ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 The Name "Jesus" is a Dishonor to the Jewish Messiah
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ZeusE
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
122 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/03/2009, 07:48:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ZeusE  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ψαχνοντας στο διαδυκτιο για Φωτογραφιες και σκιτσα Του Ολυμπιου Ζευ για να την Χρησιμοποιησω σαν Αβαταρ σε καπιο σιτε το οποιο ειμαι χρηστης βρηκα το παραπανω το οποιο εχει το τον τιτλο του νηματος. Δεν γνωριζω τι σιτε ειναι ακριβως γιατι δεν εκατσα να το ψαξω κιολας, αλλα αυτο η μαλον αυτα τα οποια διαβασα εκει το μονο που μου προκαλεσανε ειναι εναν Μεγαλο και αστειρευτο Γελωτα. http://amazingtruth.xanga.com/668707347/item/ Στο παραπανω λινκ μπορειτε να διαβασεται και μονοι σας αυτα τα οποια διαβασα και εγω και μην Φοβαστε γελαστε Ελευθερα ουτος η αλλος για Γελια ειναι.

Chupa minha pica pichu
Chupa minha pica pinto

panpam
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2487 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/03/2009, 11:30:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ψαχνοντας στο διαδυκτιο για Φωτογραφιες και σκιτσα Του Ολυμπιου Ζευ για να την Χρησιμοποιησω σαν Αβαταρ σε καπιο σιτε το οποιο ειμαι χρηστης βρηκα το παραπανω το οποιο εχει το τον τιτλο του νηματος. Δεν γνωριζω τι σιτε ειναι ακριβως γιατι δεν εκατσα να το ψαξω κιολας, αλλα αυτο η μαλον αυτα τα οποια διαβασα εκει το μονο που μου προκαλεσανε ειναι εναν Μεγαλο και αστειρευτο Γελωτα. http://amazingtruth.xanga.com/668707347/item/ Στο παραπανω λινκ μπορειτε να διαβασεται και μονοι σας αυτα τα οποια διαβασα και εγω και μην Φοβαστε γελαστε Ελευθερα ουτος η αλλος για Γελια ειναι.

Chupa minha pica pichu
Chupa minha pica pinto


Είναι απλά ανόητα τα όσα λέει.
Γλωσσολογικά το Ιησούς είναι συγγενικό με το Ιάσων, όχι μόνο ηχητικά αλλά και νοηματικά. Αυτό είναι σχεδόν βέβαιο. Από εκεί και πέρα όπως κάποιοι (δήθεν) "ελληνόπληκτοι" ψάχνουν τρόπους να σπείρουν διχόνοια και μίσος, από φανατισμό, το ίδιο κάνουν και άλλοι φανατικοί από αλλού. Και με ανάλογα ψέματα.
πχ. λέει ότι στην Αγγλική KJV του 1611 το Ιησούς αποδίδονταν Yahshua. Την έχω μπροστά μου τώρα και είναι "Jesus" (όχι ότι κάτι θα άλλαζε, η ετυμολογία θα παρέμενε ίδια).Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.109375
Maintained by Digital Alchemy