ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ, 4ο μέρος, επίσημη έκδοση
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/01/2011, 00:05:46  Εμφάνιση Προφίλ
Λες να ειναι απο κεινο το μερος με τα μεγαλα καζανια?
Ταιριαζει και το ονομα.Κατι σαν Βελζεβουλακος στα Γερμανικα ακουγεται.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.
Σουρης.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/01/2011, 00:13:23  Εμφάνιση Προφίλ
Ναι, κ εγώ αυτό σκέφτηκα χαχαχα.
Υπάρχει και ένας γνωστικός διδάσκαλος που το παίζει μετανσάρκωση του Βελζεβούλ και σκέφτηκα μήμπως έγραψε αυτός το βιβλίο. Δε ξέρω βέβαια αν ο εν λόγω κύριος θυμάται ότι ο ιδρυτής της κίνησης είχε αναφέρει ότι ο Βελζεβούλ θα ενσαρκωνόταν σε γυναίκα... (ψιλά γράμματα θα μου πείτε. Στη σημερινή εποχή τι πούτσα τι αιδοίο όλα ίδια μοιάζουν).
(υγ:Λέμε "Βελζεβούλ" ως πρόσωπο-ψυχή-οντότητα, όχι με την έννοια ενός βελζεβούλ αντίχριστου, αντιμεσσία, δαίμονα κ άλλα φρούτα κ λαχανικά)


Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 05/01/2011 00:17:19Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DarkEternity
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
53 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/01/2011, 19:50:21  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος DarkEternity
quote:


Προσφατα διαβασα το ''Αστρικη Προβολη και ονειρα'' του Belzebuung
και το βρηκα ιδιαίτερα ενδιαφερον!!!




Που το βρηκες?Το αγορασες απ το ιντερνετ?Εγω εχω μονο κατι αρχειο pdf
αλλα περιεχουν αποσπασματα του βιβλιου ''Αstral travel and dreams'' στα αγγλικα...Το δικο σου φανταζομαι στα ελληνικα ειναι...σωστα?

"Ο σοφός κυβερνά τα άστρα του"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/01/2011, 14:52:01  Εμφάνιση Προφίλ
Επίσης, δεν ξέρω γιατί, βοηθάει όταν είσαι άρρωστος (δεν ξέρω αν έχει ήδη υποθεί).

Προσωπικά όταν είμαι άρρωστη (με πυρετό συνήθως) "βγαίνω" πιο εύκολα.

Καλησπέρα σας


* Ειρήνη *Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DarkEternity
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
53 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2011, 16:30:27  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος DarkEternity
quote:

Επίσης, δεν ξέρω γιατί, βοηθάει όταν είσαι άρρωστος (δεν ξέρω αν έχει ήδη υποθεί).

Προσωπικά όταν είμαι άρρωστη (με πυρετό συνήθως) "βγαίνω" πιο εύκολα.

Καλησπέρα σας


* Ειρήνη *



Εγω παλι οταν ψιλοζαλιζομαι,και ειμαι κουρασμενη παθαινω ακουσιες ''προβολες''.....δεν πιστευω να ειναι αστρικη προβολη αλλα μια πινελια παραξενιας υπαρχει!....

"Ο σοφός κυβερνά τα άστρα του"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/01/2011, 19:31:43  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Επίσης, δεν ξέρω γιατί, βοηθάει όταν είσαι άρρωστος (δεν ξέρω αν έχει ήδη υποθεί).

Προσωπικά όταν είμαι άρρωστη (με πυρετό συνήθως) "βγαίνω" πιο εύκολα.

Καλησπέρα σας


Αυτό είναι αλήθεια... Παράξενα πράγματα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
wondering
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/02/2011, 02:56:10  Εμφάνιση Προφίλ
Γεια σας! Μετά απο αρκετές ώρες που διάβαζα όλες τις πολύ ενδιαφέρουσες σελίδες του θέματος αποφάσισα να σας γράψω μια εμπειρία που με προβληματίζει. Όλα έγιναν κατα τη διάρκεια που θεωρώ πως κοιμόμουν. Και λέω 'θεωρώ' γιατί ακόμα και σήμερα δεν έχω καταλάβει πολλά. Ενώ λοιπόν κοιμόμουν...τριγυρνούσα στο σπίτι μου και πήγαινα σε ένα δωμάτιο. Όταν είδα οτι η πόρτα του δωματιου ήταν κλειστή προσπάθησα να την ανοιξω...αλλά το χέρι μου περνούσε μέσα απο το πόμολο. Ήταν πολύ σοκαριστικό και ακόμη και σήμερα που το σκέφτομαι μετα απο πολύ καιρό,με σοκάρει ακόμα. Δεν μπορούσα να ανοίξω την πόρτα με τίποτα. Μετά απο λίγη ώρα (σχετικά πάντα) βρισκόμουν στο κρεβάτι και δεν μπορούσα να κουνηθώ ενώ ένιωθα σα να γίνεται σεισμός!!! Μολις κατάφερα να κουνηθώ άνοιξα τα μάτια! Μετά απο αυτό άλλη μια φορά την ώρα που ξάπλωνα να κοιμηθώ άρχισα να νιώθω πάλι το ίδιο,μια απίστευτη δόνηση που όμως αυτή τη φορά επειδή δε κοιμόμουν ακόμα προσπαθούσα με νύχια και με δοντια να τη σταματήσω γιατί δε σταμάταγε με τίποτα. Ήταν πάρα πολύ περίεργο γιατί τη μια στιγμή ήμουν στο κρεβάτι μου και την άλλη άρχιζαν οι δονήσεις και άκουγα έναν περίεργο ήχο και μια καμπάνα να χτυπάει περίέργα, μετά το σταματούσα και μετά συνέχιζε το ίδιο... μέχρι που το σταμάτησα εντελώς γιατι είχα τρομοκρατηθεί. Ποια είναι η γνώμη σας;..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/02/2011, 04:23:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic
Θα ήθελα να ενημερώσω τους φίλους που συμμετέχουν στο θέμα ότι επειδή αυτό έχει ήδη φτάσει αισίως τις 50 σελίδες και θα πρέπει κάπου εδώ να κλείσει τον κύκλο του, θα ήταν χρήσιμο να ανοιχτεί από όποιον επιθυμεί το νέο θέμα με τίτλο "ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ, 5ο μέρος, επίσημη έκδοση".

Στο εισαγωγικό μήνυμα του νέου θέματος καλό θα είναι να παραθέσει ο θεματοθέτης το link της πρώτης σελίδας από το 4ο μέρος, καθώς και στο παρόν να γράψει το link του νέου θέματος ώστε να μπορούν να το βρουν εύκολα οι ενδιαφερόμενοι.

Ευχαριστώ

Lost in Necropolis

La ville de la mort


Edited by - Agnostic on 01/02/2011 04:27:08Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2011, 06:26:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Το θέμα αυτό απενεργοποιείται.
Η συνέχεια στο:

ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ, 5ο μέρος, επίσημη έκδοση


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy