ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 ΝΕΑ - Μέσα από το Διεθνές Internet
 Σοκ και Δέος στην ΓΑΖΑ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Michael Design
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Uganda
186 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/01/2009, 21:19:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Michael Design  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εικόνες απαξίωσης της ανθρώπινης ζωής από την Λωρίδα της Γάζας. Πώς διαγράφονται κατά την γνώμη σας οι εξελίξεις στην περιόχή;










•Πρέπει να είσαι η αλλαγή που εύχεσαι να δεις στον κόσμο.

Michael Design
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Uganda
186 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/01/2009, 09:04:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Michael Design  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Στιγμιότυπα από το Αl Jajera που δεν βλέπουμε στην Ελληνική τηλεόραση…


http://www.youtube.com/watch?v=5JqcgceNHTQ&eurl=<a%20href=
http://www.youtube.com/watch?v=K5wrwZlwAq8&eurl=<a%20href=
http://www.youtube.com/watch?v=gZaG96pnnEQ&eurl=<a%20href=

Έχω την αίσθηση ότι εδώ μαγειρεύετε κάτι πολύ μεγαλύτερο από αυτό που βλέπουμε. Κατά την γνώμη αυτές οι εικόνες θα ενταθούν και έχω την αίσθηση ότι τα πράγματα εξωθούνται στο να αντιδράσει δυναμικά ο Αραβικός κόσμος εναντίον του Ισραήλ και όχι απλώς με κάποιες βομβιστικές επιθέσεις εξτρεμιστικών οργανώσεων αλλά με στρατιωτική απάντηση από κάποια δύναμη του Αραβομουσουλμανικού τόξου. ( ενδεχομένως Ιράν ) Ίσως δηλαδή είμαστε πολύ κοντά στην πραγματοποίηση του σεναρίου που συζητάτε επί δεκαετίες για την μεγάλη σύγκρουση του δυτικού κόσμου με την ανατολή. Επίσης δεν ξεχνώ ότι οι μεγάλοι πόλεμοι στις εποχές μας πάνε πακέτο με τις μεγάλες οικονομικές κρίσεις.


•Πρέπει να είσαι η αλλαγή που εύχεσαι να δεις στον κόσμο.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2009, 14:14:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μου στείλανε link από το liveleak με αμοντάριστα πλάνα από την σφαγή που έγινε την Κυριακή. Στα πρώτα 20 δευτερόλεπτα βλέπεις μόνο διαμελισμένα παιδιά, μερικά ζούνε ακόμα... Εγώ δεν άντεξα να δω παραπάνω, όλο το βίντεο είναι 9 λεπτά.

Πείτε μου τι νόημα έχει να δω όλο το βίντεο....
Πείτε μου τι νόημα έχει να ποστάρω το link για να το δείτε κι εσείς...
Ποιός αντέχει στην θέα ενός νεκρού παιδιού ???
Ποιός αντέχει στην θέα ενός διαμελισμένου παιδιού ???

Τι νόημα έχει η παράθεση όλων αυτονών των βίντεο και φωτογραφιών ???
Δεν καταλαβαίνουμε τι γίνεται εκεί κάτω ???
Τι κάνουμε λοιπόν ??????????Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Michael Design
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Uganda
186 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2009, 22:42:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Michael Design  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συμφωνώ… κανένα απολύτως νόημα… κανένα απολύτως νόημα στον κόσμο μας, καθώς και σε οποιαδήποτε άλλη συζήτηση ή παράθεση που κάνουμε εδώ.

•Πρέπει να είσαι η αλλαγή που εύχεσαι να δεις στον κόσμο.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

simori
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2290 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/01/2009, 02:36:09  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος simori  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


quote:
Πείτε μου τι νόημα έχει να δω όλο το βίντεο....
Πείτε μου τι νόημα έχει να ποστάρω το link για να το δείτε κι εσείς...
Ποιός αντέχει στην θέα ενός νεκρού παιδιού ???
Ποιός αντέχει στην θέα ενός διαμελισμένου παιδιού ???

1. Από ότι φαίνεται αγαπητέ μου KERRY KING, αυτά που δεν μπορούμε να αντέξουμε ούτε στη θέα τους, κάποιοι άλλοι τα βιώνουν ....

2. Τόση πληροφορία και παραπληροφορία που δεχόμαστε, καταλήγουμε να συγκινούμαστε μόνο με ρομαντικές ταινίες και με φωτογραφίες διαμελισμένων παιδιών. Φυσικά μεταξύ των δύο, προτιμάμε το πρώτο, εφόσον συνοδεύονται πολύ καλύτερα με τα ποπ κορν, όσο για το "δεύτερο"?? κατοικεί στο πίσω μέρος του μυαλού μας μέχρι να ξεχαστεί ή μέχρι τη στιγμή που κάποιο άλλο βίντεο μας ταράξει τα νερά για λίγο, αν βέβαια καταδεχτούμε να πατήσουμε το play... γιατί να ταραζόμαστε άλλωστε????

Η Πείρα δεν ΔΙΔΑΣΚΕΤΑΙ


Η ομορφιά απλώνεται.....

S I M O R I L .......

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
.ΚΑΝΕΝΑΣ.
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
124 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/01/2009, 05:47:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους .ΚΑΝΕΝΑΣ.  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Τι κάνουμε λοιπόν ??????????

Αυτο που κανουμε χρονια τωρα!!! Βαζω και μενα μεσα!

Παιζουμε το βιολοντσελο καργα!!!!!!!!!!!!!


Φιλικα ΚανεναςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/01/2009, 12:05:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
@simori

Ίσως δεν το έθεσα σωστά το δίλλημα....

Έχω στην κατοχή μου link που οδηγάει σε απίστευτης σκληρότητας βίντεο. Η κάμερα καταγράφει δευτερόλεπτα μετά τον βομβαρδισμό και τα πλάνα είναι εντελώς αμοντάριστα.

Πείτε μου έναν σοβαρό λόγο να παραθέσω το link εδώ...

Τι θα κερδίσει κάποιος με το να το δει ???

Να σας πω εγώ παρενέργειες :

Γνώση του τι γίνεται εκεί κάτω δεν στέκεται ως επιχείρημα. Ξέρουμε καλά τι γίνεται, τα έχουμε ζήσει και δίπλα στην πόρτα μας (Σερβία) και δεν είμαστε αμερικανάκια. Οπότε το να δεις ένα τέτοιο βίντεο ξανά πέρα από ένα μίσος για τους εβραίους τι άλλο μπορεί να δημιουργήσει ???

Άντε και οι εβραίοι είναι καθίκια του κερατά....

Βίντεο από εβραϊκή καφετέρια μετά από επίθεση καμικάζι έχετε δει ???
Βίντεο με θύματα από ρουκέτες της Χαμάς έχετε δει ???

Όπότε το μίσος που δημιουργείται μάλλον είναι άδικο αν το εξετάσουμε με την ψυχρή λογική.

Πάμε στο συναίσθημα του αποτροπιασμού. Εώς πότε θα είναι απότροπιασμός ? Μήπως τελικά φτάσουμε στο σημείο να συνηθίσουμε αυτές τις εικόνες και τελικά να χαθεί και αυτό το συναίσθημα ??? Τώρα άντεξα να δω 20 δευτερόλεπτα, την επόμενη φορά θα δω ένα λεπτό, κάποια άλλη στιγμή θα φτάσω στο σημείο να το βλέπω με απάθεια, όπως έχουμε φτάσει στο σημείο να "διασκεδάζουμε" με τα ατυχήματα που βλέπουμε σε μηχανοκίνητους αγώνες, ή με τα σμπαραλιάσματα skaters και ποδηλατών, ανεξάρτητα της τροπής που είχε το συμβάν για το θύμα...

Αρνούμαι την παρακολούθηση τέτοιων βίντεο και την παράθεσή τους. Όχι εδώ μέσα τουλάχιστον, αγγίζει τα όρια τηε τρομολαγνείας και της νεκροφιλίας πλέον....

Να βομβαρδίσετε το e-mail του Παπανδρέου με τέτοιο υλικό. Που βγαίνει σαν πρόεδρος της σοσιαλιστικής διεθνούς να καταδικάσει τις ενέργειες του Ισραήλ και ανέχεται στην θέση του αντιπροέδρου τον ισραηιλινό υπουργό άμυνας (http://www.enet.gr/online/online_text/c=111,id=78560300).

Να βομβαρδίσετε τα e-mail της τσέχικης πρεσβείας στην Ελλάδα που βγήκαν οι μαλάκες με το καλημέρα να πάρουνε θέση υπέρ του Ισραήλ.

Δεν έχει νόημα να αναπαράγουμε την φρίκη εδώ. μεταξύ μας....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Michael Design
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Uganda
186 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/01/2009, 13:36:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Michael Design  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ KERRY KING προσωπικά σέβομαι τις ευαισθησίες σου και τις αντοχές σου, αλλά και του καθενός. Εγώ πάλι δεν αντέχω να δω πάνω από 20 δευτερόλεπτα τα "δελτία ειδήσεων" του STAR με τον Αιμίλιο Λιάτσο… τέλος πάντων. Θεωρώ αυτές τις εικόνες ως crass test της ανθρωπιάς που έχει απομείνει μέσα μας. Το γεγονός ότι κάποιοι άνθρωποι αποτροπιάζουμε στην θέαση τέτοιων εικόνων και το γεγονός ότι κάποιοι από εμάς δεν αντέχουν να βλέπουν τέτοιες εικόνες, μαρτυράει σε εμένα ότι έχει απομείνει και λίγη ανθρωπιά μέσα μας και στον κόσμο μας έστω και λίγη, γιατί υπάρχουν και κάποιοι που έχουν χάσει κάθε ανθρώπινο χαρακτηριστικό και διασκεδάζουν με τέτοιες εικόνες. Δυστυχώς όμως η ζωή στον πλανήτη μας δεν είναι lite με χαμηλά λιπαρά… αυτό είναι το πραγματικό πρόσωπο κάτω από το προσωπείο του συστήματος που ζούμε και αποτελούμε εξαρτήματα του, καθώς και των κυβερνήσεων που εκλέγουμε και υποστηρίζουμε και καλό είναι να βλέπουμε τι υπάρχει και κάτω από τις μάσκες. Προσωπικά με πληγώνουν το ίδιο αυτές οι εικόνες με τις εικόνες που συνέβησαν πριν 65 χρόνια βλέποντας τις μπουλντόζες του 3ου Ράιχ να μαζεύουν και να θάβουν ανθρώπους σαν να ήταν απορρίμματα... τι κι αν ήταν Εβραίοι ή όποιας εθνικότητας; Και προσωπικά όσο και αν πληγώνουν την ανθρωπιά μου αυτές οι απάνθρωπες εικόνες προτιμώ να τις αντικρίζω κατάματα γιατί μου φανερώνουν το πραγματικό πρόσωπο των ηγετών μας και του θεού τους. Το να αποστείλω τέτοιες εικόνες σε πολιτικούς το θεωρώ χάσιμο χρόνου…. για αυτούς οι ανθρώπινες υπάρξεις είναι απλώς στατιστικοί αριθμοί και η αξία της ανθρώπινης ζωής απλώς μια μετοχή στο χρηματιστήριο.

Άκουσα εχθές το εκπρόσωπο τύπου του Ισρααλήτη πρωθυπουργού να επιχειρηματολογεί με περισσό θράσος ….αντιμετωπίζουμε τρομοκρατία, τι θέλετε να κάνουμε; 30 ρουκέτες δεχθήκαμε εχθές από την ΧΑΜΑΣ!!... Βέβαια ξέχασε να αναφέρει τον κατακλυσμό κόλασης που εξαπέλυσαν αυτοί σε αμάχους. Και για να πάμε στην ουσία της ύπαρξης αυτών των εικόνων πιστεύω ότι έχουν κάποιο αντικειμενικό σκοπό από μέρους των κυβερνήσεων. Και σκοπός τους πιστεύω ότι είναι ακριβώς να ξεσηκώσουν μέσα στους ανθρώπους το τυφλό μίσος και να διεγείρουν την τυφλή βία, γιατί νομίζω ότι έχουν σκοπό να γενικεύσουν τον πόλεμο στην περιοχή ίσως και παγκόσμια, γιατί πιστεύω ότι θέλουν να κάνουν μια γενική εκκαθάριση στην ανθρωπότητα. Πέρα λοιπόν από τα συναισθήματα που ξυπνούν τέτοιες εικόνες προσπαθώ να δω το πραγματικό νόημα αυτών των εικόνων και να το μεταδώσω έστω από αυτόν τον εικονικό χώρο. Και αρνούμαι να τσουβαλοποιήσω τους ανθρώπους με μοναδικό γνώμονα την προέλευση και την εθνικότητα που έτυχε να έχουν, καθώς δεν ξεχνώ ότι υπάρχουν και στο Ισραήλ άνθρωποι με ανθρωπιά, οι οποίοι κατέβηκαν στους δρόμους και διαδήλωσαν ενάντια στην κυβέρνηση τους κατά αυτής της σφαγής που επιτελεί στην Γάζα.

•Πρέπει να είσαι η αλλαγή που εύχεσαι να δεις στον κόσμο.


Edited by - Michael Design on 10/01/2009 13:40:38Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/01/2009, 22:06:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Θεωρώ αυτές τις εικόνες ως crass test της ανθρωπιάς που έχει απομείνει μέσα μας. Το γεγονός ότι κάποιοι άνθρωποι αποτροπιάζουμε στην θέαση τέτοιων εικόνων και το γεγονός ότι κάποιοι από εμάς δεν αντέχουν να βλέπουν τέτοιες εικόνες, μαρτυράει σε εμένα ότι έχει απομείνει και λίγη ανθρωπιά μέσα μας και στον κόσμο μας έστω και λίγη, γιατί υπάρχουν και κάποιοι που έχουν χάσει κάθε ανθρώπινο χαρακτηριστικό και διασκεδάζουν με τέτοιες εικόνες.

Καταρχήν μόνο ένας ψυχικά άρρωστος μπορεί να διασκεδάσει με την εικόνα ενός νεκρού, πόσο μάλλον ενός νεκρού παιδιού...

Ας πιάσουμε λιγάκι την έννοια "ανθρωπιά".
Μιας και ανέφερες τιε εικόνες με τις μπουλντόζες και τα θύματα του ολοκαυτώματος. Θυμάμαι το εαυτό μου να παρακολουθεί τέτοιες εικόνες με δέος. Το ομολογώ όμως, ποτέ δεν συγκινήθηκα. Θυμάμαι το 1983 που γινότανε η καμπάνια για τα παιδιά της Αιθιοπίας και έβλεπες συνέχεια στην τηλεόραση και στα περιοδικά αποστεωμένα παιδιά. Πάλι θυμάμαι το συναίσθημα του δέους, όχι όμως της συγκίνησης.

Έχω καταντήσει σαν την Βροχοπούλου από την στιγμή που έγινα πατέρας. Δεν αντέχω την εικόνα ταλαιπωρημένου παιδιού. Θυμάμαι να κλαίω για τα παιδάκια που πέθαναν μέσα στο ασανσέρ πριν κάτι μήνες. Δακρύζω πάντα στην εικόνα παιδιών εξαθλιωμένων από την πείνα, πόσο μάλλον στην εικόνα νεκρών παιδιών. Είναι ο φόβος πάνω απ'ολα όταν συνειδητοποιείς πόσο ανυπεράσπιστα είναι αυτά τα πλάσματα, πόσο εξαρτώμενα. Μοιραία έρχεται στο νου το δικό σου παιδί και τρελαίνεσαι στην ιδέα πως θα πάθει κάτι... Δεν ξέρω λοιπόν αν αυτό το συναίσθημα είναι ανθρωπιά ή φόβος.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Michael Design
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Uganda
186 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/01/2009, 22:45:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Michael Design  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μπορώ να καταλάβω εν μέρη τα συναισθήματα σου. Είμαι και εγώ πατέρας.

•Πρέπει να είσαι η αλλαγή που εύχεσαι να δεις στον κόσμο.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

simori
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2290 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2009, 03:54:03  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος simori  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Τα βίντεο και οι φωτογραφίες είναι το μέσο αλλό όχι η ουσία...
Οι αποτρόπαιες πράξεις γίνονται "μπροστά ή πίσω" από τα φλας και τις κάμερες.
Το θέμα είναι πως θα υπάρχουν πάντα τέτοιου είδους αποκρουστικά ντοκουμέντα.. η ουσία λοιπόν παραμένει είτε πατάμε play είτε όχι ενώ το "μέσο" ελάχιστη έχει "σημασία" με τόση παρα/πληροφόρηση. Εμείς δε, νιώθουμε ευπρόσβλητοι μπροστά σε αυτό τον καταιγισμό ή απλά αδιαφορούμε.
Ανθρωπιά? πάντα αναρωτιόμουν πως γίνεται, άνθρωποι που έχουν δικά τους παιδιά, να προκαλούν τόσο ειδεχθή εγκλήματα??
Ανθρωπιά? πώς είναι δυνατόν να έχεις παιδιά και να μην νιώθεις παιδιά σου τα παιδιά όλου του κόσμου????

Η Πείρα δεν ΔΙΔΑΣΚΕΤΑΙ


Η ομορφιά απλώνεται.....

S I M O R I L .......

Edited by - simori on 12/01/2009 03:56:17Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2009, 10:41:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλους.

Να αρχίσω από τα δύο τελευταία ερωτήματα που θέτει η simori.

quote:
Ανθρωπιά? πάντα αναρωτιόμουν πως γίνεται, άνθρωποι που έχουν δικά τους παιδιά, να προκαλούν τόσο ειδεχθή εγκλήματα??

Τεράστιο ερώτημα....

Σκέψου φίλη simori πως υπάρχουν "γονείς" που κακοποιούν τα παιδιά τους, σκέψου πως υπάρχουν "γονείς" που δολοφονούν τα παιδιά τους.... Άρα το ερώτημα πρέπει να τροποποιηθεί σε "πόσοι άνθρωποι έχουν μείνει αναμεταξύ μας πλέον ???

Στην προκειμένη περίπτωση (Γάζα) έχουμε να κάνουμε με περίπτωση πλήρους απανθρωπιάς. Γιατί από την μία έχουμε έναν σκληρό και εκδικητικό λαό (Εβραίοι) που δεν υπολογίζουν την ανθρώπινη ζωή όταν πρόκειται να επιτύχουν κάποιο σκοπό και από την άλλη έναν λαό (Άραβες Μουσουλμάνοι) που δεν διστάζουν να χρησιμοποιήσουν την ανθρώπινη ζωή ως μέσο για να επιτύχουν κάποιο σκοπό (πχ "μάρτυρες").

Ανθρωπιά? πώς είναι δυνατόν να έχεις παιδιά και να μην νιώθεις παιδιά σου τα παιδιά όλου του κόσμου????

Πέρα από ενοχές, τι παραπάνω μπορεί να προσφέρει αυτό το ερώτημα ?
Έχεις δικά σου παιδιά ?

quote:
...είτε πατάμε play είτε όχι ενώ το "μέσο" ελάχιστη έχει "σημασία" με τόση παρα/πληροφόρηση. Εμείς δε, νιώθουμε ευπρόσβλητοι μπροστά σε αυτό τον καταιγισμό ή απλά αδιαφορούμε.

Πέρα από το αυτονόητο που βγαίνει από την παραπάνω πρότασή σου, εγώ έθεσα το θέμα μήπως τελικά η προβολή τόσο ωμής πραγματικότητας σε συνδοιασμό με την αδυναμίας μας να πράξουμε κάτι ουσιαστικό για την απογυγή τέτοιων φαινομένων, μας οδηγήσει σε μία κοινωνία που θα αντιμετωπίζει τέτοιες εικόνες με απόλυτη "ψυχραιμία" μιας και θα τιε έχει πλέον συνηθήσει ?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

basilio
Νέο Μέλος

Greece
10 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2009, 23:22:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους basilio  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δυστυχώς όλη η ιστορία του ανθρωπίνου γένους είναιγραμμένη με αίμα,ο "άνθρωπος"δεν έχει σταματήσει να αυτοκαταστρέφεται εφευρίσκοντας όλο και πιό "τέλεια"όπλα για να εξολοθρεύειτους "κακούς "συνανθρώπους του,τους "τρομοκράτες",τους αλλοδόξους ,τους μη συμφωνούντας με την "καθεστηκυία ταξη"και επι τω προκειμένω τον αγωνιζόμενο επί δεκαετίες Παλαιστινιακό λαό για ένα ελεύθερο κράτος ,για στοιχειώδεις ανθρώπινες συνθήκες ζωής (που εμείς οι δυτικοί τις θεωρούμε δεδομένες !!τι αυταπάτη κι'αυτή στο ασταθή και ταραγμένο κόσμο που ζούμε).Θα αναρωτηθεί κανείς,άγευστος της βιωματικής πίστεως προς τον Θεόν ΤΟΝ ΕΝΑ ΚΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΘΕΟ,που είναι όταν σφάζονται τα παιδιά ΤΟΥ ..;;Άς απαντήσει ο καθένας και η κάθε μία απο 'μάς κατά την κρίση του και κατά την συνείδησή του.Εγώ εκφράζοντας την δική μου ,λέω ότι ο άνθρωπος καταπατά το μεγαλύτερο Δώρο του Θεού προς αυτόν που είναι ηΕΛΕΥΘΕΡΗ ΒΟΥΛΗΣΗ .Πιστεύοντες και μη πιστεύοντες ας στραφούμε προς ΕΚΕΙΝΟΝ που συμβολίζειτην ταπεινωμένη και σφαγιαζόμενη ανθρωπότητα -και ειδικότερα βεβαίως την Μέση Ανατολή-να συνετίσει τους επιτιθεμένους καινα μετριάσει και τον φανατισμό των Αράβων που τόσα δεινά έχει επιφέρει και στους ίδιους,για τον Θεόν όλοι οι άνθρωποι είναι παιδιά του και πονούν το ίδιο..άς ακούσουν όλοι επιτέλους το.."ΕΙΡΗΝΗ ΥΜΙΝ"ΠΟΥ 2000 χρόνια το φωνάζει Ο ΧΡΙΣΤΟΣ φαίνεται σε ώτα μη ακουόντων.
"Cogito ergo sum".

BasilioΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

simori
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2290 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/01/2009, 04:29:29  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος simori  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:
εγώ έθεσα το θέμα μήπως τελικά η προβολή τόσο ωμής πραγματικότητας σε συνδοιασμό με την αδυναμίας μας να πράξουμε κάτι ουσιαστικό για την απογυγή τέτοιων φαινομένων, μας οδηγήσει σε μία κοινωνία που θα αντιμετωπίζει τέτοιες εικόνες με απόλυτη "ψυχραιμία" μιας και θα τιε έχει πλέον συνηθήσει ?

Φίλε KERRY KING, καταλαβαίνω τι θέλεις να πεις, αλλά με την ίδια λογική ίσως τελικά οδηγηθούμε σε μία κοινωνία παντελώς αδιάφορη?
Ίσως τελικά και σε μία κοινωνία που θα συμπεριφέρετε με δεδομένη παθητικότητα και ηττοπάθεια??

Προσωπικά θα συμφωνήσω με την τοποθέτηση του φίλου Michael Design

quote:
Προσωπικά με πληγώνουν το ίδιο αυτές οι εικόνες με τις εικόνες που συνέβησαν πριν 65 χρόνια βλέποντας τις μπουλντόζες του 3ου Ράιχ να μαζεύουν και να θάβουν ανθρώπους σαν να ήταν απορρίμματα... τι κι αν ήταν Εβραίοι ή όποιας εθνικότητας; Και προσωπικά όσο και αν πληγώνουν την ανθρωπιά μου αυτές οι απάνθρωπες εικόνες προτιμώ να τις αντικρίζω κατάματα γιατί μου φανερώνουν το πραγματικό πρόσωπο των ηγετών μας και του θεού τους. Το να αποστείλω τέτοιες εικόνες σε πολιτικούς το θεωρώ χάσιμο χρόνου…. για αυτούς οι ανθρώπινες υπάρξεις είναι απλώς στατιστικοί αριθμοί και η αξία της ανθρώπινης ζωής απλώς μια μετοχή στο χρηματιστήριο.

Κάθε κοινωνία και κάθε μονάδα/άτομο, δίνει μία δικαιολογία για τα εγκλήματα που γίνονται κάθε μέρα, σύμφωνα με αυτή ξεπερνούν τις ενοχές τους/μας..
για τους πολιτικούς είναι απλά στατιστικοί αριθμοί, κάθε αριθμός αντιπροσωπεύει μία δικαιολογία.
Για όλους τους υπόλοιπους έχουν δημιουργηθεί, με μεγάλη ευρηματικότητα, όροι, όπως: εθνικισμός, σοβινισμός, ρατσισμός, κ.α.
Το παιχνίδι και η ευρηματικότητα συνεχίζονται.... βλέπε: χαμηλό επίπεδο, έλλειψη παιδείας, ναρκωτικά, και πολλά άλλα.
Εάν η ευρηματικότητα αυτή ξοδευόταν για καλό σκοπό, πιστεύω πως η φτώχεια, τουλάχιστον κατά ένα μεγάλο ποσοστό θα είχε εκλείψει..

Φιλικά...

Η Πείρα δεν ΔΙΔΑΣΚΕΤΑΙ


Η ομορφιά απλώνεται.....

S I M O R I L .......

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/01/2009, 09:58:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πότε λοιπόν, αυτό που ειναι κακό θα είναι
πάντα κακό κι αυτό που ειναι καλό, θα είναι
πάντα καλό; Ως πότε κάποιοι θα είναι αντίθετοι
στα έργα τους απο τους άλλους, αλλά θα είναι πάντα
οι καλοί και οι δικαιούχοι;
Μπορεί κανείς να πει ότι αυτο που γίνεται στη Γάζα δεν είναι,
όπως λένε άλλοι συμφορουμίτες παρά πάνω, γενοκτονία ;?Μπορεί
κανείς να μας πει επίσης και από πότε οι φασιστικές αυτές ενέργειες έχουν δικαιολογία;
Ωμή βία και επίδειξη γίνεται απο ένα καλομαθημέν παιδί που
όλους τους ελέγχει κι ας μη φαίνεται...Γιατί ποιά άλλη χώρα θα
έκανε τέτοιες ενέργειες και δεν θα είχε δεχθεί ήδη δύναμη του
ΟΗΕ στα εδάφη του; Καμία... Μόνο οι εβραιοαγάδες μασονοσιωνιστές...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/01/2009, 10:42:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε trexagireve, η XAΜΑΣ δεν είναι και τόσο αμέτοχη στο σκηνικό αυτό.
Μην ξεχνάς, μιλάμε για φανταμελιστές μουσουλμάνους που στο όνομα του Αλαχ δεν έχουνε κανένα απολύτως πρόβλημα να θυσιάσουν εκατοντάδες ανθρώπινες αθώες ζωές. Έχουνε 900 νεκρούς και ανακοινώνουν ότι είναι νικητές "γιατί ακόμα κρατάνε". Παράλληλα αρνούνται ακόμα την εκεχειρία. Σαν να λένε στο Ισραήλ "μπουκάρετε να μας αποτελειώσετε". Δεν δικαιολογώ τους Εβραίους για την κτηνωδία τους, ας μην παρασυρόμαστε όμως και αναπαράγουμε το μίσος που τόσο έντεχνα καλιεργούν αμφότεροι εκεί κάτω....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/01/2009, 10:43:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλη simori έχεις δίκιο.

Είναι "μπρός γκρεμός και πίσω ρέμα".....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/01/2009, 10:49:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ μου KERRY KING, αυτό που είπα είναι ότι
καμιά άλλη χώρα, εκτός του Ισραήλ, δεν θα έκανε ότι
έκανε αυτό και θα την ένγαζε καθαρή...Επ αυτού διαφωνείς;
Όσο για όσους πολεμάνε για ελεύθερη πατρίδα, ειδικά εμείς
οι Έλληνες πρέπει να είμαστε κάπως ευαίσθητοι...Η όποια
ΧΑΜΑΣ, είναι απελευθερωτική οργάνωση, οι τρόποι τους και να
μην είναι οι καλύτεροι, πολεμάνε δεκαετίες για την ελευθερία
τους, μήπως λές ότι τους λειπουν οι εφαρμογές του σαβουάρ βίβρ;
Με το συμπαθιο, αλλά, σκοτώνονται κάθε μέρα, το μίσος και η
ανάγκη για ελευθερία, κάνει τον άνθρωπο θεριό...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/01/2009, 12:02:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αγαπητέ μου KERRY KING, αυτό που είπα είναι ότι καμιά άλλη χώρα, εκτός του Ισραήλ, δεν θα έκανε ότι έκανε αυτό και θα την ένγαζε καθαρή...Επ αυτού διαφωνείς;

Δεν διαφωνώ.

quote:
Όσο για όσους πολεμάνε για ελεύθερη πατρίδα, ειδικά εμείς οι Έλληνες πρέπει να είμαστε κάπως ευαίσθητοι...Η όποια ΧΑΜΑΣ, είναι απελευθερωτική οργάνωση, οι τρόποι τους και να μην είναι οι καλύτεροι, πολεμάνε δεκαετίες για την ελευθερία τους, μήπως λές ότι τους λειπουν οι εφαρμογές του σαβουάρ βίβρ;

Εδώ θα διαφωνίσω.
Δεν πουλάς τσαμπουκά σε μια στρατιωτική μηχανή όταν δεν είσαι σε θέση να την αντιμετωπίσεις. Δεν είναι μαγκιά να πετάς πυραύλους μέσα από κατοικιμένες περιοχές. Δεν είναι "θυσία στον αγώνα" να αφήνεις τον άμαχο πληθυσμό σου στο έλεος των βομβαρδισμών μόνο και μόνο για να ταρακουνήσεις την διεθνή κοινότητα με τον αριθμό των θυμάτων. Θέλουν να κάνουν αγώνα και δεν αποδίδει το διπλωματικό επίπεδο ? Να κάνουν επιθέσεις αυτοκτονίας σε ισραηλινά στρατόπεδα - όχι σε καφετέριες. Να κάνουνε ενέδρες σε ισραηλινές στρατιωτικές φάλαγγες, όχι να βομβαρδίζουν με ρουκέτες κατοικιμένες περιοχές. Μην φτάσουμε στο σημείο να επικροτούμε τον παραλογισμό....

quote:
Με το συμπαθιο, αλλά, σκοτώνονται κάθε μέρα, το μίσος και η ανάγκη για ελευθερία, κάνει τον άνθρωπο θεριό...

Θα επικρατήσει η ανρώπινη λογική ή το ζωόδες ένστικτο λοιπόν ?
Από εσένα προσωπικά δεν θα περίμενα να δικαιολογείς "ζωόδεις" συμπεριφορές....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/01/2009, 12:35:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μα αγαπητέ μου KERRY KING, εδώ είναι το θέμα,
ότι οι ρουκέτες χτυπάνε στον γάμο του καραγκιόζη
στην μεθοριο με το Ισραήλ, των εβραίων χτυπάνε αδιακρίτως,
παρά το ότι καυχιούνται για χειρουργικά χτυπήματα...
Δείχνουν τον φασισμό και την αλλαζονία τους, αλλά όπως και με την
Χεσμπολάχ, όπως με τους αμερικάνους κατακτητές στο Ιράκ, θα
χάσουν κι αυτοί, αφού, πάντα ο κατακτητής, στο βάθος του χρόνου, χάνει...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/01/2009, 13:51:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Μα αγαπητέ μου KERRY KING, εδώ είναι το θέμα, ότι οι ρουκέτες χτυπάνε στον γάμο του καραγκιόζη στην μεθοριο με το Ισραήλ,

Χτυπάνε σε κατοικιμένες περιοχές, αυτό είναι το θέμα...

quote:
των εβραίων χτυπάνε αδιακρίτως, παρά το ότι καυχιούνται για χειρουργικά χτυπήματα...

Μην ξεχνάμε και τις "ανθρώπινες ασπίδες" πάντως.
Σου επαναλαμβάνω, έχουμε να κάνουμε με φανταμελιστές μουσουλμάνους....

Στο βάθος χρόνου φίλε trexagireve θα έχουν χαθεί τόσες αθώες ανθρώπινες ζωές που ελλάχιστη σημασία έχει ποιός κερδίζει και ποιός χάνει....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/01/2009, 13:54:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτό λέμε φίλε KERRY KING, αυτές οι ανθρώπινες
ζωές, είναι όλες παλαιστινίων, οι στρατιώτες που
εισβάλλουν δεν θεωρούνται απώλεια, ατυχηματικού
χαρακτήρα...Είναι εισβολείς...Δεν υπαρχει δημοκρατία
επιλογής σε αυτό...Δεν αλλάζει, όσες δικαιολογίες κι
αν πούμε, απο ..δημοκρατικότητα, επαναλαμβάνω...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2009, 11:10:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν ξέρω πόσο παρακολουθείτε τις ελξελίξεις μέσω του internet.

Προσωπικά έχω πάθει την πλάκα μου με το πόσοι απαθείς άνθρωποι βρίσκονται ανάμεσά μας, πόσοι δικαιολογούν την δολοφονία παιδιών από ένα οργανωμένο κράτος, πόσοι θεωρούν άλλους συνανθρώπους μας υπάνθρωπους, που δεν τους αξίζει να ζουν. Παρακολουθούμε τις επιθέσεις στην Γάζα live και υπάρχει κόσμος που κάνει πλάκα κάθε φορά που πέφτει ένας πύραυλος με ή χωρίς λευκό φόσφωρο ή εμπλουτισμένο ουράνιο, βόμβες dime (Dense Inert Metal Explosive)κλπ.

Και όταν εγώ που δεν έχω άμεση σχεση προς όσα γίνονται, τσαντίζομαι με όσα βλέπω και διαβάζω και με τον πόλεμο προπαγάνδας που γίνεται στο internet, φαντάζομαι τι ψυχολογία δημιουργείται σε αυτούς που έχουν πιο άμεση σχέση και μπορώ εύκολα να φανταστώ πώς δημιουργούνται οι "τρομοκράτες" και "οι μάρτυρες". Είναι παράλογο, αλλά εμείς -οι Δυτικοί- τους δημιουργούμε, εμείς τους ρίχνουμε στην αγκαλιά των φανατικών ομάδων και μετά φοβισμένοι αρχίζουμε να φωνάζουμε και να ζητάμε δραστικά μέτρα για την εξόντωσή τους.


Νομίζετε ότι οι τελευταίες προκλήσεις στο Αιγαίο από τους Τούρκους, μπορεί να έχουν σχέση με όσα γίνονται στην Μέση Ανατολή;

'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2009, 11:30:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το λγότερο πάντως φίλη Ostria, δεν θα περάσει χωρίς
ένα σοβαρό επεισόδιο κι ίσως πολύ μεγαλύτερο των Ιμμίων...
Δεν γίνονται τυχαία, όσα γίνονται εντός των τελευταίων ημερών
Μπούς...Μέχρι τις 20 Γεναρη, όλα παίζουν...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2009, 10:21:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για όποιον ενδιαφέρεται να αντιδράσει...

http://home.pacbell.net/halnet/Boycott%20Israeli%20Products%20Campaign.htmΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2009, 11:31:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλά τώρα, να πω ότι δεν ήξερα τόσους ..εξαρτημένους
απο το κράτος του Ισραήλ, φίλε KERRY KING, δεν θα είναι
ψέματα...Τελικά, κυβερνάνε εδώ και καιρό τον πλανήτη....
Το άλλο το αμίμητο που απεκαλύφθην χθές απο τον καυχώμενο
εβραίο πρωθυπουργό Ολμέρτ,όπου πήρε λέει τον Μπους τηλέφωνο, όταν
οι ΗΠΑ είχαν απόσχει απο την ψηφοφορία του ΟΗΕ, το είδατε;
Ο ..μεγάλος Ολμερτ απαίτησε να του μιλήσει και με θράσσος Χίτλερ, ρώτησε: "Εμένα με ρωτήσατε και ψηφίσατε;"
Πως λέμε, πήρατε άδεια και έχετε λόγο;
Λέει πολλά αυτό...
Η αλαζονία τους βασίζεται στην υλική τους δύναμη, η ψυχική των
ανθρώπων, όως όχι...Αρχίζει ο κόσμος σιγά σιγά και αφυπνίζεται. Γίνεται πια συνειδητό οτι όλα όσα λέγονται κατα καιρούς για τους εβραίους, περί ελέγχου του κόσμου μας, μέσω μασονοαποκρυφιστικών οργανώσεων, αποδεικνύονται ορθά....Δεν πιστεύω ότι θα μείνει εκεί
το θέμα...Ευρύτερες αναφλέξεις προμηνύονται, για να μην
προσέχουμε την Λωρίδα της Γάζας...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2009, 16:53:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ειλικρινά δεν ξέρω τι να πω. Χτες και σήμερα η Γάζα έγινε το πεδίο των χειρότερων επιθέσεων των τελευταίων ημερών.
Σήμερα χτυπήθηκαν οι αποθήκες των Ηνωμένων Εθνών, τα γραφεία των δημοσιογράφων του Reuters, ένα νοσοκομείο, ακόμα και ένα νεκροταφείο!

Οσοι ενδιαφέρεστε να παρακολουθήσετε live τι γίνεται εκεί μπείτε σε ένα από αυτά τα links
(όποιο δουλεύει γιατί η εικόνα και ο ήχος χάνονται συνέχεια)

http://www.ustream.tv/channel/gaza-attack
http://edition.cnn.com/video/flashLive/live.html?stream=stream3
http://switch434-01.castup.net/cunet/gm.asp?ai=434&ar=CH2News_2
http://switch206-01.castup.net/cunet/gm.asp?ai=386&ar=NanaTV01

Διαβάστε και αυτό το ενδιαφέρον άρθρο (σημερινό)

Λέει ψέμματα η Ισραηλινή Μυστική Υπηρεσία
http://www.antiwar.com/orig/chernus.php?articleid=14070

'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/01/2009, 00:48:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ρίξτε και μια ματιά σε αυτά τα δύο άρθρα

Mossad implicated in a coup plot in Turkey, a NATO country; CIA fingerprints also found on attempt
http://onlinejournal.com/artman/publish/article_4087.shtml

CIA Preparing To Install Military Government In Greece?
http://www.prisonplanet.com/cia-preparing-to-install-military-government-in-greece.html


'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/01/2009, 09:03:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλή σου μέρα φίλη Ostria και θα ήθελα να προσθέσω,
ότι έχουμε πολλές κοινές ασκήσεις Ισραήλ-Τουρκίας...
Κοινώς, είναι γνωστό ότι αποτελούν τμήμα μιας κυρίαρχης
δύναμης που ελέγχει τον κόσμο, με τις ΗΠΑ να δείχνουν
μπροστάρηδες...Το μόνο βέβαιο είναι ότι Τουρκία κα Ισραήλ,
απολαμβάνουν μιας εξωφρανικής ασυλίας, σε ότι και να κάνουν...
Αυτό απο μόνο του λέει πολλά....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2009, 19:14:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πριν μια δεκαετία αποκτήσαμε την συνήθεια να παρακολουθούμε τους βομβαρδισμούς πόλεων σε live μετάδωση από τα τηλεοπτικά δύκτια.

Οι Ισραηλινοί πήγαν ένα βήμα παραπάνω και ως άλλοι Ξέρξηδες παρακολουθούν τον βομβαρδισμό των Παλαιστινίων από παρακείμενο λόφο

http://www.youtube.com/watch?v=_loUb4OAR9g

Επίσης, βίντεο με πανηγύρια εβραίων στην Νέα Υόρκη....
Τι να πει κανείς........

http://www.youtube.com/watch?v=FABqq_jjRRo

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/01/2009, 10:36:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τι σε ενοχλεί, φίλε μου KERRY KING, το ότι εκδηλώθηκαν
οι εβραίοι; Καταλαβαίνεις πόσο σίγουροι είναι ότι μας
έχουν όλους στο χέρι;Καταλαβάινεις την αλαζονία τους;

Αλλά απο την άλλη, οι "νέοι φάκελλοι" χθες του Παπαχελά,
είχαν περιπτώσεις εβραίων που αντιτίθενται και με πολλούς
τροπους, σε όσα συμβαίνουν, με τη Γάζα και όχι μόνο...Άνθρωποι
οι οποίοι έλεγαν το άσπρο άσπρο και το μαύρο μαύρο...Παρήγορο
στην υποκριτική εποχή μας...
Είναι θετικό να έχουν μέσα στη χώρα τους αυτή την αντίδραση του λαού
τους, μήπως καταλάβουν ότι δείχνουν σαν κράτος ιμπεριαλιστικο
και φασιστικών καταβολών, ακόμη και στους δικούς τους...Δεν είναι υπερβολή, δεν είναι κρίση,μιλάνε οι ενέργειες..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy