ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Διαπιστώσεις......
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 4
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2004, 12:58:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ stopper ΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΠΩΣ ΕΙΜΑΙ ΜΕΓΑΛΟΣ ΣΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ????

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΚΑΘΑΡΟΤΗΤΑΣ ΜΙΑΛΟΥ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΔΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΔΕΙΓΜΑ ΓΡΑΦΗΣ ΣΟΥ.

ΓΡΑΨΕ ΑΦΟΒΑ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΦΟΡΟΥΜΣ...
ΣΕ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ?????
ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙΣ ΣΕ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ???????????
ΟΧΙ ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΣΕ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ...

ΠΗΡΕΣ ΤΟ ΚΟΥΒΑΔΑΚΙ ΜΕ ΤΗΝ ΛΑΣΠΗ ΚΑΙ ΡΙΧΝΕΙΣ ....

ΝΑΙ ΦΙΛΕ ΣΕ ΛΕΩ ΜΑΣΚΑΡΑΚΟ Η ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΜΑΣΚΑΡΑ...

ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΣΑΝ ΠΑΛΙΟ ΜΕΛΟΣ (ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ) ΝΑ ΜΠΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΠΑΛΙΟ "ΝΙΚ ΝΑΜΕ" ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΙΣ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙΣ.
ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΠΩΣ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΣΕ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ.

ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΧΕΙ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΛΗ ΤΟΥ ΠΛΕΥΡΑ....
ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ????
ΠΩΣ ΤΟ ESOTERICA.gr ΑΡΧΙΖΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΓΝΩΣΤΟ ΝΑ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΝΕΟΙ ΦΙΛΟΙ ΜΕ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΕΣ ΑΝΗΣΥΧΙΕΣ ΚΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΑΥΤΟ ΕΝΟΧΛΕΙ ΠΟΛΛΟΥΣ ....

ΘΑ ΣΤΑΘΩ ΜΟΝΟ ΣΤΑ ΛΟΓΙΑ ΤΗΣ ΦΙΛΗΣ Ελευθερίας ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙ

quote:
Και οι συζητήσεις(έστω και οι διαδυκτιακές)βοηθούν λιγάκι,στο να μαθαίνω σιγά σιγά να επέξεργάζομαι πραγματικά γεγονότα και να βγάζω συμπεράσματα.Στο να υπάρξει μια ώθηση,το έναυσμα..


quote:
Το να είμαι όμως με ένα ψευδώνυμο,να περνάω την ώρα μου ευχάριστα,το βλεπω ως ένα είδος διασκέδασης.Δεν με ενδιαφέρει και πάλι το όφελος του καθενός.
Το γιατί είμαι εγώ εδώ, με νοιάζει

ΕΣΥ ΦΙΛΕ stopper ΓΙΑΤΙ ΕΙΣΑΙ ΕΔΩ ?????

ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΕΧΩ ΑΛΛΑ ΝΑ ΠΩ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

**ΦΩΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΦΩΣ**Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

λίλιθ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1945 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2004, 17:15:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους λίλιθ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
μήπως τελικά ο stopper είναι βαλτός από την ηγεσία του ΚΠΕ (Κεντρικός Πυρήνας Εσωτέρικα) με σκοπό να κάνει ΔΔ (Διαφημιστική Δυσφήμιση);

ε, ΟΧΙ!!! δεν 8α του περάσει

ΖΗΤΩ ΤΟ ΜΕΤΑΦΥΣΙΚΑ!!!

Λάρα Κροφτ -η αποθέωση!!!
click ^
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2004, 17:37:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
λίλιθ ...

Α Π Ο Β Α Λ Λ Ε Σ Α Ι ! !

και μην βάζεις τώρα τα χεράκια σου στα αυτιά για να κάνεις ότι δεν το άκουσες !!

Αποβάλλεσαι παιδί μου από την Ομάδα Συνεργατών του ESOTERICA !!

Το κατάλαβες;;

Άντε για να δουν μερικοί-μερικοί...
τι εστί...

Ο υπέρτατος, μέγιστος και... μόνος του Admin!

(3,14562gr !! Να τ'αφήσω;;)


-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΩΤΙΝΟΣ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1491 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2004, 22:52:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΩΤΙΝΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητοί φίλοι σε χώρο εσωτερισμού βρισκόμαστε. .. Το όνομα του χρήστη δεν σας λέει τίποτα..? Αποσυμβολίστε το.. STOPPER. Αυτός που σταματά .. Τι ? Προφανώς τον κατήφορό μας….Έχει πάντως αγνά αισθήματα…Ο χρόνος λοιπόν θα δείξει εάν θα επαληθεύσει το όνομα του, εάν έχει δίκιο, ποιος ο σκοπός του, και εάν θα τα καταφέρει….

«Η γνώση της άγνοιας είναι η αρχή της σοφίας»

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
katia
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
629 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2004, 23:48:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους katia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΑΙΔΙΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙ Ο ΦΙΛΟΣ ΜΑΣ ΚΑΤΙ ΜΟΥ ΘΥΜΙΖΟΥΝ.Η'ΚΑΠΟΙΟΝ



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

_
Μέλος 2ης Βαθμίδας

USA
379 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/02/2004, 00:00:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους _  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το να είμαι όμως με ένα ψευδώνυμο,να περνάω την ώρα μου ευχάριστα,το κάνω ως ένα είδος διασκέδασης.

Κάτω ΠάυλαςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

_
Μέλος 2ης Βαθμίδας

USA
379 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/02/2004, 00:06:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους _  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και να συμπληρώσω Από ότι φαίνεται μερικοί δεν το κάνουν απλά για να περάσουν την ώρα τους λέγοντας και διαβάζοντας ΟΤΙ ΝΑΝΑΙ, αλλά το περνούν και κατάκαρδα κιόλας, όπως ο φίλος που άνοιξε αυτό το θέμα, τον πείραξε τόσο πολύ το internet και το esoterica.gr που μάλλον θα έπαθε και ψυχολογικά.

Κάτω ΠάυλαςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

george1989
Νέο Μέλος

Greece
13 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/02/2004, 00:29:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους george1989  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλε STOPPER δεν καταλαβαινω γιατι κρινεις μηπως θελεις να μας προστατεψεις? Δεν καταλαβαινω γιατι ομως, οι ιδεες ειναι κατι προσωπικο δεν μπορεις να κρινεις, εγω οπως σου εχω ξανα αναφερει κανεις δεν ειναι τελειος, ομως τι ειναι σωστο να κατακρινεις κρυβουμενος πισω απο ενα ψευδόνιμο (ξέρω και εγω το ιδιο κανω ομως ελαβα ενα e-mail απο τους ανωτερους που μου ειπε να μην δινω προσωπικες πληροφοριες)Σε παρακαλω να μην κανεις πραγματα που ενοχλουν θα μπορυσες να το συζητησεις και μετα να μιλησεις, ειναι αμαρτια να ενοχλεις το φιλο χωρις να τον ξερεις αλλωστε εδω ειναι μονο ιδεες την αληθεια την μαθαινεις μεσα απο τα ματια του αλλου και το οτι κρυβωμαστε ισως εδω μας κανει καλο,συζητα μαζι με τα ατομα και μοιρασου το να εισαι ενοχλημενος απο κατι που δεν θα σου απανταγε εαν δεν του μιλαγες εσυ πρωτος ειναι κατι που δεν στεκει σωστα φιλε μου μην μοιραζεις κακια σε εμας γιτι ασυνοιδητα κανεις το ονομα σου αντιπαθητικο στα υπολοιπα μελη, δεν μας χρειαζονται τετοια, αγαπη ειρηνη και ομονοια φιλε , απλα μοιρασουτα ετσι και αλλιως κανεις δεν ειναι τελειος, αλλη μια φορα σε παρακαλω σταματα, σε ευχαριστω.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

katia
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
629 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/02/2004, 12:13:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους katia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΗΝ ΘΥΜΩΝΕΤΑΙ ΠΑΙΔΙΑ.ΕΜΕΝΑ Η ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ.ΤΟ ΔΙΑΣΚΕΔΑΖΩ.ΑΛΛΑ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΞΟΥΣΙΑ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΡΩ ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΟΛΛΗΤΟΣ ΜΟΥ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stopper
Νέο Μέλος

Greece
22 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/02/2004, 04:27:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stopper  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο καθένας μπορεί να πει ότι θέλει είτε εδώ είτε οπουδήποτε(και εκτός internet) δεν χρειάζεται λοιπόν κανένας να λεει αυτή τη μπούρδα που βλέπω συνεχεία ότι το esoterica είναι ένας τόπος ελεύθερης ανταλλαγής απόψεων κτλ… λες και σας έχουν απαγορεύσει να λετε τις απόψεις σας οπουδήποτε αλλού…. Αλλά υποτίθεται ότι ένας τόπος όπως αυτός θα έπρεπε να τιμά το όνομα του και να μην πέφτει σε ατοπήματα που μπορεί να γίνουν οπουδήποτε αλλού…
Επειδή συνεχώς επιβεβαιώνονται αυτά που λεω από τις απαντήσεις σας, θα σας πω κάτι ακόμα. Δεν κρίνω αν αυτά που λετε είναι σοβαρά ή βλακείες, με ενδιαφέρει όμως πολύ γιατί τα λετε, σε ποιους τα λετε και πως τα λετε…γιατί οι συνέπειες είναι το πρόβλημα!!
Γιατί να χρησιμοποιεί κάποιος την ελεύθερη πρόσβαση στο site για να περάσει τα δικά του πιστεύω και τις δικές του πεποιθήσεις σε όσους μπορεί;;;
Εμένα πολλοί βγήκαν να με αμφισβητήσουν και καλά έκαναν, πόσοι όμως από όλους αυτούς, όλους εσάς, αμφισβήτησαν ποτέ τη σωστή λειτουργία του site, την αμεροληψία των οργανωτών, την ηθική τους; Αμφισβητείτε εμένα με ένα μήνυμα, αλλά πόσο σίγουροι είστε ότι γνωρίζετε αυτούς που λειτουργούν αυτό το site και τι επιδιώκουν…
Αν δεν είσαι μεγάλος σε ηλικία διέψευσε με…avatargr…φαινεται από τον τρόπο που γράφεις…
Αν θεωρεί οποιοσδήποτε ότι είμαι παλιό μέλος(που δεν είμαι) γιατί δεν λεει ποιος είμαι, ντρέπεται;;;; ή φοβάται;;;;
Και κάτι τελευταίο, σε όλους εσάς δεν έχει κάνει εντύπωση ο τρόπος που απαντάνε οι περισσότεροι συντονιστές;;;
Έτσι συμπεριφέρονται άνθρωποι με γνώσεις, πνευματική διαύγεια και “esoteristes” ;;;
Αν λοιπόν κάποιος από εσάς τα απλά μέλη εκφράσει αύριο μεθαυρίο οποιαδήποτε άποψη σε οποιοδήποτε χώρο και η απάντηση-αντιμετώπιση από τους ακροατές σας είναι ανάλογη με αυτή των συντονιστών (Admin,thoth,avatargr..) δεν θα πρέπει να έχει παράπονο ότι τους ειρωνεύονται και τους απαξιώνουν… αφού και στο χώρο όπου υποτίθεται υπάρχει σεβασμός και αποδοχή των απόψεων τους συμβαίνει το ίδιο από την άλλη μεριά…


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ελευθερία
Πλήρες Μέλος

Laos
825 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/02/2004, 11:33:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εμένα πολλοί βγήκαν να με αμφισβητήσουν και καλά έκαναν, πόσοι όμως από όλους αυτούς, όλους εσάς, αμφισβήτησαν ποτέ τη σωστή λειτουργία του site, την αμεροληψία των οργανωτών, την ηθική τους; Αμφισβητείτε εμένα με ένα μήνυμα, αλλά πόσο σίγουροι είστε ότι γνωρίζετε αυτούς που λειτουργούν αυτό το site και τι επιδιώκουν…


Η ηθική των οργανωτών όπως λες γιατί να με αφορά?
Ειδικά αν εννοείς την ηθική στην προσωπική ζωή του καθένα!
Σίγουρη δεν είμαι για κανέναν και για τίποτα.
Αλλά ότι και να επιδιώκουν όπως λες,γιατί φοβάσαι?Μήπως σε παρασύρουν τελικά σε αυτό που επιδιώκουν?Μήπως τα καταφέρουν?Ξέρεις βέβαια τι σημαίνει αυτό...Και να μη τα ξαναγράψω από τη αρχή.Αυτός ο κίνδυνος σήμερα ειδικά που κατακλυζόμαστε από πληροφορίες είναι υπαρκτός.Πιστεύω κι ένα μικρό παιδάκι είναι <υποψιασμένο> στις μέρες μας.
Τώρα όποιος δεν είναι,κινδυνεύει παντού,ακόμα και μέσα στο σπίτι του,διαβάζοντας κάποιο βιβλίο.
Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω καθόλου αυτά τα υπονοούμενα που ξαναείδα βέβαια εδώ μέσα.
Ερωτήσεις του τύπου:-Πιστεύετε σε αυτό το site στο σατανά?
-Βοηθήστε με για να καταλάβω αν πρέπει να συνεχίσω.
Αυτό λέγεται φόβος.Σημαίνει ακόμα ότι φοβάμαι κυρίως τον ίδιο μου τον εαυτό.
Μήπως παρασυρθώ,μήπως κινδυνεύσω.
Πού είναι μωρέ η δύναμή μας?
¨Η μήπως νομίζεις ότι αφήνοντας αιχμές του τύπου:
quote:
αλλά πόσο σίγουροι είστε ότι γνωρίζετε αυτούς που λειτουργούν αυτό το site και τι επιδιώκουν…

Θα καταφέρεις αυτό που επιδιώκεις από την αρχή?Και αυτό που επιδιώκεις τελικά,και αυτό βλέπω δυστυχώς στο τελευταίο μήνυμά σου,είναι να προκαλέσεις φόβο,σε νέα μέλη ή σε κάποιους που δεν έχουν σχηματίσει ακόμα ολοκληρωμένη άποψη για το forums.
Kαι μετά από αυτό,το δικό μου μυαλό πια,πάει παντού(σε σχέση με το τί επιδιώκεις).
Κι αυτό σίγουρα δεν είναι ηθικό.
quote:
Αν λοιπόν κάποιος από εσάς τα απλά μέλη εκφράσει αύριο μεθαυρίο οποιαδήποτε άποψη σε οποιοδήποτε χώρο και η απάντηση-αντιμετώπιση από τους ακροατές σας είναι ανάλογη με αυτή των συντονιστών (Admin,thoth,avatargr..) δεν θα πρέπει να έχει παράπονο ότι τους ειρωνεύονται και τους απαξιώνουν… αφού και στο χώρο όπου υποτίθεται υπάρχει σεβασμός και αποδοχή των απόψεων τους συμβαίνει το ίδιο από την άλλη μεριά…

Γιατί τέτοια εμμονή με την αποδοχή άποψης?
Όσο για τον σεβασμό και την αποδοχή δεν απαιτούνται,λυπάμαι,δεν λες αποδεχτείτε με!
Δυστυχώς κερδίζονται,είτε μας αρέσει είτε όχι...

<<Διότι η άγνοια φέρνει αλόγιστο θάρρος, ενώ η γνώση δισταγμό>>Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

katia
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
629 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/02/2004, 11:50:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους katia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΠΡΑΒΟ ΡΕ ΦΙΛΕ ΠΟΥ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ.ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΑΣΧΟΛΕΙΣΑΙ?ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ Ο ΣΩΤΗΡΑΣ ΜΑΣ?


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

_
Μέλος 2ης Βαθμίδας

USA
379 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/02/2004, 18:12:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους _  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ Ο ΣΩΤΗΡΑΣ ΜΑΣ?

Δηλαδή αν κάποιος σου πει την αλήθεια για το esoterica.gr θα γίνει ο σωτήρας σου? Εμένα θα γίνει ο κουτσομπόλης μου.

Κάτω ΠάυλαςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Darkangel_78
Πλήρες Μέλος

Egypt
1013 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/02/2004, 22:44:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Darkangel_78  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα και πάλι.
Φίλε stopper αναρωτιέσαι:
quote:
Γιατί να χρησιμοποιεί κάποιος την ελεύθερη πρόσβαση στο site για να περάσει τα δικά του πιστεύω και τις δικές του πεποιθήσεις σε όσους μπορεί;;;
(εσύ γιατί το κάνεις?) ενώ απαντάς λίγο πιο πάνω:
quote:
Ο καθένας μπορεί να πει ότι θέλει είτε εδώ είτε οπουδήποτε(και εκτός internet) δεν χρειάζεται λοιπόν κανένας να λεει αυτή τη μπούρδα που βλέπω συνεχεία ότι το esoterica είναι ένας τόπος ελεύθερης ανταλλαγής απόψεων κτλ… λες και σας έχουν απαγορεύσει να λετε τις απόψεις σας οπουδήποτε αλλού….

Και αν θεωρείς την ελεύθερη ανταλλαγή απόψεων "μπούρδα" μάλλον δε σε έχουν φιμώσει ποτέ,αλλιώς θα την εκτιμούσες!
quote:
Δεν κρίνω αν αυτά που λετε είναι σοβαρά ή βλακείες, με ενδιαφέρει όμως πολύ γιατί τα λετε, σε ποιους τα λετε και πως τα λετε…γιατί οι συνέπειες είναι το πρόβλημα!!
Αλήθεια? Μας τιμά το ενδιαφέρον σου αν και το εισαγωγικό σου μήνυμα δεν έδωσε την εντύπωση την καλοπροαίρετης κριτικής...
quote:
Εμένα πολλοί βγήκαν να με αμφισβητήσουν και καλά έκαναν, πόσοι όμως από όλους αυτούς, όλους εσάς, αμφισβήτησαν ποτέ τη σωστή λειτουργία του site, την αμεροληψία των οργανωτών, την ηθική τους; Αμφισβητείτε εμένα με ένα μήνυμα, αλλά πόσο σίγουροι είστε ότι γνωρίζετε αυτούς που λειτουργούν αυτό το site και τι επιδιώκουν…
Μην υποτιμάς τη νοημοσύνη και την κριτική ικανότητα των ανθρώπων που θέλουν να είναι μέλη.Στο κάτω-κάτω,η συμμετοχή είναι προαιρετική.
quote:
Και κάτι τελευταίο, σε όλους εσάς δεν έχει κάνει εντύπωση ο τρόπος που απαντάνε οι περισσότεροι συντονιστές;;;
Έτσι συμπεριφέρονται άνθρωποι με γνώσεις, πνευματική διαύγεια και “esoteristes” ;;;
Μπορείς να μου εξηγήσεις τη διαφορά μεταξύ των εσωτεριστών και των "esoteristwn"? Μπορεί κάποιοι που επάξια φέρουν αυτόν τον τίτλο να μετέχουν εδώ,δεν είναι ικανή και αναγκαία συνθήκη όμως όσοι είναι εδώ να είναι εσωτεριστές...
Αυτά τα ολίγα σε περίπτωση που θελήσεις συνειδητά να καταλάβεις κάποια πράγματα και να μπεις σε διάλογο.Αν θες να δημιουργήσεις θέμα εκεί που δεν υπάρχει,λυπάμαι αλλά δε θα παίξω το παιχνιδάκι σου.
Επειδή λες ότι είσαι νέο μέλος και καλοπροαίρετα από την πλευρά μου σε πιστεύω,σε πληροφορώ ότι θέματα παρόμοιου περιεχομένου περνούν στο χρονοντούλαπο της ιστορίας γρήγορα...

"Ποιό το αληθινό μέγεθος της σκιάς σου;"


Edited by - Darkangel_78 on 22/02/2004 22:45:08Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2004, 00:40:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλησπερα σε ολους και ολες

εγω θα συμφωνισω με τον\την στοπερ

1.Οι άνθρωποι που γράφουν σε αυτό είναι στην πλειοψηφία τους, λογικά ανώριμοι-ανέτοιμοι να επεξεργαστούν πραγματικά δεδομένα, να εξάγουν συμπεράσματα.

εγω δεν ειμαι ενα απο αυτα.(αυτο το λεει ο καθενας στον εαυτο του και ολα ειναι ενταξει)

2.Επιχειρείται η έμμεση παραγκώνιση ορισμένων ανθρώπων από κάποιους που έχουν σχετική εξουσία

3.Οι συντονιστές επιλέγονται με υποκειμενικά κριτήρια πράγμα που δεν διασφαλίζει την αμεροληψία στο χώρο


5.Η προσωπική άποψη ενός ανθρώπου συχνά υποβαθμίζεται όταν αυτή δεν είναι σύμφωνη με προσωπικές απόψεις παλαιών μελών ή των συντονιστών

6.Το κύρος, η ορθότητα, η τεκμηρίωση και η αποδοχή των απόψεων καθορίζεται από τα εξής κριτήρια: την ηλικία αυτού που το γράφει(αν είναι γνωστή), το επάγγελμα του, τις προσωπικές γνωριμίες με τους συντονιστές ή παλιά μέλη , αν η άποψη είναι επηρεασμένη από κάποιο βιβλίο το οποίο είναι γενικά αποδεκτό από στους προαναφερθέντες (όπως της Μπλαβάτσκυ) αλλά σε πολύ σπάνιες περιπτώσεις από την ουσία της άποψης.

αυτες οι αποψεις ειναι σε μια κατηγορια

ολοι τις εχουμε σκεφτει σε καποια στιγμη που οι αλλοι μας <<κολλησαν>> στον τοιχο

4.Ο χώρος χρησιμοποιείται πολλές φορές για προσωπικό όφελος

αυτη ειναι η μονη διαπιστωση που με βρισκει αντιθετο
αυτο θα γινοταν μονο αν ξεραμε την ταυτοτητα του αλλου


Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το ξωτικό
Μέλος 3ης Βαθμίδας


641 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2004, 12:55:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Το ξωτικό  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημερα σας και καλη Σαρακοστη.

Εμμενοντας στον τιτλο του τοπικ θα ηθελα να κανω και εγω τις δικες μου διαπιστωσεις,οι οποιες ειλικρινα με εχουν κανει να τρομαξω.

Ειμαι εδω σε τουτο το φορουμ απο τον Σεπτεμβρη και οταν ειχα μπει με ειχαν συμβουλευσει να προσεχω το τι γραφω και το που,και διαπιστωσα υστερα απο κοντα 7 μηνες οτι ειχε δικιο αυτος που με συμβουλευσε(εστω και αν η συμβουλη του υποθετω οτι αφορουσε κατι αλλο απο αυτο που εγω καταλαβα).

Μετα απο λιγο καιρο καποια γνωστη καταλαβε ποια ημουν και μου το ειπε και της ζητησα να μη <<το κανει βουκινο>> γιατι ημουν νεα ακομα εδω και δεν ηξερα το τι ακριβως παιζεται και το τι ειναι ο καθενας.

Καποιους μηνες μετα πιστευοντας οτι ειχα μπορεσει να καταλαβω καποια πραγματα και προσωπα ,ανοιχτηκα καπως.

Και εφτασε ετουτη η βδομαδα για να μου δειξει οτι καλα ειχα κανει και φυλαγομουν στις αρχες και οτι δεν ειχα καταλαβει τιποτα τελικα!.

Αιτια για να μπορεσω να το καταλαβω σταθηκε το τοπικ της Ατμας και ο διασυρμος της απο

1ον) ενα αλλο μελος με τις σιωπηλες ευλογιες του ιδρυτη και των συντονιστων(κυριως των συντονιστων που εμφανιστηκαν και μιλησαν εκει)

2ον) απο τον ιδιο τον ιδρυτη του φορουμ ο οποιος πεταξε την μασκα και εκδηλωσε τοσο πολυ και τοσο απολυτα τον χαρακτηρα του που πραγματικα με εκανε να τρομαξω,γιατι το προσωπο που εδειξε δεν μπορω να το θεωρησω οχι εσωτεριστη αλλα ουτε καν ανθρωπο.

Οποιοσδηποτε ανθρωπος ,εστω και αν η ΑΤΜΑ ειχε λαθος,δεν θα εγραφε συνειδητα υστερα απο 9 σελιδες οτι εγραψε ο συγκεκριμενος ανθρωπος.

Οποιοσδηποτε ανθρωπος δεν θα χαρακτηριζε καρναβαλι τον διασυρμο της,και αυτο το ποστ με εκανε να τρομαξω και να αναρωτηθω τι σοι ατομο μπορει να ειναι καποιος που συνειδητα κανει κατι τετοιο?

Τι σοι ατομο εξευτελιζει τοσο καποιο αλλο-το οποιο εχει ηδη διασυρθει απο ενα τριτο-λεγοντας τα οσα εχει περασει καρναβαλι?!

Καποτε καποιο αλλο μελος εδωσε τον χαρακτηρισμο Κακος Λυκος στον Κο Ραμογλου.
Προτεινω,μιας και δεν τον αντιπροσωπευει-ουτε κατα διανοια-,να βγει αυτος ο χαρακτηρισμος σε δημοπρασια και να δωθει εκει που πραγματικα ανηκει.

Ειναι πραγματικα φοβερο να βλεπεις τις μασκες να πετιονται και να αποκαλυπτεται το πραγματικο προσωπο του καθενος.
Η δικη μου διαπιστωση ηταν αυτη και με αυτη ξαναπηγαινω ξανα στο αχλαδοτυρο,στο οποιο θεωρωντας το ολοι σχεδον μηδενικης σημασιας,ειναι το πιο αληθινο.

Και απο εδω
Καλη εβδομαδα,καλη Σαρακοστη ,βοηθεια μας,βοηθεια σας και βοηθεια(κυριως) σε οσους εχουν την ατυχια να διασταυρωνεται ο δρομος τους με ατομα που φορανε την προβεια του αρνιου.

Καλημερα σας.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2004, 15:29:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα σας και καλή σαρακοστή.

Φίλη ξωτικό, κάνεις κάποιες διαπιστώσεις κι εσύ στο τόπικ αυτό και έχεις κάθε δικαίωμα να εκφράσεις την άποψή σου, κυρίως επειδή ο σκοπός σου είναι ειλικρινής και γιαυτό το λόγο είναι ιδιαίτερα καλοδεχούμενος. Αναφέρθηκες στο πρόσφατο τόπικ που άνοιξε η ΑΤΜΑ, και μεταξύ άλλων, αναφέρεις το εξείς:

quote:
Αιτια για να μπορεσω να το καταλαβω σταθηκε το τοπικ της Ατμας και ο διασυρμος της απο

1ον) ενα αλλο μελος με τις σιωπηλες ευλογιες του ιδρυτη και των συντονιστων(κυριως των συντονιστων που εμφανιστηκαν και μιλησαν εκει)



Δυστυχώς η αναφορά σου αυτή, εμπλέκει και εμένα (πράγμα το οποίο τελικά είναι αναπόφευκτο, λόγω της συντονιστικής θέσης που μου έχει δοθεί και άρα της μεγαλύτερης ευθύνης απέναντι στον χειρισμό καταστάσεων μέσα στις συζητήσεις). Θα ήθελα καταρχήν να σε παρακαλέσω, να μου εξηγήσεις, γιατί πιστεύεις ότι ο "διασυρμός" της ΑΤΜΑΣ, έγινε με τις ευλογίες των συντονιστών (και να μου παραθέσεις με quote τα σημεία όπου κάτι τέτοιο φαίνεται). Ειλικρινά, αν εσύ ήσουν συντονίστρια, κι έβλεπες μία αντιδικία μεταξύ των μελών, θα έπαιρνες το μέρος αυτού που θα πίστευες ότι έχει δίκιο;

Κι αν έκανες κάτι τέτοιο, δεν θα ήσουν τουλάχιστον υπερόπτης, να θεωρείς τον εαυτό σου "δικαστή" και "υπεράνω όλων", ώστε μέσα από τη θέση ενός συντονιστή να εκφανθείς για το ποιος έχει δίκιο και ποιος έχει άδικο; Εγώ προσωπικά, δεν θεωρώ ότι μου έχει δωθεί κανένα τέτοιο δικαίωμα από κανέναν. Ποια είμαι εγώ, για να κρίνω ποιος έχει δίκιο; Πόσο αντικειμενικό μπορεί να είναι το κριτήριό μου, ώστε να το θέσω υπόψην του κοινού που με διαβάζει, γνωρίζοντας ότι πιθανότατα αυτό το οποίο θα πω, μπορεί να έχει περισσότερο βάρος, λόγω της συντονιστικής θέσης που έχω;

Αγαπητή φίλη των forums, κατανόησε σε παρακαλώ, ότι είναι ιδιαίτερα δύσκολος αυτός ο ρόλος που μας έχει ανατεθεί, απαιτεί πολύ προσπάθεια, μεγάλη αυτοσυγκράτηση (ώστε να παραμερίζουμε κάθε φορά τις προσωπικές προτιμήσεις αλλά και εκτιμήσεις μας), κατάθεση σχεδόν όλου του προσωπικού μας χρόνου, για να καταλήξουμε στο τέλος να βρεθούμε και υπόλογοι, επειδή δεν πράξαμε με κάποιον συγκεκριμένο τρόπο. Που να είσαι σίγουρη, πως σε κάθε περίπτωση, ο συντονιστής θα "πληρώσει τα σπασμένα" γιατί επέλεξε να λειτουργεί υπέρ όλου του ESOTERICA κι όχι υπέρ κάποιου μέλους.

Επίσης θα ήθελα να σταθώ και στο ακόλουθο:

quote:
Οποιοσδηποτε ανθρωπος δεν θα χαρακτηριζε καρναβαλι τον διασυρμο της,και αυτο το ποστ με εκανε να τρομαξω και να αναρωτηθω τι σοι ατομο μπορει να ειναι καποιος που συνειδητα κανει κατι τετοιο?


Σε πρώτη φάση, θα ήθελα να αναρρωτηθείς - όπως αναρρωτιέμαι κι εγώ - γιατί πιστεύεις ότι η συγκεκριμένη αναφορά του Admin σχετικά με το καρναβάλι, είχε σαν στόχο να θίξει την ΑΤΜΑ ή οποιονδήποτε άλλον; Απ'ότι είδα στις απαντήσεις που ακολούθησαν το μήνυμα του Admin, ο κάθε εμπλεκόμενος στην αντιδικία αυτή, νόμισε πως η αναφορά αφορούσε προσωπικά αυτόν! Τελικά με ποιανού το μέρος ήταν ο Admin;
Μήπως με κανενός; (Θα έπρεπε πιστεύεις να πάρει θέση υπέρ κάποιου;)

Το καρναβάλι φίλη ξωτικό, δεν είναι μόνο μία γιορτή με σερπαντίνες και μασκαράδες, ή ρόπαλα και χαρτοπόλεμο. Είναι ένα βαθιά συμβολικό έθιμο, που προετοιμάζει τον άνθρωπο για την κάθαρση και την αναγέννηση του αληθινού, του Εσώτερου Εαυτού του. Συμβολίζει τις μάσκες που φοράμε οι άνθρωποι καθημερινά και πίσω από αυτές ερχόμαστε σε επαφή με τους συνανθρώπους μας. Συμβολίζει τα ελαττώματά μας, που κρύβουν τον αληθινό αδαμάντινο εαυτό μας, ο οποίος πίσω από τη μάσκα περιμένει την καύση του Καρνάβαλου, για να απελευθερωθεί και να μας αφήσει να εκφραστούμε με τη λάμψη του. Είναι ο Θρίαμβος που αναζητάμε όλοι μας, μέσα από την οδυνηρή πορεία μας στην ύλη.

Αυτό ήταν και το μήνυμα που έφερε η απάντηση του Admin, η οποία σε απογοήτευσε. Τουλάχιστον εγώ, έτσι το εξέλαβα, αφού δεν θεωρώ κανέναν από τους εμπλεκόμενους "καρναβάλι", ούτε βέβαια και τον πόνο που πραγματικά εκφράστηκε στο τόπικ αυτό...

κάνε κλικ!
Ποτέ μην παραδεχτείς τα όρια του ανθρώπου
Να σπας τα σύνορα
Να αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου
Να πεθαίνεις και να λες:
ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΩΤΙΝΟΣ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1491 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2004, 18:07:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΩΤΙΝΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παρά πολύ ωραία…Σχεδόν σε όλες τις υποκατηγορίες λοιπόν ένα «κατηγορώ» για τον τρόπο λειτουργίας του χώρου, για τον τρόπο λειτουργίας των συντονιστών, για την θεματολογία κ. λ .π…
Οι κατηγορίες είναι γενικές εναντίων των μελών «τιτλοφόρων» (συντονιστών) του χώρου, η μπάλα κατ’ επέκταση παίρνει και εμένα. Αναρωτιέμαι λοιπόν πως ώριμοι κάνουν τον κόπο να ασχοληθούν με τους ανώριμους, πως κρίνουν δίχως να έχουν κριθεί , μιας και το «ηλεκτρονικό τους στίγμα» στον χώρο είναι ανύπαρκτο..
Αναρωτιέμαι επίσης πως είναι δυνατόν ώριμα μέλη να κατηγορούν ως ανώριμους και μεροληπτικούς τους συντονιστές και ταυτοχρόνως να επιθυμούν και να απαιτούν την μεροληπτική παρέμβαση Τους, με απώτερο σκοπό την υποστήριξη του ενός ή του άλλου μέλους.
Σε άλλο θέμα είχα γράψει πως τα παιχνίδια εξουσίας λαμβάνουν μέρος και εδώ. Χαριτολόγησα μάλιστα απαντώντας στην ερώτηση του αγαπητού ramoglou ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΕΣ, τι είμαστε κινητά και θέλουμε τον Γερμανο-συντονιστή μας..?
Ο κάθε ένας είναι υπεύθυνος για ότι γράφει. Προσωπικά δεν θα ήθελα υποστήριξη από κανέναν, έχω μάθει να αναλαμβάνω τις ευθύνες μου, τα κείμενα μου είναι ενυπόγραφα από όταν ακόμη ήμουν ένα απλό μέλος . Οι κουκουλοφόροι μπορούν να υποδεικνύουν όποιον θέλουν για την κρεμάλα…
Στο κάτω κάτω κύριοι και κυρίες βρισκόμαστε εδώ με την θέληση μας. Προσωπικά δεν κάνω παρέα με άτομα που δεν είναι ώριμα ή δεν ταιριάζουν στα «χνώτα» μου, φαντάζομαι ότι το ίδιο κάνουμε όλοι μας ή κάνω λάθος.?
Όποιος λοιπόν πιστεύει ότι ο χώρος δεν του προσφέρει αυτά που προσδοκά για ποιόν λόγο μαζοχιστικά σκοτώνει την ώρα του. ?
Αγαπάμε τον χώρο? Διολισθαίνει ο χώρος? Πολύ πιθανό. Ο κάθε ένας από εμάς τι κάνει για αυτό? Ιδού η Ρόδος ιδού και το «πήδημα»…Ο χρόνος είναι ο καλύτερος γιατρός και δάσκαλος…
Ο κάθε ένας από εμάς κρίνεται από αυτά που γράφει και υποστηρίζει.. Είναι ωραίο να μιλάμε για υπερβατικές καταστάσεις πνεύματος, για φιλοσοφία και γνώση, την στιγμή που στην καθημερινή μας ζωή - πόσο μάλλον εδώ - δεν κάνουμε πράξη αυτά που πρεσβεύουμε…


«Η γνώση της άγνοιας είναι η αρχή της σοφίας»

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το ξωτικό
Μέλος 3ης Βαθμίδας


641 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2004, 18:10:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Το ξωτικό  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αμαλια πριν θεσω σε δημοσια θεα το προηγουμενο ποστ μου εκατσα και ξαναδιαβασα ξανα ολες-και τις 9- τις σελιδες του τοπικ της ΑΤΜΑΣ και μετα εγραψα τα μερη στα οποια μιλαω για συντονιστες.
Δεν θα μπω στη διαδικασια να ανοιξω νεο μετωπο εδω απλα θα σε παρακαλεσω,μιας και παροτι τα ειχα διαβασει ξανα τα ξαναδιαβασα-για να βεβαιωθω και να τα εμπεδωσω-,να εκανες τον κοπο να τα διαβασεις και εσυ, πιστευω οτι με το να τα ξαναδιαβασεις θα καταλαβεις το γιατι μιλησα οπως μιλησα.
Αν δεν καταλαβεις παρ'ολ'αυτα ,πες το μου και θα μπω στην διαδικασια-με ιμειλ-να σου πω εν συντομια το γιατι μιλησα οπως μιλησα.
Οσο αφορα την δευτερη παραπομπη που εχεις σχετικα με τον ιδρυτη του φορουμ ισως θα πρεπει να πας στην αρχη της τελευταιας σελιδας του εν λογω τοπικ και δεις τις δικες μου παραπομπες.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2004, 18:40:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή amalia,

μια και είχες την ευγενή καλοσύνη να απαντήσεις επί του θέματος αυτού, θα ήθελα να μου επιτρέψεις να ρωτήσω κι εγώ κάτι:

Όπως είχα διευκρινίσει και εκεί (στο τόπικ "Η Atma ,ο σταυρος+ η μαχη με το δια !βοΛο"....) συμφωνώ απόλυτα ότι η δουλειά του συντονιστή και γενικότερα του υπεύθυνου ενός τέτοιου χώρου είναι πολύ δύσκολη και οφείλει να είναι αμερόληπτη και όσο το δυνατόν βοηθητική.

Όμως προσωπικά και για πρώτη φορά, έμεινα με την εντύπωση ότι:

1. Ως συντονιστική ομάδα είχατε αναπτύξει προσωπικές σχέσεις με τα εμπλεκόμενα πρόσωπα και συνεπώς γνωρίζετε ...κάτι παραπάνω... επί της ουσίας της υποθέσεως,
2. Υπάρχουν καταγγελίες συγκεκριμένες και επώνυμες για κακή χρήση από πλευράς μέλους του βήματος του οποίου του δίδεται μέσω αυτού του χώρου εις βάρος άλλων μελών.

Θεωρείτε ότι η απάντηση του αγαπητού Admin περί "μασκαράτας" δείχνει σοβαρότητα;

Απ' ότι κατάλαβα, προσπαθήσατε μέσω μέιλ (και ορθώς πράξατε) να ηρεμήσετε τα πνεύματα, μήπως όμως δεν αρκούσε πλέον αυτό;

Δεν είμαι υπέρ της παρεμβατικής νοοτροπίας και παρακαλώ να μην παρεξηγήσετε τις παρατηρήσεις μου, αλλά μερικές φορές η τακτική "ποιούμαι την νήσσαν" (κοινώς: "κάνω την πάπια") δε δείχνει ιδιαίτερη συνέπεια.

Θα σας ευχαριστούσα εκ των προτέρων εάν μου απαντούσατε.


"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2004, 18:41:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειά σου Ξωτικό!
quote:
Δεν θα μπω στη διαδικασια να ανοιξω νεο μετωπο εδω απλα θα σε παρακαλεσω,μιας και παροτι τα ειχα διαβασει ξανα τα ξαναδιαβασα-για να βεβαιωθω και να τα εμπεδωσω-,να εκανες τον κοπο να τα διαβασεις και εσυ, πιστευω οτι με το να τα ξαναδιαβασεις θα καταλαβεις το γιατι μιλησα οπως μιλησα.


Εχεις δίκιο, καλό είναι να μην συνεχίσουμε τη συζήτηση αυτή εδώ. Σου υπόσχομαι ότι θα ανατρέξω ξανά στο συγκεκριμένο θέμα, όπως μου συστίνεις, ωστόσο θα χρειαστώ λίγο χρόνο γιαυτό.
Θα τα πούμε λοιπόν!

κάνε κλικ!
Ποτέ μην παραδεχτείς τα όρια του ανθρώπου
Να σπας τα σύνορα
Να αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου
Να πεθαίνεις και να λες:
ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2004, 19:01:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλοι,

Διδάχτηκα η και κατανόησα από την Φιλοσοφία, για αυτό εξάλλου γράφω, πως τα πράγματα που αξίζουν στη ΖΩΗ…είναι μέρος της Αιωνιότητας.

Μήπως οι ύβρεις που ειπώθηκαν στο συγκεκριμένο Τοπικ είναι μέρος της?

Δεν ζήτησε κανείς να πάρει κάποιος το μέρος κάποιου, απλά να επέμβετε μιας και μπορείτε… και να σταματήσετε το κατρακύλισμα!

Η υποστήριξη από μέρους μου προς την ΑΤΜΑ, είναι απόρροια και μόνο, ΤΗΣ ΜΗ ΠΑΡΕΜΒΑΣΗΣ ΚΑΠΟΙΟΥ…Εχω γνωρίσει από κοντά το Άτομο της, γνώρισα και καταστάσεις, και μπορώ να σε βεβαιώσω, πως όταν γράφει ΠΟΝΑΕΙ… ΠΟΝΑΕΙ….ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΓΡΑΦΕΙ ΠΩΣ ΚΛΑΙΕΙ…ΚΛΑΙΕΙ…και φυσικά, ούτε αυτό, είναι μέρος της αιωνιότητας…

Τέλος αν θεωρείται πως η ΣΥΜΠΑΡΑΣΤΑΣΗ η και η ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΟΤΗΤΑ που σας ζητήθηκε, δεν ανήκουν στην Αιωνιότητα… μα ούτε στον τρόπο συμπεριφοράς και κρίσης του εσωτερικά…. καλό είναι να το γνωρίζουμε!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΩΤΙΝΟΣ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1491 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2004, 22:05:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΩΤΙΝΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ως συντονιστική ομάδα είχατε αναπτύξει προσωπικές σχέσεις με τα εμπλεκόμενα πρόσωπα και συνεπώς γνωρίζετε ...κάτι παραπάνω... επί της ουσίας της υποθέσεως,
Υπάρχουν καταγγελίες συγκεκριμένες και επώνυμες για κακή χρήση από πλευράς μέλους του βήματος του οποίου του δίδεται μέσω αυτού του χώρου εις βάρος άλλων μελών.

Αγαπητή Ζάντοκ δεν γνωρίζω εάν κάποιοι από την συντονιστική ομάδα έχουν αναπτύξει προσωπική σχέση, και με ποιόν. Προσωπικά δεν έχω αναπτύξει προσωπικές με κανέναν.(Εκτός των υπολοίπων συντονιστών, του πρώην συντονιστή και φίλου Κέλσου, και του Πλάτωνα με τον οποίο είχα την τύχη να βρεθώ μία φορά).
Το βήμα είναι διαθέσιμο σε όλους. Η χρήση εκδηλώνει την ποιότητα. Καταλαβαίνεις βέβαια ότι δεν είναι δυνατόν να είμαστε πανταχού παρόντες και τα πάντα πληρόντες. Σε κάθε περίπτωση όπως γνωρίζεις άλλοι κατηγορούν για υπερβολικό παρεμβατισμό άλλοι για ελλιπή.. Λεπτές οι ισορροπίες…

quote:
Τέλος αν θεωρείται πως η ΣΥΜΠΑΡΑΣΤΑΣΗ η και η ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΟΤΗΤΑ που σας ζητήθηκε, δεν ανήκουν στην Αιωνιότητα… μα ούτε στον τρόπο συμπεριφοράς και κρίσης του εσωτερικά…. καλό είναι να το γνωρίζουμε!

Αγαπημένε μου Πλάτωνα η αντικειμενικότητα ξέρεις ότι υφίσταται μόνο σε προσωπικό επίπεδο.... Σε διαπροσωπικό υπάρχουν διαφοροποιήσεις…Οφείλω πάντως να παρατηρήσω ότι θεωρώ αδόκιμο να χρησιμοποιείται ο χώρος για προσωπικές αντιπαραθέσεις. Στο συγκεκριμένο θέμα δήλωσα παρατηρητής, αλλά ταυτόχρονα εκδήλωσα την θλίψη μου για συμπεριφορές που αναπτύχθηκαν. Η μη ουσιαστικότερη παρέμβαση μου, έχει σχέση με την υπόθεση που έκανα ότι τα μέλη είναι ώριμα και υπεύθυνα για το θέμα στο οποίο συμμετέχουν…
Τέλος δράττομαι της ευκαιρίας για να τονίσω ότι ο προσωπικός μου τίτλος ως «συντονιστή», με τιμά αλλά δεν τον θεωρώ προνόμιο. Αν κριθεί ότι δεν προσφέρω βοήθεια, το έχω δηλώσει ότι ειλικρινά ευχαρίστως αποποιούμαι του τίτλου και συνεισφέρω ως απλό μέλος.. Oύτως ή άλλως δύο χρόνια τώρα συντονιστής μόνο λίγες κίτρινες κάρτες έχω δείξει...


«Η γνώση της άγνοιας είναι η αρχή της σοφίας»

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2004, 22:52:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ ΠΛΩΤΙΝΟΣ,

σ' ευχαριστώ για την απάντηση, όμως το συμβάν είναι συγκεκριμένο και γι' αυτό η ερώτησή μου απευθυνόταν προς την αγαπητή amalia.

Αν κάνεις τον κόπο να προσέξεις λίγο περισσότερο το διάλογο που αναπτύχθηκε στο τόπικ της Άτμας, θα καταλάβεις...

Κατά τα άλλα, η πάπια πηγαίνει πολύ με πορτοκάλι και σερβίρεται θαυμάσια και με δαμάσκηνα.
Και ο νοών νοείτο!

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2004, 23:18:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:
Επιτέλους! Αποκαλυπτήρια! Χεχε!...
Αν και καρναβάλι, τώρα επιτέλους αποκαλύφθηκαν οι απώτεροι σκοποί του esoterica.gr -=Η Πύλη των Μυστηρίων=-...
Τώρα εξηγείται γιατί δε δημοσιεύτηκαν αυτά που είχα κατασκευάσει, ΑΝΙΔΙΟΤΕΛΩΣ, ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΧΡΟΝΟ μου, προσφορά μου για όλα τα μέλη του esoterica...
Τώρα εξηγούνται και πολλά περισσσότερα...
Η άτμα λοιπόν στο ρόλο του "καλού" μπάτσου, όπως και άλλα μέλη που "φαίνονται" ως χριστιανοί αλλά είναι "δικοί σας"...
Και όποιος δεν είναι "δικός σας", έχει τόσο καιρό στο site, με τόσα μηνυματα, δεν έχει ασπαστεί αυτά που με τρόπο προσπαθείσατε να μου "περάσετε", αυτός λοιπόν, πρέπει να εξοστρακιστεί πάση θυσία!!!Χεχε!!!
Άτομα που δεν είχα ΚΑΝΕΝΑ προηγούμενο μαζί τους, άρχισαν να παίρνουν το μέρος της δόλιας και να μου επιτίθενται με το ίδιο μένος...(!!!)
Ζήτησα επανειλημμένως συμπαράσταση απο τη διεύθυνση (και με email), απο τη στιγμή που οι ίδιοι οι κανονισμοί, θεσπιζόμενοι απο την ίδια τη διεύθυνση, καταπατούνται...
Η πρώτη απάντηση που πήρα ήταν απευθυνόμενη προς τις δυο πλευρές-Οκ.
Έπειτα όμως, η δόλια, εισάγωντας καινές μεθόδους υπονόμευσης και διασυρμού -προς αυτον που δε μπορεί να "σβήσει", διότι είναι γέννημα ΦΩΤΩΣ και όχι μίασμα πλασμένο απο τους χωμάτινους...συνέχισε το διασυρμό μου με τη βοήθεια και άλλων...εκεί όχι μόνον ΔΕΝ εμφανίστηκε η διεύθυνση...
(ΕΠΙΘΕΣΗ ΑΠΟ ΠΟΛΛΟΥΣ
ΣΕ ΕΝΑ ΜΕΛΟΣ??? ΠΟΙΟΣ ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΣ ΕΠΙΤΡΕΠΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ???) ακόμα και...ΦΟΝΟ να έκανε κάποιος, ποιός κανονισμός επιτρέπει κάτι τέτοιο και αν όχι, αν έχω λάθος, ΠΟΙΟΣ και ΠΟΤΕ είναι αυτός που απάντησε ώστε να σταματήσει κάτι τέτοιο???
Έχω εδώ 1 χρόνο και τα υπόλοιπα μέλη ΟΧΙ ΕΓΩ, αναγνώρισαν κάποια θετικά στοιχεία σε εμένα, εκτός αυτού, ό,τι κάνω, το κάνω ακριβώς γιατί αισθάνομαι οτι απο τη στιγμή που έχω απόθεμα ψυχικό, ΜΠΟΡΩ να ΔΩΣΩ...να ΔΙΝΩ όπου μου ζητηθεί και δε ζητάω τίποτα...
Όπως και κάπου παλαιότερα δήλωσα, εδώ στο esoterica είμαι ο ελάσσων...
Δεν απαιτώ λοιπόν τίποτα...αλλά ΟΧΙ να δέχομαι όλο αυτό επείδή είχα μια διαμάχη με τη δόλια!!!...
Αυτό, ούτε η αξιοπρέπεια και του τελευταίου "Αλβανού" θα του επέτρεπε κάτι τέτοιο...
Την τελική απάντηση όμως, την πήρα απο τη διεύθυνση...
Ευχαριστώ αλλά θα πρέπει να κάνετε πολύ δρόμο ώστε να με φτάσετε...(!!!)
Αν νομίζετε admin, οτι μπορείτε να πείσετε τους ελάχιστους, αυτούς που δεν ανήκουν στην κλίκα, οτι είμαι καρναβάλι...τότε, έχετε επιτελέσει το έργο σας...

Y.Γ. Οι άνθρωποι...ξέχασαν οτι το φως φτάνει στην καρδιά απ' τα μάτια...περνά ξανά μέσα απο τα μάτια και φωτίζει τον κόσμο. Ο κύκλος έσπασε!
Wim Wenders


ΩΡΑΙΑ!
..με ειπε "δολια"...Ο ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΣ ΤΗΣ ΔΟΛΙΟΤΗΤΑΣ...

με ειπε"καλο μπατσο"/θα προτμουσα τον "κακο μπατσο"
(ΙΑΤΙ ΑΝ ΣΕ ΠΕΤΥΧΩ ΘΑ ΞΕΧΑΣΩ ΤΗΝ ΦΥΣΙΚΗ ΕΥΓΕΝΕΙΑ ΜΟΥ + ΘΑ ΣΟΥ ΣΠΑΣΩ ΤΑ ΜΟΥΤΡΑ/ΧΩΡΙΣ ΒΟΗΘΕΙΑ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ/ΘΕΣ ΝΑ ΠΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΛΟΓΟ,ΤΡΟΜΑΡΑ ΣΟΥ!)

ειπε οτι ανηκω καπου..
ΣΕ ΑΙΡΕΣΗ ;;;;ΣΕ ΠΟΙΑ ΒΡΕ;;;;;
ΝΑ ΤΟ ΜΑΘΩ ΚΙ ΕΓΩ !

Εδω ανηκω "μαζι σας"....'η τελικα αυτο σας ενοχλησε απο την αρχη;;;;;
...αγαπητοι "αμεροληπτοι" συντονιστες-συντονιστριες..
οπως τοσο καιρο ανηκει κι εκεινος ....
Η ΜΗΠΩΣ ΗΡΘΕ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΟΛΙΣ ΕΚΑΝΕ!
ΜΑΛΛΟΝ ...ΟΛΑ ΑΥΤΟ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΕΝΑ ΚΑΛΟΣΤΗΜΕΝΟ ΣΧΕΔΙΟ.
ακομη και ο στοπερ που τωρα γραφτηκε εδω ανηκει....
ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΕΡΠΕΤΟΣ ΜΕ ΑΛΛΟ ΟΝΟΜΑ;;ΕΞΑΛΛΟΥ ΜΑΛΛΟΝ ΕΧΕΙ ΤΟ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΝΑ ΜΕ ΣΥΚΟΦΑΝΤΕΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ... ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΜΙΛΑΕΙ ΜΕ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΤΟΥ./ΕΣΕΙΣ ΤΟΥ ΔΩΣΑΤΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ, ΜΕ ΤΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΣΑΣ ΣΤΗΝ ΑΤΜΑ ....ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟΥ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ!


....ΕΙΣΤΕ ΚΑΡΝΑΒΑΛΙΑ,επειδη ετσι θελησατε...να φανερωθΕΙτε στα ματια μου...ΜΕΤΑΜΦΙΕΣΜΕΝΟΙ....
Ημουν +ΕΙΜΑΙ ειλικρινης απο την αρχη αλλα η πονηρια σας δεν εχει ορια...
Δεν επελεξα να αποκτησω προσωπικες σχεσεις,μα τελικα χορεψα στο γαιτανακι των ωφελιμιστικων γνωριμιων ΣΑΣ που ξεκινησε η "ομαδα αναζητησης".....και τωρα πια που -τα καταφερατε!-..η αποψη μου επαψε να ειναι εντελως υποκειμενικη...ριξατε και το "μπαλακι" για "το καλο του εσωτερικα"! τι λετε βρε! δηλαδη η Ατμα -χωρις τιτλο- δεν πραττει για το καλο του εσωτερικα;;;;;;;;;
Ντροπη σας.

Αντε βρε, να χαιρεστε τους τιτλους σας επειδη ολα για αυτο εγιναν /να πω ομως οτι μου αρεσε παντα να προσφερω σε οσους "δεν εχουν" χωρις να περιμενω να παρω κι ολας..αντιθετα αυτο που κανετε το εχω συνηθισει....αχαριστια και ωφελιμισμος...υποκρισια και δηθεν....εντελως δηθεν!

Να'στε καλα!..."ειλικρινεις συνεργατες μου"....!

καλη σαρακοστη;"
τι ειναι αυτο; δηλαδη τωρα δεν θα φατε ...αλλο κρεας;....


τι να σας πω ....τι να σας πω....

μεχρι και ο ερπετος μιλησε τελευταιος....αλλα γελαει καλα..οποιος γελαει..καλυτερα...

και αυτο δεν ειναι "απειλη"....απλα η γνωση του τροχου της ζωης...


Ειρηνη σας ευχομαι!....οταν μαθετε τι σημαινει η λεξη....
ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΕΠΙΒΕΒΛΗΜΕΝΗ ΑΠΟ ΤΗΝ "ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΛΟΓΟΥ" ΠΟΥ ΕΠΙΚΡΑΤΕΙ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ...

ΕΤΣΙ ΕΠΙΒΛΗΘΗΚΕ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ + ΤΟ ΕΚΕΙΝΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ Η ΣΙΩΠΗ ΤΗΣ ΑΤΜΑ...


Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΑΡΓΕΙ, ΑΛΛΑ ΠΑΝΤΑ ΕΠΙΒΑΛΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΤΜΑ....(ΤΟΝ "ΑΛΗΘΙΝΟ ΕΑΥΤΟ" ΔΗΛΑΔΗ....)
-'Η "ΑΤΜΑΝ"....ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΕ ΠΕΙΤΕ ΠΑΛΙ....-


..listen to the rythm of the universe...


Edited by - ΑΤΜΑ on 24/02/2004 00:07:38Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pci
Νέο Μέλος

Greece
39 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2004, 23:41:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pci  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εδω και αρκετο καιρο οπως γνωριζετε δεν συμετεχω ενεργα στις συζητησεις απλα παρατηρω.
Δεν αντεξα ομως το ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ ΦΩΣ μεσα μου ελεγε οτι ηρθε Η ΩΡΑ της επανεμφανισης ΜΟΥ.
Η διαρκεια της θα κριθει απο το ποσο θα μπορεσετε να κατανοησετε τα λεγομενα μου!(στην προκειμενη περιπτωση ειναι γραπτα αλλα λογο ποιητικης αδειας γραφω λεγομενα)

Αγαπητε σαλονικιε stopper (ελληνιστη ο σταματοποιος η σταματης μηπως ειναι το ονομα σου αυτο???ΓΝΩΡΙΖΩ) αυτα που αναφερεις με βρησκουν απολυτα συμφωνο.

Και εγω παλαιοτερα ειχα αναπτυξει παρομοιο θεμα και οι αντιδρασεις των
μαριονετων των αβουλων και χωρις ψυχικο σθενος να εναντιωθουν στην ισοπεδωτικη κατευθυνση που επιβαλουν οι συντονιστες ητανε οι ιδιες που αντιμετωπιζεις και εσυ!!

Τα γνωστα ξερω ποιος εισαι και εχεις μπει με αυτο το ψευδωνημο ενω εχεις καποιο αλλο ειναι για γελια / χαχαχαχαχαχαχαχα/(γιατι οτι λεμε στην προκειμενη περιπτωση γραφουμε το ενοουμε)


Υ.Σ.


Τι εγινε ΚΕΛΣΟ σε παρετησανε απο ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΗ??????
Οταν εγω ειχα αναπτυξει το θεμα ολοι ηταν με το μερος σου
ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΑΥΛΟΚΟΛΑΚΕΣ ΣΟΥ ΤΩΡΑ?????????????????

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

morent11
Πρώην Συνεργάτης


205 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2004, 23:55:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους morent11  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για 'αυταποδεικτες' προτασεις αμεσης λογικης προφανειας μιλουσαν καποτε τα σχολικα μας μαθηματικα.Απο τετοιες προτασεις μπορουσαμε να παραγαγουμε 'θεωρηματα' που οικοδομουσαν συστηματικη γνωση σε συγκεκριμενο τομεα της εμπειριας(λ.χ στη γεωμετρια), παντοτε με την βοηθεια των αρχων της λογικης.Αλλα η διαλεκτικη δυστυχως δεν ασκειται με την λογικη της πραγματικοτητας που συμβολοποιουν τα μαθηματικα, ασκειται με την λογικη των εντυπωσεων: μεθοδους ψυχολογικης παραπλανησης ή συμφεροντολογικης παγιδευσης των ανθρωπων.
Τα τελευταια μηνυματα που γραφτηκαν σε τουτο το θεμα θα μπορουσαν να γινουν αφορμη στον 'κατα φρονησιν νου' να ξεκαθαρισει την διαφορα αναμεσα στο σταρι και στα αχυρα.
Και για τουτο ακριβως τον λογο θεττω ερωτησεις που αγγιζουν τον επωδυνο ρεαλισμο:
Τι πραγματικο αντικρυσμα εχει στην ζωη σας η συμμετοχη σας σε αυτο το δικτυακο τοπο, περα απο ρητορικες παπαγαλιες και συναισθηματικες φιοριτουρες;
Ποια ποιοτητα ζωης σας παρεχει, που αν την χασετε, χανει η υπαρξη σας το νοημα της;
Μιλατε για υποχρεωσεις συντονιστικης ομαδας και Admin.Προκειται αραγε για ασκηση ιδεολογικου ελεγχου, για βατικανεια auctoritas που εγγυαται την ορθοτητα των συμπεριφορων μας;
Ειναι δικαιωματα επιτροπειας του ηθικου βιου των μελων και της συντονιστικης ομαδας;
Γιατι σαν εμπειρικο πραγματισμο εκδεχεστε αποκλειστικα μια φτηνη παιδαριωδη ηθικολογια;Μια ηθικη που τελειωνεταιστην κωδικη αντικειμενοποιηση κανονιστικων αρχων συμπεριφορας, που θεωρειται Νομος απολυτου κυρους δοσμενος απο τον ιδιο τον θεο, οποτε και εξασφαλιζει στο ατομο την τερμακτη σιγουρια της πειθαρχησης του στο θειο; θελημα.Οσο λεπτομερεστερη η περιπτωσιολογια του ηθικου κωδικα τοσο ακριβεστερα μετρητη η βεβαιοτητα για την αρετη του ατομου, τις αξιομισθιες του, την εξασφαλιση αιωνιας; ανταμοιβης.
Πολλα θα μπορουσα να γραψω εφορμωμενος απο την 'διαπιστωση' του μελους ξωτικου περι 'απανθρωπιας' του Admin των φορουμς.
Ξερετε, ειναι κατασταση επαναλαμβανομενη που πιστωνει στον ανθρωπο την κακη χρηση των δωρων της σκεψεως και του λογου.
Σε τουτο τον τοπο αναγνωρισα(και γι'αυτο μετεχω) την ταυτοτητα ενος ελληνικου ονοματος(εκκλησιας) που δηλει μια συναξη, μια συλλογικοτητα, που συγκροτηται με αξονα οχι 'πεποιθησεις' , ηθικες επιδιωξεις, ψυχολογικους μυστικισμους, αλλα το αθλημα να κατορθωθει ενας τροπος υπαρξης με απροϋποθετη ελευθερια.
Διεκρινα πολλες φορες την 'απαιτηση' διαφορων μελων να υποκατασταθει αυτο το αθλημα σχεσεων κοινωνιας με 'δικαιοδοσιες' και μοιρασιες εξουσιας, με διχοστασιες για το ποιος επαγγελεται το αλαθητο του Δικαιου.Να υποκατασταθει απο ορους φυσικης θρησκευτικοτητας.Θεμελιωδες γνωρισμα της τελευταιας,της ορμεμφυτης και ενστικτωδους, ειναι ο ατομοκεντρικος χαρακτηρας της: ο εγκλωβισμος στις αναγκες-αναγκαιοτητες που διεπουν το βιολογικο ατομο.Και ο ατομοκεντρισμος δεν συνεπαγεται σχετικισμο (οπως λογικα θα υπεθετε κανεις), αλλα το αντιθετο: ακορεστη επιδιωξη 'αντικειμενικοτητας'.Διοτι μονο 'αντικειμενικες" βεβαιοτητες ή 'αντικειμενικα' μετρημενη ηθικη, το αδιαμφισβητητο 'κυρος' και 'αλαθητο' των εκαστοτε 'πνευματικων μας οδηγων', προσφερουν στο ατομο κατοχυρωση και σιγουρια.Οι δε 'οδηγοι' αυτοι απολαμβανουν αχορταγα την ηδονη της εξουσιας "με μακαβρια διψα για υπερφυσικο σεβασμο, ιδιαιτερα οταν οι πιθανοτητες του φυσικου σεβασμου ειναι ελαχιστες", οπως καυστικα παρατηρουσε ο π.Alexander Schememann.Κι ομως Ξωτικο, εξουσια δεν ειναι να "κατακυριευεις" τους αλλους, αλλα να εισαι "παντων διακονος".Οι " πεποιθοτες εφ'αυτοις οτι εισι δικαιοι" αποδυχνονται αποκλεισμενοι απο την αληθεια της ζωης.Η αναζητηση δεν κομιζει καμια βεβαιοτητα, καμια σιγουρια, δεν εχει να κανει με 'πεποιθησεις".Κερδιζεται η χανεται οπως καθε γνωση εμπειρικης αμεσοτητας- οπως ο ερωτας,η αποκαλυπτικη δυναμικη της τεχνης,η διακινδυνευση της ενηλικιωσης.
Το επιτακτικο αιτημα καποιων μελων(διατυπωμενο κατα παντειου τροπου) για αυτην την υποκατασταση της ανοιχτης κοινωνιας του εσωτερικα με 'νοητικες βεβαιοτητες' κατοχυρωμενες απο 'αλαθητες' καθεδρες,με περιπτωσιολογια νομικιστικης ηθικης που κατασφαλιζει το υπερεγω, με 'ιερεις' και 'αρχιερεις', διαχειριστες εξουσιας κοσμικης που κατανεμεται σε "δικαιοδοσιες" και κατασφαλιζεται με 'δικαιωματα' , δεν εχει θεση εδω.Δεν εχει αυτη η σταση σχεση με την ζωη του ανθρωπου, την αναζητηση της ζωης και του θανατου, δεν αφορα στην ελπιδα αληθειας που ευ-αγγελιζεται η πραγματικη Διαλεκτικη.
Στην διαθεση του καθενος λοιπον τα παραπανω λογια μου προς ελεγχο,διερευνηση,ψαξιμο.Και η ωριμοτητα της προσωπικης του ευθυνης να διαμορφωσει κριτηρια, για να μπορει να ξεχωρισει το σταρι απο το σταχυ.Αλλα, προσοχη: δεν αποριπτουμε τον ερωτα επειδη μας γεννα αποτροπιασμο η πορνογραφια.

ΣΗΜΕΙΩΣΗ: τα παραπανω ειναι βασισμενα σε διαφορες επεφυλλιδες που εχει δημοσιευσει κατα καιρους ο Χρ.Γιανναρας και ευχομαι αυτη η συνθεση απο τα διαφορα κειμενα του να συναδει με το πνευμα του.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2004, 00:41:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βρε, που νάναι και αυτός ο stopper;;

Τόσα μηνύματα τώρα, το "Θέμα Συζήτησης" που είχε ξεκινήσει, έχει παρεκτραπεί σε άλλο ζήτημα... και αυτός δεν(;;;) συμμετέχει να το στιγματίσει!

Αλλά, να μην γίνομαι και υπερβολικός! Σίγουρα ο άνθρωπος μπορεί να μην το έχει αντιληφθεί ακόμη...

Πάντως, επειδή ο ρόλος μου το επιβάλλει, θα ήθελα να ζητήσω την βοήθειά σας να μην παρεκτρέπεται το Θέμα σε άσχετες με αυτό Συζητήσεις!

Όμως, επειδή ίσως και αυτό να μην ενοχλεί τον stopper και βρίσκω και μία κάποια βαθύτερη αρμονία στο να "μεταλαμπαδευτεί" εδώ η φιέστα λασπολογίας εναντίον του προσώπου μου, των Συντονιστών/Συνεργατών του ESOTERICA και του ESOTERICA του ίδιου πάνω απ'όλα(και αυτό είναι το ουσιαστικά δυστυχές), συμφωνώ απόλυτα στο να συνεχιστεί, ότι είναι να συνεχιστεί, σε αυτόν τον χώρο...

-------------------------------------------------------------

Μία διευκρίνηση όμως προς την ΑΤΜΑ που έχει ήδη γράψει εδώ, καθώς και προς τον reptilesalonica που δεν έχει γράψει! Νιώθω ότι την χρωστάω και προς του δύο αυτούς ανθρώπους που κατά την γνώμη μου έχουν πέσει "Θύματα" των περιστάσεων και πιθανότατα κάποιων κακεντρεχών από την πλευρά του ο καθένας και με ή χωρίς την συγκατάθεσή τους.

Με τους δύο τους δεν έχω να χωρίσω απολύτως τίποτα και δεν κρατώ κακία για τίποτα, καθώς θεωρώ ότι δεν έχει γίνει κάτι μεταξύ μας που να το δικαιολογεί, πέρα από κάποια πράγματα που ειπώθηκαν για μένα και τους Συνεργάτες μου που τα εκλαμβάνω μόνον ως προϊόντα συναισθηματικής διεργασίας, δικαιολογημένης από την φόρτιση και την Επί-Φόρτιση(αναφέρομαι στους "κακεντρεχείς").
Πιστεύω πώς η συμμετοχή και των δύο τους στις Συζητήσεις του ESOTERICA υπήρξε μέχρι τώρα εξαιρετικά εποικοδομητική σε πλείστες περιπτώσεις και ότι έχουν την πραγματική διάθεση και την ικανότητα να προσφέρουν και άλλα, και σίγουρα πιο αξιόλογα και πιο ουσιαστικά! Λάθη έχουν γίνει, περισσότερα από τον έναν από ότι από τον άλλον ίσως, αλλά πως θα μπορούσαμε να εξελιχθούμε αν δεν έχουμε τα Λάθη μας, να μας βοηθήσουν να αναλύσουμε τη συμπεριφορά και την γενικότερη δράση μας, να διδαχτούμε από αυτά για να γίνουμε καλύτεροι;;

Με συγχωρείτε πολύ εάν, για κάποιο λόγο διαφάνηκε(ή έτσι μεθοδεύτηκε), από το μήνυμα μου στην εν λόγω Συζήτηση(22/02/2004 : 19:12:49 > σελ. 9) ότι υπάρχει πιθανότητα να προσπαθώ να γελοιοποιήσω τη δική σας θέση, στάση ή και ψυχικό πόνο ακόμη! Δεν ήταν καθόλου αυτό η σκοπιμότητά μου!! Τη λέξη Καρναβάλι και "καρναβαλικό" την εξηγώ εκτενώς πιστεύω και δίνω μία εσωτερική ερμηνεία και αποσυμβολισμό(καθόλου άγνωστη εξάλλου στους μελετητές, δεν κάνω δα και καμία καινοτομία). Είναι ολοφάνερο ότι σαφώς και δεν δίνω σε αυτές τις λέξεις καμία αρνητική χροιά(αυτή έχει δοθεί δυστυχώς από την παραφθορά τους στην χρήση τους στις σημερινές κοινωνίες), ίσα-ίσα θεωρώ αυτές τις διαδικασίες ενταγμένες στην Φύση και σκαλοπάτι για κάτι ανώτερο. Σας παρακαλώ ξαναδιαβάστε το κείμενο αυτό και διαβάστε και αν θέλετε ένα από τα προηγούμενα μηνύματά μου στο ίδιο θέμα, 20/02/2004 : 14:09:48 > σελ. 8, όπου καταθέτω την άποψή μου περί μη ταύτισης του κατώτερου ψυχισμού με το "Εσωτερικό" που διευκρινίζει ακόμη κάποια πράγματα για τη θέση μου...
Διαβάστε και πέστε μου ειλικρινά που σας χαρακτηρίζω με κάτι;

Στο μήνυμα αυτό(το "Καρναβαλικό") ο μόνος αρνητικός χαρακτηρισμός είναι αυτός που αναφέρεται στην κατάντια της Συζήτησης, σε πάρα πολλά σημεία και όχι σε όλα, σε "Μασκαράτα του χειρίστου είδους", ακριβώς γιατί οι "Μάσκες" που φορέθηκαν από κάποιους ανθρώπους δεν είχαν κανέναν σκοπό μελλοντικής ανάτασης και ανακάλυψης του Αληθινού Υποκριτή πίσω από τις Μάσκες, αλλά είχαν σαν σκοπό να λασπολογήσουν, να χειραγωγήσουν και να καταστρέψουν!

Σαφώς, και το δηλώνω απερίφραστα, ούτε σε αυτό το σημείο δεν αναφέρομαι σε Σας reptilesalonica και ΑΤΜΑ! Σε αυτούς του "Μασκαράδες του Χειρίστου είδους" αναφέρομαι. Νομίζω πως το τέλος του συγκεκριμένου μηνύματος(η παράγραφος με τα μεγάλα και bold γράμματα) είναι ιδιαίτερα διασαφηνιστικό επί τούτου!

Σε άλλα μηνύματά μου της ίδιας Συζήτησης αλλά και άλλων Συνεργατών του ESOTERICA (σε εκείνην και σ'αυτήν τη συζήτηση), παρατίθενται οι λόγοι για τους οποίους δεν λαμβάνουμε μία θέση υπεράσπισης του ενός και κατάκρισης του άλλου, πέρα από τα προφανή που αφορούν μόνον τη Συζήτηση και τίποτα εξωτερικό από αυτήν που κατατέθηκαν(μην ξεχνάτε ότι υπήρξε και "διορία" - κάπως παραβιασθείσα - και κλείδωμα του θέματος).

Η λύπη μου είναι ότι ίσως κάποια Μέλη και αναγνώστες μας(πιστεύω πως μάλλον θα είναι λίγοι/ες) πήραν εντελώς διαφορετικά μηνύματα, από αυτά που θελήσαμε να δώσουμε, από τη Συμμετοχή μας σε αυτήν τη Συζήτηση, όπως για παράδειγμα Το ξωτικό... Λυπάμαι πολύ γι'αυτό, ελπίζω και με τα παραπάνω να βοήθησα λίγο στην κατανόησή σας, εάν όχι, δυστυχώς δεν μπορώ να κάνω κάτι παραπάνω αν και θα το ήθελα... Εκτός εάν η θέση Του ξωτικού δεν είναι τόσο αμετακίνητη όσο φαίνεται εκ πρώτης όψεως, οπότε ίσως μπορώ να δώσω περαιτέρω διευκρινήσεις.

Θέλω να σας εκμυστηρευτώ σχετικά με τη Συμμετοχή μου στην ενλόγω Συζήτηση, ότι έχω τη Συνείδησή μου απόλυτα καθαρή. Το μόνο σφάλμα που θα μπορούσα να καταλογίσω στον εαυτό μου είναι ότι δεν κλείδωσα το Θέμα πιο νωρίς, πριν "διοχετευτούν" και άλλες λασπολογίες, "δήθεν" προσωπικές πληροφορίες κ.λπ., ειδικά από τη στιγμή που ο ένας εκ των εμπλεκομένων, ο reptilesalonica, επέλεξε προφανώς να σταματήσει να συμμετάσχει και του αξίζουν πραγματικά συγχαρητήρια γι'αυτό, εάν εξαιρέσουμε το τελευταίο μήνυμα όπου, ίσως δικαιολογημένα ενσκύπτει ελαφρώς στο μικρόβιο της συνωμοσιολογίας...
Ίσως πάλι, για κάποιους λόγους, να χρειάζονταν να γίνει όπως έγινε... δεν μπορώ να γνωρίζω...

Για όλα αυτά που ειπώθηκαν σε εκείνη τη Συζήτηση και δεν αφορούν στοιχεία της Συζήτησης, αλλά "Προσωπικά Δεδομένα"(??), θέλω να δηλώσω τα εξής:

Θεωρώ την κατάθεση οποιονδήποτε προσωπικών στοιχείων, μία εντελώς λανθασμένη κίνηση και μάλιστα από κάποιους μέγιστα κακεντρεχή, και προσωπικά Δεν πιστεύω τίποτα απολύτως από αυτά που κατατέθηκαν κατά της μίας ή της άλλης πλευράς και αυτά που αφορούν οποιαδήποτε άλλα άτομα!!

Καλώ και οποιονδήποτε άλλον διάβασε τέτοια στοιχεία να θεωρήσει το ίδιο, εκτός φυσικά εάν γνωρίζει από προσωπική αυτοψία κάτι, αλλά τότε θα πρέπει να το κρατήσει για τον εαυτό του και να αναλογιστεί γιατί δεν βοήθησε όταν έπρεπε και με τον τρόπο που έπρεπε την κατάσταση και όχι φυσικά μέσα από τις Ομάδες Συζήτησης του ESOTERICA. Δεν είναι για δημόσια θεά κάποια ζητήματα και αφορούν μόνον τους εμπλεκόμενους, τους πραγματικούς φίλους τους και τη δικαιοσύνη, όποτε φυσικά συντρέχει λόγος.

Προσωπικά, θεωρώ ότι μάλλον κάποια πράγματα(αυτά που έχουν ψήγματα αλήθειας βέβαια) έχουν μεγεθυνθεί σε βαθμό δυσανάλογο από την πραγματική τους διάσταση, όπως τουλάχιστον φάνηκε από τον χειρισμό τους στην Συζήτηση. Δεν έχω κανέναν τρόπο να διαπιστώσω τι είναι αλήθεια και τι όχι από όσα γράφτηκαν και θα το μπορούσα μόνον με μία προσωπική συνδιαλλαγή με τους ίδιους του δύο εμπλεκόμενους(και πάλι με επιφυλάξεις και μόνον εάν μου ζητείτο από τους ίδιους και εύρισκα ότι θα έπρεπε να βοηθήσω).

Σχετικά με το τελευταίο, εάν η ΑΤΜΑ και ο reptilesalonica θέλουν κάποια στιγμή να κλείσουμε ένα ραντεβού, να τα πούμε σε διαπροσωπικό επίπεδο οι τρεις μας και να προσπαθήσω κι εγώ να βοηθήσω, πραγματικά δεν έχω κανένα πρόβλημα, ευχαρίστως και με όλη μου την καρδιά. Εξάλλου, ειλικρινά πιστεύω πως δεν υφίσταται πραγματικό πρόβλημα μεταξύ τους. Η έκθεση προσωπικών καταστάσεων όμως σε κοινή θέα και με αμφίβολη την ειλικρινή πρόθεση των συμμετεχόντων δεν με βρίσκει καθόλου σύμφωνο και δεν θα το επιτρέψω όσο υποπίπτει στην αντίληψή μου. Είναι εξάλλου πράγματα που δεν αφορούν τις Συζητήσεις μας και ίσως προκαλούν και δυσφορία σε αρκετούς ανθρώπους.

-------------------------------------------------------------

Για όσους ζήτησαν... πάπια, γνωρίζω κάποια καλά κινέζικα!!


-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2004, 01:05:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Για όσους ζήτησαν... πάπια, γνωρίζω κάποια καλά κινέζικα!!


Μη με ξεχάσετε, θα στεναχωρηθώ ιδιαίτερα... Θα περιμένω μήνυμά σας.

Αισθάνομαι όμως, επί της παρούσης, την ανάγκη να σας διευκρινίσω ότι όταν αναφερόμουν σε όσα αναφερόμουν πριν, αυτά αφορούσαν σε όσα οι ίδιοι οι πρωταγωνιστές κατέγραψαν και κυρίως στα γραφόμενα της αγαπητής ΑΤΜΑ, η οποία όπως πάντα μίλησε συγκεκριμένα και απευθυνόμενη προς εσάς και προς τους συντονιστές.

Θεωρώ λοιπόν τα επιχειρήματά σας λίγο ... να, όσο πατάει η πάπια ()... ανεπαρκή.

Εν πάσει περιπτώσει, δεν είμαι εγώ αυτή που θα συνεχίσω την κουβέντα επί του θέματος και δε μ' ενδιαφέρουν τα προσωπικά σας στην τελική, μου αρκεί ότι αναγνωρίζετε ότι μπορεί και να μην πράξατε τα δέοντα ως οφείλατε.

Καλή συνέχεια, λοιπόν... κι ελπίζω να αντιλαμβάνεστε ότι μ' ενδιαφέρει η ουσία κι όχι το να κατηγορήσω κάποιον, διότι δεν είμαι εισαγγελέας.

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2004, 01:12:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Δεν πιστεύω τίποτα απολύτως από αυτά που κατατέθηκαν κατά της μίας ή της άλλης πλευράς και αυτά που αφορούν οποιαδήποτε άλλα άτομα!!


ΠΙΣΤΕΥΕΚΑΙΜΗΕΡΕΥΝΑ...

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ;;;;ΣΕ ΠΟΙΟΝ; ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΜΕ ΒΑΖΕΙ ΜΑΖΙ ΜΕ ΣΕΝΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΤΩΝ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΩΝ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΤΣΟΥΒΑΛΙ ΚΑΙ "ΜΑΣ" ΚΑΤΗΓΟΡΕΙ ΟΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ..ΑΙΡΕΣΗ;
ΑΝΤΜΙΝ ΞΥΠΝΑ.
ΟΥΤΕ ΚΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΤΙΠΟΤΑ ΜΑΖΙ ΣΟΥ!(ΑΥΤΟ ΑΛΛΩΣΤΕ ΤΟ ΟΡΚΙΣΤΗΚΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ....ΔΕΝ ΘΑ ΠΡΟΚΑΛΕΣΩ ΤΟΝ ΑΝΤΜΙΝ ΜΕ ΤΗΝ ΟΜΟΡΦΙΑ ΜΟΥ-..ΟΝΟΩΝ ΝΟΗΤΩ...ΒΕΒΑΙΑ)

ΟΛΑ Τ'ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΛΕΣ ΠΕΡΙ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗΣ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΟ ΕΧΩ ΗΔΗ ΠΕΙ ΒΕΒΑΙΑ, ΑΛΛΑ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΜΕ ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ,ΟΠΩΣ ΕΙΧΕΣ ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ ΠΕΙ -ΟΤΙ ΤΟ ΕΧΩ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙ ΟΥΚ ΟΛΙΓΕΣ...ΑΛΛΑ ΤΕΛΙΚΑ ΣΥΜΠΕΡΑΝΑ ΟΤΙ ΜΕ ΤΣΙΓΚΛΟΥΣΕ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕ ΑΝΑΓΚΑΣΕΙ ΝΑ ΒΡΕΘΟΥΜΕ....
ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΘΩ ΣΤΗΝ ΠΡΟΤΑΣΗ ΣΟΥ ΛΟΙΠΟΝ.

ΤΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΛΟΙΠΟΝ.ΕΦΟΣΟΝ ΟΠΩΣ ΞΑΝΑΕΙΠΑ ΕΓΙΝΑΝ ΜΕ ΣΚΟΠΟ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΩΦΕΛΟΣ ΗΤΑΝ ΜΑΛΛΟΝ ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΟ ΝΑ ΤΑ ΘΙΞΩ ΚΙ ΕΓΩ ΜΕ ΤΗ ΣΕΙΡΑ ΜΟΥ...
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΜΕ ΠΙΕΖΟΥΝ ΣΕ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΙΛΩ ΓΙΑΥΤΟ ΕΠΕΙΔΗ ΘΑ ΦΟΒΗΘΩ ΝΑ ΜΙΛΗΣΩ ΟΠΩΣ ΘΑ ΜΙΛΑΓΑ ΑΝ ΣΥΝΕΒΑΙΝΕ ΣΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΜΟΥ ΖΩΗ...
ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΟΤΑΝ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΕΣΩΤΕΡΙΣΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΣΩ ΚΑΙ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΜΕ Τ'ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΑ ΛΟΓΙΑ.ΜΑ Ο ΤΑΝ ΕΧΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΕ ΠΑΘΗ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΥΠΟΧΘΟΝΙΑ ΚΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΚΕΝΤΡΑΧΗ ΟΠΩΣ ΤΑ ΤΟΥ ΕΡΠΕΤΟΥ ΤΟΤΕ ΜΑΛΛΟΝ ΜΕ ΤΟΝ ΑΥΤΟ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΑ ΠΑΛΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΘΑ ΕΚΑΝΑ.
ΑΝ ΕΓΙΝΕ ΚΑΤΙ ΤΟΤΕ ΕΓΙΝΕ/ΞΕΧΑΣΑ ΕΙΠΑΜΕ.ΣΥΓΧΩΡΕΣΑ.
ΜΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΝΕΧΤΩ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΦΕΡΝΟΥΝ ΣΥΝΕΧΩΣ ΣΤΗΝ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ ΕΚΒΙΑΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΝΑ ΣΙΩΠΩ ΠΑΡΙΣΤΑΝΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΔΥΝΑΤΗ.
ΔΕΝ ΥΠΟΚΡΙΝΟΜΑΙ ΕΙΠΑΜΕ.


..listen to the rythm of the universe...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 4 Σελίδες:
  1  2  3  4
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1875
Maintained by Digital Alchemy