ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Αλβανοί στην Ελλάδα - Ρατσισμός ή θέμα επιβίωσης;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 8
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Prince
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2003, 22:02:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Prince  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kalispera se oloys toys filoys.
To thema pou thelo na thixo ine oi metanastes stin ellada kai i simperifora toys. siggekrimena thelo na miliso gia auti tin axaristi, barbari kai apolitisti fili toys albanoys.
Den mporo na anexto alo tin apesia simperifora tous apentanti se mia xora poy stin arxi toys dextike me simponia kai ayti to mono poy exoyn kani ine na mas enoxloyn sinexia me diaforoys tropoys. Den me niazi ti lei to kratos kai pia ta simferonta toy apo tin isodo toys (ta opoia an ta skeftite ligo ine papa pola). Me treleni na blepo aytes tis ilithies fatses sto dromo kai to axrio kamaki poy kanoyn se opoia kopela brethi mprosta toys ane3artitos ilikias. den iparxi pia kanena simio sto opio mporis na pas kai na niosis oti ise sti xora soy. opoy kai na stathis akoys ayti tin apesia glossa toys kai ta ekneyristika spasta ellinika toys. Den xero ti gnomi exete eseis gia ayta alla 8a i8ela poli na ma8o posos kosmos exi tin idia aganaxtisi me mena kai an kapia stigmi 8a mporoysame na kanoyme kati gia na toys xefotothoyme. re gamoto i ellada mas ine poli omorfi poli kai ine krima na tin blepo na metatrepete se epektasi tis albanias.

Perimeno tis apantisis sas.

Kai pali kalispera apo ena neo melos.
___________________________________________________________
Επεμβάσεις από Admin λόγω ανάρμοστων και εμπρηστικών
εκφράσεων, ασυμβίβαστων με τους κανονισμούς λειτουργίας και
τις σκοπιμότητες αυτού του χώρου!

___________________________________________________________

cat
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Italy
589 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2003, 22:43:10  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος cat  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος cat  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος cat  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ/η
Εχεις ενα ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟ Δ Ι Κ Ι Ο !!!!!!!!

συμφωνο και με τα τεσσερα !!!!!!
-Και εμένα με ενοχλούν....ιδιαίτερα στο λεωφορείο ...που μόνο ελληνες δεν βλέπεις τώρα πια........
-και εμένα στης πλατείες που περπατώ.......
-και μένα στης καφετέριες που πάω ...
Τώρα πια δεν νιώθω να ειμαι στην Ελλάδα ...νιώθω ξένη στό μέρος που γεννήθηκα ...

Α Λ Λ Α .....ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ Τ Ι Π Ο Τ Α ////ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΒΑΛΕΙ ΣΤΟ ΤΡΥΠΑΚΙ ΝΑ ΜΗΝ ΑΓΩΝΙΖΩΜΑΣΤΕ ΠΛΕΟΝ--------και σαν τα ψαρια να δουλευουμε ολη μέρα και να μην μιλάμε ...

Τα θελαμε και τα πάθαμε ...

"Ζ Η Τ Ω η Π Α Γ Κ Ο Σ Μ Ι Ω Π Ο Ι Η Σ Η"

"ΚΑΙ μη ΧΕΙΡOΤΕΡΑ να ΛΕΜΕ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2003, 23:00:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
XMMM...KAΛΩΣ ΗΡΘΕΣ ΝΑ ΠΩ..."Prince"

ΚΙ ΑΣ ΓΝΩΡΙΖΩ ΠΩΣ ΣΕ ΤΟΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΚΡΥΒΕΤΑΙ ΜΙΑ "ΜΟΛΟΤΩΦ"...(ΑΝ ΓΡΑΦΕΤΑΙ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΔΕΝ ΑΝΗΚΩ ΣΕ ΟΡΓΑΝΩΣΗ...)

ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΦΙΛΕ..ΔΕΝ ΘΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΟΠΩΣ ΘΑ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕ...
ΑΠΛΑ ΘΑ ΣΟΥ ΘΕΣΩ ΠΟΟΟΛΥ ΕΥΓΕΝΙΚΑ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ..ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΘΕΛΩ ΜΙΑΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ...ΜΑ ΘΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΣΕΝΑΡΙΟ...ΛΟΙΠΟΝ..

ΑΝΗΚΕΙΣ ΣΕ ΜΙΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΠΑΑΡΑ ΠΟΛΥ ΦΤΩΧΗ ΜΕ ΠΟΛΛΑ ΠΑΙΔΙΑ...
ΕΡΧΕΤΑΙ ΕΝΑΣ "ΕΜΠΟΡΟΣ" ΚΑΙ ΖΗΤΑΕΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΣΟΥ...Ν'ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΕ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΟΥΝ ΣΕ ΑΛΛΗ ΧΩΡΑ,ΕΤΣΙ ΕΞΑΣΦΑΛΙΖΕΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΖΩΗ (ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΖΗΣΟΥΝ ΑΝ ΤΡΩΝΕ!)ΜΑ ΚΑΙ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΕΙ ΝΑ ΖΗΣΕΙ ΚΙ ΑΥΤΟΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ ΤΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ...
ΞΕΚΙΝΑΣ ΛΟΙΠΟΝ ΤΗ ΖΩΗ ΣΟΥ..ΣΕ ΜΙΑΝ ΑΛΛΗ ΧΩΡΑ..ΚΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΑΦΟΥ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΑΓΟΡΙ..ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΤΥΧΕΡΟΣ!(ΚΑΙ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΤΙ ΕΝΝΟΩ....)
ΣΤΗΝ ΝΕΑ ΧΩΡΑ ΛΟΙΠΟΝ..ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΕΙΣ ΑΣΧΗΜΕΣ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΕΣ ..ΟΛΟΙ ΣΕ ΚΟΙΤΟΥΝ ΣΑΝ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΜΙΑΣΜΑ..ΕΝΩ ΕΙΧΕΣ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙ ΠΑΡΟΤΙ ΦΤΩΧΟΣ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΑΡΙΣΤΟΣ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΣΟΥ..ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΚΑΘΑΡΟΝΤΥΜΕΝΟΣ...
....

ΚΑΙ Η ΕΡΩΤΗΣΗ...ΠΩΣ ΝΟΙΩΘΕΙΣ????????


ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΑΠΕΙΡΑ ΓΙΑ ΤΟΥΤΟ ΤΟ ΣΕΝΑΡΙΟ..(ΠΟΥ ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΛΗΘΙΝΟ..)...
ΜΑ ΔΕ ΣΥΝΕΧΙΖΩ...
ΘΑ ΠΩ ΜΟΝΟ...

ΝΤΡΟΠΗ ΣΑΣ!

ΣΕ ΤΟΥΤΗ ΤΗΝ ΠΑΤΡΙΔΑ ΗΡΘΕ Η ΨΥΧΗ ΣΑΣ ΠΡΟΣΩΡΙΝΑ...
ΑΛΛΟ ΕΝΑ ΜΑΘΗΜΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙ
ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΦΥΓΕΙ...
ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΞΑΝΑΓΕΝΝΗΘΕΙ..."ΑΛΒΑΝΟΣ"...


ΠΡΟΣΕΧΕΤΕ...ΕΧΕΤΕ "ΞΕΦΥΓΕΙ"...."ΑΝΘΡΩΠΟΙ"


ΦΩΣ+ΑΓΑΠΗ
ΑΤΜΑ


'manava seva, madhava seva'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ananasss
Πλήρες Μέλος


884 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2003, 23:16:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ananasss  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πόσο λυπάμαι όταν σκέφτομαι πως σε κάποιο αντίστοιχο γερμανικό forum θα λέει κάποιος Prince πως έχει σιχαθεί τους χιλιάδες Έλληνες που έχουν κατακλύσει τη Γερμανία (και όχι μόνο)...
Και που μέσα σε όλους αυτούς που θα βρίζει και θα σιχαίνεται, θα είναι και η αδερφή μου, και ο ανηψιός μου και... και... και

Κρίμα...

ΦΩΣ+ΑΓΑΠΗ ΑΤΜΑ μου...
ananasss

"Να'μαι καλά, να σ' αγαπώ..."

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Parania7
Νέο Μέλος


6 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/03/2003, 00:04:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Parania7  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΤΑ'ΡΧΗΝ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ...

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΑΝΑΝΝΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΕ ΠΡΟΣΒΑΛΛΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΑΔΙΚΟ....
ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΧΟΥΜΕ ΜΑΘΕ ΑΠΛΑ ΝΑ ΣΕΒΟΜΑΣΤΕ ....
ΜΑΣ ΔΙΝΟΥΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΗ ΧΩΡΑ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΣΚΟΤΩΝΟΥΜΕ,ΔΕΝ ΛΗΣΤΕΥΟΥΜΕ,ΔΕΝ ΒΙΑΖΟΜΑΙ ΟΥΤΕ ΦΤΥΝΟΥΜΕ ΥΠΟΤΙΜΗΤΙΚΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΟΥΣ ΓΕΡΜΑΝΟΥΣ(ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΥΣΔΗΠΟΤΕ "ΓΕΡΜΑΝΟΥΣ") ΠΟΥ ΜΑΣ ΦΙΟΞΕΝΟΥΝ.

ΦΙΛΗ ΑΤΜΑ .... ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΕΝΑΡΙΟ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΦΤΙΑΧΤΗΚΕ ΓΙΑ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ...
ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΕΝΑΡΙΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΙΣΧΥΕΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΣΤΟΥΣ ΕΚΑΤΟ ΑΛΒΑΝΟΥΣ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΤΑ ΛΕΩ ΚΑΙ ΤΟ ΣΕΝΑΡΙΟ ΣΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΑΚΑΛΕΣΟΥΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΣΕΒΑΣΜΟ ΚΑΙ ΦΙΛΟΤΙΜΟ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΜΑΣ ΤΗΝ ΧΩΡΑ....


ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ ...
WE ALL LIVE IN....

Welcome_To_The_World_Of_Darkness
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Silverwolf
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Sweden
565 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/03/2003, 00:08:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Silverwolf  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Silverwolf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΧ!!!!!
θΑ'ΠΡΕΠΕ ΝΑ ΔΕΙΧΝΟΥΜΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΗ ΣΥΜΠΟΝΙΑ ΚΑΙ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ.
ΕΜΕΙΣ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΛΑΟΥΣ, ΠΟΥ ΞΕΡΟΥΜΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΤΙ ΠΑΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΞΕΝΙΤΙΑ ΑΠΟ ΑΝΑΓΚΗ.

ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΤΩΡΑ ΕΔΩ ΑΠΟ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΕΠΙΛΟΓΗ. ΟΥΤΕ ΘΕΩΡΟΥΜΑΙ ΜΕΤΑΝΑΣΤΗΣ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΜΕ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΜΙΛΑΩ ΕΛΛΗΝΙΚΑ. ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΔΕΙ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΝΑ ΣΚΥΘΡΩΠΙΑΖΟΥΝ Η/ΚΑΙ ΝΑ ΚΟΙΤΟΥΝ ΜΕ ΑΠΕΧΘΕΙΑ ΟΤΑΝ ΜΕ ΑΚΟΥΝ ΝΑ ΜΙΛΑΩ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ. ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΕ ΠΛΗΓΩΣΕ ΒΑΘΕΙΑ ΠΑΡΟΛΑΥΤΑ ΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΟ ΣΥΝΑΝΤΗΣΑ.
ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΣΕ ΜΙΑ ΧΩΡΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΝΕΚΤΙΚΗ ΜΕ ΤΟΥΣ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ, ΕΙΝΑΙ ΕΝΔΕΙΚΤΙΚΟ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΑΠΟ ΜΟΝΟ 20% ΤΩΝ ΣΥΜΦΟΙΤΗΤΩΝ ΜΟΥ (ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΝ ΤΟΣΟΙ) ΔΕΝ ΕΧΕΙ "ΞΕΝΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ". ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟ 40% ΤΟΥ ΣΟΥΗΔΙΚΟΥ ΠΛΗΘΥΣΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΡΩΗΝ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ (ΠΟΛΛΟΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ ΟΠΩΣ ΕΙΠΕ ΚΑΙ Ο ananasss).

ΠΡΙΝ 30 ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΟΜΩΣ ΕΔΩ ΜΕΤΑΝΑΣΤΗΣ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ ΞΕΡΕΤΕ ΤΙ ΕΛΕΓΑΝ ΟΤΑΝ ΑΚΟΥΓΑΝ ΕΛΛΗΝΑΣ ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΣΟΥΗΔΙΑ;
-ΛΑΘΡΕΜΠΟΡΕΣ, ΝΤΑΒΑΤΖΗΔΕΣ ΚΑΙ ... ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ "ΔΙΑΚΟΣΜΗΤΙΚΑ".
ΤΟ ΠΙΟ ΛΥΠΗΡΟ ΑΠΟ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΑΠΛΩΣ ΔΥΣΦΗΜΙΣΜΟΣ, ΥΠΗΡΧΑΝ ΠΟΛΛΟΙ ΤΕΤΟΙΟΙ. ΑΡΚΕΤΟΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΕΣΤΡΕΨΟΥΝ ΤΗΝ ΦΗΜΗ ΟΛΩΝ ΑΥΤΩΝ ΠΟΥ ΗΘΕΛΑΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΟΥΝ ΤΙΜΙΑ. ΜΟΙΩΝΟΝΤΑΣ ΤΙΣ ΕΥΚΑΙΡΙΕΣ ΤΟΥΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ.

ΘΑ ΤΟ ΕΠΑΝΑΛΑΒΩ
ΕΜΕΙΣ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΛΑΟΥΣ, ΠΟΥ ΞΕΡΟΥΜΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΤΙ ΠΑΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΞΕΝΙΤΙΑ ΑΠΟ ΑΝΑΓΚΗ, ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΗ ΥΠΟΜΟΝΗ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΜΕΙΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΝΑΓΚΗ.

ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΝ, ΦΙΛΟ, ΣΥΓΓΕΝΗ, ... ΞΕΝΙΤΕΜΕΝΟ...
ΑΛΛΟΙ ΓΥΡΙΣΑΝ, ΑΛΛΟΙ ΕΜΕΙΝΑΝ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΠΟΥ ΕΧΤΙΣΑΝ ΕΚΕΙ..
ΟΛΟΙ ΟΜΩΣ ΕΦΥΓΑΝ ΓΙΑ ΜΙΑ ΚΑΛΛΥΤΕΡΗ ΖΩΗ. ΟΤΑΝ Η ΠΑΤΡΙΔΑ ΜΑΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΤΟΥΣ ΤΗΝ ΔΩΣΕΙ.

ΔΕ ΛΕΩ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΒΑΝΟΙ ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΙ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑΡΙΑ... ΜΑΛΑΜΑ.

ΑΝΤΙ ΟΜΩΣ ΝΑ ΚΑΙΜΕ ΤΑ ΧΛΩΡΑ ΜΕ ΤΑ ΞΕΡΑ ΑΣ ΚΟΙΤΑΜΕ ΤΟΝ ΚΑΘΕ ΑΝΘΡΩΠΟ ΧΩΡΙΣΤΑ ΚΑΙ ΑΣ ΔΩΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΑΛΒΑΝΟΥΣ ΜΙΑ ΕΥΚΑΙΡΙΑ...

ΤΟ ΙΔΙΟ ΡΙΣΚΟ ΠΗΡΕ ΕΝΑΣ ΕΡΓΟΔΟΤΗΣ ΕΔΩ ΠΡΙΝ 30 ΧΡΟΝΙΑ. ΕΔΩΣΕ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΕ ΕΝΑΝ ΕΛΛΗΝΑ ΠΑΡΑ ΤΑ ΟΣΑ ΕΙΧΕ ΑΚΟΥΣΕΙ. ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΜΕΤΑΝΙΩΣΕ...

"For the strength of the wolf is the pack
and the strength of the pack is the wolf"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Silverwolf
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Sweden
565 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/03/2003, 00:21:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Silverwolf  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Silverwolf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΜΕΡΑ Parania7.
ΔΕΝ ΕΙΧΕΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΟΤΑΝ ΕΓΡΑΨΑ.
ΟΠΩΣ ΑΝΕΦΕΡΑ ΠΡΙΝ ΕΙΧΑΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΤΑ ΜΑΥΡΑ ΜΑΣ ΠΡΟΒΑΤΑ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΠΟΛΛΑ...
ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙΑ...
ΚΑΘΕ ΑΛΛΟ...

"For the strength of the wolf is the pack
and the strength of the pack is the wolf"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/03/2003, 01:25:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εμένα Prince να με συγχωρείς, αλλά δεν μπορώ με κανέναν τρόπο να καλωσορίσω ένα τέτοιο Πρώτο Μήνυμα, Νέου Μέλους!

Ένας χώρος που Αναζητά το Εσωτερικό Νήμα που Ενώνει όλα τα πράγματα δεν μπορεί να φιλοξενεί τέτοια μηνύματα! Και δεν αναφέρομαι στο θέμα αλλά στο ύφος και στην έκφραση (γι'αυτό και έχω διαγράψει τις συγκεκριμένες φράσεις.

Θα μπορούσα να αποδεχτώ την αγανάκτησή σου και ίσως να προσπαθήσω να κατανοήσω και την αιτία της εάν δεν υπήρχε από πλευράς σου η τάση για την καθ'ολοκληρίαν καταδίκη ενός ολόκληρου λαού, τουλάχιστον όπως αφήνεις να διαφανεί στο μήνυμά σου!

Θα σε παρακαλέσω λοιπόν να ξανασκεφτείς τον λόγο για τον οποίο έκανες εγγραφή στις Ομάδες Συζήτησης του ESOTERICA.gr. Εάν θέλεις να συνεισφέρεις δημιουργικά και να μάθεις για τον ευρύτερο πεδίο Μελέτης του Τόπου αυτού είσαι καλοδεχούμενος οπωσδήποτε. Και φυσικά μπορούμε σαφώς να συζητήσουμε και το ζήτημα των Αλλοδαπών στην χώρα μας!
Όμως με τους απαραίτητους κανόνες ευγένειας, ανθρωπιάς (βέβαια δεν υπάρχουν κανόνες γι'αυτό...) και με την διάκριση που πρέπει να χαρακτηρίζει έναν καλοπροαίρετο Αναζητητή.

Θα επισυνάψω μία φράση της ΑΤΜΑ που δείχνει προς το ουσιαστικό, βαθύτερο νόημα, και την πραγματική αιτία, της φαινόμενης ζωής που ζούμε όλοι:

quote:
ΣΕ ΤΟΥΤΗ ΤΗΝ ΠΑΤΡΙΔΑ ΗΡΘΕ Η ΨΥΧΗ ΣΑΣ ΠΡΟΣΩΡΙΝΑ...
ΑΛΛΟ ΕΝΑ ΜΑΘΗΜΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙ
ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΦΥΓΕΙ...
ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΞΑΝΑΓΕΝΝΗΘΕΙ..."ΑΛΒΑΝΟΣ"...


Αλλά βέβαια ο Prince είναι Νέος στον χώρο μας, έχει και την "περίοδο χάριτος", ίσως να είναι και έντονο το συναίσθημά του αυτήν την περίοδο για λόγους που δεν μπορούμε να γνωρίζουμε...
Εσύ αγαπητή cat, να υποθέσω πως συμφωνείς με ολόκληρο το μήνυμα ή μόνο με τα 4 σημεία που παραθέτεις;;

Τέλος, αγαπητοί Φίλοι παρακαλώ για την ύψιστη Προσοχή σας!!
Τέτοια θέματα είναι παραπλανητικά συνήθως και άκρως επικίνδυνα, και για την ψυχή του καθενός και για το σύνολο, αν δεν έχει φτάσει κάποιος στο σημείο να κατορθώνει να ελέγχει επαρκώς ο Λογισμός το Συναίσθημα!

-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Great
Νέο Μέλος


17 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/03/2003, 01:41:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Great  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητε Prince,
Συγνωμη αλλα εισαι πορωμενος...και φανατισμενος...
Εγω θα απαντησω με τα λογια ενος αλλου τα οποια με εκφραζουνε απολυτα:

"Φοβάστε τους ξενόφερτους; (εμείς όχι)

Το ζήτημα των αλλοδαπών έχει απασχολήσει έντονα πολλούς Έλληνες, από τους διαχειριστές μας μέχρι τον απλό πολίτη. Αποτελεί ένα εξαιρετικά σημαντικό, αλλά και σύνθετο θέμα, αν αναλογιστεί κανείς πόσες διαφορετικές απόψεις έχουν κατά καιρούς διατυπωθεί, ενώ η γενικότερη εντύπωση, που επικρατεί είναι πως ο λαός μας (πρέπει να) είναι ξενόφοβος. Θα έπρεπε;

Να ξεκαθαρίσουμε ότι φοβάται κανείς κάτι άμα δεν το γνωρίζει. Πράγματι μέχρι σήμερα κανείς δεν μπήκε στον κόπο να ενημερώσει τον ελληνικό λαό για το μεταναστευτικό κύμα από τις αρχές της δεκαετίας του ’90 μέχρι σήμερα. Για άλλη μια φορά τον άφησαν σαν πειραματόζωο, να δουν πως θα αντιδράσει.

Ας αρχίσουμε λοιπόν με την υπενθύμιση πως το μεταναστευτικό κύμα ήταν και θα παραμένει αναπόφευκτη πραγματικότητα, όσο κάποιες χώρες αφήνονται στο έλεος του Θεού. Φυσικά εννοούμε πρωτίστως τις χώρες της Αν. Ευρώπης και τις πρώην Σοβιετικές. Στις πρώτες εισήλθε βίαια ο καπιταλισμός και δημιούργησε μέσα σε μια νύχτα ελάχιστους πλούσιους και πάρα πολλούς φτωχούς, οι οποίοι σήμερα περνάνε χειρότερα από ότι π.χ. επί Τσαουσέσκου (Ο μέσος Ρουμάνος εργάτης, αν βρει δουλειά, αμείβεται με 70 δολάρια το μήνα). Στις δε πρώην Σοβιετικές ισχύουν τα ίδια πράγματα και χειρότερα. Οι λαοί τους εκτός της μεταπολεμικής ανυποληψίας δεν απέκτησαν και ποτέ κουλτούρα, ώστε προέκυψαν ιδιαίτερα επιρρεπείς σε διάφορες μορφές αλλοτρίωσης και εγκληματικότητας.

Η Ευρώπη όλα αυτά τα γνώριζε και επιδίωξή του Ιερατείου των Βρυξελλών ήταν να απορροφηθεί το μεταναστευτικό κύμα. Απλούστατα γιατί χρειάζονταν τα εργατικά χέρια, που θα έλυναν τα εργασιακά και στη συνέχεια ασφαλιστικά προβλήματα, που αναδύονται στις ευνομούμενες ευρωκοινωνίες. Με σαφή δόση υποκρισίας και δήθεν ουμανιστικές μπροσούρες και διαφημίσεις, άνοιξε την αγκαλιά της και τους καλωσόρισε.

Η Ελλάδα τότε ως αναπτυσσόμενη χώρα και δημογραφικά φτωχή, αποτέλεσε πόλο έλξης. Βρίσκεται πιο κοντά στις χώρες αυτές, είχε και έχει το πιο αναποτελεσματικό σύστημα ελέγχου και τη χειρότερη ακτοφυλακή. Λεπτό σημείο που σπάνια τίθεται, αλλά αποτέλεσε σιωπηλό κριτήριο για τους λαούς αυτούς, είναι το γεγονός, ότι είμαστε ο πιο (ίσως και ο μόνος) αισθαντικός λαός του κόσμου.

Δυστυχώς μαζί με τους μετανάστες ήρθαν και πάρα πολλά εγκληματικά στοιχεία που παρασιτούν και ζουν εις βάρος των πολιτών μας. Έτσι ήταν αναπόφευκτο να χρωματιστεί το θέμα αρνητικά και κάνουν σήμερα τη δουλειά μου εξαιρετικά δύσκολη, που δεν είναι άλλη από το να προσπαθήσω, κατά το δυνάμει, να εξωραίσω τον κίνδυνο που ελλοχεύει στην ομολογουμένως πολυάριθμη σήμερα οντότητα των ξένων, εντός ελληνικών συνόρων. Η μικρή λοιπόν αυτή μερίδα χαλάει την εικόνα και μας αναγκάζει να θεωρήσουμε ως δεδομένο, ότι αν λειτουργήσει σωστά το αστυνομικό κράτος και το κράτος γενικότερα, αυτοί θα εκδιωχθούν παραδειγματικά από τη χώρα και…από τη ροή του κειμένου, ώστε να ασχοληθούμε με τους υπόλοιπους ανθρώπους.

Γιατί περί ανθρώπων πρόκειται. Ανθρωπάκια που είχαν την ατυχία να γεννηθούν παιδιά ενός κατώτερου Θεού. Που ζουν το άδικο από κούνια και είναι ζήτημα αν σε όλο τους το βίο μέχρι να έρθουν στον Παράδεισο που λέγεται Ελλάδα, γνώρισαν τις χαρές έστω και μιας δικής μας Ελληνικής Κυριακής. Και μην ξεχνάτε πως μερικοί από αυτούς είχαν και ένα λόγο παραπάνω να μας έρθουν. Είναι οι ήρωες που διατηρώντας τα ελληνικά, τα ποντιακά και τη Θρησκεία μας, χωρίς την παραμικρή βοήθεια του επίσημου κράτους, ήρθαν εδώ αναζητώντας τις ιερές ελληνικές τους ρίζες.

Σήμερα όλοι αυτοί οι άνθρωποι βρίσκονται εντός ελληνικών συνόρων, τρωνε το ίδιο ψωμί με μας, βλέπουν την ίδια τηλεόραση, τα παιδιά τους πάνε σε ελληνικά σχολεία και μεγαλώνουν με τα μέτρα και τα σταθμά της κοινωνίας μας. Ένσταση προς άπαντες ξενόφοβους και κάποιους εθνικιστές. Μάλιστα για να είστε εθνικιστές θα γνωρίζετε εξ ίσου καλά με μας το μεγαλείο του Ελληνικού Πολιτισμού και Πνεύματος. Πιστεύετε λοιπόν πραγματικά, ότι κινδυνεύουμε από τους δυστυχείς αυτούς νομάδες να αφελληνιστούμε και να μας αφομοιώσουν; Ολόκληροι κατακτητές ήρθαν εδώ και τους κατακτήσαμε. Ή μήπως ξεχνάτε, ότι αν σε μια πόλη 1000 κατοίκων, τοποθετήσεις έναν πραγματικό Έλληνα, σε δέκα χρόνια η πόλη αυτή θα μιλάει ελληνικά και θα διαβάζει Αριστοτέλη και Ελύτη; Οι άμοιροι αυτοί άνθρωποι, εκτός ότι στερούνται κουλτούρας και πολιτισμού, μαθαίνουν ελληνικά, προσαρμόζονται εύκολα και περνάει αποκλειστικά από το χέρι μας, να το χειριστούμε καταλλήλως, ώστε σε δέκα χρόνια να αισθάνονται Έλληνες.

Για να καταλάβετε τι εννοώ, αν τους αγκαλιάσουμε με σωστή τακτική και πολιτική, τους ελέγξουμε από τη μια και τους σεβαστούμε από την άλλη, θα γίνουν κάποτε δημόσιοι υπάλληλοι, δικηγόροι, γιατροί ή αθλητές και θα φέρουν κι άλλα Ολυμπιακά μετάλλια (βλαξ και πωρωμένος όποιος δεν τα θέλει). Γιατί απλούστατα θα ευγνωμονούν αιώνια τη νέα τους πατρίδα και θα αισθάνονται πιο Έλληνες κι από μας.

Ωστόσο, ξένο σώμα θα αισθάνονται όσο η ηλίθια τακτική των διαχειριστών μας είναι να τους ξεχωρίζουν οικονομικά και κοινωνικά και από την άλλη να τους συγκεντρώνουν, υποτίθεται για να τους ελέγχουμε. Επειδή κύριοι δεν τους ελέγξατε όταν έπρεπε, επιτρέψτε μου τα αγγλικά…two wrongs do not make a right! (Nixon)

Ξένο σώμα θα αισθάνονται και όσο τους κοιτάς με μισό μάτι και δεν έχεις προηγουμένως αναρωτηθεί τι γίνεται στα χωριά, από τα οποία κατέβηκες και συ θλιβερέ πρόσφυγα, ώστε να μη χωράμε πλέον στην Αθήνα (γιατί δεν απέχουν πολύ οι λόγοι που μετανάστευσες και συ). Ρώτα λοιπόν στο χωριό σου και θα σου παραδεχτούν, ότι δεν χτίζεται πολυκατοικία, δεν μαζεύονται ελιές και δεν λειτουργεί τίποτα χωρίς τα εργατικά τους χέρια.

Όλα εξαρτώνται λοιπόν από μεταναστευτική πολιτική, η οποία προς το παρόν ούτε καν υφίσταται. Αφήστε δε το γεγονός, ότι για να εξελληνίσουμε τους μετανάστες θα πρέπει πρώτα να…μην αφελληνιστούμε εμείς. Και εμείς αντικειμενικά, δεν κινδυνεύουμε να αφελληνιστούμε από αυτούς, όσο από το ίδιο το αφελληνιστικό κράτος μας.

Πριν κλείσουμε το θέμα πρέπει να υπογραμμίσουμε, ότι όλα τα παραπάνω ανατρέπονται, όσο οι λογαριασμοί μας με τις χώρες προέλευσης, παραμένουν ανοιχτοί και αιωρείται γεωπολιτική ρευστότητα. Και δε νοείται να συγκρίνεις την ξενοφοβία π.χ. των Άγγλων (που δεν συνορεύουν με άλλο κράτος) με των Ελλήνων, όσο η Αλβανία απειλεί, τα Σκόπια καραδοκούν, η Βουλγαρία αναδιπλώνεται, αλλά παραμένει νευρική, και η Τουρκία…

Επίσης στο θέμα του πιθανού εξελληνισμού των προσφύγων, ώστε να λάβει χώρα η λυτρωτική πολιτισμική ώσμωση που υπονοώ παραπάνω, σημαντικό ρόλο θα παίξει το πόσο ακμάζουσα θα είναι η παιδεία μας, προς το παρόν πηγή εθνικής αδυναμίας και σε πιο αυστηρούς τόνους…μειοδοσίας.

Επιτρέψτε μου τέλος να σας μεταφέρω μια ιστορικά και κοινωνιολογικά αποδεδειγμένη διαπίστωση. Καμιά χώρα μέχρι σήμερα που έχασε πληθυσμούς, δεν κέρδισε και καμιά χώρα, που καλωσόρισε, δεν έχασε. Λετε να πρωτοτυπήσουμε και πάλι εις βάρος μας;

ΓΙΑΝΝΗΣ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ
Υ.Γ. Μην συνδυάσετε τις απόψεις μου με κάποιους δήθεν εκσυγχρονιστές και διεθνιστές. Που υπεραμύνονται υποκριτικά και εκ του ασφαλούς των πάντων και παριστάνουν τους Ρομπέν των…χαζών! Αυτοί όπως πάντα με προοδευτικά ιδεολογήματα, συντηρούν την εξουσία τους επάνω στον ανυποψίαστο λαό, δημιουργώντας του σκόπιμη, μεθοδευμένη και αποπροσανατολιστική φόρτιση. Και από την άλλη του μιλούν με ελληνοφοβία για μια πολύ-πολιτισμική Ελλάδα, ξεχνώντας πως το πρώτο συνθετικό (πολυ-) είναι περίφραση, αφού πολιτισμός είναι ο…πολύ-πολιτισμός, ενώ το δεύτερο (πολιτισμός) είναι η Ελλάδα."


Το link για το κειμενο http://www.fws.gr/ksenofertoi.htm
και το link για το site για οποιον ενδιαφερετε http://www.fws.gr


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cat
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Italy
589 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/03/2003, 16:41:20  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος cat  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος cat  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος cat  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εσύ αγαπητή cat, να υποθέσω πως συμφωνείς με ολόκληρο το μήνυμα ή μόνο με τα 4 σημεία που παραθέτεις;;

Να απαντήσω με μια ερώτηση ....

Σας ενοχλησαν ποτέ οι μαύροι τόσα χρόνια ?

Εμένα οχι !!!!!!ουτε στο δρόμο - ουτε πουθενά αλλού !!!
και ειναι πιο πολλά χρόνια εδώ απ'οτι οι Αλβανοί-------------

Αυτοί και αν εχουν φάει ξύλο από τους Αλβανούς !!!!!

Δεν ειμαι ρατσίστρια .....και ουτε μισώ ολους τους ξένους

Τό ξερώ οτι υπάρχουν και Α Ν Θ Ρ Ω Π Ο Ι - με οικογένειες που παλεύουν να ορθοποδήσουν σε αυτή την χώρα.....δεν ειμαι αδικη-----αλλά δυστυχώς αυτοί ειναι η μειονότητα

----Αυτοί που υπερισχύουν ομως ειναι ολα αυτα τα απ......α που εχουν αφήση ελευθερα οταν ανοίξαν της φυλακές τους ////

και πείτε μου λοιπόν εσεις-------αν νιώθετε ασφαλείς ???????

Ναι υπάρχουν στιγμές που τους μισώ ....
και θέλετε να μάθετε γιατί ...????
Αν εισασταν γυναίκα θα καταλαβαίνατε πολύ καλά ...!!!!!!!
(ξέρετε τι ωραια που αισθανεσαι οταν σε παίρνουν από πίσω 2 αλβανοί και δεν σε αφήνουν σε χλωρό κλαρί ?????)
(Τι ωραία να στην στήνουν στην στάση και μόλις σε βλέπουν να σε στολίζουν με ωραία επίθετα που τα εκφράζουν με την απαίσια προφορά τους)----
Δεν χρειάζετε να πώ τίποτα αλλο ....

Αν αυτό με κάνει ρατσίστρια ....τότε ΝΑΙ ΕΙΜΑΙ !!!!!!!!

"ΚΑΙ μη ΧΕΙΡOΤΕΡΑ να ΛΕΜΕ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Wolffaced
Μέλος 3ης Βαθμίδας

n/a
638 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/03/2003, 22:22:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αν εισασταν γυναίκα θα καταλαβαίνατε πολύ καλά ...!!!!!!!
(ξέρετε τι ωραια που αισθανεσαι οταν σε παίρνουν από πίσω 2 αλβανοί και δεν σε αφήνουν σε χλωρό κλαρί ?????)
(Τι ωραία να στην στήνουν στην στάση και μόλις σε βλέπουν να σε στολίζουν με ωραία επίθετα που τα εκφράζουν με την απαίσια προφορά τους)----

Πράγματι, αυτό είναι πρόβλημα για πολλές γυναίκες. Βλέπεις άνοιξαν οι φυλακές τους και ήρθαν εδώ όλα τα μπουμπούκια.

[img]http://www.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Silverwolf
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Sweden
565 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/03/2003, 22:31:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Silverwolf  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Silverwolf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΗ ΜΟΥ Cat ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΜΕΝΕΙΣ.
ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΚΑΤΑ ΚΑΠΟΙΟ ΤΡΟΠΟ, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΣΤΕΙΟ ΝΑ ΒΡΕΘΕΙΣ ΣΕ ΤΕΤΟΙΑ 8ΕΣΗ.
ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΟΙ ΕΥΤΥΧΩΣ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ 8ΕΛΟΥΝ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΟΥΝ. ΒΕΒΑΙΑ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΕΞΟΧΗ ΟΠΟΤΕ ΕΧΕΙ ΑΡΚΕΤΑ ΣΥΧΝΑ "ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ" ΑΠΟ ΕΛΛΗΝΕΣ, ΑΛΒΑΝΟΥΣ, ΒΟΥΛΓΑΡΟΥΣ Κ.Α. ΜΕ ΠΡΟΦΑΝΗ ΣΚΟΠΟ. ΝΑ'ΝΑΙ ΚΑΛΑ ΟΜΩΣ ΤΟ "ΣΚΥΛΑΚΙ" ΜΟΥ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΓΝΩΜΗ. ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΜΕ 50 ΚΙΛΑ ΘΕΡΙΟ...

"For the strength of the wolf is the pack
and the strength of the pack is the wolf"

Edited by - Silverwolf on 13/03/2003 00:22:21Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cat
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Italy
589 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/03/2003, 00:01:31  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος cat  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος cat  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος cat  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σε προάστιο της Αθήνας μένω----αλλα τό θέμα δεν ειναι μόνο εκεί που μένω ...αλλα και εκεί που μετακίνουμε---δουλευω προς Γέρακα μεριά και κάθε πρωί μόνο Ελληνες δεν συναντώ ...(καταλαβαίνετε λοιπόν οτι υπάρχουν και ορια, και αυτά εξαντλούνται οταν προσπαθείς να κάνεις τον βλάκα και να τους ανεχτείς και αντί να το σεβαστούν ----σηκώνουν μπαιράκι!!!)

Τέσπα---νομίζω πως το θέμα αυτό δεν εχει πλέον καμία λύση, πέσαμε στην θάλασσα και θα κολυμπίσουμε-----

Μόνο το Κράτος μπορεί να λογοδοτήση σε ολους εμάς, κάτι που δεν πρόκειται να κάνει ποτέ βέβαια !!!!!!

"ΚΑΙ μη ΧΕΙΡOΤΕΡΑ να ΛΕΜΕ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Arzuna
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
155 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/03/2003, 02:46:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Arzuna  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για να αποσυμφορίσω την κατάσταση και επειδή η παρακάτω εικόνα περιέχει πολλά σημειολογικά στοιχεία που συμπίπτουν και με το Θέμα αλλά και με τον Χώρο που βρισκόμαστε και το Μέσον που χρησιμοποιούμε, ορίστε μία εικόνα που έφτασε (μαζί με αρκετές άλλες) στο γραμματοκιβώτιό μου σήμερα από την amalia!!


"Η Θυσία της Γνώσης είναι πιο μεγάλη από κάθε υλική θυσία. Η Γνώση είναι αυτό που μέσα του, κάθε πράξη φτάνει στο ανώτατο σημείο της"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

strangewonderer
Μέλος 1ης Βαθμίδας


133 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/03/2003, 04:32:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους strangewonderer  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΠΛΗΣΙΑΖΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΣΤΗ ΜΕΡΙΑ ΤΟΥ PRINCE.
ΕΜΕΙΣ ΦΤΑΙΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΤΙΑ ΜΑΣ ,ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΤΙΑ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ ΜΑΣ,ΓΙΑ ΤΟ ΟΤΙ ΣΤΑ ΔΗΜΟΤΙΚΑ ΣΧΟΛΕΙΑ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΧΗΣ ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΛΑΤΕΙΑ ΑΜΕΡΙΚΗΣ ΣΤΗΝ ΠΑΤΗΣΙΩΝ ΤΟ 70% ΤΩΝ ΜΑΘΗΤΩΝ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΟΔΑΠΟΙ,ΓΙΑ ΤΟ ΟΤΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΚΟΛΟΠΑΙΔΙΑ ΤΗΝ ΕΧΟΥΝ ΔΕΙ ΑΡΧΗΓΟΙ ΚΑΙ ΕΠΙΒΑΛΟΝΤΑΙ ΣΤΑ ΔΙΚΑ ΜΑΣ ΠΙΤΣΙΡΙΚΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΟΤΙ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΟΜΕ ΣΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΞΗΜΕΡΩΜΑ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΜΕΝΟ,ΓΙΑ ΤΟ ΟΤΙ ΟΙ ΟΜΟΦΥΛΟΙ ΤΟΥ ΚΥΝΗΓΑΝΕ ΝΑ ΒΙΑΣΟΥΝ ΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΟΥ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΑΣ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΑΝ ΤΑ ΓΡΑΨΩ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΩ ΤΟΝ ΑΠΟΘΗΚςΕΥΤΙΚΟ ΧΩΡΟ ΟΛΟΥ ΤΟΥ FORUM.


ΟΥΣΤ ΣΤΗ ΒΡΩΜΟΧΩΡΑ ΣΑΣ ΑΛΗΤΕΣ

___________________________________________________________
Επεμβάσεις από Admin λόγω ανάρμοστων και εμπρηστικών
εκφράσεων, ασυμβίβαστων με τους κανονισμούς λειτουργίας και
τις σκοπιμότητες αυτού του χώρου!

___________________________________________________________

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΩΤΙΝΟΣ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1491 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/03/2003, 06:36:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΩΤΙΝΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πάράξενος κόσμος όντως, πρέπει να παρέμβει ο διαχειριστής ή ο admin για να εκφραζώμαστε κόσμια? Το δίκιο σου δεν το βρίσκεις strangewonderer με αυτόν τον τρόπο. Σεβάσου τον χώρο και αυτούς που σε διαβάζουν.
Το πρόβλημα των οικονομικών μεταναστών και λαθρομεταναστών είναι παγκόσμιο και όχι μονο "προνόμιο" της Ελλάδας. Το γεγονός είναι ότι σύμφωνα με την παγκόσμια ακολουθούμενη οικονομική πολιτική αλλα και την διάρθρωση της παγκόσμιας οικονομίας, οι ορδές εξαθλιωμένων θα αναζητούν μία καλύτερη και πιό ανθρώπινη ζωή στις "ανεπτυγμένες" χώρες, όλο και μαζικώτερα....Καί εγώ εάν δεν είχα να ταίσω τα παιδία μου, και έβλεπα τον γείτονα να κυκλοφορεί με porshe, θα του έκανα στην καλύτερη περίπτωση μία επιδρομή στο ψυγείο..
Το πρόβλημα βέβαια το ανακαλύψαμε στην Ελλάδα πολυ αργότερα απο ότι στην υπόλοιπη Ευρώπη. Το σόκ ήταν διπλό διότι απο χώρα που προμήθευε την δεκαετία του 50 και 60 εργάτες την υπόλοιπη Ευρώπη , κληθήκαμε να δώσουμε δουλεία σε αλλοεθνής εργάτες.
Σήμερα θερίζουμε τα αποτελέσματα της λάθος αντιμετώπισης των οικονομικών μεταναστών. Κανένα μέτρο καμμία πολιτική αντιμετώπισης δεν υπήρξε, όπως όλα έγιναν χωρίς πρόγραμμα. Το μόνο που ενδιέφερε ήταν η μείωση του πληθωρισμού, μέσω της μείωσης του εργατικού κόστους...Το ερώτημα όμως που γενάται είναι γιατί οι "άλλοι" να θέτουν τους κανόνες, και όχι εμείς αφού είναι δικό μας το γήπεδο..
Γενικά πάντως η ρατσιστική αντιμετώπιση δεν είναι "ανθρωπιστικά" αποδεκτή. Οι νέοι καιροί θέλουν νεά αντίληψη, ο κόσμος μας σε λίγες δεκαετίες δεν θα είναι καθόλου ίδιος με αυτόν που γνώρισαν οι γονείς μας αλλά και εμείς στην παιδική μας ηλικία...

«Η γνώση της άγνοιας είναι η αρχή της σοφίας»

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
EoN
Μέλος 3ης Βαθμίδας


513 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/03/2003, 08:16:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους EoN  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
σωστός ο παίκτης ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Wolffaced
Μέλος 3ης Βαθμίδας

n/a
638 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/03/2003, 12:04:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΓΙΑ ΤΟ ΟΤΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΚΟΛΟΠΑΙΔΙΑ ΤΗΝ ΕΧΟΥΝ ΔΕΙ ΑΡΧΗΓΟΙ ΚΑΙ ΕΠΙΒΑΛΟΝΤΑΙ ΣΤΑ ΔΙΚΑ ΜΑΣ ΠΙΤΣΙΡΙΚΙΑ

Όντως!! έχουν συμμορίες, και όταν τύχει να τσακωθείς μαζί του σου μιλάνε για αλβανική μαφεία και κάτι τέτοια τρελά. Φταίμε και εμείς βέβαια σαν αστυνομία. Αντί να αντιδράσουμε και να στείλουμε από εκεί που ήρθαν αυτά τα μπουμπούκια τους ανεχόμαστε.

Πλωτίνε μίλησες για Porche, δεν νομίζω πια ότι οι Έλληνες είναι τόσο πλούσιοι που προκαλούν τους Αλβανούς. Όσο για τον ρατσισμός οι Έλληνες ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ρατσιστές. Αντιθέτως ήμασταν φιλόξενοι.
Το πρόβλημα είναι πολλοί από αυτούς που έχουν έρθει δεν είναι απλώς οικονομικοί μετανάστες αλλά κρατούμενοι φυλακών που βγήκαν όταν άλλαξε όταν έπεσε το καθεστώς τους. Θα σας πω και κάτι άλλο. Στην Ομόνοια και όπου υπάρχουν πιάτσες για δουλειά, οι μετανάστες χωρίζονται σε δύο ομάδες με βάση την θρησκεία τους. Σε Χριστιανούς και σε Μουσουλμάνους, μαντέψτε ποιοι κάνουν τους μάγκες σε ποιους.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΩΤΙΝΟΣ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1491 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/03/2003, 14:33:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΩΤΙΝΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ φίλε γνωρίζεις πως η Ελλάδα ανήκει στις πιο ανεπτυγμένες χώρες του κόσμου? Πως γίνεται αυτό, μην με ρωτάς παράδοξο σκέψου το χάλι των άλλων χωρών..!! Και βέβαια για κάποιους συγκρινόμενοι είναι σαν να έχουμε Πόρσε.. Σκέψου αυτό, θα άφηνες ποτέ την βολή σου την οικογένεια σου την χώρα σου να πάς σε μία ξένη χώρα και μάλιστα παράνομα? Έχεις πάει ποτέ στο εξωτερικό να μείνεις? Εάν ναι (και εξαιρείται η περίπτωση της επίσκεψης σε «καλοκαιρινή γνωριμία») θα γνωρίζεις την πίκρα, φαντάσου τώρα να μην έχεις και δουλεία και να ξέρεις ότι η επιβίωση σου να εξαρτάται από το εάν θα βρεις ένα μεροκάματο..
Δεν είμασταν ποτέ ρατσιστές!! Ποίος το λέει αυτό? Πότε ξαναδοκιμαστήκαμε? Με τις τουρίστριες στην Μύκονο? Έχω πιάσει πολλές φορές τον εαυτό μου να μιλάει ρατσιστικά, λέγοντας ότι όντως παντού ακούς άλλες γλώσσες, τα μέσα μεταφοράς είναι γεμάτα αλλοδαπούς κ.λ.π Και μετά σκέφτομαι τις Αμερικάνικες ταινίες του 50, 60 που απαγόρευαν στους μαύρους να ανεβαίνουν στα λεωφορεία με τους Λευκούς.. Θα προτιμούσες να μην ανέβαιναν αλλοδαποί έτσι δεν είναι?? Είναι ή δεν είναι ρατσιστικό αυτό? Όπως έγραψα παραπάνω έχω βρεθεί πολλές φορές στο εξωτερικό. Μια από αυτές βρισκόμουν για σπουδές στην Γερμανία, και ένα βράδυ χωρίς λόγο και αιτία ένας Γερμανός μου φώναξε "a..h zum toiffel mit die anderen auslanderen...", να πάω δηλ να πηδ… και μετά να πάω και μια βόλτα μέχρι την κόλαση με τους άλλους αλλοδαπούς, ένοιωσα τόσο όμορφα...!!!
Όλοι είμαστε λίγο ή πολύ ρατσιστές. Γιατί είμαστε βολεμένοι, και κακά τα ψέματα δεν είναι ωραίο να σου χαλούν αυτά που σου αρέσουν…
Δείτε πιο μακριά δείτε τι συμβαίνει στις άλλες ευρωπαϊκές χώρες, (εγώ τα βλέπω κάθε μέρα λόγω ενασχόλησης με τον τουρισμό) γάλλοι που είναι μαύροι, κινέζοι κ.λ.π και εμένα με "ξενίζει", αλλά η εποχή της παγκοσμιοποίησης είναι εδώ....
Παρεμπίπτοντος είστε σίγουροι όλοι ότι κάποιοι από τους μακρινούς προγόνους σας δεν ήρθαν μετανάστες από άλλη χώρα..? Η ιστορία της Ελλάδος είναι γεμάτη από μεταναστεύσεις, για πολλούς και διαφόρους λόγους…Ίσως να εφαρμόζαμε το test γονιδίων για το οποίο μίλησε ο Παρμενίωνας, για να δούμε ένα είμαστε και Ελληνες…….


«Η γνώση της άγνοιας είναι η αρχή της σοφίας»

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/03/2003, 14:35:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλησπέρα σας.

Πολύ δύσκολο το θέμα και πολύ επικύνδυνο για να το κρίνουμε μαζικά. Δεν πιστέυω βέβαια ότι οι Ελληνες είναι ρατσιστές, αλλά αντίθετα πολύ ζεστοί και φιλόξενοι άνθρωποι. Απόδειξη το γεγονός ότι τόσα χρόνια που στην Ελλάδα συμβιώσαμε με φιλιπινέζους, μάυρους, ρώσους κ.λ.π. δεν είχε ξεσηκωθεί κανείς αρνητικά. Με τους Αλβανούς το θέμα πήγε στραβά από την αρχή. Για πολλούς λόγους, ας δούμε μερικούς: Με την Αλβανία έχουμε κάτι να χωρίσουμε, την παλαίότερα ελληνική Ηπειρο. Αυτό σαν πρώτο στοιχείο μας προκαταβάλλει αρνητικά. Επίσης, όπως πολύ σωστά προαναφέρθηκε, έχουν έρθει στην Ελλάδα πολλοί Αλβανοί που κάνουν εγκλήματα, όχι μόνο απλά για μια μπουκιά ψωμί - θα γνωρίζετε βέβαια για την Αλβανική μαφία. Εξάλλου, το ίδιο το κράτος που μας ζητάει να αποδεχτούμε τους πρόσφυγες αυτούς, αλλά και τα Μ.Μ.Ε. δεν φαίνεται να έχουν αποφασίσει ποια θα έπρεπε να είναι η στάση της Ελλάδας. Μεταχειρίζονται κάθε φορά το θέμα "Αλβανοί" με διαφορετικό τρόπο, ανάλογα με τα ωφέλη τους. Τέλος (αν και σίγουρα θα μπορούσα να αναφέρω πολλά περισσότερα), οι ίδιοι οι Αλβανοί διακατέχονται από ένα αντίστοιχο του δικού μας κόμπλεξ, μίσος προς εμάς. Φταίμε όμως κι εμείς γιαυτό. Ο πληγωμένος σκύλος δαγκώνει, συχνά και το χέρι που τον ταίζει. Και οι Αλβανοί είναι πληγωμένοι και από τη χώρα τους, αλλά και από εμάς, που δεν μπορούμε να αποφασίσουμε εάν τους θέλουμε ή όχι.

Εργάζομαι σε ένα σχολείο, στη 2α Λυκείου, όπου έχω όλες τις ώρες από ένα τμήμα 17 ατόμων. 8 μαθητές είναι αλβανοί, ποσοστό γύρω στο 35 - 40% που παρατηρείται και σε όλο το σχολέιο. Από την αρχή της σχολικής χρονιάς, αντιμετώπισα όλα τα παιδιά με ίσο τρόπο. Πολύ συχνά μάλιστα, έδωσα περισσότερες ευκαιρίες στους αλβανούς μαθητές, ξέροντας ότι είναι σε μειωνεκτική θέση. Εθνικά σκεπτόμενη βέβαια, δεν θα μου άρεσε να δω τους αλβανούς διευθυντές και τους Ελληνες υπάλληλους, ωστόσο κάθε άνθρωπος είναι άξιος αυτών που πράττει. Και ειδικά όταν πρέπει να προσπαθήσει περισσότερο από κάποιον άλλο, επειδή γεννήθηκε κάτω από έναν "άλλο Θεό".

Οι αλβανοί - της ηλικίας των 15-20 από τη δική μου εμπειρία - είναι ο καινούργιος λαός για τον οποίο συχνά αισθανόμαστε ότι απειλούμαστε. Αυτοί θα είναι αύριο ανάμεσά μας στις εργασίες και τις κοινωνικές εκδηλώσεις. Είναι άνθρωποι έξυπνοι και φιλότιμοι. Δε θα μπορούσε κανείς να με πίσει για το αντίθετο. Είναι όμως κι ένας λαός πληγωμένος και πολύ θυμωμένος. Που δεν έφταιξε γιαυτό στη συντριπτική του πλειοψηφία. Και που συχνά θυμώνει γιατί αισθάνεται ότι η αγάπη του δεν θα γίνει αποδεκτή απλά και μόνο επειδή είναι αλβανός. Και γιαυτό στην φέρνει εκεί που δεν το περιμένεις.

Δε νομίζω ότι εάν συνεχίσουμε να βλέπουμε αρνητικά κάτι που σε τελική ανάλυση είναι πια γεγονός, θα καταφέρουμε τίποτε παραπάνω, από το να διαιωνίζουμε το κακό για το οποίο εξαγριωνόμαστε. Δεν μπορούμε να αλλάξουμε τους "κακούς" αλβανούς που κλέβουν και μας ενοχλούν με θράσσος. Μπορούμε όμως να μην καταστρέψουμε αυτούς οι οποίοι τώρα διαμορφώνονται και σε λίγο θα είναι αδέλφια μας.

αυτή...που τα κατάφερε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Wolffaced
Μέλος 3ης Βαθμίδας

n/a
638 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/03/2003, 14:59:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Mα Πλωτίνε η Αμερική είναι μία χώρα με πολλές εθνότητες ενώ η Ελλάδα είναι η χώρα που κατοικεί το Ελληνικό Έθνος. Εκεί είναι φυσικό να υπάρχει πολές φορές τσακωμός ανάμεσα στις φυλές που κατοικούν εκεί, εδώ στην Ελλαδα γιατί να υπάρχει τέτοιο πρόβλημα. Για το ότι οι Έλληνες δεν είναι ρατσιστές θα σου πω πως στην μουσουλμανική μειονότητα της Θράκης τους έχουμε φερθεί μια χαρά, όπως και σε Κούρδους, σε Μαύρους κ.α. Αυτοί όμως μας έλεγαν και ένα <<Είναι καλή η Ελλάδα>> Τώρα είμαστε εμείς αναγκασμένοι να πούμε <<Ωραίος ο Χασάν>>.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

indigo_boy
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Western Sahara
493 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/03/2003, 15:17:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους indigo_boy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΙΤΕ ΕΛΛΗΝΑΣ ΕΙΣΑΙ ΕΙΤΕ ΑΓΓΛΟΣ ΚΙΝΕΖΟΣ ΓΙΑΠΩΝΕΖΟΣ ΑΡΑΒΑΣ ΑΛΒΑΝΟΣ ΑΦΡΙΚΑΝΟΣ ΤΟΥΡΚΟΣ ΕΞΩΓΗΙΝΟΣ ΕΙΣΑΙ ΣΤΗΝ ΟΥΣΙΑ ΑΔΕΡΦΟΣ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΠΟΥ ΠΟΛΛΟΙ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΤΕ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΣΑΣ ΜΙΑ ΚΟΙΝΗ ΚΑΤΑΓΩΓΗ ΕΙΣΤΕ ΟΝΤΑ ΤΟΥ ΘΕΟΥ ΚΑΙ ΕΧΕΤΑΙ ΨΥΧΗ.........
ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΑΥΤΟ ΣΧΕΔΟΝ ΟΛΗ Η ΑΝΘΡΩΠΟΤΗΤΑ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΝΟΗΣΕΙ ΑΚΟΜΑ...ΔΙΟΤΙ ΣΧΕΔΟΝ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΜΑΣ ΔΕΝ ΒΛΕΠΕΙ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΥΤΗ ΤΟΥ ΔΙΟΤΙ ΕΧΕΙ ΚΛΕΙΣΤΕΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΕΓΩ ΤΟΥ........

Η ΦΙΛΗ ΜΑΣ Η Prince ΜΑΛΛΟΝ ΗΡΘΕ ΝΑ ΠΟΥ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΠΟΥ ΑΙΣΘΑΝΕΤΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ ΟΜΩΣ ΝΑ ΤΗΝ ΚΡΙΝΟΥΜΕ ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ ΝΑ ΒΡΙΖΟΥΜΕ ΕΝΑ ΛΑΟ ΑΣ ΕΠΙΚΡΑΤΗΣΕΙ Η ΣΥΝΕΣΗ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ
ΦΙΛΙΚΑ


Υ.Γ ΚΑΠΟΤΕ ΕΙΠΕ ΕΝΑΣ ΜΕΓΑΛΟΣ ΔΙΔΑΣΚΑΛΟΣ ΠΟΥ ΗΡΘΕ ΣΤΗΝ ΓΗ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΕΣ ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΟΙ ΑΛΛΟΙ..........
ΣΤΗΝ ΟΥΣΙΑ ΒΛΑΠΤΕΙΣ ΤΟΝ ΕΥΑΤΟ ΣΟΥ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Wolffaced
Μέλος 3ης Βαθμίδας

n/a
638 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/03/2003, 15:48:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μα indigo_boy, φυσικά και όλοι είμαστε αδέρφια και φυσικά δεν πρέπει να κάνουμε ότι δεν θέλουμε να μας κάνουν οι άλλοι. Εμείς το ξέρουμε αυτό, ορισμένοι Αλβανοί δεν λένε να το καταλάβουν.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΩΤΙΝΟΣ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1491 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/03/2003, 15:53:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΩΤΙΝΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Mα Πλωτίνε η Αμερική είναι μία χώρα με πολλές εθνότητες ενώ η Ελλάδα είναι η χώρα που κατοικεί το Ελληνικό Έθνος. Εκεί είναι φυσικό να υπάρχει πολές φορές τσακωμός ανάμεσα στις φυλές που κατοικούν εκεί, εδώ στην Ελλαδα γιατί να υπάρχει τέτοιο πρόβλημα. Για το ότι οι Έλληνες δεν είναι ρατσιστές θα σου πω πως στην μουσουλμανική μειονότητα της Θράκης τους έχουμε φερθεί μια χαρά, όπως και σε Κούρδους, σε Μαύρους κ.α. Αυτοί όμως μας έλεγαν και ένα <<Είναι καλή η Ελλάδα>> Τώρα είμαστε εμείς αναγκασμένοι να πούμε <<Ωραίος ο Χασάν>>.

Εχεις υπόψιν σου αγαπητητέ πόσοι ήταν σε αριθμό οι Αθηναίοι πολίτες σε σχέση με τους δούλους και τους μετοίκους στην Αρχαία Αθήνα ..? Ούτε το 1/3 ! Γνωρίζεις ότι ο Αίσωπος, ο Λουκιανός ο Θαλής, ο Ιάμλιχος και πολλοι πολλοί άλλοι δεν ήταν καθαρόαιμοι Έλληνες? Κάποτε και η Ελλάδα ήταν πολυ-πολυτισμικοί και πολυεθνής, (μετά τον Μέγα Αλέξανδρο) Η Ελλάδα δεν είχε μετανάστες πρόσφατα διότι αδυνατούσε λόγω της οικονομικής της κατάσταησης να τους συντηρήσει...Πήγαινε να δείς τα στρατόπεδα των Κουρδων να σου πούν έαν περνάνε καλά στην Έλλάδα, ρώτα τους φίλους του Νιγηριανού που δολοφονήθηκε στο Περιστέρι πρίν απο 2 χρόνια..

«Η γνώση της άγνοιας είναι η αρχή της σοφίας»

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
indigo_boy
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Western Sahara
493 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/03/2003, 15:59:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους indigo_boy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΗΠΩΣ ΕΣΥ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ Wolffaced

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Wolffaced
Μέλος 3ης Βαθμίδας

n/a
638 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/03/2003, 15:59:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η δολοφονία του Νιγηριανού ήταν ένα μεμονομένο περιστατικό ενώ η εγκληματικότητα των Αλβανών δυστηχώς αγγίζει υψηλό ποσοστό. Για το θέμα της Αρχαίας Ελλάδας οι συνθήκες νομίζω πως ήταν κάπως διαφορετικές, η Ελλάδα τότε ήταν υπερδύναμη.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

drumx13
Πλήρες Μέλος

Greece
1049 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/03/2003, 16:21:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους drumx13  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
κριμα για μια χωρα που καυχιεται πως ειναι χριστιανικη ....κριμα γιατους "χριστιανους" που χασανε το δρομο....
οποιος εχει ταξεδεψει περα απο την Λαμια...
....εχει περασει τα συνορα δηλαδη.... για πολλους... Αθηναιους... ξερει οτι η Ελληνες ειναι εννοια...περισοτερο παρα οτιδοιποτε αλλο
....ειναι ιστορια και πολλες φυλες μαζι....
ειναι αρβανιτες στην Στερεα, ειναι Σλαβοι ξανθοι και γαλανοματηδες στην μακεδονια, ειναι Μολωσοι και Βλαχοι και Γκεκηδες στην ηπειρο, ειναι Λατινοι,σκουροχρομοι, στα νησια και καθολικοι, ειναι καραγκουνηδες στην θεσαλια, ειναι πομακοι στην θρακη....ειναι Αχαιοι, ειναι Ιωνες, ειναι Πελασγοι, και Δωριεις....
.....μα πανω απο ολα εχουν εληνικη εθνικη συνηδηση......
.και ειναι φιλοξενοι, και αθωοι μεχρι παρεξηγησεω,ς και το βρακι του θα στο δωσουν.... και ξερουν να ανεχονται, και να αγαπουν, και ξερουν οτι ειμαστε ολοι μεταναστες,

βρεθηκα φανταρος στον εβρο... και καποιος το εμαθε και ηρθε και με βρηκε... και μου εδωσε λεφτα και ενα δωρο.... να το παω λεει εκει στην κυρια ταδε....στον κυριο ταδε...
γιατι ρωτησα ..διστακτικα....

ημουν εκει χωρις λεφρτα και δεν ειχα που να μεινω...χτυπησα μαι πορτα και μου ανοιξαν... και με φιλοξενησαν με ταισαν...και με χαρτζικωσαν ...και θελω να τους ευχαριστησω...που δεν με ρωτησαν απο που ειμαι απο που ερχομαι και που πηγαινω....
αυτη ειναι η Ελλαδα...κυριοι
και οχι καποια καλομαθημενα κολ....παιδα που...καλουν των δυστυχο τον μεταναστη που πουλα CD στiς καφετεριες .... boy...
ντροπη ....PRINCE...

σορυ admin...προσπαθεισα να συγρατηθω....

τελικα δεν ξερω τιποτα love for what is comming and forgivness for the past...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

drumx13
Πλήρες Μέλος

Greece
1049 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/03/2003, 16:34:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους drumx13  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
....και ξεχασα τους ποντιους.... και τους λαζους στο εβρο... και του εβραιους ελληνες... και να με συμπαθατε....

τελικα δεν ξερω τιποτα love for what is comming and forgivness for the past...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΚΕΡΒΕΡΟΣ
Νέο Μέλος

Greece
21 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/03/2003, 19:23:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΚΕΡΒΕΡΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπερα σας.
Η αποψη μου πανω στο θεμα ειναι πως η κατασταση με τους αλλοδαπους και συγκεκριμενα με τους αλβανους εχει φτασει στα ορια.Η Ελλαδα εχει γεμισει αλβανους (και οχι μονο) το εθνος μας κινδυνευει.Οι αλβανοι απο τον καιρο που ηρθανε στην χωρα μας δεν προσεφεραν τιποτα αλλο εκτος απο εγκληματικοτητα,ανεργια,ναρκωτικα υπαρχουν βεβαια μερικες εξαιρεσεις αλλα δεν ειναι αρκετες για να αναστρεψουν το κλιμα που εχουν δημιουργησει οι περισσοτεροι αλβανοι.Στην περιοχη οπου κατοικω υπαρχουν περισσοτεροι αλλοδαποι απο τους Ελληνες,το κακο εχει παραγινει την νυχτα δεν μπορεις να βγεις εξω χωρις να φοβασαι,την ημερα οπου και να πας θα τους βρεις μπροστα σου.Προσωπικη μου αποψη ειναι πως πρεπει με οποιον τροπο μπορει ο καθενας να αγωνιστει οπως μπορει για να απαλλαχτει η Ελλαδα απο αυτην την μαστιγα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Wolffaced
Μέλος 3ης Βαθμίδας

n/a
638 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/03/2003, 21:03:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΜΗΠΩΣ ΕΣΥ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ Wolffaced

Γιατί τι το κακό είπα; Είπα να εξεγερθούμε και να σκοτώσουμε τους Αλβανούς που ζουν ειρηνικά στην χώρα μας;
Tο μόνο που είπα είναι να πάρει κάποια μέτρα η αστυνομία και να συλλάβει αυτούς που πρέπει να συλληφθούν.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/03/2003, 21:27:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ρε παιδιά, τώρα που το λέτε μήπως φταίμε κι εμείς οι Έλληνες;

Να κάνω μια πρόταση;

Να τους στείλουμε, τους Αλβανούς, στην Ινδία;

Μα, για το καλό τους....

Εκεί είναι αλλιώς τα πράγματα. Κάτι το κλίμα, κάτι οι πολλές θρησκείες, κάτι η φτώχεια... εεε..... τσουπ, μετά από καιρό γίνονται Μητέρες Τερέζες .

Για όσους δεν το ξέρουν, η Μητέρα Τερέζα ήταν από την Αλβανία

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 8 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1875
Maintained by Digital Alchemy