ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Η ΗΛΙΚΙΑ ΤΟΥ ΜΥΑΛΟΥ ΣΑΣ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2008, 16:25:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ένα παιχνιδάκι μνήμης.
θα σας αποκαλύψει την ηλικία του μυαλού σας

1. Πατήστε στο 'start'
2. Περιμένετε την αντίστροφη μέτρηση 3, 2, 1.
3. Προσπαθήστε να απομνημονεύσετε τις θέσεις των αριθμών στην οθόνη, και μετά πατήστε στους κύκλους από το μικρότερο στο μεγαλύτερο αριθμό.
4. Στο τέλος του παιχνιδιού, θα μάθετε την πραγματική ηλικία του μυαλού σας.

http://flashfabrica.com/f_learning/brain/brain.html

Edited by - KERRY KING on 25/11/2008 17:29:11

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2008, 16:26:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εμένα με έβγαλε 35 !
Τρεις φορές προσπάθησα, 35 και τις τρεις.
Σχεδόν μέσα έπεσε (απόκλιση 2 χρόνια από την πραγματική ηλικία) Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2008, 16:49:36  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
το link δυστυχως δεν ανοιγει... θα προσπαθησω μεσω google!


H Δύναμη ανήκει σ' αυτους που την κατέχουν και σ' αυτούς που την αρπάζουν
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2008, 17:29:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ξαναπροσπαθησε, το διόρθωσα το link....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2008, 20:12:12  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
πρωτη προσπαθεια εβγαλε 54 !!! (30 πανω απο το κανονικο)... ειναι κακο αυτο? σημαινει κατι?


H Δύναμη ανήκει σ' αυτους που την κατέχουν και σ' αυτούς που την αρπάζουν

Edited by - PREDATOR on 25/11/2008 20:15:34Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Isolde
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Sweden
229 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2008, 20:43:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Isolde  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πολύ πλάκα! Την πρώτη φορά με έβγαλε 39 και μετά τις άλλες δυο φορές 56! Μηλάμε για πάρα πολλα χρόνια παραπάνω από την πραγματική μου ηλικία.

Love wothout genelove is like an important question without answer.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2008, 22:23:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χα, Χα, πάντα έλεγα ότι πρέπει να ωριμάσω περισσότερο…

Με έβγαλε 5 χρονια λιγότερα….34…


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Richter
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
359 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2008, 22:33:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Richter  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΧΑ ΧΑ ΧΑ! Τήν πρώτη φορά με έβγαλε 56 και την δέυτερη 54. Καλά μιλάμε για 32 χρόνια διαφορά! Αν ήμουν δηλαδή 50άρης θα με έβγαζε παππού;;

Μῆνιν ἄειδε θεὰ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

keraynos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2611 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2008, 01:50:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους keraynos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Το τεστ είναι παρατηρητικότητας, όσο μικρότερη ηλικία μας βγάλει σημαίνει ότι έχουμε περισσότερη μνήμη και παρατηρητικότητα, έτσι φίλε μου elo καλύτερα μην ωριμάσεις εμένα με έβγαζε συνέχεια 32 αλλά δεν το πάλεψα πολύ, έχω πληροφορίες ότι μας νικάει όλους η fishfemale, πριν από λίγο την έβγαλε 23, το πολύ σε ένα το πολύ δύο να έκανε λάθος, γιατί την άκουσα να φωνάζει κάποια στιγμή φτουυυυυ.To παλεύει ακόμα μέχρι να μην κάνει ούτε ένα λάθος, εγώ δεν ξαναμπαίνω στη δοκιμασία πόνεσαν τα μάτια μου


Wolf
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2008, 03:26:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κι εμένα 54 με έβγαλε...

Γιατρέ μου, να αρχίσω να ανησυχώ;;;


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

fishfemale
Νέο Μέλος


41 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2008, 03:28:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τελικά όσο και να το παλέψω, κάτω από 20 δεν μπορώ να πάω, κι εκτός αυτού άρχισα να νυστάζω τρομερά



Ίσως ξαναδοκιμάσω αύριο...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2008, 03:29:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μάλλον θα πρέπει να αρχίσω να ανησυχώ τελικά...
Έκανα επίτηδες σχεδόν συνέχεια λάθος και με έβγαλε... 120!!!!!

(και με μια υπερπροσπάθεια συγκέντρωσης: 39...)


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

fishfemale
Νέο Μέλος


41 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2008, 03:36:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Κι εμένα 54 με έβγαλε...

Γιατρέ μου, να αρχίσω να ανησυχώ;;;




Ν' αρχίσεις να ανησυχείς, όχι όμως για το 54... Αλλά για το ότι καθόμαστε και ξενυχτάμε για το παιχνίδι αυτό

KERRY KING μ' έκαψες... Κι έχω και μάθημα αύριο/σήμερα το πρωί...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2008, 08:13:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα το κάνω κι εγώ από τον υπολογιστή του σπιτιού μου να δω και το δικό μου μυαλό σε τι ηλικίες παίζει...





In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2008, 08:34:45  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
στην δευτερη προσπαθεια εβγαλε 31!


"βελτιωνομαι"


H Δύναμη ανήκει σ' αυτους που την κατέχουν και σ' αυτούς που την αρπάζουν
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Michael Design
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Uganda
186 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2008, 09:11:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Michael Design  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
38...37...28...27...24....τελικά έχει δίκιο η μάνα μου που μου λέει......."εσύ αντί να μεγαλώνεις ξαναμωρένεσαι"....

Edited by - Michael Design on 26/11/2008 10:39:53Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2008, 09:13:13  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
οσο πιο πολυ "ασχολουμαστε" τοσο γινομαστε "παιδια"...


H Δύναμη ανήκει σ' αυτους που την κατέχουν και σ' αυτούς που την αρπάζουν
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2008, 09:49:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είναι κόλλημα το ρημάδι τελικα

Μάταια όμως, καλύτερη επίδοση είχα 7-3 και ηλικιακά με κατέταξε στο 28.
Και αυτό με μπόλικο τζόγο σε κάποιες περιπτώσεις...

Τελικά θα το πάρω απόφαση, το μυαλό μου συμβαδίζει με την ηλικία μου

Τώρα για σας που χτυπήσατε 50αρια, υπάρχει και το prozac μην απελπίζεστε Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2008, 09:52:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πάντως βλέπω προσπαθειες σε αρκετά γενναίες ώρες....

Που να συγκεντρωθήτε τέτοια ώρε βρε παιδιά ?

Για δοκιμάστε μέσα στην μέρα να δούμε αποτελέσματα....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2008, 10:21:45  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η τελευταια (πριν απο 2 λεπτα) προσπαθεια, μου εβγαλε 24 (7 στα 3)


H Δύναμη ανήκει σ' αυτους που την κατέχουν και σ' αυτούς που την αρπάζουν
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2008, 13:13:56  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
επεσα στα 19 μετα πολυ κοπου


H Δύναμη ανήκει σ' αυτους που την κατέχουν και σ' αυτούς που την αρπάζουν
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Isolde
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Sweden
229 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2008, 16:05:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Isolde  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ το λιγότερο που κατάφερα να πάρω είναι το 32, σχεδόν τα διπλάσια χρόνια

Love wothout genelove is like an important question without answer.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2008, 16:35:46  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
μου "αφησε" ενα καταλλοιπο το παιχνιδι... μου πεταει κατι γιαπωνεζικα καπου καπου...


γκρρρ! τι τα cookies διεγραψα τι τα temporary files, εκει αυτο!!! gkrrr


H Δύναμη ανήκει σ' αυτους που την κατέχουν και σ' αυτούς που την αρπάζουν
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
fishfemale
Νέο Μέλος


41 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2008, 21:39:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
KERRY KING:

Πάντως βλέπω προσπαθειες σε αρκετά γενναίες ώρες....

Που να συγκεντρωθήτε τέτοια ώρε βρε παιδιά ?

Για δοκιμάστε μέσα στην μέρα να δούμε αποτελέσματα....




Σωστή η παρατήρησή σου, γι' αυτό κι εγώ προσπαθώ πάλι τώρα που είναι πιο φυσιολογική η ώρα


quote:
PREDATOR:

επεσα στα 19 μετα πολυ κοπου


Πως τα κατάφερες; Πόσα λάθη έκανες; Εγώ χτες είχα κάνει 3 λάθη (όπως φαίνεται και στην εικόνα σε προηγούμενο μήνυμά μου) και μου έβγαζε 20. Μόλις τώρα που το ξαναέκανα, έκανα μόνο δύο λάθη και μου βγάζει πάλι 20:



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2008, 09:10:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Με έβγαλε 26 οπότε από τα όσα διάβασα κινούμαι σε πολύ καλά πλαίσια, ε;




In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Isolde
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Sweden
229 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2008, 12:20:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Isolde  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μπόρεσα και κατέβηκα κι εγώ στο 26 αλλά ακόμα δεν κινούμαι σε καλά πλαίσια

Love wothout genelove is like an important question without answer.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2008, 12:33:14  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:


Πως τα κατάφερες; Πόσα λάθη έκανες; Εγώ χτες είχα κάνει 3 λάθη (όπως φαίνεται και στην εικόνα σε προηγούμενο μήνυμά μου) και μου έβγαζε 20. Μόλις τώρα που το ξαναέκανα, έκανα μόνο δύο λάθη και μου βγάζει πάλι 20:



9 σωστα και 1 λαθος (στο οποιο 1 λαθος, το εχασα για 3 λαθος πατηματα)!!!!


H Δύναμη ανήκει σ' αυτους που την κατέχουν και σ' αυτούς που την αρπάζουν
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
keraynos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2611 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2008, 17:43:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους keraynos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τελικά μπήκα πάλι στο τρυπάκι να ξαναδοκιμάσω, δεδομένου ότι είναι νωρίς, και Σάββατο, που είναι σημαντικό γιατί είμαι ξεκούραστη και χωρίς πονοκέφαλο από τη φασαρία του σχολείου.

Και έχουμε όπως μπορείτε να δείτε και σεις:

Με ένα λάθος 20!

Χωρίς κανένα λάθος πάλι 20!

Προς το τέλος υπάρχει και μία πρόσθετη παγίδα που το δυσκολεύει κι άλλο, όσοι φτάσουν θα καταλάβουν για ποια μιλάω.

Κάτω από 20 δεν πάει το παιχνίδι, τώρα το 19 που λέει ο predator, από που προέκυψε, αυτό είναι άλλου παπά ευαγγέλιο.

Wolf
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
loukritia
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
595 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2008, 10:51:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους loukritia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εμένα την πρώτη φορά μου βγήκε 31 και τη δεύτερη 27.
Καλά είμαι εκεί, δεν θέλω παρακάτω, γιατί μετά θα το πιστέψω και θα αρχίσω να ξαναζω την εφηβεία μου...

Κάντε οικονομία στο νερό:
πλυθείτε μαζί μ'έναν φίλο!!!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2008, 11:58:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παραιτούμαι…

Όσες φορές και να δοκιμάσω κάτω από 24 δεν το πάω…

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2008, 13:05:53  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
τελικα εχετε δικαιο... τωρα που το ξανα εκανα, με 9 σωστα και 1 λαθος, βγαζει 20!


my bad...


H Δύναμη ανήκει σ' αυτους που την κατέχουν και σ' αυτούς που την αρπάζουν
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy