ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 ΔΙΑΧΩΡΙΣΜΟΣ ΚΡΑΤΟΥΣ- ΕΚΚΛΗΣΙΑΣ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 31
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
CROWL26
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
511 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2006, 13:53:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CROWL26  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"ΟΜΟΙΟΣ ΟΜΟΙΩ ΑΕΙ ΠΕΛΑΖΕΙ" αγαπητέ μου φίλε ΜΑΚΕΔΩΝΑ. Πολλές φορές χρησιμοποιείς τα ίδια όπλα!

Φιλικότατα.-

E.X.OΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nik67
Μέλος 2ης Βαθμίδας


214 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2006, 16:45:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nik67  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΡΕ ΠΑΛΛΗΚΑΡΙΑ ΚΑΤΑΡΧΑΣ ΛΥΠΑΜΑΙ ΚΑΙ ΘΛΙΒΟΜΑΙ ΒΑΘΥΤΑΤΑ ΠΟΥ Η ΙΣΤΟΡΙΚΗ ΣΑΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΠΕΡΙΟΡΙΖΕΤΑΙ ΣΤΙΣ ΚΑΤΕΜΕ ΠΑΠΑΡΙΕΣ ΤΟΥ ΑΠΟΛΟΓΗΤΗ..
ΕΧΕΤΑΙ ΑΝΑΓΕΙ ΤΙΣ ΠΑΠΑΡΟΛΟΓΙΕΣ ΤΟΥ ΣΕ ΕΥΑΓΓΕΛΙΟ
.ΘΑ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΣΑ ΣΤΗΝ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΑΝΤΙΠΑΡΑΘΕΣΗ ΝΑ ΑΚΟΥΩ ΜΕ ΜΕΓΑΛΗ ΜΟΥ ΧΑΡΑ ΤΙΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΣΑΣ ΑΠΟΨΕΙΣ .ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΗΝ ΠΛΗΡΗ ΔΙΑΣΤΡΕΒΛΩΣΗ ΕΝΟΣ ΠΡΩΗΝ ΚΑΛΟΓΕΡΟΥ
ΚΑΙ ΦΙΛΕ ΨΗΛΕ ΑΠΟ ΟΤΙ ΒΛΕΠΩ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕΡΙΚΟΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΙΣΟΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ (ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΑΝΗΚΟΥΜΕ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ)
ΣΟΥ ΠΑΡΕΘΕΣΑ ΤΟ ΑΡΘΡΟ ΤΟΥ ΣΥΝΤΑΓΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΑΣ ΟΤΙ ΠΑΝΤΟΥ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΑΥΤΑ .ΔΗΛ ΤΟ ΣΥΝΤΑΓΜΑ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΚΑΤΑΡΓΕΙΤΑΙ ΕΚ ΤΩΝ ΣΥΝΘΗΚΩΝ
ΕΞΗΓΗΣΕ ΜΟΥ¨¨
ΟΜΩΣ ΤΟ ΠΡΩΤΑΡΧΙΚΟ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑ ΤΩΝ ΧΡΙΣΤΙΑΝΩΝ ΣΤΗΝ ΠΡΟΒΟΛΗ ΤΗΣ ΤΑΙΝΙΑΣ ΤΟΥ ΚΩΔΙΚΟΣ ΝΤΑ ΒΙΝΤΣΙ ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΤΟ ΣΥΝΤΑΓΜΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΙ ΤΗΝ ΕΠΙΚΡΑΤΟΥΣΑ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΠΡΟΣΒΛΗΤΙΚΕΣ ΕΠΙΘΕΣΕΙΣ, ΚΑΤΑΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣΗ ΤΟΥ ΙΗΣΟΥ ,ΚΤΛ
ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΜΕ ΔΗΛ ΚΑΤΑ ΤΟ ΔΟΚΟΥΝ ΣΥΝΤΑΓΜΑ ,ΝΟΜΟΥΣ ,ΔΙΑΤΑΞΕΙΣ ΚΤΛ
ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΚΗ ΙΣΟΝΟΜΙΑ ΚΑΙ ΙΣΟΠΟΛΙΤΕΙΑ
ΟΤΑΝ ΓΚΡΕΜΙΖΕΤΕ ΤΟΥΣ ΑΡΧΑΙΟΥΣ ΝΑΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΕΚΚΛΗΣΙΕΣ ΤΟ ΚΑΝΕΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΕΞΑΓΝΙΣΕΤΕ(ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΙΔΗΣ) ΟΤΑΝ ΟΙ ΤΟΥΡΚΟΙ ΚΑΝΟΥΝ ΤΖΑΜΙΑ ΤΙΣ ΕΚΚΛΗΣΙΕΣ ΔΙΑΜΑΡΤΗΡΟΣΑΣΤΕ.
ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΓΙΑ ΤΑ ΘΡΗΣΚΕΥΤΙΚΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ ΤΗΣ ΤΟΥΡΚΙΑΣ ,ΓΙΑ ΤΗΝ ΘΕΟΛΟΓΙΚΗ ΣΧΟΛΗ ΤΗΣ ΧΑΛΚΗΣ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΕΔΩ ΔΕΝ ΔΙΝΟΥΜΕ ΑΔΕΙΑ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝΟΙΓΜΑ ΕΝΟΣ ΜΟΥΣΟΥΛΜΑΝΙΚΟΥ ΤΖΑΜΙΟΥ
ΚΑΤΗΓΟΡΕΙΤΕ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΓΙΑ ΕΙΔΩΛΟΛΑΤΡΕΣ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΕΧΕΤΕ ΚΑΤΙ ΧΙΛΙΑΔΕΣ< ΘΑΥΜΑΤΟΥΡΓΕΣ> ΕΙΚΟΝΕΣ.
ΑΣ ΜΗΝ ΜΙΛΗΣΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΡΕΛΗ ΚΟΝΟΜΑ ΜΕ ΤΟ ΑΙΣΧΟΣ ΤΩΝ ΠΕΡΙΦΕΡΟΜΕΝΩΝ ΠΤΩΜΑΤΩΝ ΣΕ ΒΑΡΟΣ ΔΗΣΙΔΑΙΜΟΝΩΝ ΦΟΥΚΑΡΑΔΩΝ ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΠΧ ΟΤΙ ΤΟ ΠΤΩΜΑ ΤΟΥ ΒΗΣΣΑΡΙΩΝΟΣ ΘΑ ΤΟΥΣ ΓΙΑΤΡΕΨΕΙ ΤΑ ΨΥΧΙΚΑ ΚΑΙ ΣΩΜΑΤΙΚΑ ΤΟΥΣ ΤΡΑΥΜΑΤΑ
ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΜΕΡΙΚΑ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ
ΣΥΜΦΩΝΕΙΣ ΜΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ?
ΔΕ ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΤΟ ΜΕΠΤΟΝ?
ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΟΧΙ ΠΑΛΙ ΣΕΝΤΟΝΙ ΤΟΥ (ΑΠΟΛΟΓΗΤΗ)
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
nik67
Μέλος 2ης Βαθμίδας


214 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2006, 16:51:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nik67  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
KAI ΦΙΛΕ CROWL26 ΕΙΠΕΣ

Οπώς διαπίστωσες φίλε μου nik67 Ιστορία γνωρίζουμε αλλά το θέμα είναι από ποιά πλευρά επιλέγουμε να την δούμε.Έσυ πάντως έχεις κάνει την επιλόγή σου και αυτό είναι πολύ εμφανές.-
ΕΑΝ ΟΙ ΙΣΤΟΡΙΚΕΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΣΟΥ ΠΕΡΙΟΡΙΖΟΝΤΑΙ ΣΤΑ ΣΕΝΤΟΝΙΑ ΤΟΥ ΑΠΟΛΟΓΗΤΗ ΤΟΤΕ ΦΙΛΕ
ΠΑΡΤΟ ΑΛΛΙΩΣ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΒΡΕΙΣ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

WWalker
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1819 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2006, 17:07:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους WWalker  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Απάντηση με Παραπομπή (Quote) ΡΕ ΠΑΛΛΗΚΑΡΙΑ ΚΑΤΑΡΧΑΣ ΛΥΠΑΜΑΙ ΚΑΙ ΘΛΙΒΟΜΑΙ ΒΑΘΥΤΑΤΑ ΠΟΥ Η ΙΣΤΟΡΙΚΗ ΣΑΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΠΕΡΙΟΡΙΖΕΤΑΙ ΣΤΙΣ ΚΑΤΕΜΕ ΠΑΠΑΡΙΕΣ ΤΟΥ ΑΠΟΛΟΓΗΤΗ..

Αυτός ο απολογητής καρδιές έχει κάψει φαίνεται.

Πάντως δίκιο έχεις: όχι μόνο τζαμί έπρεπε να τους χτίσουμε, μιναρέδες στην Ακρόπολη έπρεπε να φτιάξουμε κι αυτοί ας κατάσχουν την περιουσία του Πατριαρχείου κάθε τρεις και λίγο.
Χώρια που στο δικαστήριο για την κατάσχεση/δήμευση καλούνε κάποιον "Khristos" (ο τόνος στο "ό"), ο οποίος ποτέ δεν παρουσιάζεται για να διεκδικήσει την περιουσία του.

----------------------
There are 10 types of people, those who know binary and those who don't.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nik67
Μέλος 2ης Βαθμίδας


214 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2006, 17:53:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nik67  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Α ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΠΟΥ ΛΕΣ ΟΤΙ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ
Ας έλθουμε τώρα στο κατά Κοραή Ευαγγέλιο. Την Ελληνική Νομαρχία. (1806). Εδώ τα πράγματα χρειάζονται γερά νεύρα για να μη σπάσετε την οθόνη του υπολογιστή σας. Πρέπει όμως να γνωρίζουμε από πρώτο χέρι τα όσα βορβορώδη γράφθηκαν εναντίον του Οικουμενικού Πατριαρχείου και της Εκκλησίας γενικότερα. Αυτά όλα μας ερμηνεύουν την σημερινή μας κακοδαιμονία. Ξεκινάμε λοιπόν και ο Θεός βοηθός :
ΑΥΤΑ ΤΑ ΣΧΟΛΕΙΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΤΗΝ ΣΕΛ
http://www.megarevma.net/Epilogos_Vosporou.htm
ΟΠΟΥ ΚΑΠΟΙΟΙ ΕΝ ΧΡΙΣΤΟ ΑΔΕΡΦΟΙ ΣΟΥ ΤΑ ΧΩΝΟΥΝ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΣΤΟΝ ΚΟΡΑΗ
ΤΕΛΙΚΑ ΤΙ ΗΤΑΝ ΠΛΑΝΗΜΕΝΟΣ-ΚΑΛΟΣ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΣ-ΚΑΤΑΡΑΜΕΝΟΣ ΔΙΑΦΩΤΙΣΤΗΣ ΜΑΣΟΝΟΣ
ΕΧΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟ ΔΙΚΑΙΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΟΤΙ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΗΝ ΒΛΕΠΕΙΣ ΑΠΟ ΟΠΟΙΑ ΜΕΡΙΑ ΘΕΣ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
nik67
Μέλος 2ης Βαθμίδας


214 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2006, 17:58:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nik67  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ WWalker ΑΠΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΜΟΥΣΟΥΛΜΑΝΟΙ ΤΟΥΡΚΟΙ KAI OI TOYRKOI ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΥΠΑΡΚΤΟΙ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΙΣ ΑΛΛΕΣ ΜΟΥΣΟΥΛΜΑΝΙΚΕΣ ΜΟΙΟΝΟΤΗΤΕΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
WWalker
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1819 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2006, 17:59:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους WWalker  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?whichpage=4&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=8534

Βρε αδερφέ, τόσο πολύ αγχώνεσαι να καταφέρεις να ξεγελάσεις και τους άλλους ότι έχεις δίκιο που τα γράφεις σε δυο μεριές;

Λίγο πιο ήρεμα ρε παιδί και όλα θα γίνουν.

----------------------
There are 10 types of people, those who know binary and those who don't.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CROWL26
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
511 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2006, 18:02:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CROWL26  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε μου nik67 μην ανησυχείς για εμένα δεν βρίσκω πουθενά.Πάντως γι'αυτό που λές περί καταστροφής αρχαίων ναών και δημιουργίας πάνω σ'αυτών Εκκλησιών θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου ότι ήταν απαράδεκτο την εποχή που γινόταν.Είμαι εντελώς αντίθετος σε αυτό και το καταδικάζω απερίφραστα.Την Ιστορία ενός Έθνους και ιδιαίτερα του Ελληνικού δεν πρέπει ποτέ να την μηδενίζεις ιδιαίτερα με αυτόν τον τρόπο(καταστρέφοντας και ισοπεδώνοντας δημιουργήματα του πολιτισμού του).
Πλην όμως θέλω να σου υπενθυμίσω ότι όπως έχει πει και ο Ψηλός, ότι έχουν γινεί πολλά λάθη από ανθρώπους-Χριστιανούς.Μέσα σε αυτά είναι και το προαναφερθέν.Μην ξεχνάς όμως ότι πάμε να κρίνουμε εκείνη την εποχή με τα σημερινά δεδομένα και αντιλήψεις.Δεν ζήσαμε ποτέ σε εκείνη την εποχή.
Δεν νομίζω η σημερινή Εκκλησία να εχεί πει ποτέ να καταστραφούν τα Αρχαία Ελληνική Μνημεία αλλά τουναντίον υποστηρίζει σφόδρα την σπουδαιότητα του Αρχαίου Ελληνικού Πολιτισμού.Καταδικάζει απλά μεμονομένα περιστατικά ειδωλολατρίας της εποχής εκείνης.
Όσον αφορά για τις "θαυματουργικές" εικόνες ουδέποτε η Εκκλησία τις βλέπει ως είδωλα ούτε τις λατρεύει ως τέτοιες αλλά προσεύχεται στο όνομα του Αγίου που απεικονίζουν.Αντίθετα οι ειδωλολάτρες απόδιδουν λατρευτικές τιμές στο είδωλο καθ'αυτό, ήτοι το υλικό από το οποίο είναι φτιαγμένο το είδωλο.
Φιλικά.-

E.X.OΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

WWalker
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1819 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2006, 18:03:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους WWalker  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΦΙΛΕ WWalker ΑΠΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΜΟΥΣΟΥΛΜΑΝΟΙ ΤΟΥΡΚΟΙ KAI OI TOYRKOI ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΥΠΑΡΚΤΟΙ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΙΣ ΑΛΛΕΣ ΜΟΥΣΟΥΛΜΑΝΙΚΕΣ ΜΟΙΟΝΟΤΗΤΕΣ

Συμφωνώ βρε αδελφέ, να τους φτιάξουμε και ένα και δυο τζαμιά και όσα χρειαστούνε οι άνθρωποι.
Να μην νομίζουν όμως οι τουρκαλάδες ότι τους κάνουμε υποχώρηση που φτιάχνουμε τζαμί: ούτως ή άλλως για τους έλληνες μουσουλμάνους (που είναι πολύ λίγοι) και για τους πρόσφυγες από τις άλλες αραβικές χώρες το κάνουμε.

Τώρα, πέρα από αυτό. Το Πατριαρχείο δεν είναι μόνο θέμα Ελλάδας για να το αντιμετωπίζουμε μόνο ως τέτοιο. Στο ίδιο Πατριαρχείο υπάγονται ένα κάρο αρχιεπισκοπές και μητροπόλεις σε παγκόσμιο επίπεδο οι οποίες προφανώς έχουν πρόβλημα λειτουργίας με τόσο αποδυναμωμένη κεντρική διακυβέρνηση. Καλό θα ήταν να το αφήσουν να λειτουργήσει φυσιολογικά όπως κάθε θρησκευτικός θεσμός (γενικότερα όλοι οι θρησκευτικοί θεσμοί στην Τουρκία θα πρέπει να αφεθούν να λειτουργήσουν).

----------------------
There are 10 types of people, those who know binary and those who don't.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nik67
Μέλος 2ης Βαθμίδας


214 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2006, 18:15:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nik67  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ WWalker ΕΝΑ ΛΑΘΑΚΙ ΕΚ ΠΑΡΑΔΡΟΜΗΣ
ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟΝ ΑΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΣΕΙ ΠΡΩΤΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΚΑΘΕ ΘΡΗΣΚΕΥΤΙΚΟΣ ΘΕΣΜΟΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΖΗΤΑΜΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΟΥΡΚΙΑ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
CROWL26
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
511 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2006, 18:20:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CROWL26  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αλήθεια ο ΜΑΚΕΔΩΝΑΣ αφυπνίστηκε?(Καληνύχτα σας)

E.X.OΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nik67
Μέλος 2ης Βαθμίδας


214 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2006, 18:43:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nik67  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ CROWL
ΛΕΣ
Όσον αφορά για τις "θαυματουργικές" εικόνες ουδέποτε η Εκκλησία τις βλέπει ως είδωλα ούτε τις λατρεύει ως τέτοιες αλλά προσεύχεται στο όνομα του Αγίου που απεικονίζουν. καθ'αυτό, ήτοι το υλικό από το οποίο είναι φτιαγμένο το είδωλο.
ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΦΙΛΕ ΟΤΙ ΣΤΙΣ ΜΟΝΟΘΕΙΣΤΙΚΕΣ ΘΡΗΣΚΕΙΕΣ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ Η ΑΠΕΙΚΟΝΙΣΗ ΤΟΥ ΘΕΙΟΥ ΜΕ ΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΜΟΡΦΗ?
ΓΙΑΥΤΟ ΕΓΙΝΑΝ ΠΕΡΣΙ ΤΑ ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΜΟΥΣΟΥΛΜΑΝΟΥΣ
ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ Η ΑΠΕΙΚΟΝΙΣΗ ΔΙΟΤΙ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΟΤΙ ΟΔΗΓΕΙ ΣΕ ΕΙΔΩΛΟΛΑΤΡΙΑ
ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΧΟΥΝ ΥΙΟΘΕΤΗΣΕΙ ΚΑΙ ΟΙ ΠΡΟΤΕΣΤΑΝΤΕΣ
ΤΩΡΑ ΕΑΝ ΔΕΝ ΘΕΩΡΕΙΣ ΕΙΔΩΛΟΛΑΤΡΕΣ ΤΟΥΣ ΑΠΕΛΠΙΣΜΕΝΟΥΣ Η ΦΑΝΑΤΙΚΟΥΣ ΠΟΥ ΠΗΓΑΙΝΟΥΝ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΣΤΗΝ ΤΗΝΟ ,ΜΕ ΤΑ ΓΟΝΑΤΑ ΜΕ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΚΟΛΟΤΟΥΜΠΕΣ ΝΑ ΠΡΟΣΚΥΝΗΣΟΥΝ ΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ ΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΑΣ,ΕΓΩ ΤΟΥΣ ΘΕΩΡΩ .
ΕΑΝ ΗΘΕΛΑΝ ΤΗΝ «ΧΑΡΗ» ΤΗΣ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΝ ΝΑΤΗΝ ΒΡΟΥΝ ΠΑΝΤΟΥ ΓΙΑΤΙ Ο ΘΕΟΣ Η ΟΙ ΘΕΟΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΟΥ ΚΑΙ ΠΡΟΠΑΝΤΟΣ ΜΕΣΑ ΜΑΣ
ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΠΑΝΕ ΕΚΕΙ ΠΑΝΕ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ
ΑΛΛΙΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΑΝ
ΚΑΙ ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ ΤΗΝ ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΚΗ ΠΡΟΠΑΓΑΝΔΑ
ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΟΥΔΕΠΟΤΕ ΔΕΝ ΥΠΗΡΞΑΝ ΕΙΔΩΛΟΛΑΤΡΕΣ ΠΟΛΥΘΕΪΣΤΕΣ ΝΑΙ ΕΙΔΩΛΟΛΑΤΡΕΣ ΠΟΤΕ
ΕΑΝ Η ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΨΥΧΗ ΕΨΑΧΝΕ ΤΡΟΠΟΥΣ ΝΑ ΕΚΦΡΑΣΤΕΙ ΚΑΛΗΤΕΧΝΙΚΩΣ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΑΓΑΛΜΑΤΩΝ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΜΕ ΤΗΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΕΙΚΟΝΩΝ
ΑΠΛΑ ΤΟΤΕ ΗΤΑ ΤΡΙΣΔΙΑΣΤΑΤΑ ΕΝΩ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ 2 ΔΙΑΣΤΑΣΕΩΝ
ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΟΤΙ Ο ΣΩΚΡΑΤΗΣ Η Ο ΠΛΑΤΩΝ Η Ο ΗΡΑΚΛΕΙΤΟΣ ΠΙΣΤΕΥΑΝ ΟΤΙ ΤΟ ΘΑΥΜΑ ΠΟΥ ΕΨΑΧΝΑΝ ΘΑ ΤΟ ΕΒΡΙΣΚΑΝ ΜΕΣΑ ΣΕ ΜΙΑ ΜΑΡΜΑΡΙΝΗ ΑΠΕΙΚΟΝΙΣΗ ?
ΛΕΣ
Αντίθετα οι ειδωλολάτρες απόδιδουν λατρευτικές τιμές στο είδωλο
ΕΧΕΙΣ ΔΕΙ ΠΟΤΕ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΠΕΡΙΦΟΡΕΣ ΤΩΝ ΕΙΚΟΝΩΝ ΑΝΑ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ
ΕΧΕΙΣ ΔΕΙ ΤΗΝ ΥΣΤΕΡΙΑ, ΤΙΣ ΤΙΜΕΣ ,ΚΑΙ ΤΑ ΤΑΜΑΤΑ ΤΩΝ ΠΙΣΤΩΝ ΣΤΑ ΣΥΓΧΡΟΝΑ ΕΙΔΩΛΑ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
CROWL26
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
511 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2006, 19:02:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CROWL26  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΦΙΛΕ ΟΤΙ ΣΤΙΣ ΜΟΝΟΘΕΙΣΤΙΚΕΣ ΘΡΗΣΚΕΙΕΣ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ Η ΑΠΕΙΚΟΝΙΣΗ ΤΟΥ ΘΕΙΟΥ ΜΕ ΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΜΟΡΦΗ?
ΓΙΑΥΤΟ ΕΓΙΝΑΝ ΠΕΡΣΙ ΤΑ ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΜΟΥΣΟΥΛΜΑΝΟΥΣ
ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ Η ΑΠΕΙΚΟΝΙΣΗ ΔΙΟΤΙ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΟΤΙ ΟΔΗΓΕΙ ΣΕ ΕΙΔΩΛΟΛΑΤΡΙΑ
ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΧΟΥΝ ΥΙΟΘΕΤΗΣΕΙ ΚΑΙ ΟΙ ΠΡΟΤΕΣΤΑΝΤΕΣ

Σε ευχαριστώ για την πληροφορία φίλε μου αλλά θα πρέπει να σε πληροφορήσω ότι δεν προσέχεις αυτά που γράφω!Λόγω αγνοίας περί της Ορθοδόξου Χριστιανικής πίστεως θέλω να σε διορθώσω!ΠΟΙΟΣ ΜΙΛΗΣΕ ΓΙΑ ΑΠΕΙΚΟΝΙΣΗ ΘΕΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Για απεικόνιση Αγίων μίλησα.Αν βρείς κάποια εικόνα του Θεού φέρτην μου και σε εμένα γιατί θα βγάλουμε πολλά χρήματα.ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΟΥΘΕΝΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΑΠΕΙΚΟΝΙΣΕΙΣ ΤΟΝ ΘΕΟ!
Τα τάματα είναι μια έκφραση ανθρωπίνου πόνου και εσωτερικής ανάγκης εκάστου πιστού που ζητά από τον απεικονιζόμενο Άγιο ή την Παναγία μία βοήθεια και δεν προσφέρονται για την εικόνα καθ'ευαυτή.
Η αθρόα συρροή ανθρώπων στην Τήνο και σε άλλα μέρη απλά καταδεικνύει το μέγεθος του ανθρωπίνου πόνου και την ανάγκη του κόσμου για βοήθεια στα καθημερινά του προβλήματα.
Δεν κατηγόρησα τους Αρχαίους Έλληνες συλλήβδην για ειδωλολάτρες σε καμμία περίπτωση.Μίλησα για μεμονομένα περιστατικά ειδωλολατρίας της εποχής εκείνης που σίγουρα υπήρχαν.Οι Αρχαίοι Έλληνες δεν πίστευαν ούτε στο Δωδεκάθεο(απλές απεικονίσεις φυσικών φαινομένων)!Είχαν άγαλμα και προς τιμήν του Αγνώστου Θεού(βλέπεις "κράταγαν και πισινή" κατά την καθομιλουμένην).-

E.X.OΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nik67
Μέλος 2ης Βαθμίδας


214 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2006, 19:11:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nik67  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΕ ΜΠΕΡΔΕΨΕΣ ΡΕ ΦΙΛΕ
ΔΗΛ Ο ΧΡΙΣΤΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΘΕΟΣ
ΑΦΟΥ ΑΠΟΓΟΡΕΥΤΕ Η ΑΠΕΙΚΟΝΗΣΗ ΤΟΥ ΘΕΟΥ ΤΟΤΕ Ο ΧΡΙΣΤΟΣ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΣΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΘΕΟΣ ΑΦΟΥ ΑΠΕΙΚΟΝΙΖΕΤΑΙ
ΠΡΟΣΕΧΕ ΜΕΓΑΛΕ ΜΗ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΕΙ Ο ΨΗΛΟΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟΝ ΓΛΥΤΩΝΕΙΣ ΤΟΝ ΑΦΟΡΙΣΜΟΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2006, 19:13:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Σε ευχαριστώ για την πληροφορία φίλε μου αλλά θα πρέπει να σε πληροφορήσω ότι δεν προσέχεις αυτά που γράφω!Λόγω αγνοίας περί της Ορθοδόξου Χριστιανικής πίστεως θέλω να σε διορθώσω!ΠΟΙΟΣ ΜΙΛΗΣΕ ΓΙΑ ΑΠΕΙΚΟΝΙΣΗ ΘΕΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Για απεικόνιση Αγίων μίλησα.Αν βρείς κάποια εικόνα του Θεού φέρτην μου και σε εμένα γιατί θα βγάλουμε πολλά χρήματα.ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΟΥΘΕΝΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΑΠΕΙΚΟΝΙΣΕΙΣ ΤΟΝ ΘΕΟ!

ειπαρχει εικονα που εχει την αγια τριαδα(γιαχβε χριστος και αγιο πνευμα)στον παραδεισο γυρο γυρο αγγελακια
και απο κατω τους ειναι η κολαση

την εχω δει εδω και τουλαχιστον 20 χρονια στην αγια βαρβαρα στην μεταμορφωση

quote:
Τα τάματα είναι μια έκφραση ανθρωπίνου πόνου και εσωτερικής ανάγκης εκάστου πιστού που ζητά από τον απεικονιζόμενο Άγιο ή την Παναγία μία βοήθεια και δεν προσφέρονται για την εικόνα καθ'ευαυτή.
Η αθρόα συρροή ανθρώπων στην Τήνο και σε άλλα μέρη απλά καταδεικνύει το μέγεθος του ανθρωπίνου πόνου και την ανάγκη του κόσμου για βοήθεια στα καθημερινά του προβλήματα.

μπλαμπλαμπλαμπλα

αν ηθελε ο καθε ονειροπαρμενος να βρει βοηθεια για την υγεια του στον καθε αγιο δε νθα ετρεχε ακει που ειναι οι<<θαυματουργες>>εικονες αλλα θα πηγενε στην εκλησσια της ενοριας του


quote:
Είχαν άγαλμα και προς τιμήν του Αγνώστου Θεού(βλέπεις "κράταγαν και πισινή" κατά την καθομιλουμένην).-

ειχαν βωμο που ηταν για το αγνωστο θεο
και εκει πηγεναν και θυσιαζαν οσοι επισκεπτονταν την αθηνα και δεν υπηρχε ναος του θεου που λατρευαν

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nik67
Μέλος 2ης Βαθμίδας


214 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2006, 19:21:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nik67  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Α ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ
ΣΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΤΗΣ ΕΝΟΡΙΑΣ ΜΟΥ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΕΩΣ ΣΩΤΗΡΟΣ ΒΥΡΩΝΟΣ ΣΤΟΝ ΤΡΟΥΛΟ ΥΗΣ ΕΚΚΛΗΣΙΑΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΓΙΟΓΡΑΦΙΑ ΤΕΡΑΣΤΙΑ "ΘΕΟΣ ΠΑΝΤΟΚΡΑΤΟΡ"
ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ (ΟΛΟΣ Ο ΤΡΟΥΛΟΣ)ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΠΟΥΛΗΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΟΙΚΟΝΟΜΗΣΟΥΜΕΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
nik67
Μέλος 2ης Βαθμίδας


214 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2006, 19:24:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nik67  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
CROWL
ΠΑΡΤΟ ΑΛΛΙΩΣ ΑΓΟΡΙ ΜΟΥ ΔΕΝ ΜΕ ΑΚΟΥΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
CROWL26
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
511 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2006, 19:25:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CROWL26  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τον Κύρίο Ιησού Χριστό τολμάμε να τον απεικονίσουμε σε εικόνες γιατί είχε δύο φύσεις Ανθρώπινη και Θεϊκή.Απεικονίζουμε την Ανθρώπινη φύση Του. Τον ΘΕΟ δεν Τον απεικονίζουμε με ανθρώπινη μορφή διότι δεν μπορούμε λόγω αμαρτωλότητας όύτε καν να Τον δούμε-ούτε έχουμε δει.
Η εικόνα αυτή που ξέρεις απεικονίζει τον ΘΕΟ με ανθρώπινο πρόσωπο???Αν ναι-τι να πω?

E.X.OΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CROWL26
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
511 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2006, 19:31:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CROWL26  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο Χριστός είναι ΘΕΑΝΘΡΩΠΟΣ γι'αυτό απεικονίζουμε την Ανθρώπινη Του μορφή.-

E.X.OΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2006, 19:34:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Η εικόνα αυτή που ξέρεις απεικονίζει τον ΘΕΟ με ανθρώπινο πρόσωπο???

ναι

quote:
Αν ναι-τι να πω?

αστο μην πεις τιποτα

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nik67
Μέλος 2ης Βαθμίδας


214 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2006, 19:43:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nik67  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΟ ΘΕΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΦΙΛΕ ΤΙ ΞΕΡΩ ΕΓΩ ΑΛΛΑ ΤΙ ΞΕΡΕΙΣ ΕΣΥ Η ΜΑΛΛΟΝ ΤΙ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΞΕΡΕΙΣ
ΕΑΝ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΑΝΟΙΞΟΥΜΕ ΕΝΑ TOPIC ΜΕΘΕΜΑ ΕΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΠΕΙΚΟΝΗΣΗ ΤΟΥ ΓΙΑΧΒΕ ΣΤΙΣ ΕΚΛΗΣΙΕΣ ΘΑ ΕΚΠΛΑΓΕΙΣ ΜΕ ΤΗΝ ΑΓΝΟΙΑ ΣΟΥ
(ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΛΕΩ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΠΡΟΣΒΑΛΩ)
http://img465.imageshack.us/my.php?imageimage16rr4.jpgIMGhttp://img465.imageshack.us/img465/5306/image16rr4.th.jpg/IMG/URL" border=0>Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
nik67
Μέλος 2ης Βαθμίδας


214 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2006, 19:50:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nik67  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΟ ΘΕΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΦΙΛΕ ΤΙ ΞΕΡΩ ΕΓΩ ΑΛΛΑ ΤΙ ΞΕΡΕΙΣ ΕΣΥ Η ΜΑΛΛΟΝ ΤΙ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΞΕΡΕΙΣ
ΕΑΝ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΑΝΟΙΞΟΥΜΕ ΕΝΑ TOPIC ΜΕΘΕΜΑ ΕΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΠΕΙΚΟΝΗΣΗ ΤΟΥ ΓΙΑΧΒΕ ΣΤΙΣ ΕΚΛΗΣΙΕΣ ΘΑ ΕΚΠΛΑΓΕΙΣ ΜΕ ΤΗΝ ΑΓΝΟΙΑ ΣΟΥ
(ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΛΕΩ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΠΡΟΣΒΑΛΩ)
http://img465.imageshack.us/my.php?imageimage16rr4.jpgIMGhttp://img465.imageshack.us/img465/5306/image16rr4.th.jpg/IMG/URL" border=0>Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
nik67
Μέλος 2ης Βαθμίδας


214 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2006, 19:57:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nik67  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΟ ΘΕΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΦΙΛΕ ΤΙ ΞΕΡΩ ΕΓΩ ΑΛΛΑ ΤΙ ΞΕΡΕΙΣ ΕΣΥ Η ΜΑΛΛΟΝ ΤΙ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΞΕΡΕΙΣ
ΕΑΝ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΑΝΟΙΞΟΥΜΕ ΕΝΑ TOPIC ΜΕΘΕΜΑ ΕΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΠΕΙΚΟΝΗΣΗ ΤΟΥ ΓΙΑΧΒΕ ΣΤΙΣ ΕΚΛΗΣΙΕΣ ΘΑ ΕΚΠΛΑΓΕΙΣ ΜΕ ΤΗΝ ΑΓΝΟΙΑ ΣΟΥ
(ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΛΕΩ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΠΡΟΣΒΑΛΩ)
http://img465.imageshack.us/my.php?imageimage16rr4.jpgIMGhttp://img465.imageshack.us/img465/5306/image16rr4.th.jpg/IMG/URL" border=0>Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
nik67
Μέλος 2ης Βαθμίδας


214 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2006, 20:15:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nik67  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΟ ΘΕΜΑ ΦΙΛΕ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙ ΞΕΡΩ ΕΓΩ ΑΛΛΑ ΕΣΥ
ΟΣΟ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΨΑΧΝΕΙΣ ΤΟΣΟ ΑΝΑΚΑΛΥΠΤΕΙΣ ΤΗΝ ΑΓΝΟΙΑ ΣΟΥ
[URL=http://img465.imageshack.us/my.php?image=image16rr4.jpg][/URL]
ΔΕΣ ΕΔΩ ΚΑΙ ΘΑ ΔΕΙΣ ΤΗΝ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ _ΟΧΙ ΔΙΚΗ ΜΟΥ _ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΟΡΘΟΔΟΞΗ ΠΙΣΤΗ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
nik67
Μέλος 2ης Βαθμίδας


214 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2006, 20:17:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nik67  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΑΙΔΙΑ ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΡΙΠΛΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΑΛΛ ΜΟΥ ΦΕΝΕΤΕ ΟΤΙ Ο ΔΑΙΜΩΝ ΤΩΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΩΝ ΧΤΥΠΗΣΕ ΠΑΛΙΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
WWalker
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1819 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2006, 21:20:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους WWalker  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Νικ, μάλλον πενταπλή είναι η απάντηση.

Μην αγχώνεσαι τόσο πολύ βρε παιδί. Στο κάτω κάτω αν θες να προσθέσεις κάτι ή να αλλάξεις στην απάντησή σου υπάρχει και το edit.

----------------------
There are 10 types of people, those who know binary and those who don't.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2006, 21:34:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
CROWL26
Αλήθεια ο ΜΑΚΕΔΩΝΑΣ αφυπνίστηκε?(Καληνύχτα σας)

Την άποψή μου την είπα. Τώρα το να κάθομαι να συζητάω με τον κάθε φανατικό για θέματα που νομίζει ότι κατέχει επειδή τα διάβασε σε κάποια ιστοσελίδα, νομίζω ότι δεν με τιμάει.

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ψηλός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5138 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2006, 21:38:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΤΟ ΘΕΜΑ ΦΙΛΕ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙ ΞΕΡΩ ΕΓΩ ΑΛΛΑ ΕΣΥ
ΟΣΟ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΨΑΧΝΕΙΣ ΤΟΣΟ ΑΝΑΚΑΛΥΠΤΕΙΣ ΤΗΝ ΑΓΝΟΙΑ ΣΟΥ
[URL=http://img465.imageshack.us/my.php?image=image16rr4.jpg][/URL]
ΔΕΣ ΕΔΩ ΚΑΙ ΘΑ ΔΕΙΣ ΤΗΝ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ _ΟΧΙ ΔΙΚΗ ΜΟΥ _ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΟΡΘΟΔΟΞΗ ΠΙΣΤΗ


Τι λέτε ωρέ λεβέντες;;
Εσείς ψαρ'εψατε λαυράκι!!!

****Δεν μου λέτε όμως, το πουλάκι που φαίνεται αμυδρά εκεί πάνω στη μέση τι είναι;;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gentleman
Μέλος 3ης Βαθμίδας


757 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2006, 21:49:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gentleman  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
> Τώρα το να κάθομαι να συζητάω με τον κάθε φανατικό για θέματα που νομίζει ότι κατέχει επειδή τα διάβασε σε κάποια ιστοσελίδα, νομίζω ότι δεν με τιμάει.

Αν έχεις την καλοσύνη, ξεκαθάρισε λίγο τι πιστεύεις για αυτόν τον απολογητή. Ερώτημα κλειδί:

Λέει εσκεμμένα ψέματα, ή πιστεύει ΟΛΑ τα στοιχεία που δίνει;
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2006, 21:53:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αν έχεις την καλοσύνη, ξεκαθάρισε λίγο τι πιστεύεις για αυτόν τον απολογητή. Ερώτημα κλειδί:

Λέει εσκεμμένα ψέματα, ή πιστεύει ΟΛΑ τα στοιχεία που δίνει;


να πω να πω;;

εχει μπερδεψει την γραβατα με το σοβρακο

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 31 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy