ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 Αντί επιλόγου
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 8
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2014, 23:06:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris
quote:
gewkwn
Οπως και να εχει Χριστιανος του τυπου "δεχομαι εξελικτικη
θεωρεια" ασχετα που ερχεται ερχεται σε αντιθεση με τα
"αλανθαστα" κειμενα ειναι ψευτης μιας που στην ουσια
δεν αποδεχεται τα ιερα του κειμενα σαν πραγματικα.

Σύμφωνοι! Εκτός όμως από τους φανατίλες χριστιανούς, υπάρχουν και χριστιανοί light που την κάνουν με ελαφρά πηδηματάκια. Δηλαδή παραδέχονται μεν την αρχή της εξέλιξης, όμως υποστηρίζουν ότι γίνεται κατόπιν θεϊκής παρέμβασης γιατί αυτό είναι τάχα το βαθύτερο νόημα των θρησκευτικών κειμένων, οπότε είναι και με την επιστήμη και με την θρησκευτική τους συνείδηση ήσυχη.

*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gewkwn
Μέλος 3ης Βαθμίδας


566 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2014, 07:05:01  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

quote:
gewkwn
Οπως και να εχει Χριστιανος του τυπου "δεχομαι εξελικτικη
θεωρεια" ασχετα που ερχεται ερχεται σε αντιθεση με τα
"αλανθαστα" κειμενα ειναι ψευτης μιας που στην ουσια
δεν αποδεχεται τα ιερα του κειμενα σαν πραγματικα.

Σύμφωνοι! Εκτός όμως από τους φανατίλες χριστιανούς, υπάρχουν και χριστιανοί light που την κάνουν με ελαφρά πηδηματάκια. Δηλαδή παραδέχονται μεν την αρχή της εξέλιξης, όμως υποστηρίζουν ότι γίνεται κατόπιν θεϊκής παρέμβασης γιατί αυτό είναι τάχα το βαθύτερο νόημα των θρησκευτικών κειμένων, οπότε είναι και με την επιστήμη και με την θρησκευτική τους συνείδηση ήσυχη.

*



Αυτο με την συνειδηση ξαναγραψτο...

καπου στην μεση λοιπον ...

σεβαστο αλλα και αστειο παραλληλα

__________________________________________________
Εαν γινω καπου πιστος μου μενουν ολες οι κολασεις
εκτος απο μια . Ποσα κοματια να γινω για να τις προλαβω ολες;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2014, 16:19:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Θα πρέπει να μπει ένας επίλογος στον παρόν... "επίλογο".
Ο θεματοθέτης, Χρίστος Έλ ήδη εξέφρασε με το παρόν θέμα τη διάθεσή του να αποχωρήσει από τις συζητήσεις. Δυστυχώς, ο επίλογος τράβηξε αρκετά, στο σημείο που επεκτάθηκε εν είδει "παραπόνου" και σε άλλο, εντελώς άσχετο θέμα (Εγκέφαλος, Συνείδηση και Κβαντική Μηχανική , αλλά κυρίως, εκτοξεύτηκαν από την πλευρά σου Χρίστος Έλ κάποιες σοβαρές υβριστικές εκφράσεις και προσβολές, συχνά προς όλους όσους διαφώνησαν μαζί σου ακόμα και σε καθαρό επίπεδο απόψεων. Κάποια δείγματα του ξεσπάσματός σου:

quote:
Απεστάλη: 26/01/2014, 07:55:12

Να πάτε να ξεσπάσετε εκεί που πρέπει κάφροι. Σε αυτούς που κυβερνούν! Αλλά πως, όταν είστε τα παιδιά του συστήματος.

Και αν σας πειράζουν αυτά που γράφω ΧΕΣΤΗΚΑ, έτσι όπως χεστήκατε και εσείς που με προσβάλλετε με θράσος και αναίδεια.



quote:
Απεστάλη: 26/01/2014, 08:45:53

Θα με φοβάστε από εδώ και πέρα ΟΛΟΙ σας, κουφάλες.



quote:
Απεστάλη: 26/01/2014, 09:19:21

Δεν είναι ωραίο να παρεμβάλλονται σε σοβαρές συζητήσεις κάθε λίγο και λιγάκι ζιζάνια και αρρωστημένοι ψυχάκηδες, που φαίνονται σοβαροί τρομάρα τους.

Τώρα αν ο διαχειριστής μου απενεργοποιήσει ή όχι τον λογαριασμό, δεν με ενδιαφέρει καθόλου.

Σιγά μην αναλώνω τον χρόνο μου με τους ψυχάκηδες.



quote:
Απεστάλη: 02/02/2014, 17:59:15

Οπότε προτιμώ να κρατήσω τις απόψεις μου για πάρτη μου, γιατί το σάιτ απευθύνεται κυρίως σε άτομα που δέχονται των Εωσφορισμό.



quote:
Εγκέφαλος, Συνείδηση και Κβαντική Μηχανική - Απεστάλη: 09/02/2014, 10:57:13

[...]έχεις το αίμα του μπάτσου και του στρατόκαυλου. Φτάνει πια με το αστυνομιλίκι και το υπεράνω στυλάκι.



Μέσα στο γενικότερο κλίμα παραπόνου για τον τρόπο με τον οποίο άλλα μέλη των συζητήσεων αντιμετώπισαν τις απόψεις σου, τσουβάλιασες αδιακρίτως σχεδόν όλους όσους επέδειξαν κριτική στάση απέναντι σ' αυτές, κατηγορώντας τους για ξιπασιά λόγω μορφώσεως, για υποκρισία, για σοφιστεία, τους απέδωσες απόψεις που ποτέ δεν εξέφρασαν, μέχρι και Εωσφοριστές μας είπες στο τέλος ότι είμαστε...

Προσπαθήσαμε φυσικά κατ' επανάληψη να σου πούμε πως όταν κάποιος εκφράζει σε μια συζήτηση τις απόψεις του, τις θέτει στη βάσανο της κριτικής των άλλων. Ναι, σε κάποιες περιπτώσεις εισέπραξες ειρωνεία. Αλλά όχι πάντοτε. Εσύ όμως χρησιμοποίησες την ειρωνεία που δέχτηκες ως όπλο: βάφτισες κάθε αντίδραση ως "δούλεμα" ώστε να φανείς ως "θύμα" και οι διαφωνούντες ως "θύτες". Κάπου εκεί και με τη συνδρομή της φαντασίας (αναφέρομαι εδώ στην ιστορία της υποτιθέμενης συνάντησής σου με τον ΝΙΚΟΜΑΧΟ και του μηνύματος που του έστειλες), το πράγμα βγήκε εντελώς εκτός ελέγχου.

Τέλος πάντων, μας έχεις αποχαιρετήσει αρκετές φορές αλλά βρίσκεις λόγο να επανέρχεσαι, τουλάχιστον αυτό ίσχυε μέχρι πριν 2-3 μέρες. Αλλά επειδή κάποια πράγματα δεν μπορούν να μείνουν έτσι, θα προτείναμε όντως να σκεφτείς σοβαρά εάν θέλεις να συμμετάσχεις στις συζητήσεις με τους όρους που ισχύουν σε δημόσιες συζητήσεις.

Οπότε, απενεργοποιείται ο λογαριασμός σου μέχρι το τέλος αυτού του μήνα. Εάν από τον επόμενο μήνα σκεφτείς ότι θες να συμμετάσχεις ξανά στα forums του ESOTERICA, χωρίς να εκλαμβάνεις κάθε κριτική ως επίθεση και κάθε διαφωνούντα ως είρωνα, σοφιστή, εωσφοριστή, κ.λπ. και χωρίς να παίζεις το ρόλο του θύματος απέναντι σε όλους όσους τολμούν να διαφωνήσουν ώστε να δημιουργείς εντυπώσεις εις όφελός σου, μπορείς να μας γράψεις ένα email για να επανενεργοποιήσουμε τον λογαριασμό σου.



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2014, 16:26:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Ο λογαριασμός ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΣ απενεργοποιείται.
Για "νέο μέλος" στις συζητήσεις, έχεις υιοθετήσει από την αρχή ειρωνική και κριτική στάση και μάλιστα σε ζητήματα που δεν σε αφορούν και επίσης, όταν πριν καλά καλά συμπληρώσεις 50 μηνύματα στα forums αρχίζεις και φέρνεις στη συζήτηση ψυχιάτρους και άσπρες μπλούζες (αναφορές που δεν επιτρέπονται να γίνονται στις συζητήσεις), ποιος ξέρει τι άλλο θα εμφανίσεις!

Τέλος, μια παρατήρηση στον gewkwn :
Χρησιμοποίησες κι εσύ προσβλητικά υπονοούμενα ψυχιατρικού τύπου (στην 3η σελίδα του παρόντος θέματος) και έγιναν οι σχετικές επεμβάσεις (διαγραμμίσεις). Κανονικά θα έπρεπε να απενεργοποιηθεί χρονικά ο λογαριασμός σου, αλλά επειδή μέχρι στιγμής δεν έχεις δώσει άλλη αφορμή για επέμβαση, θα αρκεστούμε σε μια αυστηρή προειδοποίηση.

To παρόν θέμα θα απενεργοποιηθεί σύντομα.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΣ2
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2014, 20:58:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΣ2
Άγαπητη amalia,σχετικά με την απενεργοποίηση του λογαριασμού μου έχω να σου πω οτι δεν με νοίαζει καθόλου,αλλά είναι αστείο να λες οτι με bannαρες επειδή ανέφερα σε ενα μέλος οτι θέλει ψυχίατρο,οσο για την άσπρη μπλουζα που λες αποδεικνύεις πόσο φτήνη ψεύτρα είσαι,γιατί πολύ απλα δεν το έχω γράψει ποτέ και πουθενά.Σε προκαλώ να το αποδείξεις.


Μεταφορά μέρους του μηνύματος στη ΓΕΝΙΚΗ "ΣΑΛΑΤΑ" ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ , 17/2/2014

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Lock_Smith
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
459 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2014, 21:08:45  Εμφάνιση Προφίλ
Κυρία Αμαλία.

Η στάση σου είναι μετρημένη και δίκαιη, όμως θα ήθελα να τοποθετηθώ δημόσια και να εκφράσω την άποψή μου, στο λέω εξ' αρχής οτι εγώ είμαι αρκετά ικανοποιημένος απο την στάση σας και κυρίως απο τη στάση του AitheroVamon ο οποίος συμετέχοντας στις συζητήσεις έχει επιδείξει άριστη συμπεριφορά συντονιστή και το λέω ως γεγονός, δεν γλύφω ποτέ κανέναν, αν είναι κάποιος σωστός το λέω, αν είναι κάποιος λάθος, πάλι το λέω.

Όλοι μας κάποια στιγμή έχουμε μια παρεκτροπή, δεν αποτελώ εξαίρεση απ αυτόν τον κανόνα και δεν νομίζω οτι πάνω σ' αυτόν εδώ τον πλανήτη υπάρχει άνθρωπος που είναι ο ΤΕΛΕΙΟΣ και αποτελεί εξαίρεση απ αυτόν τον κανόνα.

Σε ό,τι αφορά την προσωρινή απενεργοποίηση του Χρίστος Ελ, συμφωνώ απολύτως διότι όντως η φρασεολογία του τελευταία έγινε απαράδεκτη, δεν είναι μόνον αυτά που παρέθεσες, στο παρόν φόρουμ λέξεις όπως "αρχίδι" δεν ταιριάζουν με τίποτα, εκτός αν θέλουμε να το κάνουμε χουλιγκανάδικο.
Όλοι μπορούμε να μιλήσουμε άσχημα, ε τότε τι το θέλουμε το esoterica?
Ας πάμε σε κανένα καφενείο να γίνουμε κουβάρι, εμένα προσωπικά το παρόν φόρουμ εκτός απο ευχάριστη ενασχόληση μου έχει προσφέρει πολά και οφείλω ένα ευχαριστώ γι' αυτό τόσο σε εσάς όσο και σε αρκετούς συνομιλητές μου.

Σε ότι αφορά την μόνιμη απενεργοποίηση του ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΥ, διαφωνώ στο "μόνιμη", απο συνομιλία που είχα μαζί του, κατάλαβα οτι δεν είναι κακοπροαίρετος, ΟΚ το χιούμορ του ξέφυγε, εγώ που μιλάω τώρα τι είμαι?
Ο τέλειος? Κι' εγώ και όλοι μας καμιά φορά θυμώνουμε και ξεφεύγουμε, νομίζω οτι πρώτα μια προειδοποίηση είναι καλή και σε βάζει σε σκέψη.

Τώρα εντάξει ό,τι έγινε, έγινε, ο σκοπός είναι να μάθουμε όλοι απο τα λάθη μας και να κάνουμε ένα ακόμη βήμα προς την αυτοβελτίωσή μας, ο λογαριασμός σε ένα φόρουμ δεν έχει σημασία, σημασία έχει η αυτοβελτίωσή μας, αυτό μετράει για χρυσάφι.

Εγώ θα σου κάνω ένα παράπονο πριν κλείσω, σε ότι αφορά την χρήστη ΜΥΘΗΡΑ η οποία παρ' όλες τις προειδοποιήσεις σας, έχει ξεφύγει τελείως-τελείως, προσβάλει την πίστη μου όπως και πολών άλλων ανθρώπων, με μπινελίκια για τις Θεότητες, όπως πατσαβούρες, βδελήγματα του ουρανού, για φτύσιμο στη μούρη και διάφορα άλλα.

Σε παρακαλώ πολύ, επειδή εγώ αρνούμαι να της απευθύνω ξανά το λόγο και επειδή αυτή η συμπεριφορά είναι η χειρότερη που έχω δει στο φόρουμ όλα αυτά τα χρόνια, τολμώ να σου ζητήσω όχι μόνο τη διαγραφή του λογαριασμού της αλλά και το μπλοκάρισμα της IP της αν είναι δυνατόν.
Δεν στο λέω σε στυλ υπόδειξης αλλά σε στυλ παράπονο με ένα ερώτημα:

"Εγώ σέβομαι την πίστη των όλων των ανθρώπων, γιατί πρέπει να υπομείνω τις προσβολές και τις διώξεις της πίστης μου"?

Ευχαριστώ που με διάβασες.

Ό,τι κλείνει, ανοίγει!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gewkwn
Μέλος 3ης Βαθμίδας


566 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2014, 21:14:18  Εμφάνιση Προφίλ
quote:


Τέλος, μια παρατήρηση στον gewkwn :
Χρησιμοποίησες κι εσύ προσβλητικά υπονοούμενα ψυχιατρικού τύπου (στην 3η σελίδα του παρόντος θέματος) και έγιναν οι σχετικές επεμβάσεις (διαγραμμίσεις). Κανονικά θα έπρεπε να απενεργοποιηθεί χρονικά ο λογαριασμός σου, αλλά επειδή μέχρι στιγμής δεν έχεις δώσει άλλη αφορμή για επέμβαση, θα αρκεστούμε σε μια αυστηρή προειδοποίηση.

To παρόν θέμα θα απενεργοποιηθεί σύντομα.


Amalia σεβαστη η προειδοποιηση
απλως θα πρεπει να ξεκαθαρισω την
θεση μου .

Ναι τον αντιμετωπισα με ειρωνεια
και οποια αλλης μορφης συμπεριφορα
αναφερεσαι θα πρεπει ομως να γινει
ξεκαθαρο( τουλαχιστον απο την πλευρα
μου ) ο αυτος ειναι ο μονος χρηστης
στον οποιο εχω φερθει με αυτον τον τροπο.

Αυτη η συμπεριφορα απο μερους μου ειναι
επιλογη( οτι και να επιφερει αυτη η παρδοχη)
μιας που για εμενα το παλικαρι εχει πραγματικα
θεμα.

Ο λογος που του εγραψα για "ψυχαναλυση"
ειναι λογο των εμμονων του και ξεκαθαρισα
πολυ συγκεκριμενα γιατι χαρακτιριζω εμμονες
την συμπεριφορα του και το γιατι χρειαζεται
"ψυχαναλυση ".

Οτι τα εχω μαζι του ακομη και τωρα δεν το κρυβω
και σου το γραφω με παρρησια μιας που
ηθελε σον και καλα να με ορισει ο Χριστος Ελλ
σαν πιστο με το ετσι θελω στο θεμα
"Είναι ο Αθεϊσμός πίστη και θρησκεία;"

Εκει μου εγραφε οτι εχω φοβιες για τον θεο και ετσι δεν κανω
ερευνα ...
Επειδη δεν δεχομαι θεο-α-ους...

Μου εκανε λοιπον ψυχαναλυση και εβγαλε
συμπερασματα ο Γιατρος ...
Επειδη δεν αποδεχτηκα ενας θειστης να καθορισει
τον Αθεισμο;
Και τωρα που κανω λογο για ψυχαναλυση αυτου
εχω ξεφυγει ;

Αντιλανβανωμαι αυτο που εχεις γραψει παλιοτερα
σχετικα με την μη δυνατοτητα επιβλεψης των παντων
στο φορουμ , απλα πραγματικα μου φαινεται
αδικο που μου "την λες" για την συμπεριοφρα μου
προς τον "Χριστο Ελλ" την στιγμη που αυτος εχει κανει
το ιδιο παλιοτερα προς το προσωπο μου .

Εγω Amalia δεν το εκανα θεμα και τωρα με πιθανο αφορμη
τα παραπονα του Χριστου Ελλ( αδικαιολογιτα λογω την προτερης συμπεριφορας του )
μου γραφεις για ορια.

Σου το ξαναγραφω μονο προς τον Χριστο Ελλ ειναι αυτη η συμπεριφορα
και αυτο γιατι μου εδωσε το δικαιωμα ο Ιδιος του.

Εκτος εαν θελει ο ιδιος να κρινει
Ανθρωπους και να μην το κρινουν οι αλλοι...


Απο εκει και μετα για γραψε μου ρε συ Amalia
χαρακτιρισμοι σαν το "μωρη πουτανιτσα" που μου εγραψε
ο Χριστος Ελλ ειναι οκ ;

βλεπεις οτι θα μπορουσα να "κολησω"
εχωντας καθε δικαιωμα σε σχεση με αυτα που σου
εχω εκθεσει παπαπανω για την εν γενη συμπεριφορα
του Χριστου Ελλ προς το προσωπο μου συνολικα;

Γιατι στην τελικη ρε συ Amalia μου την λες ;

μου ειχε κανει ψυχαναλιση ο Χριστος Ελλ
του την ανταπεδωσα
Με χαρακτιριζει Πουτανιτσα και δεν πεφτω
στην λογικη του να τον Βριζω με καθε δικαιωμα
απο την στιγμη που μου εχει κανει "ψυχαναλυση"
Ο Χριστος Ελλ .

Και φταιω ;

Οχι ρε συ Amalia ....

Ξεκαθαριζοντας οτι σεβομαι την αυστηρη προηδοποιηση σου
Amalia( εχω αποδεχτει τους κανονες λειτουργιας)
πρεπει να σου γραψω οτι επιθυμω την οριστικη μου διαγραφη
μιας που η εννοια της διαχιριστριας στο προσωπο σου
δεν ειναι αποδεκτη απο εμενα και κατι τετοιο θα ηταν
εναντια στους κανονες που θα επρεπε να ακολουθησω .

Ευχαριστω για τον χρονο και τις γνωσεις που γενικα
αποκομισα μεσα απο το φορουμ .



__________________________________________________
Εαν γινω καπου πιστος μου μενουν ολες οι κολασεις
εκτος απο μια . Ποσα κοματια να γινω για να τις προλαβω ολες;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2014, 21:27:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
@ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΣ2

Ναι, δεν έγραψες για άσπρη μπλούζα, δεν ήμουν ακριβής.
Διορθώνω, παραθέτωντας ακριβώς τι έχεις γράψει:


quote:
αντί να κάτσουμε ολοι κάτω να ψαχτούμε να βρούμε έναν καλό γιατρό,μια κλινική,ένα νοσοκομείο κάτι ρε γαμώτο για το παιδί που δεν πάει καλά

quote:
Ναι καλέ,για μας θα είναι ο ψυχίατρος,εσύ είσαι μια χαρά,έτσι για βόλτα θα έρθεις μαζί μας και θα σου κάνει κάποιες ερωτήσεις.Λοιπόν το κανονίζω;

Ο λογαριασμός σου απενεργοποιείται.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΣ_
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2014, 21:37:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΣ_
Μεταφορά μηνύματος στη ΓΕΝΙΚΗ "ΣΑΛΑΤΑ" ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ , 17/2/2014Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
@ΑΜΕΙΝΙΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1759 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2014, 21:41:34  Εμφάνιση Προφίλ
gewkwn,

Θεωρώ ότι έχω την συμπάθειά σου.Έτσι έχω καταλάβει τουλάχιστον.
Εκμεταλευόμενος αυτό,() παίρνω από τη σημαία το δικαίωμα,να σου πω δυο λόγια.

Αν είδες,τα έμπλεξα κι εγώ τα πράγματα,προχτές.
Δεν λέω ότι είχα άδικο,όσον αφορά την ουσία.

Όμως, έκανα λάθος στο timing.

Και εξηγούμαι:
Δεν είναι καιρός για παράπονα,στο forum.
Τα μέτωπα είναι πολλά.
Δεν τα προλαβαίνουν.Δικαιολογημένα.

Πάρε πίσω σε παρακαλώ και το δικό σου παράπονο,μαζί φυσικά με την αποχώρηση.Σε θέλουμε εδώ μαζί μας.

Θεώρησέ το προσωπική μου έκκληση ως μέλος και φίλος.
Επίσης παρόμοια έκκληση σου κάνει και ο Νικόμαχος,με τον ...δικό του τρόπο...Μου γράφει να σου πω ..να κόψεις τις μαλακίες.
(Μου έστειλε μήνυμα να στο μεταφέρω επειδή .. εκτίει ποινή)

Φιλικά
Αμεινίας

ΥΣ: τράβα και στο τόπικ Αμφιθέατρον του DSM.Θα σε ...ηρεμήσει.

Με καλύτερό σου φάε,πιε και νηστικός κοιμήσου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2014, 21:50:54  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Ξεκαθαριζοντας οτι σεβομαι την αυστηρη προηδοποιηση σου
Amalia( εχω αποδεχτει τους κανονες λειτουργιας)
πρεπει να σου γραψω οτι επιθυμω την οριστικη μου διαγραφη
μιας που η εννοια της διαχιριστριας στο προσωπο σου
δεν ειναι αποδεκτη απο εμενα και κατι τετοιο θα ηταν
εναντια στους κανονες που θα επρεπε να ακολουθησω .

Ευχαριστω για τον χρονο και τις γνωσεις που γενικα
αποκομισα μεσα απο το φορουμ .


Δε χρειάζεται να σε διαγράψει φίλε gewkwn αρκεί εσύ ο ίδιος να μην ξανασυμμετάσχεις αν όντως έχεις την άποψη που αναφέρεις.
Δε καταλαβαίνω όμως γιατί κάνεις τόσο μεγάλο θέμα το ζήτημα του ΧρίστοςΕλ.
Στο κάτω-κάτω το μοναδικό κακό που μπορεί να κάνει κάποιος που χρειάζεται "ψυχιατρείο", είναι να αποκαλύψει και τους άλλους "τρελούς". Μπορεί και να κάνω λάθος βέβαια.

Edited by - Πύρινος on 16/02/2014 21:52:19Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2014, 21:51:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
@ gewkwn

quote:
Amalia σεβαστη η προειδοποιηση

αλλά...
quote:
Ξεκαθαριζοντας οτι σεβομαι την αυστηρη προηδοποιηση σου
Amalia( εχω αποδεχτει τους κανονες λειτουργιας)
πρεπει να σου γραψω οτι επιθυμω την οριστικη μου διαγραφη
μιας που η εννοια της διαχιριστριας στο προσωπο σου
δεν ειναι αποδεκτη απο εμενα και κατι τετοιο θα ηταν
εναντια στους κανονες που θα επρεπε να ακολουθησω .

Ε, καθώς φαίνεται δεν είναι σεβαστή η προειδοποίηση. Φάσκεις και αντιφάσκεις.

Είσαι βέβαια ελεύθερος να κάτσεις ή να φύγεις. Λίγα πράγματα μόνο θα γράψω:

1ον. Η παρατήρηση σε σένα δεν έχει γίνει για να μην παραπονεθεί ο Χρίστος Έλ. Δεν είναι πρακτικά δυνατό κάτι τέτοιο διότι ο λογαριασμός του είναι απενεργοποιημένος. Αλλά πέραν αυτού, ο λόγος της παρατήρησης είναι ότι είμαστε ιδιαίτερα αυστηροί στις αναφορές ψυχιατρικού τύπου. Αυτό είναι γενικώς γνωστό στα forums (και με τη σημείωση αυτή, απαντώ και στις δικές σου ενστάσεις για την απενεργοποίηση του λογαριασμού ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΣ, Lock_Smith).

2oν. Για τον χαρακτηρισμό που έχεις βάλει με κόκκινα γράμματα έχουμε κάνει επέμβαση (διαγράμμιση) εδώ και μέρες (12/2/2014) και άλλωστε ο λογαριασμός του Χρίστος Έλ απενεργοποιήθηκε ακριβώς επειδή είχε ξεφύγει και εκτόξευε υβριστικούς χαρακτηρισμούς. Από πού ως πού συμπεραίνεις λοιπόν ότι:

quote:
Απο εκει και μετα για γραψε μου ρε συ Amalia
χαρακτιρισμοι σαν το "μωρη πουτανιτσα" που μου εγραψε
ο Χριστος Ελλ ειναι οκ ;

Προφανώς και δεν ήταν "oκ" λοιπόν.

3ον.

quote:
πρεπει να σου γραψω οτι επιθυμω την οριστικη μου διαγραφη
μιας που η εννοια της διαχιριστριας στο προσωπο σου
δεν ειναι αποδεκτη απο εμενα

Θα ήθελα να μας το εξηγήσεις αυτό λίγο καλύτερα.
Για την έννοια της διαχειρίστριας.

Φυσικά, εάν θες να σταματήσεις να γράφεις στα forums δεν σε εμποδίζει κανείς να το κάνεις.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2014, 21:54:22  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
@ΑΜΕΙΝΙΑΣ
Θεώρησέ το προσωπική μου έκκληση ως μέλος και φίλος.
Επίσης παρόμοια έκκληση σου κάνει και ο Νικόμαχος,με τον ...δικό του τρόπο...Μου γράφει να σου πω ..να κόψεις τις μαλακίες.
Τι κάνει αυτή η ψυχή;
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
@ΑΜΕΙΝΙΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1759 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2014, 22:06:56  Εμφάνιση Προφίλ
Κάνε λίγο υπομονή.
Θα σου' ρθει.Σύντομα.Πάρε πόζα.

Με καλύτερό σου φάε,πιε και νηστικός κοιμήσου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

maria3
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
653 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2014, 22:09:07  Εμφάνιση Προφίλ
gewkwn πιστεύω ότι δεν είναι σωστό να αποχωρίσεις από το forum και μάλιστα την συγκεκριμένη χρονική στιγμή.

Φυσικό είναι να σε ενόχλησε η παρατήρηση αλλά δεν είναι δίκαιο αφού αναφέρθηκαν στο θέμα, να μην αναφερθούν και σε εσένα.

Το ξέρω ότι αισθάνθηκες προσβεβλημένος επειδή αναγκάστηκες να αμυνθείς ενώ δεν είχες καμία υποστήριξη.

Αλά να σου πω κάτι όταν μπαίνουμε σε ένα forum τα γνωρίζουμε αυτά, οπότε κάποιες φορές πρέπει να προχωράμε, εμείς στο forum γραφτήκαμε για να μάθουμε και μετά βέβαια για να πούμε την άποψη μας, άρα σε εμάς όλους τα γραπτά μένουν και είναι σαν να σε γνωρίζουμε.

Απλά θα ήθελα να σου πω δώσε μία δεύτερη ευκαιρία, στο χώρο που έχει φιλοξενήσει τις απόψεις σου και δώσε να καταλάβουν χωρίς την διαγραφή σου, ότι η κατάσταση δεν πρέπει να φτάνει στο απροχώρητο για να επέμβει κάποιος, γιατί είδαμε τι γίνεται.

Εγώ θεωρώ όντως ότι αμύνθηκες και ήσουν διακριτικός, αλλά φαντάσου και την άλλη μεριά των ανθρώπων που όντως έχουν κάποια πάθηση στο μυαλό τους, πόσο προσβεβλημένοι αισθάνονται και στο λέω αυτό γιατί και εγώ έχω περάσει από αυτό το στάδιο με φαρμακευτικές αγωγές και δεν είναι η πρώτη φορά που το δηλώνω.

Σε θεωρώ όμως αξιοπρεπή άνθρωπο και γιαυτό και δεν σε παρεξηγώ και θα αισθανθώ να λείπει ένα από τα κομμάτια του forum αν αποχωρίσεις.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2014, 22:15:39  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
ΑΜΕΙΝΙΑΣ
Θα σου' ρθει.Σύντομα.Πάρε πόζα.
"Υou cannot kill, that which is already dead"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2014, 22:24:35  Εμφάνιση Προφίλ
Lock_Smith
θέλω να πιστεύω οτι η ανάρτηση σου συντασσόταν πριν διαβάσεις τι ειπε ο ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΣ 20:58:27
Οχι πως έχουν σημασία τα λόγια και οι ύβρεις ενός troll
(γιατί περι τέτοιου πρόκειται)
αλλα δεν μπορεί να ζητάς επιείκεια σε έναν λογαριασμό (troll)
που το μόνο που είχε να κάνει είναι να ειρωνεύεται το μέλος ΧΟ!
(και σε δεύτερη μοίρα συντονιστή)


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΣ3
troll


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2014, 22:38:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΣ3
Μεταφορά μηνύματος στη ΓΕΝΙΚΗ "ΣΑΛΑΤΑ" ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ , 17/2/2014Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2014, 22:45:38  Εμφάνιση Προφίλ
Αγαπητό troll
Θα προτιμούσα ολα αυτά να τα έλεγες απο το κανονικό σου acc
να λύσουμε το πρόβλημα σου.
Μέχρι Αντιχριστος3000 να το φτάσεις την ίδια αντιμετώπιση θα εχεις.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΣ4
troll


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2014, 22:57:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΣ4
Μεταφορά μηνύματος στη ΓΕΝΙΚΗ "ΣΑΛΑΤΑ" ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ , 17/2/2014Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gewkwn
Μέλος 3ης Βαθμίδας


566 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2014, 23:05:09  Εμφάνιση Προφίλ
amalia ...

Η αντιφαση που γραφεις οτι υπαρχει
δεν υπαρχει στην ουσια .
Ισως να μην το εχω δωσει σωστα ...
Οποτε αφησε με να σου δωσω καπως δσιαφορετικα
την θεση μου.
1) θεωρω οτι εχω αδικιθει
2) εχω σεβασμο στους κανονες .
3) δεχωμαι οτι οι διαχιριστες εχουν τον τελικο
λογο.
τωρα τι γινεται με εσενα ...

με δεδομενο οτι θα πρεπει να δεχτω
τους κανονες και να δεχωμαι την τελικη αποφαση
των διαχιρηστων θα πρεπει να εχω ουσιαστικο σεβασμο
προς το προσωπο τους και οχι τυπικο...
θεωρωντας λοιπον οτι με εχεις αδικησει κια γραφωντας το
αυτο ανοιχτα θεωρω οτι πρεπει να αποχωρησω
γιατι με δεδομενο οτι δεν θα εχω πραγματικο σεβασμο
προς την διαχηρηση θα κοροηδαιβω( πως γραφεται η λεξη)
στην ουσια τον εαυτο μου την στιγμη που δεν θα αποδεχωμαι
τους κανονες ,Οσο αναφορα ενα Ατομο της Δ.Ο.

Προσεξε οτι στην ουσια αποδεχωμαι τους κανονες οχι το ατομο
πισω απ οτην διαχιριστικη ομαδα user Amalia , δυστηχως Amalia
θεωρωντας οτι για να εισαι στην διαχηριστικη ομαδα θα πρεπει
να εχεις οξυδερκεια σχετικα με τους λογους καποιων συμπεριφορων
προς καποια δυκτιακα ατομα δεν επεσα μεσα στις προσδικιες μου .

Με δεδομενο λοιπον οτι με την καθε ευκαιρια θα σε εξεταζω με μισο
ματι σαν διαχιριστρια και οχι σαν μελος με την οποια αποψη
λογο της ιδιοτητας σου αυτης που θεωρω οτι με εχει αδικησει
δεν γινεται να συμετεχω αλλο στο φορουμ.

Ελπιζω να σου το εχω ξεκαθαρισει ....


Aπο εκει και μετα Amalia δεν εκανα καποια
ενσταση για τον αντιχριστος και τον Lock smith

κοιτα να δεις τι γινεται με τον Χριστο Ελλ
και το περιφιμο ποια "μωρη πουτανιστα"
στις 26/01/2014 το εγραψε και δεν εγινε ΤΙΠΟΤΑ

Η ΑΡΧΗ ΕΓΙΝΕ ΓΙΑ ΤΟΝ ΝΙΚΟΜΑΧΟ !!!!
και ΜΟΝΟ για τον ΝΙΚΟΜΑΧΟ αρχικα
για αυτο σε παρακαλω μην μου γραφεις χαζομαρες
( βλεπεις οτι θεωρω οτι γραφεις χαζομαρες ;)
ποσο μετανιωνω που δεν πηρα θεση ...

Το τριτο σου το εξηγησα απο την αρχη ...

Καταλαβαινεις λοιπον γιατι δεν μπορω
να μεινω αλλο στο φορουμ λογω ελειψης σεβασμου
σε ενα μελος της Δ.Ο.

Θελω λοιπον να μου Απενεργοποιησεις τον λογαριασμο
γαιτι εαν ξαναερθω στην ουσια παιρνω πισω τα λογια μου
( και δεν το συνηθιζω...)

ΑΜΕΙΝΙΑ-Νικομαχε

φιλε λυπαμαι αλλα δεν γινεται να συμετεχω
οταν δεν σεβομαι την Δ.Ο.

Για μια ακομη φορα λοιπον ευχαριστω για τον
χρονο και γενικα τις γνωσεις που αποκομισα
μεσα απ οτο φορουμ.

__________________________________________________
Εαν γινω καπου πιστος μου μενουν ολες οι κολασεις
εκτος απο μια . Ποσα κοματια να γινω για να τις προλαβω ολες;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2014, 23:38:26  Εμφάνιση Προφίλ
gewkwn επέτρεψε μου να σου πω δυο λόγια.

Μετά απο τόσα χρόνια μέσα στο esoterica, απο τα παλαιότερα μέλη!
(και ναι σε αυτό παίζει ρόλο η αρχαιότητα)
τώρα ξαφνικά δεν σου εμπνέει σεβασμό η amalia?
Δεν είναι "αστειότητα"? (δεν βρίσκω άλλη λέξη)

Δεν θα σου υποδείξω να μείνεις ή να φύγεις,
θα σε προτρέψω να πάρεις το χρόνο σου...

Στο φόρουμ μας (όλων μας) υπήρξε ένας... "συνωστισμός" τελευταία
που λέει και η Ρεπούση .

Οι λόγοι που σε κράτησαν τόσα χρόνια εδώ,
είναι κρίμα να συμψηφιστούν με μια (ίσως) λάθος "ερμηνεία" σου.

Και για να "συνεννοηθούμε"
όταν σε ενα thyristor, αρκεί μόνο ένας παλμός για να άγει συνεχώς
φαντάσου σε έναν άνθρωπο.


ΥΓ
Θα προτιμούσα να διαβάσω την απάντηση σου ....αύριο.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2014, 23:39:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
quote:
1) θεωρω οτι εχω αδικιθει

Τι λες; Σοβαρά;
Επειδή σου κάναμε μια παρατήρηση για τις ψυχιατρικού τύπου αναφορές;
quote:
3) δεχωμαι οτι οι διαχιριστες εχουν τον τελικο
λογο.

Προφανώς και δεν το δέχεσαι αυτό.
quote:
θα κοροηδαιβω( πως γραφεται η λεξη)

Μπορείς να ψάξεις στο google πώς γράφεται η λέξη αν πραγματικά σε ενδιαφέρει. Είναι περιττή η σχετική σημείωση (δεν είναι άλλωστε και η μόνη λέξη...)
quote:
Προσεξε οτι στην ουσια αποδεχωμαι τους κανονες οχι το ατομο
πισω απ οτην διαχιριστικη ομαδα user Amalia , δυστηχως Amalia
θεωρωντας οτι για να εισαι στην διαχηριστικη ομαδα θα πρεπει
να εχεις οξυδερκεια σχετικα με τους λογους καποιων συμπεριφορων
προς καποια δυκτιακα ατομα δεν επεσα μεσα στις προσδικιες μου .

Δεν αποφασίζω μόνη μου για τα forums. Λάθος κατάλαβες και δεν φταίμε εμείς γι' αυτό, το έχουμε πει και ξαναπεί δεκάδες φορές, έχει μαλλιάσει η γλώσσα μας.

quote:
Aπο εκει και μετα Amalia δεν εκανα καποια
ενσταση για τον αντιχριστος και τον Lock smith

Αναφέρεσαι μάλλον σε κάτι που είπα απευθυνόμενη στον Lock Smith: "(και με τη σημείωση αυτή, απαντώ και στις δικές σου ενστάσεις για την απενεργοποίηση του λογαριασμού ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΣ, Lock_Smith)"
Λάθος κατάλαβες.
quote:
κοιτα να δεις τι γινεται με τον Χριστο Ελλ
και το περιφιμο ποια "μωρη πουτανιστα"
στις 26/01/2014 το εγραψε και δεν εγινε ΤΙΠΟΤΑ

Η ΑΡΧΗ ΕΓΙΝΕ ΓΙΑ ΤΟΝ ΝΙΚΟΜΑΧΟ !!!!
και ΜΟΝΟ για τον ΝΙΚΟΜΑΧΟ αρχικα
για αυτο σε παρακαλω μην μου γραφεις χαζομαρες
( βλεπεις οτι θεωρω οτι γραφεις χαζομαρες ;)
ποσο μετανιωνω που δεν πηρα θεση ...



Στο μήνυμά μου και στο παρόν θέμα έχω και έχουμε αναφερθεί στις επεμβάσεις που έγιναν, πότε και για ποιον λόγο.
Τα "χαζομάρες" να τα κρατήσεις για τις παρέες σου.
Εδώ θα μου απευθύνεσαι με σεβασμό, όπως σου απευθύνομαι κι εγώ.
quote:
Καταλαβαινεις λοιπον γιατι δεν μπορω
να μεινω αλλο στο φορουμ λογω ελειψης σεβασμου
σε ενα μελος της Δ.Ο.

Τον οποίο σεβασμό, όπως κι ο ίδιος το λές, δεν τον έχεις...

Οπότε,
ώρα καλή στην πρύμνη σου και αέρα στα πανιά σου.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΣ5
troll


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2014, 23:51:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΣ5
Μεταφορά μηνύματος στη ΓΕΝΙΚΗ "ΣΑΛΑΤΑ" ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ , 17/2/2014Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2014, 00:36:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Το παρόν θέμα απενεργοποιείται.

gewkwn
Πάρε τον χρόνο σου, όπως σου πρότεινε ο AitheroVamon και εάν θες να απενεργοποιήσουμε τον λογαριασμό σου στείλε μου σχετικό email από αύριο.



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 8 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1875
Maintained by Digital Alchemy