ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 ΕΙΚΟΝΕΣ
 Παιδικά κ σειρές των δεκαετιών '80 κ '90.
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
BRAVE
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/05/2010, 16:28:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους BRAVE  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λοιπόν.... Μπήκα τυχαία στο Forum ψάχνοντας κ εγώ τα παλιά παιδικά κ σειρές της τότε τηλεόρασης γιατί είμαι κ εγώ παιδί της δεκαετίας του '80 κ γιατί μου έχουν λείψει πολύ κ από ότι είδα δεν είμαι η μόνη, τόση νοσταλγία δεν την περίμενα να πω την αλήθεια! Πάντως είναι τέλειο το θέμα! μας γυρνάτε χρόνια πίσω! Εγώ ψάχνω τις εξής παιδικές σειρές, δεν θυμάμαι πολλές λεπτομέρειες αλλά όποιος μπορεί ας με βοηθήσει, pleaseeee!!! γιατί έχω σπάσει το κεφάλι μου να θυμηθώ πώς τις λένε κ κανένας δεν θυμάται να μου πεί. Λοιπόν, η πρώτη ήταν ένα παιδικό με κάτι μικρές φιγούρες θα έλεγα που είχαν διάφορα σχήματα, από ότι θυμάμαι ένα στρόγγυλο, ένα μακρόστενο, ένα οβάλ κ άλλα, τα οποία είχαν διάφορα χρώματα, το στρόγγυλο νομίζω ήταν κίτρινο κ όλο έτρωγε κ είχαν κ μάτια κ στόμα κ χέρια κ πόδια κ ζούσαν σε κάτι μικρά σπιτάκια κ ήταν φίλοι μεταξύ τους κ πρέπει να φορούσαν κ καπελάκια αν θυμάμαι, αχ! όποιος θυμάται έστω κ κάτι ας μου απαντήσει, πολύ θέλω να το βρω αυτό το παιδικό. Και δεύτερον ένα άλλο το οποίο σε ένα άλλο site είδα ότι το ψάχνουν κ άλλοι αλλά απάντηση δεν πήραν, ήταν κάτι τυφλοπόντικες που ζούσαν κάτω από την γή (θα μου πείτε που θα ζούσαν οι τυφλοπόντικες... στο νερό?) οι οποίοι ήταν σαν "πάνινες" κούκλες, δεν ήταν κινούμενο σχέδιο, ήταν πιο ρεαλιστικό, κ τα ρούχα τους ήταν κάτι σαν "αγγλικά" κουστούμια καρό κ επίσης τα σπίτια που ζούσαν ήταν κανονικά, είχαν μέσα κ κουζίνα, κρεβάτια κτλ κ οι τυφλοπόντικες πηγαινοέρχονταν ο ένας στον άλλον μέσα από τα τούνελ που είχαν φτιάξει κάτω στη γή. Αυτά θυμάμαι μόνο... τα έχω σαν διάσπαρτες εικόνες στο μυαλό μου αλλά θέλω πολύ να τα βρώ, πολύ!!!! Ευχαριστώ κ περιμένω με αγωνία...
elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/05/2010, 22:54:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
BRAVE καλησπέρα και καλώς ήρθες στην παρέα μας.

Από ότι είδα βρήκες το κατάλληλο τόπικ..ΑΓΑΠΗΜΕΝΑ ΠΑΛΙΑ ΠΑΙΔΙΚΑ!.. για να γράψεις αυτό που ψάχνεις, οπότε το συγκεκριμένο τόπικ θα κλειδωθεί για να μην έχουμε διπλά θέματα.

Ελπίζω να βρεις αυτό που σε ενδιαφέρει με την βοήθεια κάποιου μέλους που γνωρίζει την συγκεκριμένη παιδική σειρά.

Σ΄ ευχαριστώ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.078125
Maintained by Digital Alchemy