ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΑΤΙΑ πανω απο τη Γλυφαδα.........?????
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
zzz360
Νέο Μέλος

Greece
29 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/11/2008, 08:54:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ωρα 18.35 χτες 27/11/08 περιπολικο διαβιβαζει στο κεντρο της Αμεσης δρασης οτι βλεπει πολυ χαμηλα προς το παλιο αεροδρομιο 2 ιπταμενα αντικειμενα ακινητα με παρα πολυ εντονο λευκο φως το ενα πολυ μεγαλυτερο απο το αλλο...Το κεντρο σαστίζει και ζητα παλι επιβεβαιωση παιρνοντας την ιδια απαντηση.....απο το πληρωμα του περιπολικου
επικοινωνώ αμεσως μετα το ακουσμα με τον πεθερο μου και το γιο μου που ηταν σε διαφορετικα σημεια της Ανω Γλυφαδας και εχουν ανεμποδιστη ορατοτητα προς τη περιοχη και ειναι σε ψηλο σημειο και πιστοποιουνε τα αναφερωμενα μονο που τα βλεπουν περιπου πανω απο τα αστερια της Γλυφαδας και οχι προς το αεροδρομιο....
Τα αγνωστα αντικειμενα παρεμειναν ορατα εως τις 21.30 (μετα συννεφιασε)
ο Γιος μου (17 ετων) πηρε τα κυαλια και τα περιεγραψε(και σχεδιασε αργοτερα) λεγοντας οτι ειχαν σχημα σαν μεδουσες με χρωμα ανοιχτο γαλαζιο και σε 2 μερη ασπρο και μπλε.....
Γυρο στις 20.30 τα αντικειμενα μετακινηθηκαν λιγο πιο δεξια απο γλυφαδα προς αεροδρομιο
κατα τις 21.00 γυρισε και η γυναικα μου σπιτι οπου ειδε μονο ενα....και σε ερωτηση μου για περιγραφη του και αν ειναι αστρο μου απαντησε....πιο αστρο παιδακι μου αυτο ειναι πολυ πιο χαμηλα απο το υψος που ειμαι εγω και ειναι τεραστιο.....οσο για το δευτερο δεν υπηρχε....

Αν καποιος αλλος αντιληφθηκε κατι ας το αναφερει...


καθε εμποδιο για καλο

XD
Πλήρες Μέλος

Greece
892 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/11/2008, 09:32:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Με κάθε επιφύλαξη σχετικά με την αξιοπιστία του γεγονότος, η λέξη Μέδουσα που χρησιμοποιήθηκε για την περιγραφή του μου θύμισε ένα παλαιότερο και σε γενικές γραμμές γνωστό περιστατικό που συνέβη στην πόλη Petrosavodsk την περίοδο που υπήρχε ακόμα η ΕΣΣΔ το 1977.

Ακολουθεί link: http://www.ufoevidence.org/cases/case636.htm (πλήρη ανάλυση εκείνης της υπόθεσης με πιθανή ερμηνεία).

Προς το παρόν δεν θα προβώ σε εικασίες σχετικά με την φύση του φαινομένου, άραγε μπορεί να πρόκειται για φυσικό σχηματισμό για παράδειγμα πλάσμα; ή κάτι "άλλο".

Νομίζω όμως ότι εδώ χρειαζόμαστε την γνώμη ενός Φυσικού..

Υ.Γ.
Μήπως υπάρχουν διαθέσιμες φωτογραφίες ή βίντεο έστω και χαμηλής ανάλυσης (πχ. από κινητό κτλ) ;

Edited by - XD on 28/11/2008 09:35:18Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zzz360
Νέο Μέλος

Greece
29 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/11/2008, 09:48:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ξεκαθαρίζω οτι εγω ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΔΑ....
Υπαρχει η επισημη καταγραφη στης κασετες του κεντρου της ΑΔ στο οποιο δεν μπορεις να παιξεις χωρις την αναλογες κυρωσεις οποτε τα παιδια ειδαν αυτο που ειδαν καθως και οι δικοι μου ανθρωποι
Τωρα το τι ηταν ????σωστα μονο εικασιες μπορουμε να κανουμε..
Το σαν μεδουσα το περιεγραψε ο γιος μου οπως το ειδε με τα κυαλια και το σχεδιασε και αν γινετε απο εδω μεσα θα σας περασω και το σχεδιο για μια πιο σφαιρικη αποψη απο ενα 17χρονο που ασχολειτε λογο ηλικιας με οτι αλλο εκτος απο αυτα....
Το καλυτερο θα ηταν να το ειχε παρατηρησει και καποιος αλλος απο εδω για να συγκριθούν οι μαρτυριες...

ας βοηθησει καποιος για το πως μπορω να στειλω το σχεδιο...


καθε εμποδιο για καλοΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2008, 10:09:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ zzz360, καλώς ήλθες κοντά μας.
Σου εύχομαι καλή συνέχεια στις αναζητήσεις σου.

Ο τόπος εργασίας μου είναι πάρα πολύ κοντά στο παλιό αεροδρόμιο αλλά την ώρα που αναφέρεις έχω σχολάσει.
Επειδή το σπίτι μου είναι επίσης πολύ κοντά σε αυτό το σημείο - 5 λεπτά με το αυτοκίνητο - αλλά έχω ορατότητα προς την ευρύτερη περιοχή, δεν είδα τίποτα στον ουρανό εκείνο το απόγευμα.
Αυτό βέβαια δε λέει και τίποτα διότι δεν ήμουν εκτός σπιτιού ώστε να έχω δει κάτι περίεργο στον ουρανό.

Θα ήταν πολύ ενδιαφέρον να μας παραθέσεις το σχέδιο του γιου σου οπότε θα προσπαθήσω να σε βοηθήσω για το πως θα το κάνεις.

Πρώτα απ' όλα, θα πρέπει να έχεις κάποιο url της εικόνας, είτε αυτή προέρχεται από κάποιο site στο Διαδίκτυο είτε προέρχεται από τον υπολογιστή σου.
Αυτό μπορείς να το κάνεις σε κάποιο site το οποίο φιλοξενεί εικόνες και σου δίνει ένα url για να το χρησιμοποιήσεις.

Ένα από αυτά είναι το:

www.imageshack.us

Είναι προτιμότερο κι ασφαλέστερο να ανεβάζεις εκεί την φωτογραφία που επιθυμείς να βάλεις σε κάποιο θέμα μας, ακόμη κι αν έχεις ήδη το url από κάποιο site.
Την ανεβάζεις στο site που σου πρότεινα επιλέγοντας και το μέγεθος που επιθυμείς να έχει η εικόνα.
Το μέγεθος 800 x 600 είναι μια χαρά.

Στην συνέχεια, κρατάς το μέρος του link που εμφανίζεται ανάμεσα από τα [IMG][/IMG] του "Hotlink for Forums (1)".

Στην φόρμα απάντησης στο θέμα που επιθυμείς να ανεβάσεις την εικόνα, πατάς το εικονίδιο .

Θα σου εμφανιστεί ο κώδικας [img][/img]

Ανάμεσα σ' αυτό θα περικλείσεις το link της φωτογραφίας.
Παράδειγμα:

[img]Hotlink for Forums (1)[/img]

Κι είσαι έτοιμος!

Αν έχεις κάποια περαιτέρω απορία ή σε δυσκολεύει η όλη διαδικασία, μπορείς να μου στείλεις e-mail.




In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dnike
Νέο Μέλος

Greece
33 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2008, 11:21:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dnike  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Περιμένουμε νεώτερα...! Πολύ ενδιαφέρον πάντως!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2008, 11:58:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
zzz360 Μοιάζει καθόλου με αυτό που δείχνει στο Link που έβαλε ο XD ?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2008, 15:08:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
φτου! μόλις είχα επιστρέψει σπίτι από Γλυφάδα...
πάντως δεν βρήκα κάτι στο youtube ή στο google προς το παρόν


'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GRIGORIANOS
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
445 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2008, 15:54:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GRIGORIANOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.

ΟΝΤΩΣ ΠΡΟΧΘΕΣ ΠΕΜΠΤΗ 27/11/2008 ΤΑ ΔΥΟ ΦΩΤΕΙΝΑ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΕΓΙΝΑΝ ΑΝΤΙΛΕΙΠΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΛΟΥΣ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ.

ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΤΑ ΕΙΔΑ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΡΟΥΣΙ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΛΙΓΟ ΠΡΙΝ ΣΧΟΛΑΣΩ (15:45).
ΕΠΕΙΔΗ ΗΤΑΝ ΗΔΗ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΚΑΙ ΥΠΗΡΧΕ ΚΑΙ ΛΙΓΗ ΝΕΦΩΣΗ Ο ΟΥΡΑΝΟΣ ΗΤΑΝ ΛΙΓΟ ΣΚΟΤΕΙΝΟΣ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΦΩΤΑ ΦΑΙΝΟΤΑΝ ΤΟΣΟ ΕΝΤΟΝΑ ΣΑΝ ΑΣΤΕΡΙΑ, ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΧΑΜΗΛΑ ΣΤΟΝ ΟΥΡΑΝΟ.

ΕΝΑΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ ΜΑΛΙΣΤΑ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΚΑΙ ΤΑ ΠΡΟΣΕΞΕ ΠΡΩΤΟΣ ΝΟΜΙΣΕ ΠΩΣ ΕΒΛΕΠΕ ΤΗΝ ΠΟΥΛΙΑ (ΑΦΡΟΔΙΤΗ) ΝΑ ΑΝΑΤΕΛΕΙ ΚΑΙ ΜΑΣ ΡΩΤΗΣΕ ΑΝ ΜΕ ΤΗΝ ΠΟΥΛΙΑ ΒΓΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟ ΑΛΛΟ ΑΣΤΡΟ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΣΤΟΝ ΟΥΡΑΝΟ.

ΟΤΑΝ ΒΕΒΑΙΑ ΤΑ ΚΟΙΤΑΞΑΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΜΕ ΟΛΟΙ ΟΤΙ ΦΕΝ ΗΤΑΝ Η ΠΟΥΛΙΑ ΓΙΑΤΙ ΗΤΑΝ ΝΟΤΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΝΑΤΟΛΙΚΑ ΚΑΙ ΣΕ ΧΑΜΗΛΟ ΥΨΟΣ, ΣΥΝ ΤΟΙΣ ΑΛΛΟΙΣ ΗΤΑΝ ΑΚΟΜΑ ΠΟΛΥ ΝΩΡΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΑΤΕΙΛΕΙ Η ΠΟΥΛΙΑ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΔΥΣΕΙ ΑΚΟΜΑ Ο ΗΛΙΟΣ.

ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΟ ΒΕΒΑΙΑ ΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΞΕΚΙΝΗΣΑΝ ΚΑΙ ΟΙ ΘΕΩΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΑΥΤΑ ΦΩΤΑ.

ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΟΥΜΕ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΑΚΙΝΗΤΑ (ΑΠΛΑ ΑΙΩΡΟΥΤΑΝ ΣΤΟΝ ΟΥΡΑΝΟ) ΚΑΙ ΦΕΓΓΟΒΟΛΟΥΣΑΝ ΕΝΤΟΝΟ ΛΕΥΚΟ ΦΩΣ.

ΑΠΟ ΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΠΟΥ ΤΑ ΕΙΔΑΜΕ ΥΠΟΛΟΓΙΣΑΜΕ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΣΤΗΝ ΕΥΘΕΙΑ ΜΑΡΟΥΣΙ-ΓΛΥΦΑΔΑ ΑΛΛΑ ΣΕ ΠΟΙΟ ΣΗΜΕΙΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΓΝΩΣΤΟ.

ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΑ ΕΙΔΕ ΑΠΟ ΑΛΛΟ ΣΗΜΕΙΟ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ ΑΣ ΜΑΣ ΤΟ ΑΝΑΦΕΡΕΙ.

ΥΠΟΨΙΝ ΟΤΙ ΜΕ ΤΡΙΑ ΣΗΜΕΙΑ ΘΕΑΣΗΣ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΕΝΤΟΠΙΣΟΥΜΕ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΠΕΤΟΥΣΑΝ.
.......................
................
...........
........
.....
...
..
.

ΑΚΟΥΣΑ ΠΟΛΛΑ, ΕΙΔΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zzz360
Νέο Μέλος

Greece
29 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2008, 20:39:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
εδω το σχεδιο ελπιζω να το πετυχα


http://img399.imageshack.us/img399/5070/atiaqc9.th.jpg" border=0>

καθε εμποδιο για καλοΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zzz360
Νέο Μέλος

Greece
29 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2008, 20:40:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

εδω το σχεδιο ελπιζω να το πετυχα


[URL=http://img399.imageshack.us/my.php?image=atiaqc9.jpg][/URL]

καθε εμποδιο για καλο


καθε εμποδιο για καλοΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zzz360
Νέο Μέλος

Greece
29 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2008, 20:42:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

εδω το σχεδιο ελπιζω να το πετυχα


[URL=http://imageshack.us][/URL]
[URL=http://g.imageshack.us/img55/atialw9.jpg/1/][/URL]

καθε εμποδιο για καλο


καθε εμποδιο για καλο


καθε εμποδιο για καλοΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

keraynos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2611 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2008, 20:59:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους keraynos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το φαινόμενο που είδαν ορισμένοι στον ουρανό, ίσως να μην κρύβει κάτι το τόσο συνταρακτικό όσο η θέαση ενός ΑΤΙΑ, αλλά να είναι η "αστρική συζυγία" του Δία με την Αφροδίτη που είναι αυτές τις μέρες και ολοκληρώνεται την 1η του Δεκέμβρη.

"Ουράνιος γάμος": Φαντασμαγορικό θέαμα στον ουρανό

Το πιο φαντασμαγορικό θέαμα του χρόνου μας επιφυλάσσει ο ουρανός. Το φαινόμενο, που λέγεται και «ουράνιος γάμος» των πλανητών Δία και Αφροδίτης, άρχισε στις 22 Νοεμβρίου, θα διαρκέσει ακόμη λίγες ημέρες και θα κορυφωθεί την 1η Δεκεμβρίου.

Ο Δίας και η Αφροδίτη, λαμπεροί και ορατοί με γυμνό μάτι από τη Γη, πλησιάζουν ο ένας τον άλλον. Το αστρονομικό φαινόμενο, γνωστό και ως «αστρονομική συζυγία», μας επιφυλάσσει ένα ακόμα πιο εντυπωσιακό θέαμα, αφού εμπλουτίζεται με την παρουσία της Σελήνης, η οποία θα βρίσκεται στην αυξητική της φάση - ημισέληνος. Ο φυσικός δορυφόρος της Γης την 1η Δεκεμβρίου θα μπει ανάμεσά στους δύο πλανήτες, λίγο μετά τις 6 το απόγευμα και θα καλύψει την Αφροδίτη, η οποία για σχεδόν μιάμιση ώρα θα την εξαφανίσει από τα μάτια εκείνων που θα παρακολουθούν.

Η ανεπανάληπτη προσέγγιση της Αφροδίτης, του Δία και της Σελήνης θα φαίνεται από τη Γη σαν το ένα ουράνιο σώμα να περνάει ξυστά από το άλλο. Στην πραγματικότητα όμως οι τρεις πλανήτες που εμπλέκονται στο φαινόμενο θα βρίσκονται ο καθένας στη δική του τροχιά γύρω από τον Ηλιο και η απόσταση μεταξύ τους θα είναι πάρα πολύ μεγάλη. Το γεγονός ότι από τη Γη θα φαίνονται σαν να κολλάνε μεταξύ τους θα είναι απλώς αποτέλεσμα προοπτικής.

Το θεαματικό ουράνιο τρίγωνο θα είναι ορατό απ’ όλα τα μέρη του κόσμου, ακόμα και σε μεγαλουπόλεις που κατακλύζονται το βράδυ από φως. Οι πιο τυχεροί θα είναι οι κάτοικοι της Νέας Υόρκης και του Χονγκ Κονγκ, οι οποίοι θα το δουν το ίδιο καθαρά με τους αστρονόμους από τα αστεροσκοπεία, που βρίσκονται συνήθως σε υψόμετρο. Μόνο αν υπάρξει συννεφιά ή ένας ήλιος του μεσονυχτίου (Ανταρκτική) θα χαλάσει το εκπληκτικό θέαμα.

πηγή:madata.gr

Wolf
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
nckontol
Νέο Μέλος


9 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2008, 21:29:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nckontol  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΩΣ.........Η ΑΦΡΟΔΗΤΗ ΑΝ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ ΜΕ ΚΙΑΛΙΑ ΦΕΝΕΤΕ ΜΙΣΟΦΕΓΓΑΡΟ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΔΙΑ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΟΙ ΔΟΡΥΦΟΡΟΙ ΤΟΥ ΣΑΝ ΜΙΚΡΑ ΑΣΤΡΑ........ ΕΧΕΙ ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΤΟ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ.....ΑΚΟΥΣ ΕΚΕΙ Ufo..................Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy