ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ, 4ο μέρος, επίσημη έκδοση
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2009, 10:26:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22
quote:
pyramid
Έλα ρε άπαιχτε alex με την αυτογνωσία σου.

Για να μήν παρεξηγηθείς,δέν το είπα για σένα.Γενικά μιλούσα.(Ειλικρινά)

Χαχα,όποιος έχει την μύγα...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2009, 10:39:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid
Ειλικρινά, ειλικρινέστατα?
Δηλ. πολύ ειλικρινά, κάτι παραπάνω από ειλικρινά, αντικειμενικά ειλικρινά?

Φίλε αυτό με την μύγα έπαιζε σωρηδόν στο φορουμ πριν 4 χρόνια, βρες κάτι άλλο.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2009, 10:48:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22
quote:
Ειλικρινά, ειλικρινέστατα?
Δηλ. πολύ ειλικρινά, κάτι παραπάνω από ειλικρινά, αντικειμενικά ειλικρινά?

Δέν με νοιάζει να σου αποδείξω τίποτα,γιατί θεωρώ οτι είσαι πολύ φτηνός άνθρωπος.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2009, 15:21:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid
alex είπε
quote:
Δέν με νοιάζει να σου αποδείξω τίποτα,γιατί θεωρώ οτι είσαι πολύ φτηνός άνθρωπος.

Άρα φίλτατε δεν το είπες γενικά αυτό που επισήμανα αλλά ειδικά.

O παλιός αγοράκι μου είναι αλλιώς....
Άντε να παίξεις με τα στρατιωτάκια σου τώρα

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2009, 15:32:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid
Και για να μην το παρακουράσουμε απαντώ και στο επόμενο (αυτό που σκέφτεσαι να γράψεις) πνευματώδες post σου με αυτό

http://www.youtube.com/watch?v=1OqfmpM5EZE
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2009, 15:49:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22
Συμφωνώ να μήν το κουράσουμε.Απλώς θέλω να σου πώ,οτι ο τρόπος σου δέν είναι ο καλύτερος,διακρίνω πάντα ειρωνία(τις περισσότερες φορές).

Ο παλιός είναι αλλιώς,γιατί υπήρχε καί νέος.Βλέπει και τα δύο.Όταν παλιώσω και γώ, το σίγουρο είναι οτι δέν θα με διακατέχει ειρωνία και φτήνια.Το θεωρώ τεράστια αποτυχία.

Δέν μπαίνω στον κόπο να δώ το βίντεο σου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mimosa
Μέλος 3ης Βαθμίδας


773 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2009, 17:09:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mimosa
quote:
άλλη όρεξη και δουλειές δεν έχει να κάνει ο εγκέφαλος, παρά να παίζει παιχνιδάκια και ν'αναστατώνει τους ιδιοκτήτες του.

Κι όμως, δε έχει...
Μόλις χαλαρώσεις λίγο αρχίζει τα παιχνίδια του...
Οι ασήμαντες σκεπτομορφές σου γίνονται δρακονιανοί, εξωγήινοι κλπ κλπ...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2009, 17:36:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid
Μην μου πεις ότι δεν σου αρέσει η Πρωτοψάλτη!!!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

vezyro
Νέο Μέλος


6 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/09/2009, 10:39:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους vezyro
Γεια χαρά σε όλο το forum και από εμενα.Εχω διαβάσει αρκετές σελίδες από το section της αστρικης προβολης αλλα όχι όλες.Eχτές βίωσα την δεύτερη αστρική προβολή(η έτσι τουλάχιστον νομίζω)αλλα έχω 2 απορίες τις οποιες ας μου τις λύση κάποιος έμπειρος με γνώση στο θέμα.
1 Tην πρώτη φορα υπήρχε το γνωστό βουητό αλλα την ώρα που έβγαινα απ το σώμα μου σερνόμουν προς τα πλαγια του κρεβατιού μου σα να με τραβούσε κάποιος και ένιωθα βαρύς σαν μολύβι.Γιατι??

2 Την δεύτερη φορα βγήκα από το σώμα μου με συνείδηση ότι έχω βγει και πετάω στο δωμάτιο μου.Απο ψιλά που βρίσκομαι επιχειρώ να περάσω μέσα από την πόρτα και χτυπάω το κεφάλι μου στην πόρτα .δοκιμάζω να περάσω το χέρι μου και πάλι χτύπησα την πόρτα!
Το παράξενο είναι ότι ένιωθα τον πόνο αλλα και το ξύλο.Ενας θόρυβος από την κούνια του γιου μου με φέρνει αμέσως στο σώμα μου και βλέπω τον γιο μου να μου μιλάει σαν να είναι ενήλικας ενώ είναι 15 μηνώνΕνιωθα ότι μπορούσα να βγω ξαναβγω αλλα δεν με άφηνε να συγκεντρωθω η πολυλογία του γιου μου ώσπου ξύπνησα για τα καλα.Τι συμβαινει???
ΕυχαριστωΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/09/2009, 11:20:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
Γεια σου φίλε vezyro

Δεν έχω χρόνο να σου απαντήσω τώρα όλες σου τις ερωτήσεις αλλά θα το κάνω στην πορεία.

quote:
1 Tην πρώτη φορά υπήρχε το γνωστό βουητό αλλά την ώρα που έβγαινα απο το σώμα μου σερνόμουν προς τα πλαγια του κρεβατιού μου σα να με τραβούσε κάποιος και ένιωθα βαρύς σαν μολύβι.Γιατι??

Συμβαίνει συχνά αυτό το φαινόμενο. Όταν έχεις περάσει στο αστρικό επίπεδο και παραμένεις μέσα στο φυσικό σου σώμα τότε το αστρικό είναι σαν να πλέει στον αέρα. Για αυτό τον λόγω νιώθεις ότι πλέεις προς το πλάι ή ότι βουλιάζεις μέσα στο κρεβάτι ή ότι ανεβαίνεις προς το ταβάνι.


quote:
2 Την δεύτερη φορα βγήκα από το σώμα μου με συνείδηση ότι έχω βγει και πετάω στο δωμάτιο μου.Απο ψιλά που βρίσκομαι επιχειρώ να περάσω μέσα από την πόρτα και χτυπάω το κεφάλι μου στην πόρτα .δοκιμάζω να περάσω το χέρι μου και πάλι

Δεν προλαβαίνω να σου την απαντήσω ,αλλά την επόμενη φορά που θες να περάσεις το χέρι σου μέσα από ένα αντικείμενο σκέψου ότι αυτό το αντικείμενο είναι σαν διάφανο. Βάλε το δάκτυλο σου και με την πρόθεση.. σκέψου ότι το δάκτυλο σου θα το διαπεράσει. Θα δεις ότι αυτό το πέρασμα μέσα από ένα αντικείμενο έχει μια αίσθηση. Δεν στην λέω για να μην σε προκαταβάλω με κάτι.

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗ

Edited by - ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ on 29/09/2009 11:22:08Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/09/2009, 18:19:01  Εμφάνιση Προφίλ
Φίλε vezyro πολύ ενδιαφέρουσες εμπειρίες.

Φίλε ΥΠΗΡΕΤΗ περπατώντας στα εξάρχεια πριν λιγες μέρες κοιτώντας τους τοιχους.. μου θύμησαν κάτι που έπρεπε να είχαμε συζητήσει..
Θα βρίσκομαι σε εγρήγοση λοιπόν αυτές τις μέρες και ελπίζω να βρίσκεσαι και εσύ.. ειδικά τα μεσημέρια και τα βράδια


"..The Matrix can't tell you who you are"
Όταν ο άνθρωπος είναι σίγουρος για τον θεό ο θεός αμφιβάλλει για τον άνθρωπο..
Ασυνείδητος πάει να πει απόλυτα ταυτισμένος με τη σκέψη και το συναίσθημαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

tyxaiosperastikos
Νέο Μέλος


6 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/09/2009, 19:25:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους tyxaiosperastikos
Φορέστε κράνη, ζώνες ασφαλείας και πανοπλίες και ελάτε να αφεθούμε στη μαγεία των γνώσεων που προσφέρει ο έγκριτος Φυσικός ΖΙΡ.


ZIP: 14/09/2009, 10:48:52 “Ο χρόνος αγαπητοί μου, ΔΕΝ είναι φυσικό μέγεθος”

ΣΧΟΛΙΟ: Το σωστό είναι… ο χρόνος είναι η ίδια η Φυσική, αφου τα τρία θεμελιώδη μεγέθη της είναι μάζα, χρόνος, μήκος. Από τις αντίστοιχες μονάδες τους (kg, sec, m) προκύπτουν ΟΛΕΣ οι υπόλοιπες μονάδες της Φυσικής.


ZIP: 14/09/2009, 11:18:08 “Η θεώρηση του χρόνου ως διάσταση είναι ΛΑΘΟΣ”
ΣΧΟΛΙΟ: Newton, συγχώρεσέ με (Einstein) - Einstein, συγχώρεσέ με (zip)


ZIP: Μετράμε τον χρόνο βάσει της κίνησης. Αν δεν υπάρχει κίνηση, δεν υπάρχει χρόνος.

ΣΧΟΛΙΟ: ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΡΕΙ. Επομένως υπάρχει χρόνος.


ZIP: Ασχέτως αν στους υπολογισμούς μιας ευθύγραμμης ομαλής κίνησης [ όπως είναι αυτή του χρόνου ]

ΣΧΟΛΙΟ: Ευθύγραμμη ομαλή κίνηση ο χρόνος; Δηλαδή ο χρόνος κινείται; Και που πάει; Στην Α’ Γυμνασίου ξανά, γρήγορα! Παρόλα αυτά, αν πάρω στα σοβαρά το “μαργαριτάρι” που πέταξες, σκέψου ότι μόλις έκανες το χρόνο μέρος του χώρου, πράγμα για το οποίο βρίζεις εδώ και κανα μήνα…


ZIP: Η ταχύτητα ενός σώματος στην ευθύγραμμη ομαλή κίνηση είναι ο λόγος της μετατόπισής του (dx) προς την χρονική διάρκεια μονάδων χρόνου (dt), δηλ. u = dx/dt.

ΣΧΟΛΙΟ: Η τελευταία εξίσωση δίνει την ταχύτητα ΚΑΘΕ κίνησης και όχι μόνο της ευθύγραμμης ομαλής….


ZIP: Αυτό το dt, στην πραγματικότητα ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ.

ΣΧΟΛΙΟ: Δηλαδή αυτό που έβλεπα τόσα χρόνια στα βιβλία Φυσικής είναι μια αυταπάτη;


ZIP: 14/09/2009, 14:15:19 “Την έννοια αυτή μας την δίνουν τα χρονόμετρα τα οποία μετράνε την μετατόπιση ενός υλικού σώματος.”

ΣΧΟΛΙΟ: Κι εγώ ο βλάκας μετρούσα τη μετατόπιση με μεζούρα…. Πάνε 2 λεπτά πιο πίσω να χωρέσεις στη φωτογραφία…


ZIP: 14/09/2009, 14:43:04 “Τα μόνα φυσικά μεγέθη που υπάρχουν στο σύμπαν είναι το μήκος [L] και η δύναμη [F]”

ΣΧΟΛΙΟ: And what about mass and time?

ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΕΙΤΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΕΧΡΙ 14/9 !!!!!

ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ:
1. Στο Τμήμα Φυσικής παίρνουν τώρα όποιον να ‘ναι.
2. Ο ZIP πρέπει πρώτα να πάρει απολυτήριο λυκείου πριν το πτυχίο Φυσικού.
3. Αφού θυμάμαι πως ήμουν και που ήμουν χθες, ο χρόνος υπάρχει. Το ότι δεν τον αντιλαμβανόμαστε γεωμετρικά δεν σημαίνει πως δεν υπάρχει.
4. Σκεφτείτε κάποιον που κατέληξε στο esoterica, μετά από αναζήτηση στο google για αστρική προβολή. Τι φταίει που θα κάτσει να ξεχωρίσει τις πραγματικά ενδιαφέρουσες απόψεις μερικών, από τις καμαρωτές παπαριές του ΖΙΡ;
Προτείνω άμεση διαγραφή των δηλώσεων του ΖΙΡ και τις απαντήσεις προς αυτόν, ώστε να ελαφρύνει το θέμα. Και η δημοκρατία έχει όρια.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

geostat
Μέλος 3ης Βαθμίδας


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/10/2009, 17:32:37  Εμφάνιση Προφίλ
Τα σεβη μου!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
mimosa
Μέλος 3ης Βαθμίδας


773 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/10/2009, 07:11:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mimosa
Αν δεν μετρούσαμε τον χρόνο, θα πεθαίναμε άραγε;
Ιδού η απορία.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Mi_Ki
Μέλος 2ης Βαθμίδας


257 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/10/2009, 10:00:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mi_Ki
φυσικα θα πεθαιναμε...

εις χρονον ανυποπτον!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

john131
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
112 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/10/2009, 16:31:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους john131
καταρχην ο χρονος μετριεται ωσ διασταση αλλα οχι χωρικη μετριεται ως χρονικη

Let the Object
of Objection
Become but
a Dream
As I Cause
the Seen
To Be UnseenΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mimosa
Μέλος 3ης Βαθμίδας


773 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/10/2009, 04:43:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mimosa
Αυτό το σβήσιμο του κεριού στην τούρτα γενεθλίων, δεν είναι λίγο μακάβριο ρε συ Μι Κι;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Mi_Ki
Μέλος 2ης Βαθμίδας


257 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/10/2009, 14:27:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mi_Ki
ε, ειναι!

"Δεν θέλω να γυρίσω να μη διω και φρίξω" που λεει κι ο καβαφης...?

αλλα αυτο δεν αλλαζει τιποτα!

θανατος, ο μονος αθανατος οστις θετει τον χωροχρονο εις τις πραγματικες αυτου διαστασεις!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/10/2009, 15:38:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
Φιλε john131


quote:
Διάσταση

Από τη Βικιπαίδεια, την ελεύθερη εγκυκλοπαίδεια
Μετάβαση σε: πλοήγηση, αναζήτηση

Γενικά διάσταση ονομάζεται η απόσταση μεταξύ δύο οριακών σημείων και συνεκδοχικά η οποιαδήποτε ενάντια θέση. Η λέξη προέρχεται από το αρχαίο ελληνικό ρήμα διίσταμαι (=ίσταμαι κεχωρισμένα, στέκομαι ενάντια). Εξ αυτού και οι σύγχρονες ελληνικές εκφράσεις: "διάσταση απόψεων" και "εν διαστάσει" βίος έναντι τού πρότερου έγγαμου.

Ειδικότερα όμως στη Γεωμετρία η έννοια της διάστασης αποτελεί την μέτρηση μεγέθους. Υπό αυτή την έννοια υφίστανται η διάσταση του μήκους, που είναι η απόσταση σημείου από σημείο, του πλάτους, που είναι κάθετη απόσταση στο μήκος και δίδεται έτσι η έννοια του επιπέδου καθώς και του ύψους, που είναι η κάθετη απόσταση σε επίπεδο και προσδιορίζεται ως τρίτη διάσταση των στερεών και του χώρου. Εξ αυτών θεωρείται ότι γενικά ο χώρος έχει τρεις διαστάσεις: το μήκος, το πλάτος και το ύψος.

Στη διαφορική γεωμετρία ερευνώνται επίσης στο χώρο οι ν διαστάσεις που είναι όμως κατασκευάσματα της ανθρώπινης λογικής, που δεν υποπίπτουν στην ανθρώπινη αντίληψη. Έτσι αν τη λέξη χώρος την παραστήσουμε με το λατινικό γράμμα R τότε το "σημείο" (επειδή δεν έχει διάσταση) παρίσταται ως Ro και αποκαλείται "χώρος μηδενικής διάστασης". Η δε γραμμή = R1, ως "χώρος μιας διάστασης", το επίπεδο = R2 ως "χώρος δύο διαστάσεων" και ο όγκος = R3, ως "χώρος τριών διαστάσεων".

Κατά τη Θεωρία της σχετικότητας οι τρεις διαστάσεις του στερεού εξαρτώνται και από τη κίνησή του στο χώρο. Κατ΄ αυτή την έννοια υφίσταται η τέταρτη διάσταση στο χώρο = R4 που είναι ο χρόνος, και που λέγεται "χώρος τεσσάρων διαστάσεων".

Εκ της γεωμετρικής χρήσης αποδίδεται στο όρο διάσταση και η έννοια του μεγάλου μεγέθους π.χ. σε πυρκαγιές, κινητοποιήσεις,



η τέταρτη διάσταση στο χώρο = R4 που είναι ο χρόνος, και που λέγεται "χώρος τεσσάρων διαστάσεων".

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗ

Edited by - ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ on 03/10/2009 15:39:53Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

john131
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
112 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/10/2009, 17:30:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους john131
τα ξερω αυτα

Let the Object
of Objection
Become but
a Dream
As I Cause
the Seen
To Be UnseenΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mi_Ki
Μέλος 2ης Βαθμίδας


257 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/10/2009, 21:29:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mi_Ki
υπαρχει βεβαιως και αυτο που λεμε: ψυχολογικος χωρος και χρονος!

...μην αρχισετε παλι τα περι 15ης διαστασης! η τα περι του αστρικου ως πεδιου προβολης ψυχολογικων συμπλεγματων...!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

john131
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
112 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/10/2009, 08:53:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους john131
κατι σαν το νοητικο επιπεδο

Let the Object
of Objection
Become but
a Dream
As I Cause
the Seen
To Be UnseenΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

-Κενό-
Μέλος 1ης Βαθμίδας


93 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2009, 16:28:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους -Κενό-
Είναι κανείς σπίτι??

Αχα είναι όλα ακριβώς όπως τα άφησα !

Χαος , αναρχία, συγκρούσεις πολλές απόψεις !


Μου αρέσει!

Ξέρετε ένα βράδυ περπατούσα και ήμουν απογοητευμένος από από την συζήτηση εδώ μέσα ....

Και ξαφνικά ήρθε μια σκέψη για να ταράξει συθέμελα το μυαλό μου!Μέσα από όλη αυτή την φασαρία την συγκρουση το χάος εγώ ήμουν αναγκασμένος να εκφράσω την αλήθεια μου , και αυτό ήταν ΚΑΛΟ.

Υπό αυτό το πρίσμα , ο Zip ,ο υπηρέτης όλοι ήταν κατα κάποιο τρόπο δασκαλοί μου και εγώ ο μαθητευόμενός τους!Είχα διαβάσει ιδέες του τύπου η ζωή είναι ο δάσκαλός σου όμως δεν ήταν η αλήθεια για μένα ...
Τότε κατάλαβα.Πήρα μία βαθιά ανάσα και χαρούμενος πια συνέχισα τον περίπατο μου....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2009, 09:50:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
Για σου φίλε –κενο-

quote:
Και ξαφνικά ήρθε μια σκέψη για να ταράξει συθέμελα το μυαλό μου! Μέσα από όλη αυτή την φασαρία την σύγκρουση το χάος εγώ ήμουν αναγκασμένος να εκφράσω την αλήθεια μου , και αυτό ήταν ΚΑΛΟ.

Εκτός από το καλό και το κακό σαν έννοιες.. υπάρχει και το καλό του κακού όπως και το κακό του καλού.

Στην δική σου περίπτωση δούλεψε το καλό του κακού! Και αυτό γιατί μπόρεσες να δεις την θετική πλευρά από ένα κακό.

quote:
Είχα διαβάσει ιδέες του τύπου η ζωή είναι ο δάσκαλός σου όμως δεν ήταν η αλήθεια για μένα ...

Τότε κατάλαβα. Πήρα μία βαθιά ανάσα και χαρούμενος πια συνέχισα τον περίπατο μου....


«Τότε κατάλαβα».. Και αυτό είναι μια μαθητεία μέσα από την ζωη φίλε –κενο- ΚΑΤΙ ΠΗΡΕΣ, ΚΑΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ.

quote:
Πήρα μία βαθιά ανάσα και χαρούμενος πια συνέχισα τον περίπατο μου....

Πολύ ωραίο!! Αν σε αυτό το περίπατο ήσουν συνειδητός, ευδαιμονικός ,με μια χαρά που πηγάζει μέσα από την καρδιά σου απαλλαγμένη από όλες τις συγκρούσεις τότε είσαι σε παρά πολύ καλό δρόμο. Αν σε αυτό το περίπατο ήσουν «μηχανικός» τότε…


ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cody30
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
97 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2009, 10:35:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cody30
Καλημερα σας.Να μαι και εγω!
Αληθεια δεν προλαβαινω και δεν εχω το κουραγιο να διαβασω οοοολλλαααα αυτα που εχετε γραψει παραπανω.ΑΛΛΑ μια ματια που εριξα καταλαβα οτι ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΠΟΥ ΠΡΟΒΑΛΕΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΠΛΕΥΡΑ ΤΟΥ ΝΟΜΙΣΜΑΤΟΣ! Ε-Π-Ι-Τ-Ε-Λ-Ο-Υ-Σ!!!
Υπαρχει καποιος , εισαι εσυ ΖΙΠ , ο οποιος κανει αυτο που εγω δεν ειχα τις γνωσεις και τον χρονο να κανω!
Ευγε ΖΙΠ , ΠΕΕΕΕΕΕΕΕΣΣΣΣΤΤΤΤΤΑΑΑΑΑΑΑΑ ΧΡΙΣΟΣΤΟΜΕ!!!!
Βλεπετε παιδες οτι υπαρχει και η ΑΛΛΛΗ πλευρα?
Δεν θα σταματησω να λεω οτι το νομισμα εχει 2 πλευρες.
Να εισαι καλα ΖΙΠ οποιος εισαι δεν σε ξερω αλλα να εισαι καλα.
Απαντα τους , ετσι , απαντα τους!!!!
Αντα καλη συνεχεια.
Παροτι επαναλαμβανομαι δεν μπορω να μην τα πω .

Παρακαλο ας προσεχουμε τις γατες , ειναι πολυ ευαισθητα ζωακια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2009, 14:09:36  Εμφάνιση Προφίλ
O ZIP όμως μας την έκανε.Για πού δεν ξέρω. Περιμένουμε τον γυρισμό του. Αλλά όπως θα είδες υπάρχουν αντιρρήσεις επιστημονικού τύπου στα λεγόμενά του. Βέβαια δεν μπορω να κρίνω τις επιστημονικές πεποιθήσεις κάποιου γιατί δεν είμαι επιστήμονας. Οπότε αφήνω σε αυτούς να τα λύσουν.

"..The Matrix can't tell you who you are"
Όταν ο άνθρωπος είναι σίγουρος για τον θεό ο θεός αμφιβάλλει για τον άνθρωπο..
Ασυνείδητος πάει να πει απόλυτα ταυτισμένος με τη σκέψη και το συναίσθημαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

-Κενό-
Μέλος 1ης Βαθμίδας


93 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2009, 16:13:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους -Κενό-
ΗΡΘΕ ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΘΑΡΙΣΕΙ ΓΙΑ ΠΑΡΤΥ ΣΟΥ ΦΙΛΕ ΚΟΝΤΥ

http://www.lostintechnology.com/wp-content/uploads/2008/08/clean-up.png " border=0>Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cody30
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
97 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/10/2009, 23:52:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cody30
Οπα ρε φιλε ποιος ειναι για να καθαρισει οπως λες για παρτυ μου?Ο ραμπο?Σιγα ρε φιλε θα "καθαρισει" , οπα ρε συ.
ΑΠΛΑ ΛΕΕΙ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ.ΛΕΕΙ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΕΔΩ ΠΑΝΤΟΓΝΩΣΤΕΣ ΑΠΟΨΗ.ΟΚ?
Λοιπον οταν λετε ορε παιδες οτι αλλο συνειδηση και αλλο σκεψη τι εννοειτε?Ο φιλος μας κενο ποιο πανω λεει οτι ο σκεπτομενος ανθρωπος ειναι ασυνειδητος?Καταλαβα καλα? Τι εννοειτε?
Με απλα και λιγα λογια παρακαλω να μπορω και εγω να καταλαβαινω και να σας διαβαζω.
Και εαν ΝΟΜΙΖΟΥΝ μερικοι οτι με αυτα και με αυτα εχουμε ΞΕΦΥΓΕΙ απο το ΒΑΣΙΚΟ μας ζητημα εδω που ειναι η ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ τους λεω ομορφα και συντομα ΟΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΑΝΩ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΙΛΑΜΕ.
Δεν καταλαβατε τι εννοω?
Ναι παραδεχομαι οτι κατι συμβαινει με τον υπνο.
Ναι παραδεχομαι το νοημα του Ματριχ και τον μυθο της σπηλιας του Πλατωνα.
Αλλα , ΑΛΛΑ ,δεν μπορεις εσυ κυριε παντογνωστη να μιλας ΣΕ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΠΟΥ ΡΩΤΑΕΙ ΟΛΟ ΑΠΟΡΕΙΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΠΟΥ ΕΙΔΕ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΤΟΥ ΟΤΙ ΠΕΤΟΥΣΕ , ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥ ΛΕΣ ΕΤΣΙ ΑΠΛΑ ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΟΥ.
Οταν ρωταει καποιος ανθρωπος που δεν γνωριζει την ΑΛΛΗ ΠΛΕΥΡΑ των λογων σας εδω μεσα τι να κανει για να πετυχει αστρικη προβολη και του λετε ΕΝΑ ΣΟΡΟ ΑΛΑΜΠΟΥΡΝΕΖΙΚΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΩ ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ.
ΒΑΛΕ ΤΟ ΝΕΡΟ ΝΑ ΒΡΑΣΕΙ ΚΑΙ ΡΙΞΕ 2 ΜΑΤΣΑΚΙΑ ΑΝΙΘΟ ΚΑΙ 2 ΚΑΡΟΤΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΚΡΕΑΤΑΚΙ ΝΑ ΒΡΑΣΕΙ ΚΑΛΑ.
Μα ειναι ετσι απλο κατι που πραγματικα υπαρχει και δεν μας ειναι απλοχερα εμφανες αλλα κλειδωμενο απο την ΦΥΣΗ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΚΑΙ ΜΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΔΙΚΛΙΔΕΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΚΑΙ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΦΥΛΑΚΕΣ ΝΑ ΦΙΛΟΥΝΕ ΤΑ ΣΥΝΟΡΑ ΚΛΠ ΚΛΠ ΚΛΠ.
Και εσεις εδω ΟΙ ΜΠΑΛΑΝΟΙ ΟΛΟΙ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΕΝΟΘΕΙΤΕ , να μας δεινετε τα ΦΩΤΑ ΣΑΣ ΟΣΑΝ ΕΒΕΡΓΕΤΕΣ ΠΩς ΝΑ ΑΝΑΣΤΗΘΟΥΜΕ ΣΤΗ ΜΕΤΑ ΖΩΗ ΜΑΣ ΜΕ 5 ΑΛΧΙΜΙΕς ΚΑΙ 2 ΟΝΕΙΡΑ.
ΡΕ ΟΠΑ ΟΡΕ ΜΕΓΑΛΕ.
ΠΟΙΟΙ ΕΙΣΤΕ ΟΡΕ ?
ΚΑΙ ΣΑΣ ΞΑΝΑΛΕΩ ΧΩΡΙς ΝΑ ΒΑΡΕΘΩ ΠΟΤΕ ΝΑ ΤΟ ΛΕΩ.
ΠΟΙΟς ΕΙΝΑΙ Ο ΚΥΡΙΟς SAMAEL ΟΡΕ ΠΑΙΔΕς ?
ΠΟΣΟ ΑΙΜΑ ΕΣΤΑΞΕ ΑΥΤΟς Ο ΤΥΠΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΘΡΩΠΟΤΗΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΙΣΤΕΨΩ ΕΓΩ Σ ΑΥΤΟΝ?
ΠΟΙΟς ΕΙΝΑΙ ΟΡΕ ΠΑΙΔΕΣ ΑΥΤΟΣ Ο ΒΕΛΖΕΒΟΚΟΛΟΚΙΘΑς ΠΟΥ ΘΑ ΠΙΣΤΕΨΩ ΕΓΩ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΚΑΛΙΦΟΡΝΕΖΟΑΥΣΤΡΑΛΟΠΙΘΙΚΟ?
ΟΡΕ ΠΑΙΔΕΣ ΜΕ ΟΛΟ ΤΟ ΜΕΝΟΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΙΡΩΝΙΑ ΠΟΥ ΜΕ ΔΙΑΚΑΤΕΧΕΙ!!!
Αν κατι υπαρχει πισω απο το σεντονι δεν ειναι τοσο απλο και ευκολο να φανερωθει στον κοσμο.ΑΠΑΙΤΕΙ ΣΤΑΣΗ ΖΩΗΣ ΑΠΟ ΠΑΙΔΙΚΙ ΗΛΙΚΙΑ.
ΟΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΚΑΝΕ Ο ΧΡΙΣΤΟΣ ΜΑΣ - ΚΑΤΙ το οποιο δεν εχει καμια σχεση με τους ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ΤΡΑΓΟΠΑΠΕΣ ΟΛΟΥ ΤΟ ΚΟΣΜΟΥ.(ΟΧΙ ΟΛΟΥΣ ΦΥΣΙΚΑ , ΤΟΥΣ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΟΥΣ ΟΜΟΣ).
Αυτα ειχα να πω για σημερα , εχω πολλλλα στο μυαλο ομως να δω ποτε θα ξαναβρω λιγακι χρονο να πω και κατι διαφορετικο.
Παντως να ξερετε οτι ειμαι μαζι σας , λεω ναι στην αποκαλυψη της πιστευω κρυμενης αληθειας για την υπαρξη του ανθρωπου και των δυνατοτητων του ΑΛΛΑ ΣΤΟ ΦΩς ΟΙ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ , ΑΚΟΥΤΕ ?????
ΣΤΟ ΦΩΩΩΩΩΩΩΣ ΟΙ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙς ΟΧΙ ΣΕ ΚΡΥΜΕΝΑ ΓΡΑΦΙΑΚΙΑ-ΔΩΜΑΤΙΑΚΙΑ-ΥΠΟΓΕΙΑ ΚΛΠ ΚΛΠ ΚΛΠ.
ΣΤΟ ΦΩΩΩΩΩΩΣ ΟΙ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΟΠΩς ΤΟΥ ΧΡΙΣΤΟΥ ΜΑς ΟΙ ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΕΣ , ΣΤΟ ΦΩΩΩΩΩΩΣ ΤΟΥ ΗΛΙΟΥ ΝΑ ΚΡΙΘΕΙΤΕ , ΝΑ ΚΡΙΘΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΟΠΩς ΕΚΕΙΝΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΞΥΠΝΗΣΕΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΑΥΤΟΣ Ο ΓΑΙΔΑΡΑΚΟΣ.
Αντε καλο βραδυ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/10/2009, 09:36:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ

Γεια σου φίλε cody30

Έχω να σου προτείνω κάτι! Αντί να επαναλαμβάνεσαι στις κατηγορίες και τους χαρακτηρισμούς.. δεν θα ήταν ποιο ωφέλιμο να πεις κάτι από αυτά που ξέρεις ή που πιστεύεις σε αυτό το τοπικ ή σε ένα άλλο ..δικό σου…


quote:
Παντως να ξερετε οτι ειμαι μαζι σας , λεω ναι στην αποκαλυψη της πιστευω κρυμενης αληθειας για την υπαρξη του ανθρωπου και των δυνατοτητων του ΑΛΛΑ ΣΤΟ ΦΩς ΟΙ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ , ΑΚΟΥΤΕ ?????
ΣΤΟ ΦΩΩΩΩΩΩΩΣ ΟΙ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙς ΟΧΙ ΣΕ ΚΡΥΜΕΝΑ ΓΡΑΦΙΑΚΙΑ-ΔΩΜΑΤΙΑΚΙΑ-ΥΠΟΓΕΙΑ ΚΛΠ ΚΛΠ ΚΛΠ.
ΣΤΟ ΦΩΩΩΩΩΩΣ ΟΙ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΟΠΩς ΤΟΥ ΧΡΙΣΤΟΥ ΜΑς ΟΙ ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΕΣ , ΣΤΟ ΦΩΩΩΩΩΩΣ ΤΟΥ ΗΛΙΟΥ ΝΑ ΚΡΙΘΕΙΤΕ , ΝΑ ΚΡΙΘΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΟΠΩς ΕΚΕΙΝΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΞΥΠΝΗΣΕΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΑΥΤΟΣ Ο ΓΑΙΔΑΡΑΚΟΣ.

ΠΩΣ ΘΑ ΞΥΠΝΗΣΕΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΓΑΪΔΑΡΑΚΟΣ; (Ωραίος τίτλος)

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

unicorns
Νέο Μέλος

Greece
5 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2009, 16:29:58  Εμφάνιση Προφίλ
ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΠΡΟΚΑΛΕΣΕΙΣ ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ ΑΛΛΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΜΙΑ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΕΠΑΦΗ?ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΜΕΛΟΣ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΜΕ ΤΟ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ...ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ ΑΠΟ ΜΟΝΟ ΤΟΥ??Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy