ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 ΕΠΕΝΔΥΣΗ ΣΕ ΜΟΝΕΣ ΑΕ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 8
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
γιαπετ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5009 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/12/2008, 16:42:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ευρωπαίοι

quote:
Από κει και έπειτα όταν ένας άνθρωπος πεθαίνει αφήνει στους οικείους του ότι του ανήκει..........

Πέραν των άλλων, ο θανών αντιπρόσωπος του γιαχβέ, στον αδελφό του άφησε την... ευχή του,΄λέγοντας ότι έχει τη σύνταξή του για να ζήσει...

Τι χριστιανική ψυχή...


ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/12/2008, 10:52:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είναι πολύ βαθύ το λαγούμι τελικά.....

Πιαστήκαμε όλοι γύρω από ένα βατοπέδι και σαν καλά πρόβατα βελάζαμε στο σφύριγμα του κάθε τσοπάνη δημοσιογράφου. Κι εγώ στην πρώτη γραμμή....

Δεν δικαιολογώ το σκάνδαλο, ούτε μου ήρθε καμμία θεία επιφοίτηση... ’ρχισα να υποψιάζομαι από την στιγμή που συνειδητοποίησα τον φασιστικό - σε επίπεδο που αγγίζει και τα όρια της εθνικής προδοσίας - ρόλο των ελληνικών ΜΜΕ.

Έπιασα τον εαυτό μου να γουστάρει πλήρη κατάργση της "Εκκλησίας ΑΕ" και δήμευση της περιουσίας της, την εξορία όλου του αγίου όρους σε κανένα ξερονήσι... Οι τσοπάνηδες κάνανε καλά την δουλειά τους, βέλαζα στον ρυθμό τους σαν καλό πρόβατο κι εγώ...

Ψάξτε λιγάκι πιο βαθειά να δείτε πόσο βαθύ είναι το λαγούμι... Τίποτα δεν είναι τυχαίο σε αυτόν τον μπουρδελότοπο, όλα όσα συμβαίνουν ειδικά τα τελευταία τρία χρόνια είναι κομμάτια ενός παζλ γεωπολιτικού περιεχομένου. Η πλάκα είναι ότι τα κομμάτια είναι μπροστά στα μάτια μας αλλά με την τύφλα που μας δέρνει που να τα δούμε... Μας αρέσει να πιστεύομε σε άπληστους παπάδες που μαζεύουνε φράγκα να αγοράζουνε LCD τηλεοράσεις στα πολυτελή κελιά τους και να κάνουνε σεξοτουρισμό στην Ταϋλάνδη.... Μπεεεεεεεεεε

Για αρχή, ψάξτε λιγάκι την διαδρομή σαουδαραβικών κεφαλαίων προς την Θράκη.
Αναρωτηθείτε πόσο τυχαία είναι η σχέση της Κύπρου στο όλο κόλπο με την μονή Βατοπεδίου.
Πηγαίνετε λίγο πιο πίσω στην σχέση του Βατικανού στον διαμελισμό της Γιουγκοσλαβίας.
Όρεξη να έχετε, θα βρειτε πολλά κομμάτια στο παζλ και το ένα θα σας οδιγεί στο άλλο.

Μας θέλουν να πιστεύουμε πως το παπαδαριό είναι αφερήμ και αλελούια.
Κούνια που μας κούναγε....
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ψηλός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5138 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/12/2008, 11:49:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Είναι πολύ βαθύ το λαγούμι τελικά.....

Πιαστήκαμε όλοι γύρω από ένα βατοπέδι και σαν καλά πρόβατα βελάζαμε στο σφύριγμα του κάθε τσοπάνη δημοσιογράφου. Κι εγώ στην πρώτη γραμμή....

Δεν δικαιολογώ το σκάνδαλο, ούτε μου ήρθε καμμία θεία επιφοίτηση... ’ρχισα να υποψιάζομαι από την στιγμή που συνειδητοποίησα τον φασιστικό - σε επίπεδο που αγγίζει και τα όρια της εθνικής προδοσίας - ρόλο των ελληνικών ΜΜΕ.


..... και ύστερα σου λένε πως δε γίνονται θαύματα σήμερα!!!!

όπως ακριβώς το είπες!!!!

" ... σε επίπεδο που αγγίζει και τα όρια της εθνικής προδοσίας ..."

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

veritas
Μέλος 2ης Βαθμίδας


198 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/12/2008, 12:18:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους veritas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Στο βατοπαίδι δεν πήγαινε εκείνο το ελικοπτεράκι που έπεσε με τον πατριάρχη, και τον περισευάμενο επιβάτη που ακόμη δεν βρέθηκε; Το πόρισμα ακόμη να βγεί...
Το βατοπαίδι δεν ήταν που είχε στον τοίχο του το σύμβολο Γιν-Γιάνγκ και το ασβεστώσανε μετά τη δημοσιοποίηση από περιοδικά;
Μήπως προσπαθούμε να φτιάξουμε ένα παζλ που τα μισά κομμάτια μας λείπουν;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/12/2008, 12:39:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Μήπως προσπαθούμε να φτιάξουμε ένα παζλ που τα μισά κομμάτια μας λείπουν;

Όταν ξεκινήσεις να φτιάχνεις το παζλ, έχεις πάντα αυτή την εντύπωση....
Μόλις καταφέρεις και φτιάξεις το πλαίσιο, τότε αρχίζει και βγαίνει νόημα.
Πιατεύω πως τα κομμάτια είναι μπροστά μας, εμείς δυσκολευόμαστε να τα ταιριάξουμε.
Γιατί δυσκολευόμαστε ? Γιατί...

- Δεν μας αφήνουν να τα δούμε
- Δεν θέλουμε να τα δούμε
- Πιάνουμε άλλα πιο εύκολα παιχνίδια
- .....

Βάλε μόνος σου αιτίες....

Σωστή η παρατήρησή σου για το ελικόπτερο.....
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

europaios2
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5735 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/12/2008, 19:30:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους europaios2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Mε προβληματίσατε KERRY KING και veritas.
Αγαπητέ veritas, ααυτό που έγραψες:"Το βατοπαίδι δεν ήταν που είχε στον τοίχο του το σύμβολο Γιν-Γιάνγκ και το ασβεστώσανε μετά τη δημοσιοποίηση από περιοδικά;"..........το ακούω για πρώτη φορά.
Αν δε σου κάνει κόπο, γράψε κάτι παραπάνω.

Φίλε KERRY KING, γράφεις: "Για αρχή, ψάξτε λιγάκι την διαδρομή σαουδαραβικών κεφαλαίων προς την Θράκη.
Αναρωτηθείτε πόσο τυχαία είναι η σχέση της Κύπρου στο όλο κόλπο με την μονή Βατοπεδίου.
Πηγαίνετε λίγο πιο πίσω στην σχέση του Βατικανού στον διαμελισμό της Γιουγκοσλαβίας."

Για το ρόλο του Βατικανού έχω ακούσει. Δεν γνωρίζω όμως, όσο και αν σου φαίνεται παράξενο, εάν είναι στο κόλπο και ο πάπας ή όχι.
Είναι πολλά που δε γνωρίζουμε για το άβατο του Βατικανού.
Για σαουδαραβικά κεφάλαια προς τη Θράκη πρώτη φορά ακούω. Γνωρίζω όμως 100% για τα Τουρικικά και ότι σε αυτό το κόλπο εμπλέκονται δυστυχώς και εν ενεργεία βουλευτές. Εδώ όμως εκ των πραγμάτων θα θολώσω τα νερά γιατί δεν ξέρω κατά πόσο αληθεύει κι ο νοών νοήτω.
Θέλω να μας πεις και για τη σχέση της Κύπρου με τη μονή Βατοπεδίου, γιατί δεν έχω αντιληφθεί κάτι το "ύποπτο".


"Ο πιο σοφός άνθρωπος μπρος στο Θεό θα φανεί πίθηκος και στη σοφία και στην ομορφιά και σ' όλα τ' άλλα."(Ηράκλειτος).
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/12/2008, 21:25:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν είναι δύσκολο να βρεις κομμάτια του παζλ φίλε europaios2...
Γεμάτο είναι το internet από αναρτήσεις σε blogs και forums.
Σε πολλά blogs γράφουνε δημοσιογράφοι που δεν τολμάνε (ή δεν τους αφήνουνε) να γράψουνε αυτά που γνωρίζουν, αν είσαι τυχερός θα τους ανακαλύψεις.

Δεν είναι δική μου δουλειά να αποκαλύψω πράγματα, ειδικά όσα δεν μπορώ να στηρίξω και να αποδείξω. Δεν θέλω και να μιλάω πολύ εδώ που τα λέμε, είναι τόσο βαθύ το λαγούμι που σε τρομάζει. Και δυστυχώς όσο και να κρύβομαι πίσω από ένα ψευδώνυμο εδώ μέσα, δεν σημαίνει ότι είμαι και "άγνωστος"... Αυτά που μου αποκαλύπτει το παζλ θα τα κρατήσω για μένα και την οικογένειά μου και εκεί που με παίρνει θα τολμήσω να ανοίξω κουβέντα - όχι εδώ όμως...

Εκεί που το πράγμα βγάζει μάτια, τα ποστάρω και τα λέω και χύμα (θα διαπιστώσεις σε άλλα θέματα). Το συγκεκριμένο όμως τρομάζει, πάει πολύ μακριά το λαγούμι....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

europaios2
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5735 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/12/2008, 22:19:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους europaios2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Aγαπητέ KERRY KING, δυστυχώς "καλώς κακώς", δεν έχω το χρόνο να ψάχνω στα διάφορα blogs. Αν μπορούσες να μου υποδείκνυες κάποια!

"Ο πιο σοφός άνθρωπος μπρος στο Θεό θα φανεί πίθηκος και στη σοφία και στην ομορφιά και σ' όλα τ' άλλα."(Ηράκλειτος).
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/12/2008, 23:10:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Δεν είναι δική μου δουλειά να αποκαλύψω πράγματα, ειδικά όσα δεν μπορώ να στηρίξω και να αποδείξω. Δεν θέλω και να μιλάω πολύ εδώ που τα λέμε, είναι τόσο βαθύ το λαγούμι που σε τρομάζει. Και δυστυχώς όσο και να κρύβομαι πίσω από ένα ψευδώνυμο εδώ μέσα, δεν σημαίνει ότι είμαι και "άγνωστος"... Αυτά που μου αποκαλύπτει το παζλ θα τα κρατήσω για μένα και την οικογένειά μου και εκεί που με παίρνει θα τολμήσω να ανοίξω κουβέντα - όχι εδώ όμως...

Welcome to the club!

Έτσι φίλε..
Παιξ'το έξυπνα..
Πρεπει πάντα να το παίζεις έξυπνα..
Ξέρω τι σε λέω..

http://www.youtube.com/watch?v=V1smgz-px1Q&feature=related
And if someone were being a "sheep" by mindlessly following the flock of worldly desires, then again, we must be the wolves
http://www.youtube.com/watch?v=3E4icx7U8Cg
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kostakis
Πλήρες Μέλος

Greece
944 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/08/2009, 10:44:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kostakis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα σε όλους

Νέα ήθη, με αξιοποίηση της τεχνολογίας...
Από τη διαδικτυακή σελίδα της Ναυτεμπορικής
http://www.naftemporiki.gr/news/static/09/08/13/1701826.htm

"Κόστα Ρίκα: Οι ρωμαιοκαθολικές εκκλησίες θα δέχονται και πιστωτικές κάρτες!

Η δικαιολογία πως οι πιστοί δεν έχουν πάνω τους μετρητά όταν περνά ο δίσκος για τις δωρεές τους στις εκκλησίες δε θα είναι πολύ εύκολο να χρησιμοποιείται προσεχώς στην Κόστα Ρίκα.
Η ρωμαιοκαθολική εκκλησία στο Σαν Χοσέ ανακοίνωσε ότι από το Σεπτέμβριο, σε αρκετούς ναούς θα γίνονται δεκτές πιστωτικές κάρτες.
Δυο τράπεζες προμήθευσαν τους ναούς με μηχανήματα ανάγνωσης και χρέωσης πιστωτικών καρτών, για εκτεταμένη δοκιμή της αποδοχής δωρεών μέσω αυτών, σε 13 από τις 110 ενορίες της αρχιεπισκοπής της πρωτεύουσας."

quote:
Η δικαιολογία πως οι πιστοί δεν έχουν πάνω τους μετρητά όταν περνά ο δίσκος για τις ΔΩΡΕΕΣ τους στις εκκλησίες

Εισφορές μόνο μετρητοίς, χωρίς αποδείξεις.
Υποχρεωτικότητα ΔΩΡΕΩΝ : καινούρια ορολογία, εύγε στη ρωμαιοκαθολική εκκλησία.

quote:
Η δικαιολογία... δε θα είναι πολύ εύκολο να χρησιμοποιείται προσεχώς στην Κόστα Ρίκα.

Αυτά που ξέρατε, να τα ξεχάσετε. Είσοδος ελευθέρα, εισητήρια εντός.

quote:
Η ρωμαιοκαθολική εκκλησία στο Σαν Χοσέ ανακοίνωσε ότι από το Σεπτέμβριο, σε αρκετούς ναούς θα γίνονται δεκτές πιστωτικές κάρτες.

Αυτές που αποτελούν τους προάγγελους της τεχνολογίας των "τσιπ" (τσιποτεχνολογίας); Θου Κύριε, φυλακή τω στόματί μου...

quote:
Δυο τράπεζες προμήθευσαν τους ναούς με μηχανήματα ανάγνωσης και χρέωσης πιστωτικών καρτών

Ο Κωστάκης, με αίσθημα ευθύνης, σας αποκαλύπτει τα ονόματα των τραπεζών

Papas Investment Bank Ltd
Saint Apateonas Bank S.A.

αμφότερες μέλη του ευρύτερου ομίλου "Vatikano Apati Group S.A."

quote:
για εκτεταμένη δοκιμή της αποδοχής δωρεών μέσω αυτών

Στο συμφωνητικό προβλέπονται και οι κάτωθι πρόσθετες υπηρεσίες

α) Διοργάνωση γάμων σε 12 μηνιαίες δόσεις, με μικρή προκαταβολή
β) Όστια με έκπτωση 20%
γ) Κάρτα απεριορίστων εισόδων "Vatikan Express"
δ) Καθολικοδάνεια για ενίσχυση κεφαλαίου κίνησης

Με τις ευχές μου... η πρωτοτυπία, η ευρεσιτεχνία και το επιχειρείν πρέπει να υποστηρίζονται σε κάθε περίπτωση, εν καιρώ οικονομικής κρίσης.
Ρε δεν πάνε καλά αυτοί εκεί κάτω...

Φιλικά
Κωστάκης

Υ.Γ. Ελπίζω να μη σπεύσουν κάποιοι να προσάψουν πάλι τα περί "χριστιανομάχων", γιατί θα πρέπει πρώτα να μου απαντήσουν στο ερώτημα αν θεωρούν τον καθολικισμό αίρεση ή δόγμα του χριστιανισμού και τι πιστεύουν για το σχίσμα.

Εν οίδα ότι ουδέν είδα!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

tengu
Νέο Μέλος


15 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/08/2009, 11:37:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους tengu  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
εγω πηγα στο βατοπαιδι...το χρημα φαινεται...ασε που ακουσα(δεν ξερω αν εινα αληθεια} οτι η κορυφη του ολυμπου ανηκει σε μια μονη Αγ.Διονυσιου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
tengu
Νέο Μέλος


15 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/08/2009, 11:42:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους tengu  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
εγω πηγα στο βατοπαιδι...το χρημα φαινεται...ασε που ακουσα(δεν ξερω αν εινα αληθεια} οτι η κορυφη του ολυμπου ανηκει σε μια μονη Αγ.Διονυσιου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ψηλός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5138 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/12/2011, 23:49:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτή τη στιγμή στο ΣΚΑΙ υπάρχει εκπομπή για το Βατοπαίδι.

Εκτός των χριστιανομάχων, για τους άλλους, αξίζει να τη δείτε.
Λέγονται αλήθειες.

Σε στημένη προπαγάνδα έφερναν κοματόσκυλα από την Ξάνθη και τους έστηναν στην περιοχή της λίμνης Βιστωνίδας για να τους παίρνει η τηλεόραση και να τους παρουσιάζει ως δήθεν κατοίκους της περιοχής, ψαράδες που αντιδρούσαν.
Ενώ τώρα, σε αυτή την εκπομπή, ψαράδες λένε πως το κράτος φέρθηκε με ύπουλο τρόπο και όχι μόνο δεν αδικήθηκε από το Βατοπαίδι, αλλά είναι το ίδιο που αδίκησε το Βατοπαίδι και στάθηκε εμπόδιο στην ανάπτυξη της περιοχής που προωθούταν από το Βατοπαίδι σε συνεργασία με τους ψαράδες. Το κράτος φέρθηκε σαν "κοινός παταχτσής" όπως αναφέρθηκε!!!!!

Που είσαι βρε μπαρμπαΣωτήρη, αντικειμενικέ μου ερευνητή εσύ;;;;;;;;

Edited by - Ψηλός on 12/12/2011 00:06:42

Edited by - Ψηλός on 12/12/2011 00:08:37Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/12/2011, 14:42:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ψηλόςυτή τη στιγμή στο ΣΚΑΙ υπάρχει εκπομπή για το Βατοπαίδι.

Εκτός των χριστιανομάχων, για τους άλλους, αξίζει να τη δείτε.
Λέγονται αλήθειες.

Σε στημένη προπαγάνδα έφερναν κοματόσκυλα από την Ξάνθη και τους έστηναν στην περιοχή της λίμνης Βιστωνίδας για να τους παίρνει η τηλεόραση και να τους παρουσιάζει ως δήθεν κατοίκους της περιοχής, ψαράδες που αντιδρούσαν.
Ενώ τώρα, σε αυτή την εκπομπή, ψαράδες λένε πως το κράτος φέρθηκε με ύπουλο τρόπο και όχι μόνο δεν αδικήθηκε από το Βατοπαίδι, αλλά είναι το ίδιο που αδίκησε το Βατοπαίδι και στάθηκε εμπόδιο στην ανάπτυξη της περιοχής που προωθούταν από το Βατοπαίδι σε συνεργασία με τους ψαράδες. Το κράτος φέρθηκε σαν "κοινός παταχτσής" όπως αναφέρθηκε!!!!!

Που είσαι βρε μπαρμπαΣωτήρη, αντικειμενικέ μου ερευνητή εσύ;;;;;;;;



Σπεύδοντας να χειροκροτήσης την κάθε στημένη εκπομπή , και να υπερασπιστής τον κάθε κοινό απατεώνα αρκεί να είναι ρασοφόρος , επιβεβαιώνεις την εικόνα που έχω σχηματίσει για το ποιόν σου . ’ξιος ο μισθός σου ! Όμοιος ομοίω....

*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/12/2011, 15:53:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
... κι η κοπριά στα λάχανα...

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/12/2011, 16:10:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ έχω μια απορία.


Ο Ψηλός δεν έλεγε για το ΣΚΑΙ, το διαβολοκάναλο που πρόσβαλε τον Κωλοκοτρώνη και άλλα τέτοια; Τώρα είναι έγκυρη πηγή πληροφοριών;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/12/2011, 16:50:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Α, αυτό είναι εύκολο να απαντηθεί. Εξηγείται με μια συγκεκριμένη θεωρία που παρουσιάζεται σχηματικά παρακάτω

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ψηλός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5138 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/12/2011, 19:06:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Ψηλόςυτή τη στιγμή στο ΣΚΑΙ υπάρχει εκπομπή για το Βατοπαίδι.

Εκτός των χριστιανομάχων, για τους άλλους, αξίζει να τη δείτε.
Λέγονται αλήθειες.

Σε στημένη προπαγάνδα έφερναν κοματόσκυλα από την Ξάνθη και τους έστηναν στην περιοχή της λίμνης Βιστωνίδας για να τους παίρνει η τηλεόραση και να τους παρουσιάζει ως δήθεν κατοίκους της περιοχής, ψαράδες που αντιδρούσαν.
Ενώ τώρα, σε αυτή την εκπομπή, ψαράδες λένε πως το κράτος φέρθηκε με ύπουλο τρόπο και όχι μόνο δεν αδικήθηκε από το Βατοπαίδι, αλλά είναι το ίδιο που αδίκησε το Βατοπαίδι και στάθηκε εμπόδιο στην ανάπτυξη της περιοχής που προωθούταν από το Βατοπαίδι σε συνεργασία με τους ψαράδες. Το κράτος φέρθηκε σαν "κοινός παταχτσής" όπως αναφέρθηκε!!!!!

Που είσαι βρε μπαρμπαΣωτήρη, αντικειμενικέ μου ερευνητή εσύ;;;;;;;;



Σπεύδοντας να χειροκροτήσης την κάθε στημένη εκπομπή , και να υπερασπιστής τον κάθε κοινό απατεώνα αρκεί να είναι ρασοφόρος , επιβεβαιώνεις την εικόνα που έχω σχηματίσει για το ποιόν σου . ’ξιος ο μισθός σου ! Όμοιος ομοίω....



Ώστε στημένη εκπομπή μπαρμπαΣωτήρη, ε;

Πώς τα καταφέρνεις να λες το άσπρο-μαύρο και το μαύρο-άσπρο; Να τα πίστευες τουλάχιστον αυτά που λες ......

Σε πειράζει η αλήθεια. Το ξέρω πως δεν είσαι και πολύ φίλος μαζί της, αλλά, μην απελπίζεσαι, τελικά όλα είναι θέμα συνήθειας μπαρμπαΣωτήρη.
Και, προπαντός να μην ανησυχείς. Να ακούς μόνο αυτά που λέει ο φίλος σου ο macedon.

*Ξέχασα να σου πω. Απόψε, στις 23,00 υπάρχει το δεύτερο μέρος. Μη το χάσεις .
**Καλού κακού, νάχεις και τα ηρεμιστικά σου δίπλα μη πάθεις και τίποτα από τη στενοχώρια

Edited by - Ψηλός on 18/12/2011 19:08:51Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ψηλός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5138 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/12/2011, 19:20:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Εγώ έχω μια απορία.


Ο Ψηλός δεν έλεγε για το ΣΚΑΙ, το διαβολοκάναλο που πρόσβαλε τον Κωλοκοτρώνη και άλλα τέτοια; Τώρα είναι έγκυρη πηγή πληροφοριών;



Δηλαδή, θες να πεις πως τα όσα ακούστηκαν από εκείνες τις εκπομπές για τον Κολοκοτρώνη (πιο συγκεκριμένα από κάποιο συντελεστή της εκπομπής - για να μην αναφερθούμε στα υπόλοιπα) τον τιμούν;

**Και πούσαι νεαρέ. Μιας που καταπιάστηκες να μας κάνεις μαθήματα γραμματικής και ορθογραφίας, έλεγξε λιγάκι εκείνο το "Κωλο-κοτρώνη". Όχι τίποτα άλλο, αλλά, όπως μας υπέδειξες, υπάρχουν και τα λεξικά αν για κάτι δεν είσαι σίγουρος πώς γράφεται.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/12/2011, 19:49:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Δηλαδή, θες να πεις πως τα όσα ακούστηκαν από εκείνες τις εκπομπές για τον Κολοκοτρώνη (πιο συγκεκριμένα από κάποιο συντελεστή της εκπομπής - για να μην αναφερθούμε στα υπόλοιπα) τον τιμούν;

Θέλω να πω ότι κάνεις κωλοτούμπες...


quote:
Και πούσαι νεαρέ. Μιας που καταπιάστηκες να μας κάνεις μαθήματα γραμματικής και ορθογραφίας, έλεγξε λιγάκι εκείνο το "Κωλο-κοτρώνη". Όχι τίποτα άλλο, αλλά, όπως μας υπέδειξες, υπάρχουν και τα λεξικά αν για κάτι δεν είσαι σίγουρος πώς γράφεται.

Αὐτοὶ ἐχαλάσθηκαν καὶ ἐγλύτωσε ὁ Μπότσικας. Αὐτὸς εἶχε ἕνα παιδί, Γιάννη, καὶ ἕνας Ἀρβανίτης εἶπε: «Βρέ, τί Μπιθεκούρας εἶναι αὐτός». Δηλαδὴ πόσον ὁ κῶλος του εἶναι σὰν κοτρώνι, καὶ ἔτσι τοῦ ἔμεινε τὸ ὄνομα Κολοκοτρώνης. Ὁ Μπότζικας ἐσκοτώθη, ὁ Γιάννης ἐκρεμάσθη εἰς τὴν Ἀνδρούσαν, ὥστε ἀπὸ τὰ 1553, ὅπου ἐφάνηκαν εἰς τὰ μέρη μας Τοῦρκοι, ποτὲ δὲν τοὺς ἀνεγνώρισαν, ἀλλ᾿ ἦσαν εἰς αἰώνιον πόλεμον.

Εντάξει;;;Κάναμε και ετυμολογία στο επίθετο;;;Κατάλαβες γιατί μπορώ να το γράφω με Ω;;; Α και σου εκανα μαθήματα συντακτικού την τελευταία φορά, όχι ορθογραφίας... Έχουν διαφορά.


Να αλλάξουμε το ερώτημα, μίστερ κΩλοτούμπες. Αθώοι και αυτοί, αθώος και ο Γρηγόρης ο Ε', αθώος και ο ένας αθώος και ο άλλος. Πες μου ΕΝΑΝ, ΕΝΑΝ, ΜΟΝΟ ΕΝΑΝ ιερέα που να είναι λαμόγιο. Όχι γενικολογίες, "φυσικά και υπάρχουν...μπλα μπλα μπλα", "καθρέφτης της κοινωνίας...μπλα μπλα μπλα μπλα", "έχουμε τους ιερείς που μας αξίζουν...μπλα μπλα μπλα", "φταίει ο μασεντόν και η προπαγάνδα...μπλα μπλα μπλα μπλα". Όχι τέτοια. Με σαφήνεια.ΠΟΙΟΣ ήταν/είναι λαμόγιο;


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ψηλός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5138 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/12/2011, 23:27:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ωχ, ωχ, μπαρμπαΣωτήρη, αν βλέπεις την εκπομπή, φαντάζομαι πως θα πρέπει να ιδρώνεις αυτή τη στιγμή.

Αν τυχόν δεν μπορείς να τη δεις, μην ανησυχείς, τη γράφω εγώ. Μπορώ να σου τη γάψω σε ντι βι ντι και να σου τη στείλω.

Το Ολυμπιακό ακίνητο. ’λλο σκάνδαλο στημένο προκειμένου να ρίξουν λάσπη στη Μονή Βατοπαιδίου.
Αλλά, στο γιουνανιστάν οι λασπολόλοι μένουν ατιμώρητοι.
Όπως ακριβώς και εδώ μέσα. Κανείς δεν θα σας ζητήσει ποτέ το λόγο για τις λάσπες που ρίχνετε και λερώνετε υπολήψεις.

Θα πρέπει όμως να παραδεχτώ τον IndustrialAngel. Αυτός, τουλάχιστον, είχε το κουράγιο να παραδεχτεί το μίσος του για το Χριστιανισμό.
Κάτι δήθεν "λιμπρ πανσέδες" σαν τον μπαρμπαΣωτήρη τι τους κάνεις;
Και το ωραίο είναι πως έχουν την ψευδαίσθηση πως ο κόσμος πιστεύει την ........ "αντικειμενικότητά τους". Τρομάρα τους.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ψηλός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5138 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/12/2011, 23:44:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πω πω ρε πούστη μου!!!!!

Μιλάμε για πολλή σαπίλα!!! Τι σκατοκράτος είναι αυτό;
Όλα στημένα από κάποια κανάλι!!!!
Ο Χαρδαβέλας!! Το κανάλι ΑΛΦΑ που πρωτοστατούσε!!
Πολλή βρωμιά!!!

Αλήθεια, τι άνθρωπος είσαι βρε μπαρμπαΣωτήρη που μιλάς για στημένη εκπομπή; Τόσο μίσος για το Χριστιανισμό; Μα τόσο μίσος;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/12/2011, 23:56:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Επειδή βλέπω ότι μιλάς μόνος σου, είπα να βοηθήσω..

Να, πάρε μια ασπιρίνη...

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/12/2011, 00:00:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ψηλε μην ξεχνάς οτι ο ΣΚΑΙ ξεκίνησε την ολη ιστορία με το Βατοπέδι, και ήταν αυτός που έβγαλε τα πρώτα στοιχεία και μονοπωλούσε το θέμα καθημερινά στα δελτία του .
Τώρα ίσως θα έπρεπε να μπεις και λίγο στη διαδικασία να σκεφτείς,
γιατι τη δεδομένη στιγμή αφιερώνει εκπομπή
για να απενεχοποιηθεί ... η μονη


(άσχετο αλλα τώρα που το (ξανα) άκουσα με έπιασε παλι "κατι"
200 χιλιάρικα εγγύηση το ενα και 200 χιλιάρικα το άλλο
σύνολο 400 χιλιάρικα το παπαδαριό... "οι ακτήμονες" )

Αλλα ξέχασα , τέτοιες ΜΠΙΖΝΕΣ ... είναι ΑΓΙΕΣ

Τέλος πάντων ...



Hellas at War
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ψηλός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5138 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/12/2011, 00:44:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ψηλε μην ξεχνάς οτι ο ΣΚΑΙ ξεκίνησε την ολη ιστορία με το Βατοπέδι, και ήταν αυτός που έβγαλε τα πρώτα στοιχεία και μονοπωλούσε το θέμα καθημερινά στα δελτία του .
Τώρα ίσως θα έπρεπε να μπεις και λίγο στη διαδικασία να σκεφτείς,
γιατι τη δεδομένη στιγμή αφιερώνει εκπομπή
για να απενεχοποιηθεί ... η μονη


(άσχετο αλλα τώρα που το (ξανα) άκουσα με έπιασε παλι "κατι"
200 χιλιάρικα εγγύηση το ενα και 200 χιλιάρικα το άλλο
σύνολο 400 χιλιάρικα το παπαδαριό... "οι ακτήμονες" )

Αλλα ξέχασα , τέτοιες ΜΠΙΖΝΕΣ ... είναι ΑΓΙΕΣ

Τέλος πάντων ...



Hellas at War



Δεν θεωρώ τον ΣΚΑΙ ως τον πλέον αντικειμενικό σταθμό στην πληροφόρηση.
Με τα όσα έγραψα δεν θέλησα να κάνω διαφήμιση στο σταθμό.
Αυτό που με ενδιαφέρει είναι αυτά που παρουσιάζει και πώς τα τεκμηριώνει.

Είναι η πρώτη φορά που κάποιος τηλεοπτικός σταθμός παρουσιάζει και την άλλη άποψη.
Ο ΣΚΑΙ δεν κάνει τίποτα παραπάνω, με αυτή του την έρευνα, από το να αποδείξει με στοιχεία αυτό που οι περισσότεροί μας το γνωρίζαμε.

Βέβαια, θα μπορούσε να παίξει την εκπομπή σε ώρα υψηλής θεαματικότητας όπου θα την έβλεπε περισσότερος κόσμος. Το ότι επέλεξε να παρουσιάσει την έρευνα τόσο αργά ..... δεν τον "τιμά" ιδιαίτερα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ψηλός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5138 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/12/2011, 00:48:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Επειδή βλέπω ότι μιλάς μόνος σου, είπα να βοηθήσω..

Να, πάρε μια ασπιρίνη...


macedon



Μόνος μου, ε;

Βλέπω πως έβγαλες δυο ασπιρίνες. Η άλλη ειναι για σένα; Ίσως εσύ την έχεις περισσότερο ανάγκη.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/12/2011, 01:26:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μπα !! Ψηλέ για σένα είναι!!

Μία δεν σε πιάνει.Είναι ανίατη η περίπτωσή σου.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

violent king
Μέλος 1ης Βαθμίδας


90 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/12/2011, 11:06:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


ENGAGED TO THE RIFLE BY MY SIDEΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/12/2011, 03:23:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να επικαλεστώ λίγο την προσοχή σας:

Επειδή κάποιες κουβέντες ξεκινούν με "ηρεμιστικά" (Ψηλός-Απεστάλη: 18/12/2011, 19:06:13), συνεχίζουν με "ασπιρίνες" (macedon-Απεστάλη: 18/12/2011, 23:56:58 και Ψηλός-Απεστάλη: 19/12/2011, 00:48:36), εμπλουτίζονται με "αλπραζολάμη-xanax"(violent king-Απεστάλη: 19/12/2011, 11:06:07), πολύ γρήγορα επεκτείνονται σε αναφορές για "ψυχιάτρους" (violent king-Απεστάλη: 19/12/2011, 11:04:14)...

για να καταλήξουν τελικά σε απενεργοποιήσεις (amalia-Απεστάλη: 17/12/2011, 03:55:12)

Καλύτερα θα ήταν να αποφεύγονται "ιατροφαρμακευτικά υπονοούμενα" ή σχετικές αναφορές του είδους αυτού που μπορούν να προσβάλλουν ανθρώπους



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/12/2011, 16:31:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΙ ΕΚΒΙΑΣΜΟΙ (ΚΑΙ) ΣΤΟ ΡΑΔΙΟΦΩΝΟ ΤΗΣ ΕΚΚΛΗΣΙΑΣ ΑΠΕΙΛΟΥΝ ΜΕ ΑΠΟΛΥΣΕΙΣ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΕΑΝ ΔΕΝ ΓΙΝΕΙ ΔΕΚΤΗ ΜΕΙΩΣΗ ΜΙΣΘΩΝ ΚΑΤΑ 50%!

Το δικό τους δράμα ζουν οι 35 εργαζόμενοι στο ραδιόφωνο της Εκκλησίας τις τελευταίες μέρες κάτι που οδήγησε την ΕΣΗΕΑ να κηρύξει για αύριο στάση εργασίας και έκτακτη σύσκεψη στα γραφεία της.Αιφνιδιαστικά ανακοινώθηκε τη Δευτέρα στους εργαζόμενους ότι...λόγω οικονομικών προβλημάτων πρέπει να χάσουν το μισό εισόδημά τους αλλά και το Ταμείο ασφάλισης τους!

Η λύση που προκρίθηκε από τον Αρχιεπίσκοπο είναι να ενταχθούν στο ενιαίο μισθολόγιο για να περάσουν πιο ανώδυνα οι μειώσεις μισθών. Όμως επειδή το νομικό καθεστώς του σταθμού δε δικαιολογεί κάτι τέτοιο τους ζητήθηκε το εξής απίστευτο: Να δηλώσουν έγγραφη παραίτηση (χωρίς αποζημίωση) και να προσληφθούν πάλι με νέους όρους ως δημόσιοι υπάλληλοι και όχι ως δημοσιογράφοι! Δηλαδή να χάσουν τα χρόνια προϋπηρεσίας,τα δικαιώματα και το Ταμείο τους. Η απίστευτη αυτή μεθόδευση παίρνει εκβιαστικό χαρακτήρα αφού σήμερα τους ανακοινώθηκε ότι όποιος δεν υπογράψει την παραίτησή του θα απολυθεί χωρίς αποζημίωση αφού ο ραδιοφωνικός σταθμός θα μπει σε καθεστώς εκκαθάρισης. Το τελεσίγραφο μάλιστα αναφέρει ότι πρέπει να υπογράψουν μέχρι τα Χριστούγεννα.

Τα πρωτοφανή και καθόλου Χριστιανικά αυτά γεγονότα όχι μόνο δεν προβάλλονταιαπό κανένα ΜΜΕ αλλά αντίθετα γίνονται σκόπιμες διαρροές από την Ιερά Σύνοδο που αναφέρουν ότι θα διασφαλιστούν οι θέσεις εργασίας πάση θυσία. Αποκρύπτουν όμως την αλήθεια των μειώσεων - σοκ που με πονηρό και παράνομο τρόπο θέλουν να περάσουν . Δυστυχώς κανείς δεν τολμά να γράψει ότι τέτοιες μεθόδους δεν ακολουθούν ούτε τα πιο ανάλγητα αφεντικά στο χώρο των ΜΜΕ. Είναι κρίμα οι Μητροπολίτες που καταγγέλλουν το ανάλγητο κράτος να λειτουργούν με ακόμα μεγαλύτερη σκληρότητα για τα παιδιά τους.

Ενδεικτικό της έλλειψης επαφής με την πραγματικότητα και της αναλγησίας είναι ότι Μητροπολίτης είπε στους εργαζόμενους που κατά μέσο όρο (με βάση την προϋπηρεσία 20 χρόνων)αμείβονται με 1500 ευρώ, «μην ανησυχείτε,κανείς δε θα πάρει κάτω από 800 ευρώ»!

Από το Fimotro της 20/12/11 .

*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 8 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy