλλαγές και μόλις τελειώσετε με τη διόρθωση πατάτε το κουμπί "Post Changes" και ξαναγυρνάτε αυτόματα στο topic.Στο τέλος του μηνύματός σας θα εμφανιστεί η φράση

<< Edited by - <το username σας> on <ημερομηνία> <ώρα> >>

τόσες φορές,όσες φορές επεξεργαστήκατε το μήνυμά σας.Δείτε και το τέλος του δικού μου μηνύματος!!
Να σημειώσω εδώ ότι μπορείτε να αλλάξετε μόνο τα δικά σας μηνύματα,ενώ ο Admin και οι Συντονιστές μπορούν να παρέμβουν ανά πάσα στιγμή και το κάνουν μόνο όταν είναι ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ (πχ παραβίαση κανονισμών του forum).

Φυσικά μπορείτε χρησιμοποιώντας και τις υπόλοιπες λειτουργίες να αφαιρέσετε ένα μήνυμα,να απαντήσετε με παραπομπή και άλλα πολλά φίλοι μου!!

Σας εύχομαι καλή συνέχεια!
Darkangel_78,μέλος 2ης βαθμίδας.


"Ποιό το αληθινό μέγεθος της σκιάς σου;"

Edited by - Darkangel_78 on 02/02/2003 00:10:31

Edited by - Darkangel_78 on 12/02/2003 23:47:07

Darkangel_78
Πλήρες Μέλος

Egypt
1013 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2003, 23:52:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Darkangel_78  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα φίλοι μου!
Συνεχίζω αυτή την αλυσίδα μηνυμάτων για να μπορούν οι νέοι φίλοι μας να εξοικειωθούν εύκολα με τις λειτουργίες του forum ΜΑΣ!

Να πώς να γράφετε ένα νέο μήνυμα...

Όταν διαβάζετε κάποιο θέμα,υπάρχουν στο τέλος κάθε σελίδας τα links:

<< Απάντηση στο Θέμα>>
< Αποστολή Θέματος σε έναν φίλο>>
<< Subscribe to topic>>
<< Εκτυπώσιμη Μορφή>>

Επιλέγετε το link << Απάντηση στο Θέμα>> και οδηγείστε στο παράθυρο συγγραφής μηνυμάτων.
Οι τρέχουσες δυνατότητες επεξεργασίας κειμένου για τα μηνύματά σας
είναι: Έντονα, υπογραμμισμένα ή και πλάγια γράμματα,χρώμα,διάφορα μεγέθη γραμματοσειράς και...
ή

στοίχιση κειμένου.

ή
στοίχιση κειμένου.

ή
στοίχιση κειμένου.

Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε τα εικονίδια στο πάνω μέρος του μηνύματός σας ή να εισάγετε τον κώδικα χειροκίνητα.
Όταν κάνετε click στο εικονίδιο τότε στο μήνυμά σας εισάγεται ΑΥΤΟΜΑΤΑ ο κώδικας [b] και [/b]. Ανάμεσα στα δυο αυτά tags εισάγετε το κείμενο που θέλετα να γραφεί με έντονους χαρακτήρες.

Όταν κάνετε click στο εικονίδιο τότε στο μήνυμά σας εισάγεται ΑΥΤΟΜΑΤΑ ο κώδικας [i] και [/i].Ανάμεσα στα δυο αυτά tags εισάγετε το κείμενο που θέλετα να γραφεί με πλάγιους χαρακτήρες.

Όταν κάνετε click στο εικονίδιο τότε στο μήνυμά σας εισάγεται ΑΥΤΟΜΑΤΑ ο κώδικας [u] και [/u].Ανάμεσα στα δυο αυτά tags εισάγετε το κείμενο που θέλετα να γραφεί με υπογραμμισμένους χαρακτήρες.

Όταν κάνετε click στο εικονίδιο τότε στο μήνυμά σας εισάγεται ΑΥΤΟΜΑΤΑ ο κώδικας [center] και [/center].Ανάμεσα στα δυο αυτά tags εισάγετε το κείμενο που θέλετα να γραφεί με στοίχιση ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ.
Για άλλη στοίχιση θα πρέπει να εισάγετε χειροκίνητα στο μήνυμά σας τον κώδικα [right] ή [left] και [/right] ή [/left] αντίστοιχα.

Στο επόμενο...
Πώς να εισάγετε χρώματα,εικόνες και προσωπάκια...


O Σκοτεινός Άγγελος!
"Ποιό το αληθινό μέγεθος της σκιάς σου;"

Edited by - Darkangel_78 on 17/02/2003 12:38:36Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Darkangel_78
Πλήρες Μέλος

Egypt
1013 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2003, 12:30:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Darkangel_78  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειά σας και πάλι!
Συνεχίζω τα μηνύματα για να σας πω πώς να εισάγετε στα μηνύματά σας

Xρώμα και Προσωπάκια!!


Κάνοντας κλικ στην υπερσύνδεση <<Κώδικας Forum>> ή στο πεδίο επιλογής χρώματος πάνω από το χώρο κειμένου,εμφανίζονται οι επιλογές χρωμάτων κειμένου.Οπότε μπορείτε πληκτρολογώντας ανάμεσα στα tags το κείμενό σας να εμφανιστεί...

[red] KEIMENO [/red] = KEIMENO
[blue] KEIMENO [/blue] = KEIMENO
[pink] KEIMENO [/pink] = KEIMENO
[brown] KEIMENO [/brown] = KEIMENO
[black] KEIMENO [/black] = KEIMENO
[orange] KEIMENO [/orange] = KEIMENO
[yellow] KEIMENO [/yellow] = KEIMENO
[green] KEIMENO [/green] = KEIMENO
[gold] KEIMENO [/gold] = KEIMENO
[white] KEIMENO [/white] = KEIMENO (Λευκό)
[purple] KEIMENO [/purple] = KEIMENO

Τώρα όσον αφορά τα Προσωπάκια (Smilies) υπάρχει ένα ανοιχτό θέμα όσον αφορά την μετάφρασή τους στη διεύθυνση...
/forums/topic.asp?TOPIC_ID=844
και θα θέλαμε τη συνδρομή σας!
Όσον αφορά την εισαγωγή τους,μπορείτε να κάνετε κλικ στο εικονίδιο ,οπότε εμφανίζεται ένα παραθυράκι με ΟΛΑ τα διαθέσιμα προσωπάκια και να κάνετε κλικ στο επιθυμητό.Όμως αυτό προστίθεται στο τέλος του μηνύματός σας και ΟΧΙ εκεί που έχετε αφήσει τον δείκτη κειμένου.Θα διορθωθεί όμως...πού θα πάει!!!

Μια πιο γρήγορη λύση είναι να πληκτρολογήσετε ...
[:)] =
[:D] =
[8D] =
[:I] =
[:P] =
[}:)] =
[;)] =
[:o)] =
[B)] =
[8] =
[:(] =
[8)] =
[:O] =
[:(!] =
[xx(] =
[|)] =
[:X] =
[^] =
[V] =
[?] =

Στο επόμενο...
Εισαγωγή ηλεκτρονικής διεύθυνσης σελίδας (link),ηλεκτρονικής διεύθυνσης αλληλογραφίας (e-mail) και εικόνας...

O Σκοτεινός Άγγελος!
"Ποιό το αληθινό μέγεθος της σκιάς σου;"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Darkangel_78
Πλήρες Μέλος

Egypt
1013 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/02/2003, 12:30:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Darkangel_78  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και πάλι εδώ!!Σε αυτό το μήνυμα :

Εισαγωγή ηλεκτρονικής διεύθυνσης σελίδας (link),ηλεκτρονικής διεύθυνσης αλληλογραφίας (e-mail) και εικόνας...

Υπάρχει η δυνατότητα ΜΕΣΑ ΣΕ ΕΝΑ ΜΗΝΥΜΑ να εισάγετε μια ηλεκτρονική διεύθυνση είτε από άλλο σημείο του Esoterica.gr είτε από κάποια άλλη σελίδα ΟΠΟΥΔΗΠΟΤΕ ΣΤΟ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟ...

ΠΡΟΣΟΧΗ :
1) Στα πνευματικά δικαιώματα,η παραβίαση των οποίων διώκεται ποινικά.
2) Στη "διαρροή εύρους ζώνης" (bandwidth theft) η οποία προκαλεί πρόβλημα ΚΑΙ σε εμάς ΚΑΙ στον άλλο δικτυακό τόπο.

Kάνοντας κλικ στο εικονίδιο εισάγεται στο μήνυμά σας ΑΥΤΟΜΑΤΑ ο κώδικας [url] και [/url] οπότε ΑΝΑΜΕΣΑ στα tags αυτά εισάγετε την ηλεκτρονική διεύθυνση που επιθυμείτε.Mια πιθανή σύνταξη είναι:

[url] h**p://www.sitesas.gr/dir/eikones [/url]

ΠΡΟΣΟΧΗ :
Όταν παραπέμπετε σε ένα άλλο σημείο ΕΝΤΟΣ του Esoterica.gr η διεύθυνση θα είναι της μορφής:

[url] h**p://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=490&whichpage=1&ARCHIVE= [/url]

όμως για τεχνικούς λόγους καλύτερα θα ήταν να παρελείπετε το τμήμα h**p://www.esoterica.gr και να συνεχίζετε το link από τον χαρακτήρα / και μετά...
οπότε η σωστή σύνταξη του θέματος που διαβάζετε αυτή τη στιγμή είναι:

/forums/topic.asp?TOPIC_ID=806

Με τον ίδιο τρόπο μπορείτε να εισάγετε μιαν ηλεκτρονική διεύθυνση αλληλογραφίας (e-mail) κάνοντας κλικ στο εικονίδιο , oπότε ο κώδικας [url] και [/url] εισάγετε πάλι στο μήνυμά σας...
Τέλος για τις εικόνες, κάνετε κλικ στο εικονίδιο και ανάμεσα στα tags [img] και [/img] εισάγετε την ηλεκτρονική διεύθυνση της εικόνας.

ΠΡΟΣΟΧΗ :
Η ηλεκτρονική διεύθυνση να έχει κατάληξη (suffix) που αντιστοιχεί σε αρχείο εικόνας, πχ .jpg , .gif ή .bmp αλλιώς στο μήνυμά σας θα εμφανίζεται ένα X.

O πλέον προτιμητέος τρόπος όμως για εισαγωγή εικόνας σε μήνυμά σας (αν και ελαφρώς βραδύτερος) είναι να "κατεβάσετε" την εικόνα στον υπολογιστή σας και να τη (ή τις) στείλετε στη διεύθυνση

forums@esoterica.gr

αναφέροντας το θέμα για το οποίο προορίζονται.

Υπενθυμίζω ότι υπάρχουν ανοιχτά θέματα στα οποία μπορείτε να βρείτε περισσότερες λεπτομέρειες :
"/forums/topic.asp?TOPIC_ID=819" ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗΣ ΘΕΜΑΤΟΣ ΚΑΙ
"/forums/topic.asp?TOPIC_ID=490" Πώς να εισάγω εικόνα?

Τα ξαναλέμε!!


O Σκοτεινός Άγγελος!
"Ποιό το αληθινό μέγεθος της σκιάς σου;"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cube
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
417 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/10/2003, 16:49:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cube  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγγελέ μου βοήθησε με σε κάτι...

Γιατί όταν γράφω απάντηση αριστερά μου φαίνεται

Το παρακάτω
____________________________________________________________

Ανάλυση Οθόνης: 640 x 480 800 x 600 1024 x 768 1280 x 1024
Διαμόρφωση: εδώ είναι τα κουμπάκια
Μήνυμα: εδώ είναι το μήνυμα
εδώ είναι το μήνυμα
* HTML ΑΝΕΝΕΡΓΗ εδώ είναι το μήνυμα
* Κώδικας Forum ΕΝΕΡΓΟΣ εδώ είναι το μήνυμα
________________________________________________________________

Το πρόβλημα μου είναι ότι λέει "HTML ΑΝΕΝΕΡΓΗ" γιατί?

Ευχαριστώ.

Κύβος.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Darkangel_78
Πλήρες Μέλος

Egypt
1013 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2003, 13:52:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Darkangel_78  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειά σου cube.
Με συγχωρείς για την καθυστερημένη απάντηση...
Και σε μένα εμφανίζεται το μήνυμα * HTML ΑΝΕΝΕΡΓΗ
* Κώδικας Forum ΕΝΕΡΓΟΣ

όμως δεν έχω πρόβλημα να γράψω μηνύματα.

Θα επικοινωνήσω με τον Admin για τα περαιτέρω και θα σου απαντήσω εκτενέστερα.

O Σκοτεινός Άγγελος!
"Ποιό το αληθινό μέγεθος της σκιάς σου;"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
1900
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Cuba
1904 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2003, 03:16:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 1900  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δε καταλαβαίνω! Ενω βλεπω τη φωτογραφία μου στο προφιλ, στα μηνύματα δε βγαίνει!?
Μπορει κάποιος να με βοηθήσει;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

1900
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Cuba
1904 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2003, 11:52:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 1900  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κάποιος;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2003, 12:48:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε "1900"

Όταν κάνεις post, κάτω από το πλαίσιο κειμένου στο οποίο γράφεις το μήνυμά σου υπάρχει η επιλογή

"Επιλέξτε για να συμπεριλάβετε την ψηφιακή Υπογραφή του Προφίλ σας."

Κλίκαρε στο "κενό πεδίο" αυτής της επιλογής για να συμπεριλαμβάνεται η φωτογραφία σου στα μηνύματά σου.

Εάν το κάνεις μια φορά, θα γίνεται από εκεί και πέρα συνέχεια.

Ελπίζω αυτό να είναι το πρόβλημα

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
1900
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Cuba
1904 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2003, 18:31:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 1900  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ thoth
Δοκίμασα ηδη αυτό που μου είπες αλλά δε γίνεται τιποτα
δε νομίζω οτι είναι αυτό.
Η φωτογραφια είναι 150 x 112, με καταληξη JPG,
έβαλα τη διεύθυνση στο "URL φωτογραφίας", τίποτα!
Μετά δοκίμασα να βάλω τη διεύθυνση στην "ψηφιακή υπογραφή"
μήπως και γίνει κάτι, τζιφος.
Άμα έχεις καμια άλλη ιδέα...
Αλλιώς μάλλον θα μείνω χωρίς φωτογραφία

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2003, 20:20:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σου.

Ξαναδοκίμασε να κάνεις αυτό που σου είπα προηγουμένως. Ανέβασα την εικόνα σου στον Server μας.

Άντε έχεις και ωραία εικόνα.

Να δούμε αν λύθηκε το πρόβλημα

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
1900
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Cuba
1904 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2003, 20:48:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 1900  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Bingo!
Ευχαριστώ πολύ thoth
Να'σαι καλα
Αν και δε καταλαβαινω γιατί τη βγαζει στο κέντρο,
αλλα nevermind, δεν είναι πρόβλημα αυτο!
Thanx

Edited by - 1900 on 12/10/2003 20:50:20

Edited by - 1900 on 13/10/2003 01:47:05Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Darkangel_78
Πλήρες Μέλος

Egypt
1013 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2003, 22:12:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Darkangel_78  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ/ή 1900,πάτα το εικονίδιο και κοίτα τον κώδικα του μηνύματός σου.Εμφανίζονται δυο tags (όπως τα λέμε) στοίχησης,τα center και /center μέσα σε αγκύλες [ και ].
Ανάμεσά τους,εμφανίζεται η διεύθυνση της ψηφιακής σου υπογραφής,γι'αυτό και εμφανίζεται κεντραρισμένη.Σβήστα αν θέλεις ή διάβασε το παρόν topic περί στοίχησης.
Για ό,τι χρειαστείς ξανακάνε post.

O Σκοτεινός Άγγελος!
"Ποιό το αληθινό μέγεθος της σκιάς σου;"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
1900
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Cuba
1904 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2003, 01:49:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 1900  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ευχαριστώ "Σκοτεινέ Άγγελε"
Perfect!

Edited by - 1900 on 13/10/2003 01:50:24Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Anounakis
Πλήρες Μέλος

Aruba
993 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/12/2003, 23:02:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Anounakis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μπορεί να μου πει κάποιος τι κάνει το πλήκτρο # εισαγωγή κώδικα;

 Εκτός το να  αλλάζει τον τρόπο εμφάνισης , κάνει κάτι άλλο;


ουυυυ...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Anounakis
Πλήρες Μέλος

Aruba
993 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/12/2003, 00:17:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Anounakis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
?


ουυυυ...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
GuessWho
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Anguilla
169 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/12/2003, 02:01:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GuessWho  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
#<ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΚΩΔΙΚΑ> ?
Η
# ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ...?

Master Of Puppets.
Μην παίρνετε τη ζωή στα σοβαρά. Κανείς δεν βγήκε ζωντανός από αυτή.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

TRIPIOS
Νέο Μέλος

Greece
14 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/12/2003, 03:10:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους TRIPIOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
POS MPORO NA BALO MIA FOTO? OXI APO TO INTERNET OMOS APO TO PC MOU??? EUXARISTO

PAS MI ELLIN BARBAROSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Darkangel_78
Πλήρες Μέλος

Egypt
1013 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/12/2003, 22:51:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Darkangel_78  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

O πλέον προτιμητέος τρόπος όμως για εισαγωγή εικόνας σε μήνυμά σας (αν και ελαφρώς βραδύτερος) είναι να "κατεβάσετε" την εικόνα στον υπολογιστή σας και να τη (ή τις) στείλετε στη διεύθυνση
forums@esoterica.gr

αναφέροντας το θέμα για το οποίο προορίζονται.

Υπενθυμίζω ότι υπάρχουν ανοιχτά θέματα στα οποία μπορείτε να βρείτε περισσότερες λεπτομέρειες :
"/forums/topic.asp?TOPIC_ID=819" ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗΣ ΘΕΜΑΤΟΣ ΚΑΙ
"/forums/topic.asp?TOPIC_ID=490" Πώς να εισάγω εικόνα?


Αυτός είναι ο τρόπος αγαπητέ TRIPIOS!
Α! Παραλίγο να το ξεχάσω....καλωσήρθες!

"Ποιό το αληθινό μέγεθος της σκιάς σου;"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Anounakis
Πλήρες Μέλος

Aruba
993 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/12/2003, 00:26:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Anounakis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
εμένα δεν μου δίνει κανείς σημασία τελικά.....


ουυυυ...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Anounakis
Πλήρες Μέλος

Aruba
993 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/12/2003, 00:30:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Anounakis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ε , Darkangel πες μου , πες μου , πες μου , πες μου ,τι κάνει το πλήκτρο # εισαγωγή κώδικα;



Εκτός το να  αλλάζει τον τρόπο εμφάνισης , κάνει κάτι άλλο; 


ουυυυ...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Darkangel_78
Πλήρες Μέλος

Egypt
1013 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/12/2003, 00:56:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Darkangel_78  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ε , Darkangel πες μου , πες μου , πες μου , πες μου ,τι κάνει το πλήκτρο #
Μακάρι να 'ξερα!Μάλλον μόνο αυτό!

"Ποιό το αληθινό μέγεθος της σκιάς σου;"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

reptilesalonica
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1849 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/12/2003, 06:12:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptilesalonica  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Μπορεί να μου πει κάποιος τι κάνει το πλήκτρο # εισαγωγή κώδικα;

Για να εισάγεις html

~Γρηγόρης~
Once you were wild, don't let them tame youΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

simori
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2290 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/12/2003, 11:10:10  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος simori  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Epidi den 8elw na anoixw neo topic gia ayto.. para8etw thn erwthsh mou edw .....
Exw parathrhsei pws dipla se ka8e melos yparxei enas ari8mos mhnymatwn (profanos ta mhnymata pou exei grapsei kapoios sta diafora topics)epishs panw apo ayto an 8umame kala, yparxei to nick tou kai akrivos apo katw anagrafete h idiothta tou ka8enos xehwrista...
p.x. neo melos - melos 1hs-2hs-3hs va8midas - kanoniko melos - syntonisths - idrytiko melos - Admin...
H8ela na rwthsw ti shmainoun aytoi oi diaxwrismoi kai ean symvainei na exei sxesh me ta dikaiwmata h tis ypoxrewseis pou exoume edw mesa? Telos pantwn ti shmainoun aytoi oi diaxwrismoi?

Eyxaristv...... me filiki panta dia8esh...

sygnwmi gia ta Greaklish alla provlima tou pc.. prospa8w na to lysw alla mesw tou foroum "provlimata lyseis" alla den ginetai.. isws na mhn kanw kati kala.. den xerw... pantws 8a to lysw syntoma elpizw eite etsi eite alliws...

SIMORIL .......Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/12/2003, 13:09:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα simori.

Σχετικά με αυτό που ρωτάς, μπορείς να διαβάσεις μία ανακοίνωση του Admin στο: Αλλαγή αυτόματης Τιτλοφόρησης


αυτή...που τα κατάφερε!κάνε κλικ!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

simori
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2290 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/12/2003, 17:20:04  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος simori  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Se eyxaristw filh Amalia......


panta me filiki dia8esh

SIMORIL .......Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Anounakis
Πλήρες Μέλος

Aruba
993 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/12/2003, 02:04:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Anounakis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή , darkangell
σε ευχαριστώ έστω και αν δεν μου έλυσες την απορία.

Γρηγόρη , αυτό σκέφτηκα και εγώ

αλλά όταν δοκίμασα με html κώδικα δεν τον εκτέλεσε...

???????????


ουυυυ...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
reptilesalonica
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1849 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/12/2003, 04:38:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptilesalonica  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Γρηγόρη , αυτό σκέφτηκα και εγώ

αλλά όταν δοκίμασα με html κώδικα δεν τον εκτέλεσε...



Αν προσέξεις, στο παράθυρο της απάντησης, αριστερά γράφει "HTML ΑΝΕΝΕΡΓΗ"
Οπότε θα πρέπει να ενεργοποιηθεί απο κάπου αλλού πρώτα ώστε να σου επιτρέψει να εισάγεις κώδικα html.
Τι θέλεις να εισάγεις μέσω html?

~Γρηγόρης~
Once you were wild, don't let them tame youΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/12/2003, 13:21:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η δυνατότητα εισαγωγής κώδικα HTML στα μηνύματα απενεργοποιήθηκε σε κάποια φάση για μεγαλύτερη ασφάλεια. Εν δυνάμει θα μπορούσε να αποδειχθεί επικίνδυνο εάν το αφήναμε ενεργό. Με τον κώδικα των Forums πάντως μπορεί κάποιος να μορφοποιήσει τα μηνύματά του (καθώς και να εισάγει εικόνες, Links κ.λπ.) με αρκετά επαρκή τρόπο, επιτυγχάνοντας το ίδιο αποτέλεσμα με την HTML - όσον αφορά την μορφοποίηση τουλάχιστον.


-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Anounakis
Πλήρες Μέλος

Aruba
993 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/12/2003, 17:50:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Anounakis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Τι θέλεις να εισάγεις μέσω html?

Δεν είχα κάτι σημαντικό στο μυαλό μου.

Η απορία μου δημιουργήθηκε κάποια στιγμή
όταν θέλησα να εισάγω ένα swf αρχείο
και δεν τα κατάφερα...

Μου λύσατε τις απορίες.

Σας ευχαριστώ και χρόνια πολλά...



ουυυυ...

Edited by - Anounakis on 22/12/2003 17:52:04Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/12/2003, 05:55:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χρόνια πολλά και σε σένα αγαπητέ Anounakis

(η χρήση αρχείων Flash - .swf - στα μηνύματα των Forums γενικά είναι προβληματική, είτε με την χρήση του "κώδικα των Forums" είτε με την χρήση της καθευατού HTML)

-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy