ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 "Χημικές ουρές" - Kάποιοι ανέλαβαν να ψεκάσουν τον πλανήτη? Νο2
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 16
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
kostakis
Πλήρες Μέλος

Greece
944 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/10/2008, 08:45:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kostakis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα σε όλους

quote:
Ζεστό, και υγρό περιβάλλον, ασχέτως βαθμών, πνιγηρή ατμόσφαιρα και άπνοια.
Ο καιρός συνήθως είναι νότιος έως νοτιοδυτικός.

Να ναι καλά η θάλασσα, εγώ το χω λύσει το πρόβλημα μου

Φίλη toxotis, πολύ ενδιαφέρουσα η προσέγγισή σου

quote:
Τα chemtrails είναι ένα από τα πολλά "κόλπα" που χτυπάνε τη δομή του DNA, δείτε πόσα άλλα γύρω μας έχουν στόχο το DNA και θα έχετε πιο πλήρη εικόνα του τι παίζεται. (μικροκυματική ακτινοβολία, fast food, γεννετικά μεταλλαγμένα τρόφιμα, φθόριο, κινητή τηλεφωνία, στρες κ.α. πολλά)

Να προσθέσω και τις επιδράσεις στο νοητικό επίπεδο (υποσυνείδητα μηνύματα μέσω της τηλεόρασης, τρομοκρατική "ειδησεογραφία", διαφήμιση - καταναλωτισμός), στο υγειονολογικό (διατροφικά εγκλήματα, εμβόλια αμφιβόλου προελεύσεως και αποτελεσματικότητας, θα τολμήσω να πω και βλαστοκύτταρα) και στο ευρύτερο κοινωνικό, αλλά δε θέλω να βγω off topic.

quote:
Όσοι λειτουργούν με τη ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ δεν πέφτουν θύματα κανενός από τα κόλπα αυτά, γιατί η ίδια η συνείδηση επιρρεάζει προς άλλη "ανώτερη συχνότητα" το DNA τους. Επιπλέον επειδή όλοι οι άνθρωποι είμαστε συνδεμένοι μεταξύ μας και επικοινωνούμε μέσω του DNA- κάτι σαν αόρατο ίντερνετ- όταν έστω και ένας κάνει την "υπέρβαση" έχει αντίκτυπο και σε όλους τους άλλους...

Φιλικά
Κωστάκης

Εν οίδα ότι ουδέν είδα!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

NIKON
Μέλος 1ης Βαθμίδας


139 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/10/2008, 12:55:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους NIKON  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΠΑΝΤΑ ΕΚΤΟΣ ΘΕΜΑΤΟΣ....ΚΑΙ ΟΙ ΒΑΘΜΟΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΩ ΑΟ ΤΟ ΜΗΔΕΝ ...ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΝΤΙ ΕΝ ΕΙ..........ΣΤΙΝ ΑΙΓΙΝΑ ΕΔΩ ΚΑΙ 15 ΗΜΕΡΕΣ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΚΑΙ ΤΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ ΚΑΤΑ ΕΚΑΝΤΟΝΤΑΔΕΣ ΠΟΥ ΓΡΑΦΟΥΝ ΓΡΑΦΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΠΟΔΗΛΑΤΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
..................................................................ΝΑΙ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΓΡΑΦΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΠΟΔΗΛΑΤΑ...επειδη δεν φοραμε κρανος....ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΙ ΜΒΕΙ ΚΑΜΙΑ ΧΗΜΙΚΗ ΟΥΡΑ ΣΤΟ ΝΤΙ ΕΝ ΕΙ ΤΟΥΣ???? ,,,,,..........................................................................................ΗΔΗ ΑΠΟ ΥΠΟΛΟΓΙΣΜΟΥΣ ΑΠΟ ΑΙΓΗΝΙΤΕΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΜΑΖΕΨΕΙ ΑΠΟ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΦΟΡΟΜΠΗΧΤΙΚΗ ΑΠΑΝΘΡΩΠΗ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 500 000 ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΕΥΡΩ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΙΓΙΝΗΤΕΣ......ΕΤΣΙ ΛΟΙΠΟΝ ΜΕ ΣΥΝΟΠΤΙΚΟΥΣ ΤΡΟΠΟΥΣ ΚΑΙ ΤΣΑΚΙΖΟΝΤΑΣ ΤΟΝ ΚΑΘΕ ΕΝΑΝ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟ ΜΕΤΑ...............ΛΕΩ ΜΕΤΑ...........ΑΝΤΕ ΝΑ ΤΟΥ ΠΕΙΣ ΟΤΙ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΠΕΤΑΝΕ ΧΗΜΙΚΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΤΟΥ.......................ΑΝ ΔΕΝ ΣΟΥ ΠΕΤΑΞΕΙ ΟΤΙ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΟΥ ΘΑ ΣΟΥ ΠΕΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΚΟΙΝΩΣ ΧΕΣΤΙΚΕ ΓΙΑ ΟΤΙ ΤΟΥ ΠΕΤΑΝΕ.............. ΕΤΣΙ ΛΟΙΠΟΝ ΟΤΑΝ ΚΥΤΑΜΕ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΤΟ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕΝΟΥΜΕ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟ ΜΕ ΤΟ ΑΛΛΟ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΦΤΑΣΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΠΗΓΗ ΔΕΝ ΘΑ ΠΟΙΟΥΜΕ ΠΟΤΕ ΝΕΡΟ..........Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
toxotis
Πλήρες Μέλος

Greece
1256 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/10/2008, 13:05:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toxotis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε μου ΝΙΚΟΝ, μπορεί να λες πως είσαι "εκτός θέματος¨, αλλά μια χαρά το 'χεις "πιάσει" το θέμα!

Τίποτα που αφορά τη ζωή μας δεν είναι άσχετο από κανένα άλλο τομέα της!Όλα είναι πλευρές της και στην ουσία ο "καταμερισμός" και οι "ειδηκότητες" αυτή την εσφαλμένη αντίληψη έχουν καλλιεργήσει!

Δεν είναι "άσχετο" το ότι πιέζεσαι από όλες τις "κοινωνικές-πολιτιστικές" δομές, δεν είναι άσχετο που το σύστημα σε έχει βάλει σε ένα λαβύρηνθο τον οποίο δεν είσαι σε θέση -εύκολα- να κατανοήσεις, δεν είναι άσχετο που δεν έχει ο μέσος ανθρωπος χρόνο, αλλα ούτε και διάθεση- για να σκεφτεί που και πως "ζει"

Δεν είναι άσχετο που η παιδεία έγινε "εκπαίδευση", για να μετατρέπει και τις επόμενες γενιές σε γρανάζια του ίδιου συστήματος που "καταδυναστεύει" σήμερα τους γονείς και τους παππούδες του...

Δεν είναι άσχετο με την "παιδεία" πως δεν λειτουργεί η Δημοκρατία -γιατί είναι πια ολοφάνερο πως πάμε για "παγκόσμιο φασισμό", ΑΝ έχουμε το χρόνο και τη διάθεση να το "ψάξουμε οι ίδιοι και δεν καταπίνουμ ετα "δήθεν" των big MME...

Με την ευκαιρία θα σας πρότεινα να δείτε και αυτό...
http://vickytoxotis.blogspot.com/2008/10/big-brotherthe-big-pickture.html
Αν θέλετε βέβαια αλήθειες...


http://vickytoxotis.blogspot.comΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

toxotis
Πλήρες Μέλος

Greece
1256 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/10/2008, 13:10:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toxotis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
...όσο για τα "πρόστιμα" και αό την Κρήτη υπήρξαν σχετικά δημοσιεύματα που θα καλούν όλους να πληρώνουν 100Ευρώ πρόστιμο, εάν φτύσουν κάτω ή πετάξουν γόπες και σκουπίδια κάτω...

Δεν λέμε βέβαια να μην υπάρχει καθαριότητα, αλλά 100Ευρώ για το "πτύειν"???

Κάτι τέτοιους στενούς "κορσέδες" δεν είχε βάλει και ο Παπαδόπουλος κάποτε?...

Ποια η διαφορά? ¨Οτι τότε ΟΛΟΙ ήξερα ότι είχαμε ΔΙΚΤΑΤΟΡΙΑ, ενώ τώρα κρατούνται "τα τυπικά" και δύσκολα γίνεται αντιληπτό, ότι ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ!


http://vickytoxotis.blogspot.comΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/10/2008, 13:11:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μα φίλη toxotis, μόνο άρτο και θέαμα,
θέλει ο απλός λάος, ο χόχαλος όπως μας λενε...
"Αν ξυπνήσει μονομιάς θαρθει ανάποδα ο ντουνιάς",
λέει ο Ξυλούρης,αλλά μας κοροιδεύουν καλά, ελέγχοντας
το σύνολο των δραστηριοτήτων μας, δηλητηριάζοντας μας συνέχεια
με προφανή σκοπό να μας έχουν κοιμισμένους και ρομποτάκια...
Τον έλεγχο μας πως τον παραδίδουμε σε αυτούς;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
helios2012
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
664 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/10/2008, 14:04:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
trexagireve:

Πώς να με κάνουν να τόνε δώ???
Τον Ήλιο μ'άλλα μάτια!!!
Στα ήλιο-σκάλοπάτια μ'έκαν'η μάνα μου να Ζωωω!!!

Υ.Γ. Βίκυ, τσέκαρε το e-mail σου...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

NIKON
Μέλος 1ης Βαθμίδας


139 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/10/2008, 15:06:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους NIKON  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΙΛΑΩ ΜΕ ΤΟΥΣ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΛΕΩ......ΕΝΑΣ ΤΡΟΠΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΤΡΟΠΟΣ ΣΤΑ ΣΠΙΤΙΑ ΜΑΣ ΟΛΟΙ ΚΑΙ ΑΣ ΓΙΝΕΙ Η ΑΙΓΙΝΑ Η ΑΘΗΝΑ Η ΕΛΛΑΔΑ ΕΡΗΜΟΣ ΣΑΧΑΡΑ.....ΚΑΙ ΑΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ ΤΑ ΥΠΟΥΡΓΙΚΑ ΑΜΑΧΙΑ ΜΟΝΟ....ΤΟΤΕ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ...........ΤΟΤΕ ΝΑ ΔΩ ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΑ ΠΕΙΡΑΙΑ ΑΙΓΙΝΑ ΜΕ ΤΑ ΠΛΟΙΑ ΟΙ ΕΦΟΠΛΙΣΤΕΣ ΜΟΝΟΙ ΤΟΥΣ Ε???? ΚΑΙ ΤΑ ΛΕΩΦΟΡΕΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΕΤΡΟ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΤΟΥΡΙΣΤΕΣ ΘΑ ΤΟΥΣ ΥΠΟΔΕΧΕΤΑΙ Ο ΚΑΡΑΜΑΝΛΗΣ ΣΤΟ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟΥΣ ΒΑΖΕΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ ΝΑ ΜΕΝΟΥΝ.... ΣΕ ΛΙΓΑ ΧΡΟΝΙΑ ΟΧΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 5 ΘΑ ΑΡΧΙΣΟΥΜΕ ΝΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΜΕ ΜΕ ΠΙΣΤΟΛΙΑ ΕΠΑΝΩ ΜΑΣ ΟΙ ΑΠΛΟΙ ΠΟΛΙΤΕΣ ΓΙΑΤΙ ΟΣΟΙ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ ΤΗΝ ΝΥΧΤΑ ΗΔΗ ΤΑ ΕΧΟΥΝ ΕΠΑΝΩ ΤΟΥΣ.........ΚΑΙ Ο ΟΠΟΙΟ ΤΥΧΕΡΟΣ ΘΑ ΖΗΣΕΙ.......ΣΥΝΟΠΤΙΚΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ ..ΟΠΩΣ ΕΙΠΕ ΚΑΙ ΔΙΟΙΚΗΤΗΣ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑΣ ΣΤΟ ΜΑΙΑΜΙ Η ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ ΑΔΥΝΑΤΕΙ ΝΑ ΣΑΣ ΠΡΟΣΤΑΤΕΨΕΙ ΑΓΟΡΑΣΤΕ ΟΠΛΑ ΝΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΘΗΤΕ.......ΑΥΤΟ ΠΡΙΝ ΑΠΟ 20 ΧΡΟΝΙΑ ΤΟ ΕΙΠΕ.....Ο ΚΟΣΜΑΚΗΣ ΑΡΕΣΚΕΤΑΙ ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΖΕΙ.....ΕΙΜΑΙ ΕΞΑΛΛΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΑΠΑΘΕΙΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΠΟΥ ΠΑΡΑΠΟΝΙΕΤΑΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΑ....ΜΑ ΚΑΛΑ ΤΙ ΚΟΣΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
toxotis
Πλήρες Μέλος

Greece
1256 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/10/2008, 16:12:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toxotis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλέ μου ΝΙΚΟΝ, σε νιώθω απόλυτα όμως...

θυμάσε μια έρευνα που ανέφερες εσύ ο ίδιος?

Είναι πολύ λίγοι αυτοί που πραγματικά μπορούν να βλέπυυν και να καταλαβαίνουν... Μας έμαθαν πως είμαστε "ξέχωροι" ο ένας από τον άλλο και μας έφτασαν να "αστυνομεύουμε" εμείς οι ίδιοι τους συνανθρώπους μας κάνοντας τη δουλειά του συστήματος...

Αν δούμε και την τοποθέτηση του David Icke, που λέει πως

  • μία μερίδα ανθρώπων -στην όψη- είναι μονάχα "μαριονέτες"/το κόκκινα φουστάνια του matrix, δίχως καθόλου συνείδηση

  • η μεγαλύτερη μερίδα ανθρώπων έχει συνείδηση, αλλά σε λήθαργο και

  • μία πολύ μικρή μερίδα -αλλά συνεχώς αυξανόμενη- έχουν συνείδηση και αυτοί είναι που αλλάζουν ακόμη και τα δεδομένα του matrix, για όλους τους άλλους

τότε θα πάψεις ίσως να επενδύεις συναισθηματικά στις αντιδράσεις -ή στην έλλειψη αντίδρασης- των υπολοίπων.

Γνωρίζω πως είναι πολύ δύσκολο, αλλά εφικτό.
Μην "πολεμάς" αυτό που δεν σου αρέσει, μην "αγωνίζεσαι" με την κλασσική έννοια, δηλαδή μην αφήνεις τα συναισθήματα σου να επιρρεάζονται από αυτή την κατάσταση. Γιατί ότι το πολεμάς ΔΥΝΑΜΩΝΕΙ.

Κάνε ένα βήμα πίσω και δες πιο ψύχραιμα την κατάσταση. Κάνε ότι είναι να κάνεις, αλλά διατηρώντας τον έλεγχο, δίχως να εστιάζεις στο αποτέλεσμα...

Με εκτίμηση
Τοξότης



http://vickytoxotis.blogspot.comΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/10/2008, 17:43:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ακριβώς όπως τα λές φίλε helios2012... Και όμως
υπάρχουν αυτά τα ανθρωπάκια που πιστεύουν ότι μπορούν να
μας μετατρέψουν σε ρομποτάκια και πειθήνια όργανα τους...
Φίλη toxotis, έχεις πολύ δίκαιο σε αυτά που λές, αλλά,
ο απλός πολίτης, είναι αποχαυνωμένος και παραπλανημένος, τόσο
ώστε δεν μπορεί να δει τι του κάνουν...Τα ΜΜΕ ελεγχόμενα, οπότε
έχουμε μια τεράστια συνωμοσία ενάντια στον άνθρωπο κι οι
ταγοί των ανθρώπων μαζί τους.. Κοινώς προδοθήκαμε..
Ωστόσο, μετά τα chaimtrails, πιστεύω ότι έρχονται και χειρότερα.
Πλέον μας μαντρώνουν και μας δίνουν όλα τα χαρακτηριστικά των σταβλισμένων ζώων.. Κλουβιά, τροφή πλαστική, αέρας δηλητήριο,
κι΄ομως δενκαταλαβαίνουμε ακόμη...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
toxotis
Πλήρες Μέλος

Greece
1256 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/10/2008, 20:54:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toxotis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αστεία, αστεία φίλοι μου,

πέρα από το τι είναι ή δεν είναι ο Κέβιν, ο μετεωρολόγος, μέχρι σήμερα ουτε μία μέρα δεν είδα να πέφτει έξω στις προγνώσεις του...

Το παρακολουθεί κανείς άλλος, για να δουμε, αν το ίδιο ισχύει και σε άλλες γωνιές της Ελλάδας?


http://vickytoxotis.blogspot.comΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

NIKON
Μέλος 1ης Βαθμίδας


139 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/10/2008, 22:05:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους NIKON  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΟΞΟΤΗ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ Ο ΚΕΒΙΝ ΔΕΙΧΝΕΙ ΟΤΙ ΧΤΕΣ ΔΕΝ ΨΕΚΑΣΤΗΚΕ Η ΕΛΛΑΔΑ??? Η ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΣΥΝΝΕΦΑ???? ΧΤΕΣ Η ΑΙΓΙΝΑ ΔΟΞΑ ΣΟΙ Ο ΜΩΑΜΕΘ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΕΙΧΑΜΕ ΠΟΛΥ ΒΑΡΥ ΨΕΚΑΣΜΟ ΑΛΛΑ ΤΡΟΜΕΡΟ ΑΕΡΑ ΠΟΥ ΠΑΝΤΑ ΕΤΣΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΥ ΒΑΡΥ ΨΕΚΑΣΜΟ!!!!! ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΟ ΒΟΥΝΟ ΕΙΧΕ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΣΤΙΓΜΗ 8 ΑΕΡΟΠΛΑΝΑ ΠΟΥ ΨΕΚΑΖΑΝ...........ΚΑΤΑ ΤΙΣ 6 45 ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ......ΒΕΒΑΙΑ ΦΥΣΑΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΝΕΦΩΣΗ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΣΗΜΕΡΑ.........ΤΙ ΕΝΝΟΕΙ Ο ΚΕΒΙΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΥΝΝΕΦΑ???? Η ΟΤΙ ΔΕΝ ΨΕΚΑΖΟΥΝ???? ΑΝ ΕΝΟΕΙ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΕΧΕΙ ΛΑΘΟΣ ΑΝ ΕΝΝΟΕΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟΣ.....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
toxotis
Πλήρες Μέλος

Greece
1256 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/10/2008, 22:42:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toxotis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο Κέβιν δείχνει ένα χάρτη πρόγνωσης, όπου με πράσινο εμφανίζει περιοχές όπου υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να διενεργηθούν ψεκασμοί π.χ. στο
χθεσινό... /(αλήθεια απορίας άξιο, τώρα το πρόσεξα γιατί δεν έβαλε το σημερινό χάρτη?)

δείχνει πως στην Ελλάδα δεν θα διενεργηθούν ψεκασμοί, εκτός από την Κρήτη, όπου γίνονται φουλ επιχειρήσεις.


http://vickytoxotis.blogspot.comΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

NIKON
Μέλος 1ης Βαθμίδας


139 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/10/2008, 23:08:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους NIKON  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΟΞΟΤΗ ΡΩΤΗΣΑ ΦΙΛΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΑΝΤΟΡΙΝΗ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΨΕΚΑΖΟΥΝ ΦΟΥΛ....ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΕΩ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΕΧΩ ΠΕΙ.....ΓΙΑ ΣΗΜΕΡΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
toxotis
Πλήρες Μέλος

Greece
1256 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/10/2008, 23:31:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toxotis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλά κάνεις φίλε μου ΝΙΚΟΝ,

θα έλεγα να ενεργοποιηθούμε και πάλι και να γράφουμε καθημερινά, πού βλέπουμε ψεκασμούς στην Ελλάδα και να συγκρίνουμε με το χάρτη πρόγνωσης του Κεβιν.

Με απασχολεί όμως η σκέψη γιατί δεν ανανέωσε το χάρτη από χθες...

Υπάρχει η διαφορά 7ωρών μεν, αλλά πάντα υπήρχε από νωρίς το πρωί η πρόγνωση ημέρας...

Σήμερα δεν υπάρχει ανανέωση.
Κι εδώ είδα φίλε μου trails, αλλά όχι έντονη επιχείρηση...

Το ένστικτο μου μου λέει, ότι κάτι παίζεται αυτές τις μέρες...

Δεν θυμάμαι αν το είχα αναφέρει και εδώ μέσα, αλλά συνέβαιναν περίεργα πράγματα με τα μαιλ μου...

Χθες πρόσεξα "περίεργες" επισκέψεις στο μπλογκ μου, σχεδόν από όλες τις γωνιές του κόσμου... και όλες ερχόταν στη σελίδα μου μέσω μιας περίεργης διαδρομής του blog.com...

Ίσως να πρόκειται για τεχνικό πρόβλημα, γιατί αλλιώς δεν μπορώ να εξηγήσω το περίεργο ενδιαφέρον που μπορεί να έχει για Κινέζους, Αργεντινού, Ισλανδούς Αμερικάνους κ.α. ξαφνικά ένα ελληνικό μπλογκ...

Έχει κανείς σας γνώσεις σχετικές?


http://vickytoxotis.blogspot.comΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

NIKON
Μέλος 1ης Βαθμίδας


139 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/10/2008, 23:37:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους NIKON  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
οχι δεν ΕΧΩ ΓΝΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΜΑΘΩ ΑΠΟ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΑΛΟΙΩΣ ΕΙΜΑΙ ΚΟΥΤΟΣ ΣΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
NIKON
Μέλος 1ης Βαθμίδας


139 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2008, 09:16:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους NIKON  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΟΞΟΤΗ ΣΗΜΕΡΑ ΞΑΝΑΕΙΔΑ ΤΟ ΣΧΕΔΙΟ ΤΟΥ ΚΕΒΙΝ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΣΑΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΨΕΚΑΣΜΕΝΗ..........ΑΠΟ ΤΗ ΓΕΩΓΡΑΦΙΚΗ ΘΕΣΗ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΟΤΙ ΟΙ ΨΕΚΑΣΜΟΙ ΤΙΣ 2 ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΗΜΕΡΕΣ ΗΤΑΝ ΟΙ ΠΟΙΟ ΠΥΚΝΟΙ ΑΠΟ ΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ...ΔΗΛΑΔΗ 8 ΑΕΡΟΠΛΑΝΑ ΣΤΟΝ ΟΥΡΑΝΟ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΔΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΙΟ ΠΟΛΥ???? ΑΛΛΑ ΛΟΓΩ ΤΩΝ ΣΦΟΔΡΩΝ ΑΝΕΜΩΝ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΣΧΗΜΑΤΙΣΤΕΙ ΝΕΦΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΙΣ 2 ΑΥΤΕΣ ΗΜΕΡΕΣ.......ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΔΩ........ΤΩΡΑ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ..........Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
toxotis
Πλήρες Μέλος

Greece
1256 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2008, 10:38:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toxotis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Mας λείπει βέβαια αυτό από χθες, αλλά τεσπα.

Αυτό που δείχνει είναι ότι: μέχρι αργά το βράδυ, θα έχει spray (chemtrails) στα χώρο που είναι πράσινος (στο σημερινό δηλαδή μέχρι το ύψος περίπου της Ημαθίας). Όσο πιο έντονο το πράσινο τόσο πιο έντονοι οι ψεκασμοί. (

Επιπλέον δημιουργήθηκε πάλι "μαύρος" διάδρομος (αψέκαστη περιοχή)στο χάρτη της Ευρώπης, που κατά την Κέβιν δείχνει περιοχές που θα πληγούν από σφοδρούς ανέμυς ή έντονα καιρικά φαινόμενα (το εύρος του διαδρόμου πρέπει να παίζει ρόλο-δηλ. όσο πιο ανοιχτό τόσο λιγότερο έντονα δαινόμενα)

Με βάση το σημερινό θα έλεγε κανείς πως η Μακεδονία, η Θράκη, το Αιγαίο και η Κρήτη θα υποστούν έντονα καιρικά φαινόμενα ή δυνατούς ανέμους...

Εδώ προς το παρόν έχουμε λιακάδα...



http://vickytoxotis.blogspot.comΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

helios2012
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
664 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2008, 14:32:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή toxotis,

Για να μπορέσουμε ν'αντιληφθούμε την πλήρη εικόνα πρέπει να συνδέσουμε τα κομμάτια που φαινομενικά είναι άσχετα μεταξύ τους.

Τις προάλλες έβλεπα ξανά την ταινία enemy of the state γνωρίζοντας αυτή τη φορά πως τα γυρίσματα ξεκίνησαν το 91, διακόπηκαν με παρέμβαση της NSA, και συνεχίστηκαν 6 χρόνια μετά!
Η ταινία πραγματεύται, τις τεχνολογικές μεθόδους εντοπισμού ενός στόχου από τις υπηρεσίες.
Από τότε έχουν μεσολαβήσει 17 χρόνια, οπότε φαντάσου τι γίνεται τώρα...
Αυτοί λοιπόν που κάνουν παιχνίδια εξουσίας(βλέπε π.χ. ψεκασμούς) ελέγχουν φυσικά και το διαδίκτυο με τρόπους που για μας είναι ασύλληπτοι.
Όλοι χρησιμοποιούμε λέξεις-κλειδιά που εντοπίζονται και διερευνώνται από κάποιους.Στην περίπτωσή σου απλά, τους έχεις μπεί στο μάτι!
Εμένα προσωπικά, αυτές οι τεχνικές με αφήνουν αδιάφορο ή ενίοτε με ένα σαρκαστικό χαμόγελο...(σημειωτέον είναι η 2η φορά που πληκτρολογώ το παρόν μήνυμα-τυχαίο???)
Να'ναι καλά το format και το backup....
Προφανώς αυτά που δείχνεις τους ενοχλούν και μελετάνε το πόσο επικίνδυνα είναι τα γραπτά σου και πόσους επηρρεάζουν...
Αυτά είναι αναμενόμενα και μέσα στο παιχνίδι...
Σε συμβουλεύω να μην πτοήσαι απ'όλα αυτα και να συνεχίσεις γιατί στο πλευρό σου έχεις και αθέατους συμμάχους οι οποίοι σε κρίσιμη στιγμή θα παρέμβουν, ίσως και χωρίς να το γνωρίζεις...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

toxotis
Πλήρες Μέλος

Greece
1256 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2008, 15:27:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toxotis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε μου ήλιε, (ωραία ακούγεται...)

φυσικά και δεν πτοούμε! Για να πω την αλήθεια διαισθητικά ήδη γνωρίζω από καιρό, πως είμαι υπο επίβλεψη, γι'αυτό τους επιβλέπω κι εγώ...

Και φυσικά δεν με σταματάει η "επίβλεψη" τους.

Ας βλέπουν να μαθαίνουν. Κι αν επηρεάζονται πολλοί τόσο το καλύτερο

Πάντως τίποτε δεν είναι τυχαίο όπως λες.
Ούτε οι ψεκασμοί, ούτε ο οικονομικός κλειδωνισμός, ούτε οι παρασκηνιακές συζητήσεις ένταξης της ΠΓΔΜ στην Ευρωπαϊκή Ένωση,

αλλά ούτε και η έξαρση ιώσεων και οι "βόμβοι" που άρχισαν ταυτόχρονα με τους ψεκασμούς.

Όλα συνδέονται, όλα έχουν να κάνουν με την ενέργεια και τις συχνότητες.

Πάντως αν συζητώ για όσα "περίεργα" συναντώ, είναι ακριβώς για να ενημερώνω τους φίλους, να 'χουν το νου τους, γιατί δεν αποκλείεται κάποια στιγμή να μου σαμποτάρουν ή να μου "σβήσουν" το μπλογκ...
Να ξέρουν γιατί...

Όλα τα περιμένω, αλλά τίποτε δεν με σταματάει. Εγώ απλά χαμογελώ ελεύθερη!


http://vickytoxotis.blogspot.comΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

toxotis
Πλήρες Μέλος

Greece
1256 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2008, 15:31:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toxotis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Α, και επι τη ευκαιρία!

Για να μην πεταχτούν τόσα γραπτά, όσοι θέλουν και τα βρίσκουν ενδιαφέροντα ας τα περάσουν και σε δικά τους μπλογκ.

Πόσα θα σβήσουν στο φινάλε, όλο και κάτι θα μείνει...

Δεν θα τους περάσει


http://vickytoxotis.blogspot.comΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

helios2012
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
664 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2008, 15:57:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Κουϊζ για ''προχωρημένους'':

Enemy of the state + Revolver =[pic]big picture![/pic]

2 φαινομενικά άσχετες μεταξύ τους ταινίες combined together τι μας δείχνουν?
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

toxotis
Πλήρες Μέλος

Greece
1256 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2008, 16:46:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toxotis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αχ και δεν παρακολουθώ το σινεμά... τι έχασα πάλι?


http://vickytoxotis.blogspot.comΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

toxotis
Πλήρες Μέλος

Greece
1256 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2008, 19:38:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toxotis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Με πολύ αγάπη σχόλια από το Smileyτάκη και την ΑΧ-ΒΑΧ ΤV...

http://vickytoxotis.blogspot.com/2008/10/blog-post_07.html


http://vickytoxotis.blogspot.comΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

NIKON
Μέλος 1ης Βαθμίδας


139 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2008, 09:31:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους NIKON  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟΥ ΚΕΒΙΝ ΚΑΙ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΧΕΙ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΤΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΠΑΡΑΘΕΤΕΙ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΓΝΩΡΙΖΩ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ...................ΤΙΣ 3 ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΗΜΕΡΕΣ ΕΔΩ ΕΧΕΙ ΚΑΘΑΡΟ ΟΥΡΑΝΟ ΛΟΓΩ ΤΩΝ ΑΝΕΜΩΝ ΠΑΡΑ ΤΟΥΣ ΒΑΡΥΣ ΨΕΚΑΣΜΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕΧΕΤΑΙ ΤΟ ΜΕΡΟΣ ΕΔΩ.....ΓΙΑΤΙ ΟΠΩΣ ΕΧΩ ΠΕΙ ΕΠΑΝΗΛΕΙΜΕΝΩΣ ΓΙΑ ΝΑ ΣΧΗΜΑΤΙΣΤΟΥΝ ΝΕΦΩΣΕΙΣ ΘΕΛΟΥΝ 3 ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΗΜΕΡΕΣ ΒΑΡΥ ΨΕΚΑΣΜΟΥ ΟΤΑΝ ΕΧΕΙ ΑΕΡΑ.......ΚΑΙ ΕΝΩ ΕΔΩ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΣΥΝΕΦΟ Ο ΧΑΡΤΗΣ ΓΕΝΙΚΑ ΔΕΙΧΝΕΙ ΑΠΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΨΕΚΑΣΤΕΙ ΕΩΣ ΟΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΨΕΚΑΣΤΕΙ....ΚΑΙ ΕΝΩ ΨΕΚΑΖΩΜΑΣΤΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΒΑΡΕΙΑ....ΚΑΙ ΧΤΕΣ ΣΤΙΣ 6 45 ΠΑΛΙ 8 ΑΕΡΟΠΛΑΝΑ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΓΕΜΙΣΑΝ ΤΟΝ ΟΥΡΑΝΟ ΤΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ................ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ.....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
NIKON
Μέλος 1ης Βαθμίδας


139 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2008, 11:16:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους NIKON  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΙ ΝΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΩ ΟΤΙ ΓΡΑΦΕΙΑ ΟΛΟΚΛΗΡΑ ΑΠΟ 100 200 ΑΤΟΜΑ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΜΕΡΑ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΜΕ "ΙΩΣΗ" ΑΝΑΠΝΕΥΣΤΙΚΗ..........ΧΩΡΙΣ ΠΥΡΕΤΟ ,ΜΟΝΟ ΣΥΝΑΧΙ ΚΑΙ ΚΟΠΩΣΗ .....καθε χρονο ΙΣΩΣ ΠΑΕΙ ΑΥΞΗΤΙΚΑ ΚΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ...ΤΟ ΑΣΧΗΜΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΟΛΟΙ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΟΙ ΙΔΙΟΙ!!!! ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΣΥΝΔΥΑΖΟΥΝΕ ΜΕ ΤΑ ΧΗΜΙΚΑ .........ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝΕ.....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
NIKON
Μέλος 1ης Βαθμίδας


139 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2008, 19:53:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους NIKON  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
116 ΥΠΟΓΡΑΦΕΣ........ΜΟΥ ΘΥΜΙΖΕΙ ΤΟ ΣΑΙΤ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΓΡΑΦΟΥΜΕ ΤΙΣ ΕΚΠΟΜΠΕΣ ΠΟΥ ΒΑΖΕΙ ΤΟ ΚΑΛΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ¨"ΑΚΡΑΙΟΥΣ" ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΥΣ ΣΕ "ΑΚΡΑΙΕΣ " ΕΚΠΟΜΒΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΟΙΑΣΕΙ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ 4 ΤΟΙΣ ΕΚΑΤΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΒΛΕΠΕΙ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΝΑ ΕΚΠΡΟΣΟΠΟΥΝΤΑΙ..................................................................................................................................................................
...............................................................................................................................
ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΦΑΝΕΡΟ ΟΤΙ ΟΙ ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟΙ ΤΡΟΠΟΙ ΜΕ ΜΟΝΤΕΡΝΑ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΟΠΩΣ ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΔΙΚΑΣΜΕΝΟΙ.....ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΤΑ ΠΡΟΕΔΡΙΛΙΚΙΑ ΚΑΙ ΟΙ ΟΜΑΔΕΣ ΣΤΙΣ ΓΕΙΤΟΝΙΕΣ..... ΚΑΙ ΝΑ ΜΠΟΥΜΕ ΣΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΦΙΑΞΟΥΜΕ ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΟΠΩΣ ΛΕΓΑΝΕ ΟΙ ΚΟΥΜΟΥΝΙΣΤΕΣ........................................................ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΕ ΜΙΑ ΠΛΑΝΗ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΔΟΥΜΕ ΘΑ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΜΙΛΑΜΕ..........ΘΕΛΕΙ ΑΛΛΟΥΣ ΤΡΟΠΟΥΣ......ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΑΛΛΗ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ ΑΠΟ ΜΕΡΟΥΣ ΜΑΣ........ ΘΕΛΕΙ ΑΛΛΟΥΣ ΤΡΟΠΟΥΣ......ΘΕΛΕΙ ΑΛΛΟΥΣ ΤΡΟΠΟΥΣ............116 ΥΠΟΓΡΑΦΕΣ..... ΑΝ ΜΗΝ ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΕΧΟΥΝΕ ΣΚΑΣΕΙ ΣΤΑ ΓΕΛΙΑ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΤΑ ΚΑΝΟΥΝΕ..ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΑ ΘΑ ΚΑΝΟΥΝΕ ΕΧΟΥΝΕ ΔΙΚΙΟ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΔΕΝ ΛΕΩ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΚΟΥΝΙΣΕΙ ΟΥΤΕ ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΤΟΥ ΔΑΧΤΥΛΑΚΙ...........Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
NIKON
Μέλος 1ης Βαθμίδας


139 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2008, 21:32:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους NIKON  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΩ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΓΝΩΣΤΟ ΣΕ ΠΟΛΛΑ ΔΙΣΕΚΑΤΟΜΥΡΙΑ ΚΟΣΜΟ......ΛΕΩ........ΤΟ 95 ΤΟΙΣ ΕΚΑΤΟ ΠΑΙΡΝΕΙ ΕΜΒΡΟΣ ΜΟΝΟ ΜΕ ΒΙΑ Η ΜΟΝΟ ΜΕ ΑΝ ΤΟΥ ΤΟ ΠΟΥΝ ΟΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΤΟΥ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΔΕΝ ΑΚΟΥΕΙ 1 Η ΒΙΑ Η ΤΟΥΣ ΠΟΙΟ ΔΥΝΑΤΟΥΣ.......ΒΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΦΑΡΜΟΖΟΥΝ ΚΑΙ ΟΧΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΘΑ ΕΦΑΡΜΟΖΑΜΕ.......ΑΡΑ ΜΑΣ ΜΕΝΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΟΙΟ ΔΥΝΑΤΟΙ ΚΑΙ ΠΟΙΟ ΔΥΝΑΤΟΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΟΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ ΜΟΥΤΡΑ ΤΟΥΣ ΠΟΥ ΛΕΗ ΚΑΙ Ο ΜΗΤΣΟΤΑΚΗΣ........ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΛΕΜΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΙΣΩ ΟΧΙ ΖΩΑ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΖΩΑ ΕΙΝΑΙ ΕΞΥΠΝΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΛΕΜΕ ΥΠΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΚΑΙ ΟΤΙ Η ΕΛΛΑΔΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΜΠΟΥΖΟΥΚΙΑ ΚΑΙ ΣΟΥΒΛΑΚΙ ΚΑΙ ΑΜΒΕΛΟΦΙΛΟΣΟΦΙΕΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΥΠΑΝΘΡΩΠΟΙ.......ΚΑΙ ΟΧΙ ΖΩΑ...ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ...........Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
toxotis
Πλήρες Μέλος

Greece
1256 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2008, 21:43:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toxotis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΝΙΚΟΝ παρόλο που με ενοχλεί η.... "νίκη" του συστήματος και το "γέλιο" που προφανώς θα ρίχνουν για το ποσοστό των υπογραφών...

γελάει καλύτερα, όποιος γελάει τελευταίος....

Έχεις δίκιο, θέλει άλλους τρόπους... όμως δεν βλέπω τρόπους άλλους αυτή τη στιγμή...

Και μην ξεχνάς ότι τρόπους και να βρούμε, εμείς θα είμαστε οι "γραφικοί" και οι "περίεργοι", απλά και μόνο επειδή στους υπόλοιπους "τίποτε πλέον δεν φαίνεται περίεργο"...

Δεν είναι παράδοξο και περίεργο αυτό από μόνο του? Δεν δείχνει πόσο πετυχημένο είναι το "σύστημα" στην εφαρμογή του?

300 συνειδητά άτομα φτάνουν για να αλλάξουν τη ροή των πραγμάτων στην Ελλάδα (γενικά).
8500 περίπου για να αλλάξει η παγκόσμια κατάσταση...

Κι όμως δεν έχουν μαζευτεί ούτε οι 300 ακόμη...

Τι να πω πλέον. Έχω δεχτεί πια ότι πράγματι δεν είναι όλοι οι άνθρωποι ίδιοι.

Θα καταλήξω να συμφωνίσω με τον Ναεϊβιντ Αϊκ, πως μία μεγάλη μερίδα ανθρώπων είναι απλά ρομποτάκια δίχως ίχνος συνείδησης.

Η μεγαλύτερη μερίδα της ανθρωπότητας έχει μεν συνείδηση, αλλά σε λήθαργο και...

μόνο λίγοι -ευτυχώς ολοένα περισσότεροι- έχουν αφυπνησμένη συνείδηση...

Αυτή είναι η διαφορά στην αντιμετώπιση...
Δεν υπάρχει τρόπος να ξυπνήσουμε εμείς τους άλλους. Μόνο οι ίδιοι τον εαυτό τους. Οπότε προφανώς δεν είναι έτοιμοι ακόμη να αναλάβουν την ευθύνη και τις υποχρεώσεις τους...

Δεν βλέπεις που μονίμως ψάχνουν "υπεύθυνους" έξω από τον εαυτό τους?

Τι να πω. Εγώ αυτό που μπορώ κάνω και έχω πάψει από καιρό να περιμένω συγκεκριμένα αποτελέσματα. Είπαμε πονάει αυτή η κατάσταση, αλλά δεν γνωρίζω άλλο τρόπο να την "σπρώξω"...

Εδώ είμαστε επίσης όλοι μας λίγο πολύ με ιώσεις, γαστρεντερίτιδες, αναπνευστικά και "αλλεργίες". Στο νηπιαγωγείο μόνο 5 παιδάκια πήγαιναν από τη Δευτέρα...
Πόνοι στις κληδώσεις "φαρυγγίτιδες" και κόπωση στους ενήληκες...

Είναι η "εποχή" λένε...
Τι να τους πεις. Δεν βλέπουν Δεν ακούνε Δεν μιλάνε...
Προτιμούν να μην ξέρουν, να μην ταράζονται...

Πόσα χρόνια μιλάω? Άδικος κόπος...
Σκέφτομαι πια πως όση γνώση και πληροφόρηση να δίνει κανείς
Όσο χρόνο και να ξοδεύει, δεν πιάνει τόπο...

Εμείς ξεκινάμε πάντα θεωρώντας πως απευθυνόμαστε σε σκεπτόμενους, λογικούς, συνειδητούς ανθρώπους.... Όμως όπως έλεγε και ο πατέρας μου πριν από πολλά χρόνια "πρώτα πρέπει να σου αποδείξει ο άλλος πως όντως ΕΙΝΑΙ Άνθρωπος και μετά να τον θεωρείς ως τέτοιο"

Τότε δεν καταλάβαινα τι εννοούσε, σήμερα πια το βλέπω μπροστά μου...


http://vickytoxotis.blogspot.comΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

NIKON
Μέλος 1ης Βαθμίδας


139 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2008, 22:58:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους NIKON  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΥΠΗΡΞΕ ΤΟ ΓΕΛΙΟ ΜΑΣ ΟΥΤΕ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΟΥΤΕ ΠΡΩΤΟ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΥΠΑΡΞΕΙ ....ΚΑΙ Ο ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΥΠΑΡΞΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΟΥΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΟΥΜΕ ΚΑΙ ΟΧΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΟΛΟΤΟΥΜΠΕΣ ΚΟΙΝΩΣ........ΚΑΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΒΓΟΥΜΕ ΕΞΩ ΕΠΙΘΕΤΙΚΑ ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ ΚΑΙ ΕΝΑΣ ΠΟΛΥ ΕΞΥΠΝΟΣ ΓΝΩΣΤΟΣ ΔΗΛΑΔΗ ΜΕ ΑΠΟΨΗ ΚΑΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΑΠΟ ΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΤΟΥ....ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΜΑΔΕΣ ΚΑΙ ΑΗΔΙΕΣ....ΘΕΛΕΙ ΑΠΟΨΗ......ΚΑΙ Η ΑΠΟΨΗ ΘΕΛΕΙ ΣΘΕΝΟΣ.....ΚΑΙ ΤΟ ΣΘΕΝΟΣ ΘΕΛΕΙ ΑΠΟΦΑΣΗ.......ΚΑΙ Η ΑΠΟΦΑΣΗ ΚΑΝΕΙ ΤΑ ΑΤΟΜΑ ΑΝΙΚΗΤΑ...........ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΕΙΝΑΙ ΦΙΛΟΣΟΦΙΕΣ ΝΑ ΤΙΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΒΙΒΛΙΟ........ΚΑΙ ΤΟ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΜΑΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΜΕ ΜΙΑ ΘΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ 299 ΟΥΤΕ 300 ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΜΑΣ 116!!!!!!! .....ΑΡΑ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΤΡΟΠΟΝΟΥΜΕ ΤΟ 85 ΤΟΙΣ ΕΚΑΤΟ ΤΟΥΣ ΥΠΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΚΑΙ ΤΙ ΣΙΜΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟ????? ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΓΙΑ ΣΚΕΨΟΥ ΟΤΙ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ ΜΟΝΗ ΣΟΥ!!!!! ΔΗΛΑΔΗ ΟΛΟΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΥΡΩ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΡΕΤΙΝΟΙ......ΕΤΣΙ ΠΑΕΙ!!!! ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΜΕ ΤΟΥΣ 280 ΚΑΙ ΟΙ ΚΡΕΤΙΝΟΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΥ ΑΛΛΟΥ!!!! ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΤΙ ΛΕΩ???? ΛΕΩ ΟΤΙ ΚΟΛΛΗΤΑ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΚΡΕΤΙΝΟΙ.........ΤΟΣΟ ΚΟΛΛΗΤΑ ΜΑΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΛΕΩ ΠΟΣΟ ΚΟΛΛΗΤΑ...............ΕΚΕΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΘΕΜΑ!!!!!!!!!!!!!ΝΑ ΔΕΙΞΗΣ ΟΤΙ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΠΙΣΩ .....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
NIKON
Μέλος 1ης Βαθμίδας


139 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2008, 23:35:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους NIKON  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΠΕΙΔΙΞΕΙΕΣ ΚΟΙΝΩΣ ΜΟΣΤΡΕΣ.....ΚΟΙΝΩΣ ΕΠΑΝΑΣΤΑΤΕΣ ΣΤΑ ΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ ΚΑΙ ΣΤΑ ΣΠΙΤΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΣΤΑ ΠΡΟΣ ΤΑ ΕΞΩ ΚΟΤΕΣ ΕΤΣΙ ΕΙΜΑΣΤΕ...ΟΙ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΟΙ.........ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΕΛΛΑΔΑ...ΜΟΣΤΡΑ... ΑΛΛΑ ΛΕΜΕ ΑΛΛΑ ΣΚΕΥΤΟΜΑΣΤΕ ΑΛΛΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΑΛΛΑ ΘΕΛΟΥΜΕ........Ο ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ Ο ΒΟΥΛΕΥΤΗΣ ΜΕ ΡΩΤΑΓΕ ΝΑ ΤΟΥ ΠΩ ΠΩΣ ΒΓΗΚΕ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΜΙΛΙΣΕ ΠΟΥΘΕΝΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΒΑΛΑΝΕ ΣΤΟ ΨΗΦΟΔΕΛΤΙΟ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΚΛΟΓΕΣ 1 ΜΗΝΑ ....ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ????ΑΥΤΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΕΡΑ ΠΑΤΕΡΑ ........ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 16 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy