ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 mirror's edge...
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
TheGunslinger
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2010, 03:22:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους TheGunslinger  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
greetings young travellers...είμαι νέος εδώ και σαν άλλος "σπουκ" ψάχνω εδώ και καιρό κάθε μορφής υπερφυσικές δραστηριότητες,είτε σε κτήρια,είτε σε δάση,είτε σε βουνά.παντού.είμαστε μια ομάδα απο φίλους που δεν λέμε σε κανένα που ξέρουμε οτι δεν πρόκειται να μας καταλάβει τι κάνουμε, και σκοπός μας είναι να καταγράφουμε περιστατικά,εκτοπλασματικές παρουσίες(το κυριότερο) και γενικά οτιδήποτε που έχει σχέση με εξωδιαστάσεις.εγώ προσωπικά όμως,σαν Ιωάννης(το όνομα μου),έχω έν πρόβλημα.μένω σε μία από τις παλιές πολυκατοικίες που στην είσοδο τους,εχουν τους αντικριστούς καθρέπτες...πάντα κολλάω.πάντα με πιάνει δέος,και,όσο αστείο και να σας φαίνετε,με πιάνει δέος και ένα είδος τρόμου...δεν το έχω ψάξει το συγκεκριμένο θέμα(γενικά τι συμβαίνει με τους καθρπέπτες;) νιώθω λές και χάνομαι σε μία δίνη αναμνήσεων,σκοταδιού/φωτός,σα να χάνω κάθε αίσθηση του χρόνου,μπορεί να κολλήσω για δευτερόλεπτα και να έχω την αίσθηση οτι κράτησε για ώρες...απορίες;πάρα πολλές!περιμένω απαντήσεις.σας ευχαριστώ!


"Πρώτα έρχονται τα χαμόγελα. Μετά τα ψέμματα.Στο τέλος,οι σφαίρες."
-Steven Deschain of Gilead-

Knowlegde is POWER.Wisdome too.but i prefer 9pounds of led.

LQG
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
158 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2010, 21:25:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

είμαστε μια ομάδα απο φίλους που δεν λέμε σε κανένα που ξέρουμε οτι δεν πρόκειται να μας καταλάβει τι κάνουμε, και σκοπός μας είναι να καταγράφουμε περιστατικά,εκτοπλασματικές παρουσίες(το κυριότερο) και γενικά οτιδήποτε που έχει σχέση με εξωδιαστάσεις

Εξωδιαστάσεις? Μπορείς σε παρακαλώ να μας δώσεις λίγο περισσότερες πληροφορίες γι'αυτό? Εννοώ τον τρόπο για την ανίχνευση αυτών των εξωδιαστάσεων... Σήμερα, είναι ενεργοποιημένα δεκάδες πειράματα στον κόσμο που ψάχνουν για περαιτέρω διαστάσεις εδώ και αρκετά χρόνια και ακόμα δεν έχει βγει τίποτα. Λέγεται πως ο LHC (Large Hadron Collider) του πειράματος της CERN θα φέρει στο φως το αν υπάρχουν ή όχι επιπλέον διαστάσεις στο Σύμπαν μας (ή παράλληλα με αυτό).


Αυτά... Και τώρα στο θέμα . Φίλε Ιωάννη, μήπως σου περνούν κάποις συγκεκριμένες σκέψεις από το μυαλό όταν κοιτάς στον καθρέφτη? Για τις αναμνήσεις εννοώ, μήπως είναι συγκεκριμένες περιπτώσεις που έχουν κάποιο κοινό παράγοντα? Το γεγονός που λες πως τα δευτερόλεπτα σου φαίνονται ώρες μου θυμίζει κάπως τα όνειρα: ξυπνάς κατά τις, ας πούμε, 7 το πρωί, και λες "δεν παίρνω ακόμα ένα υπνάκο των 30 λεπτών?" Εσύ παίρνεις τον υπνάκο σου κανονικά για μισή ώρα αλλά, μόλις ξυπνήσεις, έχεις αυτή την αίσθηση πως έχουν περάσει ώρες. Πολλές φορές συμβαίνει το αντίθετο: κλείνεις τα μάτια σου για να κοιμήθεις και τα ανοίγεις το άλλο πρωί, εσύ έχεις την αίσθηση πως απλώς ανοιγόκλεισες τα μάτια σου μια φορά, ενώ ο χρόνος δια μαγείας επιταχύνθηκε σε μια νύχτα για κάθε ανοιγόκλεισμα των βλεφάρων σου.

Αυτό που θέλω να σου πω είναι πως όταν έρχεσαι μπροστά από τον καθρέφτη... κοιμάσαι όρθιος (ας το πούμε έτσι). Βρίσκεσαι σε ένα δικό σου κόσμο. Ο εγκέφαλος επεξεργάζεται τα δεδομένα πολύ γρήγορα, αλλά σου φαίνεται ως η κανονική συχνότητα επεξεργασίας, εξού και η ψευδαίσθηση της χρονικής περιόδου. Είναι όπως τις στιγμές που βρίσκεσαι μια ανάσα πριν το θάνατο και λένε πως περνά όλη σου η ζωή μπροστά απ'τα μάτια σου μέσα σε αυτά τα ελάχιστα δέκατα του δευτερολέπτου.


ΟΤΙ ΔΕΝ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ

"Could it be my imagination, the mirror of my fantasy? - A fear-induced hallucination - Or is there no way back from the halo of darkness?"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CHARMED3
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1914 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2010, 20:08:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CHARMED3  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΑΛΙΣΤΑ...

Ο ΚΑΘΡΕΦΤΗΣ ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ ΠΑΝΤΑ ΣΑΝ ΚΑΤΙ ΤΟ ΜΑΓΙΚΟ ΤΟ ΜΥΣΤΗΡΙΟ ΚΑΙ ΣΥΧΝΑ ΤΟ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΝΑ ΕΡΓΑΛΕΙΟ ΠΟΛΥ ΙΣΧΥΡΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΑΥΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΕΝΑ ΕΡΓΑΛΕΙΟ ΔΕΝ ΚΑΤΕΧΕΙ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΑΠΟ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΑΛΛΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ
ΠΑΝΙΣΧΥΡΟ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΚΑΠΟΙΟΥ ΕΜΠΕΙΡΟΥ ΧΡΗΣΤΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΘΕΙ
ΣΑΝ ΟΠΛΟ ΕΝΑΝΤΙΑ ΣΕ ΚΑΤΕΥΘΥΝΟΜΕΝΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ...
Η ΛΟΓΙΚΗ ΒΡΙΣΚΕΤΕ ΣΤΟ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟ ΕΝΩ Η ΔΙΑΙΣΘΗΣΗ ΣΤΟ ΥΠΟΣΥΝΕΙΔΗΤΟ ΣΤΟΝ ΕΣΩΤΕΡΟ ΕΑΥΤΟ ΜΑΣ ΔΗΛΑΔΗ.ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ ΝΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΟΥΜΕ
ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΚΑΘΡΕΦΤΕΣ ΣΑΝ ΜΕΣΟΛΑΒΗΤΗ ΤΟΥ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΥ ΜΕ ΤΟ
ΥΠΟΣΥΝΕΙΔΗΤΟ..Η ΠΑΓΙΔΑ ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Ο ΕΣΩΤΕΡΟΣ ΕΑΥΤΟΣ ΜΑΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΤΟΣΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΣ...
Η ΧΡΗΣΗ ΤΟΥ ΚΑΘΡΕΦΤΗ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΥΡΙΩΣ ΓΙΑ ΜΑΝΤΕΙΑ ΚΑΙ ΜΑΓΕΙΑ..
ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΗ ΥΠΟΘΕΣΗ ΟΙ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΕΣ ΤΟΥ ΕΡΓΑΛΕΙΟΥ ΑΥΤΟΥ
ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΞΕΦΥΓΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΛΕΓΧΟ ΤΟΥ ΧΡΗΣΤΗ..
ΑΝ ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΜΕΘΟΛΟΙ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ...
ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΝΑ ΜΗΝ ΑΣΧΟΛΗΘΟΥΜΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΧΡΗΣΗ ΤΟΥ..
ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΟΣΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΡΧΑΡΙΟΙ ΣΕ ΤΕΤΟΙΑ ΘΕΜΑΤΑ...

CHARMEDΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.109375
Maintained by Digital Alchemy