ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Κάλεσμα Πνευμάτων
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 11
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Βρίλ
Μέλος 3ης Βαθμίδας


659 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2006, 15:21:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Βρίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

dim.kar σε παρακαλώ να αποφεύγεις τους χαρακτηρισμούς και ιδιαίτερα σε θέματα υγείας.
Καλό θα ήταν εάν δεν έχουμε κάτι να πούμε να μην ψάχνουμε τα απεσταλμένα των μελών για να βρούμε αυτό το κάτι στοχεύοντας μόνο στην αποστολή μηνύματος. Εάν υπάρχει όμως κάποια τοποθέτηση στο μήνυμά σου σχετικά με το θέμα και είναι στα πλαίσια του υγιούς διαλόγου, θα ήθελα να μου την δείξεις γιατί ειλικρινά δεν την διακρίνω.


Εγώ νομίζω ότι το μήνυμα του Δημήτρη είναι εντελώς ευνόητο και ότι η παρέμβασή σου είναι παντελώς περιττή. Αν θές μπορώ να σου υποδείξω εγώ μηνύματα, όπου μέλη ΒΡΙΖΟΥΝ κυριολεκτικά, συνήθως εμένα, με χαρακτιρισμούς που ξεκινάνε από ειρωνία και φτάνουν καο μέχρι και το μαλακα, και ούτε επιμελήθηκες εσύ ή άλλος συντονιστής και ούτε αναρωτιθήκατε άν συμβάλλει στουν εύρυθμο διάλογο.
Σου συνιστώ λοιπόν, να ασοληθείς λίγο με την κόπρο του Αυγέα -αν και λίγο πολυκαιριασμένη- και να μην προσπαθείς εδώ να διηλίζεις τον κόνωπα.




Το Τέρας της Σπηλιάς της Πεντέλης

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2006, 16:25:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλέ μου Βριλ κανένας δεν σου απαγορεύει να νομίζεις το α ή το β.

Η προτροπή μου προς τον dim.kar ισχύει για όλους, οπότε ξαναδιάβασε προσεκτικά το μήνυμά μου.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mavra
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2006, 17:03:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mavra  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
merlin83 και εγώ δεν μπορώ να το καταλάβω αυτό.Αυτή η συζήτιση από ότι είδα έχει αρχίσει από το 2003 και ακόμα γι αυτό μιλάνε.
Μέχρι που θα την φτάσετε???
Καλλά δεν κάνω πλάκα τώρα...Αλλά τι ηλικίες έχει ο καθένας εδώ μέσα?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
dim.kar
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
709 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2006, 19:44:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dim.kar  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

dim.kar σε παρακαλώ να αποφεύγεις τους χαρακτηρισμούς και ιδιαίτερα σε θέματα υγείας.
Καλό θα ήταν εάν δεν έχουμε κάτι να πούμε να μην ψάχνουμε τα απεσταλμένα των μελών για να βρούμε αυτό το κάτι στοχεύοντας μόνο στην αποστολή μηνύματος. Εάν υπάρχει όμως κάποια τοποθέτηση στο μήνυμά σου σχετικά με το θέμα και είναι στα πλαίσια του υγιούς διαλόγου, θα ήθελα να μου την δείξεις γιατί ειλικρινά δεν την διακρίνω.


______
Κούκλοι δεν είμαστε όλοι μας;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2006, 00:03:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Καλλά δεν κάνω πλάκα τώρα...Αλλά τι ηλικίες έχει ο καθένας εδώ μέσα?

Εγώ προσωπικά είμαι 4 και πάω στα προνήπια... και ούτε εγώ δεν κάνω πλάκα...

Παρόλ'αυτά όμως εγώ ξέρω ότι το "καλά" γράφεται με ένα λάμδα!


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2006, 02:27:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


quote:

Mavra

Αυτή η συζήτιση από ότι είδα έχει αρχίσει από το 2003 και ακόμα γι αυτό μιλάνε.
Μέχρι που θα την φτάσετε???
Καλλά δεν κάνω πλάκα τώρα...Αλλά τι ηλικίες έχει ο καθένας εδώ μέσα?


εγω κυρια τους τα λεω οτι τζαμπα καιει η λαμπα, αλλά δεν μ ακουνε...


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
dim.kar
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
709 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2006, 09:18:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dim.kar  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα σε όλες και όλους!

Αγαπητέ - ή pyramid γράφεις:

quote:
dim.kar σε παρακαλώ να αποφεύγεις τους χαρακτηρισμούς και ιδιαίτερα σε θέματα υγείας.

Δεν είναι κακός να είναι κάποιος/α δυσλεκτική, όπως δεν είναι κακό τα να είσαι κρυωμένος, να έχεις διαβήτη ή να πάσχεις από καρκίνο. Η κόρη μου παρολίγον να υπάρξει δυσλεκτική. Και όσοι δεν ξέρουν τι είναι δυσλεξία ας ρίξουν μια ματιά εδώ:

quote:
Οι δυσλεξικοί έχουν ανώτερες ικανότητες αντίληψης χώρου και δημιουργικής σκέψης. Η δυσλεξία είναι ιδιαίτερα παραπλανητική, καθώς δεν φαίνεται στην καθημερινή προφορική επικοινωνία, αφού οι δυσλεξικοί δεν παρουσιάζουν προβλήματα λόγου και συχνά έχουν εξαιρετική λογική και ευφυΐα.

(Πηγή: http://www.archive.gr/modules.php?name=News&file=article&sid=97 )

quote:
Καλό θα ήταν εάν δεν έχουμε κάτι να πούμε να μην ψάχνουμε τα απεσταλμένα των μελών για να βρούμε αυτό το κάτι στοχεύοντας μόνο στην αποστολή μηνύματος.

Έκανα κάτι τέτοιο; Πώς το συμπεραίνεις; Και ο αγαπητός Merlin ένα μήνυμα είχε οπότε πώς να ελέγξω τα προηγούμενα μηνύματα του; Εκτός αν πρόκειται για κλώνο, οπότε εσύ με τον έλεγχο του I.P. ξέρεις καλύτερα...

quote:
Εάν υπάρχει όμως κάποια τοποθέτηση στο μήνυμά σου σχετικά με το θέμα και είναι στα πλαίσια του υγιούς διαλόγου, θα ήθελα να μου την δείξεις γιατί ειλικρινά δεν την διακρίνω.

Δεν υπάρχει. Απλά ξύπνησε μέσα μου ο καθηγητάκος...

Τέλος πάντων συγγνώμη, αλλά τρελαίνομαι με κάτι φοβερές ανορθογραφίες!

(Συγγνώμη για το post πιο πάνω αλλά είχε πρόβλημα το esoterica... Σβήστε το σας παρακαλώ!!!)

Φιλικά
Δημήτρης

______
Κούκλοι δεν είμαστε όλοι μας;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dim.kar
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
709 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2006, 09:32:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dim.kar  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βρίλης γράφει:

quote:
Εγώ νομίζω ότι το μήνυμα του Δημήτρη είναι εντελώς ευνόητο και ότι η παρέμβασή σου είναι παντελώς περιττή. Αν θές μπορώ να σου υποδείξω εγώ μηνύματα, όπου μέλη ΒΡΙΖΟΥΝ κυριολεκτικά, συνήθως εμένα, με χαρακτιρισμούς

χαρακτηρισμούς...

quote:
που ξεκινάνε από ειρωνία και φτάνουν καο

καο; τι πάει να πει καο;

quote:
μέχρι και το μαλακα

ΤΟΝΟΣ!!!

quote:
και ούτε επιμελήθηκες εσύ ή άλλος συντονιστής και ούτε αναρωτιθήκατε

αναρωτηθήκατε...

quote:
άν

το αν δεν τονίζεται

quote:
συμβάλλει στουν εύρυθμο διάλογο.
Σου συνιστώ λοιπόν, να ασοληθείς

προφανώς ασχοληθείς...

quote:
λίγο με την κόπρο του Αυγέα

του Αυγεία...

quote:
-αν και λίγο πολυκαιριασμένη

νομίζω πως το σωστό θα ήταν πολυκαιρισμένη...

quote:
- και να μην προσπαθείς εδώ να διηλίζεις

διυλίζεις...

quote:
τον κόνωπα.

Φίλτατε Ανδρέα: ή βιαζόσουν ή είσαι δυσλεκτικός καθότι:

quote:
Οι δυσλεξικοί έχουν ανώτερες ικανότητες αντίληψης χώρου και δημιουργικής σκέψης
.

Έχεις...

quote:
Η δυσλεξία είναι ιδιαίτερα παραπλανητική, καθώς δεν φαίνεται στην καθημερινή προφορική επικοινωνία, αφού οι δυσλεξικοί δεν παρουσιάζουν προβλήματα λόγου και συχνά έχουν εξαιρετική λογική και ευφυΐα.

Και εδώ μέσα είσαι...

Για να δούμε λοιπόν και κανένα γραπτό σου... οπότε να βγει και η διάγνωση...

Δημήτρης


______
Κούκλοι δεν είμαστε όλοι μας;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

templier
Νέο Μέλος


30 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/09/2006, 15:42:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους templier  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για το όποιο πρόβλημα δυσλεξίας ίσως να βοηθούσε μία επίκληση στον Buer ή στον Marax. (μας επιστρέφω στο θέμα...)

"It is the mark of an educated mind to be able to entertain a thought without accepting it" - AristotleΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2006, 04:54:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:

Για το όποιο πρόβλημα δυσλεξίας ίσως να βοηθούσε μία επίκληση στον Buer ή στον Marax. (μας επιστρέφω στο θέμα...)



μ εκαψες βρε ναϊτη...

τους επικαλεστηκα για την δυσλεξια μου και αυτοι με κατελαβαν και γραφουν μεσω εμου

και λενε τα δαιμονια δια στοματος και πληκτρολογειου μου: "ω αρθροπα, κανεις οντως ερωτα με τις ερωμενες σου ή τον παιζεις μεσα τους?"


και επειδη διατηρω καποια συνειδητοτητα ακομη, αυτομπαναρομαι μεχρι την Δευτερα και τρεχω τωρα στον αγιο Κυπριανο!!!


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
templier
Νέο Μέλος


30 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2006, 12:00:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους templier  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

Για το όποιο πρόβλημα δυσλεξίας ίσως να βοηθούσε μία επίκληση στον Buer ή στον Marax. (μας επιστρέφω στο θέμα...)



μ εκαψες βρε ναϊτη...

τους επικαλεστηκα για την δυσλεξια μου και αυτοι με κατελαβαν και γραφουν μεσω εμου

και λενε τα δαιμονια δια στοματος και πληκτρολογειου μου: "ω αρθροπα, κανεις οντως ερωτα με τις ερωμενες σου ή τον παιζεις μεσα τους?"


και επειδη διατηρω καποια συνειδητοτητα ακομη, αυτομπαναρομαι μεχρι την Δευτερα και τρεχω τωρα στον αγιο Κυπριανο!!!


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr



χα χα χα - ωραίος! Πάλι καλά που δεν σου είπαν τίποτα άλλο. Αυτά παθαίνει κανείς...

"It is the mark of an educated mind to be able to entertain a thought without accepting it" - AristotleΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2006, 09:38:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ρε παιδιά...μπορεί να κάνει κανένας από εσάς καμία επίκληση στο πνεύμα του ποδοσφαίρου μπας και σταυρώσουμε κανέναν πόντο στην ευρώπη??? αν μπορεί να δώσει και κανένα "σίγουρο" να το παίξω στο στοίχημα καλά θα είναι!
Ευχαριστώ
Σταμάτης "ο κουβαδιασμένος"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ευστράτιος
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
785 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2006, 10:05:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ευστράτιος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
stanfromgreece
Ρε παιδιά...μπορεί να κάνει κανένας από εσάς καμία επίκληση στο πνεύμα του ποδοσφαίρου μπας και σταυρώσουμε κανέναν πόντο στην ευρώπη??? αν μπορεί να δώσει και κανένα "σίγουρο" να το παίξω στο στοίχημα καλά θα είναι!
Ευχαριστώ
Σταμάτης "ο κουβαδιασμένος"

Φίλε Σταμάτη θα σε στεναχωρήσω.
Το πνεύμα του ποδοσφαίρου, απ’ ότι έχω μάθει θα λείπει τα επόμενα χρόνια από την Ελλάδα.

Όσο αφορά το στοίχημα...άστο φίλε μου, αφού όταν δεν κερδίζουμε είναι όλα στημένα.


Να 'στε όλοι καλά...

Στράτος

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2006, 10:28:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
κριμα
και εγω ήλπιζα να γίνει κάτι... πολλές σφαλιάρες ρε παιδιάΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2006, 14:30:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
κριμα
και εγω ήλπιζα να γίνει κάτι... πολλές σφαλιάρες ρε παιδιά

Και που είσαι ακόμα...

Κάτι μου λέει ότι δεν έχουμε δει τίποτα...


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
diavolidhs
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/05/2007, 03:41:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους diavolidhs  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητοι φιλοι καλησπερα!!!ειμαι νεο μελος στο site κ θα ηθελα αν μπορει καποιοσ απο σας να μου δωσει πληρη οδηγιες για να κανω επικληση πνευματων καθως κ οποια μετρα ασφαλειας ενδικνειται...
Το mail μου ειναι diavolidhs@yahoo.gr για οποιον μπορει να με ενημερωσει.
Ευχαριστω εκ των προτερων!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/05/2007, 07:50:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ diavolidhs, καλώς ήλθες στις Συζητήσεις του Esoterica!

Εάν κάνεις μια Αναζήτηση - προφανώς την έκανες - θα δεις ότι υπάρχουν αρκετά θέματα που έχουν να κάνουν με τα πνεύματα, την επίκληση, το ποτηράκι κτλ κτλ.
Όλα αυτά τα θέματα όμως έχουν ανοιχθεί με σκοπό να υπάρξει μια συζήτηση γύρω απ' αυτά με μια ερευνητική διάθεση κι από μια περισσότερο φιλοσοφική σκοπιά κι όχι για να υπάρξει ανταλλαγή γνώσεων γύρω από το πως πραγματοποιούνται επικλήσεις κτλ.

Οπότε μάλλον δεν θα μπορέσεις να λάβεις τις απαντήσεις που επιθυμείς.

Αλήθεια, τι είναι αυτό που σε ωθεί στο να θέλεις να πραγματοποιήσεις μια επίκληση?


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
smoke
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/05/2007, 09:41:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους smoke  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα και από μένα.
Διάβασα με σχετική προσοχή τις προηγούμενες σελίδες σχετικά με την επίκληση πνευμάτων. Θα ήθελα να ρωτήσω, αν οι οδηγίες αρκούν. Και πρέπει να πιστεύει πολύ κάποιος σε αυτά για να πετύχει η επίκληση ή αρκεί απλά να δοκιμάσει;
Βασικά επείγει να ρωτήσω την γιαγιά μου, αν είναι αλήθεια κάτι που έμαθα πρόσφατα και που με απασχολεί πολύ.
Ευχαριστώ για την όποια απάντησηΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Sarantis
Νέο Μέλος


5 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/12/2007, 05:25:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sarantis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συνιθίζω να μιλάω με πνέυματα αλλά δεν τα φοβάμαι είναι η αλήθεια σε σύγκριση με τους φίλους μου όπου τα φοβόνται, αν και δεν ξέρω τι ακριβώς είναι στην πραγματικότητα όλο αυτό το θέμα αλλά ξέρω να παίζω το παιχνίδι ουίγια μπορτ, εγω πάντως θα ήθελα να μου λέγατε πληροφορίες για να τα διώχνεις, πως να καταλαβαίνεις αν είναι καλά η κακά, να τα φοβίζεις και προσευχές ευχαριστώ.



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/12/2007, 07:49:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Sarantis, προτού σε ρωτήσω κάποια πράγματα σχετικά μ' αυτά που μοιράζεσαι μαζί μας, θα με βοηθούσες αν διευκρίνιζες τι ακριβώς εννοείς όταν λες ότι συνηθίζεις να μιλάς με πνεύματα.

Αναφέρεις:

quote:
...αλλά ξέρω να παίζω το παιχνίδι ουίγια μπορτ, εγω πάντως θα ήθελα να μου λέγατε πληροφορίες για να τα διώχνεις, πως να καταλαβαίνεις αν είναι καλά η κακά, να τα φοβίζεις και προσευχές ευχαριστώ.

Καταρχάς κι απ' όσο γνωρίζω ο πίνακας ouija δεν είναι ένα παιχνίδι...
Εφόσον όμως συνηθίζεις να μιλάς μαζί τους και ξέρεις να παίζεις το "παιχνίδι" - όπως είπες - δεν θα έπρεπε να γνωρίζεις πως να τα διώχνεις, πως να τα ελέγχεις με προσευχές και πως να διαχωρίζεις αν είναι "καλά" ή "κακά";
Φυσικά αυτό με την προϋπόθεση ότι οι επικλήσεις πνευμάτων είναι πραγματικές κι όχι απλά ένα παιχνίδι.

Πιστεύω ότι για να πράξεις κάτι θα πρέπει να γνωρίζεις όλες τις παραμέτρους του κι όχι να αγνοείς κάποια στάδια του.

Εν πάσει περιπτώσει, θα ήθελα επίσης να πω ότι το παρόν θέμα όπως και κάποια άλλα παρόμοιας υφής προσφέρονται ως μια ευκαιρία για έναν διάλογο με ερευνητική διάθεση κυρίως και μια θέαση του μέσα από μια περισσότερο φιλοσοφική σκοπιά.
Επομένως δεν προσφέρεται ως μια ευκαιρία για την αναφορά και μετάδοση γνώσεων σχετικά με τους τρόπους επίκλησης, το "διώξιμο" των πνευμάτων κλπ.


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Devlas
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2008, 11:31:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Devlas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χαιρετω την ομαδα συζητησης αυτου του τοσο παρεξηγημενου θεματος.Αυτην την κυριακη θα το επιχειρισουμε 11 ατομα στην σχολη.Μια βδομαδα ψαχνομαι με το θεμα και πιστευω οτι δεν εχω αρκετες πληροφοριες για το να μην ξεφυγει το θεμα και αν γινει να το μαζεψω.στοχος μας η διοχετευση οσο μεγαλυτερης "ενεργειας" γινεται. Αν εχετε καμια συμβουλη(εκτος το να μην το κανουμε!) πειτε την pls γιατι 10μμ θα ξεκισησω για θεσ/νικη. Αν γινει τιποτα περιεργο απο οτι διαβαζω (δεν το πολυπιστευω) θα εχει γινει στο εμπορικο ναυτικο μηχανιωνας.αν αληθευουν αυτα θα γινει η χαμος η πανικος. Την παρασκευη θα ενημερωσω τι εγινε.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2008, 09:10:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Devlas, δε νομίζω ότι θα καταφέρετε κάτι και για να είμαι ειλικρινής δε μπορώ και να κατανοήσω τους λόγους που θεωρείται τόσο ελκυστική η ιδέα να κάνουν κάποιοι άνθρωποι την επίκληση ενός πνεύματος κλπ.
Άντε να δεχθώ ότι πραγματοποιείται η επίκληση, έρχεται το πνεύμα, ξεκινάει ο διάλογος κλπ.
Τι θα βγει με αυτό;

Παρόλα αυτά, θα ήθελα να σου θέσω δύο ερωτήματα:

quote:
Μια βδομαδα ψαχνομαι με το θεμα και πιστευω οτι δεν εχω αρκετες πληροφοριες για το να μην ξεφυγει το θεμα και αν γινει να το μαζεψω.

Πιστεύω ότι για να επιλέξουμε να κάνουμε κάτι στην ζωή μας θα πρέπει να είμαστε προετοιμασμένοι σε όσα περισσότερα επίπεδα μπορούμε.
Από την στιγμή που δεν είσαι προετοισμένος σχετικά με αυτό το θέμα πως θα το κάνεις;

quote:
στοχος μας η διοχετευση οσο μεγαλυτερης "ενεργειας" γινεται.

Τι εννοείς με τη λέξη "ενέργεια";

Όσον αφορά στην παροχή πληροφοριών σχετικών με τις επικλήσεις, το θέμα δεν εξυπηρετεί αυτόν τον σκοπό.



In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
lanccer
Νέο Μέλος

Greece
6 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/05/2008, 02:30:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lanccer  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος lanccer  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος lanccer  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
PAIDIA AFISTETO DEN POIANEI TO OUIJA SIMERA TO PROSPATHISA ME DIO FILOUS KAI TIPOTA EFTIAXA ENA PINAKA APO XILO EBALA NAI OXI ANTIO ARITHMOUS GRAMATA ANAPSA KERIA EKANA 28 EROTISEIS KAI DEN EIXA EPITIXEIA MIPOS KANEIS POU TOU PETIXE MPOREI NA MOU EXIGEISI GIATI DEN KATAFERA TIPOTA??????????????

???Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/05/2008, 08:51:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ lanccer, θα σε παρακαλέσω να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες κι όχι με λατινικούς (greeklish).

Επίσης, στο θέμα που είχες ανοίξεις κι απενεργοποιήθηκε (κλίκαρε στον παρακάτω τίτλο για να μπεις κατευθείαν):

Μαγεία, επίκληση, Σολομωνική

σου έγραψα - μεταξύ άλλων:

quote:
Θα ήθελα σε αυτό το σημείο να σε πληροφορήσω ότι ο σκοπός ύπαρξης αυτών των θεμάτων - όπως κι άλλων παρόμοιας υφής - δεν είναι η ανταλλαγή πληροφοριών και μεθόδων για επικλήσεις κλπ αλλά για να δοθεί το έναυσμα να υπάρξει μια φιλοσοφική συζήτηση γύρω από αυτά τα ζητήματα με μια ερευνητική διάθεση.

Οπότε οι πληροφορίες που ζητάς δε μπορούν να σου δοθούν.

Καλή σου μέρα.


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Rankett
Μέλος 2ης Βαθμίδας


410 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/05/2008, 11:15:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

PAIDIA AFISTETO DEN POIANEI TO OUIJA...

Ε, όχι και απίστευτο... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
lanccer
Νέο Μέλος

Greece
6 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/05/2008, 01:08:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lanccer  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος lanccer  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος lanccer  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ειπα αφιστε το και οχι απιστευτο τεσπα σιμερα το δοκιμασαμε παλι 9 ατομα και ειναι αθλιο μαλιστα ειμασταν και σε ταφο απο ενα τεραστιο νεκροταφιο ακομα και στο νεκροταφιο δεν εγινε τιποτα αναμεσα σε τοσους νεκρους ενα πνευμα δεν βγικε οι περισοτερι μεσα στο φορουμ λενε για σπασμενα τζαμια πνευματα που εκνευριζονται και τετια εγω αρχισα το υποτιθεμενο πνευμα στα καντιλια και παλι τιποτα αρχιζουν να μου φαινονται παραμιθια ολλα αφτα περι επικλισεων και βλακιες

???Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/05/2008, 08:48:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
σιμερα το δοκιμασαμε παλι 9 ατομα και ειναι αθλιο μαλιστα ειμασταν και σε ταφο απο ενα τεραστιο νεκροταφιο ακομα και στο νεκροταφιο δεν εγινε τιποτα αναμεσα σε τοσους νεκρους ενα πνευμα δεν βγικε

Κι ούτε θα βγει...




In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Isolde
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Sweden
229 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2008, 14:17:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Isolde  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Dying_Incubus - Αγαπητέ Devlas, δε νομίζω ότι θα καταφέρετε κάτι και για να είμαι ειλικρινής δε μπορώ και να κατανοήσω τους λόγους που θεωρείται τόσο ελκυστική η ιδέα να κάνουν κάποιοι άνθρωποι την επίκληση ενός πνεύματος κλπ.

Μπορώ και να κατανοήσω γιατί η ιδέα αυτή θεωρείται ελκυστική. Κυρίως οι νέοι έχουν την τάση να πράξουν κάτι καινούριο. Εκείνο που εγώ δεν μπορώ να κατανοήσω είναι το πως πιστέυουν ότι θα συμβεί κάτι τέτοιο. Πιστέυουν όντως πως κάποιο πνεύμα θα μετακεινίσει το ποτήρι;

quote:
Dying_Incubus - Κι ούτε θα βγει...

Γιατί ακριβώς αυτό. Δεν πρόκειτε να βγει.


-Στο μέλλον η τεχνολογία θα προχωρήσει, αλλά δυστυχώς όχι η ανθρωπότητα.-Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ψηλός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5138 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2008, 02:09:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

..... αρχιζουν να μου φαινονται παραμιθια ολλα αφτα περι επικλισεων και βλακιες

???



Εγώ πάντως, μάλλον θα συμφωνήσω μαζί σου.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SupremeLord
Νέο Μέλος

Greece
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2008, 16:25:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SupremeLord  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν έχω καλέσει ποτέ πνεύμα και δεν θα ήθελα πότε και με τίποτα να το κάνω.Είναι άκρως επικίνδυνο και από τις διηγήσεις άλλων ανθρώπων που έχω ακούσει να μιλούν για αυτό το θέμα,μπορεί να αποδεικτει μοιραίο για κάποιον.

Σαχανιδης
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 11 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.203125
Maintained by Digital Alchemy