ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Ο τάφος του Μεγάλου Αλεξάνδρου
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
eilikrinia
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/05/2010, 11:36:14  Εμφάνιση Προφίλ
''H πραγματικότητα είναι οτι η αρχαιολόγος Λιάνα Σουλβατζή βάση εγγράφων που βρήκε στην όαση Σιουά ισχυρίστηκε οτι βρήκε τον τάφο του Μεγάλου Αλεξάνδρου. Οι Αιγυπτιακές αρχές σταμάτησαν την δράση της το 1995, απο τότε δέν υπήρξε τίποτα νεώτερο για το θέμα.
Φίλε/η mafal αυτό βλέπω και εγώ σάν πιθανότερο δεδομένο την ολική κλοπή αντικειμένων απο τον τάφο, κάτι που θα μπορούσε να φέρει σε ένταση την σχέση μεταξύ των δύο χωρών.''

Οι ελληνικές αρχές απαγόρευσαν τη συνέχιση της ανασκαφής.. Οι Αιγυπτιακές αρχές ουδέποτε αρνήθηκαν είχαν δώσει άδεια και ήταν υπέρ της ανασκαφής! Μάλιστα είχαν βρεθεί σημαντικά σημεία το κακό ήταν όμως οτι υπήρχε υγρασία παντού και τότε είχαν πει πως επειγόντως έπρεπε να συνεχιστούν οι ανασκαφές για να σωθεί ό,τι μπορούσε να σωθεί από τα νερά...

elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/05/2010, 13:07:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo
eilikrinia καλώς ήρθες στην παρέα του esoterica.

Για να μην έχουμε διπλά θέματα μπορείς να συνεχίσεις την συζήτηση αλλά και να διαβάσεις τις απόψεις από άλλα μέλη περί Τάφου του μεγάλου Αλεξάνδρου στα εξής λινκ.

Ταφος Μεγαλου Αλεξανδρου,νεα στοιχεια,αντιμετωπιση απο επισημους φορεις ελληνες και ξενους

Τάφος Μέγα Αλεξάνδρου

Ακόμα από την αναζήτηση που υπάρχει επάνω αριστερά μπορείς να βρεις κάθε θέμα που σε ενδιαφέρει να διαβάσεις και να συζητήσεις, αλλά και να δεις αν υπάρχει στα φόρουμ προτού το ανοίξεις ως Νέο Θέμα.

Σ΄ευχαριστώ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2010, 13:02:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Αγαπητέ/ή eilikrinia, να σε καλωσορίσω κι εγώ στα Forums του Esoterica.
Σου εύχομαι καλή διαμονή.

Όπως είδα έχεις ήδη αποστείλει ένα μήνυμα στο θέμα Τάφος Μέγα Αλεξάνδρου οπότε η παρούσα συζήτηση μπορεί να απενεργοποιηθεί προκειμένου να μην έχουμε διπλά θέματα.




In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2010, 15:11:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
eilikrinia, το μήνυμά σου στο παρόν θάμα (Απεστάλη: 22/05/2010, 11:36:14) μεταφέρθηκε στο υπάρχον ομώνυμο θέμα Τάφος Μέγα Αλεξάνδρου, κάτω από το μήνυμα που έχεις γράψει εκεί.

Σου έχω στείλει επίσης ένα email με κάποιες βασικές συμβουλές για την αποστολή μηνυμάτων. Οτιδήποτε παραπάνω χρειαστείς, μπορείς να επικοινωνήσεις μαζί μου.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.109375
Maintained by Digital Alchemy