ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Metal, Gothic (και άλλα...) Νο 4
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 12
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/08/2010, 21:13:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σε ευχαριστώ για το καλοσώρισμα, φίλτατε!

Τα πολεμικά μου κατορθώματα είναι σχετικά λίγα καθώς στο θέατρο του παραλόγου που ζω τους τελευταίους μήνες, προσπαθώ να μην απασχολώ πολύ το μυαλό μου με τα στρατιωτικά θέματα προκειμένου να διατηρήσω την ψυχική μου υγεία.

Δεν ακούω ιδιαίτερα τα συγκροτήματα που ανέφερες, εδώ και κάμποση ώρα προσπαθώ να βρω εναγωνίως την δισκογραφία των Nox Arcana αλλά εις μάτην...



In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/08/2010, 22:39:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για όποιον παίζει DnD ή magic the Gathering οι Nox Arcana είναι εκ των ουκ άνευ... Ασχολείσαι με τέτοια ή απλώς για να τους μάθεις ψάχνεις τη δισκογραφία τους, DI;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2010, 10:34:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ασχολείσαι με τέτοια ή απλώς για να τους μάθεις ψάχνεις τη δισκογραφία τους, DI;

Ασχολούμαι με την gothic/dark μουσική εδώ και 15 χρόνια σχεδόν, φίλτατε.
Τους Nox Arcana δεν τους είχα ψάξει ιδιαίτερα κι ακούγοντας κάποια δείγματα της δουλειάς τους, μου κινήθηκε η περιέργεια να τους "εξερευνήσω".


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2010, 23:27:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ναι αυτό το κατάλαβα

Απλώς ρωτάω αν τα κάνεις soundtrack σε τίποτα επιτραπέζια με αντίστοιχη θεματολογία!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΩΜΕΓΑΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας


65 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/08/2010, 17:54:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

THE MUSIC SPEAKS.... !!!!!!!

http://www.youtube.com/watch?v=9UnhAJTNfM8&feature=related


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/08/2010, 19:10:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η μουσική όντως μιλάει και το συγκεκριμένο κομμάτι είναι πάρα πολύ καλό...

Φίλε IndustrialAngel, προς το παρόν δεν το έχω κάνει αυτό αλλά ποτέ δεν είναι αργά, ε;



In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/08/2010, 08:35:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Dying_Incubus welcome back

Περιμένουμε θεματάκι με τις εμπειρίες σου !!!
Να το ανοίξεις στο ΠΑΡΑΞΕΝΟ, γενικά μου φαίνεται παράξενη εικόνα να είσαι στα χακί


Φίλοι μεταλλάδες, η κορυφαία στιγμή στο ελληνικό μέταλ :


Τα λόγια είναι περιττά, οι μάγκες με κάνανε περήφανο ως 'Ελληνα Μεταλλά !Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/08/2010, 08:38:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Dying_Incubus μπορείς να το απολαύσεις ΚΑΙ ΕΣΥ.

Το ύφος έχει γυρίσει σε κάργα φολκ στοιχείο (τα γυναικεία πολυφωνικά - πωγωνίσσια αν δεν κάνω λάθος - πρωταγωνιστούν στο εν λόγω άλμπουμ), η παραγωγή είναι άψογη ενώ οι συνθέσεις ΤΑ ΣΠΑΝΕ (που λέει και η πιτσιρικαρία...).

ΚΟΡΥΦΑΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ !!!!!!!!!!!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

42NA
Μέλος 2ης Βαθμίδας


432 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/08/2010, 11:29:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 42NA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

http://www.youtube.com/watch?v=gLIKEG_DHTA

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/08/2010, 14:01:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πράγματι Κ.Κ οι Rotting Christ είναι μια μεγάλη μπάντα, ανεξάρτητα την μουσική στροφή που κάνανε με τον τελευταίο δίσκο τους (AEALO), ανάμικτα συναισθήματα από όλους εμάς που τους είχαμε συνηθίσει αλλιώς…
Για να καταλάβεις τι εννοώ…Rotting Christ - Among Two Storms

Πάντως όπως και να’ χει αξίζει να κάνουμε μια γνωριμία με την ελληνική metal σκηνή, έχουμε καταπληκτικά συγκροτήματα…

Septic Flesh, Βareinfinity, Unholy Ritual, RagenHeart, Heathendom, κλπ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/08/2010, 18:57:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Πράγματι Κ.Κ οι Rotting Christ είναι μια μεγάλη μπάντα, ανεξάρτητα την μουσική στροφή που κάνανε με τον τελευταίο δίσκο τους (AEALO), ανάμικτα συναισθήματα από όλους εμάς που τους είχαμε συνηθίσει αλλιώς…

Τους παρακολουθώ από το ξεκίνημά τους τους Rotting Christ και ανέκαθεν τους θεωρούσα εκ των κορυφαίων της χώρας μας.

Απλά θεωρώ πως με το AEALO ανέβηκαν επίπεδο, τους τοποθετώ πλέον εκ των κορυφαίων παγκοσμίως metal groups.

quote:
Πάντως όπως και να’ χει αξίζει να κάνουμε μια γνωριμία με την ελληνική metal σκηνή, έχουμε καταπληκτικά συγκροτήματα…

XAXA, που νά΄ξερες το παρελθόν μου.....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/08/2010, 20:52:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
K.K- XAXA, που νά΄ξερες το παρελθόν μου.....

Γιατί μου βάζεις φιτιλιές ρε φίλε…
Όπως και να’ χει σου αφιερώνω αυτά τα 2 κομμάτια από τους αγαπημένους μου Steamroller Assault…

Born For Destruction
The Ice King

Υ/Γ: Για να μαθαίνουν οι νεότεροι πως η ελληνική metal σκηνή δεν υστερεί σε τίποτα από την ξένη…!!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/08/2010, 09:32:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Γιατί μου βάζεις φιτιλιές ρε φίλε…

ΧΑΧΑ, πάρε δύο hints για αρχή :

http://www.youtube.com/watch?v=jmtTMYJxTN0&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=eXN88hFVyRE

Τις λεπτομέριες από κοντά......
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/08/2010, 21:17:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Κ.Κ-Τις λεπτομέριες από κοντά......

Ευχαρίστως…

Αναρωτιέμαι πόσοι γνωρίζουν αυτά τα συγκροτήματα που βάζουμε, αλλά και το πόσο μεγάλο ρόλο έπαιξαν στην ελληνική σκηνή (τουλάχιστον τα περισσότερα από αυτά)…!!!

Ένα ακόμα αγαπημένο μου συγκρότημα είναι οι "Εξόριστοι" οι πρώτοι που χρησιμοποίησαν Ελληνικό στίχο στη metal μουσική στην Ελλάδα και μάλιστα σε μια θεματολογία (στίχους) που είναι ιδιαίτερα δύσκολα για να τα συνδυάσεις με την μουσική.

Exoristoi-Anna

Synora Pantou Στα φωνητικά ο stuart cook και όχι ο Αβράμης.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/08/2010, 21:51:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
DI
quote:
Φίλε IndustrialAngel, προς το παρόν δεν το έχω κάνει αυτό αλλά ποτέ δεν είναι αργά, ε;

Ναι έχει ΠΟΛΥ φάση... ψάξου και θα με θυμηθείς!


Παιδιά οι rotting christ είναι οι καλύτεροι στον τομέα τους στην Ελλάδα και μου αρέσει που βάζουν ελληνικά στοιχεία. Είναι απίστευτο το πόσο άγνωστοι είναι εδώ και πόσο γνωστοί έξω... Όμως το AEALO δε μου άρεσε... Δεν είναι black metal αλλά metalcore. Οι κιθάρες γρατζωνάνε υπερβολικά. Πχ το αθάνατοι εστέ είναι άπιαστο κομμάτι (ή το after dark I feel)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

42NA
Μέλος 2ης Βαθμίδας


432 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2010, 12:20:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 42NA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ΔΟΞΑ ΚΑΙ ΤΙΜΗ !!!

http://www.youtube.com/watch?v=FDJ-pPfm3LM

Edited by - 42NA on 30/08/2010 13:02:49Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

42NA
Μέλος 2ης Βαθμίδας


432 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/09/2010, 11:30:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 42NA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
http://www.youtube.com/watch?v=z6VzXznUCeU&feature=related

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

42NA
Μέλος 2ης Βαθμίδας


432 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2010, 01:39:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 42NA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ακουστε το ΔΥΝΑΤΑ !!!! πινοντας μια τεκιλα.....


http://www.youtube.com/watch?v=-lExC9xgHek&feature=related

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

42NA
Μέλος 2ης Βαθμίδας


432 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/09/2010, 22:49:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 42NA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
η γη των δακρυων σας χαμογελα πικρα ......

http://www.youtube.com/watch?v=lvkruWQn5QA&feature=related

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

simori
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2290 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2010, 22:09:00  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος simori  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Kraftwerk - Radioactivity
http://www.youtube.com/watch?v=kXD6Gtinvbc





THE TRUE REVOLUTION IS IN MIND

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/09/2010, 17:45:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σε λίγο ξεκινάω για Μαλακάσα και Ozzy.
Ρεπορτάζ τις επόμενες μέρες

Lost in Necropolis

La ville de la mort

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/09/2010, 11:17:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Περιμένουμε εντυπώσεις από τον γερόλυκο της rock …!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/10/2010, 08:01:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χαιρετώ και πάλι, αν και κάπως καθυστερημένα.

Αν και αρχικά ήμουν πολύ επιφυλακτικός για διάφορους λόγους(άσχημα σχόλια από τρίτους για τη φωνή του Ozzy, την ηλικία του κ.α.)η συναυλία του γερόλυκου ήταν τελικά απολαυστικότατη. Επαιξε περίπου δύο ώρες, είχε μεγάλα κέφια, το setlist ήταν δυναμίτης (ειδικά με την προσθήκη Sabbathικών κομματιών) και ο κόσμος αρκετός λαμβάνοντας υπόψη περιοριστικούς παράγοντες όπως ο καιρός, η κρίση και η γενικότερη προκατάληψη που θα μπορούσε να έχει κάποιος για τον συγκεκριμένο καλλιτέχνη.

O δικός μας ο Gus G. στάθηκε αξιοπρεπέστατα ανταποκρινόμενος και με το παραπάνω σε ένα σχήμα με υψηλές απαιτήσεις.
Μόνο προς το τέλος άρχισε να σπάει λίγο η φωνή του madman αλλά είχε κι αυτό τη φάση του χωρίς να ενοχλεί τελικά κανέναν.
Με έναν πρόχειρο υπολογισμό εκτιμώ τον κόσμο γύρω στις 10.000 αν και μπορεί να πεφτω έξω.

Περισσότερα καθώς και φωτογραφικό υλικό διαβάστε εδώ:http://www.rocking.gr/live/Ozzy_Osbourne_Poem_@_TerraVibe_Park_250910/8171/

Lost in Necropolis

La ville de la mort

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
42NA
Μέλος 2ης Βαθμίδας


432 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/10/2010, 15:32:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 42NA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
http://www.youtube.com/watch?v=5ss7OaRpctc&feature=fvst

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

42NA
Μέλος 2ης Βαθμίδας


432 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/10/2010, 16:45:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 42NA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΙ ΕΡΧΕΤΑΙ ..;;;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/01/2011, 15:39:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μιας και πέρασε κάμποσος καιρός από την επίσκεψη μου στο συγκεκριμένο θέμα λόγω "ανωτέρας βίας" (), ας ενημερώσω τους υπόλοιπους συνομιλητές του θέματος για τη "μουσική μου αναζήτηση" τους τελευταίους μήνες.

Καταρχάς, να πω ότι μου άρεσε όντως αρκετά το album Aealo από τους Rotting Christ, ένα συγκρότημα το οποίο δεν είχα ακούσει ιδιαίτερα λόγω του ότι απέχει από τα μουσικά μου ακούσματα.
Οφείλω να πω ότι περιμένω το επόμενο album τους ώστε να δω εάν θα μου αρέσει τόσο όσο το Aealo ώστε να συνεχίσω να τους παρακολουθώ.

Όσον αφορά τους Nox Arcana, είμαι ευτυχής που μπόρεσα τελικά να βρω την δισκογραφία τους, είναι ένα συγκρότημα η μουσική του οποίου δένει σε πολύ μεγάλο βαθμό με τα ακούσματα μου.
Μου αρέσει δε το γεγονός ότι κάθε album τους έχει και διαφορετική θεματολογία, από πειρατές, μέχρι τα παραμύθια των αδερφών Grimm και τα vampires.

Τέλος, στο επόμενο μήνυμα μου θα ακολουθήσει η παρουσίαση ενός album από το αγαπημένο μου συγκρότημα...


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/01/2011, 15:58:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Inkubus Sukkubus - Dark Goddess

Το album Dark Goddess είναι το 13ο κατά σειρά album του συγκροτήματος Inkubus Sukkubus και κυκλοφόρησε μόλις πριν λίγους μήνες.

Αν και παρακολουθώ το συγκρότημα εδώ και πάρα πολλά χρόνια και μου άρεσε από την αρχή το pagan/gothic rock στοιχείο που συνοδεύει τη μουσική του, θυμάμαι έντονα ότι η τελευταία φορά που είχα υποδεχθεί με μεγάλο ενθουσιασμό την κυκλοφορία νέου album τους ήταν το 2004 με το The beast with two backs.
Τα albums Witch queen και Science & nature που ακολούθησαν μου άρεσαν αλλά όχι σε βαθμό τόσο μεγάλο ενώ το album Viva la muerte είναι το album που θεωρώ ότι με συγκίνησε λιγότερο από κάθε άλλο album του συγκροτήματος - με εξαίρεση το τραγούδι Decaying beauty - καθώς μου έδωσε την εντύπωση ότι απέχει από το στυλ του συγκροτήματος.

Αντιθέτως, το album Dark Goddess είναι ένα album το οποίο είναι στο pagan/gothic πλαίσιο του συγκροτήματος και το οποίο ακούγεται με μεγάλη ικανοποίηση από τους λάτρεις του είδους!

Είναι σκοτεινό, άκρως μελωδικό κι η φωνή της Cadia κάνει τα τραγούδια ακόμη πιο μαγευτικά.
Τα τραγούδια που ξεχωρίζουν κατά την γνώμη μου είναι τα Lose yourself at the nymphaeum, One of the dead, Hammer of the witches & Karnaya.

Περισσότερες πληροφορίες για το συγκρότημα μπορεί να βρει κάποιος στο site τους.




In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/01/2011, 15:37:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λοιπόν, αγαπητέ DI, αν σου άρεσαν οι Nox Arcana, ψάξε τους Midnight Syndicate. Είναι ευκολότερο να βρεις τη δισκογραφία σου και έχουν παρόμοιο στυλ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/01/2011, 12:19:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε IndustrialAngel, θα τους ψάξω αυτές τις μέρες που έχω λίγο χρόνο και θα σου πω την γνώμη μου.

Εάν όμως έχουν κοινά στοιχεία με τους Nox Arcana, τότε είναι πολύ πιθανόν να μου αρέσουν...



In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Masvidal
Πλήρες Μέλος

Greece
973 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/01/2011, 19:10:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Masvidal  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Van Helsing's CurseΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 12 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.109375
Maintained by Digital Alchemy