ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Χθες βράδυ ονειρεύτηκα...
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 36
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
plakatzhs
(απενεργοποιημένο)


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2003, 18:07:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους plakatzhs  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Agaphth valda, den amfiballo oti blepeis oneira kai thn hmera, dioti KOIMASAI ORTHIA!

PrrrrrrΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

plakatzhs
(απενεργοποιημένο)


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2003, 18:15:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους plakatzhs  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ex8es eida ston ypno moy oti perpatoysa se ena dasos. Htan skoteina. ASkoyga tromaktikes krayges zon.''Oya oya'' ''Kra kra'' ''iOY ioy'' ''Moya moya''krhaaaa'' Tote eftasa sto ''Amhhhhhhn''Akoysa kai ena ''Prrrrrrrrrrrrr'' alla den htan apo ths anatrixiastikes paryfes toy stoixeomenoy profanos dasoys. Htan apo to zesto krebati moy.Xerete, eixa faei fasolada gia bradyno.

PrrrrrrΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2003, 18:56:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εάν ανησυχείτε για τον καινούργιο αυτόν Λογαριασμό (plakatzhs), να σας πληροφορήσω ότι έχει ήδη "απενεργοποιηθεί".

Πρόλαβε και "κτύπησε" και αλλού πάντως: ΔΡΑΚΟΣ ΤΟ ΤΕΛΕΙΟ ΩΝ

-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2003, 11:57:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
American bar το κάναμε....

Πλακατζή...να κεράσω ένα potion να ηρεμήσεις;

Πάω να βρω κανένα τοίχο ν'ακουμπήσω...

Eίναι λίγο κουραστικό να κοιμάμαι όρθια..


Va(l)nta
Διχασμένη προσωπικότητα
+ Mοναδική απόγονος
Thoth Tρισμέγιστου

Edited by - Valnta on 07/11/2003 11:58:12Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mantis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Panama
2232 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2003, 23:57:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Mantis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλοκαίρι,... περπατώ σε μια αμμουδερή παραλία.
Γλάροι πετάνε χαρούμενα, σχεδόν μεθυσμένα, γύρω μου.
Το κύμα χαϊδευει απαλά το κάθε βήμα μου.
Προχωρώ χωρίς να ξέρω που πηγαίνω και γιατί.
Η δροσάτη πνοή του ανέμου κάνει το λευκό μου φόρεμα να μοιάζει με σύννεφο.
Κι αν τελικά είναι αλήθεια? Ρωτώ τον εαυτό μου και τότε όλα αλλάζουν.

Οι άλλοτε χαρούμενοι γλάροι διαγράφουν απειλητική πορεία και μου ορμούν μανιασμένα και κακοπροαίρετα.
Το κύμα ορθώνεται γιγάντιο και απειλεί να με πνίξει.
Η άμμος κάτω από τα πόδια μου δεν πια νωτισμένη από την δροσερή αλμύρα της Θάλασσας, μα καυτή και κοφτερή σαν χίλια πυρωμένα μαχαίρια.
Και ο αέρας καυτός Λίβας που φράζει το λαιμό και παραλύει το σώμα και το μυαλό.

Αποζητώ την παγωμένη ευλογία του νερού, μα αυτό φέρει τον θάνατο.
Αποζητώ την σκιερή ευλογία των βράχων, μα είναι μεσημέρι και ο ήλιος στέκεται μεσούρανα.
Αποζητώ την ευλογημένη λύτρωση, μα είναι πλέον αργα... η Φύση με έχει γονατίσει...

Ξυπνώ και ανασαίνω βαθιά.
Οχι δεν ήταν τελικά αλήθεια, ήταν μόνο ένα όνειρο!

Γύρησα με τον pcούλη μου κεφάτο και νέα μεγαλύτερη οθόνη... για να σας βλέπω καλύτεραααα....
Valnta, καλή μου μην κοιμάσαι όρθια δεν κάνει καλό... Άσε που θα "ξυπνήσεις" κουρασμένη.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

katia
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
629 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/11/2003, 00:13:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους katia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΞΑΦΝΙΚΑ ΑΚΟΥΩ ΦΩΝΕΣ. ΚΟΙΤΑΖΩ ΑΠ'ΤΟ ΠΑΡΑΘΥΡΟ ΚΑΙ ΒΛΕΠΩ ΤΟΝ ΗΛΙΟ ΝΑ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΠΟΛΥ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗ ΓΗ.ΠΛΗΣΙΑΖΕ ΟΛΟ ΚΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ.ΟΛΟΣ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΕΧΕΙ ΠΕΣΕΙ ΚΑΤΩ.ΟΛΟΙ ΚΑΙΓΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΚΡΥΒΟΥΝ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΟΥΣ.ΕΓΩ ΑΠΛΑ ΒΛΕΠΩ,ΧΑΜΟΓΕΛΑΩ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ Ο ΜΟΝΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΑΘΑΙΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ.ΟΣΟ ΒΛΕΠΩ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΤΡΟΜΟ ΣΤΑ ΠΡΟΣΩΠΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΠΟΛΥ ΠΑΡΑΞΕΝΟ.
ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΙΔΕΑ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΗΜΑΙΝΕΙ?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ryche
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1765 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/11/2003, 00:45:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ryche  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πλατων come to δωθε...η κατια θελει βοηθεια...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Silverwolf
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Sweden
565 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/11/2003, 20:21:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Silverwolf  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Silverwolf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλό σας βράδυ φίλοι μου!
Παρακολουθώ σιωπηλά αυτήν εδώ την γωνιά του φόρουμ μια και δεν θυμάμαι συχνά τα ονειρά μου αλλά χτές είδα ένα περίεργο όνειρο και είπα να δώ αν ξέρει κανείς τί μπορεί να σημαίνει...

Περπατάω με μεγάλη παρέα σε ένα πανέμορφο και φωτεινό δάσος. Σταδιακά η ατμόσφαιρα αλλάζει... γίνεται όλο και πιο σκοτεινή... το δάσος γύρω γίνεται όλο και πιό «χθόνιο»... και ξαφνικά είμαι μόνη εκεί. Χαμένη χωρίς χάρτη ή πυξίδα, κινητό κ.τ.λ... τίποτα σε ενα περιβάλλον που το ένιωθα «εχθρικό». Προσπάθησα να προσανατολιστώ με τον ήλιο, δεν φαινόταν από την ομίχλη. Κοίταξα από πια μεριά φύτρωναν τα βρύα... ούτε αυτό με βοήθησε μια και δεν φύτρωναν στην ίδια μεριά σε όλα τα δέντρα... Αέρας δεν φυσούσε... λές και όλα είχαν νεκρωθεί ξαφνικά ούτε ήχος δεν ακουγότανε. Τίποτα από όσα ξέρω δεν έμοιαζε να με βοηθάει.
Με έπιασε πανικός, έτρεχα μέσα στην ομίχλη σαν τρελή για ώρες φαινότανε στο όνειρο. Και τελικά όταν ξαναβρέθηκα στο ίδιο μέρος ξανά για πολλοστή φορά (δεν θυμάμαι ακριβώς, ήταν πολλές πάντως) φορά έκατσα σε μία πέτρα και τα παράτησα! «Ωραία λοιπόν θα πεθάνω εδώ!» Θυμάμαι σκέφτηκα.
Μετά από κάποια ώρα ένιωσα κάτι να με πιάνει από τον ώμο... κοιταξά να δώ και είδα το χέρι ενός σκελετού! Τινάχτηκα τρομαγμένη. Μετά το πρώτο τρόμαγμα όμως για κάποιον λόγο ηρέμησα και τον παρατηρούσα. Η όψη του ήταν τρομαχτική, με μάτια που έλαμπαν σαν φωτιά. Όμως τον ένιωσα να μην με απειλεί για την ώρα... Όταν μου έκανε νόημα να τον ακολουθήσω αυτό έκανα.
Περπατήσαμε για πολλή ώρα χωρίς να ακολοθούμε κάποιο ορατό μονοπάτι. Ο σιωπηλός μου οδηγός δεν είπε λέξη αλλά συχνά πυκνά με κοιτούσε σαν να ‘θελε να σιγουρευτεί ότι δεν τον έχασα, μου έκανε νόημα να προειδοποιήσει για επικίνδυνα σημεία του εδάφους, και όταν πύκνωνε η ομίχλη με έπιανε από τον καρπό για να μην χαθούμε...
Κάποια στιγμή σταμάτησε. Έβγαλε από τον καρπό του ένα κόκκαλο, το ακούμπησε στην παλάμη μου και έκλεισε την γροθιά μου γύρω του. Μετά μου έδειξε προς τα αριστερά και χάθηκε.
Ακολούθησα την κατεύθυνση που μου εδειξε. Με λίγα βήματα βγήκα σε ένα λαμπερό ξέφωτο ενός δάσους που ήξερα καλά! Από κει ήταν πολύ εύκολο να βρω τον δρόμο για το σπίτι...
Τότε ξύπνησα με την γροθιά ακόμα σφιγμένη γύρω από το «δώρο» μου...


Συγνώμη αν σας κούρασα!


"For the strength of the wolf is the pack and the strength of the pack is the wolf"


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Mantis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Panama
2232 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/11/2003, 03:48:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Mantis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα Silverwolf, αν μου επιτρέπεις θα ήθελα να προσπαθήσω να ερμηνεύσω το όνειρο σου, όπως το καταλαβαίνω...

Το δάσος είναι η ζωή σου στην οποία σε συνοδεύουν "φιλικές" παρουσίες, την δεδομένη στιγμή περνάς μια δυσκολή φάση ή θα την περάσεις σύντομα.
Η "ορατότητα" σου θα αποσυντονιστεί από τις καταστάσεις και τα γεγονότα και οι εμπειρίες σου δεν θα είναι ικανές να σε βοηθήσουν. Μια παρουσία από το παρελθόν ή μια ανάμνηση ή ένας άγνωστος, θα σε οδηγήσει μέσα από μια αρκετά δυσκολή και κακοτράχαλη "πορεία" στην λύση και στην "λύτρωση".
Το δώρο είναι για να μην ξεχνάς ότι όλοι, όσο δυνατοί κι αν είμαστε, χρειαζόμαστε κάποια στιγμή βοήθεια.

Αυτά, κατά την ταπεινή μου άποψη πάντα...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Silverwolf
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Sweden
565 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2003, 02:12:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Silverwolf  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Silverwolf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σε ευχαριστώ Μάντις για την αναλυσή σου!


"For the strength of the wolf is the pack and the strength of the pack is the wolf"


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το ξωτικό
Μέλος 3ης Βαθμίδας


641 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2003, 10:52:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Το ξωτικό  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Kαλημέρα αγαπημένοι μου...
Mantis..περαστικά στο μηχανηματάκι σου...εύχομαι γρήγορα να μπορείς να είσαι πάλι κοντά μας...Ξωτικό...δεν είμαι σίγουρη αλλά νομίζω ότι η λάβα σημαίνει λεφτά...Tο ότι έτρεχες να ξεφύγεις κ δεν μπορούσες ίσως είναι προβλήματα σε σχέση με αυτά τα λεφτά-αν σημαίνει αυτό τελικά..με κάθε επιφύλαξη...

Iσως να μπορούσε να σε βοηθήσει...ο Πλάτωνας...αν κάνει καμοιά βόλτα προς τα δω...
Mάνο μου..ξεπάγιασες έμαθα την Kυριακή...


Καλημερα σας

Βαλντα οντως τις μερες που εγραψα το ονειρο ειχα κατι απληρωτους λογαριασμους...αρα επεσες μεσα στην ερμηνεια σου και σ'ευχαριστω...εστω και μια βδομαδα μετα

Καλη σας εβδομαδα Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2003, 16:52:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
πως γκρεμισα το ονειρο ενος ανθρωπου ,που αλλιως με ειχε φανταστει.

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2003, 17:03:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
...ξανθό, μήπως; Γεια σου γλυκιέ μου...Tα χαιρετίσματά σου δεν τα έδωσα ακόμα...

Mantis! Eπιτέλους...

Nα χαιρετήσω τη Λύκαινα κ την Kάτια....

Kάτια, δεν είμαι σίγουρη αλλά δεν μου ακούγεται κ πολύ καλό το όνειρο..
Bέβαια εσύ την γλυτώνεις οπότε....

Eπανέρχομαι...

Va(l)nta
Διχασμένη προσωπικότητα
+ Mοναδική απόγονος
Thoth Tρισμέγιστου
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2003, 17:24:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Dream a Little Dream of Me

Stars shining bright above you
Night breezes seem to whisper "I love you"
Birds singin' in the sycamore trees
Dream a little dream of me

Say nighty-night and kiss me
Just hold me tight and tell me you'll miss me
While I'm alone and blue as can be
Dream a little dream of me

Stars fading but I linger on dear
Still craving your kiss
I'm longin' to linger till dawn dear
Just saying this

Sweet dreams till sunbeams find you
Sweet dreams that leave all worries behind you
But in your dreams whatever they be
Dream a little dream of me

Stars shining bright above you
Night breezes seem to whisper "I love you"
Birds singin' in the sycamore trees
Dream a little dream of me

Sweet dreams till sunbeams find you
Sweet dreams that leave all worries behind you
But in your dreams whatever they be
Dream a little dream of me

Yes, dream a little dream of me


Va(l)nta
Διχασμένη προσωπικότητα
+ Mοναδική απόγονος
Thoth Tρισμέγιστου
+(ξανά!) αδερφή TAT Kύβου

Edited by - Valnta on 11/11/2003 17:26:56Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mara
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
735 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2003, 18:27:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mara  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Mara  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ειναι πολυ καιρος τωρα που εχω να κοιμηθω ηρεμα τα βραδυα... σαν να ζωντανευει το σκοταδι και να στεινει απο μονο του σεναρια τρελλα. Αλλοι τα λενε ονειρα, ομως ειναι κατι περα απο αυτα, κατι περα απο την συνειδητη λογικη του ανθρωπινου νου, εικονες ζωντανες γεματες ενεργεια που σε μεταφερουν σε κοσμους αγριους, σε παρασερνουν σε ενα ταξιδι στα βαθυ των πιο τρελλων σου επιθυμιων. Φωνες και ηχοι απο παντου, κινησεις του σκοταδιου που απλα αντιλαμβανεσαι χωρις να βλεπεις...

Μάρα
Η Σεναριογράφος
Strike like lightning and leave the thunder to those that like loud noises.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2003, 18:44:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
κλεισε τα ματια της ειπα,αφησε ελευθερη την σκεψη σου ,

την ωρα που τον ωμο σου κρατω ,αφησε το μυαλο ,μακρια,

πολυ μακρια να παει,να κρυφτει πισω απ'τα βουνα ,απο

ωκεανους και ποταμια ,να κολυμπησει γυμνη απο προβληματα

εστω για ενα λεπτο ,για μια ωρα ,για μια στιγμη μονη,περα

απο την αισθηση του χωρου και του χρονου και μολις το

ταξιδι αυτο κανεις,μολις η σκεψη σου επιστρεψει και χρειαστει

τα ματια να ανοιξεις ξανα ,το κεφαλι σου πισω γυρνα

να δεις τα δικα μου ματια ανοιχτα ,να σε καλοσωριζουν ξανα.


με απεραντο σεβασμο και αγαπη ,ο μανος σας


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2003, 21:57:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γλυκιά μου Mara...Περιέγραψες τόσο τέλεια μια κατάσταση..δική μου...

Τι παράξενο σήμερα...Πριν λίγο σ'ένα άλλο θέμα ο endorama έγραφε δικές μου προτάσεις...

Σήμερα ή καταλαβαίνω-νοιώθω τα πάντα, ή έχω αφήσει τις πόρτες ανοιχτές κ όλοι είναι καλοδεχούμενοι, ή όντως είμαι διχασμένη-πολλαπλή προσωπικότητα..Ποιός ξέρει...κ γω ψάχνομαι ακόμα..ίσως είναι κ ώρα για μια βόλτα προς την Εσωποίηση..

Κ μετά βλέπω κ το μήνυμα του Μάνου (αφησε το μυαλο ,μακρια,

πολυ μακρια να παει,να κρυφτει πισω απ'τα βουνα ,απο

ωκεανους και ποταμια ,να κολυμπησει γυμνη απο προβληματα

εστω για ενα λεπτο ,για μια ωρα ,για μια στιγμη μονη,περα

απο την αισθηση του χωρου και του χρονου)

κ λέω "Θεε μου, ΑΥΤΟ θέλω"...

Αρκετά εδώ...Πάω να ταυτιστώ κ με άλλους...

(Ευτυχώς ο Άββας Ποιμήν λείπει, γιατί ποιός ξέρει που θα κατέληγα..)

Va(l)nta
Διχασμένη προσωπικότητα
+ Mοναδική απόγονος
Thoth Tρισμέγιστου
+(ξανά) αδερφή TAT Kύβου
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mantis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Panama
2232 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2003, 22:04:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Mantis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εχθές το βράδυ ονειρεύτηκα έναν φιλό που είναι χρόνια κάτοικος της Αντίπερας ΄Οχθης.

Καθόμασταν σε μια κούνια μέσα σε έναν ολάνθιστο κήπο, γύρω μας ζουζούνιζαν πολυάσχολες μέλισσες ανάμεσα στις βιολέτες και τους πανσέδες. Πορτοκαλίες, μηλιές και ροδακινιές γέμιζαν τον αέρα με τα μεθυστικά αρώματα τους.
Κοιτούσαμε τον κήπο με ευλάβεια και πέρα από την επαφή των μυαλών μας δεν υπήρχε τίποτε άλλο τόσο απόλυτο.
Ποτέ δεν χρειαζόμασταν λόγια, μόνο χειρονομίες ή βλέμματα και η επικοινωνία ήταν εφικτή ανάμεσα μας. Έτσι και στο όνειρο μου.
Όταν μιλούσαμε λύναμε όλα μας τα προβλήματα, μα τώρα δεν χρειαζόμασταν τις φαιδρές, μικρές, ταπεινές λέξεις γιατί τον ένιωθα μέσα στο μυαλό μου να με καθυσιχάζει για όλα τα μελλούμενα.
Αισθανόμουν μια τέλεια αρμονία και μια απόλυτη ηρεμία. Είχε πάρει το βάρος της καθημερινότητας από τους ώμους μου και η ομορφια του κήπου μαζί με την αγάπη μου γι' αυτόν άνθιζε στην καρδιά μου σαν τριαντάφυλλο.
Ένα απαλό αεράκι έκανε τα φύλλα να θροϊσουν και κατάλαβα πως είχε έρθει η ώρα να φύγω από τον κήπο του.
Δεν οφελούσε να φέρω αντιρρήσεις, το ξέραμε και οι δύο ότι δεν μπορούσα να μείνω κοντά του.
Σηκωθήκαμε και κρατώντας μου το χέρι με συνόδευσε ως την μικρή ξύλινη πόρτα στην άκρη της πρασιάς, την πόρτα που οδηγούσε πίσω στον κόσμο του συνειδητού.
Έσκυψε και με φίλησε στα χείλη όπως έκανε πάντα.
"Πότε θα σε ξαναδώ?" ρώτησα μόνο για να ακούσω την φωνή του.
"Αν με χρειαστείς θα είμαι εδώ, ξέρεις τον δρόμο τώρα. Όμως όταν φτάσει εκείνη η ώρα, θα έρθω εγώ."
Ο ουρανός έπιανε να ροδίζει και τα χρώματα γίνονταν πιο φωτεινά. Κάθε μπουμπούκι έμοιαζε να φωτίζει σαν κερί τον κήπο.
"Καληνύχτα" του ευχήθηκα πρίν πάρω τον δρόμο της επιστροφής και εκέινος μου ανταπέδωσε...
"Καλήνύχτα, καρδιά μου."


Καληνύχτα και σε σας.

Edited by - Mantis on 11/11/2003 22:06:34Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2003, 22:27:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καληνυχτα ,τι ομορφα που ηχει σα μελωδια νυχτερινη ,που μας παρασερνει στην φθινοπωρινη αγκαλια ,στελνωντας μας τα πιο γλυκα φιλια,να παρουμε μαζι,στο ταξιδι του υπνου επιστροφης

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2003, 22:35:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χαίρομαι τόσο πολύ που σας βρίσκω κ τους δυό σας εδώ αυτή την ώρα..

Το γνωστό τόσο μακρυά κ όμως τόσο κοντά...

Κ η ταύτιση συνεχίζεται..Ευτυχώς με τα σωστά άτομα..

Va(l)nta
Διχασμένη προσωπικότητα
+ Mοναδική απόγονος
Thoth Tρισμέγιστου
+(ξανά) αδερφή TAT Kύβου
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/11/2003, 04:11:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
σσσσσσσ....μην παρει χαμπαρι η mantis ,πως τα βραδυα δεν κοιμαμαι γιατι δεν με βλεπω καλα χαχααχαχαχαχαχαχαχααααχαχαχαχαχ

απλα ξαπλωμενος ,σκεφτομουν ,διαρκως ,δεν κατεληξα καπου οπως συνηθως :)))

valnta ,σε νοιωθω πιο ηρεμη ,εισαι πιο ηρεμη στα χερια της γαληνης και αν δεν ονειρευεσαι ,ειναι γιατι κρατας στην αγκαλια σου τον μορφεα:)))

καλο ξημερωμα φιλαρακια

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

Edited by - manos on 12/11/2003 04:16:32Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mantis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Panama
2232 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/11/2003, 07:17:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Mantis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μάνο?..... σε άκουσα!

Valnta έχεις σιαβάσει την "Αϋπνία" του Stephen King?
Αν ποτέ βρείς χρόνο διάβασε την, Θα σου αρέσει.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mara
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
735 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/11/2003, 09:25:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mara  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Mara  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλη μου Valnta, και δεν ειμαστε οι μονες ...

Μάρα
Η Σεναριογράφος
Strike like lightning and leave the thunder to those that like loud noises.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/11/2003, 11:37:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κορίτσια!!!

Μια φιλοσοφική ερώτηση…

Γιατί δεν κοιμόσαστε?

-------------------------------------

Ένα το μυστικό…. βαθιού και αναζωογονούν ύπνου…

Όταν είσαστε ξύπνιοι….. να μην κοιμόσαστε!!! *

----------------------------------------------------------------

Προς αποφυγή παρεξήγησης.... *δεν είναι προσωπικά για κανένα το μήνυμα, απλά το αναφέρω…(κάποτε υπέφερα και εγώ)

Άμα δεν μπορείτε το παραπάνω….τότε με τη σειρά!

Απαλή μουσική….
Μετράτε προβατάκια…
Σοκολατακια (προσοχή παχαίνουν)
Γράφεται συχνότερα στο εσωτερικά…

Εμ άφησα το καλύτερο τελευταίο!!!!

Γδυθείτε….

και κάντε ένα χλιαρό μπανάκι!!!

*(Όλα αυτά, γιατί άμα γράψω κάτι άλλο…θα πείτε πως το μυαλό μου όλο εκεί είναι!!!)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/11/2003, 11:50:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
πλατωνα αν γδυθω φοβαμαι μηπως σου αρεσει το θεαμα και δεν θα ηθελα κατι τετοιο αχχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχααχχαχαααχαχχαχαχαχααχαχαχχααχααχαχαχαχαχαχχααχχααχαχαχαχαχαχαχαχχαχαχαχχααχχα

μην το παρεις προσωπικα,αγορακι ειμαι χχααχχαχααχχααχααχαχχαχχχαχαχχααχχαχαχαχαχαχχαχαχααχχαχααχχααχχαχαχχαχαχααχχαχαχα

να εισαι καλα φιλε μου ,σε ευχαριστω που εισαι μαζι μας ,να προσεχεις

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/11/2003, 12:10:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πλάτωνα! Ω, αγαπημένο italian boy, γιατί δεν έδωσες τα φώτα σου;

Yπάρχουν όνειρα εδώ μέσα που σε περιμένουν..

Kατά τα άλλα.. κρατάω την συμβουλή "σοκολατάκι" κ πορεύομαι...


Va(l)nta
Διχασμένη προσωπικότητα
+ Mοναδική απόγονος
Thoth Tρισμέγιστου
+(ξανά) αδερφή TAT Kύβου
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/11/2003, 12:14:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συμπληρωματικό: Mantis, δεν το έχω διαβάσει...Θα το πάρω σύντομα.

Όταν είσαστε ξύπνιοι….. να μην κοιμόσαστε!!! *

Xμμμ...μου θυμίζει εκείνο το σαφέστατο "όταν πετάτε..κοιμάστε;"

Va(l)nta
Διχασμένη προσωπικότητα
+ Mοναδική απόγονος
Thoth Tρισμέγιστου
+(ξανά) αδερφή TAT Kύβου
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mantis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Panama
2232 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/11/2003, 21:06:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Mantis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πλάτωνα δεν είναι ότι δεν κοιμόμαστε (για εμένα λέω τώρα)...., αλλά το πόσο κοιμόμαστε.
Αν έχεις 4-5 (τραβιγμένα από τα μαλλιά) ώρες ύπνου το 24ωρο γιατί σε τέτοιους ρυθμούς έχει συνηθίσει ο οργανισμός σου, τις άλλες 19-20 που σου περισσεύουν τι θα τις κάνεις?
Άντε να δουλέψεις 14 ώρες, δεν σου μένει ένα απολαυστικό 5ωρο για να σερφάρεις ή να διαβάσεις ή να βγείς... ή να "μπείς"? (Το χαζοκούτι το αποκλείω, έχω να το ανοίξω από την Παρασκευη που είδα ειδήσεις.)

Πάντως αυτές τις μέρες πρίν κοιμηθώ, διαβάζω μια συλλογή από ιστορίες τρόμου και μαγείας: Ωγκαστ Ντερλέθ, Ρόμπερτ Χάουαρντ, Ρόμπερτ Μπλάκ, Χ.Φ.Λάβκραφτ, Κόλιν Ουίλσον.
Με λίγα λόγια: η dream team του Φανταστικού!
Δυστυχώς είναι τόσο καλό που έχει φέρει τα αντίθετα από το επιθυμητό αποτελέσματα... δεν μπορώ να σταματήσω το διάβασμα!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/11/2003, 21:06:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
χτες δεν ονειρευτηκα,ξανα,ομως θα ηθελα να πω κατι στο ονειρο που θα'ρθει...

να πει στην νεραιδα μου (αν υπαρχει) πως εχω κουραστει ,μεσα στην αμαξα της να με παρει μακρια θελω

σε τοπο που το δακρυ χρωμα στα ονειρα δινει ,που την μοναξια σε μια κουνια εχουν βαλει και ψηλα την πετουν

που γελια ακουγονται στους λοφους,τις πεδιαδες ,στις λιμνες ,τα ρυακια ,στα δαση και τα ποταμια ..

που η σεληνη δεν φερνει μελαγχολια ,μα ενα χαδι μεσα στην νυχτα

αυτα να της πεις ,οταν και αμα την συναντησεις ,ειδαλλω ονειρο μου σε μενα ποτε ξανα να μην γυρισεις

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mara
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
735 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2003, 00:10:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mara  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Mara  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ολα μεσα σε εναν υπνο διαδραματιζονται, ολα σε ενα ονειρο, και το καθε τι που νοιωθουμε απλα το αντιλαμβανομαστε σαν πραγματικοτητα.
Παλι σε αραδες βιβλιων θα χαθω, και υστερα θα αφεθω, στα ονειρα των ποθων και των σκεψεων προσπαθωντας να κλεισω την λογικη απεξω και να αφησω το ασυνειδητο μου να με ταξιδεψει...

Και αυριο μερα ειναι - μια μερα δυναμικη - ομορφη - ενεργειακη.... ας περασει ομως πρωτα και τουτο το βραδυ

Μάρα
Η Σεναριογράφος
Strike like lightning and leave the thunder to those that like loud noises.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 36 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy