ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Δαιμονισμός και Εξορκισμοί
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Seal
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/02/2003, 21:09:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Seal  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ποια η άποψη σας και οι εμπειρίες γύρω απο το θέμα του Δαιμονισμού των Δαιμόνων και των εξορκισμών ?
Πιστεύετε πως πρόκειται για μια πραγματική καθημερινή μαχη μεταξύ καλού και κακού ?

Ευχαριστώ

Wolffaced
Μέλος 3ης Βαθμίδας

n/a
638 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/02/2003, 14:41:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ δεν πιστεύω στους εξορκισμούς.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Νathanal
Νέο Μέλος

Greece
25 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/02/2003, 09:54:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Νathanal  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Eχω ακουστά στα μια εκκλησία στο μοναστηράκι που καθημερινά κάνει εξορκισμούς σε ανθρώπους.... όχι σε κατα φαντασίαν δαιμονισμένους ή γιαγιάδες με δυσαιδεμονίες αλλά ανθρώπους που η συμπεριφορά αλλά και η εμφανιση τους μοιάζει με αυτά που βλέπουμε στις ταινίες..

Επίσης λέγετε πως σε διάφορα ψυχιατρία, όπως στο δαφνί .... στα υπόγεια ,υπάρχουν ανθρωποι δαιμονισμένοι...
οι γιατροί τους αποδέχονται ως δαιμονισμένους, αλλά επειδή δεν μπορούν να επέμβουν και να βελτιώσουν την κατάσταση τους, πολύ συχνά τους επισκέπτονται διάφοροι παπάδες....
Υποθέτω πως δεν θα είναι και έυκολο για τον οποιοδήποτε να κατεβει εκεί!!!!

Αν κάποιος γνωρίζει κάτι γύρω από αυτό, θα ήθελα να το αναφέρει...

Φιλικά

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/02/2003, 15:37:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κανονικά θα έπρεπε να είναι η "αέναη" μαχή καλού - κακού αυτή που προκαλεί αυτά τα περιστατικά, όμως ενώ έχω ακούσει για κακούς δαίμονες που "καταλαμβάνουν" απλούς ανθρώπους και τους μεταμορφώνουν σε τέρατα, αντίθετα δεν έχω δει κανένα ανθρώπινο "κτήνος" να καταλαμβάνεται από άγγελο και να μεταμορφώνεται σε άγιο... Δηλαδή τι να πιστέψω? ότι υπερισχύει το κακό έναντι του καλού? Δε νομίζω, ίσως κάπου αλλου βρίσκεται η απάντηση...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Wolffaced
Μέλος 3ης Βαθμίδας

n/a
638 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/02/2003, 21:30:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
πηγαίντε σε αυτό το site
http://theexorcist.warnerbros.com/
και ανοίχτε στο τέρμα τα ηχεία

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Νεφέλη
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
110 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/02/2003, 08:31:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Νεφέλη  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

http://www.geocities.com/nefeliqe/Possession.html


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nitro912gr
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
488 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/02/2003, 21:38:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nitro912gr  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
polla exo akousei gia to demonismo (kai eimai mikros akoma) alla parola auta pistebo oti den prokite gia kapoion demona (alloste apo ti stigmi pou den pistebo sta fantasmata oi demones erxonte kontra sta pistebo mou) alla i simperifora kai i emfanisi einai apotelesma kapoias psixikis anomalias i kalitera kapoias egefalikis blabis i opoia prokalei ta apotelesmata pou blepoume stous demonismenous.


(ola auta einai ka8ara dikia mou apopsi, e3igoume na min pare3igoume8a)

Close your eyes while you listening a chill out song,think the never ending space,think that you falling into this,think that your journay has already begin,feel like the conquerors of the new world,think that everything is true,feel the absolut nirvana.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jlout
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2003, 05:48:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jlout  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος jlout  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είχα δει παλια σε μία εκπομπή ένα live εχορκισμό. Αυτό που έκανε εντύπωση, εκτός από την συμπεριφορά του "δαιμονισμένου", ήταν η συμπεριφορά που είχε όταν του πετούσε ο παπάς αγίασμα.

Αυτό πως το εξηγείς;;;

----____Jlout____----Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nitro912gr
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
488 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2003, 15:06:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nitro912gr  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Είχα δει παλια σε μία εκπομπή ένα live εχορκισμό. Αυτό που έκανε εντύπωση, εκτός από την συμπεριφορά του "δαιμονισμένου", ήταν η συμπεριφορά που είχε όταν του πετούσε ο παπάς αγίασμα.

Αυτό πως το εξηγείς;;;

----____Jlout____----



appo ti stigmi pou itan ekpompi mporei na itan skino8etimena ola

Close your eyes while you listening a chill out song,think the never ending space,think that you falling into this,think that your journay has already begin,feel like the conquerors of the new world,think that everything is true,feel the absolut nirvana.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

prophet_indigo
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
66 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/09/2010, 20:02:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ παιδιά είμαι σίγουρος ότι υπάρχουν δαίμονες...αλλά εξορκισμοί δεν επικρατούν τόσο σήμερα...δηλαδή το βατικανό σπάνια θα στείλει έναν παπά που έχει και το λειτούργημα του εξορκιστή.Δεν πρέπει ποτέ να λέμε ότι δεν υπάρχει κάτι...γιατί έτσι το προσβάλουμε και δεν θέλουμε ποτέ να τα βάλουμε με κάτι ανώτερο από τις δυνάμεις μας!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Find me
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
69 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/09/2010, 18:51:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΝΑΣ ΕΞΟΡΚΙΣΜΟΣ ΔΕΝ ΘΑ ΠΙΑΣΕΙ ΤΟΣΟ ΕΥΚΟΛΑ ΣΗΜΕΡΑ ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΘΡΗΣΚΟΙ ΟΠΩΣ ΚΑΠΟΤΕ..

..First learn and then try..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/09/2010, 21:15:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ πάλι δε νομίζω ότι παλαιότερα "έπιανε" περισσότερο. Μια εξαρχης προβληματική και κάλπικη μέθοδος παραμένει τέτοια όσος καιρός κι αν περάσει.

Αν σήμερα πιστεύουν στους εξορκισμούς λιγότεροι άνθρωποι απ'ότι στο παρελθόν είναι θέμα στατιστικό χωρίς να σχετίζεται με τη δυνατότητα επιτυχίας ενός εξορκισμού.

Οι άνθρωποι που θεωρούνται από μερικούς "δαιμονισμένοι", χρειάζονται ιατρική βοήθεια και όχι θρησκευτικά "ξόρκια".

Lost in Necropolis

La ville de la mort

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ψηλός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5138 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/09/2010, 21:25:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Εγώ πάλι δε νομίζω ότι παλαιότερα "έπιανε" περισσότερο. Μια εξαρχης προβληματική και κάλπικη μέθοδος παραμένει τέτοια όσος καιρός κι αν περάσει.

Αν σήμερα πιστεύουν στους εξορκισμούς λιγότεροι άνθρωποι απ'ότι στο παρελθόν είναι θέμα στατιστικό χωρίς να σχετίζεται με τη δυνατότητα επιτυχίας ενός εξορκισμού.

Οι άνθρωποι που θεωρούνται από μερικούς "δαιμονισμένοι", χρειάζονται ιατρική βοήθεια και όχι θρησκευτικά "ξόρκια".




Αγαπητέ Agnostic,
Από διηγήσεις εξορκιστών, λένε πως έχουν και αυτοί τους τρόπους τους για να διαπιστώνουν αν πραγματικά πρόκειται για ασθενή που χρειάζεται ιατρική παρακολούθηση ή ιερέα εξορκιστή.
Για παράδειγμα, ένα κόλπο που κάνουν είναι να ρίχνουν νερό απλό αντί για αγίασμα και έτσι βλέπουν πως αντιδρά το άτομο και αναλόγως πράττουν.

Τώρα, έτσι έχω ακούσει, έτσι σου λέω ......

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

prophet_indigo
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
66 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/09/2010, 22:21:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλοι μου για να πιάσει ο εξορκισμός πρέπει να έχει εσωτερική δύναμη και την δύναμη από τον θεό ο παπάς!Και αναλόγος το πόσο δυνατός μπορεί να είναι ο δαίμονας...άμα ένας παπάς π.χ. δεν μπορεί να νικήσει έναν δαίμονα γιατί δεν έχει την γνώση...τότε μέσω επιστολής στο Βατικανό και μετά την έγκριση και την εξέτασει του θέματος από τον πάπα και τους σχετικούς στέλνετε άλλος ιερέας-εξορκιστής!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/09/2010, 22:29:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
prophet_indigo τι σχέση έχει το Βατικανό που όλο το αναφέρεις ?
μόνο οι καθολικοί έχουν καλές ξεματιάστρες ?
(εξορκιστές πως τους λέτε)
Αν δηλαδή κανένας ορθόδοξος καταπιεί κατά λάθος κανένα δαίμονα πρέπει να τρέχει ΙΤΑΛΙΑ ?

ρε λες γι αυτό να έχει τόσο πολύ θρησκευτικό τουρισμό η γειτόνισσα Ιταλία ?

Edited by - AitheroVamon on 12/09/2010 22:30:04Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

prophet_indigo
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
66 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/09/2010, 22:59:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πρώτα από όλα σε περίπτωση που δεν το ξέρεις...όλα συνδέονται...νομίζω έχεις ακούσει περί συννομοσίας...ε κάτι παρόμοιο...ο θείος μου είναι παπάς εδώ και πολλά χρόνια...κάτι ξέρει!Το Βατικανό στέλνει συνήθως εξορκιστές για κάθε περίπτωση σε κάθε χώρα...σε όσες χώρες γίνετε κρυφά ο εξορκισμός τότε πολύ απλά το αποκρύπτουν!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mystic_force
Νέο Μέλος


7 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/09/2010, 01:33:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
είμαι απο κρήτη κ εκεί έχουμε πολλά περιστατικά.το πρώτο π θα πώ αφορά ενα εξορκισμό.η μάνα μ τώρα ειναί περίπου 65.Στα 12 της λοιπόν έγινε μαρτυρας ενος εξορκισμού.το χωριό της μάνας μ βρίσκεται στα αστερούσια ορη στην μεσσαρά.κάποια μέρα περνάει ο τελάλης γτ τότε δν υπήρχαν τηέφωνα εκτός του καφενείου κ του γραφείου του προέδρου της κοινότητας.τους λέει λοιπόν απόψε θα γίνει εξορκισμός στο μοναστήρι του Αγ. Αντώνιου στις Απεζανές ειναι μία κοπέλα από το ταδε χωριό που έχει μπεί μέσα της το κακό,θα γίνει παρακληση στην Παναγία κ θα γίνει κ η άλλη τελετή.Παει λοιπόν η μάνα μ με την γιαγιά μ κ την προγιαγιά μ.Μόλις μπαίνουν στην εκκλησία βλέπουν μία όμορφη κοπέλα να ειναι στην μέση πεσμένη στο πάτωμα να χτυπιέται κ να βγάζει αφρούς απο το στόμα.γύρω της υπήρχαν γύρω στα 7 ατομα,γεροδεμένα κ την προσέχαν.μόλις έμπαινε κάποιος στηνεκκλησία αυτη έλεγε τι ειχε κάνει.κάποια στιγμή αρχίζει η τελετη.η γυναίκα λεγόταν Μαρία.γυρνάει λοιπόν κ κοιτάει τους μοναχούς κ τους λεει ειρωνικά 'Ο Κατσαντώνης(Αγ αντώνιος)είναι μακρυά,λείπει σ ταξίδι.αφήστε με να πάρω μαζί μ την Μαρία αλλιώς θα σας χωρέψω ολους σας απόψε.Υπήρχε λοιπόν εκεί ένας μοναχός ονόματι Αββέρκιος ο οποίος έλεγαν πως εξόρκιζε χρησιμοποιόντας σκοτεινές δυνάμεις.Σολομωνική συγκεκριμένα.του ελεγε λοιπόν ο πονηρός ασε με να την πάρω μαζι μου.οχι δεν σ αφήνω ο Αββέρκιος.όταν πια άρχισε να ξημερώνει ξαφνικά αρχισε η κοπέλα να χτυπιέται κ ενω ειχε το στόμα της κλειστό ακουγόταν Ο Κατσαντώνης ερχεται αφηστε με να φύγω με την μάρια.με τα πολλά εβλεπε ο κόσμος σαν μια αόρατη δύναμη να χτυπαει την γυναίκα.λεει ο παπάς σε διατάζω να βγείς απο το μικρό δάχτυλο του αριστερού ποδιου χωρις να αφήσεις σημαδι κ να πας μέσα στα βάθη της θάλασσας στην άβυσσο να χαθείς χωρίς να πειράξεις κανενα αλλο.ξαφνικά η γυναίκα σηκώνεται κ κάνει εμετό αλλα ηταν πολυ βρωμερός μια αφόρητη δυσωδία κ λυποθυμάει.μολις συνήλθε ηταν ενταξει αν κ εμφανώς ταλαιπωρημένη.έκανε ταμα ότι καθε χρονο θα πηγαίνει στο μοναστήρι στην γιορτή του.καθε χρόνο λοιπόν πάει στο μοναστήρι.

you can run but you cant hideΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

prophet_indigo
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
66 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/09/2010, 08:23:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πολύ ωραία η ιστορία σου φίλε μου,την έχω ξαναδιαβάσει στο φορυμ νομίζω..αυτά είναι μερικά ζωντανά παραδείγματα για τους εξορκισμούς και για το τι θέλουν οι δαίμονες...δηλαδή ένα σώμα να παιίρνουν ενέργεια και να ανέλθουν στην γη με σάρκα και οστά!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

prophet_indigo
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
66 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2010, 14:06:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παιδιά επειδή με ενδιαφέρει αρκετά το θέμα με τους δαίμονες υπάρχει κάποιος που να θέλει(μέσω μσν για πιο άμεση επικοινωνία)να ρωτήσει κάτι ή να ανταλάξουμε τις απόψεις μας περί του θέματος αυτού?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2010, 15:18:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε prophet_indigo απόψεις μπορεί να έχει ο καθένας. Το οτι πολύ συμφωνούνε, αν τυχόν συμφωνούνε, σε κάτι, δεν το κάνει πραγματικότητα. Η μοναδική γνώση είναι αυτή που έρχεται μέσα απο την εμπειρία. Χωρίς την εμπειρία δεν πας ποτέ και πουθενά εκτός και αν είσαι αεροπαρμένος.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
prophet_indigo
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
66 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2010, 15:32:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Φίλε prophet_indigo απόψεις μπορεί να έχει ο καθένας. Το οτι πολύ συμφωνούνε, αν τυχόν συμφωνούνε, σε κάτι, δεν το κάνει πραγματικότητα. Η μοναδική γνώση είναι αυτή που έρχεται μέσα απο την εμπειρία. Χωρίς την εμπειρία δεν πας ποτέ και πουθενά εκτός και αν είσαι αεροπαρμένος.

Ό,τι γνώση έχω είναι μέσω προσωπικών βιομάτων και ποτέ από ιστορίες που έχω ακούσει!Αλλά δεν λέω έχω διαβάσει...αλλα δεν χρησιμοποιώ τις γνώσεις συγγραφέων οι οποίοι μπορεί να μην ξέρουν πραγματικα και να πιστεύουν αυτά που λένε!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Find me
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
69 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2010, 18:17:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΔΕΝ ΜΕ ΠΕΙΘΟΥΝ ΟΙ ΕΞΟΡΚΙΣΜΟΙ ΠΟΥ ΑΚΟΥΩ..ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ΑΝ ΟΝΤΩΣ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΗΤΑΝ ΔΑΙΜΟΝΙΣΜΕΝΟΙ ΟΙ ΤΡΕΛΟΙ ΚΑΙ ΑΠΛΑ ΜΕ ΤΟΝ ΕΞΟΡΚΙΣΜΟ Ο ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΤΟΥΣ ΕΝΙΩΣΕ ΟΤΙ ΘΕΡΑΠΕΥΤΗΚΕ.. ΚΑΤΑ ΦΑΝΤΑΣΙΑΝ ΑΣΘΕΝΟΙΣ ΠΟΥ ΛΕΜΕ!!

..First learn and then try..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2010, 20:08:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ό,τι γνώση έχω είναι μέσω προσωπικών βιομάτων
Such as?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2010, 20:46:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

prophet_indigo τι σχέση έχει το Βατικανό που όλο το αναφέρεις ?
μόνο οι καθολικοί έχουν καλές ξεματιάστρες ?
(εξορκιστές πως τους λέτε)
Αν δηλαδή κανένας ορθόδοξος καταπιεί κατά λάθος κανένα δαίμονα πρέπει να τρέχει ΙΤΑΛΙΑ ?

ρε λες γι αυτό να έχει τόσο πολύ θρησκευτικό τουρισμό η γειτόνισσα Ιταλία ?

Edited by - AitheroVamon on 12/09/2010 22:30:04


Να καταπιεί είπες;

ΤΡΟΜΕΡΟΣ!!!


ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2010, 20:59:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ε ναι ετσι που τα λέει οτι τριγυρνάνε πάνω από τα κεφάλια μας σα τις μύγες ...
ε μπορεί να χασμουρηθεις ο χριστιανός ! και τσουπ να σου τον καταπινεις αμάσητο τον δαίμονα !!! και τρεχεις στον παπά της ενορίας που έχει τα cone με τον Πάπα (ποιο σχίσμα και αηδίες)και να σου με την πρώτη ευκαιρία η επίσημη ξεματριάστρα του Βατικανού (θεέ μου συχωράμε)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2010, 21:58:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ε ναι ετσι που τα λέει οτι τριγυρνάνε πάνω από τα κεφάλια μας σα τις μύγες ...
ε μπορεί να χασμουρηθεις ο χριστιανός ! και τσουπ να σου τον καταπινεις αμάσητο τον δαίμονα !!! και τρεχεις στον παπά της ενορίας που έχει τα cone με τον Πάπα (ποιο σχίσμα και αηδίες)και να σου με την πρώτη ευκαιρία η επίσημη ξεματριάστρα του Βατικανού (θεέ μου συχωράμε)



Έχεις απόλυτο δίκιο ως προς
την αντιμετώπιση του θέματος.
Είναι μονάχα για ...γέλια!!!

(Πάντως φοβερή η λεκτική σου απόδοση!!!)
Νάσαι καλά αγαπητέ Αιθήρ,μου
έφτιαξες το κέφι!!!


ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.

Edited by - kapodistria on 14/09/2010 22:07:34Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2010, 22:06:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ε ναι ετσι που τα λέει οτι τριγυρνάνε πάνω από τα κεφάλια μας σα τις μύγες ...
ε μπορεί να χασμουρηθεις ο χριστιανός ! και τσουπ να σου τον καταπινεις αμάσητο τον δαίμονα !!!



ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

prophet_indigo
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
66 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2010, 22:17:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να καταπιεί κανείς δαίμονα δύσκολο...θα τον πιάσει και το στομάχι μετά οπότε άστο...οι δαίμονες προσπαθούν να αντικαταστήσουν την ψυχή που έχεις για να πάρουν τον πλήρη έλεγχο του σώματος ενός ανθρώπου!

Edited by - prophet_indigo on 14/09/2010 22:30:35

Edited by - prophet_indigo on 14/09/2010 22:31:25Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2010, 22:19:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Άντε και τον πήραν ... τι θα τον κάνουν ?


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
prophet_indigo
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
66 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2010, 22:29:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Άντε και τον πήραν ... τι θα τον κάνουν ?

Οι δαίμονες φίλε μου θέλουν να έρθουν στο κόσμο μας...δηλαδή να έχουν σάρκα και οστά...για να γίνει αυτό πρέπει να βρουν ένα σώμα...δες το σα ένα υποβρύχιο που για να μπεις μέσα στην θάλασσα το χρειάζεσαι...έτσι και ένας δαίμονας χρειάζεται ένα σώμα(το υποβρύχιο του )για να έρθει στο κόσμο τον ανθρώπων(η αντίστοιχη θάλασσα)...Πιστεύω να κατάλαβες γιατί θέλουν να <<πάρουν>> τους ανθρώπους...και κάτι ακόμα συνήθως δεν το πετυχαίνουν..αλλά όταν το πετυχαίνουν αντιμετωπίζεται από ειδικούς...π.χ. δαιμονολόγους,εξορκιστές κ.λ.π.!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

prophet_indigo
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
66 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2010, 22:32:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παιδιά σόρρυ για τα ορθογραφικά αλλά γράφω χωρίς να βλέπω και καμιά φορά κάνω λάθοι(προσπαθώ να μάθω τυφλό σύστημα)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy