ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 περιεργο ονειρο...
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
saetron
Νέο Μέλος

Greece
22 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2009, 10:24:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους saetron  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλημερα..
ειμαι καινουριος..
εχω ασχοληθει κατα καιρους με το παραφυσικο...αλλα μεχρι του σημειου αναγνωσης βιβλιων και περιοδικων..παρολο π στη ζωη μου ειχα αρκετες περιεργες περιπτωσεις...

εχω ενα μακρυ ιστορικο με ονειρα...τα οποια ηταν ζωντανα..τα ενοιωθα και ακομα ενοιωσα τον σωματικο πονο π μου προκαλεσαν..

αλλα μολις πριν απο λιγο..οταν ξυπνισαμε με την κοπελα μου...
μου λεει...
θυμασε που σου μιλουσα χθες το βραδυ
της λεω οχι γιατι?
με φρικαρες λεει χθες το βραδυ..
παραμιλουσες και εβγαζες κραυγες..
και σε μια στιγμη εκανες την κινηση για να στραγγαλισεις τον εαυτο σου..
και συνεχισες να βγαζεις κραυγες και εσφιγγες τα χερια σου στο λαιμο σου
αλλα δε μπορουσα να σε ξυπνισω...

εχω μεινει Μ-----Σ

ξερετε τι παιζει???

seirios12a
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
394 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2009, 15:01:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους seirios12a  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κοίταξε, με τα όνειρα δεν μπορεί να σου απαντήσει κανείς με σαφήνεια και ούτε για την ώρα τουλάχιστον μπορεί να αποδειχθεί επιστημονικά τι ακριβώς ισχύει. Τα όνειρα αγγίζουν τον κόσμο του παραφυσικού και ίσως να αποτελούν και μέρος του. Υπάρχει ολόκληρη ενότητα με όνειρα που διάφοροι έχουμε δει και αναφέρει εδώ στο φόρουμ. Σίγουρα για μένα υπαρχει κάτι το υπερφυσικό - μεταφυσικό σε όλο αυτό, γιατί έχω ο ίδιος εμπειρίες οπότε μπορω να έχω δική μου άποψη.

Τώρα αυτό που λες για τον πόνο που τον ένοιωθες, είναι περίεργο η αλήθεια είναι. Αυτό είχα διαβάσει πως συνήθως συμβαίνει στα σεξουαλικά όνειρα ( μην γελάτε, έτσι έγραφε κάποιο άρθρο), αλλά ρε φίλε μου, άν ξυπνάς και έχεις τα χέρια σου στον ίδιο σου τον λαιμό πως να μην νοιώθεις τον πόνο όπως λες? Μήπως δηλαδή το προκαλείς μόνος σου και δεν το καταλαβαίνεις, γιατί αυτό έγραψες πως στο ανέφερε η φίλη σου.
Την φρίκαρες την κοπέλα μιλάμε.


Στο Βασίλειο Των Τυφλών, Ο Μονόφθαλμος ΒασιλεύειΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

saetron
Νέο Μέλος

Greece
22 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2009, 16:14:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους saetron  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
δε καταλαβες καλα..
το πονο π ανεφερα το ειχα βιωσει σε παλιοτερα ονειρα...
που ηταν σαν να ημουν ξυπνιος (γιατι εβλεπα στον υπνο μου οτι ημουν ξυπνιος η μηπως ημουν στη πραγματικοτητα ξυπνιος???)


το χθεσινο περιστατικο ηταν τελειως διαφορετικο...
δεν θυμαμαι τπτ απ ολα οσα μ ειπε η κοπελα μου...
ουτε θυμαμαι οτι εβλεπα ονειρο ουτε καποιον πονο η οτιδηποτε αλλο π να χει σχεση με ονειρο η εφιαλτη...

και αυτο ειναι το ολο περιεργο εκανα οσα αναφερω τα εβλεπε η κοπελα μου και δεν μπορουσε να με ξυπνησει...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

saetron
Νέο Μέλος

Greece
22 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2009, 16:19:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους saetron  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
δε καταλαβες καλα..
το πονο π ανεφερα το ειχα βιωσει σε παλιοτερα ονειρα...
που ηταν σαν να ημουν ξυπνιος (γιατι εβλεπα στον υπνο μου οτι ημουν ξυπνιος η μηπως ημουν στη πραγματικοτητα ξυπνιος???)


το χθεσινο περιστατικο ηταν τελειως διαφορετικο...
δεν θυμαμαι τπτ απ ολα οσα μ ειπε η κοπελα μου...
ουτε θυμαμαι οτι εβλεπα ονειρο ουτε καποιον πονο η οτιδηποτε αλλο π να χει σχεση με ονειρο η εφιαλτη...

και αυτο ειναι το ολο περιεργο εκανα οσα αναφερω τα εβλεπε η κοπελα μου και δεν μπορουσε να με ξυπνησει...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2009, 16:47:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτό που αναφέρεις μπορεί να είναι πολλά. Σου προτείνω πάντως και αυτό το θέμα:

http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=4045

και η τελευταία του σελίδα(αν και εκει έχουμε ξεφύγει αρκετα απ το θέμα. Θα πρέπει να διαβάσεις προηγούμενες σελίδες)
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=4045&whichpage=38&ARCHIVE=

http://www.youtube.com/watch?v=V1smgz-px1Q&feature=related
And if someone were being a "sheep" by mindlessly following the flock of worldly desires, then again, we must be the wolves
http://www.youtube.com/watch?v=3E4icx7U8Cg
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy