ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 "Χημικές ουρές" - Kάποιοι ανέλαβαν να ψεκάσουν τον πλανήτη? Νο2
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 16
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
pRiMiTiVOsSs
Νέο Μέλος


41 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/04/2009, 01:27:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pRiMiTiVOsSs  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΟΙ ΚΥΒΕΡΝΗΣΕΙΣ ΠΑΓΚΟΣΜΙΩΣ(ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΟΙ ΕΚΚΛΗΣΙΕΣ!) ΠΑΝΤΟΤΕ ΚΡΥΒΑΝ, ΚΡΥΒΟΥΝ ΚΑΙ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΝ ΝΑ ΚΡΥΒΟΥΝ ΠΡΑΓΜΑΤΑ...
ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΛΟΙΠΟΝ ΠΟΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΤΑ "ΠΑΡΕΞΗΗΓΟΥΜΕ" Η ΑΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΕΣ ΟΙ ΣΚΕΨΕΙΣ ΜΑΣ ΑΠΛΩΣ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΔΕΙΞΟΥΜΕ!

ΑΠΛΩΣ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΨΕΚΑΣΜΑΤΟΣ... ΔΛΔ ΡΕ ΣΕΙΣ ΜΑΣ ΡΙΧΝΟΥΝ ΧΗΜΙΚΑ ΣΤΟΝ ΑΕΡΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΝΤΕ ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΛΟΓΟ? ΝΑ ΜΑΣ ΧΕΙΡΑΓΩΓΗΣΟΥΝ? ΣΕ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΧΗΜΙΚΑ... 1 ΩΡΑ ΝΑ ΔΕΙΣ 1 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ ΚΑΙ ΠΑΡΟΜΟΙΕΣ ΕΚΠΟΜΠΕΣ ΑΜΕΣΩΣ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΠΩΣ Η ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΚΡΙΣΗ ΘΑ ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΕΙ ΤΗ ΖΩΗ ΣΟΥ(ΖΗΤΩ Η ΚΡΙΣΗ 70% ΕΚΠΤΩΣΕΙΣ... ΤΡΕΛΟ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΜΑ ΤΩΝ ΜΜΕ!), Η ΜΠΑΝΙΕΡΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΚΡΕΒΒΑΤΙ ΣΟΥ ΕΙΝΙΑ ΠΙΟ ΒΡΩΜΙΚΑ ΑΠΟ 1 ΚΑΔΟ ΑΠΟΡΡΗΜΑΤΩΝ, Η ΣΚΟΝΗ ΠΟΥ ΜΑΖΕΥΗ Η ΟΘΟΝΗ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΒΛΑΒΕΡΗ ΑΠΟ ΤΣΙΜΠΗΜΑ ΜΑΥΡΟΥ ΣΚΟΡΠΙΟΥ! ΠΟΙΟΣ ΛΟΙΠΟΝ Ο ΛΟΓΟΣ ΨΕΚΑΣΜΟΥ ΜΑΣ ΜΕ ΧΗΜΙΚΑ?
ΙΣΩΣ ΤΟ ΟΤΙ ΑΚΟΜΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΤΟΥΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΝΤΙΛΗΦΘΕΙ ΟΛΩΝ ΑΥΤΩΝ ΤΩΝ ΕΙΔΩΝ ΑΠΑΤΕΣ..
ΑΛΛΑ ΕΑΝ ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΒΡΙΣΚΟΜΟΥΝ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΩΝ ΤΥΠΩΝ ΠΟΥ ΜΑΣ ΨΕΚΑΖΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΦΥΓΩ ΥΠΟΨΙΕΣ ΚΑΙ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙΣ ΑΠΛΩΣ ΘΑ ΨΕΚΑΖΑ ΜΙΑ Κ ΕΞΩ... ΤΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ... ΔΕΝ ΘΑ ΨΕΚΑΖΑ ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΟΥ ΑΛΛΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΔΥΝΑΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΩ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΟΥ ΘΕΛΩ...

ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΤΑΠΕΙΝΗ ΜΟΥ ΑΠΟΨΗ... ΤΟ ΨΕΚΑΣΜΑ ΓΙΑ ΧΕΙΡΑΓΩΓΗΣΗ ΔΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!(ΣΚΕΦΤΕΙΤΕ ΤΟ Κ ΑΛΛΙΩΣ... ΕΑΝ ΟΝΤΩΣ "ΕΠΑΙΖΕ" ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΠΩΣ ΘΑ ΥΠΗΡΧΑΜΕ ΑΚΟΜΑ ΕΜΕΙΣ ΠΟΥ ΚΑΘΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΣΥΖΗΤΑΜΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ?200 ΞΥΠΝΙΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ Κ ΟΛΟΙ???)
ΤΟ ΨΕΚΑΣΜΑ ΓΙΑ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ ΦΥΣΙΚΗΣ ΣΑΦΩΣ ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΕΙ!ΠΩΣ ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΕΙΧΑΜΕ ΠΡΟΧΩΡΙΣΕΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΣΤΟΥΣ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΟΥΣ ΤΟΜΕΙΣ? ΕΠΙΣΤΗΜΗ ΧΩΡΙΣ ΠΕΙΡΑΜΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΣΤΗΜΗ!!!

ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ? ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΜΕ ΚΑΚΕΣ ΕΠΙΠΤΩΣΕΙΣ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ, ΟΙ ΚΥΒΕΡΝΗΣΕΙΣ ΚΡΥΒΟΥΝ ΠΡΑΓΜΑΤΑ, Ο ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΔΕΝ ΜΙΛΑΝΕ!
ΑΜΑ ΕΧΟΥΝ ΑΝΑΓΚΗ ΝΑ ΜΑΣ ΕΛΕΝΞΟΥΝ 1 ΚΟΥΜΠΑΚΙ ΕΙΝΑΙ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

toxotis
Πλήρες Μέλος

Greece
1256 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/04/2009, 02:39:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toxotis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλέ μου ήλιε,
αλίμονο να πίστευα πως έχω τέτοιες δυνατότητες και μάλιστα σε... "ατομική συσκευασία" ήταν απλά μια παρατήρηση στο "πιο γρήγορη κι από τη μωβ αστραπή... της μιμόζας"

pRiMiTiVOsSs
καλως όρισες στη συζήτηση,

το γιατί... είναι μία μεγάλη ιστορία την οποία ακριβώς προσπαθούμε να πλησιάσουμε στη συζήτηση αυτή που μένει εδώ και χρόνια ανοιχτή...

Η χειραγώγηση είναι ένας από τους λόγους. Δεν θα την έβγαζα έτσι εύκολα έξω από τους λόγους, εξάλλου όλα γι' αυτό γίνονται... για χειραγώγηση.

Ο άλλος μεγάλος λόγος είναι η χρήση τους ως "σιωπηλό & αθόρυβο" τεκτονικό όπλο, το οποίο ακόμη και όταν χρησιμοποιείται ΔΕΝ μπορεί να αποδειχτεί ποιός "τράβηξε τη σκανδάλη"

Τώρα ο τρίτος λόγος, είναι ο "βιολογικός πόλεμος" μαζί με τον κλιματολογικό έλεγχο.

Τώρα το "σε ποιό ποσοστό" παίζει το κάθε ένα εξαρτάται από την χρήση και το κοκτέιλ. Πάντως καμία σχέση δεν έχει με την δήθεν "ασπιδα" για την προστασία από την υπερθέρμανση του πλανήτη.

Αυτά για αρχή...

Για τα υπόλοιπα μπορείς να δεις τόσο στο μπλογκ μου, όσο και στις πάνω από 60 σελίδες που γράφτηκαν μέχρι τώρα εδώ μέσα, ώστε να σχηματίσει μόνος σου μια άποψη...

Να' σαι καλά



http://vickytoxotis.blogspot.comΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mimosa
Μέλος 3ης Βαθμίδας


773 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/04/2009, 17:15:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mimosa  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν καταλαβαίνω, αν ήταν τεχτητός σεισμός, η ευθυγράμμιση των πλανητών που κολλάει;
Αν προκλήθηκε απο την ευθυγράμμιση τότε δεν έχουμε φυσικό φαινόμενο;

Εκτός κι άν οι "κακοί" περίμεναν να χτυπήσουν ταυτόχρονα με την ευθυγράμμιση των πλανητών για να έχουν άλλοθι!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

helios2012
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
664 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/04/2009, 18:50:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
mimoza λές πως δεν καταλαβαίνεις...
Εδώ θα σε μαλώσω.
Ξέρεις γλυκιά μου, κανείς δε μπορεί να σου μεταδώσει γνώσεις απευθείας στο κεφάλι σου...
Ίσως κανένα περιστέρι (θεία επιφοίτηση θαρρώ το λένε) αλλά αντί να περιμένεις το πουλί μπάς και σε κουτσουλήσει γιατί δεν κάνεις κάτι καλύτερο?
Να το μελετήσεις το πράγμα...
Σου δόθηκαν πολλά στοιχεία και κείμενα, για να τα μελετήσεις και να βγάλεις μόνη σου άκρη.
Γιατί τα περιμένεις όλα απ'τους άλλους έτοιμα στο πιάτο?
Χαζοί είναι όλοι αυτοί που ξεστραβώνονται, μελετώντας, παρατηρώντας και συνθέτωντας στοιχεία και διάσπαρτες γνώσεις?
Ας πάρουμε παράδειγμα τις χημικές ουρές!
Έχουν χυθεί τόνοι μελάνι, έχουν γίνει τόσες μελέτες και αναλύσεις επί του θέματος και εδώ και σε πιό εξειδικευμένα σαϊτ που έχουν δημιουργηθεί. Και παρόλα αυτά ακόμα πολλοί ρωτάνε, "υπάρχουν χημ. ουρές?". Ρε παιδιά, διαβάστε και λίγο, τί έχει ειπωθεί εδώ και πολύ καιρό, και μετά δεν θα χρειάζεται καν να ρωτήσετε.Θα ξέρετε αν υπάρχουν ή όχι.Αλλά μελετήστε πρώτα, όπως κάνουν όλοι όσοι λένε κάτι επί του θέματος.Δηλαδή τι νομίζεις, ότι ξύπνησε μια ωραία πρωϊα η Βίκυ και είπε "Α αυτά στον ουρανό είναι chemtrails"?
Ε όχι βέβαια!
Ε λοιπόν εσύ γιατί το κάνεις αυτό?
Συγκεκριμένα για το λίνκ που σου πρότεινα, αντιλαμβάνομαι πως δεν κατάλαβες τίποτα.
Γιατί?
Γιατί δεν το μελέτησες διεξοδικά...
Και τί περιμένεις τώρα, να κάτσω εγώ και να στο αναλύσω?
Δυστυχώς κάποια πράγματα χρειάζονται προσωπικό κόπο, σπατάλη χρόνου, πολύ ψάξιμο, προβληματισμό, υπομονή και επιμονή.
Δεν προσφέρονται στο πιάτο δυστυχώς...
Γι'αυτό και λέω "Καληνύχτα μας".

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
toxotis
Πλήρες Μέλος

Greece
1256 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/04/2009, 19:08:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toxotis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Mimoza, σε καμία περίπτωση δεν μπορούμε να ξέρουμε με σιγουριά εάν είναι τεχνητός ο σεισμός, είπαμε πως υπάρχουν κάποιες ενδείξεις. Εξάλλου οι τεχνητοί σεισμοί τι κάνουν? Διεγείρουν τα γεωμαγνητικά ρεύματα/κύματα στα όρια τεκτονικών πλακών. Η περιοχή βρίσκεται ακριβώς σε τέτοια όρια.

Θα μπορούσε κάλλιστα να προκληθεί και φυσικός σεισμός εκεί λόγω της θέσης, αν έγινε πράγματι τεχνητή επέμβαση απλά επίσπευσε ή ενέτεινε τν κατάσταση.

Τώρα η ευθυγράμμιση των πλανητών θαρρώ πως τοποθετεί το γεγονός σε ένα πλαίσιο συμβάντων που επαναλαμβάνονται κάθε φορά που υπάρχει μία τέτοις ευθυγράμμιση.

Ο ήλιος που παρακολουθεί το θέμα πιο πολύ καιρό ίσως μπορεί να μας πει περισσότερα.
Ωστόσο δεν είναι ασύνδετα θέματα η σεισμικ΄΄οτητα της Γης έχει επιστημονικά βεβαιωθεί πως εξαρτάται από τη δραστηριότητα του ήλιου, οπότε πιθανότατα να υπάρχει και κάποια διαπλανητική διάσταση.

Τώρα αν τέτοιες πλανητικές διατάξεις τις "εκμεταλλεύονται" κάποιοι με "τελετουργικό" στόχο είναι ζήτημα για άλλο τόπικ...


http://vickytoxotis.blogspot.comΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mimosa
Μέλος 3ης Βαθμίδας


773 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/04/2009, 19:53:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mimosa  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και ποιός σου είπε Ήλιε ότι έχω διάθεση να μελετήσω όλα αυτά τα πράγματα ή ότι θέλω πάση θυσία να βρώ άκρη;
Έκανα μια απλή ερώτηση... εσύ που τα χεις μελετήσει τόσο πολύ αυτά τα πράγματα,θέλεις να μου πείς ΠΩΣ συνδέεις την ευθυγράμμιση των 3 πλανητών με τους κακούς ανθρώπους; Ακούω... Δεν θέλεις; χέστηκα!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
mimosa
Μέλος 3ης Βαθμίδας


773 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/04/2009, 19:56:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mimosa  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αν πάλι δεν έχεις απάντηση, δεν πειράζει!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
mimosa
Μέλος 3ης Βαθμίδας


773 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/04/2009, 20:34:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mimosa  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ο ήλιος που παρακολουθεί το θέμα πιο πολύ καιρό ίσως μπορεί να μας πει περισσότερα.

Nα κάτσεις να μελετήσεις! Άκου εκεί απαιτήσεις!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mimosa
Μέλος 3ης Βαθμίδας


773 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/04/2009, 20:37:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mimosa  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Θαρρείς πως "κάποιοι" λειτουργούν με θρησκευτική ευλάβεια, προκειμένου να συνεχίσουν την επαναληψιμότητα κάποιων φαινομένων, χωρίς καν να νοιάζονται ούτε όταν τους παίρνουν χαμπάρι και τους αποκαλύπτουν...
Αυτό λέγεται θράσσος...

και παρακάτω:

quote:
Εξάλλου ένας τυχαίος σεισμός ήταν στη γειτονική χώρα, ούτε καν στην Ελλάδα, εδώ έχουμε τα δικά μας προβλήματα, με την Ιταλία θ'ασχοληθούμε και πόσο μάλλον να συνδέσουμε το σεισμό με την ευθυγράμμιση των 3 πλανητών???

Εγώ τώρα με τί να το συνδέσω;
Με τους κάποιους;
Η με τους πλανήτες;
Ή και με τα δύο; και άν ναι ΠΩΣ συνδέονται;

Edited by - mimosa on 08/04/2009 20:40:57Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

helios2012
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
664 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/04/2009, 22:58:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
@Μιμόζα
1ον: Σταματάω εδώ αυτόν τον ανώφελο διάλογο διότι οφείλω να σεβαστώ την Τοξότισσα και το συγκεκριμένο θέμα...Αν συνέχιζα θα ήμουν off topic και εδώ μιλάμε κυρίως για τις χημικές ουρές.

2ον: Μου έκανες αρχικά μια ερώτηση και σου απάντησα δίνοντάς σου, την ίδια την πηγή απ'όπου αλίευσα τη συγκεκριμένη πληροφορία, κάτι που θεωρώ ορθότερο απ'το να σου έλεγα αόριστα πράγματα στον αέρα.
Απο κεί και πέρα είναι δικό σου θέμα το αν θελήσεις να εμβαθύνεις και να μάθεις κάτι περισσότερο.Όπως λές και η ίδια, δεν έχεις διάθεση να ερευνήσεις όλα αυτά τα πράγματα.Αν ήθελες πράγματι να βρείς μια άκρη θα ερευνούσες τις πηγές και θα μάθαινες μόνη σου.

3ον: Σου πέρασε καθόλου απ'το μυαλό ότι το λινκ στο οποίο σε παρέπεμψα, ουσιαστικά δεν προοριζόταν για να το διαβάσεις εσύ αλλά στόχευα κυρίως να το δεί η αγαπητή μας Βίκυ? Όχι για κανέναν άλλο λόγο, αλλά γιατί μιας και η Βίκυ ασχολείται (ενδιαφέρεται) με αυτά τα θέματα θα μπορούσε να της φανεί χρήσιμο στις έρευνές της?
Υπάρχουν και καταλληλότερα ενεργά θέματα όπου θα μπορούσα να ποστάρω το συγκεκριμένο λινκ π.χ. "Το 2012...".Άρα προφανώς οι λόγοι που το πόσταρα εδώ είναι διαφορετικοί απ'αυτούς που υπέθεσες.Και όπως βλέπεις η Βίκυ με μια ματιά που έριξε κατάλαβε πολλά και σίγουρα αν κάποια στιγμή βρεί χρόνο και διάθεση και το ξεψαχνίσει, θα βγάλει "λαβράκια"...

4ον: Έκανες μια απλή ερώτηση.
Λοιπόν, πολλοί έχουν θέσει "απλές" ερωτήσεις π.χ.:
Τί είναι θεός?Τί είναι ζωή?Υπάρχει ψυχή?Τί είναι η ψυχή?Και πόσες άλλες "απλές" ερωτήσεις, αλλά ακόμα απαντήσεις δεν έχουν δωθεί και ακόμα όλοι ψάχνονται...

5ον και τελευταίο: ακόμα και να γνωρίζω την απάντηση στην "απλή" ερώτησή σου, δεν έχω καμία διάθεση να σου απαντήσω γιατί πολύ απλά θεωρώ πως "ου τα πάντα τοις πάσει ρητά".

Αυτά...άντε και καλή καρδιά!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/04/2009, 01:10:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτό πώς το βλέπετε; (σόρυ αν το έχετε ήδη συζητήσει)

AP Newsbreak: Obama looks at climate engineering
http://www.breitbart.com/article.php?id=D97ECHLG1&show_article=1

One such extreme option includes shooting pollution particles into the upper atmosphere to reflect the sun's rays.

Μήπως έχουν αρχίσει ήδη και βλέπουμε τα πρώτα αποτελέσματα;

'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

toxotis
Πλήρες Μέλος

Greece
1256 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/04/2009, 02:12:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toxotis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλή μου Ostria, εν μέρει ναι το έχουμε συζητήσει όσων αφορά την πατέντα Wellsbach, που ήταν η πρώτη προσέγγιση -παραπλάνηση θα έλεγα- στο θέμα των χημικών ψεκασμών που τα συνέδεε με την υποτιθέμενη ανθρωπογενή κλιματική αλλαγή-υπερθέρμανση του πλανήτη.

Ήδη ο Μπους είχε κάνει τις πρώτες σχετικές δηλώσεις.

Το γεγονός όμως πως ΔΕΝ υφίσταται καν ανθρωπογενής κλιματική αλλαγή και σύμφωνα με τα τελευταία επιστημονικά δεδομένα ο πλανήτης μας πάει για "νέα περίοδο ψύξης"...δείχνει δύο πράγματα:

1. η πολιτική ατζέντα τους θέλουν πάση θυσία να πατάει στο ψέμα της υπερθέρμανσης γιατί εκεί στοχεύουν και τη νέα οικονομική "ανάπτυξη" μέσα από γεωμηχανική και "πρασίνισμα" των προϊόντων γενικά και

2ον πως τα chemtrails έχουν να κάνουν περισσότερο με τη χρήση τους ως τεκτονικό, ηλεκτρομαγνητικό όπλο ή και ως βιολογικό... (συμπεριλαμβανομένης και της εγκεφαλικής αλληλεπίδρασης...)

και όχι με το κλίμα...

Ο Ομπάμα απλά περπατάει στους δρόμους που του σχεδίασαν άλλοι πριν



http://vickytoxotis.blogspot.comΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mimosa
Μέλος 3ης Βαθμίδας


773 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/04/2009, 18:04:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mimosa  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
σου απάντησα δίνοντάς σου, την ίδια την πηγή απ'όπου αλίευσα τη συγκεκριμένη πληροφορία, κάτι που θεωρώ ορθότερο απ'το να σου έλεγα αόριστα πράγματα στον αέρα.

Μάλιστα. Αερολογίες δηλαδή. Και μου λές να τις μελετήσω κι όλας; (!!)

Τέλος πάντων, τελικά ενημερώθηκα εχθές το βράδυ από τις έμπειρες πηγές μου για τη "μυστική σύνδεση".
Με συγχωρείτε! Νόμιζα ότι η ευθυγράμμιση των πλανητών είχε ...αστρολογικό ενδιαφέρον, κάτι σαν πρόβλεψη δηλαδή!
Όχι ότι σας ενδιαφέρει η γνώμη μου... αλλά θα τη γράψω... ωραίο το σενάριο δε λέω, τρομάζει, αλλά έχει κενά. Είναι γραμμένο στο πόδι απο ερασιτέχνες. Άλλωστε οι επαγγελματίες εργάζονται στο χώρο του θεάματος και πληρώνονται πάαααρα πολύ καλά!
Αυτά και με συγχωρείτε και πάλι.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

toxotis
Πλήρες Μέλος

Greece
1256 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/04/2009, 20:05:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toxotis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μιμόζα μου, φυσικά και μας ενδιαφέρει η γνώμη σου,

αν κατάλαβα καλά απαντάς στο ήλιο μας, που ήταν λιγάκι αυστηρός μαζί σου...

πολύ θα ήθελα να δω τα κένα, αλλά και το πιο "γεμάτα" σενάρια, γιατί δεν μας λες λίγα πράγματα?


http://vickytoxotis.blogspot.comΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mimosa
Μέλος 3ης Βαθμίδας


773 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/04/2009, 15:57:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mimosa  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Άμα αρχίσουμε τώρα τη σεναριολογία θα ζηλέψει κι ο Λιακόπουλος.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
toxotis
Πλήρες Μέλος

Greece
1256 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/04/2009, 18:45:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toxotis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λες να μη ζήλεψε ήδη? Δεν ήταν λίγες οι φορές που πιάσαμε τα άκρα στη συζήτηση μας. Το θέμα είναι να μην αγγιλωνόμαστε στα άκρα.

Ο νους μας οφείλει να κινείται σε όλο το εύρος και να λαμβάνει υπ' όψη όλες τις δυνατές παραμέτρους και αυτό συνεχώς. Αν αγγιλωθείς σε ένα σημείο κινδυνεύεις να "κολλήσεις"...

Και εννοείται πως η αβεβαιότητα είναι ένας πάρα πολύ καλός παράγοντας που μας ασφαλίζει από το να εκτραπούμε. Η τυφλή πίστη -σε όποιο τομέα της νόησης και της πνευματικής δραστηριότητας έχει αντίθετα αποτελέσματα...

Κοινώς: παν μέτρον άριστον


http://vickytoxotis.blogspot.comΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

helios2012
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
664 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/05/2009, 20:08:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Chemtrails updated!!!

Πάρτε ένα site που έχει συγκεντρώσει πολλά διάσπαρτα links, κείμενα και εικόνες...Όλα σε ένα, δηλαδή!
Όρεξη να'χετε μονάχα και χρόνο...

http://imageevent.com/firesat/strangedaysstrangeskies?z=3&c=4&n=1&m=-1&w=4&x=0&p=14

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

toxotis
Πλήρες Μέλος

Greece
1256 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/05/2009, 22:14:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toxotis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ορίστε και από εμένα μία πρόταση μετουσίωσης της δράσης των chamtrails...

Μαζική επειχήρηση αεροψεκασμών πάνω από την Θεσσαλονίκη +++http://vickytoxotis.blogspot.com/2009/05/blog-post_07.html


Και επειδή συνδυάζεται -το θέμα ταων αεροψεκασμών-με την τάχα... γρίπη των χοίρων:

Απλές συμβουλές αντιμετώπισης του πανικού "γρίπης ...http://vickytoxotis.blogspot.com/2009/05/blog-post_08.html

Με εκτίμηση
ΒΧ


http://vickytoxotis.blogspot.comΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

parakas
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2009, 23:32:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους parakas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ας πω και εγώ την παρατηρησή μου..

Σήμερα ήρθε στο μαιλ μου μια εργασία μιας μαθήτριας η οποία έχει θέμα τις χημικές ουρές.Είμαι ενημερωμένος για το θέμα αλλά δεν ήμουν ενημερωμένος για τα μικροκύματα HAARP.Παρακάτω αναφέρεται απόσπασμα απο την εργασία:

17 Οκτωβρίου 2005 – Δευτέρα : Σεισμός εντάσεως περίπου 6 ρίχτερ ταρακουνά το ανατολικό
Αιγαίου στις 05.45 τοπική ώρα. Το επίκεντρο του σεισμού βρίσκεται κοντά στη Πάτμο. Σε κοντινό
νησί ανακοινώνεται κρούσμα γρίπης των πτηνών σε πουλερικά (το κρούσμα γρίπης των πτηνών
αναφέρεται στο εντοπισμό ύποπτων γαλοπούλων στις Οινούσσες του Νομού Χίου [πηγή : Α.Π.Ε
17/10/2005])
20 Οκτωβρίου 2005 – Πέμπτη : Ακόμη ένας σεισμός εντάσεως περίπου 6 ρίχτερ με επίκεντρο το
ίδιο με τον σεισμό της Δευτέρας. Η σεισμική δραστηριότητα καταγράφηκε γύρω στα μεσάνυχτα

Δεν ξέρω τι σχέση έχει με την γρίπη αλλά για τον σεισμό θα σας πω το εξής..
Στην Κύπρο στο Ακρωτήρι Λεμεσού υπάρχουν εγκαταστάσεις HAARP κ με μια ματιά στο google earth παρατήρησα ότι αυτές οι εγκαταστάσεις είναι σε ευθεία με το νησί της Πάτμου και όλως τυχαίως σε ευθεία και με την l'aquila...

Απλή σύμπτωση?Αν λάβουμε υπόψη την μαρτυρία για παράξενα σύννεφα μάλλον κάτι άλλο μπορεί να κρύβετε απο πίσω..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

toxotis
Πλήρες Μέλος

Greece
1256 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/06/2009, 07:18:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toxotis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φαντάζομαι πως είναι η μαθήτρια που επικοινώνησε και μαζί μου...

Χαίρομαι που τα παιδιά πήραν το ρόλο να ενημερώσουν τους "πολυάσχολους και ξερόλες" ενήλικες...

@parakas αξιοσημείωτο αυτό που εντόπισες για την L'aquilla! Δεν το είχα σκεφτεί πως μπορεί να φαίνονται στο google...
ωστόσο είχα γράψει από τότε -τις πρώτες μέρες του σεισμού- στο μπλογκ μου σχετικά με το ενδεχόμενο να ήταν τεχνητός ο σεισμός...

Μάλιστα δεδομένης της έντασης των αεροψεκασμών του Μάη -και μέχρι μετά τις εκλογές- είχα σκεφτεί και το έλεγα επίσης σε φίλους -πως πιθανόν να έχουμε έσπασμα σεισμού -γιατί η συχνότητα ήταν αξιοπρόσεκτη...

Πράγματι είχαμε: με επίκεντρο στη Δοϊράνη...



http://vickytoxotis.blogspot.comΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

toxotis
Πλήρες Μέλος

Greece
1256 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2009, 04:26:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toxotis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σε συνάρτηση με τα παραπάνω διαβάστε:
"Σεισμοί κατά παραγγελία?"http://vickytoxotis.blogspot.com/2009/06/blog-post_13.html


http://vickytoxotis.blogspot.comΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2009, 17:37:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παρακολουθώ το θέμα με ενδιαφέρον αλλά μου έχουν δημιουργηθεί κάποιες απορίες. Αποδέχομαι το ενδεχόμενο των δόλιων σχεδίων κάποιων κέντρων για υποταγή των ανθρώπων αλλά κάπου το συγκεκριμένο σενάριο δεν κολάει.

Έχουμε και λέμε.Ναι μεν υπάρχουν κέντρα αλλά ποια είναι αυτά ακριβώς; Ποιοι ακριβώς έχουν σχέδιο και συμφέρον από την υποταγή; Κυβερνήσεις; Μεγαλοεπιχειρήσεις; Και αυτοί που το κάνουν τέλος πάντων πώς προστατεύονται από τα ίδια τους τα όπλα; Αυτοί και οι οικογένειες τους; Δεύτερον η διαδικασία του ψεκασμού μου φαίνεται ότι απαιτεί ένα τεράστιο αριθμό ανθρώπων (ανεφοδιασμός των αεροσκαφών με καύσιμα, παρασκευή του χημικού και πλήρωση των δεξαμενών του ψεκαστικού με αυτό κτλ, πιλότοι με δρομολόγιο, οργανωτές για να κρατάνε λογαριασμό που ψεκάστηκε τι κτλ κτλ). Μιλάμε για ένα πολύ μεγάλο αριθμό ανθρώπων που κάτι πρέπει να ξέρει. Αυτοί γιατί δε μιλάνε; Εξάλλου αυτοί οι άνθρωποι πρέπει να πληρωθούν και μάλιστα αδρά για να μη μιλάνε και να κάνουν σωστά τη δουλειά τους. Μιλάμε για τεράστια ροή χρήματος, εφάμιλλη του προϋπολογισμού μιας αεροπορικής εταιρίας. Και ερχόμαστε σε ένα άλλο πρόβλημα όλη αυτή τη διαδικασία και δραστηριότητα κάποιος δε θα την παρακολουθούσε; Πχ το ΣΔΟΕ δε θα έβλεπε μια μαύρη τρύπα χρημάτων; Μια αδικαιολόγητη σπατάλη χρημάτων χωρίς λόγο(φαντάζομαι ότι δεν μπορούν να δηλώσουν στην εφορία ότι θέλουν να μεταδώσουν ιό στην ανθρωπότητα ή ότι άλλο μοχθήρο κάνουν). Η' οι ελεγκτές εναέριας κυκλοφορίας στα ραντάρ δε θα έβλεπαν κάθε μέρα αλλόκοτα δρομολόγια χωρίς σκοπό; Ή μήπως αυτοί λαδώνονται; Τότε πάμε σε ακόμα μεγαλύτερα κεφάλαια και εφόσον αυτό γίνεται σε ολόκληρη τη γη τα έξοδα αυξάνονται γεωμετρικά. Και τέλος γιατί να γίνει από τον αέρα όλο αυτό; Υπάρχουν πολλοί πιο απλοί και ανέξοδοι τρόποι να κάνεις ότι θέλεις το γενικό πληθυσμό. Πχ το συσκευασμένο φαγητό. Λένε τι ακριβώς κάνουν όλα αυτά τα Ε με τα νούμερα, τα συντηρητικά και τα βελτιωτικά γεύση; 'Η μήπως δίνει κανένας σημασία όταν αγοράζει; θα μπορούσαν άνετα να βάλουν ένα Ε666(επίτηδες το έβαλα το νούμερο χεχε δεν ξέρω αν υπάρχει) και να πουν ότι είναι συντηρητικό ενώ στην πραγματικότητα είναι ότι χημικό θέλουν. 'Η να κατασκευάσουν μία ασθένεια και να πουν ότι πρέπει να εμβολιαστούμε όλοι για να γλυτώσουμε και να μας εμβολιάσουν με ότι θέλουν. Πολύ πιο φτηνό. Τι εξυπηρετεί ο αέρας τελικά;

Τέλος αυτό για τους σεισμούς είναι υπερβολικό. Το ότι έγινε σεισμός κάπου δε λέει τίποτα, η πατρίδα μας είναι σεισμογενής χώρα παντού και πολύ συχνά γίνονται σεισμοί, δεν αποδεικνύεται τίποτα έτσι. Εξάλλου η κίνηση των τεκτονικών πλακών κτλ που προκαλεί τους σεισμούς είναι ένα φαινόμενο που απαιτεί τεράστια ενέργεια και δύναμη. Σκεφτείτε ότι κουνιέται το έδαφος που πάνω του στηρίζονται ολόκληρες πόλεις και βουνά. Εκτός αν υπάρχει κάποιου είδους "σκανδαλισμός" δηλαδή δεν προσφέρεται η ενέργεια στο σύνολο της αλλά μία ποσότητα που ενεργοποιεί την απελευθέρωση της ήδη υπάρχουσας με την ίδια λογική που δεν κινεί τη σφαίρα η σκανδάλη, την κινεί η έκρηξη του μπαρουτιού αλλά ενεργοποιείται από τη σκανδάλη, αλλά αυτό προϋποθέτει τεράστιες γνώσεις γεωφυσικής που δε φαίνεται να κατέχει η ανθρωπότητα.


Edited by - IndustrialAngel on 08/07/2009 17:39:37Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

toxotis
Πλήρες Μέλος

Greece
1256 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2009, 04:52:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toxotis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε μου industrial angel συμφωνώ πως όλες οι ενστάσεις συ είναι λογικές, λογικότατες. Όμως...
ας μην ξεχνάμε πως ζούμε σε έναν άκρως μη-λογικό κόσμο, όπου η προβαλλόμενες ειδήσεις-γνώσεις-στόχοι κτλ απέχουν παρασάγγες από τη λογική και την αλήθεια...

Ειδικά ως προς το θέμα των σεισμών είμαι σε θέση να βεβαιώσω πως όχι μόνο έχει η ανθρωπότητα τις γνώσεις -συγκεκριμένη μερίδα της ορθότερα κατέχει και χειρίζεται τη γνώση αυτή...-
αλλά τη χρησιμοποιεί μάλιστα με τη μορφή γεολογικών όπλων στα πλαίσια της "μοντέρνας διεξαγωγής πολέμου" όπου ο λαός ούτε καν φαντάζεται πως δέχετε επίθεση. σχετικό άρθρο μου είχε μάλιστα δημοσιευτεί στο περιοδικό Mystery, με παράλληλη τοποθέτηση καθηγήτριας σεισμολογίας, η οποία δεν αρνήθηκε τη δυνατότητα που παρουσίαζα και που είναι αυτό ακριβώς που εντόπισες κι εσύ:

ενεργοποίηση υφιστάμενων σεισμικών ρηγμάτων με πρόσθεση ενέργειας τύπου scalar waves. Γνωστή και ως τεχνολογία Τέσλα, όπλα Τέσλα κτλ που χρησιμοποιούν συγκεκριμένες συχνότητες.

Εάν σε ενδιαφέρει το θέμα μπορώ να σου προτείνω τα εξής:

http://vickytoxotis.blogspot.com/search/label/%CF%8C%CF%80%CE%BB%CE%B1%20%CE%A4%CE%AD%CF%83%CE%BB%CE%B1" target="_blank">όπλα Τέσλα http://vickytoxotis.blogspot.com/search/label/%CF%8C%CF%80%CE%BB%CE%B1%20%CE%A4%CE%AD%CF%83%CE%BB%CE%B1

http://vickytoxotis.blogspot.com/search/label/%CE%A3%CE%B5%CE%B9%CF%83%CE%BC%CE%BF%CE%AF" target="_blank">σεισμοί http://vickytoxotis.blogspot.com/search/label/%CE%A3%CE%B5%CE%B9%CF%83%CE%BC%CE%BF%CE%AF

Όσο για τους χημικούς αεροψεκασμούς μπορώ μόνο να επαναλάβω πως πρόκειται για επιχείρηση που διενεργείται στα πλαίσια του ΝΑΤΟ με ΝΑΤΟΙΚΑ αεροσκάφη και σε πολεμικά/στρατιωτικά θέματα δεν υπάρχει ποτέ έλλειμμα σε χρήμα...

το πως διαφεύγουν εκείνοι τον κίνδυνο... μπορώ να υποθέσω ορισμένα πράγματα, αλλά δεν είναι της παρούσης.

Εξάλλου και η τρέχουσα έρευνα βιολόγου επιβεβαιώνει τη ρίψη αλουμινίου, βαρίου, νανοβακτιριδίων κτλ... τι να πει κανείς μετά από τόσα χρόνια...

η πραγματικότητα είναι πολλές φορές πιο φρικτή απ' όσο νομίζουμε και οι "προτεραιότητες" στις επιλογές δεν έχουν πάντοτε αγαθά και ανθρώπινα κίνητρα...


http://vickytoxotis.blogspot.comΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

waterman
Νέο Μέλος

Greece
49 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2009, 11:39:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους waterman  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ωραια ολα αυτα αλλα δεν δινουν σημασια κανενας και αμα πεις κατι γινεσαι συνομωσιολογος και αλλα τετοια.


υ.γ toxotis φοβερο το μπλοκ σου

πρεπει να κατευθυνομαστε στην τελειοτητα αλλιως δεν υπαρχει ανθρωποτηταΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

toxotis
Πλήρες Μέλος

Greece
1256 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2009, 13:13:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toxotis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε μου Waterman

δεν μας ενδιαφέρει τι πιστεύουν οι άλλοι για εμάς ή τι ετικέτες μας κολλούν, -γίνετε εξάλλου εσκεμμένα για να αποτρέπει τους υπόλοιπους από το να αντιδράσουν με το φόβο μήπως δεχτούν λάσπη...-

στόχος είναι η αλήθεια και όπως πολύ ωραία είπες η πορεία προς την τελειότητα.

Αυτοί που έχουν μάτια να δουν, θα δουν και θα καταλάβουν... οι υπόλοιποι είναι αγιάτρευτη περίπτωση οικειοθελούς τύφλωσης...

Και όσο κι αν πονά το γεγονός, δεν μπορούμε να κάνουμε πολλά γι' αυτό -δυστυχώς/

Βλέπεις συνεχίζουν να παίζουν με τις συχνότητες, συνεχίζουν να ψεκάζουν και κάποιοι αναρωτιούνται ακόμη από που τα "αιωρούμενα μικροσωματίδια..."

Βλέπε και σημερινό:http://www.tanea.gr/default.asp?pid=41&nid=1067027" target="_blank"> http://www.tanea.gr/default.asp?pid=41&nid=1067027

Είναι να απορείς όταν γνωρίζεις τι ρίχνουν τόσα χρόνια?...

Καλή δύναμη
Μας χρειάζεται όλους μας
η μάχη βρίσκεται σε πλήρη ανάπτυξη πλέον
Φως ή σκοτάδι... επιλέγει ανά πάση στιγμή ο κάθε ένας μας μόνος του...


http://vickytoxotis.blogspot.comΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

waterman
Νέο Μέλος

Greece
49 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2009, 13:21:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους waterman  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ενδιαφερον και ενημερωτικο
http://www.youtube.com/watch?v=-NKJYc0Ozg0

πρεπει να κατευθυνομαστε στην τελειοτητα αλλιως δεν υπαρχει ανθρωποτηταΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Topol
Μέλος 1ης Βαθμίδας


108 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2009, 16:16:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Topol  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Φίλε μου Waterman

δεν μας ενδιαφέρει τι πιστεύουν οι άλλοι για εμάς ή τι ετικέτες μας κολλούν, -γίνετε εξάλλου εσκεμμένα για να αποτρέπει τους υπόλοιπους από το να αντιδράσουν με το φόβο μήπως δεχτούν λάσπη...-

στόχος είναι η αλήθεια και όπως πολύ ωραία είπες η πορεία προς την τελειότητα.

Αυτοί που έχουν μάτια να δουν, θα δουν και θα καταλάβουν... οι υπόλοιποι είναι αγιάτρευτη περίπτωση οικειοθελούς τύφλωσης...

Και όσο κι αν πονά το γεγονός, δεν μπορούμε να κάνουμε πολλά γι' αυτό -δυστυχώς/

Βλέπεις συνεχίζουν να παίζουν με τις συχνότητες, συνεχίζουν να ψεκάζουν και κάποιοι αναρωτιούνται ακόμη από που τα "αιωρούμενα μικροσωματίδια..."

Βλέπε και σημερινό:http://www.tanea.gr/default.asp?pid=41&nid=1067027" target="_blank"> http://www.tanea.gr/default.asp?pid=41&nid=1067027

Είναι να απορείς όταν γνωρίζεις τι ρίχνουν τόσα χρόνια?...

Καλή δύναμη
Μας χρειάζεται όλους μας
η μάχη βρίσκεται σε πλήρη ανάπτυξη πλέον
Φως ή σκοτάδι... επιλέγει ανά πάση στιγμή ο κάθε ένας μας μόνος του...


http://vickytoxotis.blogspot.com


ΧΩΣΕ ΒΙΚΥ ΤΟΞΟΤΙΣ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ.
CHEMTRAILS ΚΑΙ ΕΜΒΟΛΙΟ ΘΑΝΑΤΟΥ ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΨΕΥΤΙΚΗΣ ΓΡΙΠΗΣ
ΣΤΗΡΙΞΤΕ ΤΗΝ ΒΙΚΥ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΕΞΑΦΑΝΙΣΟΥΝ ΑΠΟ ΤΑ BLOGSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2009, 17:36:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πραγματικά θαυμάζω τη φίλη toxotis, που μπορεί και είναι τοσο στέρεη
και σταθερή, λέγοντας αλήθειες που όλοι,κρύβουν επιμελώς....Αυτό το θάρρος και την παρρησία την έχουν μόνο πολεμιστές και η φίλη μας είναι σίγουρα πολεμίστρια....
Την υποκρισία των πολλών και όσων ξέρουν, είναι που πρέπει να καταδικάσουμε..Την υποκρισία όλων μας....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2009, 21:08:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εδώ και 5 μέρες, ψεκάζουν κάθε πρωί, πριν τις 8.00,την περιοχή
μεταξύ Λάρισας, Καρδίτσας Τρικάλων...
Καθε μέρα, οι "ουρές" στον ουρανό, που ανοίγουν και απλώνονται,
γεμίζουν τον ορίζοντα, σχεδόν....Και φυσικά, πριν απο βροχή....
Την ίδια στιγμή, πολλά άτομα,στην περιοχή μας, παραπονιούνται για πονοκεφάλους.....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
toxotis
Πλήρες Μέλος

Greece
1256 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/11/2009, 02:50:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toxotis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kαλως ήρθες φίλε topol

ευχαριστώ για την θερμή υποστήριξη, αλλά δεν είναι εκεί το θέμα ειληκρινά -ο Ομπάμα ήδη δήλωσε πως έχει σκοπό να περιορίσσει το ιντερνετ εν όψει "πανδημικής έκτακτης ανάγκης" για να μην πληγεί η οικονόμία μιας και θα το χρειάζονται οι επιχειρήσεις...

Το ιντερνετ μας δίδαξε έναν τρόπο to be online. Η αλήθεια είναι πως και χωρίς ιντερνετ είμαστε όλοι μας συνειδησιακά ονλινε...

(Φίλε μου τρεχαγύρευε ευχαριστώ για την εκτίμηση. Αν και δεν είμαι τόσο ενεργή στα σοκάκια του εσωτερικα πλέον, δεν μπορώ να μην θυμαμαι πόσο με βοήθησαν οι διάλογοι με τους φίλους εδώ μέσα για να βρώ την αλήθεια μου... -όση από αυτή βρήκα.)

Το θέμα είναι να βγάλετε όλοι τον πολεμιστή από μέσα σας και να ταχθείται στο πλευρό της αλήθειας και της αφοβίας!
Της αγάπης και της αλληλεγγύης δίχως χρώματα και διακρίσεις.

Ο αγώνας είναι κάθε στιγμή που ζείτε όπου και να βρίσκεστε.

Και όταν λέω αφοβία εννοώ να μη φοβάστε ούτε ακόμη και τα chemtrails ούτε τους ανύπαρκτους ιούς, ούτε τις συχνότητες mind control. Υπάρχουν, αλλά μπορείτε να είστε άτρωτοι.

Όσο εστιάζεται στην ενότητα, γιατί όλοι ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΝΑ, τόσο πιο αλώβητοι γίνεστε σε οποιαδήποτε "επίθεση". Αλλά και πριν από αυτό υπάρχουν τα chembusters...

Βρείτε την αλήθεια μέσα σας και ζείστε την, φωνάξτε την.
Σηκωθείτε από τα γόνατα σας. Κάντε το καλό όπου στέκεστε.
Αντισταθείτε σε οτιδήποτε "αρνητικό" ΕΙΡΗΝΙΚΑ.

Ευχαριστώ πολύ όλους σας
Να είστε πάντα καλά



http://vickytoxotis.blogspot.comΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 16 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1894531
Maintained by Digital Alchemy