ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 ΔΙΑΛΟΓΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΝΑΡΚΩΤΙΚΑ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
UHURU
Μέλος 1ης Βαθμίδας


71 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/02/2010, 14:36:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα σε όλους. Στην αναζήτηση δεν βρήκα κάποιο θέμα σαν αυτό και σκέφτηκα να ανοίξω το θέμα για κουβέντα..

Είμαι καινούριο μέλος και καλώς σας βρίσκω!

Το θέμα με ενδιαφέρει πολύ αλλά περισσότερο οι απόψεις σας, οι γνώμες σας, οι εμπειρίες, οι διαφωνίες και οι συμφωνίες σας, θα πλουτίσουν σίγουρα τις γνώσεις μου..

Παλιότερα πειραματιζόμουν με τα ψυχεδελικά. Το κίνητρό μου ήταν να εξερευνήσω να βρω την αλήθεια. Να κοιτάξω πέρα από το φυσικό πεδίο. Αυτό όμως που κατάφερα στην ουσία, ήταν να συνειδητοποιήσω τελικά ότι μπαίνω σε απαγορευμένες περιοχές. Περιοχές που αν η συνείδηση δεν είναι έτοιμη και προετοιμασμένη δεν μπορεί να ανταπεξέλθει.. Τελικά κατάφερα να πληγωθώ και να χάσω το φυσικό μου μέτρο εδώ στην γη… Φυσικά σεβάστηκα τις εμπειρίες μου και την γνώση που κέρδισα από το ταξίδι μου! Μετά από 3 χρόνια περίπου αυτοκαταστροφής και ημίτρελης κατάστασης βρήκα φως επιτέλους και άρχισα να αλλάζω..

Σήμερα έχω επιλέξει έναν διαφορετικό τρόπο προσέγγισης και εξερεύνησης της αλήθειας μου.. Δεν δηλώνω γκουρού αλλά ψάχνομαι γενικότερα με διαλογισμούς και πιο ήπιους τρόπους αύξησης της ενέργειάς μου.. φυσικά και δεν κρίνω αυτούς που πειραματίζονται με ψυχοτρόπες ουσίες και δεν νοιώθω ανωτερότητα μα ούτε και κατωτερότητα απέναντί τους..

Υπάρχει πράγματι μια ομοιότητα ανάμεσα στις περιγραφές ορισμένων καταστάσεων έκστασης, που προκύπτουν από διαλογισμό και εκείνων που επέρχονται από τα ψυχεδελικά ναρκωτικά.

Ένοιωθα πως χρησιμοποιώντας ψυχεδελικά για να διευρύνω την συνείδηση μου έχανα την συμμετοχή μου στο Σχέδιο . Αυτό σημαίνει ότι έχανα το ανώτερο κάλεσμα και δεν μπορούσα να πάρω συνειδητά μέρος στην εκτέλεση του Μεγάλου Σχεδίου για την ανθρωπότητα. Το μέρος μου στο Σχέδιο υπάρχει στο εσώτατο κέντρο της ύπαρξής μου, αλλά δεν μπορούσα να το προσεγγίσω.

Θα ήθελα την γνώμη σας σε όσα είπα και τις εμπειρίες σας πάνω σε αυτά τα θέματα..

Ευχαριστώ!

αν η ζωη ειναι μια σκηνη παραστασης τοτε χρειαζομαι λιγο περισσοτερο φως..

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/02/2010, 19:02:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τα ναρκωτικά που σε βυθίζουν σε βαθιά διαλογιστική κατάσταση,αυτό που κάνουν είναι να απελευθερώνουν ορμόνες που ήδη τις έχει το σώμα μας και ο εγκέφαλος.Το πρόβλημα είναι η εξάρτηση που δημιουργείται,οπότε μακριά,αφού στο τέλος αχρηστεύουν τον εγκέφαλο.

Η κατευθυνόμενη ενέργεια της συνείδησης,ενεργοποιεί τα κέντρα σου,όμως χρειάζεσαι γνώσεις για αυτό.


http://www.keylonticdictionary.org/


Οποιαδήποτε άλλη πληροφορία στις διάφορες διδασκαλίες είναι ή ελλιπείς ή λάθος ή ψέμα.Εδώ έχεις ό,τι χρειάζεσαι απο πληροφορίες,το θέμα είναι πώς θα τις χειριστείς.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

UHURU
Μέλος 1ης Βαθμίδας


71 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/02/2010, 08:10:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα!

alex22 φίλε δεν το χω και πολύ με τα αγγλικά αλλά κάποια άκρη έβγαλα με την ιστοσελίδα που πρότεινες και ευχαριστώ που ανταποκρίθηκες στο θέμα..

Σίγουρα αχρηστεύουν τον εγκέφαλο και αυτό το ξέρω από πρώτο χέρι..Αλλά έχω μια απορία.. Γιατί υπάρχει στην φύση πληθώρα τέτοιων ουσιών? Υπάρει άραγε στην φύση κάτι το οποίο να είναι απαγορευμένο? Δηλαδή είναι κάτι σαν απαγορευμένοι καρποί?

Μου θυμίζει την ιστορία με το δέντρο της γνώσης του καλού και του κακού..

Από την μια οι σαμάνοι που χρησιμοποιούσαν τέτοιες ουσίες για τελετές κάθαρσης.. Θα μου πεις είχαν γνώση. Εγώ θα σόυ πω γνώση μέσα στην ζούγκλα? Πως ξέρανε πως να διαχειριστούν την τεράστια δύναμη που απελευθερώνεται από τα ενθεογενή?

Από την άλλη άνθρωποι που έχουν καεί από τέτοιες ουσίες και καταλήξαν πειραματόζωα σε κλινικές..

Είναι μυστήριο το θέμα δεν ξέρω.. Περιμένω κι άλλους φίλους

αν η ζωη ειναι μια σκηνη παραστασης τοτε χρειαζομαι λιγο περισσοτερο φως..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.09375
Maintained by Digital Alchemy