ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΓΝΩΣΗ =-.
 Ονομασία Αγγέλων
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
mastermind2
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/04/2010, 01:00:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mastermind2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σε όλες και όλους.
Νέος γαρ στο forum θα ήθελα να μοιραστώ κάποιες σκέψεις μαζί σας , ειδικά μιάς και είσαστε οι περισσότεροι '' παλιοί'' εδώ μέσα. Πριν από μικρό χρονικό διάστημα ένα σοβαρό μου πρόβλημα με οδήγησε στην αναζήτηση ακόμη και κάποιας άυλης βοήθειας . Παιδί λοιπόν της γενιάς των κατηχητικών ( άρα θα μαντεύετε οτι είμαι κάπου στα δεύτερα ..άντα) θυμήθηκα την παρουσία των Αγγέλων . Έψαξα λοιπόν ( ναι στα σοβαρά) ότι θα μπορούσε να με βοηθήσει να βρώ τέλος πάντων έναν άγγελο να με βοηθήσει. Και μιας και θυμήθηκα το κλασσικό πως ο καθένας μας έχει έναν άγγελο φύλακα κινήθηκα προς αυτήν την κατεύθυνση. Βέβαια το πρόβλημα πέρασε ( είτε θετικά είτε όχι , δεν έχει σημασία , πάντως πέρασε) ενώ βρισκόμουν στην αναζήτηση του δικού μου φύλακα άγγελου. Τα βήματά μου με οδήγησαν σε κάποιον ιδιαίτερο άνθρωπο (όχι ιερέα) που μου ανέφερε οτι η παρουσία αυτών των άυλων καταστάσεων που έχουμε μάθει να λέμε άγγελοι είναι κάπως παρεξηγήσιμη. Με παρέπεμψε λοιπόν στην αναζήτηση του δικού μου αγγέλου !!? Όταν ρώτησα τι εννοεί , μου απάντησε σαν να έλεγε το πιο φυσικό πράγμα στη ζωή... Το όνομά του ..μάθε πρώτα το όνομα του αγγέλου σου και μετά θα καταλάβεις αν πρέπει να τον επικαλείσαι ή όχι!!!!
Οπότε φίλοι μου .. γνωρίζει κανείς πως βρίσκουμε το όνομα του προσωπικού μας αγγέλου ( αν και εφόσον υφίσταται τέτοιο θέμα)
LQG
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
158 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/04/2010, 21:15:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Τα βήματά μου με οδήγησαν σε κάποιον ιδιαίτερο άνθρωπο (όχι ιερέα) που μου ανέφερε οτι η παρουσία αυτών των άυλων καταστάσεων που έχουμε μάθει να λέμε άγγελοι είναι κάπως παρεξηγήσιμη. Με παρέπεμψε λοιπόν στην αναζήτηση του δικού μου αγγέλου !!? Όταν ρώτησα τι εννοεί , μου απάντησε σαν να έλεγε το πιο φυσικό πράγμα στη ζωή... Το όνομά του ..μάθε πρώτα το όνομα του αγγέλου σου και μετά θα καταλάβεις αν πρέπει να τον επικαλείσαι ή όχι!!!!
Οπότε φίλοι μου .. γνωρίζει κανείς πως βρίσκουμε το όνομα του προσωπικού μας αγγέλου ( αν και εφόσον υφίσταται τέτοιο θέμα)

Πώς μπορεί το όνομα του αγγέλου να επηρεάζει την επίκληση? Δηλαδή, τι είναι αυτό που διαφέρει στην επίκληση αν τον άγγελο τον λένε Κωστή ή Χαμπή? Όπως λέμε εδώ, έννεν Γιάννης, εν Γιαννής.

Αλλά τέλοσπάντων, θα ήθελα κι εγώ να μάθω κάτι για το όνομα επίσης


ΟΤΙ ΔΕΝ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ

"Could it be my imagination, the mirror of my fantasy? - A fear-induced hallucination - Or is there no way back from the halo of darkness?"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/04/2010, 23:34:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
mastermind2 καλώς ήρθες στην παρέα μας.

Για να μην έχουμε διπλά και παρεμφερές θέματα μπορείς να ρωτήσεις ότι σε ενδιαφέρει, αλλά και συμμετάσχεις στη συζήτηση που υπάρχει στο συγκεκριμένο θέμα…Υπάρχουν άγγελοι? Τι είναι? Πιστεύετε σ' αυτούς?

Ακόμα μπορείς για κάθε θέμα που σε ενδιαφέρει μέσω της αναζήτησης που υπάρχει επάνω αριστερά και βάζοντας την κατάλληλη λέξη «κλειδί» να ψάξεις αν υπάρχει μέσα στα φόρουμ.

Σ’ ευχαριστώ.

Το θέμα αυτό θα κλειδωθεί.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy