ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ, 4ο μέρος, επίσημη έκδοση
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/07/2009, 22:35:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
Γεια σας

Κατά εμένα απόλυτα... ΝΑΙ!

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elmor
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/07/2009, 00:22:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elmor
Γεια σας

είναι η πρώτη φορά που γράφω στο φόρουμ και θα ήθελα να ρωτήσω γνώμες για το "astral dynamics"του Robert Bruce που αγόρασα πρόσφτα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cody30
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
97 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/07/2009, 00:27:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cody30
Δεν πιστευω στην παντοδυναμια σου.
Ολα ειναι ενα κερμα.
Σκεψου το φιλε μου.Βρες μονος σου την δικη σου αληθεια!
Μην ακους , μην πιστευεις οτι βλεπεις και διαβαζεις!
Ουτε εμενα.ΟΥΤΕ ΑΥΤΟΥΣ.ΣΚΕΨΟΥ ΚΑΛΑ ΠΡΙΝ ΑΝΟΙΞΕΙΣ ΤΟ ΚΟΥΤΙ ΤΗΣ ΠΑΝΔΟΡΑΣ!

Παρακαλο ας προσεχουμε τις γατες , ειναι πολυ ευαισθητα ζωακια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/07/2009, 19:50:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
Γεια σου φίλε cody30
Αλήθεια δεν μου έχεις πει τι σε τρόμαξε;.


ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/07/2009, 07:51:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip
quote:
Lycanthropy

Αυτο που λεμε υπνοπαράληση το παθένω καθε βράδι εδώ και κατι μήνες περιπου με αποκορίφωμα το σαββάτο βράδυ όπου κοιμόμουν μπρούμητα με τα χέρια κατο απο το σώμα στην λεκάνη μου. Μετά απο λίγο ακουω και εγω αυτο το βουητό στα αυτια μου και να παθαίνω υπνοπαράληση αλλα αυτήν την φορά ήταν πολυ έντονη μεχρι που αισθανόμουν και λίγο πονο ίσως επειδή πίεζα τον εαυτό μου να σταματίσει. Αισθάνθηκα να αιωρούμαι πανω απο το κρεβατι και είχα την αίσθηση ότι πήγαινα προς τα πίσω οσπου ξύπνησα στην θέση μου στο κρεββάτι. Είναι κανα στάδιο αστρικής προβολής αυτο;

[ όχι, είναι μια μικρή διαταραχή του ύπνου & το δημιουργεί το μυαλό μας ]


Η Αστρική Προβολή δεν έχει απολύτως καμία σχέση με "συνειδητά ονειρέματα", ούτε με το φαινόμενο της υπνοπαράλυσης.

Όμως πρωτού ξεκινήσω να μιλήσω γι' αυτήν, μια ερώτηση προς όλους :

γιατί αυτή η προβολή χαρακτηρίζεται "αστρική" ; [ εννοώ, γιατί χρησιμοποιείται η συγκεκριμένη λέξη ]

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/07/2009, 08:02:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip
quote:
Chela

Δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι παραπάνω από το να κοιμηθείς για να επισκεφτείς αυτόν τον κόσμο. Κάθε βράδυ πηγαίνεις εκεί.


Αυτή η απάντηση, τα λέει όλα. Χρειάζεται να κοιμηθείς. Τίποτε άλλο. Ε, άμα κοιμηθείς, θα είναι πολύ πιο εύκολο για "μας" να σε παραμυθιάσουμε. Ο νηστικός καρβέλια ονειρεύεται, λέει ο λαός. Κι ο κοιμισμένος μ' άστρα κοροϊδεύεται, λέω εγώ.


Edited by - zip on 31/07/2009 08:11:10Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/07/2009, 08:46:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΓΕΙΑ ΣΑΣ


quote:
ZIP Ανθρώπους που κάνουν ανάληψη γνώσης, θα συναντήσεις, είναι αυτοί που το παίζουν δάσκαλοι. Αυτοί τι κάνουν ; Καταλαμβάνουν την γνώση (με διάφορους τρόπους, έτσι ; μπορεί να την κλέψουν π.χ ή να την δανειστούν ή ακόμη και να την αγοράσουν), αντιλαμβάνονται αυτή την γνώση και αναλαμβάνουν αυτή την γνώση να την μεταδώσουν. [ Βέβαια, αυθαίρετα το κάνουν, από μόνοι τους, θέλω να πω δηλ. δεν τους ζήτησε κανένας να το κάνουν αυτό ]. Επειδή όμως οι ίδιοι δεν έχουν προχωρήσει ακόμη στην μετά της λήψης "φάση" ας το πούμε της γνώσης, στην μετάληψή της δηλ. δεν μπορούν να κάνουν τίποτε

Σύμφωνα με αυτά που υποστηρίζεις φίλε ΖΙΠ και όπως έχεις παραδεκτή ότι η αστρική προβολή είναι για τα ψώνια.

ΠΟΙΟΣ ΣΟΥ ΖΗΤΗΣΕ ΝΑ ΑΝΑΛΑΒΕΙΣ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙΣ ΣΕ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΔΕΝ έχεις ΚΑΜΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ;. Τι ειρθες να παριστάνεις ;. Σε κάλεσε κανείς;.

Αυτά υποστηρίζεις από παλαιότερες συζητήσεις και αυτά σου λέω.

Χωρίς εμπειρίες είναι λογικο να λες σε καποιον [ όχι, είναι μια μικρή διαταραχή του ύπνου & το δημιουργεί το μυαλό μας ]

Φίλε ζιπ μην ερχεσε σαν τον λυκο με εμφανηση προβατου πες από την αρχή αυτά που υποστηρίζεις

________________________________________
ζιπ Δεν υπάρχουν ΥΠΕΡαισθήσεις ρε παιδιά, ηρεμήστε δηλ...
________________________________________
Αν μια μητέρα νιώθει ότι το παιδί της κινδυνεύει ενώ είναι χιλιόμετρα μακριά αν δεν λέγετε ΔΙΑΙΣΘΗΣΗ πως λέγετε;

ζιπ [ η διαίσθηση δεν είναι υπερ-αίσθηση, χαλάρωσε αδερφέ ...]

Όταν χτυπάει το τηλέφωνο και μας έρχεται μια απάντηση άμεση για το ποιος είναι ή ταυτόχρονα περνούμε ο ένας τον άλλο ψάχνοντας την επικοινωνία μήπως αυτό είναι κάτι σαν ΤΗΛΕΠΑΘΕΙΑ ;

ζιπ [ Κολοφαρδεία είναι, όχι τηλεπάθεια. Άντε να στο πω πιο ευγενικά : τύχη, σύμπτωση είναι ]

Όταν κάποιος ταξιδεύει συνειδητά σε άλλους κόσμους και διαστάσει αυτό πως λέγετε;

ζιπ [ ψωνίαση από την λέξη "ψώνιο" ]

Όταν κάποιος θεραπεύει με τα χεριά πως λέγετε;
ζιπ [ κομπογιαννιτισμός ]

Όταν ακούμε μέσα μας μια φωνουλα να μας λέει πιο είναι το σωστό πως λέγετε;

ζιπ [ μούρλα ] Και πολλά αλλά.

Ζητώ συγνώμη από τους συνομιλητές μου αλλά τυχαίνει να έχω επαφή με τον ΖΙΡ από αλλά τοπικ.


quote:
ζιπ το παίζουν δάσκαλοι. Αυτοί τι κάνουν ; Καταλαμβάνουν την γνώση (με διάφορους τρόπους, έτσι ; μπορεί να την κλέψουν π.χ ή να την δανειστούν ή ακόμη και να την αγοράσουν), αντιλαμβάνονται αυτή την γνώση και αναλαμβάνουν αυτή την γνώση να την μεταδώσουν

Αυτά κάνουν αυτοί που δεν έχουν εμπειρίες φίλε ΖΙΡ. Και λενε

quote:
Η Αστρική Προβολή δεν έχει απολύτως καμία σχέση με "συνειδητά ονειρέματα", ούτε με το φαινόμενο της υπνοπαράλυσης.

________________________________________

quote:
Chela
Δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι παραπάνω από το να κοιμηθείς για να επισκεφτείς αυτόν τον κόσμο. Κάθε βράδυ πηγαίνεις εκεί.

________________________________________
Αυτή η απάντηση, τα λέει όλα. Χρειάζεται να κοιμηθείς. Τίποτε άλλο. Ε, άμα κοιμηθείς, θα είναι πολύ πιο εύκολο για "μας" να σε παραμυθιάσουμε. Ο νηστικός καρβέλια ονειρεύεται, λέει ο λαός. Κι ο κοιμισμένος μ' άστρα κοροϊδεύεται, λέω εγώ.


Καλά ακόμα δεν ντρέπεσαι να κατηγορείς τους ανθρώπους ότι εξαπατούν. Τι συκοφαντία είναι αυτή.


Όταν δεν έχεις την εμπειρία από μια αστρική έξοδο πώς να γνωρίζεις την είναι το νοητικό επίπεδο αλλά και το αιτιατό. Ασύλληπτα πράγματα για την φαντασία σου ΖΙΡ

πώς να ΞΕΡΕΙΣ χωρίς ΕΜΠΕΙΡΙΑ τι είναι το συνειδητό ονείρεμα σε σχέση με την αστρική προβολή. Δεν μπορείς να ξέρεις ποιο στάδιο της διαδικασίας ονομάζετε υπνοπαράλυσης.

Εδώ έρχονται άτομα με εμπειρίες ΠΟΥ ΑΝΑΖΗΤΟΥΝ .ΟΧΙ ΝΑ ΚΑΤΗΓΟΡΗΣΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣΟΥΝ Ή ΝΑ ΕΙΡΩΝΕΥΤΟΥΝ.

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗ

Edited by - ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ on 31/07/2009 08:48:26Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/07/2009, 08:51:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip
ΥΠΗΡΕΤΗ,

ηρέμησε, λέω απλώς την γνώμη μου ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/07/2009, 08:54:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip
Ο κάθε χρήστης της αγοράς έχει το δικαίωμα να συμμετέχει ελεύθερα στα θέματά της. Δεν σου ζήτησα την άδεια να το κάνω. Ούτε το forum, ούτε το topic είναι ιδιοκτησία σου. Χαλάρωσε λοιπόν ... και μην φοβάσαι ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/07/2009, 09:01:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip
Επαναλαμβάνω λοιπόν, πως η Αστρική Προβολή δεν έχει ουδεμία σχέση με "συνειδητά ονειρέματα", ούτε με το φαινόμενο της υπνοπαράλυσης. Επίσης, η Αστρική Προβολή δεν προκαλείται με ουδένα τρόπο από τον άνθρωπο. Απλώς συμβαίνει μερικές φορές. Δεν έχει καμία σχέση με βόλτες και περιπάτους, καμία σχέση με επισκέψεις σε παλάτια και κάστρα, καμία σχέση με ιπτάμενα χαλιά. Έχει σχέση με την βαθύτερη έννοια της σύμπτωσης. Αυτή η σύμπτωση μπορεί να εμφανιστεί ορισμένες φορές. Όμως ο ίδιος ο άνθρωπος δεν μπορεί να την αντιληφθεί. Αντιλαμβάνεται μόνο το αποτέλεσμά της.

Το πως συμβαίνει, το πότε συμβαίνει & το γιατί συμβαίνει, θα το εξηγήσω παρακάτω. Αλλά πρώτα, θα ήθελα μια απάντηση σ' αυτό που ρωτάω παραπάνω.


Edited by - zip on 31/07/2009 09:15:32Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/07/2009, 09:23:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
quote:
Ο κάθε χρήστης της αγοράς έχει το δικαίωμα να συμμετέχει ελεύθερα στα θέματά της. Δεν σου ζήτησα την άδεια να το κάνω. Ούτε το forum, ούτε το topic είναι ιδιοκτησία σου.

Δεν διαφωνώ απλά εσύ τα έχεις πει όλα αυτά για άλλους. Όταν όμως είναι το δικό σου ΕΓΩ, ΕΓΩ, ΕΓΩ ΕΓΩ τότε δεν ισχύει τίποτα από όσα έχεις πει.

Φίλε ζιρ μπορείς να πείσεις αυτούς που δεν έχουν εμπειρίες όπως εσύ, αλλά τουλάχιστον όχι εμένα και όλους αυτούς που ξερόυν ότι Η ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙ ΣΥΝΕΙΔΗΤΑ .

Οπότε έχει μεγάλη σημασία με ποιον θα μιλήσεις. ΘΑ ΜΙΛΗΣΕΙΣ ΜΕ ΚΑΠΟΙΩΝ ΠΟΥ ΞΕΡΕΙ; Η ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ;

Αν γίνει το πρώτο τσάμπα κουράζεσαι γιατί χωρίς εμπειρίες έχεις μονό απόψεις.

Αν γίνει το δεύτερο θα έχουμε απόψεις με απόψεις όχι εμπειρίες.


Όμως σου έχω ξαναπεί αν η εμπειρίες σου δεν σου έχουν επιτρέψει μια αστρική έξοδο δεν σημαίνει ότι άλλοι άνθρωποι δεν μπορούν.

Για να δούμε την συνέχεια της συζητήσεις.

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗ

Edited by - ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ on 31/07/2009 09:24:37Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/07/2009, 09:30:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip
Θα μιλήσω σε όλους. Μιλάω σε όλους και απευθύνομαι σε όλους. Και σ' αυτούς που ξέρουν και σ' αυτούς που δεν ξέρουν. Είναι φρόνιμο για σένα να μην διαχωρίζεις τους ανθρώπους ...

Καλημέρα ...

Edited by - zip on 31/07/2009 09:32:12Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/07/2009, 10:07:57  Εμφάνιση Προφίλ
Απο δικιά μου προσωπική εμπειρία μπορώ να πω οτι είναι σίγουρο το οτι γίνεται ο άνθρωπος να κάνει "μεταφορά συνείδησης" σε ένα άλλο "σώμα".
Να κοιμάται δηλαδή το φυσικό του σώμα και η συνείδηση του να βρίσκεται αλλού με συνείδηση οτι εκείνη τη στιγμή το φυσικό του σώμα βρίσκεται σε ύπνο.

Εγω αποκαλώ συνειδητό ονείρεμα όχι μια κατάσταση οπου το άτομο ονειρεύται αλλα μια κατάσταση οπου το άτομο έχει κάνει μεταφορά της συνειδησης του στον "ονειρικό κόσμο". Όταν είσαι σε αυτή τη κατάσταση νιώθεις σαν να βρίσκεσαι μεσα στο κεφάλι σου. Όποιος το χει νιώσει καταλαβαίνει. Δε γνωρίζω ποια η σχέση του με την αστρική προβολή υποθέτω όμως οτι είναι πιο εύκολο να πετυχεις την τελευταία βρισκόμενος σε μια πιο ρευστή συνειδησιακη κατάσταση.
αυτά..


"..The Matrix can't tell you who you are"
http://www.youtube.com/watch?v=3E4icx7U8Cg
Ασυνείδητος πάει να πει απόλυτα ταυτισμένος με την τη σκεψη και το συναίσθημα

Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 31/07/2009 10:17:23Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/07/2009, 12:10:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip
quote:
Dr Jekyll Mr Hyde

Απο δικιά μου προσωπική εμπειρία μπορώ να πω οτι είναι σίγουρο το οτι γίνεται ο άνθρωπος να κάνει "μεταφορά συνείδησης" σε ένα άλλο "σώμα".

Να κοιμάται δηλαδή το φυσικό του σώμα και η συνείδηση του να βρίσκεται αλλού με συνείδηση οτι εκείνη τη στιγμή το φυσικό του σώμα βρίσκεται σε ύπνο.


Ακριβώς επειδή το έχω νιώσει κι εγώ αυτό, ακριβώς γι' αυτό λέω πως όλο αυτό το δημιουργεί ο νους. Και θα σε ρωτήσω, ακριβώς αυτά που είχα ρωτήσει εγώ τον εαυτό μου, κάθε φορά που μου συνέβαινε αυτό. Πάλι ξαναλέω πως αυτό είναι μια απλή διαταραχή του ύπνου μας.

α) Κατ' αρχήν, ποιος είναι αυτός που σου λέει πως πρόκειτε για "μεταφορά συνείδησης" ;

β) Ποιος είναι αυτός που σου λέει πως αυτή η "μεταφορά συνείδησης" γίνεται σε άλλο "σώμα" ;

γ) Ποιος είναι αυτός που σου λέει πως η συνείδηση βρίσκεται αλλού ;

Οι ερωτήσεις και οι απαντήσεις γίνονται & δίνονται αντίστοιχα, για να εκλογικευτεί το συγκεκριμένο φαινόμενο, το οποίο εξηγείται εν μέρει από την Επιστήμη. Εμείς όμως δεν θέλουμε να ακούσουμε την Επιστήμη, προτιμούμε να ακούμε την Μεταφυσική, η οποία στην προσπάθειά της να εξηγήσει το φαινόμενο, έχει εφεύρει τους όρους "αστρική προβολή", "αστρικό επίπεδο" & "αστρικό σώμα". [ κατ' αρχήν, ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ όλοι οι άνθρωποι "αστρικό σώμα", κάποιοι μπορούν να το αποκτήσουν στην ζωή τους και κάποιοι δεν μπορούν ]. H εκλογίκευση λοιπόν του φαινομένου μέσω της μεταφυσικής, δίνει όλες αυτές τις ανοησίες πως τάχαμ η συνείδηση μεταφέρεται σε άλλο "σώμα", τάχαμ έχουμε "αστρική" έξοδο κτλ. κτλ. Όλο αυτό είναι μια ακόμη δημιουργία του φοβερού και τρομερού απατεώνα που ονομάζεται "νους". O νους λοιπόν το ονομάζει όλο αυτό "μεταφορά συνείδησης". Ο νους το ονομάζει "μεταφορά συνείδησης σε άλλο σώμα". Και το κάνει αυτό, γιατί αυτός ο έρ'μος ο άνθρωπος, θέλει ΟΛΑ να τα εκλογικεύει, όλα να τα συμμαζεύει και να τα φτιάχνει θεωρίες και συστήματα. Η Αστρική προβολή, δεν έχει καμία σχέση με αυτό το φαινόμενο. Είναι τελείως διαφορεικό πράγμα & η ονομασία της και μόνο "αστρική προβολή" είναι λάθος. Είναι ένα είδος προβολής, ναι, αλλά καμία σχέση με αυτό που λέει το όνομά της.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/07/2009, 12:34:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
Γεια σας

Δεν διαχωρίζω τους ανθρώπους επειδή έχω κάποιο πρόβλημα ,αλλά επειδή είναι μια πραγματικότητα .Δεν φταίω για αυτό. ΠΑΛΙ ΠΕΤΑΣ ΛΑΣΠΕΣ.

Μπες στο κόπο να διαβάσεις την αστρική προβολή 3 για τι δεν έχω χρόνο να τα ξανά γράψω. Φεύγω και για διακοπές.

Η δική μου εμπειρία μου επιτρέπει να διαχωρίζομε με απόλυτα φυσιολογικό και συνειδητό τρόπο. Μπορώ να εξετάσω το φυσικό μου σώμα που κοιμάται. Μπορώ να μεταφερθώ σε ένα άλλο μέρος τις γης και ….

Πως θα σου φαινότανε ότι και το αστρικό σώμα είναι κάτι που μπορείς να αφήσεις και να ταξιδεύεις με ένα άλλο σώμα που λέγετε νοητικο; Και επισεις να αφησεις και αυτό;

Οι εμπειρίες και η αφύπνιση της συνείδηση ξεπερνουν την επιστημη γιατι δεν μπορεί να δει σε αυτές τις διαστεσεις ,οποτε ,πρέπει να τις εκλογικευσει, και επισεις η αφύπνιση της συνείδηση δεν σταματα στον νου επειδή η συνείδηση είναι πέρα από αυτόν

ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΝΑ ΔΩΣΟΥΜΕ ΜΙΑ ΕΞΗΓΗΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΝΟΥ χωρίς ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΤΗΣ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ στις ΑΝΩΤΕΡΕς ΔΙΑΣΤΑΣΕΙΣ…. ΕΙΝΑΙ ΠΑΛΙ ΜΙΑ ΕΚΛΟΓΙΚΕΥΣΕΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΤΑΝΟΗΣΟΥΜΕ

Υπάρχει και μια παροιμία «ότι δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια»


ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/07/2009, 12:49:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
Άλλη η τεχνική για ένα συνειδητό ονείρεμα . Άλλη η τεχνική για μια αστρική προβολή. Άλλη για μια νοητική και άλλη για μια αιτιατή. Και επίσης άλλη για ένα ταξίδι στην 4η κάθετος κάτι που έγινε πειραματικά στο πείραμα της Φιλαδέλφεια.

Τώρα οι επιστήμη έχει καταφέρει την κβαντική τηλεμεταφορά και πειραματίζετε στους κβαντικούς υπολογιστές.

Θα σου απαντήσω φίλε ΖΙΡ


quote:
α) Κατ' αρχήν, ποιος είναι αυτός που σου λέει πως πρόκειτε για "μεταφορά συνείδησης" ;

Δεν σου το λέει αλλά το βιώνει άμεσα η ίδια η συνείδηση.


quote:
β) Ποιος είναι αυτός που σου λέει πως αυτή η "μεταφορά συνείδησης" γίνεται σε άλλο "σώμα" ;

Δεν σου το λέει αλλά το βιώνει άμεσα η ίδια η συνείδηση

quote:
γ) Ποιος είναι αυτός που σου λέει πως η συνείδηση βρίσκεται αλλού ;

Δεν σου το λέει αλλά το βιώνει άμεσα η ίδια η συνείδηση

Ξερεις τι ειναι η συνειδηση;


ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/07/2009, 13:00:25  Εμφάνιση Προφίλ
Με όλο το συμπάθειο δεν νομίζω οτι το έχεις ζήσει γιατι δεν θα το θεωρούσες διαταραχή του ύπνου και δεν προκειται για ασυνείδητη επιλογή και αποκλείεται να συμβαίνει τακτικά σε κάποιον(ασυνείδητα, χωρίς να το προκαλεί/επιθυμεί ο ίδιος).
Είπα "σώμα" και όχι σώμα για να κάνω τη διαφορά.. ποια διαφορά βέβαια δε ξέρω. Τι πάει να πει σώμα έτσι κ αλλιώς? Το σώμα είναι συνειδήση? Καλά τα πάντα είναι συνείδηση, αλλα όπως την εννοούμε και όπως το βλέπω το σώμα δεν αποτελεί μέρος της. Αλλωστε σε εκείνη τη κατάσταση δεν πρέπει να έιχα σώμα.


"..The Matrix can't tell you who you are"
Όταν ο άνθρωπος είναι σίγουρος για τον θεό ο θεός αμφιβάλλει για τον άνθρωπο..
Ασυνείδητος πάει να πει απόλυτα ταυτισμένος με τη σκέψη και το συναίσθημαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/07/2009, 13:16:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
Γεια σας

quote:
Μεταφυσική, η οποία στην προσπάθειά της να εξηγήσει το φαινόμενο, έχει εφεύρει τους όρους "αστρική προβολή", "αστρικό επίπεδο" & "αστρικό σώμα". [ κατ' αρχήν, ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ όλοι οι άνθρωποι "αστρικό σώμα", κάποιοι μπορούν να το αποκτήσουν στην ζωή τους και κάποιοι δεν μπορούν ]. H εκλογίκευση λοιπόν του φαινομένου μέσω της μεταφυσικής, δίνει όλες αυτές τις ανοησίες πως τάχαμ η συνείδηση μεταφέρεται σε άλλο "σώμα", τάχαμ έχουμε "αστρική" έξοδο

Αυτά που λες πάλι μια επιστημονική άποψη είναι για το τι είναι η μεταφυσική.

Αποφάσισε... από την μια μας λες για την αυτογνωσία και από την άλλη ότι όλα είναι τάχα μου.

Αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι…. Ότι δεν μπορείς να σκεφτείς για κάτι που ο άλλος ζει.. είναι μια εξαπάτηση.


Φίλε ΖΙΡ

Και το ΔΕΝΤΡΟ είναι ένα Φαινόμενο. ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΠΟΥ ΤΟ ΛΕΣ ΔΕΝΤΡΟ;

Ή έχεις ΒΟΛΕΥΤΕΙ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΛΕΓΕΤΕ ΕΝΑ ΔΕΝΤΡΟ. Και τωρα νιώθεις ασφαλείς με ένα φαινόμενο που δεν ξέρεις τι είναι.

Δεν είναι αυτό μια εκλογίκευση για το φαινόμενο; Δεν είναι αυτό μια ανοησία;

quote:
κατ' αρχήν, ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ όλοι οι άνθρωποι "αστρικό σώμα", κάποιοι μπορούν να το αποκτήσουν στην ζωή τους και κάποιοι δεν μπορούν

Αυτό πως το ξέρεις ή από πού το δανείστηκες.;


ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/07/2009, 13:18:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip
Όταν ένας άνθρωπος κοιμάται, κοιμάται και η συνείδησή του. Και όταν κάτι κοιμάται (είτε λέγεται συνείδηση, είτε άνθρωπος με συνείδηση), αυτό το κάτι δεν μιλάει ... παρά-μιλάει ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/07/2009, 13:22:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
Βλέπεις φίλε ΖΙΡ τι σου απάντησε ο Dr Jekyll Mr Hyde έχει παραπάνω εμπειρία από εσένα δεν μπορείς να τον ξεγελάσεις.

Μπορεί να μην μπορεί να τα εξηγήσει ξεκάθαρα αλλά κατανοώ τι λέει.


Πολύ θα ήθελα να μάθω ο φίλος ο Ήλιος που είναι; που κάποτε μου είχε πει ότι «εμείς η δυο μπορούμε να πούμε πολλά»


ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/07/2009, 13:22:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip
quote:
ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ

Άλλη η τεχνική για ένα συνειδητό ονείρεμα . Άλλη η τεχνική για μια αστρική προβολή. Άλλη για μια νοητική και άλλη για μια αιτιατή. Και επίσης άλλη για ένα ταξίδι στην 4η κάθετος κάτι που έγινε πειραματικά στο πείραμα της Φιλαδέλφεια.


Τίγκα στις τεχνικές ... τεχνική για καθαρίσει ο εγκέφαλός σου από τα φύκια, ξέρεις ;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/07/2009, 13:24:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip
Δεν προσπαθώ να ξεγελάσω κανέναν κ. Συμπαντίδη μου. Λέω την άποψή μου ... πείτε την άποψή σας κι εσείς κι όλα ok ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/07/2009, 13:29:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
Ξέρω μια συνταγή που όταν κάποιος σου λέει κάτι και δεν ξέρεις απαντάς.

quote:
Κοιμισμένος από κάτι, με κάτι, σε κάτι. Ξύπνιος από κάτι, με κάτι, σε κάτι. Κοιμισμένος από κάτι άλλο, με κάτι άλλο, σε κάτι άλλο. Ξύπνιος από κάτι άλλο, με κάτι άλλο, σε κάτι άλλο. Κοιμισμένος από κάτι άλλο του άλλου, με κάτι άλλο του άλλου, σε κάτι άλλο του άλλου. Ξύπνιος από κάτι άλλο του άλλου, με κάτι άλλο του άλλου, σε κάτι άλλο του άλλου. Και πάει λέγοντας ... η συνείδηση δεν στέκεται πουθενά για πολύ ώρα. Είναι σαν τις μύγες ...

Και με άλλες παραλλαγές που είναι βασικά στο ίδιο σκεπτικό.
Με πρόβλημα στο κεφάλι για τα φύκια που λες πρέπει να ψάξεις άλλου.

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/07/2009, 13:31:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip
quote:
Dr Jekyll Mr Hyde

Με όλο το συμπάθειο δεν νομίζω οτι το έχεις ζήσει [ ok, no problem ] γιατι δεν θα το θεωρούσες διαταραχή του ύπνου και δεν προκειται για ασυνείδητη επιλογή και αποκλείεται να συμβαίνει τακτικά σε κάποιον(ασυνείδητα, χωρίς να το προκαλεί/επιθυμεί ο ίδιος). [ συμβαίνει πολύ τακτικά αλλά δεν μπορεί ο άνθρωπος να το αντιληφθεί ]
Είπα "σώμα" και όχι σώμα για να κάνω τη διαφορά.. ποια διαφορά βέβαια δε ξέρω. Τι πάει να πει σώμα έτσι κ αλλιώς? Το σώμα είναι συνειδήση? Καλά τα πάντα είναι συνείδηση, αλλα όπως την εννοούμε και όπως το βλέπω το σώμα δεν αποτελεί μέρος της. Αλλωστε σε εκείνη τη κατάσταση δεν πρέπει να έιχα σώμα. [ πάλι προσπαθείς να το εκλογικεύσεις, όλα αυτά που λες είναι παγίδες του νου. Αυτή είναι η δική μου γνώμη. Τώρα απο 'κει κι έπειτα ... ok, κανένα πρόβλημα ]


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/07/2009, 13:33:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip
ΥΠΗΡΕΤΗ,

σ' αφήνω τώρα ... ciao!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/07/2009, 13:48:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
Τελικά δεν μας απάντησες ποιος λέει όλα αυτά;

quote:
α)
Κατ' αρχήν, ποιος είναι αυτός που σου λέει πως πρόκειτε για "μεταφορά συνείδησης" ;

β) Ποιος είναι αυτός που σου λέει πως αυτή η "μεταφορά συνείδησης" γίνεται σε άλλο "σώμα" ;

γ) Ποιος είναι αυτός που σου λέει πως η συνείδηση βρίσκεται αλλού ;


Δεν θα παραξενευτώ αν μου απαντήσεις ο ΝΟΥΣ.

Εντάξη γεια.

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗ

Edited by - ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ on 31/07/2009 13:52:30Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/07/2009, 15:08:30  Εμφάνιση Προφίλ
Φίλε Ζιπ
quote:
Με όλο το συμπάθειο δεν νομίζω οτι το έχεις ζήσει [ ok, no problem ] γιατι δεν θα το θεωρούσες διαταραχή του ύπνου και δεν προκειται για ασυνείδητη επιλογή και αποκλείεται να συμβαίνει τακτικά σε κάποιον(ασυνείδητα, χωρίς να το προκαλεί/επιθυμεί ο ίδιος). [ συμβαίνει πολύ τακτικά αλλά δεν μπορεί ο άνθρωπος να το αντιληφθεί ]

Εδώ μιλάω για μια κατάσταση που θεωρώ οτι είναι συνειδητό ονείρεμα ή έστω καποιο είδους μεταφορά συνείδησης σε περίπτωση που το μπερδεύεις με την αστρική προβολή η οποία όντως συμβαίνει καθημερινά άλλα όχι συνειδητά. Η λέξη ΣΥΝΕΙΔΗΤΑ είναι που κάνει τη διαφορά σε όλο αυτό που λέω και επειδή ακριβώς πρόκειται για μια συνείδητή επιλογή την θυμάσαι(καταβάλλοντας μικρή προσπάθεια τη στιγμή που επανέρχεται η συνείδηση σου στο φυσικό σώμα).
Οταν μιλάω για μεταφορά συνειδησης μιλάω για μεταφορά των "αισθητήριων οργάνων"(και ούτε ξέρω γιατι υπάρχουν ακομά στο ονειρικό σωμα!)ΜΕΣΑ στον ονειρικο κόσμο. Επομένως ο κόσμος με τον οποίο πλεον αλληλεπιδράς είναι ο ευπλαστος ονειρικός.

"..The Matrix can't tell you who you are"
Όταν ο άνθρωπος είναι σίγουρος για τον θεό ο θεός αμφιβάλλει για τον άνθρωπο..
Ασυνείδητος πάει να πει απόλυτα ταυτισμένος με τη σκέψη και το συναίσθημαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/07/2009, 19:47:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip
Καλησπέρα,

λοιπόν, για να βάζουμε ένα ένα τα πράγματα στην θέση τους. Κατ' αρχήν η συνείδηση - να ξεκαθαρίσουμε - πως δεν είναι κάτι μεταφυσικό. Είναι κάτι απολύτως φυσικό και εντάσσεται στην φύση και στην φυσικότητα & φυσιολογικότητα του ανθρώπου. Συνεπώς, όταν ένας άνθρωπος κοιμάται, η συνείδησή του ακολουθεί τους φυσικούς νόμους του ανθρώπου που την έχει και την κατέχει. Δεν γίνεται ένας άνθρωπος να κοιμάται και η συνείδησή του να βαράει 2-4 σκοπιά γερμανικό, δεν γίνεται δηλ. να είναι ξύπνια, κοιμάται κι αυτή. Κατά συνέπεια, οτιδήποτε συμβαίνει σ' αυτόν τον άνθρωπο [o οποίος άνθρωπος δεν είναι διάφορος από την συνείδησή του, δηλ. άνθρωπος και συνείδηση πάνε μαζί, πακέτο ] συμβαίνει κατά την διάρκεια του ύπνου του, ένα όνειρο π.χ.

Εσείς μέχρι στιγμής, αναφέρεστε στην συνείδηση θαρρείς και είναι καμιά γκομενίτσα που ξαπλώνει για ένα πήδημα με κάποιον. Ξάπλωσε, πηδήχτηκε, κοιμήθηκε αλλά ok, την κοπάνησε μετά για "άλλα" στέκια [ πήγε στο σπίτι του γείτονα, ας πούμε ] και ο έρ'μος ο ανθρωπάκος ενώ κατάλαβε στον ύπνο του πως του την κοπάνησε, άρχισε να την πέρνει από πίσω για να δει που πάει, ΟΜΩΣ - τι περίεργο ; - βρίσκεται ακόμη στο κρεβάτι του χωρίς να έχει κουνηθεί ούτε χιλιοστό!

Η δική μου άποψη λοιπόν σχετικά με αυτό που ονομάζεται "αστρική προβολή", διαφέρει κατά πολύ απ' αυτά που θέλουν κάποιοι να περάσουν στον κόσμο. Είναι γνωστό πως πίσω από αυτό που ονομάζεται "εσωτερισμός" έχει στηθεί ολόκληρη βιομηχανία ... κι αυτή η βιομηχανία είναι βιομηχανία γλώσσας, ορολογίας, είναι βιομηχανία "ιδέων", ντεμέκ πρωτοποριακών, βιομηχανία ερωτικού εκστασιασμού και τάχαμ ταντρικής σεξουαλικότητας, είναι βιομηχανία συνειδήσεων, τι να λέμε τώρα ... ;

Edited by - zip on 31/07/2009 19:49:19Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/07/2009, 20:14:34  Εμφάνιση Προφίλ
Όπως είπα άλλοτε είναι πολύ εύκολο να καταλάβεις κάνοντας αστρική προβολή(εγώ δεν έχω κάνει) αν πρόκειται για μούφα ή για κάτι αληθινό. Αν κατα τη διάρκεια της αστρικής προβολής μπεις στο σπίτι του τάδε γείτονα στο οποίο δεν έχεις ξαναμπεί και δεις το σπίτι του και έπειτα το εξακριβώσεις με ο φυσικό σου σώμα θα διαπιστώσεις εύκολα το να ισχύουν τα όσα λέγονται για την αστρική προβολή. Αυτό βέβαια δεν είναι δικιά μου δουλειά αλλα αυτών που υποστηρίζουν οτι έχουν κάνει.

Οσον αφορά τη δικιά μου εμπειρία ΔΙΑΦΩΝΩ οτι ενώ το φυσικό σώμα κοιμάται η συνείδηση είναι και αυτή κοιμισμένη. Είναι μεν το πιο ΣΥΝΗΘΕΣ αλλα μπορει να ΑΛΛΑΞΕΙ μετα απο προσπαθεια(αυτό φυσικά δεν σημαίνει οτι η αλλαγή είναι μόνιμη. Δεν πατάς δηλαδη κάποιο κουμπάκι και κάθε βράδυ έχεις μεταφορά συνείδησης αλλα θεωρώ οτι είναι κάτι που έχει να κάνει με την θέληση αλλα και το βαθμό συνειδητότητας που κρατάς κατα τη διάρκεια του ύπνου και της ημέρας).

"..The Matrix can't tell you who you are"
Όταν ο άνθρωπος είναι σίγουρος για τον θεό ο θεός αμφιβάλλει για τον άνθρωπο..
Ασυνείδητος πάει να πει απόλυτα ταυτισμένος με τη σκέψη και το συναίσθημαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/07/2009, 20:16:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip
quote:
ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ

Ξέρω μια συνταγή που όταν κάποιος σου λέει κάτι και δεν ξέρεις απαντάς.


quote by zip :
--------------------------------------------------------------------------------
Κοιμισμένος από κάτι, με κάτι, σε κάτι. Ξύπνιος από κάτι, με κάτι, σε κάτι. Κοιμισμένος από κάτι άλλο, με κάτι άλλο, σε κάτι άλλο. Ξύπνιος από κάτι άλλο, με κάτι άλλο, σε κάτι άλλο. Κοιμισμένος από κάτι άλλο του άλλου, με κάτι άλλο του άλλου, σε κάτι άλλο του άλλου. Ξύπνιος από κάτι άλλο του άλλου, με κάτι άλλο του άλλου, σε κάτι άλλο του άλλου. Και πάει λέγοντας ... η συνείδηση δεν στέκεται πουθενά για πολύ ώρα. Είναι σαν τις μύγες ...
--------------------------------------------------------------------------------


Και με άλλες παραλλαγές που είναι βασικά στο ίδιο σκεπτικό.
Με πρόβλημα στο κεφάλι για τα φύκια που λες πρέπει να ψάξεις άλλου.


ΥΠΗΡΕΤΗ, ξέρω πως αυτό το πράγμα είναι εξαιρετικά δύσκολο για σένα να το χωνέψεις. Δεν χωνεύεται αυτό, είναι πολύ βαρύ. Γιατί αν το χωνέψεις, αμέσως το θεατράκι που έστησες εσύ και 2-3 άλλοι εδώ μέσα, θα σωριαστεί σαν αυθαίρετη παράγκα. Δεν περιμένω λοιπόν να το παραδεχτείς δημόσια - αν και γνωρίζεις πολύ πολύ καλά πως τα πράγματα είναι ΑΚΡΙΒΩΣ όπως τα λέω ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy