ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Metal, Gothic (και άλλα...) Νο 4
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 12
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Richter
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
359 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/12/2008, 15:23:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Richter  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και πάλι με τους apokalyptica:Hope (Beastmaster 1982) θΑ ΉΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΕΤΕ είναι αυτοι που αντικατάστησαν toyw METLLICA!!!

Μῆνιν ἄειδε θεὰ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Richter
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
359 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/12/2008, 15:29:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Richter  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καθώς
quote:
Added
06:36[TRANSLATED] 300 - Apocalyptica - Pray For Them
300 - Apocalyptica - Pray For Them
[TRANSLATED] 300 - Apocalyptica - Pray For Them
1 year ago 14,149 views Ahraus
Εγώ το μεταφράζω "ΑΜΥΝΕΣΘΕ ΥΠΕΡ ΠΑΤΡΙΣ"!!

Μῆνιν ἄειδε θεὰ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Richter
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
359 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/12/2008, 21:23:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Richter  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Terror X Crew - O Ellinas Pou Exeis Sinithisei
[TRANSLATED] Terror X Crew - O Ellinas Pou Exeis Sinithisei
1 year ago 35,289 views sertheo
ΑΠΟ Hip Hop έχετε ακούσματα;;

Μῆνιν ἄειδε θεὰ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Richter
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
359 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/12/2008, 21:30:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Richter  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Added
03:36[TRANSLATED] rammstein links 2 3 4
rammstein links 2 3 4
[TRANSLATED] rammstein links 2 3 4
rammstein links 2 3 4 musicvideo by zoran bihac ...
video lang: getattr(, 'lang', '')
Translate
View original
(Translation disabled)

Τέλος για να μην κουράζω τους μουσικόφιλους... Θα ήθελα να μου σχολιάσετε το συγκεκριμένο μουσικό κομμάτι... Καθώς να μου πείτε πως ακριβώς επικοινψνουν τα μυρμήγκια μέσω των δύο κεραιών του..

Μῆνιν ἄειδε θεὰ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

μαιμουδιτσα
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
505 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2008, 02:02:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους μαιμουδιτσα  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Crucifire,αν ειναι οπως τα λες αγορι μου,θα πρεπει να το κοιταξεις,γιατι θα πρεπει να τα φασκιωσεις...
Τι τραβας κι εσυ..

Λοιπον,τα πολλα λογια ειναι φτωχεια!!!

http://www.youtube.com/watch?v=QI_BGBZ41mwΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2008, 10:17:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα !!!

μαιμουδιτσα από την Παρασκευή το βράδυ σκεφτόμουνα πως θα έρθω δευτέρα να ποστάρω κανένα βιντεάκι των Cinderella ! Μέσα στο μυαλό μου είσαι ώρες-ώρες !!!

Κάτι για τους κιθαρίστες της παρέας....

http://www.youtube.com/watch?v=xQR6IlKDXaE

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2008, 10:19:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΑΠΟ Hip Hop έχετε ακούσματα;;

Προσωπικά το απεχθάνομαι....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2008, 13:34:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ο αλλος κάνει το ραπ κ καλα..

Για πρόσεξε καλύτερα. Σε ουκ'ολίγες στιγμές τραγουδάει, και μάλιστα εξίσου καλά με τον Τσέστερ, και ούτε και το ραπάρισμά του είναι κακό.

quote:
Γιατι ασχετα με το αν πιστευεις ή οχι στο Χριστο, τα διδάγματα ζωής που δίνει ειναι πολύ σωστά.Ηδίως στους Αμερικανους που ζουνε μεσα στη αμορφωσια κ στα ναρκοτικα κ στο εγγλημα.. ε κακό τους κανει?

Ναι, πιστεύω ότι τους κάνει κακό. Ή τουλάχιστον δεν έχει κανένα αποτέλεσμα. Ο χριστιανισμός, πέρα από μέσο χειραγώγισης, δημιουργήθηκε και ως μπαμπούλας για τους αμόρφωτους εκείνης της εποχής. Το πρόβλημα σήμερα είναι ότι, ναι μεν είναι αρκετά αμόρφωτοι για να πέφτουν σε πρέζες, γκέτο και μαφίες, αλλά όχι τόσο ώστε να πιστεύουν σε παραμυθάκια με χριστούληδες και προβατάκια... Μπορούσαν αντ' αυτού, πολύ απλά, αυτά τα συγκροτήματα να κάνουν λιανά στο μέσο Αμερικάνο γιατί είναι un-cool να ζει όπως ζει, και μέσα σ'όλα, να του λέει και για την απάτη της θρησκείας...

quote:
ας πουμε για μενα οι Metallica ή οι Iron Maiden δε είναι μέταλ.. σκληρη ροκ να το δεχτο..

Θα σου πω τη φράση που με τσατίζει πιο πολύ να ακούω! Στην ηλικία σου (αν την έχω υπολογίσει σωστά) κι εγώ ΑΚΡΙΒΩΣ τα ίδια έλεγα. Αλλά τα έλεγα επειδή δεν είχα ακούσει ούτε πολούς Ατσάλικα, ούτε πολλούς Μέιδεν.

Κοινώς, οι Metallica, είναι thrash, που αν θες να το βάλεις σε κλίμακα "σκληρότητας" είναι και πάνω απ'τους Maiden, και οι Maiden είναι ΚΑΘΑΡΟΤΑΤΟ heavy, αρκεί να ξεκωλλήσεις από την κακή παραγωγή τωνπαλιών δίσκων, και να ακούσεις τις συνθέσεις. Ή αν θες, άκου και τον προ-τελευταίο δίκο. Η ίδια μπάντα είναι. Ο τελευταίος προγκρεσσάρει λίγο, οπότε ασ'τον.

quote:
η μεταλ απο πλευρά τεχνικής δυσκολίας ειναι σαφως ανωτερη απο είδη όπως ποπ, ραπ, χιπ χοπ, τζαζ, ρεγκιε κα..

Ποπ ναι. Χιπ χοπ, ναι (πλέον). Ρέγγε ναι (αν και θέλει feeling). Jazz να κάνω ότι δεν το διάβασα; Όχι... δε μπορώ...

Πρέπει οπωσδήποτε να ακούσεις λίγη τζαζ κάποια στιγμή. Και δεν εννοώ χιτάκια, αλλά τζαζ. Μαθηματική τζαζ. Acid jazz. Τζαζ με ρυθμούς και σόλο, που θες μια ζωή στο ωδείο για να καταλάβεις τι άκουσες. Σε καμία περίπτωση μην ξαναπείς ότι η μέταλ είναι ανώτερη της τζαζ ή το ανάποδο. Είναι και τα δύο είδη "εκεί πάνω". Αλλά η δυσκολία στο παίξιμο της τζαζ είναι ανυπέρβλητη.

Μπορούμε σίγυρα να χωρίσουμε τη μουσική σε δύο κατηγορίες. Τα σκατά (pop, dance, r n' b, σύγχρωνο hip hop κλπ) και σε ποιοτική μουσική, που γράφεται σε πάνω από πέντε λεπτά, και έχει κάτι να σου πει (Rock, Metal, Gothic, Jazz, Heavy Trance, Blues...)

Αρκετές φορές, δείγματα της 2ης κατηγορίας περνάνε στην 1η, σπανίως δε, δείγματα της 1ης στη 2η. Αλλά σε καμία περίπτωση δε μπορούμε να κάνουμε συγκρισεις ανάμεσα σε είδη της ίδιας κατηγορίας. Είναι άτοπο, γιατί είναι διαφορετικά.

Μπορεί να σου αρέσουν τα πορτοκάλια περισσότερο απ'τα μήλα, αλλά δενέχει νόημα να πεις ότι το τάδε μήλο είναι π.χ. πιο σκληρό από το τάδε πορτοκάλι. Αφού είναι μήλο, πως τα συγκρίνεις;!

quote:
Μου φαίνεται απίθανο που το λες εσύ αυτό το πράγμα!

Ε, για να μην κλαις εσύ, και λες ότι σ'αφήνω στην απ'εξω!

quote:
Ναι, αλλά όταν υπάρχει ο συνδυασμός κλασικής μουσικής και metal τα αποτελέσματα είναι υπέροχα…

Σωστός ο elo! Haggard ξέχασες! Κι επειδή όλο το ξεχνάω, to whom it may concern...

HAGGARD SETLIST - 22 Nov. @ Gagarin 205

The Origin
Tales Of Ithiria
Per Aspera Ad Astra
The Observer
In A Fullmoon Procession
The Sleeping Child
De La Morte Noire
Heavenly Damnation
Final Victory
Upon Fallen Autumn Leaves
Prophecy Fullfilled
Herr Mannelig
Eppur Si Muove
In A Pale Moon's Shadow
Awaking The Centuries
Origin Of A Crystal Soul
The Day As Heaven Wept

Ανακατεμένα βέβαια...

quote:
Τετοιες ειναι οι Pillar, 1000 foot krutch, Lost Prophets.. ενδεικτικια μερικα κομματια τους..

Dr, για να καταλάβεις πως λειτουργούμε εδώ
(αυτό ακούστηκε κάπως... αφαίρεσαι το υποβόσκον υφάκι και τα γρέζια στη φωνή που ακολουθούν αυτή τη φράση συνήθως )

Για κάθε μπάντα που προτείνουμε, κάνουμε πρώτα μια παρουσίαση, αναφέροντας μερικά στοιχεία όπως είδος μουσικής, χώρα προέλευσης, χρονική περίοδο κλπ, (και καμιά φοτό αν έχουν καμιά καλή πληκτρού ή τραγουδιάρα)
Αυτά ώστε να ξέρει ο αναγνώστης περί τίνος πρόκειται. Πετάς χύμα δέκα βίντεο, και καλά κάνεις, αλλά ελάχιστοι από εδώ έχουν χρόνο να τα τσεκάρουν, πολλοί δε, βρίσκονται στη δουλειά οπότε είναι ακόμα πιο δύσκολο, με αποτέλεσμα να τα προσπερνούν (όπως ο D_I τους hunter) και να χάνουν κάτι καλό που έχεις να τους δώσεις, ή μηχανικά, να τα βλέπουν όλα απανωτά, και να τους ξεφεύγει εύκολα το διαμάντι μέσα σε αυτά που θεωρούν οι ίδιοι αδιάφορα ίσως.

Με μια παρουσίαση δίνεις και περισσότερο κύρος στην πρότασή σου

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2008, 14:15:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Δύο ακόμα πραγματάκια που με συγκίνησαν στην συναυλία των Haggard:
Το πρώτο ήταν ένας κύριος μεταξύ 55 και 60 χρονών, μυστακοφόρος, ο οποίος την καταεύρησκε με την μουσική...

Ναι ρε φίλε, τον είδα κι εγώ αυτόν! Μου θύμησε ένα καθηγητή μουσικής που είχα στο γυμνάσιο, ο οποίος, αν και μεγάλος σε ηλικία, άκουγε Sepultura! Είχαμε κάνει και μέταλ διασκευές σε κάλαντα, με κιθάρες, ντραμς, βιολιά, κλαρινέτα... εμείς και η Trans-Siberian Orchestra!

Μπράβο στον κύριο! Φαινόταν ότι δεν είχε έρθει για το εγγόνι του, αλλά για τους Haggard!

quote:
Το δεύτερο είναι ο ενθουσιασμός του πλήθους όταν η σοπράνο τα έδινε όλα...
Και τα δύο είναι κάτι που δεν περιμένεις σε μία συναυλία σαν αυτή...
Όμως ήταν ευχάριστα...

Πράγματι! Πάντως, δυστυχώς, η σοπράνο θυσίασε την άρθρωσή της για τις κορώνες. Μουσικα ήταν άρτια, αλλά από την αρχή, στο "Quando (coeli) movendi sunt et terra" κατάλαβα ότι σύμφωνα δε θα άκουγα από εκείνη.
Και πάλι βέβαια, άξια!

quote:
Προσωπικά δεν πήγα στο live καθώς μέχρι και τις 10 περίπου Δεκεμβρίου ο ελεύθερος χρόνος μου είναι ελάχιστος, αφού έχω ρίξει αρκετό βάρος σε κάτι συγκεκριμένο που θέλω να επιτύχω.

Επειδή σε βλέπω και βασανίζεσαι... 2. Όταν περάσεις στο 1+2 πες μου...

quote:
Apocalyptica - Sandra Nasic - Path Vol. II

Βλέπουμε εδώ την οργή των Ελλήνων υπο την συνοδεία της μούσας που φέρνει την νίκη.. ΙΛΙΑς=Επανάσταση!


Ωραίο κομμάτι Ρίχτερ! Αν και η Σάντρα με τρομάζει λίγο...
Kαι μιας και ανέφερες την Ηλιάδα, προτείνω και το And Then There Was Silence των Blind Guardian, που αναφέρεται από μια αρκετά ενδιαφέρουσα σκοπιά.
http://www.youtube.com/watch?v=snwvpJ7DxyY

Aλλά κάτι δεν πήγε καλά με τα υπόλοιπα πoυ προσπάθησες να παραθέσεις. Για ρίξε μια ματιά. Αν θες, βάλε απλά τους τίτλους των τραγουδιών κι από κάτω το url.

quote:
ΑΠΟ Hip Hop έχετε ακούσματα;;

Aρκετά, αν και οι TXC με έχουν απογοητεύσει. Πολύ χριστιανόπουλα μας βγήκαν.

quote:
Θα ήθελα να μου σχολιάσετε το συγκεκριμένο μουσικό κομμάτι... Καθώς να μου πείτε πως ακριβώς επικοινψνουν τα μυρμήγκια μέσω των δύο κεραιών του..

Λοιπόν, Links, 2, 3, 4 είναο το γερμανόφωνο κάλλεσμα του βηματισμού. Χρησιμοποιείται η λέξη links(αριστερό) γιατί το 1 (eins) μοιάζει ηχιτικά με το 2 (zwei) και μπορεί να παίξει μπέρδεμα, χεχε! Τώρα, το βίντεο των Rammstein (άλλη μια υπερπαραγωγή) προφανώς αναφέρεται στην εργατικότητα των μυρμηγκιών και τοπν παραλληλισμό της με τον άνθρωπο-σκλάβο-ρομπότ του 21ου αιώνα. Πολύ καλό τραγούδι, στα γνωστά πλαίσια του Industrial Metal των Rammastein, αλλά είναι απ'αυτά που δίνει δικαιώματα στον κάθε άσχετο να τους πει νεοναζί...

Όσο για τις κεραίες... μυστήριο και για μένα...

quote:
Crucifire,αν ειναι οπως τα λες αγορι μου,θα πρεπει να το κοιταξεις,γιατι θα πρεπει να τα φασκιωσεις...
Τι τραβας κι εσυ..

Ναι γερόντισσα... ότι πείτε πάρε κι εσύ ένα http://www.youtube.com/watch?v=6u96tYuv2Zk
Εννοείται ότι χαβαλέ κάνουμε, έτσι;

quote:
Μέσα στο μυαλό μου είσαι ώρες-ώρες !!!

Στο ποιό...;
Πωπω... πραγματικά κακοφωνία... αλλά έχει κάποιες ενδιαφέρουσες κιθαριστικές ιδέες, οπότε θα τους μελετήσω.

quote:
Προσωπικά το απεχθάνομαι....

Επειδή ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ! ΥΟ!

Και τέλος... εμείς εδώ καλά περνάμε, αλλά κάποιοι άλλοι θα κάνουν μαύρες γιορτές. Μήπως είναι ώρα να ξυπνήσουμε;
.
.
.
.
.
.
.
.
.
ενός λεπτού σιγή παρακαλώ, για τον Αλέξανδρο Ανδρέα Γρηγορόπουλο

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2008, 16:30:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Για πρόσεξε καλύτερα. Σε ουκ'ολίγες στιγμές τραγουδάει, και μάλιστα εξίσου καλά με τον Τσέστερ, και ούτε και το ραπάρισμά του είναι κακό.

Συμφωνω, αλλα δεν ήθελα να το πω αυτό γιατι ο άλλος φαινόταν κάπως αρνητικος με τις αποδόσεις του Mike οπότε είπα να πάω λίγο με τα νερά του.. να μην εχουμε και τσακωμούς τύπου Μυθος&Θρησκεια.
Φυσικα ο Μάικ είναι παρα πολυ βασικο μέλος των Λινκιν Παρκ, είναι αναντικαταστατος κ πολυ καλός σε αυτο που κάνει.
Ο ίδιος κ το συγκρότημα γενικά απέδειξε την αξία του στο Λάιβ τους στο Τερρα Βάμπ παρκ, όσοι πήγανε ξέρουνε..

quote:
Ναι, πιστεύω ότι τους κάνει κακό. Ή τουλάχιστον δεν έχει κανένα αποτέλεσμα.

Φίλε, το "τους κάνει κακό" απο το "δεν έχει αποτέλεσμα" έχει τεραστια αποσταση κ φυσικα δε μπορεις να ξερεις αν όντως ή όχι τους κάνει κακο.

Περίμενα βασικά να επιχειρηματολογίσεις πάνω στην άποψη αυτη οτι "τους κάνει κακο" μιάς και υπαρχουν πολλες, πάρα πολλες αποδείξεις οτι οι Αμερικάνοι χρειάζονται πνευματικη καθοδήγηση και γενικά μια άλλη άποψη πραματων πέρα απο γκέτα, ναρκοτικα και σεξ.Καθώς η μονάδικη αποψη ζωης που πολλοί απο αυτους(κυρίως οι νέοι) έχουν, είναι αυτη της ασχημιας και της εγωκαντρικης/εγωιστικης άσωτης ζωής οπου κανείς δε σκέφτεται κανέναν.
Καταλαβαινω εντουτοις τι νιώθεις. Υπαρχουν άλλα συγκροτηματα(πιο χαλαρα "ροκ") οπως οι sonic flood που είναι αίσχος, μιλανε συνεχεια για τον "καταπληκτικο" Χρηστό κ εκτος οτι σαν ακουσμα είναι εντελώς ελεϊνο στο ακουσμα(ιδίως αν εχεις συνηθισει να ακους Lamb of God σαν εμένα) τα λόγια.. δε λενε τπτ! Λενε θεε μου κανε αυτο θεε μου κανε εκεινο.. οσο πιο πολυ το ακους τοσο πιο πολυ σου έρχεται να ξερασεις.. ακόμα και για μένα που είμαι χριστιανος!

Αλλα αν ακούς στίχους σαν αυτούς.. τι να πεις μετά..
Demon Hunter
Follow the wolves

(And if someone were being a "sheep" by mindlessly following the flock of worldly desires, then again, we must be the wolves.)

Every second is a pure affliction
But I can feel your pain
Choke back the burn of wrath as they violate your name
No sign of innocence in this godforsaken place
When the truth is in your hands, they'll spit upon your face

Dismantle the ground they stand on
Give power a name
You've traveled the path of slander
Now bury the shame

Shed rejection
Learn to follow the wolves

[Chorus:]
Run away to the blackened sky, through the fear of disbelief
Run away from the hollow cries, to the shelter of release
Run away to the blackened sky, through the fear of disbelief
Run away from the hollow cries, to immunity

See the struggle of the faithless lot as they negate their time
How low to sink to the depths of their frame of mind

Dismantle the ground they stand on
Give power a name
You've traveled the path of slander
Now bury the shame

Shed rejection
Learn to follow the wolves

[Chorus]

No tear for desolation
Nearing the end of our misery

quote:
Πρέπει οπωσδήποτε να ακούσεις λίγη τζαζ κάποια στιγμή. Και δεν εννοώ χιτάκια, αλλά τζαζ. Μαθηματική τζαζ. Acid jazz. Τζαζ με ρυθμούς και σόλο, που θες μια ζωή στο ωδείο για να καταλάβεις τι άκουσες. Σε καμία περίπτωση μην ξαναπείς ότι η μέταλ είναι ανώτερη της τζαζ ή το ανάποδο. Είναι και τα δύο είδη "εκεί πάνω". Αλλά η δυσκολία στο παίξιμο της τζαζ είναι ανυπέρβλητη.

Μπορούμε σίγυρα να χωρίσουμε τη μουσική σε δύο κατηγορίες. Τα σκατά (pop, dance, r n' b, σύγχρωνο hip hop κλπ) και σε ποιοτική μουσική, που γράφεται σε πάνω από πέντε λεπτά, και έχει κάτι να σου πει (Rock, Metal, Gothic, Jazz, Heavy Trance, Blues...)



Σωστη η διαιρεση που έκανες.
Και να σου πω την αλήθεια, την Τζαζ δισταζα να τη βάλω γιατι δεν είχα πολλά ακούσματά της εκτος μερικών.. Εχεις δίκαιο και με το παραδειγμα με τα φρούτα. Ο λογος που εν τελει αποφάσισα να βάλω και τη τζαζζ στην κατηγορια των "υπο" της μεταλ μουσικης, είναι γιατι η μέταλ(οπως έχει εξελιχθει) περιλαμβανει περισσοτερα ακούσματα, περισσοτερα όργανα κλπ ενω η τζαζζ-με τις λίγες γνωσεις που εχω- δε πιστευω πως εχει εξελιχθει ιδιαιτερα απο όταν εμφανιστηκε.Ενω η Μέταλ εξελισόταν και εξελίσεται διαρκως απ την εμφανιση της.
quote:
Κοινώς, οι Metallica, είναι thrash, που αν θες να το βάλεις σε κλίμακα "σκληρότητας" είναι και πάνω απ'τους Maiden, και οι Maiden είναι ΚΑΘΑΡΟΤΑΤΟ heavy, αρκεί να ξεκωλλήσεις από την κακή παραγωγή τωνπαλιών δίσκων, και να ακούσεις τις συνθέσεις. Ή αν θες, άκου και τον προ-τελευταίο δίκο. Η ίδια μπάντα είναι. Ο τελευταίος προγκρεσσάρει λίγο, οπότε ασ'τον.

Ναι, να σου πω είναι συγκροτηματα που δε πολυ ακουω.. βεβαια αρκετοι "αξιολογοι" ανθρωποι που γνωρίζω τους ακούνε.. εμένα μ'αρεσουν περισσοτερο τα "nu" πραματα.. οι νέοι συνδιασμοι κλπ..

Και όχι πώς ξερω να διαχωρίζω κ τα είδη της μέταλ καλα!
Είναι και τόσα πολλά..

quote:
Επειδή ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ! ΥΟ!

Ενστερνίζομαι την ίδια αποψη

Κατα τη γνώμη μου χιπ-χοπ ακούνε αυτοι που δεν εχουν ιδεα απο μουσικη.. αυτοι που δεν εχουν ακουσματα.. Τωρα.. τη ραπ την εχω σε λιγο πιο υψηλη υποληψη.. λίγο κ πάλι..
Η ουσια είναι πως κάποτε η χιπ-χοπ κ η ραπ πρεσβευε κατι.. τωρα τι πρεσβευει? Τους ραπερ/χιπ-χοπερ που κολυμπανε στο χρήμα?
Τπτ δε πρεσβευει... θυμό βγαζει? Θυμό για τι πράμα? Για τη βλαμενη γκομενα? Εχετε ακουσει καθόλου το νέο χιπ-χοπ? Ακομη χειροτερα.. εχετε ακουσει το νέο χιπ-χοπ/ραπ στην ΕΛΛΑΔΑ?? Απλα αισχος..

Man uses 100% of his brain. The 10% is a myth.
http://www.youtube.com/watch?v=nourmU6OSSQ&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=3E4icx7U8Cg
http://www.youtube.com/watch?v=7kBX-r1AoS0Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2008, 17:47:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Επειδή ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ! ΥΟ!

Τι δεν ξέρω βρε νιάνιαρο ???
Τα Γιο Μαδα φάκα-μαδα φακα-μαδα φακά ???

Για μουσική μιλάμε ή κάνω λάθος ???Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2008, 21:36:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πλακα κανει ρε συ.. ελπιζω να το καταλαβες

Man uses 100% of his brain. The 10% is a myth.
http://www.youtube.com/watch?v=nourmU6OSSQ&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=3E4icx7U8Cg
http://www.youtube.com/watch?v=7kBX-r1AoS0Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/12/2008, 02:17:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παίδες πήρα την μηχανή του χρόνου και γυρνάω για λίγο στο Δεκέμβρη του 2008 για δω τι παίζει εδώ μέσα.

Ελπίζω καταρχάς να είστε καλά με όλες αυτές τις χοντρομαλακίες που γίνονται στην έρημη Ελλάδα.

Δεύτερο, ιδού τι παίζει το πικάπ τις τελευταίες μέρες, γι αυτό λέω για μηχανή του χρόνου.

Τρίτο στείλτε ρε καθήκια κανά ε-μέιλ αν έχετε νέα γιατί δεν μπαίνω πολύ στο φόρουμ λόγω χρόνου.

Πίσω στο παρελθόν....................βζιν..........βζουν.........


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/12/2008, 08:58:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Hip hop πάντως δεν άκουγα ποτέ μου, ούτε σε μικρότερη ηλικία που έβλεπα να είναι διαδεδομένο.
Βασικά, ποτέ δεν συμφωνούσα με τη μόδα και δεν πήγαινα με το ρεύμα της εκάστοτε εποχής...

Όσον αφορά τα videos, το ξέρω ότι μπορεί να χάνω κάποια πολύ καλά κομμάτια ή καλά συγκροτήματα επειδή ο υπολογιστής στην δουλειά μου δεν ανοίγει καν τα videos.
Θα μπορούσα να τα δω από το σπίτι αλλά αφενός δεν το θυμάμαι κι αφετέρου υπάρχουν πολλές μέρες - ειδικά αυτόν τον καιρό - που δεν προλαβαίνω.





In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/12/2008, 12:13:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλε A. Kircher κι εγώ έχω κάνει ένα ολικό flash back στο metal των 80es...

Άντε να μας φτιάξει λίγο η διάθεση....

http://www.youtube.com/watch?v=H_bAhOV13Ss


Dr Jekyll Mr Hyde δεν υπάρχει περίπτωση παρεξήγησης με τον crucifire.
Κατά βάθος είναι καλό παιδί και με σέβεται λόγω πείρας και ηλικίας

Έτσι δεν είναι βρε ταρανδοκυνηγέ ?????????Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/12/2008, 15:37:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Hip hop πάντως δεν άκουγα ποτέ μου, ούτε σε μικρότερη ηλικία που έβλεπα να είναι διαδεδομένο.
Βασικά, ποτέ δεν συμφωνούσα με τη μόδα και δεν πήγαινα με το ρεύμα της εκάστοτε εποχής...

Ακόμα κι αν ήμουν μαύρος θα το σκεφτόμουνα να ακούσω hip hop.......

quote:
Dr Jekyll Mr Hyde δεν υπάρχει περίπτωση παρεξήγησης με τον crucifire.
Κατά βάθος είναι καλό παιδί και με σέβεται λόγω πείρας και ηλικίας

Όταν γνώρισα τον crucifire από κοντά λύθηκαν όλες οι απορίες μου. Δεν υπάρχει περίπτωση να τσακωθείς με αυτό τον άνθρωπο. Διαμάντι και είμαι πολύ σοβαρός όταν το λέω αυτό. Να ταν και οι άλλοι της ηλικίας του λίγο έτσι.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/12/2008, 18:45:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
να μην εχουμε και τσακωμούς τύπου Μυθος&Θρησκεια.

Δεν έχει τέτοια εδώ. Όποιος έχει όρεξη για τσαμπουκά, παίρνει πόδι!
Επειδή μου αρέσουν εμένα οι Ensiferum δηλαδή, πρέπει να σ' αρεσουν κι εσένα;

Όσο για το άλλο, το "πιθανό" κακό έγκειται στο να ενστερνιστούν οι αμόρφωτοι πιτσιρικάδες τα αρνητικά του χριστιανισμού (τα οποία είναι πάρα πολλά, σε σχέση με τα ου φονεύσεις, αγάπα αλλήλους κλπ) ως προς τη σύγχρονη κοινωνία, και αρχίσουμε και βλέπουμε άλλου είδους ακρότητες.

Γιατί οκ, αν θες να πιστεύεις κάπου και σε βοηθάει αυτό, μαγκιά σου τέλος πάντων. Αλλά άμα είσαι και λίγο καμένος και βάλεις μια άσπρη κουκούλα, πάρεις ένα φλεγόμενο σταυρό κι όποιον πάρει ο χάρος...

Παράδειγμα...


quote:
Τι δεν ξέρω βρε νιάνιαρο ???
Τα Γιο Μαδα φάκα-μαδα φακα-μαδα φακά ???

Για μουσική μιλάμε ή κάνω λάθος ???


Ε, είδες που δεν ξέρεις;! Είτε το πιστεύεις είτε όχι, υπάρχουν και είδη χιπ-χοπ, που έχουν και στίχο και μουσική! Αλλά εσύ έχεις στο μυαλό σου streetwise gagsta rap!

quote:
Πλακα κανει ρε συ.. ελπιζω να το καταλαβες

Mε τον Κέρρυ μπινελικονόμαστε τακτικότατα σε ένδειξη αλληλοεκτίμισης και αλληλοσεβασμού!

quote:
Έτσι δεν είναι βρε ταρανδοκυνηγέ ?????????

Γιο Μαδα φάκα-μαδα φακα-μαδα φακα

quote:
Dr Jekyll Mr Hyde δεν υπάρχει περίπτωση παρεξήγησης με τον crucifire.
Κατά βάθος είναι καλό παιδί και με σέβεται λόγω πείρας και ηλικίας

Δεν ξέρω αν σε σέβομαι, αλλά σίγουρα δε σε σέβομαι για τους δύο λόγους που είπες γιατί:
α. ποια πείρα ρε;! Ακούς John Norum!!!
β. η ηλικία σου είναι επικίνδυνη και μην την αναφέρεις καλύτερα! Η ιστορία απέδειξε ότι η νεολέρα rulάρει την τρίτη ηλικία! Τράβα πιες καμιά σουπίτσα!

Όπως καταλαβαίνεις Dr. τους κρατάω λίγο σε εγρήγορση γιατί έχουν σκουριάσει!

quote:
ούτε σε μικρότερη ηλικία που έβλεπα να είναι διαδεδομένο.

Κατάλαβες, λέει για τότε που κυκλοφορούσαν κάτι γέροι με ένα ραβδί, και τραγουδούσαν τις ραψωδίες τους στις αυλές των βασιλέων. Την εποχή που ο D_I ήταν νέος, ο Όμηρος είχε γίνει πλατινένιος και έκανε ανάποδα τιμώνια στα καλύτερα σαλόνια! Γιο!

quote:
Όταν γνώρισα τον crucifire από κοντά λύθηκαν όλες οι απορίες μου. Δεν υπάρχει περίπτωση να τσακωθείς με αυτό τον άνθρωπο. Διαμάντι και είμαι πολύ σοβαρός όταν το λέω αυτό.

Όταν λέει διαμάντι εννοεί στη σκληρότητα. Κόβω την πανοπλία του Iron Man στη μέση, οπότε, ναι, είναι καλύτερα να μην τσακωθείς μαζί μου!

Επίσης λέω και πολύ ωραίες μαλακίες όταν βαριέμαι!

quote:
Ελπίζω καταρχάς να είστε καλά με όλες αυτές τις χοντρομαλακίες που γίνονται στην έρημη Ελλάδα

Επιβιώνουμε...

quote:
ιδού τι παίζει το πικάπ τις τελευταίες μέρες, γι αυτό λέω για μηχανή του χρόνου

Ωχ, η κατάσταση είναι σοβαρή. Θα κάνω ότι δεν είδα τα μη-Maiden βινύλια, και θα συνηστούσα (ποιός; εγώ!) λίγο black a.s.a.p. Και όχι old-school... Φρέσκο πράμα.

quote:
στείλτε ρε καθήκια κανά ε-μέιλ αν έχετε νέα γιατί δεν μπαίνω πολύ στο φόρουμ λόγω χρόνου

roger. mail on its way.

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

μαιμουδιτσα
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
505 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/12/2008, 03:39:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους μαιμουδιτσα  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ολοι καλα παιδια ειμαστε και πλακα κανουμε..
Crucifire..Πως το παθες!!!!

http://www.youtube.com/watch?v=TsoLb-E7oy8

Ενα απο τα πιο αγαπημενα μου...
Αυτος ομως,μοιαζει με την Ζηνα!! Ε γιατρε;;;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/12/2008, 10:35:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
μαιμουδιτσα τι ώρα κοιμάσε εσύ παιδί μου ???

Μιλας και πιάσαμε τους WASP, σας αφιερώνω το αγαπημένο μου από αυτούς....

http://www.youtube.com/watch?v=P25hBk8LmUMΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/12/2008, 14:39:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το ότι πόσταρα ένα των W.A.S.P. δε σημαίνει ότι μου αρέσουν και ότι δεν τους θεωρώ κραγμένες... Ο Lawless γέρνει...

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

μαιμουδιτσα
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
505 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/12/2008, 02:19:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους μαιμουδιτσα  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Το ότι πόσταρα ένα των W.A.S.P. δε σημαίνει ότι μου αρέσουν και ότι δεν τους θεωρώ κραγμένες... Ο Lawless γέρνει..

Hταν ποτε,μα ποτε δυνατον αυτο το παιδι να ΠΕΙ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΚΟΥΒΕΝΤΑ;;

http://www.youtube.com/watch?v=FxnGaURm3B8

Mια που το ποσταρα, και μια που το μετανιωσα...
Χαλια επιλογη εκανα..Φτου μου!!

King..Πως να κοιμηθω;
Μετα τις 22 πρωτα ο Θεος..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

μαιμουδιτσα
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
505 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/12/2008, 03:34:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους μαιμουδιτσα  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
http://www.youtube.com/watch?v=wL8XSUvk5wE
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/12/2008, 06:00:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ρε συ μαιμουδίτσα, όντως τι ώρα κοιμάσαι;

Τα βίντεο δεν μπόρεσα να τα δω γιατί τώρα το youtube έχει maintenance αλλά οι WASP είναι γαμάτο συγκρότημα και ο Blackie παρόλο που φαίνεται ότι είναι στον κόσμο του νομίζω ότι πέρα από μουσικός είναι άτομο με συνείδηση και ενδιαφέρουσες αντιληψεις.

Aν και μου τα χάλασε λίγο με το να υποστηρίξει McCain στις εκλογές αλλά ας είναι.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/12/2008, 16:19:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
΄Αντε να ξεκολλάμε με τον Blackie....

Για την μαιμουδιτσα που ξενυχτάει....

http://www.youtube.com/watch?v=tlIf2RbDwV4&feature=relatedΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/12/2008, 20:44:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παίδες δεν ξέρω αν άκουσε κανείς σας το καινούργιο GnR "Chinese Democracy", όχι ότι έμεινε κανας άλλος πέρα από τον Axel αλλά εμένα ως πάλιουρας μου άρεσε. Μετά πήγα και πήρα το Appetite for Desctruction σε βινύλιο και ξαναθυμήθηκα τις παλιές καλές εποχές. Αξεπέραστος δίσκος!

Έχει και ένα καλό quote μέσα εσώφυλλο για τους ραπάδες/hip hop

With your bitch slap rappin' and your cocaine tongue you get nothin' done


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

μαιμουδιτσα
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
505 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/12/2008, 03:37:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους μαιμουδιτσα  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Oταν εκλεισα τα 9 μου χρονια.. Τα ξαδερφια μου,μου πηραν δωρο το Apetite For Destruction και το ειχα λιωσει κυριολεκτικα!!
Τοση αγαπη τους ειχα,που εχω ολα τα albums σε βινυλιο..
Μετα το The Spaggeti incident..Δεν ηθελα καν να ακουω για αυτους..

Πως να κοιμηθω βρε παιδια; Καθε μερα παω για τις βρωμοακτινοβολιες και τα βραδια το μυαλο μου παει σε σκεψεις του στυλ:θα γινω τροφη για τα σκουληκια κι αλλα τετοια ωραια..
Κοιμαμαι 3 ωριτσες και παλι καλα λεω..
Ωραιοι οι Rage! Αν δεν εφευγαν και τα Ελληνοπουλα απο εκει,θα ηταν απαιχτοι..
Κατσε να σκεφτω τι να βαλω να ακουσουμε τωρα..

http://www.youtube.com/watch?v=d0Zjf0w0FUY

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/12/2008, 15:52:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πρώτον: Kircher... AXL
Δεύτερον: Ναι, το άκουσα. Δεν ξέρω. Δεν είναι κακό. Δε μπορείς να το πεις overproduced, θα έπρεπε να είχε 40 κανάλια λιγότερα! Προφανώς ο άνθρωπος όλα αυτά τα χρόνια τα πέρασε μπροστά παό μια οθόνη και μια κονσόλα.

Οι συνθέσεις δε με τρελαίνουν κι τόσο, και ο τόσο γυαλισμένος ήχος μου τη δίνει. Έχει χάσει όλο το street cred. Νοιώθω την αμηχανία που ένιωσα όταν είδα το Matrix : Revolutions. Απίστευτη εικόνα, περιεχόμενο μηδέν.

Ελάχιστα κομμάτια από το δίσκο έκαν τον κόπο να τα κανακούσω. Δε θα με χαλάσει να το ακούσω σε μία καφετέρια, αλλά μου φαίνεται σπατάλη ρεύματος να το έχω να παίζει στο background σπίτι μου. Ποσωπικά, δε μου προσφέρει κάτι...

quote:
Oταν εκλεισα τα 9 μου χρονια.. Τα ξαδερφια μου,μου πηραν δωρο το Appetite For Destruction

Είχαν μηχανή του χρόνου και ταξίδεψαν στο μέλλον για να σου το φέρουν, ε;

Aλήθεια, 9 χρονών τι άκουγες;

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/12/2008, 17:55:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Πρώτον: Kircher... AXL
Δεύτερον: Ναι, το άκουσα. Δεν ξέρω. Δεν είναι κακό. Δε μπορείς να το πεις overproduced, θα έπρεπε να είχε 40 κανάλια λιγότερα! Προφανώς ο άνθρωπος όλα αυτά τα χρόνια τα πέρασε μπροστά παό μια οθόνη και μια κονσόλα.

Οι συνθέσεις δε με τρελαίνουν κι τόσο, και ο τόσο γυαλισμένος ήχος μου τη δίνει. Έχει χάσει όλο το street cred. Νοιώθω την αμηχανία που ένιωσα όταν είδα το Matrix : Revolutions. Απίστευτη εικόνα, περιεχόμενο μηδέν.

Ελάχιστα κομμάτια από το δίσκο έκαν τον κόπο να τα κανακούσω. Δε θα με χαλάσει να το ακούσω σε μία καφετέρια, αλλά μου φαίνεται σπατάλη ρεύματος να το έχω να παίζει στο background σπίτι μου. Ποσωπικά, δε μου προσφέρει κάτι...


Ναι ρε συ και εγώ αυτά ακριβώς σκεφτόμουνα, όταν έκανα το ποστ ήμουν στη φάση του να μου αρέσει, μετά το ξαναάκουσα και άρχισε να με ζαλίζει το overproduction, οπότε πάει ανάλογα με τις στιγμες. Γενικά όμως και λόγω των αναμνήσεων που φέρνει το όνομα GnR δεν έχω παράπονα.

quote:
Oταν εκλεισα τα 9 μου χρονια.. Τα ξαδερφια μου,μου πηραν δωρο το Apetite For Destruction και το ειχα λιωσει κυριολεκτικα!!
Τοση αγαπη τους ειχα,που εχω ολα τα albums σε βινυλιο..
Μετα το The Spaggeti incident..Δεν ηθελα καν να ακουω για αυτους..

Εγώ τους έχασα μετά το Use your Illusion II το The Spaggeti Incident δεν το αγόρασα.

quote:
Πως να κοιμηθω βρε παιδια;

Μαιμουδίτσα, κάνε υπομονή και κράτα γερά.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/12/2008, 08:23:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Οι συνθέσεις δε με τρελαίνουν κι τόσο, και ο τόσο γυαλισμένος ήχος μου τη δίνει. Έχει χάσει όλο το street cred. Νοιώθω την αμηχανία που ένιωσα όταν είδα το Matrix : Revolutions. Απίστευτη εικόνα, περιεχόμενο μηδέν.

Το μόνο που συγκράτησα από αυτό το μέρος της τριλογίας είναι το soundtrack.
Για όλα τα άλλα, προσπάθησα να τα κάνω delete από το μυαλό μου...

μαιμουδιτσα μου, ειλικρινά σου εύχομαι ό,τι καλύτερο και να περάσει γρήγορα αυτή η δοκιμασία.
Το ξέρω ότι είναι δύσκολο, όμως προσπάθησε να απωθήσεις τις αρνητικές σκέψεις και να γεμίσεις την ψυχή σου με αισιοδοξία καθώς θα σε βοηθήσει αρκετά σε αυτόν τον αγώνα που δίνεις.




In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/12/2008, 11:50:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Πως να κοιμηθω βρε παιδια; Καθε μερα παω για τις βρωμοακτινοβολιες και τα βραδια το μυαλο μου παει σε σκεψεις του στυλ:θα γινω τροφη για τα σκουληκια κι αλλα τετοια ωραια..

Να και κάτι που δεν πρόσεξα. Την ξέρω τη φάση, την πέρασα με τον πατέρα μου.
Δεν έχει νόημα να αρχίσω να σου λέω, μη φοβάσαι, κουράγιο, όλα θα πάνε καλά κλπ, αλλά:

-Δε θα γίνεις τροφή για τα σκουλίκια. Στατιστικά δηλαδή.
-Αν φτάσεις σε τέτοιο σημείο, δε θα αρέσεις και πολύ στα σκουλίκια, οπότε χαλάρωσε.
-Ακόμα κι αν αρέσεις στα σκουλίκια, αυτός είναι ο κύκλος της ζωής. Αν το δεις δηλαδή παγανιστικά, έτσι κι αλλιώς εκεί θα καταλλήξεις, και πρέπει κάπου να χρησιμεύσεις κι εσύ για τον άλλον, να γίνεις κάποιοιυ τροφή. Ο/η κάθε εσύ δηλαδή.

Πάντως η θετική πλευρά (αν μπορείς να πεις ότι υπάρχει) είναι ότι για να βρίσκεσαι στο στάδιο της ακτινοβολίας, έχεις διαφύγει μεγάλο ποσοστό του κινδύνου. Σίγουρα η ταλαιπορία είναι μεγάλη, και δε μπορεί κανείς να την καταλάβει αν δεν την περάσει.

Αλλά υποθέτω ότι οι χειρότερες περιπτώσεις σιγά σιγά αποκλείονται...

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 12 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy