ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 Ερωτήσεις για ψυχικές ικανότητες
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
TheQuest
Νέο Μέλος

Greece
7 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2010, 20:56:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους TheQuest  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καταρχην γεια σας!
Προσφατα εγινα μελος στο φορουμ του ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ και θα ηθελα καποια βοηθεια σχετικα με τις ψυχικες ικανοτητες που μπορει να αναπτυξει ενας ανθρωπος..Απο παντα πιστευα οτι ενας ανθρωπος μπορει να κανει πολλα περισσοτερα απο οτι κανει με τις 5 γνωστες σε ολους αισθησεις του και σιγουρα δεν ειναι προορισμενος να ειναι τοσο αδυναμος και χαμενος οπως βρισκομαστε πολλοι στις μερες..Ενδιαφερομαι πιο πολυ στις ψυχικες ικανοτητες δλδ τηλεπαθεια,τηλεκινηση,αστρικη προβολη κτλ..Και θα ηθελα αν μπορει καποιος να με καθοδηγησει με σκοπο να αναπτυξω καποια απο αυτα..Γιαυτο οποιος εχει την διαθεση αν μπορει να μου πει μερικα πραγματα!
Πραγματικα θα ημουν ευγνωμων
Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων!

Touch the untouchable..


___________________________________________________________
ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΕΤΟΝΟΜΑΖΕΤΑΙ ΑΠΟ Ερωτησεις απο εναν
Νεοεισερχομενο!
ΣΕ Ερωτήσεις για ψυχικές
ικανότητες
.
24/03/2010
___________________________________________________________

Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/03/2010, 00:30:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε TheQuest καλως ήρθες στο forum και καλή παραμονή.

Να σε ενημερώσω ότι μπορείς να χρησιμοποιήσεις την επιλογή "Αναζήτησε! που βρίσκεται πάνω και αριστερά, γράφοντας την λέξη κλειδί για το θέμα που σε ενδιαφέρει (π.χ. τηλεπάθεια, τηλεκίνηση κλπ.) ώστε να ενημερωθείς για την πιθανή ύπαρξη topics ήδη ανοιγμένων που το πραγματεύονται. Η διαδικασία αυτή προτείνεται κυρίως για να βρίσκονται συγκεντρωμένες σε όσο το δυνατόν λιγότερα topics οι σχετικές μ'ένα θέμα πληροφορίες κι έτσι να μπορεί ο κάθε ενδιαφερόμενος να τις βρει ευκολότερα.

Πάνω σ'αυτά που ρώτησες σου παραθέτω κάποια topics που πιθανώς θα σε ενδιαφέρουν για ανάγνωση και συμμετοχή.

Τηλεκινηση
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=300

Τηλεπάθεια: Πως θα μάθει κανείς να την χρησιμοποιεί?
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=3417

ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ, 4ο μέρος, επίσημη έκδοση
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=10232&whichpage=1&ARCHIVE=

Μπορείς να τα επισκεφτείς κλικάροντας στους παραπάνω δεσμούς..

Καλή συνέχεια.

Lost in Necropolis

La ville de la mort

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
TheQuest
Νέο Μέλος

Greece
7 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/03/2010, 15:15:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους TheQuest  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σε ευχαριστω πολυ για την ανταποκριση σου αν και δεν θα ηθελα να μπω κατευθειαν στις τεχνικες του να αναπτυξω κατι..Αρχικα θα ηθελα ενα τροπο να μαθω να ελεγχω την ενεργεια στο σωμα δηλαδη να εξοικειωθω με την διαχειριση της ενεργειας αν ξερεις σχετικα μα αυτο θα ηθελα να μου πεις! :)

Παρολαυτα σε ευχαριστω και παλι για την βοηθεια σου!:)

Touch the untouchable..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/03/2010, 13:19:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΕΤΟΝΟΜΑΖΕΤΑΙ ΑΠΟ Ερωτησεις απο εναν Νεοεισερχομενο! ΣΕ Ερωτήσεις για ψυχικές ικανότητες.






In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
filosofos7
Νέο Μέλος

Greece
47 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/04/2010, 14:24:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χαιρετώ τα μέλη.

Είμαι κι εγώ καινουριος σ' αυτά, αλλά από όσα έχω διαβάσει ως τώρα έχω καταλάβει πως δεν γίνεται, ή δεν οφελεί να αναπτυξεις κάποια μεμονωμένη ικανοτητα αλλά πρέπει να αναπτυξεις τον εαυτό σου γενικότερα, να συνειδητοποιήσεις ορισμένες αλήθειες και να ανεβείς τελικά επίπεδο.

Κάθε επίπεδο αν δε κάνω λάθος έχει τα δικά του χαρακτηριστικά.

Μπορεί κάποιος να μας μιλήσει γι' αυτά;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/04/2010, 14:55:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε filosofos7 πολύ σωστά κατάλαβες και πολύ σωστή η απορία σου.
Τα επίπεδα είναι δύσκολο να τα βρείς κάπου μαζεμένα και φυσικά δεν υπάρχει άνθρωπος που να έχει φτάσει "ως το τέλος" για να μπορεί να τα περιγράψει όλα.
Εν τούτοις στυο παρόν φόρουμ μπορείς να κοιτάξεις τα θέματα
Η ΜΕΤΑΦΥΣΙΚΗ ΣΑΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΒΙΩΜΑ
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=10389
(Οι πρώτες σελίδες έχουν το ζουμί)

ΑΝΕΛΙΞΗ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ, Η ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ ΚΑΙ Η "ΟΥΣΙΑ"
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=10249

Αν βρω κάποιο άλλο θέμα που ίσως σου φανεί χρήσιμο θα στο αναφέρω αλλά για την ώρα αυτά πρέπει να έιναι αρκετά!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

filosofos7
Νέο Μέλος

Greece
47 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/04/2010, 20:53:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πολύ χρήσιμα τα θέματα αυτά.
Μόλις τα τελείωσα, έψαξα στο διαδύκτιο για τα επίπεδα..
Βρήκα μια ιστοσελίδα η οποία είχε πληροφορείες για διάφορα, μέσα σ' αυτά και τα επίπεδα υποσυνείδητου τα οποία έλεγε πως είναι 12 και είχε κάποιες πλήροφορείες για το κάθε ένα.

Σ' ένα ηλεκτρονικό βιβλίο περί αστρικής προβολής η συγγραφέας μιλούσε για 7 επίπεδα, υλικό, αστρικό και πέντε ακόμη..

Μπορεί κάποιος να με διαφωτίσει; Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/04/2010, 21:30:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
..Σώθηκες χαχα.
Ο ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ τα ξέρει καλά αυτά(με ονόματα, ορολογίες και απ' όλα δηλαδή) αλλά ίσως έχει πάει διακοπές τώρα και δεν έχει στο νού του τα θάματα που συμβαίνουν εδώ
Αλλά πρέπει να ξέρεις ότι υπάρχουν πολλοί διαφορετικοί διαχωρισμοί επιπέδων κλπ. Ο καθένας έχει τα δικά του "μέτρα και σταθμά".
Ο ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ θα ξέρει να σου πει για το γνωστικό σύστημα αλλά δεν αμφιβάλλω ότι θα υπάρχουν κι άλλα.
Αν θέλεις τη γνώμη μου(μπορεί και να κάνω λάθος) δεν έχει σημασία αν κάποιος λέει ότι τα επίπεδα είναι 12, 13 ή 9.365.388.673.865..
Σαν ανσασερ είναι δηλαδή οι άλλοι κόσμοι και αν πατήσεις το λάθος κουμπί θα πας σε λάθος όροφο? Αστεία πράγματα.
Η δικιά μου πρόταση είναι να μείνεις σε αυτά που σου χρειάζονται άμεσα και μπορείς άμεσα να τα εφαρμόσεις.. Κατα τ'άλλα.. you are on your own

"..The Matrix can't tell you who you are"
Ασυνείδητος πάει να πει απόλυτα ταυτισμένος με τη σκέψη και το συναίσθημαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

filosofos7
Νέο Μέλος

Greece
47 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/04/2010, 22:21:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν έχεις κι άδικο εδώ που τα λέμε, η συγκεκριμένη θεωρία δε βοηθά κάπου. Μόνο τη φαντασία διεγείρει (άποψη που μπορεί ν αλλάξει σύντομα βέβαια γιατί όπως είπα είμαι καινούριος σ' αυτά και καθημερινά αναιρούνται αρκετά απ' όσα θεωρώ απλά και δεδομένα, χαχα )
Όποιος ξέρει περισσότερα, ας μοιραστεί τη γνώση του μαζί μας.

Για να επιστρέψουμε όμως στην αρχική τοποθέτηση του/της TheQuest,
πως μπορούμε εμείς οι αρχάριοι να ξεκινήσουμε; Ή να συνεχίσουμε;

Εγώ ξεκίνησα μελετώντας θεωρία και κάνοντας διαλογισμό.
Κατάφερα κάποιες φορές να κάνω αστρική προβολή.
Αρχικά δυσκολευόμουν να κανω και τα πιο απλά, πχ να συγκεντρωθώ.
Δεν είχα ξεκαθαρίσει στο μυαλό μου το λόγο για τον οποίο έκανα ότι έκανα, συνεπώς κατανοούσα την έλλειψη κινήτρου. Βρήκα κίνητρο όταν συνειδητοποίησα πως πρέπει να ωριμάζω συνεχώς μέσα απ' αυτή τη διαδικασία.

Το κακό είναι πως όλα μ ενδιαφέρουν Κι όποτε βρω κάτι που μου κινεί το ενδιαφέρον το ψάχνω και το εντάσω σ' ότι μελετώ..
Και δε ξέρω με τι σειρά να τα πάρω. Κι εδώ ίσως να ήταν χρήσιμη η γνώση των επιπέδων, ώστε να κατανοείς πότε να κάνεις το κάθε τι.. χεχεΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/04/2010, 00:39:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε μου ξεκίνησες σωστά και είναι σημαντικό βήμα το ότι έκανες αστρική προβολή! Αν θες μπες στο θέμα της αστρικής προβολής και περιέγραψε μας την προσπάθεια σου μέχρι να πετύχεις καθώς και τις συνθήκες ύπο τις οποίες πέτυχες-πιστεύω ότι θα βοηθούσες όλους αυτούς που προσπαθούν ακόμα να την πετύχουν!
Θα σε περίμενα βέβαια κάπως πιο ενθουσιώδη αφού πέτυχες ΑΠ χαχα. Αλλά νομίχω ο ενθουσιασμός σου βγαίνει στη διάθεσή σου για άσκηση και χαίρομαι για αυτό!
Αν θες σου στέλνω στο ιμέιλ σου ένα βιβλίο με επιπλέον ασκήσεις που μπορείς να κάνεις. Το συγκεκριμένο βέβαια προορίζεται για συγκεκριμένο σκοπό αλλά εγώ θα στο δινα για τη πρακτική χρησιμότητά του καθαρά.
Αν ενδιαφέρεσαι κάνε μου pm(γιατί δε γίνεται να στείλεις αρχείο μέσω εσωτέρικα μέιλ).Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
filosofos7
Νέο Μέλος

Greece
47 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/04/2010, 01:37:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χαχαχαχα. Πράγματι ίσως θα έπρεπε να πετούσα απ' τη χαρά μου με την αστρική προβολή, όμως όταν έγινε συνειδητοποίησα πως μικρός το έκανα συνεχώς, συνεπώς ήταν κάτι σαν επιστροφή στα παλιά.

Σου στελνω το e-mail μου με pm

Άνοιξε τα μάτια σου προτού να 'ναι αργάΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/04/2010, 12:16:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λοιπόν το(α) έστειλα. Είναι βέβαια στα αγγλικά.. ελπίζω να ξέρεις τουλάχιστον επιπέδου λόουερ(και αν δε ξέρεις άσε τον μυστικισμό και μάθε!χαχα) απλά δεν ξέρω τι παρόμοια βιβλία θα μπορούσες να βρεις στα ελληνικά.

"..The Matrix can't tell you who you are"
Ασυνείδητος πάει να πει απόλυτα ταυτισμένος με τη σκέψη και το συναίσθημαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

filosofos7
Νέο Μέλος

Greece
47 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/04/2010, 12:59:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν τον αφήνω, χαχα..
Αλλά βλέπω να τα διαβάζω σιγά σιγά, ή του χρόνου αυτά που μου έστειλες

Άνοιξε τα μάτια σου προτού να 'ναι αργάΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/04/2010, 11:08:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αλήθεια αν δεν είχες πετύχει τώρα Α.Π. θα καταλάβαινες ότι μικρός έκανες συνέχεια Α.Π.? Πιστεύεις δηλαδή ότι ο κάθε άνθρωπος αν πετύχαινε συνειδητά Α.Π. θα συνειδητοποιούσε ότι την έχει κάνει κ στο παρελθόν?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
filosofos7
Νέο Μέλος

Greece
47 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/04/2010, 13:34:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν νομίζω να το καταλάβαινα. Τα καταλάβαινα ως όνειρα, με τη διαφορά πως πάντα είχα τον έλεγχο. Πετούσα γιατί το ήθελα και πήγαινα όπου σκεφτόμουν. Τώρα βέβαια δεν έχω βγει από το σπίτι. Η αλήθεια είναι ότι δεν το ελέγχω πλήρως ακόμη.
χεχε

Άνοιξε τα μάτια σου προτού να 'ναι αργάΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valleriana
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/04/2010, 06:01:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valleriana  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπερα σε ολους. Και εγω καινουρια εδω στο forum και θα ηθελα να πω πως αστρικη προβολη εχω καταφερει να κανω μια φορα και αυτη καταλαθος. Σε μια φαση ηρεμιας στο κρεβατι μου( την ωρα που σου ρχεται ο υπνος) ειδα απο το απλωμενο στο κρεβατι χερι μου να εξυψωνεται ενα δευτερο δικο μου χερι, πιο αχνο και ενιωσα σιγα σιγα σα να βρισκομουν ταυτοχρονος σε δυο μερη και να σηκωνομαι απο το κρεβατι μου και απο την αλλη να νιωθω ακομη ξαπλωμενη. Ταραχτηκα τοσο πολυ που ανεβηκαν οι σφυγμοι μου και εμεινα ξυπνια ολη τη νυχτα απο φοβο. Πιστευω πως ο ανθρωπος μπορει να κανει πολλα παρα μονο οταν ξεπερασει ολουs τους φοβους του και μονο τοτε ξεπερναει τον εαυτο του.

Edited by - Valleriana on 16/04/2010 06:03:49

Edited by - Valleriana on 16/04/2010 06:14:54

Edited by - Valleriana on 16/04/2010 06:15:25Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

filosofos7
Νέο Μέλος

Greece
47 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/04/2010, 14:15:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα Valleriana.
Πράγματι αν ξεπεράσουμε τους φόβους μας μπορούμε να καταφέρουμε πολλά. Όμως δε γίνεται αυτό να γίνει από τη μια μέρα στην άλλη, χρειάζεται ένα σεβαστό χρονικό διάστημα
Και πάλι όμως, τι είναι αυτό που μας ωθεί σ' αυτή την αναζήτηση για άλλες δυνάμεις; Πιστεύω πως πρέπει να ξεκαθαρίσουμε αυτή την ερώτηση ώστε να πορευτούμε με ξεκάθαρους στόχους.
Αλλά όπως και να το κάνουμε, όταν ζούμε κάτι όπως το γεγονός που μας περιέγραψες, η χαρά και η περιεργεια περισεύουν.

Προσπάθησες μήπως να το κάνεις ξανά; θα ήταν πολύ ενδιαφέρον πιστεύω, αλλά μη το πιέσεις πολύ...
Αν δεν είχες ξανακάνει τίποτα σε σχέση με τον εσωτερισμό θα σου λεγα να αρχίσεις με διαλογισμό.. Εμένα με βοηθά πολύ..
Αλλά κι εγώ σχετικά καινούριος είμαι, οπότε καλό θα ήταν να περιμενεις και καμιά συμβουλή από τους έμπειρους

Άνοιξε τα μάτια σου προτού να 'ναι αργάΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

filosofos7
Νέο Μέλος

Greece
47 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/05/2010, 02:40:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα..

Βλέπω κανείς δε συγκινήται από αυτό το θέμα.. χαχαχα..

Θα ήθελα να ρωτήσω μερικά πράγματα.
Εδώ και κάνα.... διμηνο θα ναι... σταμάτησα να κάνω προσπάθειες για αστρική προβολή, διότι ήταν απογοητευτικές οι προσπάθειες.
Ένας γνωστός μου μου είπε να μη το πιέζω και να ξαναπροσπαθήσω μόλις νιωσω έτοιμος. Σ' αυτό το διάστημα έγιναν πολλά. Υπήρχε ένα πολτεργκάιστ στο σπίτι μου, το οποίο κατά πάσα πιθανότητα έφυγε, εγώ έκανα μόνο διαλογισμό καθημερινά (δλδ έκανα κι άλλα πράγματα αλλά αυτό περί εσωτερισμού) και άρχισα να μελετώ λευκή μαγεία.

Την προηγούμενη βδομάδα ένιωσα πολλές φορές ότι ένιωθα τις λίγες φορές που έκανα συνειδητή προβολή, το κρεβάτι που τρέμει λόγου χάρη.
Και ξυπνήματα απότομα... Χωρίς λόγο..

Μια κοπέλα μου είπε πως ίσως κάνω μη συνειδητή προβολή στον αστρικό κόσμο. Εγώ πάντος δεν έχω καμία μνήμη από προβολή, αλλά εν μέρει αυτό ειναι φυσιολογικό, σωστά;

Να ξαναπροσπαθήσω να κάνω ή να συνεχίσω τον διαλογισμό; Η αλήθεια είναι ότι δεν νιώθω και την τεράστεια αυτοπεποιθηση ακόμη

Για ν' ακούσω καμιά γνώμη παρακαλώ.....

Άνοιξε τα μάτια σου προτού να 'ναι αργάΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/05/2010, 12:34:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε filosofos7 καλό θα ήταν αυτά που αφορούν την αστρική προβολή να τα γράφεις και στο αντίστοιχο θέμα περι αστρικής προβολής, μιας και το συγκεκριμένο αφορά τις ψυχικές ικανότητες και όχι την ΑΠ ή τον διαλογισμό(πράγμα που μπορεί να δημιουργήσει σύγχυση σε κάποιους).
Καλό είναι δηλαδή να μη μπερδεύονται τα θέματα..

Κατα τα άλλα ως προς αυτό που ρωτάς εσύ ο ίδιος μόνο μπορείς να απαντήσεις. Η Α.Π. δεν είναι αυτοσκοπός. Ο διαλογισμός απο έχει πολλές χρησιμότητες.
Κάνε ό,τι θεωρείς ότι σου προσφέρει περισσότερα.
Εδώ δυό πράγματα για το "πότεργκέιστ" που ανέφερες
http://paranormal.about.com/cs/ghosthunting/f/blfaqs_ghosts02.htm

quote:
Μια κοπέλα μου είπε πως ίσως κάνω μη συνειδητή προβολή στον αστρικό κόσμο. Εγώ πάντος δεν έχω καμία μνήμη από προβολή, αλλά εν μέρει αυτό ειναι φυσιολογικό, σωστά;
όπως ίσως έχεις ακούσει όλοι(εσύ, εγώ η γιαγιά σου), κάνουμε ΑΠ στον ύπνο μας χωρίς να το καταλαβαίνουμε.
Κάνε ό,τι θεωρείς καλύτερο για σένα και μην ξεχνάς τον λόγο που κάνεις ό,τι κάνεις, τον τελικό προορισμό.
Αυτογνωσία.
Με τη μαγεία καλύτερα να μην ασχοληθείς.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.109375
Maintained by Digital Alchemy