ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Eoρτασμος Millenium στην Αθηνα;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Milkyway
Νέο Μέλος


29 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2009, 19:24:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Milkyway  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια χαρα παιδια.Ξερω οτι θα σας φανει περιεργο και κουλο το θεμα αλλα ειδα κατι που μου εκανε τρομερη εντυπωση.Επισης να πω οτι θυμαμαι ενα παλιοτερο θεμα που σχετιζεται με αυτο που θελω να πω αλλα δεν το εβαλα εκει γιατι δεν μπορεσα να το βρω.Μιλαω για ενα θεμα που εδειχνε μια φωτογραφια του Παρθενωνα απο τους εορτασμους για το 2000 και η λεζαντα ελεγε οτι ειχε κατι περιεργο η φωτο με τους καπνους και τα φωτα και τους σχηματισμους που δημιουργουσαν.Τεσπα.Εψαχνα διαφορα στο youtube και επεσα σε ενα βιντεο το οποιο δειχνει αποσπασματα απο τους εορτασμους στην Αθηνα και συγκεκριμενα στον Παρθενωνα οταν μπηκε το 2000. http://www.youtube.com/watch?v=4Y_hL5cai-Ι αυτο ειναι το βιντεο.Ρηξτε μια ματια.Το σημειο που μου κανει εντυπωση ειναι απο το 6.30 και μετα.Ειναι η στιγμη που αλλαζει ο χρονος.Δεν ξερω γιατι αλλα απο το σημειο που ξεκιναει αυτη η μουσικη και σε συνδιασμο με τα πλανα η ολη ατμοσφαιρα με ταραζει.Ταραχθηκα μολις το ακουσα και επισης θυμηθηκα οτι και τοτε που ημασταν μαζεμενοι σε σπιτι συγγενων και το βλεπαμε στην τηλεοραση παλι με ειχε ταραξει.Ο λογος που βαζω αυτο το θεμα βεβαια δεν ειναι το οτι με ταραξε οσο το οτι δεν θυμαμαι ξανα αλλο εορτασμο για τη νεα χρονια και να χει τετοια μουσικη.Ειναι χαρμοσυνη μουσικη αυτο το πραγμα;Τετοιο καταθληπτικο εμβατυριο ουτε το Πασχα δεν παιζουν.Και μαλιστα ετυχε (;) να παιχτει τη χρονια της αλλαγης της χιλιετιας.Ακουγοταν τοσες καταστροφολογιες εκεινη την περιοδο που και να μην τις πιστευες με το συγκεκριμενο βιντεο ελεγες ηρθε το τελος του κοσμου.Εμενα τουλαχιστον η ολη ατμοσφαιρα που βγαινει απο το βιντεο τετοια αισθηση μου αφηνει.
Τελικα θεωρειτε κι εσεις παραξενο να γιορτασθει η αλλαγη του χρονου και δη της χιλιετιας με αυτο το κομματι;Και αν ναι γιατι πιστευετε οτι επιλεχθηκε;

YΓ.Το βιντεο μοιαζει να εχει γραφθει σε βιντεοκασετα η οποια αλλοιωνει τον ηχο και μαλλον τον κανει πιο "τρομακτικο" αλλα επιμενω οτι και τοτε που το εβλεπα απο κανονικη ποιοτητα μεσω τηλεορασης μου ειχε κανει την ιδια εντυπωση και με ειχε ταραξει.

Milkyway
Νέο Μέλος


29 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2009, 23:17:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Milkyway  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτο ειναι το σωστο λινκ:
http://www.youtube.com/watch?v=4Y_hL5cai-IΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.109375
Maintained by Digital Alchemy