ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 Σχετικά με θέαση(;) προσώπου κατά την διάρκεια του ύπνου
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
fop
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2009, 15:45:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους fop  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος fop  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος fop  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος fop  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
lipon thelw na me voithise (an mporite) apo mia paraisthisi i den kserw egw pws na to pw.Eimoun stin xalkidiki kai girisa giro stis 4hs i wra ta ksimeromata kai piga gia ipno,meta apo kourasi eimouna eksw me tn parea m. molis kimithika eida ena oneiro (eimouna se mia kafeteria kai eida ena gnwsto prosopo. dn thimame tpt allo apo to oneiro) meta p ksipnisa (kimame me ta 2 aderfia m ta mikra sto idio krevati) anti na dw ton mikro m aderfo dipla m eida ena koritsi p simpatho para poli gia 5-10 deuterolepta p kitousa evlepa ayto to pragma kai meta apo ligo allakse kai ksana egine normal dld ksana i fatsa tou aderfou m .(kai mporousa na diakrinw mono tin fatsa apo to koritsi oxi to swma) Apla dn kserw ti simenei ayto ? ? ?!?!? itane arketa parakseno . (to prosopo p eida sto oneiro einai filos m to prosopo p eida otan ksipnisa.)

vakalis

______________________________________________________________
ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΕΤΟΝΟΜΑΖΕΤΑΙ ΑΠΟ parasthisis dn kserw :P
ΣΕ Σχετικά με θέαση(;) προσώπου κατά την διάρκεια
του ύπνου
.
25/06/2009
______________________________________________________________

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2009, 22:28:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλώς ήρθες..
Αυτό το κορίτσι ζεί ή όχι?
Αν ζει σκέψου κάτι οτιδήποτε που μπορεί να το συνδέει με τον μικρό σου αδερφό. Είτε σε αυτά που νιώθεις, είτε στη συμπεριφορά, είτε σε πράξεις που έχεις κάνει στο μεν και στο δε άτομο(μπορεί να τους έχεις πληγώσει με τον ίδιο τρόπο ή να νιώθεις παρόμοια συναισθήματα πχ).

Αυτό μπορεί να χει να κάνει επίσης με τον τρόπο που βλέπει αυτή εσένα(σαν αδερφό? Σαν ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ αδερφό?).

Πρώτα πρέπει να ψάξεις για ποιο άτομο θέλει να σου δόσει κάποια αλήθεια αυτό το μήνυμα. Για τον εαυτό σου? Για τον αδερφό σου? Για εκείνη?

Έπειτα πρέπει να δεις τις πιθανές σχέσεις που μπορει να υπάρχουν όπως είπα πριν όσον αφορά τις καταστάσεις.

Βέβαια μεσα στο σκοτάδι και επειδή το κορίτσι που αναφέρεις θα βρισκόταν δυνατά στη σκέψη σου, μπορεί να ήταν μια παραίσθηση απλά. Πώς ακριβώς "άλλαξε" ο αδερφός σου απ το ένα πρόσωπο στο άλλο?

"..The Matrix can't tell you who you are"
http://www.youtube.com/watch?v=3E4icx7U8Cg
It is not the spoon that bends.. It is yourself.."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2009, 23:21:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας

Φιλε fop

Έχω την υποψία ότι είχες μια ψευδής αφύπνιση. Δηλ. Ονειρεύτηκες ότι ξύπνησες και όλα βέβαια ήταν πολύ αληθινά , τόσο που δεν αναρωτήθηκες αν ονειρεύεσαι. Για να ισχύει αυτό που λέω, πρέπει στην συνέχεια να ξάπλωσες και να ξανακοιμήθηκες.

Ξανακοιμήθηκες μετά από αυτό που ειδές;


ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

helios2012
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
664 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2009, 03:14:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χωρίς να θέλω να σε θορυβήσω fop, μόλις διάβασα τις απαντήσεις των υπολοίπων μελών μου ήρθε η εξής σκέψη στο μυαλό...
Θυμήθηκα παρόμοια περιστατικά όπου λ.χ. μανάδες ξαφνικά βλέπουν τα μωρά τους σαν κοτόπουλα και τα βάζουν στο φούρνο με πατάτες...
Μια μορφή σχιζοφρένειας που βρίσκεται σε λανθάνουσα κατάσταση και ενυπάρχει στο άτομο αλλά εκδηλώνεται κάτω από συνθήκες έντονου στρές.
Χμμμ...
Επειδή όμως στο μήνυμά σου μας λές ότι σου αρέσει πολύ το κορίτσι, ότι είχες βγεί το βράδυ και θα πιες και κανά ποτάκι και μάλλον λόγω του νεαρού της ηλικίας σου (έφηβος φαντάζομαι) οι ορμόνες σου ανεβοκατεβαίνουν σαν τρελές, ίσως τελικά να μην είσαι σχιζοφρενής αλλά απλά ερωτευμένος.Εξάλλου το ότι κοιμάσαι με τ'αδέρφια σου στο ίδιο κρεβάτι, λόγω διακοπών φαντάζομαι, είναι από μόνο του στρεσσογόνο και δημιουργεί πρόβλημα...
Οπότε δεν έχεις παρά να φλερτάρεις με το κορίτσι και να της ζητήσεις να τα φτιάξετε...(έτσι δεν το λέτε και τώρα?)
Α και πού'σαι, καλύτερα να κοιμηθείς στο πάτωμα ή στον καναπέ παρά στο ίδιο κρεβάτι με τα δύο αδέρφια σου, γιατί ίσως στο επόμενο όνειρο ξυπνήσεις απότομα και αντί να δείς κανά όμορφο και φιλικό πρόσωπο ίσως δείς κανά τέρας και φρικάρεις...
Χαλάρωσε λοιπόν, διακοπές κάνεις, παράτα το ίντερνετ και όρμα στο κορίτσι...

Ντόκτορ...εσένα τί να σου πώ τώρα...
Φίλε μου, σκωτσέζικα ντούς μου κάνεις...
Αυτό το μήνυμα που έγραψες εδώ, και ένα ακόμη πρόσφατα σε ένα άλλο νέο μέλος(στο θέμα "Σολωμονική) είναι επιεικώς απαράδεκτα.
Συγκρατήσου λίγο και πρόσεχε τί γράφεις ειδικά όταν απευθύνεσαι σε ανήλικα.Εχεις προοδεύσει γενικά πάρα πολύ απ'όταν ξεκίνησες να γράφεις και πολλά μηνύματά σου είναι αξιόλογα αλλά αυτά τα δύο αδερφάκι μου ήταν άστα να πάνε...(Θυμίσου πρίν κανά χρόνο που μόνος σου παραδεχόσουν ότι μερικές φορές έγραφες χωρίς να πολυσκεφτείς και ήξερες πως αυτό ήταν λάθος...πάνω που το είχες διορθώσει, ξανάρχισες πάλι!)
Όχι τίποτε άλλο αλλά δίνεις συμβουλές και με μία σιγουριά που τσακίζει κόκκαλα ειδικά όταν απαντάς σε άτομα που δεν γνωρίζεις και που δίνουν και ελάχιστες πληροφορίες...
Πώς μπορείς βρε Ντόκτορ να λές πράγματα με τόοοοοση σιγουριά?
Φίλε μου, αν από τώρα , που είσαι νέος και ωραίος, έχεις επαναπαυτεί στις προσωπικές σου δάφνες και έχεις κατασταλλάξει χωρίς ν'αφήνεις περιθώριο για περαιτέρω διερεύνηση των πραγμάτων ή τελοσπάντων χωρίς αναπάντητα ερωτήματα, προβληματισμούς και γιατί, τότε μάλλον κάπου έχεις βαλτώσει...και ξέρω πως είσαι ικανός για πολλά περισσότερα...
Ξεκόλλα λοιπόν και ρίξε μια ματιά στα τελευταία σου μηνύματα από άλλη οπτική γωνία αυτή τη φορά και θα δείς και μόνος σου την απολυτότητα που εκπέμπουν...μια απολυτότητα που υποδηλώνει στασιμότητα...
Φιλικά...(το παρόν μήνυμα έχει συμβουλευτικό χαρακτήρα και ελπίζω να το δείς έτσι...)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2009, 14:03:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε helios2012
έχεις δίκαιο, έχω ψιλοεθισθεί με το πράμα(λες να εχω αρχίσει να τα χάνω?) και επειδή κατα κάποιο τρόπο όλη μέρα ασχολούμε με όλων των ειδών τα κουλά.. αυτά ξέρω αυτά γράφω. Αν δηλαδη διάβαζα νευρωλογικά περιοδικα και ήξερα για νευρώνες θα έκανα μια εκτεταμένη αναφορά στους νευρωλογικούς παράγοντες που θα μπορούσαν να προκαλέσουν κάτι τέτοιο. Όμως έχω άλλου είδους γνώσεις μόνο να προσφέρω.

Έχω βέβαια και τη θεώρηση οτι αφού όλοι οι άλλοι θα απαντήσουν σε ερωτήσεις σαν την παρούσα: "μήμπως βαράς ενέσεις?" καλύτερα να πιάσω τους λοιπούς παραγόντες, πάντα βέβαια κάνω αναφορά και στου μη-λοιπούς. Απ το να γράψω οτι μπορεί να φταίει η αϋπνία που ο καθένας μπορεί να το σκεφτεί αλλα και όλα τα μέλη θα το αναφέρουν μπορεί να φανεί πιο χρήσιμο.
Βεβαίως το κύριο θέμα είναι οτι αυτοί που κάνουν τετοια ποστ σαν το παραπανω όπως σωστά λες δεν είνα απαραίτητα και πνευματικά υγειείς. Κάποια είναι φανερώς "αλλού", αλλα για άλλα δεν μπορείς να ξέρεις τι παίζει μαζί τους, οπότε και εφ'όσον τα ίδια έχουν κάνει μια σωστή θεωρηση των πραμάτων κλπ δόσε τους μια ανάλογη συμβουλή ΣΤΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ που όντως κάτι παίζει. Είναι βεβαίως χαζό να ανοίγεις ένα θέμα να λες το και το και να μην έχεις κάνει σωστή θεώρηση. Θεωρώντας όμως οτι το άτομο έχει σκεφτεί ώριμα του προτείνεις κάποια πράματα.

Βεβαίως οι απαντήσεις που δίνω δεν εχουν πάντα σκοπό να επιλύσουν το πρόβλημα του άλλου αλλα να τον προτρέψουν σε κάτι άλλο που θα του κάνει καλό.

Για παράδειγμα, θα πρόσεξες οτι στο μήνυμα που αναφέρεις στη Σολωμονική βάζω με κεφαλαία τη λέξη ΕΞΟΜΟΛΟΓΗΣΗ. Γιατι τη "θεωρώ" τόσο σημαντική?

Θα έχεις προσέξει επίσης πως παροτρύνω τον αγιασμό κλπ κλπ. Αυτό τι κάνει σε ένα χώρο? Εσύ που κάνεις και αστρική προβολή.. τι κάνει το λιβάνι σε ένα χώρο? Επίσης τι κάνει η προσευχή στον άνθρωπο?

Σε αυτό το θέμα επίσης τι παροτρύνω να κάνει ο Φοπ?

quote:
Πρώτα πρέπει να ψάξεις για ποιο άτομο θέλει να σου δόσει κάποια αλήθεια αυτό το μήνυμα. Για τον εαυτό σου? Για τον αδερφό σου? Για εκείνη?

quote:
Αν ζει σκέψου κάτι οτιδήποτε που μπορεί να το συνδέει με τον μικρό σου αδερφό. Είτε σε αυτά που νιώθεις, είτε στη συμπεριφορά, είτε σε πράξεις που έχεις κάνει στο μεν και στο δε άτομο(μπορεί να τους έχεις πληγώσει με τον ίδιο τρόπο ή να νιώθεις παρόμοια συναισθήματα πχ).

Αυτό ξέρεις πώς λέγεται? Ενδοσκοπιση
Το θέμα είναι δηλαδη either way να υπάρξει αποτέλεσμα.

Κατα τα άλλα ως σάιτ για το ανεξήγητο οφείλουμε να πιάνουμε τις ανεξήγητες πτυχές

"..The Matrix can't tell you who you are"
http://www.youtube.com/watch?v=3E4icx7U8Cg
It is not the spoon that bends.. It is yourself.."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

helios2012
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
664 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2009, 14:47:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Dr Jekyll Mr Hyde:
τι κάνει το λιβάνι σε ένα χώρο?

Ντόκτορ ας μην πούμε για το λιβάνι γιατί αν μας πάρουν χαμπάρι ο Μακεδών και ο Γιάπετ θα φάμε χοντρό δούλεμα!!!
Αντ'αυτού, μπορούμε να κάψουμε φύλλα δάφνης!!!
(Την ίδια δουλειά κάνουν και αυτά και σίγουρα δε θα μας αποκαλέσουν λιβανισμένα μυαλά!...για δαφνισμένα, δεν ξέρω!!!)
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2009, 15:28:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Ασφαλώς.. τότε θα μας πούνε οτι είμαστε.. για το Δαφνί! Βέβαια επειδή το χρησιμοποιούσαν οι αρχαίοι ημών προγΌνοι μπορεί να μην πουν τιποτα

"..The Matrix can't tell you who you are"
http://www.youtube.com/watch?v=3E4icx7U8Cg
It is not the spoon that bends.. It is yourself.."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

helios2012
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
664 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2009, 16:43:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Α χα χα χα πολύ καλό το Δαφνί!!!!!!!!

Αλλά εεε...όλα κ όλα...όχι και Όνοι οι πρόγονοί μας!
Κυνοκέφαλοι ίσως, γερακόμορφοι μπορεί αλλά όνοι με τίποτα, πλήν των πολύ πλούσιων που αυτοί αποτελούσαν μειοψηφία, όπως πάντα, και δεν μετράνε!
Βέβαια αν συμμετείχε ο Ερίωπας θα μας έλεγε πολλά για τα γαϊδούρια...!
Αχ που'σαι βρε Ερίωπα με τους όνους, τα αγκωνάρια και τις κιβωτούς σου!
Να'σαι καλά όπου και αν βρίσκεσαι Φίλε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2009, 19:18:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
λίγο η άνοιξη λίγο οι ορμόνες λίγο ο πόθος για το κορίτσι,καταλαβαίνειςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/06/2009, 08:37:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΕΤΟΝΟΜΑΖΕΤΑΙ ΑΠΟ parasthisis dn kserw :P ΣΕ Σχετικά με θέαση(;) προσώπου κατά την διάρκεια του ύπνου.






============================================================




Αγαπητέ fop, καλώς ήλθες στις Συζητήσεις του Esoterica.
Σου εύχομαι καλή συνέχεια.

Θα σε παρακαλούσα μόνο να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες κι όχι με λατινικούς (greeklish) ώστε να είναι πιο εύκολη η ανάγνωση των μηνυμάτων σου.

Όσον αφορά την εμπειρία σου που μοιράστηκες μαζί μας, δε νομίζω ότι υπάρχει λόγος να ανησυχείς.
Ίσως να είσαι πράγματι ερωτευμένος με την κοπέλα που νόμισες ότι είδες εκείνο το βράδυ στην θέση του αδερφού σου, ίσως λόγω του σκοταδιού να νόμισες ότι την είδες ή μπορεί να είχες δει κάποιο σχετικό όνειρο που δεν θυμάσαι και να σε επηρέασε.
Κάποιες φορές άλλωστε, βλέπουμε κι αυτό που θέλουμε.





In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/06/2009, 08:42:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας

Φιλε fop περιμένω μια απάντηση.

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

starlight
Νέο Μέλος

Greece
18 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/06/2009, 15:01:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους starlight  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΕΛΙΚΑ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΜΕΙΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕ ΤΗΝ ΑΠΟΡΙΑ.ΤΙ "ΠΑΙΧΤΗΚΕ" ΜΕ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΙ?ΤΟ ΞΑΝΑΔΕ?ΕΓΩ ΤΟ ΕΙΧΑ ΠΑΘΕΙ ΑΥΤΟ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΤΕΚΙΛΑ ΠΑΡΤΥ,ΑΛΛΑ ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΤΟ FORUM ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΙΡΑΣΤΩ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΜΟΥ
(ΚΑΤΙ ΕΧΩ ΠΑΘΕΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ,ΠΟΛΛΕΣ ΚΑΚΙΕΣ ΛΕΩ,SORRY...)
ΕΠΕΙΔΗ ΛΟΙΠΟΝ ΕΓΩ ΜΕΝΩ ΚΑΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΔΑΦΝΙ,ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΩ ΤΙΠΟΤΑ ΔΥΣΑΡΕΣΤΕΣ "ΜΕΤΑΚΟΜΙΣΕΙΣ",ΘΑ ΠΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΟΝ ΦΙΛΟ FOP,ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΚΟ,ΕΙΔΙΚΑ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΥΠΝΟΥ-ΞΥΠΝΙΟΥ ΝΑ ΝΟΜΙΖΕΙ ΠΩΣ ΒΛΕΠΕΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ,ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΜΕ ΚΑΤΑ ΒΑΘΟΣ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ ΚΑΙ Ο DYING INCUBUS...
ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΚΟ ΚΑΙ ΑΝΑΜΕΝΟΜΕΝΟ,ΕΙΔΙΚΑ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΤΗΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΚΟΠΕΛΑ ΝΑ ΤΗΝ ΕΙΧΕΣ ΔΕΙ ΝΩΡΙΤΕΡΑ ΟΤΑΝ ΕΙΧΕΣ ΠΑΕΙ ΒΟΛΤΑ Η ΑΝ ΕΠΕΣΕΣ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΣΚΕΦΤΟΣΟΥΝ Η ΑΝ ΠΕΡΑΣΕ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ...

Δεν εχει σημασια τι θα βρεις.Σημασια εχει οτι εψαξες.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy